امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

یادش بخیر
یکی از بچه نشسته بود برای پایان نامه اش ماه ها زحمت کشید
آخر سر زوری استاد بهش داد 14
یکی از بچه ها هم رفت آقاوار خرید نمره اش شد 19 Khansariha (13)
به نظر من پولش حرام نیست
چون برای تهییه پایان نامه زحمت کشیدی
حالا یکی نمیخواد بره وقتش رو بذار روی پایان نامه
و میخواد بدون دغدغه و بدون استرس پایان نامه اش رو ارائه بده
میاد میخره
شما که مجبورش نکردید که بیاد پایان نامه بخره
خودش دوست داشته و داوطلب بوده که بخره 53258zu2qvp1d9v
پایان نامه صنایع برا کارشناسی کسی سراغ نداره
خریداریم Khansariha (13)
همیشه آغاز راه دشوار است

عقاب در آغاز پرواز، پَر می ریزد

اما در اوج

حتی از بال زدن هم بی نیاز است
خب خیلی سوال خوبیه
اتفاقأ میخواستم این سوالو از مرجع تقلیدم آقای سیستانی بپرسم
خیلی مقاله و پروژه هایی برای دوستانم نوشتم و می تونستم از این راه کسب درآمد کنم اما هیچ پولی فعلأ نگرفتم . چون خیلیییی زیاد شک دارم که حلال باشه.
و اینکه دیگران هم به جای من پروژه نوشته باشن باز برام پیش اومده . از نظر اخلاقی یعنی تقلب و خیلی کار بدیه و یک جور بی وجدانی در جامعه رو رواج میده. اینم بگم که کسی که پروژشو خودش نمی نویسه مطمئنن سوادش کم میشه در مقایسه با کسی که خودش می نویسه.

اون اشخاصی هم که پروژه نویسی می کنن به نظرم شغلشون کاذبه مثل سیگار فروشی. حالا نه همه پروژه نویسی ها . مثلأ طراحی یک سایت هم یک جور پروژه نویسی هستش که خیلیم عالیه. چیزی که مد نظر ماست بیشتر پروژه نویسی برای دانشجوهاست.
[تصویر:  qol.jpg]
این مطلبی هست که درباره حکم شرعی این قضایا هست ، باید ببینید مرجع تقلیدتون کی هست

با توجه به اینکه نوشتن پایان‌نامه در دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات، جهت ارزیابی علمی افراد صورت می‌گیرد، سپردن این کار به افراد دیگر (طوری که عرفاً آن پایان‌نامه نتیجه علمی فرد محسوب نشود) نوعی تقلب و ادعای بدون واقعیت به شمار می‌آید و بر خلاف قوانین و مقررات مربوطه است؛ لذا این عمل جایز نبوده و أخذ پول در مقابل آن نیز جایز نیست. البته برخی از مراجع تقلید، معتقدند در صورت رضایت صاحبان پول، تصرف در آن اشکالی ندارد.

ضمائم:
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:[1]
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):
تابع قوانین و مقررات مربوطه است؛ و در صورتی که خلاف قوانین و مقررات دانشگاه باشد جایز نیست؛ و أخذ پول در مقابل عملى که مخالف قوانین و مقررات است جایز نیست.
حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
تصرف با رضایت صاحبان پول اشکال ندارد.
حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
در مورد سؤال، عمل فی نفسه اشکالی ندارد. بلی، اگر تبعات سوء داشته باشد، مثلاً فتح بابی برای اشتباه کاری در بعضی از امور یا اختلال نظام یا بعضی ادعاهای بدون واقعیت یا گول زدن اشخاص و هر تالی فاسد دیگری از این جهت باشد، جایز نیست.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
این عمل جایز نیست و تصرف در آن پول، اشکال دارد.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی (مد ظله العالی):
باید به صاحبانش برگردانده شود.

[1]. استفتا از دفاتر آیات عظام: خامنه‌ای، سیستانی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی، مکارم شیرازی (مد ظلهم العالی) توسط سایت اسلام کوئست.

من تجربه ای که در دوران دانشجویی داشتم ، تدریس بوده ، به اموزشگاه های فنی و حرفه ای مرتبط با رشتم می رفتم و بالاخره یک جایی پیدا کردم و تجربه خیلی خوبی بود برام
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

آقا دارند مدرک دکترا خرید و فروش میکنند
شما گیر دادید به ی پایان نامه ساده Khansariha (13)
همیشه آغاز راه دشوار است

اما در اوج

(1394 شهريور 6، 18:48)Mehdi.R نوشته است:  آقا دارند مدرک دکترا خرید و فروش میکنند
شما گیر دادید به ی پایان نامه ساده Khansariha (13)

بله متاسفانه همینطوره و خیلی جاها مدرک گرایی هست .هر کسی مسئول اعمال خودش هست.

مهدی جان ، موضوعی هست که بررسی می کنیم و نظرمون را می گیم.

متاسفانه صنعت و بازار کار ما اکثرا از دانشگاه جدا هست و کسی که فارغ التحصیل میشه باید تازه یاد بگیره ببینه بازار کار چی می خواد. اولش هم باید قید حقوق را بزنه تا براش سابقه کاری بشه و چیزی دستش بیاد.
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

سلام دوستان
حکم شرعی قضیه رو هر کسی باید از مرجع تقلید خودش بپرسه ... اما  دراینکه از نظر اخلاقی کار غلطی هست شکی نیست.
اما مساله دیگه اینه که کی مقصره ؟ دانشگاه؟ استاد؟ دانشجو؟ پروژه نویس؟ از آخر شروع می کنیم:
پروژه نویس در واقع کاری رو انجام میده که با اینکه فی نفسه حرام نیست اما با توجه به اینکه  مربوط به درسهای دانشگاهه و انجام دادنش توسط کسی غیر از دانشجو تقلبه ، خلاف مقرراته و احتمالا اشکال شرعی داره . (گفتم احتمالا چون همون طور که قبلا گفتم هر کسی باید به نظر مرجع تقلید خودش رجوع کنه) ...
دانشجو داره تقلب میکنه ... و میدونه که داره تقلب میکنه . از طرفی زحمت نمیکشه  و چیزی هم یاد نمیگیره و نمره ای میگیره که حقش نیست و مدرک تحصیلیش هم...  از طرف دیگه این هم ممکنه که واقعا نمیخواسته این کار رو بدیگری بسپره اما خودش توانایی انجامش رو نداره (یا فکر میکنه نداره) برای همین خودش رو راحت می کنه ... از یه طرف دیگه میدونیم که اگه میخواست میتونست بره یاد بگیره ... حالا شاید استاد یا دانشگاه چیزی یادش ندادن (که معمولا همینجوره) اما بالاخره کلی منبع واسه یادگیری هست و اصلا فلسفه دانشجویی همینه که خود طرف جویا و دنبال دانش بره.
استاد ... از یه طرف میشه بهش ایراد گرفت که چرا چیز زیادی یاد دانشجو نمیده که بتونه مسیرش رو پیدا کنه ... از یه طرف هم نمیشه بهش ایراد گرفت چون : 1-واقعا نمیشه همه بحث های تکنیکی مربوط به یک درس رو تدریس کرد 2-خود استاد هم یا چیزی بلد نیست (صرفاً یه آدم آکادمیکه نه فنی)‌یا به همه چیز مسلط نیست (اگه واقعا این طور باشه  یعنی حداقل به بعضی تکنیک ها مسلط باشه وبه بعضی نه من بهش حق میدم) 3 -همه دانشجوها هم در یک سطح نیستن و معلومه دانشجویی که کلاسش رو به زور میاد پروژه رو هم یه طوری می پیچونه ... 4 - سختگیری هم یه اندازه ای داره و نمیشه زیاد به دانشجو گیر داد... یه چیز دیگه اینکه به نظر من اکثر استادها میدونن که کی تقلب کرده و کی خودش کار کرده ... ما یه استاد داشتیم روز تحویل پروزه یه درسی میگفت دانشجو دهنش رو باز کنه (برای توضیح پروژه ای که انجام داده)‌من میفهمم خودش کار کرده یا نه 1744337bve7cd1t81 غلو هم نمیکرد چون آدم فنی بود نسبتا...
دانشگاه و نظام آموزش عالی ... مقصره چون کیفیت رو فدای کمیت کرده و میکنه ... به استادها سخت نمیگیره که به دانشجوها سخت بگیرین (اکثر دانشگاه ها به استثنای بعضی دانشگاه های تاپ کشور اینجورین) ... و اگر هم استاد بخواد جلوی این نوع تقلبها رو بگیره حمایت خاصی ازش نمیکنه ... قوانین بازدارنده هم نداریم

شرمنده  زیاد نوشتم
یادش بخیر
تو دوران دبیرستان آمار داشتیم مطمئن شما هم داشتید Gigglesmile
خلاصه برای ترم آخر معلم 6 نمره امتحان رو برای پروژه گذاشت البته همون تحقیق Khansariha (13) دانش آموز بودیم مثلا 4
انتخاب موضوع آزاد بود و فقط باید روش های آماری موجود رو انجام میدادیم
یادش بخیر من موضوع مقایسه هوش دختران و پسران کلاس اول دبیرستان رو انتخاب کردم
که سر گرفتن داده ها با کلی مشکل برخوردم اون هم از طرف آموزش و پرورش که فکر میکرد میخوام اسامی دخترا رو در بیارم Khansariha (13)
هیچی آخر سر هم رفتم خیلی محترما تو مدرسه دخترونه و به مدیرشون گفتم معدل دخترای کلاس اولتون رو بهم بده و اون هم به خوبی استقبال کرد Khansariha (48)

خلاصه من به غیر از موضوع خودم یکی دوتا پروژه دیگه هم برای بچه ها انجام دادم از کلاس 27و28 نفری 10 نفره خودشون انجام دادند
معلم هم به همه 6 نمره رو داد
بعضی بچه ها اعتراض کردند که بابا ما کلی زحمت کشیدیم تلاش کردیم این ها رفتند دادند به یکی دیگه نوشته
معلم هم خندید و گفت من اصلا دنبال تحقیق نبودم من فقط خواستم شما ی چیزی یاد بگیرید

بله اینجوری شد که من نمره آمارم شد 19.25 و به غیر از 4و5 نفره دیگه که بالای 15 شدند بقیه زیر 15 و مردود هم شدند

حالا شما بگید من برای چی اینو اینجا گفتم Khansariha (13)
آقا قرار بود ی منظوری برسونم یادم رفت نخندید Khansariha (13)
همیشه آغاز راه دشوار است

اما در اوج

سلام به تک تک دوستان کانونی چه دختر و چه پسر چه خانوم و چه آقا
ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام
ی مدت هست خبری از من تو کانون نیست اما حواسم به کانون و بچه هاش هست
تو این چند وقت اخیر در فضایی مجازی که بیشتر تلگرام نقش بسزایی داره به موارد عجیب و غریبی برخورد کردم
که میدونم شماها هم خواسته یا ناخواسته باهاش برخورد کردید
و موضوع رباط های تلگرامی هست که با وعده پول و درآمدزایی عضو میگیرند و باعث انتشار جوک و داستان و فیلم و عکس +18 میشند
و متاسفانه استقبال کنندگان زیادی رو هم به دنبال داره که برای کسب درآمد بیشتر رباط ها رو به تمام گروهای دوست و آشنا و فامیل و موضوع های مختلف می فرستند و باعث میشه که روز به روز این رباط ها بیشتر و باورها و هنجارهای غلط تو جامعه گسترش پیدا کنه و شک و بدبینی به دختران و پسران ایرانی بیشتر بشه
مخصوصا عکس ها و فیلم های خاکبرسری ایرانی که استقبال کنندگان زیادی رو به دنبال داره و باعث ریشه دواند خیالات شوم و کثیف در ذهن میشه
پس چطوره از خودمون شروع کنیم و وقتی به صورت خواسته و ناخواسته عکس و فیلم و داستان چه ایرانی چه خارجی به دستمون میرسه
به جایی اینکه پخش کننده باشیم آنها رو حذف کنیم و از انتقال چنین برنامه های به دیگران خوداری کنیم
هر کس موافق یا مخالف هست نظر انتقاد و پیشنهاد خودش رو بفرسته تا با ی جمع بندی حذف تصویر و فیلم و داستان رو در سرتاسر کشور گسترش بدهیم 49-2
همیشه آغاز راه دشوار است

اما در اوج

سپاس شده توسط
سلام اقا مهدی
مام احوال پرس شما بودیم ولی جواب ندادید
امتیاز منفی بهتون تعلق گرفت!

عرض شود من فکر می کنم باید تازه یه قدم هم جلو تر بریم
یعنی وقتی دیدیم یکی داره چنین لینکی رو پخش می کنه ابراز انزجار کنیم

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
تو همچین گروه هایی ابراز انزجار چه فایده ای داره وقتی همه شون یه هدف دارن
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 سپاس شده توسط
نه اون جمع های دوستانه ایی که شخص لینکشو می ذاره می گه بچه ها فلان کانال یا گروه هست بیاید ...

وگرنه اصلا حتی به قصد نهی از منکی هم نباید رفت اون گروه ها

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
سلام

میشه به من کمک کنید!؟ من اصلا به وجود خدا اعتقادی ندارم و اگر هم داشته باشم از روی فطرت ام است. وگرنه عقل من خدا را رد میکند
چکار کنم تا مسلمان شوم!؟ نماز بخوانم!؟
میدانم که اگر به احتمال 1 هزارم درصد خدایی وجود داشته باشد مسلماً من مورد عذاب واقع خواهم شد اما چه کنم که این حرف دلم هست. عقل من خدا را رد کرده است و من آدمی هستم که معمولا بین عقل و دل ، عقل را انتخاب میکنم. همین هم باعث شد گرفتار خودارضایی شوم...

من مدت زیادی صرف مطالعه ی فلسفه ی هیوم و آراء او در مورد معجزات کردم ، همه ی براهین عقلی خدا را خواندم و تمام نقدهایی که بر آن برهان ها شده بود را هم خواندم.. عقل من این مسئله را رد میکند. چگونه به خدا باور بیاورم!؟
هر کتاب اصول عقایدی که بخوانم بلدم برای همه ی چیزهایی که داخل آن است مثال نقض بیاورم... چه کار کنم!؟
 سپاس شده توسط
شما دوتا موضوع رو مطرح می کنی
خدا رو قبول نداری؟
دین قبول نداری؟
خب برسیم به خدا شناسی
دیوید هیوم شخص محترمی هستن
ولی خب شما فلسفه ی اولی یا الاهیات یا ما بعد الطبیعه رو مطالعه کردین؟
برهان صدیقین چطور؟
برهان سینایی چطور؟
ادله ای بر ردش دارین؟
[تصویر:  05_blue.png]
(1395 تير 8، 20:38)101 نوشته است: سلام 
عقل تو چرا و چگونه خدا را رد می کند؟

براهینی که در کتب عقیدتی ذکر شده را با نقد آنها مطالعه کردم و برهان هایی مثل (نظم ، علت اول ، برهان وجودی) و.... را قبول ندارم چون فلسفه ی غرب آنرا رد کرده

(1395 تير 8، 20:40)رند نوشته است: شما دوتا موضوع رو مطرح می کنی
خدا رو قبول نداری؟
دین قبول نداری؟
خب برسیم به خدا شناسی
دیوید هیوم شخص محترمی هستن
ولی خب شما فلسفه ی اولی یا الاهیات یا ما بعد الطبیعه رو مطالعه کردین؟
برهان صدیقین چطور؟
برهان سینایی چطور؟
ادله ای بر ردش دارین؟
خدا رو قبول ندارم

تقریر برهان صدیقین:
وجود همان طور که گذشت یک حقیقت عینی و مشکک و بسیط است و شدید ترین درجه کمال وجود، آن است که از آن درجه، درجه ای تام و تمام تر نبوده و به چیزی غیر خودش متعلق و وابسته نباشد، بنابر این، وجود یا از غیر خودش مستغنی است و یا ذاتا به غیر خودش محتاج و وابسته است، در صورت اول، آن وجود همان واجب الوجود است که نهایت درجه کمال است و نقص و عدم بردار نیست و در صورت دوم چون محتاج و وابسته است واجب الوجود نیست، بلکه ذاتا وابسته به واجب است و قوامی برای آن نیست، مگر بخاطر وجود واجب الوجود
 http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa13446

به تقریری دیگر، اگر وجود که بنابر اصالت الوجود اصیل است، بی نیاز از غیر باشد، پس مطلوب ما حاصل و واجب الوجود اثبات می شود، ولی اگر مستغنی بالذات نباشد، در این صورت معلول و ذاتا نیازمند به سوی وجودی غنی بالذات خواهد بود؛ زیرا تحقق امری که ذاتا فقیر است و عین تعلق و ربط است، بدون وجود مستقلی غنی و تام، محال است».

ظاهرا همان برهان علت و معلول هست.. نه!؟
اینم که رد میشه
(1395 تير 8، 21:06)101 نوشته است: می تونی دلایل رد کردنت رو بنویسی؟ یک نمونه کوچک.

اساسا بر هر نقدی ، نقد دیگری وارد هست ، همونطور که شهید مطهری در کتاب اصول و روش رئالیسم این رو گفتند
شما کمک کن من مسلمون بشم 1 بیخیال نقدهای من. حالا من اگر نقدهای خودم را بگویم ممکن است شما را هم از خدایتان دور کنم
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان