نظرسنجی: آیا این مسابقه تا حالا تاثیری در کنترل نگاهتون داشته؟
این نظرسنجی بسته شده است.
اصلا
9.54%
25
9.54%
تا حدوددی
33.97%
89
33.97%
خیلی
56.49%
148
56.49%
در کل
262 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 4.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه کنترل نگاه و ذهن (سرپرست: زینبی)

سلام دوستان
در شادی جشن پاکی دوستانتون
سهیم باشید
[تصویر:  Untitled_2.png]
 سپاس شده توسط
نقل قول: فقط نمیدونم چرا وقت شهوت و گناه ذهن ما قفل میشه و اینقدر فراموشکار میشیم

سلام.
فکر کنم نیاز به یه آلارم یا یادآوری داره؛ که هر از چند گاهی یادمون بندازه تا این حس بین افکار روزانمون فراموش نشه.

نقل قول: ذهن نیاز به تمرین داره من از شیوه حواس پرتی استفاده میکنیم ذهنمو منحرف میکنم اینطوری درگیر نمیشه

خوشحال میشم بیشتر در مورد این روشتون توضیح بدین و اگه نکته ی خاصی داره در این تاپیک به اشتراک بذارین؛ البته در صورت تمایل  53

صرفاً جهت اشتراک:

من خودم همینطور که قبلاً تو این تاپیک و تاپیک دیگه (فکر کنم اورژانس) اشاره کردم از روش سرکوب افکار استفاده میکنم.
فکر نامربوطی اومد همونجا سرکوبش میکنم.
نمیدونم این نوع برخورد درسته یا نه؛ هر چند جواب میده.
مدت ها پیش مقالاتی خونده بودم بابت اینکه چیکار کنیم در زمان مطالعه و کار (کاری که نیاز به تفکر داره)، ذهنمون پرت نشده و پرش افکار نداشته باشیم که در نهایت بدین نتیجه رسیدم که هر گونه فکر مزاحمی در حین مطالعه به سراغتون اومد اونو سرکوب نکنید بلکه در کاغذی بنویسید و بگین که بعد از تموم شدن کارم سراغ اون افکار میرم؛ اونوقت متوجه میشین که خیلی از فکرها ارزش وقت گذاشتن نداشت و نداره...
از این روش استفاده کردم و نتیجه گرفتم.

اما در رابطه با افکار نا مربوطی که به شهوت ربط داره این روش بعید میدونم جواب بده؛ هر چند امتحان نکردم ولی معلومه که نوشتن اون فکر خودش باعث تشدید شهوت باید بشه...

پی نوشت:

1- آقای "عاشق" هم فکر کنم روشی شبیه به اینواستفاده میکنه، هر چند اشاره ی مختصری بهش تو رهروان کرده و اسمش رو گذاشته گیوتین؛ که من گذاشتم سرکوب فکر (اسم ایشون زیباتر هست 4chsmu1 ) (ازش پرس و جو میکنم اگه تمایل داشت و بیشتر توضیح داد و راضی بود اینجا به اشتراک میذارم)

2- آقا من یه پیشنهادی به شهوت گرامی دادم که ظاهرا ایشون با زبون بی زبونیشون بهم فهموندن که قبوله و قراردادی بستیم؛ اینکه من به جناب شهوت کاری نداشته باشم، اذیتش نکنم، بیدارش نکنم؛ ایشونم در قبالش گفته که رفیق بذار تو حال خودم باشم (یاد آهنگ تتلو افتادم)، اونموقع منم تو رو کاری ندارم؛ فقط اگه بخوای منو اذیت کنی، انگولکم کنی، از خواب بیدارم کنی اونموقع من میدونم و تو ... ؛ ما هم قبول کردیم. هر چند این وسط شاید یه سری انرژی های منفی، نفس اماره، ذات بد انسان، شیاطین یا هرچی که اسمش رو میخواین بذارین و اعتقاد دارین؛ میخواد این قرارداد ما رو بهم بزنه و هی چوب لای چرخ میکنه؛ که منم با تموم زورم سعی دارم نذارم این اتفاق بیفته  Khansariha (69)

این چیزایی که گفتم شاید شبیه طنز باشه اما تو حالت کلی همینطوریه؛ به قول استاد جواد زارع شهوت مثل یه گرگ تو وجود انسان میمونه که اگر شما بهش برسین و تغذیه بهش بدین (این تغذیه میتونه از طریق چشم چرانی؛ افکار شهوتی؛ پورن و هر چیزی دیگه ای که هر کس خودش بهتر میدونه باشه)، اونموقع هست که رشد میکنه و وحشی و وحشی تر میشه و هر از گاهی احتمال داره به شما حمله کنه و شما رو تیکه پاره کنه.
(یه بچه گرگ رو در نظر بگیرین که از مادرش جدا کردین و میخواین بزرگش کنید؛ این شاید اوایل کاری به شما نداشته باشه ولی ذات گرگ بودنش باعث میشه که هر از گاهی یه حمله ای به شما بکنه و چنگولی بندازه و گازی بخواد بگیره؛ هر چند زیاد قوی نیست و شما از پسش بر میاین؛ حالا فکرش بکنید بهش غذا بدین و هر روز و هر روز بزرگتر و قوی تر بشه؛ اونموقع هست که یه روزی حتما به شما حمله ور میشه و ...)

.
.
.
هر که گرگش را در اندازد به خاک
رفته رفته مي شود انسان پاک

وانکه از گرگش خورد هر دم شکست
گرچه انسان مینماید گرگ هست

وانکه با گرگش مدارا مي کند
خلق و خوي گرگ پيدا مي کند

در جواني جان گرگت را بگير!
واي اگر اين گرگ گردد با تو پير
.
.
.

- خود را آلوده به گناه نکردن باید اختیاری باشد. اگر قرار باشد، نفسی نباشد تا من گناه نکنم، ترجیح می دهم نفس باشد و من گناه بکنم!

دیوار / 10 شهریور / کنترل نگاه 7+ / کنترل ذهن 7+

خدایا شکر.

53
 سپاس شده توسط
روش گیوتین آقای «عاشق» از زبون خودشون:

نقل قول: ما معمولا حالمون درسته
یعنی اصلا فکر جنسی وجود نداره.
این افکار از یک جایی شروع می شن.
اول کوچیک هستن، اما رفته رفته بزرگ می شن.
اولش اینقدر کوچیک و تحت کنترل هستن که پیش خودمون می گیم، اشکال نداره یه ذره با این افکار مسموم لذت ببرم. اما از این غافلیم که هر ثانیه که بیشتر بگذره، این افکار بزرگ و بزرگ تر می شن.

گیوتین می گه که همون اول کار (یا هر موقع که به خودت اومدی) سر افکارت رو با گیوتین قطع کن.
سریع موقعیتت رو عوض کن، اگر پشت لپتابی خاموشش کن و از اتاق برو بیرون. با افکاری که یهویی توی ذهن می آن، بهترین روش برخورد همین هست.
اما وسوسه یه نوع دیگه هم داره. چیزی هست که دائم توی ذهن می چرخه. موقع درس، موقع راه رفتن. به عبارتی جنگی فرسایشی در می گیره بین ما و وسوسه ها.
این وسوسه ها معمولا ریشه در جایی دیگه دارن.
به خاطر خستگی ما از کار زیاد، فشار روانی سنگین، استرس و اضطراب، ناامیدی یا حتی غرور ایجاد شده ان. این ها رو باید ریشه ای تر به وسوسه نگاه کرد و اون ریشه رو با گیوتین قطع کرد.
این ها تجربیات خودمه، اما لفظ گیوتین به خاطر یکی از کاربرهای قدیمی اینجا توی ذهن ها مونده. اسم ایشون داوود گیوتین بود که یکی از خوب های کانون بودن.
 سپاس شده توسط
دوستان ممنون از پاسخ هاتون 
من فکر می کنم کنترل چشم خیلی خیلی میتونه به کنترل ذهن کمک کنه . تو این دو هفته که تصمیم جدی گرفتم تا چشمم را کنترل کنم و فکرم را ازاد بگذارم . ذهنم خیلی کمتر سمت فکر جنسی میرفت . 
وقتی چشم رو ازاد بذاری که فکر دائم تو خیاله  Swear1
من تصمیم گرفتم از این هفته وارد این مسابقه بشم 
ان شالله خدا کمک کنه مدال بگیرم  Khansariha (46)
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

سپاس شده توسط
بسم الله
هفته نوزدهم سوپر مدال/ خاله شادن / با لطف خدا کنترل ذهن 3/ کنترل نگاه 4

متاسفانه هفته ای که گذشت هفته خوبی برای من نبود هوشیاری نداشتم و این عدم هوشیاری باعث شد که کنترل ذهن و نگاهم رو از دست بدم
هوشیاری یعنی اینکه بین خودت و محرکها فاصله بندازی تو ترک شهوت هوشیاری مهمتر از پاکیه چون منشا پاکی همون هوشیار بودنه که خیلی مهمه ( از اصول اس ای).
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
(1397 شهريور 17، 5:10)pirooz97 نوشته است: دوستان ممنون از پاسخ هاتون 
من فکر می کنم کنترل چشم خیلی خیلی میتونه به کنترل ذهن کمک کنه . تو این دو هفته که تصمیم جدی گرفتم تا چشمم را کنترل کنم و فکرم را ازاد بگذارم . ذهنم خیلی کمتر سمت فکر جنسی میرفت . 
وقتی چشم رو ازاد بذاری که فکر دائم تو خیاله  Swear1
من تصمیم گرفتم از این هفته وارد این مسابقه بشم 
ان شالله خدا کمک کنه مدال بگیرم  Khansariha (46)

بله دقیقا درست میگید از قدیم گفتن ز دست دیده و دل هر دو فریاد / که هر چه دیده بیند دل کند یاد 

دروازه ذهن چشمها هستند وقتی کنترل بشن ذهن هم ارومتره
 سپاس شده توسط
و اما برادر دیوار :
در مورد حواس پرتی : مشکل اصلی و ریشه ای من ذهنم هست که قبلا بهتون گفتم . شیوه ای که استفاده میکنم اعراض و حواس پرتیه به این معنا که وقتی ذهنم میخواد به خطا بره مثل ی بچه حواسشو پرت میکنم
مثلا میگم فلا به این چیزا فکر نکن بذار مثلا اخرشب وقت خواب که وقتتم گرفته نشه بعد اخرشب که میرسه میگم حالا خوابم میاد فردا صبح بعد نماز صبح میشیم فکر میکنم
نماز صبحو که میخونم میگم کی حوصله داره الان بشینه و فانتزی بچینه بذار ی وقت دیگه 
همینکارو که میکنم کم کم ذهن از فراست میفته و یادش میره 
ی نرم افزار کتاب رو گوشیم نصب کردم(فیدیبو) دوسه تا کتاب خریدم ازش هرچند من هیچی چیزی رو با لذت ورق زدن و استشمام بوی کاغذ و خط خطی کردن و کامنت گذاشتن زیر سطور کتاب عوض نمیکنم ولی فعلا با این کتاب پی دی اف ها سرگرمم 
کتابایی هست ک هم شناختمو از خودم بالا میبرن هم لذت بخشن برام
ی چندتا کانال اس ای دارم که اونا رو هم جدیدا پیدا کردم اخر شبا میشینم پرسش پاسخ ها رو میخونم خلاصه که اینطوریه و راضیم
 سپاس شده توسط
 و خبر خوب اینکه برادر دیوار شما واجد دریافت مدال کنترل ذهن و نگاه شدید.. سه هفته پشت سر هم برنده این تاپیک بودید

طی ی جشن این مدال به شما اهدا می گردد Khansariha (46)

2uge4p4 Confetti تبرررررررررررررررررررریک به اراده تون 2uge4p4
 سپاس شده توسط
شادن خانم متشکرم بابت اشتراگ گذاریتون  53

تجربه شخصی:
به غیر فیدیبو از کتابراه و طاقچه هم استفاده میکنم.

کتابراه رو بیشتر میپسندم؛ اللخصوص به خاطر جشنواره های خوبش.

واسه این نرم افزارها نسخه ویندوز هم موجود که میشه ازش استفاده کرد.

شاید این نوع کتاب خوندن لذت کتاب چاپی رو نداشته باشه ولی اونقدر مزایای زیادی داره که گاها لذت بسیاری به آدم میده.

---

اینم صرفا جهت اشتراک و همچنین رفع اسپم بودن 1  :

فعال کننده های شهوت

این فایل واسه من مثمر ثمر واقع شد؛ اگه احیاناً میخواین گوش بدید با هدفون یا جوری گوش بدید که دیگران نشنود.

پ.ن:
منبع این فایل وبسایت مس به طلا هست. شخصا از آموزشهاشون استفاده میکنم. تبلیغی نیست ولی اگه از این فایل خوشتون اومد میتونید سری هم به این سایت بزنید.
 سپاس شده توسط
دیوار / 17 شهریور / کنترل نگاه 1+ / کنترل ذهن 1+

خدایا شکرت.

53
 سپاس شده توسط
سلام.

دیوار / 17 شهریور / کنترل نگاه 2+ / کنترل ذهن 2+

خدایا شکرت. کمکم کن.

53
 سپاس شده توسط
بسم الله
شادن/17شهریور/ با لطف خدا کنترل ذهن و 2 کنترل نگاه 2
 سپاس شده توسط
سلام

دیوار / کنترل نگاه 3+ / کنترل ذهن 3+

خدایا شکرت

53
 سپاس شده توسط
سلاااام 49-2
زفیر/پایان هفته دوم/13تا19شهریور/کنترل ذهن+6/کنترل نگاه+6

پ.ن: فکر میکنم درصد خطای محاسبم زیر پنجاه باشه.
انشاالله که همینطوره 4chsmu1 
یه سوالی:
اگه از نظر فکری تحت فشار باشیم ولی جون سالم به در ببریم اون روز روزی بوده که توی کنترل ذهن موفق بودیم یا نه؟
از نظر نگاه هم همینطور...اینو مشخص کنین دیگه درصد خطا کمترم می‌شه 4chsmu1 
یا علی  53
 سپاس شده توسط
سلام.

دیوار / 17 شهریور / کنترل نگاه 4+ / کنترل ذهن 4+

خدایا شکر

53

صرفاً جهت اشتراک: (تجربه اعضای sa):

کنترل افکار مزاحم جنسی:

مهمترین و بحرانی ترین قسمت که منجربه انحرافات جنسی شده و ما راازروحانیت دور می کند افکارمان است.این خیلی مهم است که ما دردوران تنهایی چه افکاری را در ذهن خودمیگذرانیم.آلت تناسلی و نگاه های هرزه در مقایسه با افکار و تخیلات سهم بسیارکوچکی دراعتیاد جنسی ما دارند ودر واقع میتوان گفت اگر بتوانیم قدرت تخیل وتصویر سازی خود را کنترل کنیم درحقیقت در مقابل شهوت به پیروزی دست یافته ایم. برای نابودی شهوت جنسی ابتدا باید آنرا بررسی کنیم. چه زمانهایی کنترل ما از دستمان خارج میشوند و دیگر نمیتوانیم در مقابل شهوت ایستادگی کنیم؟صرف نظر ازخلاء عاطفی و کمبودمحبت هایی که هرشخصی می تواند داشته باشد، هجوم افکار و تخیلات جنسی مزاحم در زمانهایی که خصوصاما تنها هستیم ما را وادار می کندتادست به اقداماتی بزنیم که نتایج آن جزپشیمانی نخواهند بود. اقداماتی از قبیل دیدن فیلم ها و تصاویر پورنو، تماس وارتباط با جنس مخالف، خیانت وخودارضایی. در واقع کنترل افکار شاهراه کنترل نفس شهوت است و اگر بتوانیم افکار خود را کنترل کنیم به راحتی میتوانیم جلوی آسیبها و صدمات بعدی رابگیریم. ولی چگونه می توان افکاروتخیلات جنسی مزاحم را کنترل کرد؟واگر این افکار به راحتی قابل کنترل شدن بودند پس دیگر اینهمه معتادجنسی در دنیا وجود نداشت.یادآور می شوم شرط اول پاکی وبهبودی جنسی این است که بپذیریم دربرابر شهوت عاجزیم.اکثر انسانها حاضر نیستند بپذیرند که اعتیاد جنسی به آنها صدمه می رساند.آنها از برقراری ارتباط و وجود شهوت لذت می برند و خود را موفق می پندارند. طبیعی است که شرط اول برای کنترل افکار این است که صادقانه عجزدر برابر افکار مزاحم جنسی را بپذیریم وباجدیت خواهان تغییرافکارباشیم.مواردی که من شخصا در زندگی پس ازآشنایی با SA رعایت می کنم به این صورت است:

1) وقتی جنس مخالفی می بینم که برایم جذابیت دارد سعی میکنم نگاه خود را برگردانم و مطلقا تلاش می کنم تصویری از اندامهای جنسی او در ذهنم ثبت نشود.

2) در مواقع تنهایی به چیزهایی که دوست دارم فکر می کنم، مثل برنامه ریزی برای تفریح آخر هفته، ورزش، گل کاری، رستوران رفتن با همسرم و غیره

3) در مواردی که تنها هستم و دسترسی به اینترنت دارم، میل شدیدی به دیدن تصاویر و فیلم های پورنو دارم. حتی در مواقعی درگیر دیدن هم می شوم ولی علی رغم میل باطنی سریعا کامپیوتر را خاموش کرده و با یکی از دوستان بهبودی تماس می گیرم. {با خودتان عهد کنید روزانه با 3 نفر از دوستان بهبودی تماس تلفنی برقرار کنید و همچنین روزانه حداقل 2 کار بر خلاف میل باطنی تان انجام دهید. مثل ندیدن فیلم پورنو و نگاه شهوت آلود نکردن به جنس مخالف}

4) برای جلوگیری از هجوم افکار مزاحم جنسی تا می توانید خود را مشغول کنید. مشغولیتهایی از قبیل کار، ورزش، دیدن فیلم و تماس تلفنی و تا می توانید از تنها بودن پرهیز کنید. تنهایی بسیار مخرب است چون خلاء روحی و عاطفی را در ما بیدار می کند و ما برای جبران آن خلاء روحی به مخدر خود که همان شهوت جنسی است پناه می بریم.

در آخر هم گفتن این جمله خالی از لطف نیست که یاد خداوند بار سنگین فشارهای روحی و عاطفی را از دوش ما بر می دارد. من هر زمان که احساس می کنم شهوت مرا تحت کنترل خود دارد دعای آرامش می خوانم و می دانم که قدرت پروردگارم از قدرت شهوت بیشتر است. از او می خواهم تا مقداری از قدرتش را به من بدهد تا اینقدر در برابر شهوت ضعیف و عاجز نباشم.
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان