امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

درسیجات (سرپرست: محسنین)

(1394 آذر 18، 23:32)قاصدک نوشته است: 17 آذر : 2 + / 18 اذر :2 + / 19 اذر :
5 ساعت مطالعه داشتم [تصویر:  khansariha%20%2869%29.gif] [تصویر:  khansariha%20%2869%29.gif]
به هدف کوتاه مدتم رسیدم 317 317 317 317 
کانون زبان این ترم قبول شدم  317 317 317 317 
تشکر ویژه از خانم موجود  49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 
سرپرستی خوب شما باعث شد من به اولین هدفم برسم 49-2 49-2 49-2 
ممنونم ازتون  49-2 49-2 49-2
3 . قاصدک

هدف بلند مدت : قبولی در تمام دروس این ترم با نمرات بالا/ هدف کوتاه مدت : قبولی در کانون زبان و مطالعه چند درس دانشگاه
میزان مطالعه : روزی 5 ساعت
امتیاز کل : ؟
سلاااااام
خیلی خوشحالم هدف کوتاه مدتتون به خوبی و خوشی انجام دادین 2uge4p4
لطف دارین 302
قطعا اگه خودتون نمیخواستین و اراده ی خودتون نبود به قبولی تو کانون زبان نمیرسیدین ، این مسابقه فقط یه محرکه اس 1
به افتخاااار خودتون 49-2
(1394 آذر 19، 13:39)می توانم نوشته است: هدف من (بلند مدت) : انجام پ.ن به خوبی تا انتهای مرداد
هدف من (کوتاه مدت) : انجام س به خوبی تا انتهای دی ماه - انجام پ به خوبی تا انتهای بهمن

دوره 21 روزه : آغاز از شنبه 21 آذر تا 11 دی ماه

مطالعه روزانه : 5 ساعت در روز مجموعا 35 ساعت در هفته

می توانم / شنبه 21 آذر / ...
به به سلااااام میتوانم جونم1
خوشومدی به جمعمون Greenstars
منتظرتم از شنبه1
من هرگز نمی گویم در هیچ لحظه‌ای از این سفر دشوار، گرفتار ناامیدی نباید شد. من می‌گویم: به امید بازگردیم، قبل از اینکه ناامیدی، نابودمان کند...

"نادر ابراهیمی"

وَ لا تَقرَعنی قارِعَةً  یَذهَبُ لَها بَهائی...

و مرا چندان به  سختی دچار مکن که
بزرگی و سرزندگی ام  را از میان ببرد.

"صحیفه سجادیه"
17آذر  0.5
18آذر  0.5
19آذر  0.75
Shy
17 آذر : 2 + / 18 اذر :2 + / 19 اذر :0 /20 اذر :0 /21 اذر :
سلام
این دو روز رو گذاشتم ریکاوری
ان شالله از فردا دوباره شروع می کنم Khansariha (69) 

3 . قاصدک

هدف بلند مدت : قبولی در تمام دروس این ترم با نمرات بالا/ هدف کوتاه مدت : قبولی در کانون زبان و مطالعه چند درس دانشگاه
میزان مطالعه : روزی 5 ساعت
امتیاز کل : ؟
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
سلام 
قوانین این تایپک چیه ؟
الهي...
دردهايي هست كه نمي توان گفت
و گفتني هايي هست كه هيچ قلبي محرم آن نيست!

[تصویر:  1426185938636512.jpg]

سپاس شده توسط
سلام دوستان من دانش آموز کنکوری هستم رشتم تجربیه درسم تا سال دوم فوق العاده بود تا اینکه سال سوم که سال امتحانات نهایی بود خودارضایی اثرش رو گذاشت و من ازمعدل بالا به معدل زیر 15سقوط کردم با اینکه حتی برای امتحانات گاهی شب هم نمیخوابیدم و درس میخوندم بازم انگار خودارضایی حافظم رو اورده بود پایین و بازم هیچ نتیجه ای نمیگرفتم الانم برای کنکور زیاد میخونم روز هایی که کلاس ندارم 12ساعت هم میخونم ولی انگار هیچی تو ذهنم نمیمونه حتی وسط درس یهو بهم فشار میاد و ناخودآگاه میخوام برم اون عمل زشت رو انجام بدم حتی با وجود اینکه وسیلش یعنی موبایل هم فراهم نیست روم نمیشه به مشاورم بگم برای همین ازشماها میخوام کمکم کنید چون واقعا از طرف درس و خودارضایی داره بهم فشار زیادی وارد میشه منتظر کمکتون هستم یاعلی Shy
سلام میثم جان. خوبی داداش؟
Confetti
من موفق میشم چون اون می خواد.
خدایا منو کامل کن 302

53 53 53 53 53 53

[تصویر:  05_blue.png] 

سپاس شده توسط
ببین به خودت اصلا تلقین نکن که این مساله باعث مستقیم کم حافظگی شما شده. واقعیت یه جور دیگس. این کار باعث میشه شما حواست پرت میشه و تمرکز کافی رو واسه درس نمیذاری.

فشار درس ها هم طبیعیه که یادت بره. باید نکته برداری کنی و مرور کنی تا یادت نره. اگه بیشتر مشاوره خواستی برام یادداشت بذار تا کامل واست توضیح بدم داداش.
Confetti
من موفق میشم چون اون می خواد.
خدایا منو کامل کن 302

53 53 53 53 53 53

[تصویر:  05_blue.png] 

سپاس شده توسط
سلام آقا میثم

چرا اینقدر نگرانی و استرس داری؟
ببین خ.ا ضعف حافظه میاره اما نه اینقدر سریع...کسایی که سالیان خیلی دراز درگیر بودن مشکلات حاد پیدا میکنند

شما بیشتر داری به خودت تلقین میکنی
دلیل اینکه درسهاتو خوب به خاطر نمیسپاری خ.ا نیست. اینه که موقع درس خوندن دیگه 100% حواست به درس ات نیست.
چشات متن رو کلمه به کلمه میخونه
اما ذهن ات جای دیگه ای هست.

تمرین کن تمرکزتو قوی تر کنی
اول 1 دقیقه با تمرکز درس بخون
بعد 1 دقیقه فکر کن به هر چی میخوای
دوباره 1 دقیقه درس
1 دقیقه وقفه
کم کم تایم درس ات رو زیاد تر کن.

ترجیحا تو اون 1 دقیقه ای که وقفه انداختی، یادداشت کن به چی داری فکر میکنی.

این روش رو امتحان کن..ببین جواب میگیری یا نه
یا عباس
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 20، 19:23)MAYSAM نوشته است: سلام دوستان من دانش آموز کنکوری هستم رشتم تجربیه درسم تا سال دوم فوق العاده بود تا اینکه سال سوم که سال امتحانات نهایی بود خودارضایی اثرش رو گذاشت و من ازمعدل بالا به معدل زیر 15سقوط کردم با اینکه حتی برای امتحانات گاهی شب هم نمیخوابیدم و درس میخوندم بازم انگار خودارضایی حافظم رو اورده بود پایین و بازم هیچ نتیجه ای نمیگرفتم الانم برای کنکور زیاد میخونم روز هایی که کلاس ندارم 12ساعت هم میخونم ولی انگار هیچی تو ذهنم نمیمونه حتی وسط درس یهو بهم فشار میاد و ناخودآگاه میخوام برم اون عمل زشت رو انجام بدم حتی با وجود اینکه وسیلش یعنی موبایل هم فراهم نیست روم نمیشه به مشاورم بگم برای همین ازشماها میخوام کمکم کنید چون واقعا از طرف درس و خودارضایی داره بهم فشار زیادی وارد میشه منتظر کمکتون هستم یاعلی Shy
سلام..
میشه گفت شرایط من تا یه حدی شبیه شما بوده..منم کنکوریم ..تا پارسال اوایل سال وضعیتم بد نبود ، ولی اوج درگیری من با این خ.ا پارسال بود که همین باعث شد افت کنم..
یه چیزی بگم..
من منکر تاثییر منفی خ.ا نمیشم..به شدت حواس پرتی میاره ، نه تو درس تو خیلی کارای دیگه ، تمرکز و میگیره و ..
مهم ترین بخش درس خوندن هم تمرکزه ..شما ساعت مطالعاتی و بالا خوبی دارین و این عالیه ولی این که چند ساعتش مفیده حرفه ..
و این و یادتون باشه درس خوندن متعادل ( که فشار روحی روانی به آدم وارد نشه ) حتی مانع از خ.ا میشه
شاید شما بیشتر از ظرفیتتون به خودتون فشار میارین..
و این که شاید یه بخشیش هم به قول آقا میثم یه تلقینیه که به خودتون میگین..
تلقینی که خودمم گیرش افتاده بودم مدام پارسال و میزذم تو سره خودم و بچه هایی که از من عقب تر بودن حالا زدن جلوتر از من..این تلقین تو وجود من بود که دیگه نمیتونم به شرایط ایده آل برگردم و این اشتباه محضه...نشده کشی تلاش کنه و نتیجه نگیره..
و حتی بخشیش میتونه نحوه ی مطالعاتون باشه..
برای من هر سه تا چیزی که گفتم دخیل بوده در حالی که خودم همیشه فکر میکردم مشکل از تمرکز نداشتنمه
باید ریشه یابیش کنین..
و این که به این سایت : http://www.hasangoli.ir/ سر بزنین.
مطالب خیلی مفیدی داشته که به من خیلی کمک کرده....فایل تمرکزش و دانلود کنین و گوش بدین.
ما شاگرد زرنگا اینجاییم که بهم کمک کنیم...
هر مشکلی داشتین مطرح کنین انشاءالله به کمک هم حلش کنیم
موفق باشین 53
من هرگز نمی گویم در هیچ لحظه‌ای از این سفر دشوار، گرفتار ناامیدی نباید شد. من می‌گویم: به امید بازگردیم، قبل از اینکه ناامیدی، نابودمان کند...

"نادر ابراهیمی"

"صحیفه سجادیه"
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 5، 20:21)mojode_zamini نوشته است: "تو فرمانده ی لحظه های زندگی ات هستی ..باید از تک تک لحظه ها برای رسیدن به هدفت استفاده کنی "
ســــــــــــلام به شاگرد زرنگای باحال  6

همگی خوبین؟؟ انشاءالله که عااالی باشین  317
یه مسابقه داریم..مسابقه ای که ما بچه زرنگا دور هم جمع میشیم ودرس میخونیم و با هم رقابت میکنیم .. 49-2

برای این که بهتر و باکیفیت تر و با آرامش بیشتر بتونیم درس بخونیم...و سعی میکنم  یه سری چیزا رو بگم و همگی با هم به امید خدا استارت و بزنیم 2uge4p4
√ شاگرد زرنگ چند تا دسته بچه درس خون داره :
۱. دوستان دبیرستانی ۲ . پیش دانشگاهیا و کنکوری و پشت کنکوری دوره ی کارشناسی . ۳. عزیزان ارشد .۴. عزیزانی که پایان نامه و پروژه دارن . ۵ . دوستان عزیز دکترا .۶. دوستان درس خون دانشجو . ۷ . و شب امتحانیای عزیـــز

اکثر بچه های کانون شامل یکی از موارد بالا

میشن ، پس این تاپیک انقدر باید شلوغ و با انرژی باشه نگووو..ولی واقعیتی که هست و این همه شلوغی رو نمیبینم1

ولی از این به بعد قضیه فرق میکنه..شما دوست عزیز1 دست دوستت و خیلی مهربون میگیری و میاریش اینجا1 وبا هم شروع میکنیم به درس خوندن و انرژی دادن..و یه پوئن مثبت هم میره به  حسابت1 4chsmu1
√هدفمون از این که اینجاییم چیه؟! 39
بهت میگم من1
اینجا کمکت میکنه با نظم تر شی..با انرژی تر شی..حس رقابت تو وجودت شکل بگیره..خودت میزان پیشرفت و پست رفتت و ببینی..به عیبات و مشکلاتت پی ببری و سعی کنی درستشون کنی...و از همه مهم تر از تجربیات بچه ها استفاده کنی و...
پس جایی که میتونه برات سود داشته باشه رو دو دستی بچسب!
√ خب ..بریم سر بحث شیرین ساعت مطالعه ی مفید. Khansariha (56)
اول این که یک روز ۲۴ ساعته1
شما ۷ ساعت تخت بخواب
۱۲ ساعت برای خود خودت..میتونه این دوازده ساعت شامل کار باشه..تفریح باشه‌‌..عبادت باشه و ..
ولی باقی روزت یعنی «حداقل» ۵ ساعت تو برنامت ، باید مطالعه درسی داشته باشی..قبل هر چیزی اول باید خودت و باور داشته باشی و هدف گذاری کنی ، بعدش لازم به یه برنامه ی قابل اجرا داری که خودت برای خودت تنظیمش میکنی :
اول : یه قلم و کاغذ بردار ..لیست دروس یا درست و بنویس.
دوم: قدم بعدی منابع ، کتابای مختلف ، و مواردی که نیاز داری و بنویس
سوم : با توجه به اهمیت و تسلط یا عدم تسط بیا اونا رو اولویت بندی کن ( اگه درست فقط پایان نامه یا پروژس تمام این موارد روی همون اجرا کن و روی همین یه درس تمرکز کن)
 چهارم : فصل های هر درس و میزان تست و تمرین و مثال و مقابل هر درس بنویس.
پنجم : برا خودت بگو من این هفته باید ۳۰ ساعت مطالعه داشته باشم ، این سی ساعت و بین دروسی که نوشتی پخش کن ( به اهمیت درس و تسلط یا عدم تسلطتت هم تو این قدم دقت کن)
ششم : حالا تو یه برنامه داری که واسه خودت ریختی و میدونی میتونی انجامش بدی.
هفتم : آخر هفته هاتم نسبت به روزای دیگه یه مقدار سبک تر بچین تا وقت جبران داشته باشی.

√ یه پیشنهاد   Smiley-happy114 ممکنه آدمی باشی که تازه شروع به درس خوندن کردی و میدونی برات پنج ساعت قابل اجرا نیست..میتونی از روزی سه ساعت شروع کنی و کم کم ببریش بالا..خیلی آرمان گرا نباشین..با خودتونم تعارف نداشته باشین ،شاید بگی این ساعت مطالعاتی کمه نمیرسم به کارام ولی میدونی بیشترش کنی هم برنامت بهم میخوره ، پس چه بهتر همون اول آروم و مداوم شروع کنی.
√ هر روزی به هر دلیلی..میتونه اتفاق یهویی..بی حس و حالی ..یا هر چیزی که تو رو از این سه ساعت عقب بندازه ، پیش بیاد و ممکنه نتونی برسی به درست..یادت باشه :عقب نمیکشی و نمیشینی  یه گوشه! میای و دلیلش و میگی..سعی میکنیم کمکت کنیم و با هم حلش کنیم..پس زانوی غم گرفتن ممنوع!
√نحوه ی اعلام وضعیت Khansariha (57)
اول هر هفته ،هدف و  برنامت و میای و میگی ، بعدش طبق برنامه ی اولیه ، هر روز میزان انجام یا عدم انجامت به اضافه ی دلیل نرسیدن به برنامت ت رو برامون میگی..و یه دوره ی بیست و یک روزس..چون دوره ی این که آدم بتونه خودش و با کاری وقف بده یست و یک روزه.
√نحوه ی امتیاز دهی : Smiley-face-biggrin
اگه هر روزی که به برنامت رسیدی و تونستی انجامش بدی ۲+ به خودت میدی ، اگه نصفی و تا حدی رسیدی ۱+ امتیاز و اگه نرسیدی ۰ امتیاز به خودت میدی...و یه دوره ی بیست و یک روزس..
مثلا : موجود زمینی / 5 آذر
هدف من : قبولی در رشته مورد علاقه و دانشگاه سراسری ( بلند مدت ) . کوتاه مدت : تراز ۶۰۰۰ در آزمون ۲۱ آذر
امتیاز امروز : ۱+
دلیل عقب ماندن از برنامه : خواب بیش از حد .
آخر هر دوره هم کسایی پیشرفت داشتن + کسایی که امتیازاشون بالا بوده اعتبار خوشگل جایزه داده میشه + کلی تشویـــق :47b20s0:
√ حرف آخر : من و خدا همراهمونه هم سعی میکنیم هر روزی که اعلام وضعیت میکنم با توجه به زمانمون قبل اعلام وضعیتم یه نکته ی مثبت یا متن با انرژی و یا یه تجربیه خوب و یه خبر جدید و بزاریم..1 1
و اینکه..
هوای هم و داشته باشیم.. Khansariha (96)
و یادمون باشه : "ما باید هر روز از هر جهت بهتر و بهتر بشیم " 317

و ..
مواظب خودتون..وقتتون..پاکیتون..و حال دلتون باشین‌..منتظرتونیم..بی صبرانه.. 302

(1394 آذر 20، 18:31)پسر پاکی نوشته است: سلام 
قوانین این تایپک چیه ؟
سلام
لطفا بالا رو مطالعه کنین
سوالی بود در خدمتم 53

"نادر ابراهیمی"

"صحیفه سجادیه"
مبینا
18 آذر:0  Shy
19 آذر:+2 317
20 آذر : 0  Shy روز تعطیل بود و اجبار خانواده به بیرون رفتن به مدت طولانی
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]
(1394 آذر 10، 3:01)عطر رهایی نوشته است: هدف بلند مدت: معدل بالای 18.5 در این ترم
هدف کوتاه مدت: حداقل روزی 5 ساعت مطالعه

17 آذر / امتیاز =  0.5    Shy  
18 آذر / امتیاز =     1    Shy
19 آذر / امتیاز =  0.5    Shy
20 آذر / امتیاز =  0.5    Shy
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سلام دوباره من میخواستم فقط بگم که حدود 4سالی میشه به این عمل زشت مبتلاهستم وشاید مشکلم حاد باشه راستش رو بخواین من آدم منفی ای هستم و همیشه خانواده و دوستانم بهم اینو میگن یعنی به هیچ چیزی امید ندارم و همش خودمو از بقیه پایین تر میدونم خیلی تمرین کردم حل بشه ولی بازم نشد Hanghead
 سپاس شده توسط
[تصویر:  303.gif]
با تشکر از سرپرست محترم,
ان شاءالله هفته دیگه بهتر باشه.

17 آذر : 2 + / 18 اذر : 1 + / 19 اذر :  1 + / 20 اذر : 1 +
[تصویر:  53.gif]

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
 سپاس شده توسط
سلااااام
حالتون خوب باشه الهی 2uge4p4
۱۷ اذر : ۰ / ۱۸ آذر : ۰.۵ +/ ۱۹ آذر : ۲+ / ۲۰ آذر : ۱+
من از فردا عاااااالی پیش میرم Khansariha (84)

"نادر ابراهیمی"

"صحیفه سجادیه"

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان