عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اهمیت باور، تجسم خلاق

هرچه بيش‌تر به ديگران بچسبي
آن‌ها را بيش‌تر مي‌ترساني
آن‌ها از تو خواهند گريخت
زيرا آزادي را دوست دارند
ميل به آزادي، از همه‌ي ِ اميالِ آدمي قوي‌تر و ژرف‌تر است
به همين دليل، حتي از عشق مي‌توان گذشت

اما از آزادي نمي‌توان
بنابراين، سعادتِ تو در خلوتِ توست
خلوت و تنهايي، هنر است؛ هنر خودشناسي

تنهايي
تمركز در خويشتن
فراغت از نياز شديد به ديگري
آسودگي
و اُنس با خويشتن است
تنهايي، سعادتي‌ست ماندگار
ابتدا در جان ِ خويش ريشه بدوان
آنگاه با ديگران رابطه برقرار كن
تنها در اين صورت است كه مي‌تواني داشته‌هايت را
با ديگران سهيم شوي
دوست بداري
و شادمان باشي
تنها در اين صورت است كه مي‌تواني آواز خويش را
در هستي طنين‌انداز كني
دست بيفشاني و آنگاه كه لحظه‌ها مي‌گذرند و مي‌روند
با حسرت به پشتِ سر خويش نگاه نكني
و از رفتن‌شان تأسف نخوري

عاشق باش، اما از عشق خود، بند نساز
مهم آن است كه دلي عاشق داشته باشي
معشوق اگر رفت، بگو
رو، چه باك! كه عشق هست
اگر شالوده‌ي ِ استوار بصيرت را نداشته باشي
هر عشق ِ تازه‌اي، دير يا زود
برايت كابوسي دهشتناك خواهد شد
هنر تنها بودن را بياموز
هنر با تنهايي، سعادتمند بودن را بياموز
آنگاه هر چيز امكان‌پذير خواهد شد
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

بن بست اندیشی؟
بن بست اندیشی را کنار بگذاریم . هیچ کس فراز و نشیب های زندگی را انکار نمی کند. ولی زندگی همه اش بن بست نیست . همیشه راهی به روشنایی وجود دارد. چرا آن را جست وجو نمی کنیم ؟
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

سلام

در روایت است ک:
«نه هرکسی که نیت و آهنگ کاری را کرد موفق به انجام آن کار هم می‌شود. بلکه قدرت انجام آن کار را هم می‌خواهد.
و نه هرکسی که قدرت انجام کاری را دارد می‌تواند آن کار را انجام دهد؛ الّا اینکه توفیق الهی هم نصیبش بشود.
و نه هرکسی که توفیق الهی هم نصیبش شد می‌تواند کاری انجام دهد، الاّ اینکه درست هم از عهده انجام دادن آن کار بربیاید.»

پس اگر خواستید کاری اتفاق بیفتد در عالم حداقل 4 پارامتر با هم نیاز است.

هم باید آهنگ و نیتش را داشته باشید
هم قدرت انجام کار داشته باشید،
هم توفیق الهی رفیقتان شود
و هم خوب در عمل از عهده اجرای آن بربیایی.

حالا حکایت ماست..
میخوایم گناه نکنیم (ی گناهی رو ترک کنیم)..برای این هدف این چهار تا پارامتر رو داریم؟!

نیت و آهنگ= همین ک اومدیم اینجا کافیه؟!؟ یا باید استمرار و جدیت هم داشته باشیم؟!
قدرت = انسان این امکان رو داره ک ب هر عادتی غلبه کنه و هر تغییری ک میخواد در خودش ایجاد کنه.. خاصیت انسان بودن هم انس گرفتنه..
توفیق الهی= خودش گفته..توبه  کن.. من بدی هاتو خوبی میکنم! ی قدم بیا.. من ده قدم میام.. اگه واقعا توبه کنیم و اگه قدم هامونو برعکس نکنیم!
خوب عمل کردن= یعنی همه جهتی همه قوا برای نیل ب هدف..
یعنی اینطور نباشه ک مثلا ما دونه بکاریم اما اب یاری نکنیم.. آب یاری هم بکنیم اما نور خورشید کافی نباشه..نور هم باشه اما آفت زدایی نکنیم.. 
یعنی هم کاشت هم آبیاری هم نوررسانی و هم مراقبت لازمه تا نتیجه ب دست بیاد!

اینطوریاس...53258zu2qvp1d9v

خدایا کمکمون کن ک ب چیزایی ک لازم داریم برسیم و همه کارامون رو درست انجام بدیم..1

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

وقتی کسی آزارت می دهد ، چه عکس العملی نشان می دهی ، بد و بیراه می گویی ؟ بدترین ها را برایش آرزو میکنی ، به هر نحو می خواهی ضربه ای به او بزنی ؟ نه این کارها را نکن وقتی کسی آزارت می دهد یا نومیدت می کند به این چشم به او نگاه کن که او هم بنده ای است از بندگان خدا . او نمی تواند موجب شکست ، یاس ، تحقیر و یا شرمندگی تو بشود از این زاویه نگاه کن که شاید هنگامی که از سر راهت می گذشته لغزیده باشد ، بنده خدایی که موقتا راه خود را گم کرده است و به این دلیل سر راه تو قرار گرفته که به دعای خیرت نیاز داشته است . کسی که قصد بدی و بد کردن به تو را دارد ، هر کاری بکند وجودش مانع از پیشرفت و کامیابی تو نمی شود . او موهبتت را از دستت نمی گیرد، زیرا قادر به این کار نیست حتی اگر چنین به نظر برسد که اندک زمانی آزارت داده است ، بنابرمشیت الهی سر راهت قرار گرفته است

رموز بهتر زیستن...

من می‌‌توانم خوب، بد، خائن، وفادار، فرشته‌خو یا شیطان‌ صفت باشم.

من می توانم تو را دوست داشته یا از تو متنفر باشم.

من می‌توانم سکوت کنم، نادان و یا دانا باشم.

چرا که من یک انسانم، و این‌ها صفات انسانى است

و تو هم به یاد داشته باش:

من نباید چیزى باشم که تو می‌خواهى، من را خودم از خودم ساخته‌ام.

منى که من از خود ساخته‌ام، آمال من است.

تویى که تو از من می سازى آرزوهایت و یا کمبودهایت هستند.

لیاقت انسان‌ها کیفیت زندگى را تعیین می‌کند نه آرزوهایشان

و من متعهد نیستم که چیزى باشم که تو می‌خواهى

و تو هم می‌توانى انتخاب کنى که من را می‌خواهى یا نه

ولى نمی‌توانى انتخاب کنى که از من چه می‌خواهى

می‌توانى دوستم داشته باشى همین گونه که هستم، و من هم.

می‌توانى از من متنفر باشى بى‌هیچ دلیلى و من هم.

چرا که ما هر دو انسانیم.

این جهان مملو از انسان‌هاست.

پس این جهان می‌تواند هر لحظه مالک احساسى جدید باشد.

تو نمی‌توانى برایم به قضاوت بنشینى و حکمی صادر کنی و من هم.

قضاوت و صدور حکم بر عهده نیروى ماورایى خداوندگار است.

دوستانم مرا همین گونه پیدا می کنند و می‌ستایند.

حسودان از من متنفرند ولى باز می‌ستایند.

دشمنانم کمر به نابودیم بسته‌اند و همچنان می‌ستایندم.

چرا که من اگر قابل ستایش نباشم نه دوستى خواهم داشت،

نه حسودى و نه دشمنى و نه حتی رقیبى.

من قابل ستایشم، و تو هم.

یادت باشد اگر چشمت به این دست نوشته افتاد

به خاطر بیاورى که آن‌هایى را که هر روز می‌بینى و با آنها مراوده می‌کنى

همه انسان هستند و داراى خصوصیات یک انسان، با نقابى متفاوت

اما همگى جایزالخطا

نامت را انسانى باهوش بگذار

اگر انسان‌ها را از پشت نقاب‌هاى متفاوتشان شناختى و یادت باشد که

این ها رموز بهتر زیستن هستند ...

قضاوت نکن، قضاوت تو را از مسیر دور می کند، قضاوت تو را به قهقرا می برد، قضاوت تو را از آرامش دور می کند. قضاوت کردن درباره اشتباهات دیگران آسان است، ولی پی بردن به خطاها و اشتباهات خود دشوار. تو هرگز خود را قضاوت نمی کنی. پس حق نداری دیگران را هم قضاوت کنی. با قضاوت نکردن این و آن و تنها با قضاوت کردن خود می توانی مسیرت را تغییر دهی و به آرامش برسی.

تجسم خلاق            [تصویر:  NACAFEBXQGCAF72CIICA5X1BMDCAQRPTDUCACRGX...AMEP8W.jpg]
قانون جذب و تجسم خلاق :
یکی از بزرگترین رازها و قوانین کائنات قانون جذب است که با به کارگیری آن می توان به تمام هدف ها و آرزوهایمان دست یابیم . قانون جذب می گوید که به هر چیزی که فکر کنیم آن را به سمت خود جذب می کنیم . در واقع افکار ما دارای فرکانسی از انرژی هستند که بر پدیده های اطراف ما تأثیر گذاشته و همانند آنچه در ذهن داریم به سمت ما جذب می کنند و این بسیار جالب است یعنی اینکه ما با تجسم خلاق ذهن خود می توانیم آرزوها و هدف های خود را به واقعیت تبدیل کنیم .
شاید بپرسید این پدیده چگونه اتفاق می افتد ؟ 
واقعیت این است که اندیشه های ما دو چیز را تحت تأثیر خود قرار می دهند : اولی ضمیر ناخودآگاه و درون ماست و دومی محیط پیرامون ماست . گفتیم که هر چیزی در این جهان هستی از جنس انرژی است و نیز گفتیم که افکار و اندیشه های ما موادی از جنس انرژی هستند که با فرکانس بسیار بالا در حالا ارتعاش هستند و به خاطر بالا بودن ارتعاش آنها در دامنه حواس پنجگانه ما نیستند ولی وجود دارند و ضمیر ناخودآگاه ما و شرایطی محیطی ما این انرژی ها را درک می کنند . به عنوان مثال زمانی که ما بر یک پدیده ای مثل کسب ثروت می اندیشیم انرژی این اندیشه باعث تغییرات در ضمیر ناخودآگاه ما و در نتیجه شکوفا شدن ایده ها و خلاقیت و استعدادهای درونی ما برای کسب آن ثروت می شود و قسمت دوم اینکه این انرژی به کل کائنات منتشر شده است و تمام شرایط محیطی ما شروع به آماده شدن برای کسب آن ثروت می شود و کل کائنات برای رسیدن ما به آن ثروت بسیج می شوند .
پس افکار ما هم بر خود و هم بر محیط ما تأثیر گذاشته و با هماهنگی بین این دو آن پدیده خلق می شود . واقعاً که راز شگفت انگیزی است . انسان اشرف مخلوقات است و جانشین خداوند بر روی زمین است و اگر به قدرتهای الهی درون خویش پی ببرد همچون منصور حلاج خواهد گفت : 
« انا الحق » و خواهد دانست که هیچ چیز در این جهان هستی برای قدرت اعجاب انگیز اندیشه انسان غیرممکن نیست . همه چیز برای ما امکان پذیر است اگر به قدرت تجسم خلاق و قانون جذب پی ببریم . بکارگیری این قانون که : « افکار و اندیشه های ما پدیده های زندگی ما را خلق می کنند » به قدری ساده است که اکثر افراد در ابتدای کار قدرت آن را باور ندارند و به این قانون شک می کنند و متأسفانه طبق این قانون شک و تردید به ما خیانت می کند و همان چیزی در زندگی ما خلق می شود که آن را باور داریم ، چه تردیدها باشد و چه ایمان و یقین ، فرق نمی کند در هر صورت همان چیزی را خواهیم دید که باور داریم . در مورد نحوه استفاده از قانون جذب و تجسم خلاق بایست گفت که آیا با اندیشه تنها انرژی لازم برای خلق آن را تولید کرده و آن پدیده را خلق می کنیم ؟ در جواب باید گفت که اندیشه ما محصول ذهن ماست و برای اینکه این اندیشه دارای ارتعاش خلاق در جهان هستی شود لازم است که ما این اندیشه را با تمام وجود احساس کرده و آن را به کائنات مخابره کنیم . احساسات محصول دل ما می باشد و اندیشه ما محصول ذهن ماست ، در اینجا باید هماهنگی بین احساسات و افکار ما برقرار شود یعنی آنچه در ذهن می اندیشیم آن را در دل نیز احساس کنیم و در این لحظه اوج انرژی خلق آن اندیشه پدید می آید و کائنات بلافاصله آن پدیده را به ما هدیه می دهد . 
مثلاً اگر در ذهن فکر ثروتمند شدن را داریم باید با جان و دل خویش نیز ثروتمند بودن را احساس کنیم و کافی است به احساس ثروتمند بودن خود تداوم بدهیم تا آن ثروت در زندگی مان پدیدار شود . این قانون در عین سادگی ، شاید دور از ذهن و انجام آن نیز سخت باشد ! چگونه من بدون اینکه پولی داشته باشم احساس ثروتمند بودن را داشته باشم ! شاید هم این کار به نظر خیلی ها احمقانه و مسخره باشد و شاید حتی با منطق و عقل ما نیز جور در نیاید . اما همیشه رازها و راه حل های زندگی گاهی دور از ذهن و پیش پا افتاده است . به شما دوستان توصیه می کنم در این مورد شما هرگز فریب منطق ذهن خود را نخورید چون ذهنیت ما همیشه خلق یک پدیده بزرگ را بعد از رنج فراوان جسم مان منطقی می داند . جالب است بدانید که دو نوع قدرت وجود دارد : 1- قدرت جسم و 2- قدرت ذهن .
قدرت جسم محدود و در حد پایین است اما قدرت اندیشه ها بسیار بالا و نامحدود است .
قانون جذب و خلق پدیده های مختلف و اهداف بزرگ توسط آن با قدرت تفکر صورت می گیرد و قدرت جسم مانند خدمتکاری برای قدرت اندیشه ها کار می کند و متأسفانه این جزو تعاریف و افکار محدود کننده ذهن ماست که فکر می کنیم پول زیاد در برابر کار بسیار سخت بدست می آید و یا اینکه آرزوهایی که تصور می کنیم ، محال است و ما در حد آنها نیستیم . اینها همه تفکرات اشتباه ذهن ماست . به یاد داشته باشید هر چیزی را که بتوان آرزو کرد قابل دست یافتن است زیرا خود آرزو یعنی رسیدن و آرزو متعلق به انسانهاست و جانداران دیگر قدرت آرزو کردن را ندارند . انسان هر آرزو و هدفی که داشته باشد و با افکار و احساسات خود آن را باور داشته باشد در کسری از زمان به آن دست خواهد یافت . از قدرت های ویژه انسان تجسم خلاق او می باشد که توسط آن می تواند هر آنچه در ذهن تجسم کند در محیط بیرونی خلق شود . ما باید از این ویژگی برتر در جهت دستیابی به تمام اهداف و آرزوهای خود بهره گیری کنیم . خداوند جهان هستی را برای انسان مسخر کرده است و کل کائنات منتظر فرمانبرداری از افکار و احساسات انسانها هستند ولی متأسفانه اکثر انسانها از این راز بزرگ غافلند و همیشه به چیزهایی که دوست ندارند و نمی خواهند مثل بیماری و فقر و مشکلات می اندیشند و دائماً آنها را به زندگی خود جذب می کنند و بدتر از همه اینکه آنها را به حساب خداوند می گذارند در صورتی که خواست خداوند بهترین های این جهان هستی برای عشق خود ، یعنی انسان است خداوند هیچگاه چیز بدی را برای بندگانش نمی خواهد . 
امام علی (ع) می فرماید : « بخشش خداوند به هر کس به اندازه نیت اوست . » 
خداوند قوانین این جهان هستی را وضع کرده ( مثل قانون جذب ) و انسان باید این قوانین را کشف کند و از آنها در زندگی خود بهره بگیرید . شاید رسالت ما انسانها کشف این قوانین و استفاده صحیح از آنهاست . اگر دقت کنیم خواهیم دید که اکثر مردم به آنچه که نمی خواهند و نیز چیزهایی که در زندگی شان وجود دارد می اندیشند و بیشتر و بیشتر موارد تکراری و آنچه که نمی خواهند را در پیرامونشان تشدید می کنند و کافی است بدانند که اگر از فقر و بیماری بیزارند نباید در مورد آنها فکر کرده و سخن بگویند بلکه از ثروت و سلامتی سخن گفته و آنها را احساس کنند که سلامتی و ثروت در زندگی شان به واقعیت تبدیل شود .
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

پیش از تعیین هدف، این کارها را انجام دهید

اول، اعتقاد؛ دوم، بینش و آمادگی ذهنی؛ سوم، اهداف؛ چهارم، عمل؛ همیشه پشتکار.

ماستین کیپ می‌نویسد: "اخیراً یکی از مشتریانم از من تقاضای مشاوره در زمینه اهداف کرد. او می‌خواست اهدافی برای موفق شدن تنظیم کند و از من می‌خواست او را در این مسیر هدایت کنم.

من به او گفتم این کار تا زمانی که ندانیم چه عواملی در حال حاضر او را از رسیدن به اهدافش بازمی‌دارند بیهوده خواهد بود. زیرا، شما می‌توانید تمام اهداف موجود در دنیا را انتخاب کنید اما چنانچه اعتقاد نداشته باشید که سزاوار تمام آن‌ها هستید به هیچ عنوان به هدف خود نخواهید رسید."

[تصویر:  01.jpg]

بیایید این‌گونه فکر کنیم: میل درونی شما مقدار مشخصی انرژی دارد. مقاومت درونی و اصوات درونی‌تان  که میگویند شما نمی‌توانید، نباید و یا سزاوار نیستید چیزی را داشته باشید هم مقدار مشخصی انرژی دارند. و اگر انرژی مقاومت درونی بر انرژی میل درونی بچربد، شما به هدفتان نخواهید رسید.

به همین دلیل است که مردم اهداف بسیاری می‌گزینند و هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.

به همین علت هم ایجاد صفحات چشم‌انداز و رویاپردازی یا به اصطلاح ویژن چیدن کافی نیست. پاول مک کنا تنها به علت آنکه رویای سخنرانی در رویال آلبرت هال را داشته به آنجا دعوت نشده است. او در قدم اول عمیقاً اعتقاد به امکان تحقق این رویا و در قدم دوم بینش امکان تحقق آن (حتی با وجود آنکه شرایط موجود چیز دیگری نشان می‌دادند) را داشته است، و مضافاً او چنان ارزشی به زندگی دیگران افزوده که آن‌ها رغبت کرده‌اند او را مشهور و مشهورتر سازند تا آنجا که او را برای سخنرانی دعوت کنند.

[تصویر:  02.jpg]

ویژن چیدن و تعیین اهداف کافی نیستند. ما باید اعتقاد داشته باشیم؛ باید یک قصد مشخص (یک دلیل دقیق و محکم برای چرایی انجام یک کار) داشته باشیم؛ ما باید بینش و سرسختی داشته باشیم که بر شرایط فائق می‌آیند و باید آن‌قدر پشتکار به خرج دهیم که هدف مورد نظر محقق شود و به کمتر از آن هم راضی نشویم.

اما معمولاً روایتی درونی داریم که از میل درونی‌مان قوی‌تر است. قدرت این روایت (به هر اندازه که واقعی باشد) به اندازه‌ای است که ما را از رسیدن به هدفمان بازمی‌دارد. و وقتی این اتفاق می‌افتد روایت محدود شدن (این کار از عهده من خارج است) را زمزمه می‌کنیم که خود، روایت قبلی را نیز تقویت می‌کند. و هنگامی‌که ما بدون نگریستن به دلیل اعتقادمان مبنی بر غیرممکن بودن اهداف، آن‌ها را بر می‌گزینیم، در حال تعیین هدف نخواهیم بود؛ بلکه در بهترین حالت در حال آرزو کردن خواهیم بود.

[تصویر:  03.jpg]

تعیین هدف با گفتن روایتی تازه درباره آنچه درباره شما ممکن است و چرا ممکن است، و اینکه چرا شیوه کنونی زندگی‌تان دیگر مناسب شما نیست، آغاز می‌گردد.

برقراری رابطه عاطفی با قصد شما برای رسیدن به هدفتان همان انرژی مورد نیاز برای شکستن مقاومت درونی‌تان است. و مانند هر چیز دیگر در زندگی، هرچه بیشتر انجامش دهید، خبره‌تر می‌شوید.

و البته برای انجام این کار نه تنها باید یک روایت تازه زمزمه کنید، بلکه باید خودتان را در جمع افرادی که از این روایت پشتیبانی می‌کنند قرار دهید. ما در زندگی توسط افراد بسیاری به حاشیه رانده می‌شویم، افرادی که رویاهایمان را نابود می‌کنند؛ اما در حقیقت، خودمان با پذیرفتن نظرات و ارزیابی‌های آن‌ها درباره شرایط، به جای بررسی شخصی درباره آنچه بیش‌ترین اهمیت را دارد و سپس تأیید خودمان، رویاهایمان را نابود می‌کنیم.

[تصویر:  04.jpg]

خوب، شما دوست دارید چه اهدافی در زندگی تعیین کنید؟ منظورم اهداف بزرگ است! روایات درونی و محدودکننده شما چه میگویند؟ چه افرادی در اطرافتان میگویند هدف شما شدنی نیست؟ روایت تازه شما چیست و برای تقویت آن و تحقق رویاهایتان باید چه کسانی را در اطراف خود داشته باشید؟

مانند همیشه، کار واقعی با نظرات سازنده شما آغاز می‌شود. با گفتگو با دیگران می‌توانید از تجربیات آنان آگاه شوید و آنان را نیز از تجارب خویش بهره‌مند سازید. پس همین الآن به گفتگو بپیوندید.

[تصویر:  nasimhayat.png]
افکاری که زندگی را به چالش می کشد...!!!

● به اندازه کافی برای این کار استعداد نداری

هیچ کس در دنیا تا زمانیکه کاری را شروع نکرده، مهارت کافی برای آن را ندارد. اگر می خواهید کاری را انجام دهید فقط کافی است که شروع کنید. از اینکه ممکن است برای تحصیل در رشته حسابداری نتوانید وارد دانشگاه شوید استرس به خودتان راه ندهید، فقط کافی است شروع کرده و تلاش کنید تا به آن دست پیدا کنید. اینترنت خیلی بیشتر از آنچه که در دانشگاه یا مدرسه به شما یاد می دهند اطلاعات دارد پس فقط کافی است که دنبالش باشید.

● برای امتحان کردن یک کار تازه دیگر پیر شدی

متوسط امید به زندگی در کشورهای پیشرفته، برای مردها ۷۵ و برای زنان ۷۹ سال است. مطمئن باشید این عدد تغییر خواهد کرد و خیلی زود این سن به ۱۰۰سال هم خواهد رسید. این یعنی ما هیچ وقت برای شروع کردن یک کار جدید پیر نیستیم. امتحان کردن یک کار تازه بهترین راه برای فعال نگه داشتن مغز و بالا بردن انگیزه برای زندگی است. مردم ما انتطار دارند تا ۷۵ سالگی عمر کنند و فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ تا همین سن بیشتر عمر نمی کنیم! اگر انتظار داشته باشیم که تا ۱۰۰ سالگی زنده بمانیم، مطمئناً تغییرات بیشتری در زندگیمان ایجاد می کنیم و کمتر خودمان را منحصر به زمان می کنیم. امتحان کنید.

● دیگران شما را کنترل می کنند

این شما هستید که خود را کنترل می کنید نه هیچ چیز دیگری. هیچکس در این دنیا شما را کنترل نمی کند، این شما هستید که نیروی درونتان را کنترل می کنید. شما برای زندگی به هیچکس و هیچ چیز جز خدا نیاز ندارید، پس زندگیتان را کنید و سرنوشتتان خود رقم بزنید.

● شما به حساب نمی آیید

این واقعیت که زنده اید نشان می دهد که فرد خاصی هستید. اگر می خواهید فردی خاص و خارق العاده باشید، باید تلاش کنید. تک تک ما استعداد خاصی داریم که از آن بی خبریم و هنوز آن را کشف نکرده ایم. برای اینکه ببینید واقعا به چه چیز علاقه مندید، همه چیز را امتحان کنید. مجبور نیستید همه عمرتان یک کار را انجام دهید. سبک زندگیتان را بارها و بارها تغییر دهید تا راهی را پیدا کنید که دوست دارید.

● دنیا به دور تو نمی چرخد

کل دنیا فقط در مورد شماست. هر فرد در این سیاره دنیای جداگانه ای دارد که در دستان خودش است. بطوری که شما دنیا را می بینید با طوری که من می بینم متفاوت است و نگرش من هم با یک نفر دیگر متفاوت است. پس دنیا مربوط به شماست. حالا بگویید برای تغییر دنیا چه می خواهید بکنید؟

● هیچ کس تو را باور ندارد

من تو را باور دارم اما نظر من هیچ ارزشی ندارد، نظر هیچ کس ارزشی ندارد. سعی کنید خودتان را باور کنید و نیازی نداشته باشید که کسی دیگر باورتان کند. به محض اینکه خودتان، خودتان را باور کردید، بقیه هم باورتان خواهند کرد اما شما به باور آنها نیازی نخواهید داشت.

● هیچوقت نمی توانی آنقدر پول دربیاوری

من این حرف را بارها شنیده ام. شما دقیقا به همان اندازه که از خودتان انتظار دارید پول درخواهید آورد. اگر من به خودم بگویم که هیچ راهی نیست بتوانم این مقدار پول را دربیاورم، مغزم هم به دنبال راهی برای به دست آوردن آن مقدار پول نخواهد گشت. اما اگر اینقدر قاطع باشم که این مقدار پول را به دست بیاورم، مغزم راهی برای به دست آوردن آن پیدا خواهد کرد.

● در این مورد هیچ کاری از دستت برنمی آید

شما می توانید هر جنبه از زندگی تان را که بخواهید تغییر دهید. بعضی ها هیچ وقت این باور را کنار نمی گذارند و واقعا خجالت آور است. زندگی واقعا سخت است و دل شیر می خواهد برای تغییر آن پیش قدم شوید اما بدانید که از عهده آن برمی آیید. باید بدانید که چه می خواهید و برای رسیدن به آن چه قدم هایی باید بردارید

واقعیت هر چند تلخ!
آدمی هیچ وقت نمی تواند یکی را برای همیشه دوست بدارد و یکی را برای همیشه دشمن . خلق و خوی انسان متغیر است و منطق و نگاه او به زندگی نیز ممکن است در طول زندگی بارها دستخوش تغییر بشود. از این روست که هر رابطه ای همواره با نشیب وفراز روبروست و اگر علاقه ، ضرورت و الزامی در آن نباشد به جدایی می انجامد.
پیمان آزاد

سلام
کی میتونه فایل صوتی تجسم خلاق با صدای گیتی خوشدل رو در اختیارم قرار بده ؟
اگه ممکنه لینک دانلود رو اینجا بذارید
ممنون
 سپاس شده توسط
(1391 آذر 21، 18:13)باران.. نوشته است: خوب حالا من یه سوال

من انگیزه دارم اما اراده ی انجامش ضعیفه !

یعنی میدونم که میتونم اما تنبلم.. میدونمم چرا چون من همیشه دقیقا 90 نتیجه گرفتم (نتیجه ای رو که خیلیا با تلاش خیلی زیاد به دست آوردن) سر همینم این تنبلی رو نخواستم که از بین ببرم

حالا من میخوام ارادم رو برای اینکه به دقیقه 90 نندازم کارم و بالا ببرم و اصلا بکوبم باران و یه ورژن جدید بسازم

من چجوری باید سبک این نوع زندگی رو عوض کنم ؟ 17
من هنوزم این مشکل و دارم 22
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
تفكر خلاق چيست ؟

مراحل تفكر خلاق و ويژگيهاي افراد داري تفكر خلاق يکي از مهم ترين وجوه تمايز انسان از ديگر موجودات قدرت تفکر و خلاقيت اوست. قدرت دستکاري در ذهن و پديده هاست، قدرت کشف و توليد ابزار و انديشه هاي جديد است، که همه اينها به نوعي خلاقيت است.

همه انسان ها کم و بيش خلاق اند و اين توانايي همچون انواع هوش با درجات متفاوت در همه ما وجود دارد، مهم آن است که بتوانيم آن را شکوفا نموده، توسعه دهيم و به خدمت بگيريم. تفکر خلاق مي تواند بهترين سلاح مبارزه با مشکل نيز قلمداد شود. افرادي که تفکر خلاق را در خود شکوفا نکرده اند تا به کوچکترين مشکلي مي رسند، مي گويند «آه بازيک مشکل!» در صورتي که انسان هاي خلاق اين نگرش منفي را تسليم شدن قبل از جنگ مي پندارند، زيرا معتقدند مشکل نه تنها مزاحمت نيست بلکه مبارزه اي براي کشف راه حل است.

در داستان زندگی «پوليانا» مي خوانيم: او دختر کوچکي بود که در روز تولدش منتظر بود عروسکي را از فرستاده اي دريافت کند. زنگ درب به صدا درآمد و پيکي جعبه اي را به او تحويل داد، در پوست نمي گنجيد، درب آن را با شوق گشود و از ديدن چوبدستي در جعبه متحير شد، مدتي در بين همه اعضاي خانواده سکوت سنگيني حاکم شد، ناگاه پدر سکوت را شکست و به دختر نزديک شد و به او ياد داد که، حال ببينيم در اين اتفاق چه چيزي مي توان يافت که از آن خوشحال شويم؟
پس از مدتي فکر کردن پوليانا با صداي بلند گفت: «آهان» يافتم، مي گذارم کنار اتاقم و با نگاه کردن به آن خوشحال مي شوم که من نيازي به آن ندارم و خدا را شکر مي کنم.
تفکر خلاق مي تواند به ما بياموزاند که حتي وقتي باحادثه اي ناگوار برخورد کرديم، چگونه احساس بد و منفي خود را به احساس خوب و مثبت تبديل کنيم.

تعريف مهارت تفکر خلاق:
مهارتي است که شخص از تلفيق مهارت هاي حل مساله و تصميم گيري از افکار يا روابط نو برخوردار شده و قدرت کشف و انتخاب راه حل هاي جديد را پيدا مي کند.
انواع تفکر: 1- تفکر واگرا 2- تفکر همگرا

تفکر خلاق با تفکرواگرا رابطه مستقيم دارد. افراد با تفکر واگرا سعي مي کنند پديده ها و امور و افکار را آن چنان که هستند به راحتي نپذيرند، بلکه نگاه متفاوت تري داشته باشند و از قالب هاي فکري همسان دور شوند، به عبارتي پديده ها را با چشم و منظر ديگري نگاه کنند
به نقل سهراب سپهري: چشم ها را بايد شست، جور ديگر بايد ديد چترها را بايد بست، زير باران بايد رفت

اما در تفکر همگرا، فکرهاي جديد و نو کمتر در آن راه پيدا مي کند، امور و پديده ها را آن چنان که هستند مي بينند و مي پذيرند.

مراحل تفکر خلا ق:

1- آمادگي: در اين مرحله افراد به امور و پديده هاي مختلف زندگي دقت و توجه بيشتري پيدا مي کنند، به حدي که گاهي پديده هاي زندگي مدت هاي طولا ني ذهن شخص را به خود مشغول مي نمايد.

2- مطالعه: در اين مرحله فرد با بررسي و مطالعه بيشتر روابط بين پديده ها را بهتر درک مي کند.

3- تغيير : در اين مرحله شخص به نوع روابط بين پديده ها که ذهن او را به خود مشغول کرده پي برده و با طرح سوال هاي مختلف در ذهن به نقد و بررسي آن مي پردازد.

4- پختگي: در اين مرحله شخص با گذر از مراحل قبل به درک و شناخت عميق تري از روابط بين پديده ها مي رسد و گويي پديده ها، جزيي از وجودش شده است.

5- اشراف: در اين مرحله شخص به پاسخ هاي ناگهاني دست پيدا مي کند و معمولا با کلماتي نظير «آهان، يافتم»... متجلي مي شود.

6- وارسي: در اين مرحله فرد به بررسي بهترين ايده اي که در مراحل قبلي به آن رسيده است مي پردازد تا صحت و سقم و درستي آن را مشخص نمايد.

7- اجرا: در اين مرحله فرد افکار يا ايده هايي که مورد تاييد واقع شده اند را به مرحله اجرا در ميآورد.

ويژگي هاي افراد داراي تفکر خلاق:

1- راه هايي را جست و جو مي کنند که از طريق آن بتوانند فکر خود را به سوي ايده هاي نو و تازه هدايت نمايند.
2- به همه جوانب يک موضوع و مساله توجه دارند.
3- در حل يک مساله تمرکز حواس بيشتري را از خود نشان مي دهند.
4- فکرهاي بکر(دست نخورده و نو) را بيشتر از ديگران از خود نشان مي دهند.
5- به راه حل هايي مي انديشند که ممکن است از ديد ديگران اهميت چنداني نداشته باشد.
6- از ربط ايده ها و تجربيات مختلف، نتايج جديدي را مي گيرند.
7- افکار و عقايده خود را به راحتي مطرح مي کنند و از مواجه با عقايد مختلف استقبال مي کنند.
8- براي حل مسائل و مشکلا ت، راه هاي مختلف را بررسي و تا رسيدن به نتيجه دلخواه تلا ش مي کنند.
9- خود را محدود به نظرات ديگران نمي نمايند، حصار هر آن چه بود و هست را مي شکنند.
10- همواره کنجکاو بوده ودر جست وجوي اطلا عات جديد و نو هستند.
11- از قدرت تصور سازي ذهني بالا يي برخوردارند، تا حدي که به تفکرات خود، عينيت مي بخشند.
12- مثبت نگر و پرانرژي هستند.
13- معمولا براي هر سوالي آمادگي ارائه پاسخ هاي مختلف را دارند.
14- سوال و جواب هاي غير عادي و عجيب و غريب در آن ها بيشتر ديده مي شود.

چگونه تفکر خلا ق را در خود و ديگران پرورش دهيم؟ (راهکارها):
1- اطلا عات و تجارب خود را در موقعيت هاي مختلف گسترش دهيم.
2- از ديگران و کودکان سوال هايي را بپرسيم که پاسخ هاي متعدد داشته باشد.
3- اگر سوال هاي غيرمعمولي از سوي ديگران مطرح مي شود، سعي کنيم تا با همکاري خودشان پاسخ هاي جديد و نو را کشف کنيم.
4- رفتارها والگوهاي افراد خلا ق مثل ابوعلي سينا، دکتر حسابي و ... را سرمشق زندگي قراردهيم.
5- از فنون ويژه تفکر خلا ق مانند «بارش فکري» به خوبي استفاده نماييم. (حمله ذهني به يک موضوع را بارش فکري مي گويند).
6- تصورات ذهني خود وديگران را تقويت کنيم، زيرا تصوير سازي کمک مي کند تااطلا عات در حافظه بلند مدت بيشتر ذخيره شوند، براي مثال اگر فرزندمان داستاني از دايناسورها رامي خواند، از او بخوايم تصور کند که ميان جنگل قرار دارد، به صداي آنان گوش دهد، بزرگي جثه اش را در نظر بگيرد، صداي پاي آن ها را بشنود و ...
7- در نوشتن داستان يا کشيدن نقاشي و ... به جاي استفاده از نمونه (مدل) از طرح هاي خلا ق ذهن خود استفاده کنيم.
8- آن چه را که مي خوانيم، مي بينيم و مي شنويم، مهم ترين نکات آن را يادداشت نماييم.
9- هر فکر جديدي که به ذهن ما مي رسد، بنويسيم. (افکار خود را روي کاغذ بياوريم.)
10- اجازه دهيم هر سوالي را از ما بپرسند و سوالا ت آنان را جدي بگيريم.
11- بازي هاي فکري، ساخت اشيا با گل، مجسمه سازي، نقاشي و داستان نويسي موجب شکوفايي ذهن و خلا قيت مي گردد.
12- طرح سوال هاي باز و تکميل جملا ت و داستان هاي ناتمام در رشد تفکر خلا ق موثر است.
13- به عقايد ديگران (به ويژه کودکان و نوجوانان) احترام بگذاريم و اجازه دهيم که تا حد ممکن کارهايشان را با ذوق و سليقه خود انجام دهند.
14- ابتکار و تخيل را باور داشته باشيم تا زمينه بروز فعاليت هاي خلا ق در جامعه فراهم شود.
15- سعي کنيم پاسخ هاي ما در مقابل سوالا ت ديگران به گونه اي باشد که او را به سوال هاي جديدتري هدايت کنيم.
16- فرصت ابتکار و نوآوري را در خانواده و مدرسه و محل کار به ديگران بدهيم.
17- از موقعيت هايي مانند مسافرت، بازديد از موزه ها، رفتن به مکان هاي تفريحي و فرهنگي جهت آموزش تفکر خلا ق استفاده کنيم.
18- احساس امنيت، شادي و آرامش از عوامل شکوفايي تفکر خلا ق است، آن عوامل را از خود و ديگران دريغ نکنيم.
19- هوش، استعداد، مهارت و تلا ش جدي، بخشي از عوامل رشد خلا قيت است اما ضروري است به ايجاد انگيزه نيز توجه ويژه اي داشته باشيم.
20- توانايي ديگران، حتي کودکان را بپذيريم و باور داشته باشيم که هر فرد موجودي منحصر به فرد است و مثل و مانندي ندارد.
21- وقتي کار و فکر جديد خلا قانه اي را از ديگران مشاهده کرديم، با تشويق، خوشحالي و شادي خود را ابراز کنيم.

منبع : روزنامه مردم سالاري
tabrizi4yek.blogfa.com
یا عباس
 سپاس شده توسط
قدرت باور
باورها چه هستند؟باورها يك سري تفكرات هستند، كه به زندگي معنا مي بخشند. و  راهنماي ما در تنگنا ها و مشكلات مي شوند. باورها ادراك ما از هستي را مي سازند.
باور و اعتقاد شما فرمانده مغز شماست. و زماني كه فكر مي كنيد چيزي درست است، باور شما به مغز فرمان مي دهد به دنبال حقايقي باشد كه از اعتقادات شما پشتيباني كند.
اين بدان معناست كه اگر شما باور داشته باشيد كه در زندگي موفق هستيد اينگونه خواهد بود. اگر شادي، رفاه و سلامتي را باور داشته باشيد نيمي از اين رقابت را برده ايد. و در اين هنگام مغز شما بدنبال حقايقي مي گردد كه از اعتقادات شما پشتيباني كند.
به عبارت ديگر باور و اعتقاد يكي از قوي ترين نيروهايي است كه مي توانيد از آن براي رسيدن به برتري استفاده كنيد.
بي ترديد افرادي را كه بوسيله باور خود توانمند شده اند و از موانع بزرگ گذشته اند ديده ايد. علت موفقيت آنها باور عميقي است كه داشته اند. باورتان مي تواند به شما كمك كند به منابع عميقي كه در درون شما وجود دارد دست پيدا كنيد. و در نهايت به هدف مطلوب برسيد.

سپاس شده توسط
هرگز درباره بدبختی هایت صحبت نکن و به آنها توجه نکن.
اگر توجه کنی به آنها خوراک داده ای.
توجه خوراک ذهن است, به هرچه که توجه کنی قوی تر میگردد.
هرگز با توجه کردن به بدبختی ها به آنها خوراک نرسان.
بی خیال باش و بی علاقه.
به یاد بسپار, توجه واقعا خوراک و تغذیه است.به چیزهای منفی توجه نکن.به رنجهایت توجه نکن و درباره اش سخن نگو. آنها را بزرگ نکن , این کار بسیار مخرب و نابود کننده است.به رنجهایت بی توجه باش و با این کار آنها خواهند مرد.
بیشتر به شادی متمایل شو, تمام توجه ات را به شادی های کوچک معطوف کن. لحظات کوتاه شادی را ارج بگذار و خودت را کامل در آنها غرقه کن.اینگونه آن لحظات کوتاه رشد خواهند کرد و در تمام زندگی ات منتشر خواهند شد.
بدانید, بهشت مکانی جغرافیایی نیست, جایی قرار ندارد.بهشت شیوه ای از زندگی است, همانگونه که جهنم نیز راهی برای زندگی است. جهنم و بهشت همینجا هستند.درست در وسط زندگی ات.گاهی اتفاق می افتد که تو در جهنم قرار داری و شخصی که کنارت نشسته است در وسط بهشت است.پس بهشت و جهنم از یکدیگر دور نیستند, حالات روانی هستند, راه های زندگی هستند. همه اش به خودت بستگی دارد.

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان