نظرسنجی: در دوره ی بعدی چله ی گروهی ، تمایل دارید کدوم موضوع انتخاب بشه؟ ( انتخاب 1 گزینه )
این نظرسنجی بسته شده است.
خواندن قرآن (حداقل 1صفحه با معنی)
25.81%
8
25.81%
دعای عهد
6.45%
2
6.45%
زیارت عاشورا
19.35%
6
19.35%
سلام دادن به امام زمان و امام حسین
12.90%
4
12.90%
سحر خیزی
35.48%
11
35.48%
در کل
31 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چله‌های عاشقی گروهی)

سلام
منم ان شاء الله هستم 302
 سپاس شده توسط
سلام

انشاءالله منم هستم 53
 سپاس شده توسط
..::◊◊◊◆⋄◇⋄⋄◇⋄⋄◇⋄⋄⋄◇⋄◆◊◊◊::..

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهمین چلـــــــــــه
49-2 49-2 49-2

قرائت مناجات الراجین (از مناجات خمس عشر امام سجاد علیه السلام ) + دوری از نا امیدی+ ترک خ.ا

تاریخ شروع شنبه 1/ 12 / 94 
مصادف با آغاز ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

تاریخ پایان چهار شنبه 11/ 1 / 95
مصادف با میلاد فرخـــنده حضرت زهــــــــــرا سلام الله علیها

جریمه فراموشی
قرائت 10 بار آیه الکرسی (ایات 255 تا 257 سوره بقره)
(فراموشی هر کدام از سه مورد بالا موجب جریمه میشود[تصویر:  128fs318181.gif])

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شخصی از امام علی (علیه السلام) پرسید: بزرگترین گناه کبیره کدام است؟

آن حضرت در پاسخ فرمودند: «ناامید شدن از رحمت الهی»
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

میزان الحکمه : ج 3 ص 462 

:.[تصویر:  8.gif].:.[تصویر:  8.gif].:.[تصویر:  8.gif].:.[تصویر:  8.gif].:.[تصویر:  8.gif].:.[تصویر:  8.gif].:

----------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته : ترجیحا همه بچه ها بعد از نماز صبح مناجات رو بخونن
----------------------------------------------------------------------------------------------------

ان شاء الله تلاشمون در این زمینه گامی باشه برای خودسازی
و خودسازی ما نشانه ای باشه از انتظار ما
و انتظارمون مقدمه ای باشه برای ظهور حضرت صاحب الامر علیه السلام

..::◊◊◊◆⋄◇⋄⋄◇⋄⋄◇⋄⋄⋄◇⋄◆◊◊◊::..

ان شاء الله:

1- mhbgrafa
2- سها
3- MeHreKhODaa
4-mojode_zamini
5- Deril
6- عاشق ابالفضل
7- من جدید
8-هادی...
9-متوسل
10- Sepideh72
11-گلبرگ
12-سنــــا
13-Queen
14-
15-
.
.
.

التماس دعا.
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
سلام
 دوستان دیگه کسی نیست؟؟؟

فردا روز اول چله اس....از کسایی ک حسرت میخورن نباشیم... 53258zu2qvp1d9v

توی پست بعد متن و صوت مناجات رو میذارم ...

در پناه خدا..
یاعلی.

سپاس شده توسط

الرّابِعَه: «مُناجات الرّاجِین»
چهارم: مناجات امیدواران‏

بسم الله الرّحمن الرّحیم
بنام خداى بخشاینده مهربان

یا مَنْ اِذا سَئَلَهُ عَبْدٌ اَعْطاهُ، وَاِذا اَمَّلَ ما عِنْدَهُ بَلَّغَهُ، مُناهُ، وَاِذا اَقْبَلَ‏
اى که هرگاه بنده‏اى از او درخواست کند دهدش و هرگاه چیزى را که نزد او است آرزو کند بدان آرزو رساندش و چون بدو رو کند

عَلَیْهِ قَرَّبَهُ وَاَدْناهُ، وَاِذا جاهَرَهُ بِالْعِصْیانِ سَتَرَ عَلى‏ ذَنْبِهِ وَغَطَّاهُ، وَاِذا
به مقام قرب و نزدیکى خویشش ببرد و چون به آشکارى گناهش کند پرده بر گناهش کشد و آن را بپوشاند و چون بر

تَوَکَّلَ عَلَیْهِ اَحْسَبَهُ وَکَفاهُ، اِلهى‏ مَنِ الَّذى‏ نَزَلَ بِکَ مُلْتَمِساً قِراکَ‏
او توکل کند کفایتش کند و بسش باشد خدایا کیست که بر درگاه تو بار اندازد و میهمان‏نوازیت خواهد

فَما قَرَیْتَهُ، وَمَنِ الَّذى‏ اَناخَ بِبابِکَ مُرْتَجِیاً نَداکَ فَما اَوْلَیْتَهُ، اَیَحْسُنُ‏
و تو پذیرائیش نکنى و کیست که مرکب نیاز خود به دربارت خواباند و امید بخششت داشته باشد و تو احسانش‏

اَنْ اَرْجِعَ عَنْ بابِکَ بِالْخَیْبَهِ مَصْرُوفاً، وَلَسْتُ اَعْرِفُ سِواکَ مَوْلىً‏
نکنى آیا خوبست که من ناامید از درگاهت باز گردم با اینکه جز تو مولایى را که به احسان نامور باشد

بِالْأِحْسانِ مَوْصُوفاً، کَیْفَ اَرْجُو غَیْرَکَ وَالْخَیْرُ کُلُّهُ بِیَدِکَ، وَکَیْفَ‏
نشناسم چگونه به جز تو امید داشته باشم با اینکه هر چه خیر است بدست تو است و چگونه‏

اُؤَمِّلُ سِواکَ وَالْخَلْقُ وَالْأَمْرُ لَکَ، أَاَقْطَعُ رَجآئى‏ مِنْکَ وَقَدْ اَوْلَیْتَنى‏
به جز تو آرزومند باشم با اینکه خلقت و فرمان از آن تو است آیا براستى امیدم را از تو قطع کنم با اینکه تو

ما لَمْ اَسْئَلْهُ مِنْ فَضْلِکَ، اَمْ تُفْقِرُنى‏ اِلى‏ مِثْلى‏ وَاَنَااَعْتَصِمُ بِحَبْلِکَ، یا
از فضل خویش به من عطا کردى چیزى را که من درخواست نکرده بودم یا مرا بمانند خودم نیازمند سازى با اینکه من به رشته تو

مَنْ سَعَدَ بِرَحْمَتِهِ الْقاصِدُونَ، وَلَمْ یَشْقَ بِنَقْمَتِهِ الْمُسْتَغْفِرُونَ، کَیْفَ‏
چنگ زدم اى که به رحمتش سعادتمند گردند قاصدان او و دچار بدبختى و عذاب و کیفرش نشوند آمرزش خواهانش چگونه‏

اَنْسیکَ وَلَمْ تَزَلْ ذاکِرى‏، وَکَیْفَ اَلْهُو عَنْکَ وَاَنْتَ مُراقِبى‏، اِلهى‏
فراموشت کنم با اینکه تو همیشه به یاد منى و چگونه از یاد تو بیرون روم با اینکه تو همیشه مراقب من هستى خدایا

بِذَیْلِ کَرَمِکَ اَعْلَقْتُ یَدى‏، وَلِنَیْلِ عَطایاکَ بَسَطْتُ اَمَلى‏، فَاَخْلِصْنى‏
من به ذیل کرمت دست انداختم و براى دریافت عطاهایت دامن آرزویم را گسترده‏ام پس مرا بوسیله یگانگى‏

بِخالِصَهِ تَوْحیدِکَ وَاجْعَلْنى‏ مِنْ صَفْوَهِ عَبیدِکَ، یا مَنْ کُلُّ هارِبٍ اِلَیْهِ‏
خالص خود خالص گردان و از زمره بندگان برگزیده‏ات قرارم ده اى که هر گریخته‏اى به او

یَلْتَجِئُ، وَکُلُّ طالِبٍ اِیَّاهُ یَرْتَجى‏، یا خَیْرَ مَرْجُوٍّ، وَیا اَکْرَمَ مَدْعُوٍّ، وَیا
پناه برد و هر جوینده‏اى به او امید دارد اى بهترین مایه امید و اى بزرگوارترین خوانده شده و اى‏

مَنْ لا یَرَدُّ سآئِلَُهُ، وَلا یُخَیَِّبُ امِلَُهُ، یا مَنْ بابُهُ مَفْتُوحٌ لِداعیهِ، وَحِجابُهُ‏
کسى که خواهنده‏اش را دست خالى باز نگرداند و آرزومندش را نومید نسازد اى که درگاه او به روى خوانندگانش باز و پرده‏اش‏

مَرْفُوعٌ لِراجیهِ، اَسْئَلُکَ بِکَرَمِکَ اَنْ تَمُنَّ عَلَىَّ مِنْ عَطآئِکَ بِما تَقِرُّ بِهِ عَیْنى‏، وَمِنْ‏
براى‏امیدواربه‏اوبالا زده است از تو خواهم به بزرگواریت که بر من بخشى از عطاى خویش به حدى که دیده‏ام بدان روشن گردد و از

رَجآئِکَ بِما تَطْمَئِنُّ بِهِ نَفْسى‏، وَمِنَ الْیَقینِ بِما تُهَوِّنُ بِهِ عَلَىَّ مُصیباتِ الدُّنْیا،
امیدت بدان مقدار که خاطرم اطمینان یابد و از یقین بدان اندازه که پیش‏آمدهاى ناگوار دنیا بر من آسان گردد

وَتَجْلُو بِهِ عَنْ بَصیرَتى‏ غَشَواتِ الْعَمى‏، بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ.
و بوسیله آن پرده‏هاى سیاه کوردلى از دیده دل دور شود به  رحمتت  اى   مهربانترین    مهربانان‏

میتونین با صدای آقای مطیعی بشنوین

التماس دعا.
یاعلی.

منم هستم 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
منم تلاش می کنم که خوب بشم تو این چله
 سپاس شده توسط
سلام این چله چجوریه؟
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
 سپاس شده توسط
سلام
1/40
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]

باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ
گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ
این درگه ما درگه نومیدی نیست
صد بار اگر توبه شکستی باز آ
 سپاس شده توسط
سلام
منم هستم.  ان شاءالله تا آخرش خوب پیش برم
[img=0x0]http://avazak.ir/Java/line/Avazak.ir-Line5.gif[/img]

کارگاه آموزشی تالار مسابقات

کنترل نگاه و ذهن                                               مسابقه بهترین ها

قرار عاشقی                                   نماز و روزه های قضا و مستحبی[img=0x0]http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/star.gif[/img] 

جشن پاکی مسابقات   

[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8236215876/u2kig0x2xk6igwj759y.jpg[/img]
 سپاس شده توسط
منم هستم .-
 سپاس شده توسط
سلام
خوش امد میگم ب دوستامون ک توی روز اول اومدن و قدر فرصت رو دونستن... Khansariha (69) 303 302

و اسم اونی ک پستش رو حذف کرده هم توی لیست خواهد رفت..
ان شاءالله با تدام توی مناجاتی ک از زبان معصوم هست از امیدواران باشیم.. 317

(1394 اسفند 1، 8:41)پسر آریایی نوشته است: سلام این چله چجوریه؟

سلام
خوش امدید..

توی این چهل روز مناجات راجین (توی صفحه قبل متن و صوتش رو گذاشتم) میخونیم ان شاء الله و تمام تلاشمون رو میکنیم تا از ناامیدی از رحمت خدا دوری کنیم..
هر روز یک نکته در مورد ناامیدی گذاشته میشه ان شاء الله و دوستانی هم ک شرکت کردن مطالعه میکنن و آگاهانه میشه تلاششون..

التماس دعا..
یاعلی.

سپاس شده توسط
.:::                  نکته ی اول از چله دوازدهـــــــم                 :::..:

◇-                    ... تعریف امید واری (رجاء)    ...                 - ◇

رجاء در مقابل ياس است و مراحلي هم دارد.

یأس و ناامیدی از ملزومات و آثار کفر و انکار شوؤن خداوندی است.

زیرا انسانی که به خدا و صفاتش شناخت و ایمان پیدا کرده باشد و او را آفریننده همه عوالم و مسبب همه امور بداند و یقین داشته باشد کسی با او برابری نمی کند، چطور می تواند به او ناامید شود؟ این ناامید به درگاهش چه معنایی دارد؟

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) می فرمایند:
"من خدا را به وسیله فسخ شـدن تـصـمـیـم ها و باز شدن گره ها و شکستن همت های گرفته شده شـنـاخـتم." (نهج البلاغه کلمات قصار 250)

قدر مشترک حالت يقين و رجاء و آرزو «انتظار» است؛
يعني، هر سه گروه منتظرند؛
اما
انتظار آرزومندانه خام، انتظار اميدوارانه پخته و انتظار مطمئنانه، عصاره پخته هاست. 128fs318181

.:::.[تصویر:  8.gif].:::..:::.[تصویر:  8.gif].:::..:::.[تصویر:  8.gif].:::.

التماس دعا
یا علی.[تصویر:  8.gif]

سپاس شده توسط
سلام
 انیس 2 / 40
[img=0x0]http://avazak.ir/Java/line/Avazak.ir-Line5.gif[/img]

کارگاه آموزشی تالار مسابقات

کنترل نگاه و ذهن                                               مسابقه بهترین ها

قرار عاشقی                                   نماز و روزه های قضا و مستحبی[img=0x0]http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/star.gif[/img] 

جشن پاکی مسابقات   

[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8236215876/u2kig0x2xk6igwj759y.jpg[/img]
 سپاس شده توسط
سلام
سنا  2/40
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان