سلام مهمان عزیز، اگر این پیغام رو می بینی، به این معنی هست که هنوز ثبت نام نکردی. برای ثبت نام اینجا کلیک کن تا بتونی از تمام امکانات انجمن استفاده کنی.
اگر قبلا ثبت نام کردی، از اینجا وارد شو.
جهت ارتباط با مدیران
کلیک کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

شرکت در مسابقات فردی و گروهی ویژه ترک
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت

امتیاز موضوع:
 • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تو بگو چه کتابی بخونم؟
(1397 تير 2، 0:53)زفیر نوشته است:  سلام دوستان 49-2
من سوال داشتم.مشورت میخواستم....نمیدونستم چه کتابایی رو از بین این کتابها که انتخاب کردم بخونم.اسم این کتاب هارو از سایتای مختلف دراوردم.نمیدونم مناسب فهمم هست یا نه.
19 سالمه...و اینکه مشتاقم بیشتر راجبه امام ها علیه السلام بدونم. ولی خب...نمیخوامم یه کتابی بخونم آچمز بشم همین اول کاری Khansariha (13) !!
مینویسم اسم کتابارو...اگر میشه نظر بدید اول کدوم رو بخونم...یا اگر کتاب بهتری سراغ دارید بگید به جاش اونو بخونم...خلاصه راهنمایی کنید دیگه 49-2 ممنون! Confetti
+حسین وارث آدم از دکتر شریعتی
+علی و شهر بی آرمان از حسین رحیم پور ازغدی
+قرن ما در جستجوی علی علیه السلام از دکتر شریعتی
+خوداگاهی و استحمار از دکتر شریعتی
+انسان 250 ساله از امام خامنه ای
+پناه حرم(درمورد شهید محمد قربانخانی که ازین رو به اون روشده و رفته سوریه!_این یکیو شدیدا دوست دارم بخرمش!!! 4chsmu1 )
+شرح جنود عقل و جهل از امام خمینی
+انسان و خدا از شهید چمران
+علی زیبا ترین سروده هستی از شهید چمران
+مکیال المکارم ازمحمد تقی موسوی اصفهانی(درمورد امام زمانه)«عجل الله»
+اشتی با خدا از طریق خود راستین از اصغر طاهر زاده
+شیعه از دکتر شریعتی
Hanghead فعلا همینا!! 4chsmu1
ممنون...پیشاپیش از کمکتون ممنون Gigglesmile

یا علی.. التماس دعا 49-2 Confetti


سلام
من از بین کتاب هایی که معرفی کردید . چند تاشو خوندم که خیلی هم خوب بودن..
اما بعضی هاش در مورد فقط امام ها نیست .. مثل اشتی با خدا و انسان و خدا و...

کتاب انسان 250 ساله رو خودندم . درمورد تمام امام هاست.. اما رویکرد سیاسی و تشکیل حکومت اسلامی امام ها مورد بحث هست ..
که فکر می مکنم جنبه جذابیه .. اما شاید دوست دارید با سبک زندگی امام ها اشنا بشید .. درسته ؟ نمیدونم ..

اگر سبک زندگی امام ها رو میخوایید اشنا بشید بگردید دنبال کتاب های تکی در مورد یه امام خاص.. مثلا شما چون خانمید . شاید شروعتون رو بذارید روی خانم فاطمه زهرا خوب باشه .. موافقید ؟
من یه کتاب از حضرت فاطمه دارم ولیهنوز وقت نکردم بخونم اما به نظرم خوب باشه .. فاطمه (س) الگوی زندگی..
بگردید دنبال چنین کتابایی که عنوانش الگوی زندگی داره ... خیلی خوبه ..

مثلا چند وقت پیش کتاب امام علی (ع) الگوی زندگی رو خوندم . خیلی خوب بود .. اینم پیشنهاد می کنم ..

نظرتون چیه ؟


(1397 تير 16، 10:01)خنده نوشته است:  
[تصویر: 1009_46956_normal.jpg]

سلام
این کتاب در مورد چیه ؟
میشه در موردش برامون بگید ..
[تصویر: 147.gif]

[تصویر: ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر: 05_blue3.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط مهرخدا ، بازگشت به خاک ، زفیر
(1397 تير 16، 10:01)خنده نوشته است:  
[تصویر: 1009_46956_normal.jpg]

«نبرد من تنها کتابی است که انتشار آن در آلمان ممنوع است. هیتلر در این اثر دیدگاه ‌های خود را تئوریزه کرده، اثری که مبنای برپایی حزب ناسیونالیسم (نازی) شد و جهان را درگیر مصیبتی همه گیر کرد. کتاب نبرد من مسیر اندیشه‌ های تمامیت خواهانه‌ هیتلر است.


اما چرا این سرجوخه سابق ارتش آلمان که اندکی ذوق نقاشی هم داشت به چنین افکاری ره جست؟ این اثر شامل ۱۵ فصل است:«در خانه پدری»، «سال‌ های تحصی و درد و رنج»، «مونیخ»، «تبلیغات جنگ»، «انقلاب»، «آغاز فعالیت سیاسی من»، «حزب کارگر آلمان»، «نژاد و مردم»، «شهروندان و اتباع دولت»، «تبلیغات و سازمان» و «حق دفاع از خود» عنوان برخی از فصل‌ها است.

در پیشگفتار آمده است که: «پاره‌ نخست این کتاب زمانی نوشته شد که نویسنده در دژی نظامی در باواریا زندانی بود. او چگونه راهی دژ شد و به چه دلیل؟ پاسخ به پرسش مهم است، زیرا این کتاب با رویدادهایی سر وکار دارد که نویسنده را دچار این گرفتاری کرد و به این دلیل که نویسنده زیر فشارهای عاطفی ناشی از وقایع تاریخی روزگار خود این کتاب را نوشته است. آن زمان، دوره‌ خواری و تحقیر آلمان و تا حدودی ادامهی رویدادهایی بود که کمابیش در یک قرن گذشته رخ داده بود؛ این دوره از هنگامی آغاز می‌شود که ناپلئون امپراتوری کهن آلمان را تکه پاره کرد و سربازان فرانسوی تقریبا سراسر آلمان را به اشغال درآوردند.»
در سال ۱۹۲۴ آدولف هیتلر که هنوز با دیکتاتور شدن فاصله داشت، در آن سال در قلعه ای در لندربرگ زندانی بود شروع به نوشتن درباره خود و نحوه مبارزتاش با حزب حاکم کرد.

کتاب در دو قسمت نوشته شده است، بخش اول کتاب را روزهایی که در زندان بود برای منشی خود «رودولف هس» تقریر می‌کرد و او نیز به نوشتن آن می‌پرداخت.هس، درآن زمان منشی هیتلر بود و بعد‌ها به سمت معاون هیتلر منسوب شد. هس، سومین شخصیت مهم حزب نازی بعد از هیتلر و گورینگ به حساب می‌آمد.یکی از نکات جالب این بود که وقتی قسمتی از از نگارش کتاب تمام می شد آن را برای هم بندی هایش می خواند و نظر آنها را جویا می شد و اصلاحاتی در مطالبش انجام می داد.

اما بخش دوم این کتاب هنگامی منتشر شد که هیتلر از زندان آزاد شده بود اما هنوز به قدرت نرسیده بود. نامی که خود هیتلر برای کتابش اعلام کرد«چهار سال و نیم نبرد در برابر دروغ، حماقت و بزدلی»بود که ناشر کتاب، نام «نبرد من» را به جای آن برگزید. این کتاب در سال‌ های اول انتشار مورد توجه قرار نگرفت اما به محض قدرتمند شدن هیتلر و حزب ناسیونال سوسیالیسم، به فروش بالایی دست پیدا کرد. از این کتاب تا انتهای سال ۱۹۴۵، بیش از دوازده میلیون نسخه فروخته شد!
هیتلر با تصویری که از خود و ایده هایش در کتاب اعلام می کند باعث جلب توجه بسیاری از افراد می شود و از ایده های انقلابی خود صحبت کرده و هرگز از دوران فقر و تنگدستی صحبتی به میان نیاورده، از نظر او صحبت از مشکلات باعث می شود که در شخصیت قوی و انقلابی اش خلل ایجاد شود و او را ضعیف نشان دهد. هیتلر در این کتاب تقریبا در مورد همه چیز نوشته و ایده‌ های خود را در مورد آن ‌ها بیان می‌کند. تئاتر، آموزش، روش ‌های موثر تبلیغات، اقتصاد، اتحادیه ‌های تجاری، مهارت خواندن، تاریخ، ادبیات، ازدواج، مارکسیزم و حتی سیفیلیس، از انواع موضوعاتی هستند که هیتلر در مورد آن‌ها در این کتاب نظر داده‌است.
او در نبرد من، از لزوم تغییر اساسی در تمام این مسائل که در کتاب آورده صحبت می‌کند و از این طریق، به خواننده می فهماند که وجود یک رهبر قدرتمند و جامعه ‌ای فرمان بردار برای احیا و بهبود وضع موجود، بسیار ضروری و مهم است. هیتلر معتقد بود که هرچه وسعت کشور بزرگتر باشد قدرت آن هم به همان نسبت بیشتر است و از این رو همیشه اشغال روسیه را در فکرش داشت. او یهودی ‌ها را از نژادی غیر اصیل می‌ دانست و عامل عقب‌ ماندگی کشورش را نیز وجود یهودیان می دانست. در واقع نژاد پرستی موجود در اندیشه‌های هیتلر بعدها در فلسفه‌ی سیاسی او نیز شکل پیدا می‌کند و با به قدرت رسیدن حزب نازی، شرایط زندگی برای یهودیان بسیار سخت می‌شود.
هر چند به هیتلر کم درس خوانده ایرادی نمی توان گرفت ولی در برخی از فصول کتاب در برخی مورد دچار بی نظمی فاحشی است با وجود چنین نقایص برجسته، «نبرد من» توسط یکی از بی‌رحم ‌ترین نقادانش هندریک ویلم وان ‌لون توصیف کرده است «یکی از فوق ‌العاده‌ ترین اسناد تاریخی تمام ادوار تاریخ است.» نرمال کازینز نقاد دیگری می گوید: «یکی از مؤثرترین کتاب‌ های قرن بیستم است… زیرا برای هر کلمه‌ «نبرد من» ۱۲۵ جان و برای هر صفحه ۴،۷۰۰ جان و برای هر فصل بیش از ۱،۲۰۰،۰۰۰ جان تلف شده‌اند.»
متاسفانه یکی از بدبختی ‌های جهان این است که عقاید هیتلر با خودش به گور نرفته است، هنوز هیتلر پیروان بی‌شماری در آلمان دارد و دولت‌ های کمونیستی هم از پاره‌ای از عقاید سود می برند. دیکتاتورها در همه‌ جا برای انجام نیات سوء خود از «نبرد من» الهام خواهند گرفت همچنان‌ که در چهار قرن اخیر از ماکیاولی الهام می‌گرفتند. به امید روزی که سرتاسر کره خاکی ما را صلح و آزادی فرا بگیرد.
منبع : http://blog.karoj.com

و اما به عقیده من هر کسی در وجودش هیتلری وجود داره که شرایط برای نشون دادن خودش رو نداشته و این فرصت رو هیلتر بدست اورد مواظب هیتلرهای درونمون باشیم که اگر به قدرت برسند از این جناب هیتلر هم دیکتاتور تر خواهد شد
[تصویر: Untitled_1.png]
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8...%D8%A7.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط قاصدک ، مهر آسا ، سالِک ، بازگشت به خاک ، AufBau
کتاب خدا از ما چه میخواهد ؟
رایگان

http://www.ghbook.ir/index.php?option=co...45&lang=fa
.
.
10933
 محبّت امور مادی، از شهوات و فرزندان و اموال هنگفت از طلا و نقره و اسبهای ممتاز و چهارپایان و زراعت، در نظر مردم جلوه داده شده است؛ (تا در پرتو آن، آزمایش و تربیت شوند؛ ولی) اینها (در صورتی که هدف نهایی آدمی را تشکیل دهند،) سرمایه زندگی پست (مادی) است؛ و سرانجام نیک (و زندگیِ والا و جاویدان)، نزد خداست.

به مؤمنان بگو چشمهای خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و پاک دامن باشند؛ این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام می‌دهید آگاه است!
[تصویر: rkj1_12.png]
[تصویر: Celebration_37.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط AufBau ، زفیر ، قاصدک ، آرمین
سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه 53
من تا الان هر کتابی در وادی مسائل مالی مطالعه کردم چه  کتاب  معمولی چه صوتی چه کتاب الکترونیک.
عموما بالغ بر 80 درصدش تئوری بوده ولی کتاب "ثروتمند ترین مرد بابل" زندگی مالی من رو دگرگون کرد
انتشارات زیادی پی به ارزشش بردن و چاپ کردن صوتیش هم موجوده
پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایین با هر میزان درآمد یا هر شرایط اقتصادی ان شا الله مفید باشه
[تصویر: images_5_.jpg]

[تصویر: ECG_Small_200x200.gif]
پاسخ
 سپاس شده توسط Queen ، زفیر ، قاصدک ، آرمین
سلام  49-2 
چه خبرااا ؟
میخوام یه کتاب توپ معرفی کنم ..
لطفا وقت بذارید و یه مقدار هزینه کنید 
مطمئن باشید پشیمون نمیشید 128fs318181
 و اما ... اسم کتاب : 
53 سلام خدای خوبم 53
[تصویر: -خدای-خوبم.jpg]
[تصویر: -خدای-خوبم.jpg]
و این هم مقدمه ی نوسینده (حسین ثروتی) :

همیشه از دیگران تعریف قرآن را خیلی شنیدم که بهترین کتاب برای زندگیه . یا اینکه باهاش میشه مشکلاتمون رو حل کنیم و از این جور چیزا . ولی هیچ وقت خودم مستقیم و جدی به سراغش نرفنم اما حالا  که یه جورایی گذاشتی منم با کتابت رفیق بشم حاضر نیستم اونو با هیچ چیزی عوض کنم . حالا فقط دوست دارم با همه وجود بهت بگم ممنون خدای خوبم


این کتاب تک تک هر آیه ای رو جداگانه به زبان عامیانه و شیرین تفسر کرده که البته از کتاب تفسیر نور جناب استاد قرائتی در مورد تفسیر استفاده کردن و برداشت شخصی نبوده 
الان براتون عکس قسمتی از کتاب رو میفرستم ... 

[تصویر: %DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B7%DB%...%DB%B2.jpg]

تا معرفی دیگر بدرود  Gigglesmile
پاسخ
 سپاس شده توسط Queen ، قاصدک ، AufBau ، مهر آسا ، آرمین
سلام

میخوام یه کتاب خوب بهتون معرفی کنم .. درجه 1 ...
کتاب تاریخ تحولات سیاسی ایران .. نوشته موسی نجفی و موسی فقیه حقانی ..

کساسی که میخوان با تاریخ معاصر ایران از دوره صفویه تا آخر پهلوی آشنا بشن ، حتما این کتاب رو بخونن..
قیمت کتاب 50000 تومانه اما ارزشش خیلی زیاده ..
بر ای من مثل یه کتاب منبع بود .. که به مطالعه ام جهت داد ..

پیشنهاد ویژه !!

[تصویر: 41493_600_800.jpg]
[تصویر: 147.gif]

[تصویر: ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر: 05_blue3.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط سالِک ، Queen ، AufBau ، آقای اراده ، آرمین
سلام و عرض ادب و احترام
معرفی کتاب هنر رزم
من معمولا چیزی رو توصیف و البته پیشنهاد نمیکنم مگر اینکه خودم در ژرفا باهاش درگیر شده باشم.همون طور که میدونین علوم  استراتژیک از پیچیده ترین علوم نوظهور برای عوام هست. همه ی علوم به دانشگاه ها راه پیدا کردن حتی آزاد و... ولی این علوم پشت دیوارهای بلند ودرب های بسته تدریس میشه و فارغ التخصیلاش در قسمت های تصمیم ساز  و پشت پرده ی دولت  مشغول میشن
استراتژیست ها فقط مختص به اصطلاح اون ور آب  نیستن مثل میلتون فرید من  یا فرانسیس فوکویاما بلکه بهتریناش و نسل اولش در شرق بودن  مثل سان تزو که کتابی که میخوام معرفی کنم  حاصل سفیدی موهاش بوده...  من با کمک مطالعه ی 12 باره ی این کتاب طی شش ماه قوی , باهوش , سیاس , مجرب و پیچیده ترین دشمنان زندگیم رو با کمترین انرژی و درگیری  و عواقب از سر راهم برداشتم. این کتاب در پوشش جنگ و رزم موضوع رو تزریق میکنه ولی میشه با بسط دادنش به زندگی شخصی. میشه برنامه ریزی استراتژیکی در رسیدن به اهداف در زندگی داشت  یا  در اکثر مذاکره ها پیروز شد و شخصی پخته در دیپلماسی فردی وژئوپلیتیک شخصی بود 

به  گرامیان پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایین 302    

[تصویر: the-art-of-war-pouria_parhizkar-325llwqs...bvery8.jpg]

در ضمن من فایل های صوتی  به زبان فارسی این کتاب رو من خریداری کردم اگه موازی با  سیاست وبسایت هست ;
 به من منعکس بفرمایین که بذارم دوستان استفاده کنن 53 53
[تصویر: images_5_.jpg]

[تصویر: ECG_Small_200x200.gif]
پاسخ
 سپاس شده توسط آقای اراده ، سالِک
[تصویر: 68148_16264_normal.jpg]
این کتاب کمک میکنه تا عادتهاتون رو بشناسین
راهی برای ترک عادتهای بدتون پیدا کنید
عادت جدید و بهتری رو جایگزین عادت قبلی بکنید
و
....
خوندنش رو به همه شماها توصیه میکنم
چون واقعا به درد همه میخوره
[تصویر: Untitled_1.png]
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8...%D8%A7.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط جناب خان :) ، Queen ، آرمین
[تصویر: 14520-400x400.jpg]
غیر قابل توصیف
به نظر من برای ما کانونیا خیلی مفیده
البته فراموش نشه هر کتابی عقاید خودشو داره
و ما نباید صددرصد مطیع و برده اون کتاب شیم
با دنیا و اطرافیانتون با این کتاب بیشتر اشنا شین
[تصویر: Untitled_1.png]
[تصویر: %D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1_%D8...%D8%A7.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط موری ، سالِک ، Queen ، آرمین
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

در ۷فروردین ۱۳۸۷ کانون ترک، از وبلاگ شخصی به نام آقای منهدم گام در دنیای مجازی نهاد،
با هدفی خدایی و آسمانی، برای رهایی همه ی بندگان گرفتار به گناهی بزرگ به نام «خودارضایی»، برای پاکی نهایی و ابدی…پاکی جسم ،روح و ذهن….
اینجا سرزمین نیست، آسمـــــــــــان است.