نظرسنجی: به نظر شما برای شروع یه زندگی خوب، ایجاد کدوم عادت خوب موثره؟اگر گزینه ی دیگه ای مد نظرتون هست به سرپرست مسابقه اطلاع بدین.
این نظرسنجی بسته شده است.
خواب منظم و با برنامه
12.88%
63
12.88%
خوش اخلاقی (ترک پرخاشگری)
9.20%
45
9.20%
نظم داشتن
12.88%
63
12.88%
زندگی کردن در زمان حال
10.02%
49
10.02%
فعال و با حوصله بودن
9.41%
46
9.41%
استفاده مفید و به اندازه از اینترنت
8.38%
41
8.38%
ورزش
10.22%
50
10.22%
خوش رفتاری با والدین
8.38%
41
8.38%
مثبت نگری
12.68%
62
12.68%
راست گو بودن
5.93%
29
5.93%
در کل
489 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسابقه شروع زندگی خوب، (سرپرست: *شهریار*،یا باب الحوائج ، سنا)

هفته اول :>>>>>  19
شنبه : 0/ یکشنبه :0/ دوشنبه : 4 /سه شنبه : 3 / چهارشنبه: 5 / پنجشنبه :2  / جمعه :5

هفته دوم :>>>>> 32
شنبه : 5 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : /سه شنبه :  / چهارشنبه: 5   / پنجشنبه :5   / جمعه :

هفته سوم:
شنبه : 2.5   / یکشنبه :  / دوشنبه :  4.5   /سه شنبه :  4   / چهارشنبه:   5  / پنجشنبه : 5   / جمعه :  

1- خواندن روزانه قران ( بعد از نماز ظهر و عصر )
2- روزی 5 ایه الکرسی ( بعد از نماز ظهر)
3- خواندن دعای عشرات ( صبح )
4- م. س ( ساعت 11 به بعد )
5- م.ک ( اخر شب )
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :
شنبه : 5 یکشنبه : 5 دوشنبه :4 سه شنبه : 3 چهار شنبه: 5 پنج شنبه : 4 جمعه: 4 (مجموع 30)
هفته ی دوم :
شنبه : 5 یکشنبه : 4 دوشنبه :5 سه شنبه : 5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه :4 جمعه:5 (مجموع 32)
هفته ی سوم :
شنبه : 4 یکشنبه :5 دوشنبه :5 سه شنبه : 3.5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه : 5 جمعه:

1-ارتباط با خدا با نماز اول وقت و ادعیه ماه مبارک (نماز های یومیه سر وقت+ ادعیه بعد نمازها)
2-مطالعه (روزی یک ساعت و نیم ساعت صبح ها و نیم ساعت شب ها مطالعه کتاب)
3-کمک به مامان (آشپزی و اماده کردن افطاری)
4-نقاشی (هرعصر یک تمرین نقاشی)
5-تمرین نویسندگی (هر شب یک صفحه تمرین)
[تصویر:  500x890_1467400547823899_1_.jpg]

شک نکن...
درست در لحظه آخر
در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

لطفا با احتیاط نا امید شوید , معجزه خبر نمیدهد ...

[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.jpg]
دوباره سلام
اومدم 5 نمره تشویقی بگیرم برم 4chsmu1

اینم جواب من با توجه به اون مطلب

نقل قول:
1.تعریف نظم شخصی چیست؟

این طور استنباط کردم ، نظمی که شامل تصمیم های منطقی باشه .. هرچه تصمیم های منطقی بیشتری بگیریم نظم شخصی بهتری داریم .

2.تعریف تحلیل منطقی؟

تحلیل منطقی همون تصمیم هایه که بر اساس منطق می گیریم .. که تحلیل منطقی در مقابل تصمیم های احساسی قرار می گیره .
در کل به این معنی که کاری که نیاز داری انجام بدی رو باید در برنامت بگنجانی .. نه صرفا یه تصمیم احساسی باشه .

3. از 5 تا کاری که برای مسابقه انتخاب کردین بررسی کنید و ببینید کدومشون بر اساس تحلیل منطقی و کدوم بر اساس تفکر احساسی انتخاب شدن؟ یا یکی از تصمیم های قبلی تون که بر اساس تحلیل منطقی گرفته نشده رو بنویسید.

شاید م.س در تصمیم هام احساسی بوده .. 4chsmu1
ولی یه کاری جز موارد برنامه ریزی روزانه برای خودم در نظر گرفته بودم .. اونم تمرین ک .. که فکر می کنم اونم احساسی بوده . 53258zu2qvp1d9v

و تشکر شدید از سنا خانم بابت اشنا کردن ما با این مطالب .
خدا خیرتون بده . 53
 سپاس شده توسط
سلام همراهان عزیز 
طاعات و عبادات قبول باشه
انشالله که برنامه هاتون به خوبی پیش رفته باشه Khansariha (69)
امیدوارم مقاله قبلی در خصوص نظم شخصی در پیشبرد برنامه هاتون مفید بوده باشه
امروز مقاله ای درباره نظم شخصی و فعالیت در  زمان های خاکستری خدمتتون معرفی میکنیم که امیدوارم بخونید و بهره ببرید 
توجه توجه: برای اینکه لینک مقاله ای که دادم متن کامل و بهتون نشون بده باید زحمت بکشین عضو سایت متمم بشین [تصویر:  4chsmu1.gif]
وگرنه بخشی از مقاله رو فقط نشون میده  و نمیتونید به سوالات جواب بدین

تا 3 روز آینده فرصت دارید بخونید و به سوالات زیر پاسخ بدین
کپی کردن از اون سایت قبول نیست ، برداشت شخصی خودتون رو به زبان خودتون بنویسید

اینم مقاله
نظم شخصی و فعالیت در زمان های خاکستری

سوالات :

1.تعریف زمان سیاه،سفید،خاکستری؟
2
.یک مقطع زمان سیاه برای یکی از کارهای خود طراحی و اجرا کنید و گزارش آن را بعداً برای ما بنویسید. اینکه چه کاری قرار بوده انجام دهید. اینکه عدم تمرکز احتمالی را ناشی از چه چیزهایی دیده‌اید. چگونه آنها را حل کرده‌اید و آیا توانسته‌اید به هدفی که برای آن بازه‌ی زمانی سیاه گذاشته بودید دست پیدا کنید؟

جواب به  یک سوال 2 امتیاز داره
میتونید به هر 2 سوال یا فقط به هر سوالی که دوست داشتین پاسخ بدین
جواب دادن به هر دو سوال هم 5 امتیاز داره Khansariha (46)

49-2 49-2 موفق باشید 49-2 49-2
 سپاس شده توسط
دوستان یه نکته مهم :

حتمن حتمن میانگین امتیازات آخر هفته تون و هفته های قبلی رو توی اعلام وضعیتتون بگذارید

ممنون و سپاسگذار 303
 سپاس شده توسط
لطفااا این مسابقه منظم بودن رو ادامه بددید متمم مطالبش عالیه مرسی ابجی جان 
پاسخ سوال اولو میگم:
زمان سفید به نظر من زمانیه که دغدغه نداریم و کارهامونو طبق برنامه انجام دادیم و زمانیه که از لحاظ فکری ارومیم 
زمان سیاه زمانیه که رو یه کار متمرکزیم و فقط اونو داریم انجام میدیم مثلا من میخوام آش درست کنم همه تمرکزم رو اونه که چیزی رو کم و زیاد نکنم یا دیر و زود نریزم و همه تلاشم اینه در اون زمان کارمو درست انجام بدم
زمان خاکستری مابین این دوتاست..مثه الان من1
زمانیه که ما در عین اینکه ذهنمون درگیره و مشغله فکری داریم سعی میکنیم از اون مشغله فرار کنیم و خودمونو به نوعی مشغول کنیم که یه جورایی خودمونو از این دغدغه خلاص کنیم
مثلا یه مثال در مورد خودم من سه هفته اس میخوام مقالمو بفرستم ژورنال فقط یه قسمت کوچیکش باقی مونده تب مربوط به اون نشریه سه هفته اس که بازه من میرم بش سر میزنم یه ذره رو مقالهه کار میکنم و یه سرکی تو کانون و چندجای دیگه میزنم یعنی نه به کارم میرسم نه با فراغ بال به تفریحم میرسم 
بیشتر زمانهای من در زمان خاکستری میگذره متاسفانه
خواهش میکنم این مسابقه رو ادامه بدید برا من میتونه خیلی مفید باشه 2
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
هفته اول :>>>>>  19 + 5 نمره تشویقی Khansariha (69) = 24 | میانگین هفته اول : 3.4
شنبه : 0/ یکشنبه :0/ دوشنبه : 4 /سه شنبه : 3 / چهارشنبه: 5 / پنجشنبه :2  / جمعه :5

هفته دوم :>>>>> 32 | میانگین هفته دوم : 4.5 
شنبه : 5 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : /سه شنبه :  / چهارشنبه: 5   / پنجشنبه :5   / جمعه : 2  

هفته سوم:  29.5 | میانگین هفته سوم : 4.2
شنبه : 2.5   / یکشنبه :  / دوشنبه :  4.5   /سه شنبه :  4   / چهارشنبه:   5  / پنجشنبه : 5   / جمعه :  3.5

5- م.ک ( اخر شب )

میانگین کل سه هفته :   4
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :

شنبه : 5 یکشنبه : 5 دوشنبه :4 سه شنبه : 3 چهار شنبه: 5 پنج شنبه : 4 جمعه: 4 (مجموع 30)
هفته ی دوم :

شنبه : 5 یکشنبه : 4 دوشنبه :5 سه شنبه : 5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه :4 جمعه:5 (مجموع 32)
هفته ی سوم :

شنبه : 4 یکشنبه :5 دوشنبه :5 سه شنبه : 3.5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه : 5 جمعه:5 (31.5)

هفته ی چهارم :

شنبه : یکشنبه : دوشنبه : سه شنبه : چهار شنبه: پنج شنبه : جمعه:

1-ارتباط با خدا با نماز اول وقت و ادعیه ماه مبارک (نماز های یومیه سر وقت+ ادعیه بعد نمازها)

شک نکن...
درست در لحظه آخر
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

سپاس شده توسط
سلااااااااااام

ممنون از

آقای قاصدک

و

خاله شادن عزیز

که به سوالات پاسخ دادن
و 5 امتیاز هدیه میگیرن

مبــــــــارکتون
Confetti Confetti Confetti
 سپاس شده توسط
سلام

1.نماز شب ( قبل یا بعد از سحری)   ===>> پاداش : بازی موبایل
2.تلاوت قرآن یک صفحه هر روز بعد از نماز عصر ====> پاداش : خواب راحت
3.مطالعه درسی حداقل نیم ساعت هر روز عصر بین ساعت 4 الی 7 : پاداش ===>> تلگرام و کانون
4.گوش دادن به سخنرانی ... هر شب ساعت 11:30 الی  12:30
5.نظم در اتاق شخصی و محل کار

هفته اول :

شنبه : 2  / یکشنبه :3.5/ دوشنبه :5 /سه شنبه : 3.5/ چهارشنبه:5 / پنجشنبه : 4/ جمعه : 3.5

میانگین : 3.75

هفته دوم :

شنبه : 3.5 /یکشنبه : 3.5 / دوشنبه : 5 / سه شنبه : 5 / چهارشنبه :4 / پنجشنبه : 4 / جمعه : 4+ 5 امتیاز هدیه

میانگین : 4.75

هفته سوم :

شنبه : 2 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : 4.25 / سه شنبه : 5 / چهارشنبه : 4 / پنجشنبه : 4 / جمعه: 3

میانگین : 3.75

سپاس شده توسط
سلام
مقاله رو خوندم ولی میخام امروز اجرا کنم بعدن گزارششو بدم.
مرسی سناجان 317 317
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :

هفته ی دوم :

هفته ی سوم :

شنبه : 4 یکشنبه :5 دوشنبه :5 سه شنبه : 3.5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه : 5 جمعه:5 (31.5)

هفته ی چهارم :

شنبه :5 یکشنبه : دوشنبه : سه شنبه : چهار شنبه: پنج شنبه : جمعه:

شک نکن...
درست در لحظه آخر
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

سپاس شده توسط
مسابقه مگه 3 هفته ای نبود ؟؟؟
این هفته هم اعلام کنیم؟
..............................................

جواب سوال دوم

نقل قول: 1.تعریف زمان سیاه،سفید،خاکستری؟

زمان سفید به زمانی میگن که بدون فکر کردن به برنامه و هدفمون . اونا رو انجام ندیم که همراه با حس گناهه.
زمان سیاه زمان هاییه که تمرکز کامل داریم روی برنامه ای که ریختیم 
زمان خاکستری زمان هاییه که بین سیاه و سفید . مثلا یه کار به عنوان زمان سیاه انتخاب کردیم ولی بینش یه کاری می کنیم که از زیرش در بریم .. مثلا میخوایم یه ساعت بخونیم ولی وسطش با موبایلمون بازی می کنیم . 53258zu2qvp1d9v

فعلا 2 امتیاز گرفتم . بعد هم میام اون سوال دومش رو جواب میدم و 3 امتیاز دیگشم هم میگیرم Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
1.تعریف زمان سیاه،سفید،خاکستری؟
زمان سیاه، زمانیه که ما روی فعالیت های ضروری و منطقی مون تمرکز کامل داریم. ( مثل درس خوندن)
زمان سفید، زمانیه که بدون فکر کردن به کارهای عقب افتاده مون به استراحت و تفریح میپردازیم. (مثل چک کردن موبایل)
زمان خاکستری، زمانیه که ما در حین انجام کارهای ضروری مون تمرکز کافی نداریم و همزمان چند کار جانبی دیگه هم انجام بدیم. ( مثل چک کردن موبایل حین درس خوندن)

2.یک مقطع زمان سیاه برای یکی از کارهای خود طراحی و اجرا کنید و گزارش آن را بعداً برای ما بنویسید. اینکه چه کاری قرار بوده انجام دهید. اینکه عدم تمرکز احتمالی را ناشی از چه چیزهایی دیده‌اید. چگونه آنها را حل کرده‌اید و آیا توانسته‌اید به هدفی که برای آن بازه‌ی زمانی سیاه گذاشته بودید دست پیدا کنید؟
من این کارها رو کردم:
ساعت 2 تا 4 ظهر رو به کار کردن روی پایان نامه ام اختصاص دادم.
مقاله ای که قرار بود نت برداری کنم رو دقیقا مشخص کردم.
گوشیم رو گزاشتم روی حالت پرواز و دور از دسترس (این حال پرواز رو هم از متمم یاد گرفتم خیلی چیز خوبیه).
مودمم رو هم کلا خاموش کردم.
به مامانم هم سپردم که کار دارم تا وسطش صدام نزنن.
خیلی خوب پیش رفتم و راضی بودم ... کاری که یک هفته عقب مینداختم رو تونستم انجام بدم.... گاهی هم که حواسم پرت کارهای دیگه میشد روی یه برگه عامل حواس پرتیم رو یادداشت کردم و بعد از تموم شدن کارم انجامشون دادم.

این مقاله خیلی واسه ی من مفید و کاربردی بود خیلی ... پیشنهاد میکنم همه حتما بخونن  128fs318181
مرسی از خداهمراهمونه و سنا ی عزیز  53
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

سپاس شده توسط
هفته اول :>>>>>  19 + 5 نمره تشویقی [تصویر:  khansariha%20%2869%29.gif] = 24 | میانگین هفته اول : 3.4

هفته دوم :>>>>> 32 | میانگین هفته دوم : 4.5 
شنبه : 5 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : /سه شنبه :  / چهارشنبه: 5   / پنجشنبه :5   / جمعه : 2  

هفته سوم:  29.5 | میانگین هفته سوم : 4.2
شنبه : 2.5   / یکشنبه :  / دوشنبه :  4.5   /سه شنبه :  4   / چهارشنبه:   5  / پنجشنبه : 5   / جمعه :  3.5

هفته چهارم:    |  + 5 نمره تشویقی  Khansariha (69) میانگین هفته چهارم :  
شنبه : 4    / یکشنبه :  4.5   / دوشنبه :      /سه شنبه :      / چهارشنبه:    / پنجشنبه :  / جمعه :  

5- م.ک ( اخر شب )
اینم جواب دوم = 3 نمره بعدی Khansariha (69) 

نقل قول: 2.یک مقطع زمان سیاه برای یکی از کارهای خود طراحی و اجرا کنید و گزارش آن را بعداً برای ما بنویسید. اینکه چه کاری قرار بوده انجام دهید. اینکه عدم تمرکز احتمالی را ناشی از چه چیزهایی دیده‌اید. چگونه آنها را حل کرده‌اید و آیا توانسته‌اید به هدفی که برای آن بازه‌ی زمانی سیاه گذاشته بودید دست پیدا کنید؟

من به خودم قرار گذاشتم 1 ساعت مطالعه داشته باشم . گوشیمو از خودم دور کردم .. و خیلی شیک 1 ساعت مفید خوندم بدون فکر ... بعدشم برای خودم وقت استراحت در نظر گرفتم .
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان