امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

جواب نهایی نه رو شنیدیم امروز......
مبارکمون باشه.... هرکاری تونستم کردم...ولی به چشم هیچکس نیومد...حتی خدا... وگرنه یه ذره کمکم میکرد...
متاسفم برای خودم که توی این دنیام...
نه کسی رو دارم که حرفمو بفهمه...
خونواده که میگن اشکالی نداره...یکی دیگه!
خیلی راحت.....
اینجا میام یه خانومی میپره میگه شما پسرا اعتماد به نفس زیادی دارید الید بلید.... 
خداهم که هرچی التماسشو میکنی جواب نمیده...
خونه و ماشین و کوفت هرچی تونستم گرفتم...
اون گناه کوفتی رو گذاشتم کنار...
واقعا هم دوسش داشتم...
حتی اینجا هم دیگه ارزششو از دست داده وقتی میای میبینی یه نفر ندیده سریع انتقاد میکنه شما پسرا فلانید!
باشه ما بدیم...
من لیاقت ندارم...
سعی میکنم بهتر باشم....
53
 سپاس شده توسط
آقای درخشنده خیلی حیف شد
ولی ناراحتی فایده ای نداره
حالا واسه چی گفت ن ؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
همه فکر میکنن باید خدا براشون کاری انجام بده 

از یکی پرسیدم چرا موقع رانندگی کمربند نمیبندی . بهم گفت من اولش توکل میکنم به خدا

یا یکی دیگه اعتقاد داشت اگه کنکور قبول نشده خاست خدا این بوده که قبول نشه تا سال دیگش تغییر رشته بده . ( فکر میکرد خدا کاری کرده عمدا کنکور بیفته تا تغییر رشته بده و خوشبخت بشه ) اصلا چیزی راجع به تلاش نشنیده بود تو زندگیش فکرکنم 

مشکل اینه همیشه تو گوشمون خوندن خدا همه چیز رو درست میکنه . معلومه وقتی 20 سال بعد اون بچه رد بده براش سوال میشه که پس این خداتون کو ! میوفته به کفر گفتن حتی 
--
ظلم حقخوری دروغگویی اذیت و آزار همشون راه حل داره . ایران و امریکا و اروپا هم نداره . بهش میگن مدریت زندگی . اینکه وقتی یکی ظلم میکنه باید با تمام وجودت در مقابلش واستی تا گستاخ تر نشه .
 ظلم پایدار نمونه
 ( کاری که امام حسین ع خونش رو داد تا اینو بهمون بفهمونه ) 
--
این طرز فکر اشتباهه که همیشه باید با خانواده خوب بود . وقتی یه بار بهت سرکوفت میزنن باید 4 بار نداشته های خودشونو سر کوفت بزنی بهشون و یه بار هم عشق بورزی 

اولا : تا به کسی سرکوفت نزنی نمیفهمه که کارش اشتباست و چقدر بد بوده 
دوما : اگه توی خودت بریزی دیگه نمیتونی اون ادم رو دوست داشته باشی . ( حتی شاید خودت رو هم)
سوما : عشق بورزی کاری که باید خانوادت برات میکردن . اما تو این کار رو میکنی چون تو بیشتر میفهمی و تو باید رهبرشون باشی و باهشون فرق کنی

----------

یه ادم روستایی میشناسم اومد شهر و با امسال خودش رفتن گوشی فروشی و گوشی خرید . از خریدش هم راضی نبود . تا صبح که گوشی  رو پس داد . نفرین عالم و ادم رو به جون مغازه دار میکرد

اشتباه اون ادم این بود که با فرد نااگاهی اقدام به خرید کرد . و به خاطر اینکه سواد درست و حسابی ای هم نداشت و در روستا بزرگ شده بود یاد هم نداشت چطور باید مشکلاتش رو حل کنه . نه از کسی میپرسید نه تحقیقی میکرد . فقط نفرین و ناله بلد بود 

و نمیرفت و تلاش نمیکرد برای بهتر شدن

یا مثلا  در مورد بدبختی های دیگش فکر میکرد ادم خیلی بدبخت و بد شانسیه 

شاید ظاهرا بد شانس بود اما اون نمیدونست زندگی یک فهمه فکر قفس کنی یا پرواز در همان خواهی ماند 

----------

6 ماه دیگه میشه سال 2019 . چندین ماه پیش توی دوبی تاکسی پرنده بدون سرنشین اختراع کردن . 

حالا توی این قرن حاضرین صبح تا شب ناله کنید ولی حاظر نمیشید صبح تا شب کتاب رایگان دانلود کنید و برای علت مشکلاتتون تحقیق کنید . کتاب هایی که در هر زمینه ای از بهترین های دنیا منتشر میشه
 همچنین حاظر نمیشید برای شغلتون صبح تا شب مصاحبه بدید . یا امثال این
--
توی همین کشوری که رندگی میکنیم هستن کسایی که میلیاردی پول در میارن . یا کسایی که چندین شعل دارن . پس اگه توان کار رو ندارید شاید باید تخصصش رو داشته باشید . جامعه داغونه ولی ما روشنفکر نیستیم که مشکلات جامعه رو بخوایم بیان کنیم . ما الان درد داریم پس اول باید مشکل خودمونو حل کنیم 

----

همچنین این طرز فکر اشتباهه اینکه وقتی یکی میخواد کمکتون کنه با یکی که شما رو جزو ادم هم حساب نمیکنه با یک لحن صحبت کنید شاید اون ادم میتونست خیلی کمکتون کنه
بهش میگن مرام پهلوونی . چیزی که یادگیری نمیخواد فقط یکم ادب میخواد
یادم میاد قبلا ها وقتی با داداشم به کسی کمک میکردیم (مثلا اسباب کشی فامیل یا هر کمکی به هر انسانی ) بهم میگفت فقط توهین نکنن نیازی به تشکر نیست .

میــــگــــفــــت

دمـــش گـــــرم

درســــت هـــــم میـــــگــــفـــــت 
---

گوش دادی داداش mohamadreza . اینجوری دیگه مشکلاتت حل میشه
 سپاس شده توسط
(1397 ارديبهشت 17، 17:31)می توانم نوشته است: آقای درخشنده خیلی حیف شد
ولی ناراحتی فایده ای نداره
حالا واسه چی گفت ن ؟

لطف کرد و جوری گفت که ناراحت نشم... دلیلشو هیچکس نمیگه....
 سپاس شده توسط
اقای ای اف پی ال خودتو نگه دار! مودب باش
اگر انقدر د۰ار هیجان می شی اصلا سعی نکن بقیه رو کمک کنی اول مشکل هیجان خودتو حل کن

اقای درخشنده شاید یه چیزیه که به شما بستگی نداره
شاید تازه شکست عشقی خورده یا هر چی ...
دلیل بدی یا ایراد شما نیست که

سپاس شده توسط
(1397 ارديبهشت 17، 18:01)می توانم نوشته است: اقای ای اف پی ال خودتو نگه دار! مودب باش
اگر انقدر د۰ار هیجان می شی اصلا سعی نکن بقیه رو کمک کنی اول مشکل هیجان خودتو حل کن

اقای درخشنده شاید یه چیزیه که به شما بستگی نداره
شاید تازه شکست عشقی خورده یا هر چی ...
دلیل بدی یا ایراد شما نیست که

من که ازش ناراحت نیستم... میگفت تا چند سال دیگه امکانش نیست بهش فکر کنم...ولی احتمال اینکه فقط خواسته به اصطلاح خودمون بپیچونه زیاده....
به هر حال .... هر طوری که شده دیگه تموم شده...
ولی نمیفهمم گناه من چی بود؟
الان دیگه دست به هییییچ کاری نمیتونم بزنم....هیچی برام معنی نداره...نه ورزش کردنم...نه اینکه برم دانشگاه ...نه اینکه کار کنم...
من از اولش تمام هدفم اون بوده...
هرکاری کردم که زندگیش قشنگ بشه...
ولی الان شدم مثل کسی که هدفشو ازش گرفتن....دیگه اون ادم میلی داره که کاری کنه؟!
ادم هدفشو ازش بگیری میمیره......
ای کاش خوده خدا بهم میگفت گناهم چی بوده که اینطوری شدم...........
53
 سپاس شده توسط
Hanghead

امیدوارم بتونین دوباره عاشق شین
منم یه مدت کوتاهی عاشق شدم بنابراین اینکه واسه طرف هر کاری حاضر بودین کنین رو درک می کنم
فعلا وقت عزاداری و گریه و فحش به عالم و آدمه
بعدتر آروم میشید
حتما همه چیز درست میشه

سپاس شده توسط
چقد ناراحت شدم اقاي درخشنده
اين مواقع ادم نميدونه چي بايد بگه 
چه حيف ك ادما فرصتاشونو از دس ميدن ب بهانه هايي ك شايد چندان مهمم نباشن
شما اينقد ارزشمند هستيد ك داشتنتون لباقت بخواد
فقط بگم ب خدا اعتماد كنيد اون چيزايي ميدونه ك ما بي خبريم ازش
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
(1397 ارديبهشت 17، 17:39)APFL نوشته است: همه فکر میکنن باید خدا براشون کاری انجام بده 

از یکی پرسیدم چرا موقع رانندگی کمربند نمیبندی . بهم گفت من اولش توکل میکنم به خدا

یا یکی دیگه اعتقاد داشت اگه کنکور قبول نشده خاست خدا این بوده که قبول نشه تا سال دیگش تغییر رشته بده . ( فکر میکرد خدا کاری کرده عمدا کنکور بیفته تا تغییر رشته بده و خوشبخت بشه ) اصلا چیزی راجع به تلاش نشنیده بود تو زندگیش فکرکنم 

مشکل اینه همیشه تو گوشمون خوندن خدا همه چیز رو درست میکنه . معلومه وقتی 20 سال بعد اون بچه رد بده براش سوال میشه که پس این خداتون کو ! میوفته به کفر گفتن حتی 
--
ظلم حقخوری دروغگویی اذیت و آزار همشون راه حل داره . ایران و امریکا و اروپا هم نداره . بهش میگن مدریت زندگی . اینکه وقتی یکی ظلم میکنه باید با تمام وجودت در مقابلش واستی تا گستاخ تر نشه .
 ظلم پایدار نمونه
 ( کاری که امام حسین ع خونش رو داد تا اینو بهمون بفهمونه ) 
--
این طرز فکر اشتباهه که همیشه باید با خانواده خوب بود . وقتی یه بار بهت سرکوفت میزنن باید 4 بار نداشته های خودشونو سر کوفت بزنی بهشون و یه بار هم عشق بورزی 

اولا : تا به کسی سرکوفت نزنی نمیفهمه که کارش اشتباست و چقدر بد بوده 
دوما : اگه توی خودت بریزی دیگه نمیتونی اون ادم رو دوست داشته باشی . ( حتی شاید خودت رو هم)
سوما : عشق بورزی کاری که باید خانوادت برات میکردن . اما تو این کار رو میکنی چون تو بیشتر میفهمی و تو باید رهبرشون باشی و باهشون فرق کنی

----------

یه ادم روستایی میشناسم اومد شهر و با امسال خودش رفتن گوشی فروشی و گوشی خرید . از خریدش هم راضی نبود . تا صبح که گوشی  رو پس داد . نفرین عالم و ادم رو به جون مغازه دار میکرد

اشتباه اون ادم این بود که با فرد نااگاهی اقدام به خرید کرد . و به خاطر اینکه سواد درست و حسابی ای هم نداشت و در روستا بزرگ شده بود یاد هم نداشت چطور باید مشکلاتش رو حل کنه . نه از کسی میپرسید نه تحقیقی میکرد . فقط نفرین و ناله بلد بود 

و نمیرفت و تلاش نمیکرد برای بهتر شدن

یا مثلا  در مورد بدبختی های دیگش فکر میکرد ادم خیلی بدبخت و بد شانسیه 

شاید ظاهرا بد شانس بود اما اون نمیدونست زندگی یک فهمه فکر قفس کنی یا پرواز در همان خواهی ماند 

----------

6 ماه دیگه میشه سال 2019 . چندین ماه پیش توی دوبی تاکسی پرنده بدون سرنشین اختراع کردن . 

حالا توی این قرن حاضرین صبح تا شب ناله کنید ولی حاظر نمیشید صبح تا شب کتاب رایگان دانلود کنید و برای علت مشکلاتتون تحقیق کنید . کتاب هایی که در هر زمینه ای از بهترین های دنیا منتشر میشه
 همچنین حاظر نمیشید برای شغلتون صبح تا شب مصاحبه بدید . یا امثال این
--
توی همین کشوری که رندگی میکنیم هستن کسایی که میلیاردی پول در میارن . یا کسایی که چندین شعل دارن . پس اگه توان کار رو ندارید شاید باید تخصصش رو داشته باشید . جامعه داغونه ولی ما روشنفکر نیستیم که مشکلات جامعه رو بخوایم بیان کنیم . ما الان درد داریم پس اول باید مشکل خودمونو حل کنیم 

----

همچنین این طرز فکر اشتباهه اینکه وقتی یکی میخواد کمکتون کنه با یکی که شما رو جزو ادم هم حساب نمیکنه با یک لحن صحبت کنید شاید اون ادم میتونست خیلی کمکتون کنه
بهش میگن مرام پهلوونی . چیزی که یادگیری نمیخواد فقط یکم ادب میخواد
یادم میاد قبلا ها وقتی با داداشم به کسی کمک میکردیم (مثلا اسباب کشی فامیل یا هر کمکی به هر انسانی ) بهم میگفت فقط توهین نکنن نیازی به تشکر نیست .

میــــگــــفــــت

دمـــش گـــــرم

درســــت هـــــم میـــــگــــفـــــت 
---

گوش دادی داداش mohamadreza . اینجوری دیگه مشکلاتت حل میشه

میشه دقیقا بگی چجوری مشکلاتم حل نمیشه ؟!!
 سپاس شده توسط
داداش درخشنده
شرایطم یذره شبیه ب خودت هستش
اما فرقش اینه که من اول راهم 
تازه راه افتادم دنبال ترک
دنبال پول کار 
دوازده روزه ک پاک هستم و سختی این مدت ترک فقط بهم اثبات میکنه 
ک خیلی مردی ک خودتو ساختی برای هدفت
هوای نفست رو مهار کردی 
کار کردی 
تلاش کردی 
رو سفیدی داداش 
سرت بالاس 
این بالاترین ارزشه
دعامون کن
خدا خودش رضایتت رو جلب میکنه ،،، مطمئن ام 
تو بخاطر خدا رفتی جلو 
بخاطر خدا پاک شدی 
خدا خیلی بزرگه 
رحمتشو بهت میرسونه 
شک ندارم
 سپاس شده توسط
[تصویر:  1894957199521591422551852481041021521526230.jpg]
 سپاس شده توسط
(1397 ارديبهشت 17، 22:34)آقای اراده نوشته است: داداش درخشنده
شرایطم یذره شبیه ب خودت هستش
اما فرقش اینه که من اول راهم 
تازه راه افتادم دنبال ترک
دنبال پول کار 
دوازده روزه ک پاک هستم و سختی این مدت ترک فقط بهم اثبات میکنه 
ک خیلی مردی ک خودتو ساختی برای هدفت
هوای نفست رو مهار کردی 
کار کردی 
تلاش کردی 
رو سفیدی داداش 
سرت بالاس 
این بالاترین ارزشه
دعامون کن
خدا خودش رضایتت رو جلب میکنه ،،، مطمئن ام 
تو بخاطر خدا رفتی جلو 
بخاطر خدا پاک شدی 
خدا خیلی بزرگه 
رحمتشو بهت میرسونه 
شک ندارم

خیلی لطف داری........
ایشالاه شماهم موفق باشید... ولی هیچوقت به شرایطی که من توش گیر افتادم فکر نکن....
کار خودتو بکن.......
خیلی باهات حرف دارم.....
ولی کسایی اطرافمن اشکم راحت در میاد چند ثانیه پشت سر هم بهش فکر کنم...خوب نیست.......
بهم میگن خیلی اروم شدی........
صدام در نمیاد برا اونه.....
این چند خط هم نوشتم هی صفحه رو بستم باز کردم تا اینقد شد........
دیگه چقد باید بد بشه...اقایون میدونن که پسرا باید به کجا برسن راحت گریه کن......یا بنویسنش...دیگه مهم نباشه که کسی چه حرفی میزنه....
معذرت میخوام...........
53
 سپاس شده توسط
کانونتون ارزونی خودتون، بیش از سه سال جون کندم ولی نشد. مشکل یقینا از من بوده. ترجیح میدم تنهایی ادامه بدم. چه شب مزخرفی بود امشب. رهروان تو منو کشتی امشب. چقد من احمقم. 
خدانگهدار
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
آقای دریل ؟! این شمایید ؟ 
یه جنگجو از رده ی بهترین ها ؟
چی شد ؟

سپاس شده توسط
(1397 ارديبهشت 18، 1:30)Deril نوشته است: کانونتون ارزونی خودتون، بیش از سه سال جون کندم ولی نشد. مشکل یقینا از من بوده. ترجیح میدم تنهایی ادامه بدم. چه شب مزخرفی بود امشب. رهروان تو منو کشتی امشب. چقد من احمقم. 
خدانگهدار

دریل جان؟؟؟؟!!! 
چی شده اخه؟
توی رهروان که من چیزی ندیدم..... میشه بیای بگی بهمون چی شد ؟
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان