عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پرسش و پاسخ

سلام به همه دوستان عزیز

[تصویر:  25.jpg]
اینجا محل پرسش و پاسخ درباره کانون و تاپیک ها و تالار ها و نحوه ارسال ها و ......هست. توجه کنید که تنها سوالات تان را در این جا مطرح کنید و برای درج انتقادها و پیشنهاد ها از تاپیک [
url=http://www.kanontark.com/showthread.php?tid=32]"انتقاد کن"[/url] استفاده کنید.
-----------------------------------------------------------------------

می خوام در اولین پست درباره ی نحوه ی قرار دادن عکس در تالار توضیح بدم. مطالب را سعی می کنم ساده بگم تا همه بتونن از اون استفاده کنن. cheshmak

نکات مهم:
پهنای عکس بیشتر از 500 پیکسل نباشه چرا که نظم صفحات به هم میخوره
بهتره که حجم زیادی نداشته باشه معمولا 50 تا 60 کیلو بایت خوبه درغیر این صورت صفحه دیر بالا میاد.

[تصویر:  fwgne9q9ee80cgcn8pre.jpg]

و اما روش ها

1.روش اول خیلی ساده هست. یه عکسی را تو یه سایتی دیدید و یا در موتور جستجو(گوگل و یاهو...) پیدا کردید را در اندازه اصلی (یادتون نره بزرگ نباشه) باز کنید و روی عکس کلیک راست کنید و در منوی باز شده گزینه ی properties را انتخاب کنید.کادری باز میشود

بعد از کپی کردن ادرسURL به تالار بیایید و در ابزارها گزینه ی درج تصویر را بزنید و ادرس کپی شده را وارد کنید .

[تصویر:  nvg0yz8ws41p38ifhly.jpg]

روش دوم مربوط میشه به عکسی که تو کامپیوتر دارید و یا با فوتوشاپ ویرایش کردید که در پست بعدی در ادامه همین مطلب خواهم گفت.
2.و اما وقتی عکسی را روی کامپیوتر دارید و می خواهید در تالار بگذارید. ابتدا باید عکس خود را روی یک سرویس دهنده که به شما فضای رایگان می دهد، قرار دهید. سرویس دهنده های زیادی وجود دارند مثل

http://www.4shared.com/ این سایت خوبی هست ولی هر ماه باید وارد حساب کاربری تون بشید و گرنه عکسها پاک میشه

http://www.persiangig.net این هم سرویس دهنده ی فارسی هست و عکس ها ماندگار هست در این سرویس دهنده ولی مشکلش این هست که هر روز یه سازی میزنه و بعضی روزها عکسها را نشان نمیده بعضی روزها نشون میده. برای عضو شدن نیاز به دعوت نامه دارید یعنی یکی از دوستانتون باید برای ایمیل شما دعوت نامه بفرسته.

http://www.tinypic.com این را هم نمی دونم چجوری هست (اگر دوستان از بقیه سرویس دهنده ها اطلاع دارند ممنون میشم بگن)

برای اینکه بخواهید فایلهای مورد نظرتان را در اینترنت ذخیره نمایید انتخاب های متفاوتی وجود دارد ، بعضی از آنها بخوبی کار نمی‌کنند و بعضی دیگر کارکردی پیچیده دارند و یا از تبلیغات آزار دهنده استفاده میکنند ، از طرفی پایین بود سرعت اینترنت مشکلی دیگر پیش روی کاربران ایرانی میگذارد که همین امر انتخاب یک سرویس مناسب را برای آنها مشکل میکند.

تا بحال سرویس های زیادی ديده اید که هر کدام امکانات گوناگونی در اختیار کاربران قرار میدهند . اكنون 5 وب‌سایت در این زمینه معرفي مي كنيم که علاوه بر سادگی ، امکانات خوبی در اختیار شما میگذارند.

Dropboks : این سایت که از تکنولوژی ajax بهره میبرد نهایت سادگی را به شما نشان میدهد ، تنها چیزی که میبینید یک فروم آپلود و لیست فایلهای ذخیره شده است ، DropBoks فضایی برابر با 1 گیگا بایت در اختیار شما میگذارد و محدودیت حجمی هر فایل برای آپولد 50 مگابایت است همچنین برای استفاده از ان ثبت نام ضرورتی ندارد.

Ewedrive : بعد از ثبت نام به شما یک آدرس اختصاصی همراه با 1 گیگا بایت فضا اختصاص داده میشود که میتوانید آن را بصورت عمومی یا خصوصی انتخاب کنید. هیچ محدودیتی برای حجم آپلود و دانلود وجود ندارد و همچین میتوانید از قابلیت رمزنگاری (encryption ) بر روی فایلهایتان استفاده کنید

OneDump : آیا میخواید فایلهایتان را سریع آپلود کنید ؟ نگران نباشید چون onedump به شما کمک میکنید ، در onedump شما قادر خواهید بود هر بار تا 10 فایل 5 مگابایتی که شامل عکس ، text و فایل صوتی است را بدون محدودیت حجمی ذخیره نمایید.
استفاده از این سایت احتیاجی به ثبت نام ندارد و همچنین این قابلیت را به شما میدهد تا بتوانید برای فایلهای خود پسورد تعیین نمایید. علاوه بر اینها شما قادر خواهید بود تا از طریق ارسال ایمیل فایلهای مورد نظرتان را نیز در آن آپلود نمایید.

Dropsend : در واقع یک سرویس برای ارسال فایلهای حجیم از طریق ایمیل است اما شما میتوانید از آن برای ذخیره فایلهایتان نیز بهره ببرید. در حالت رایگان این سایت فضایی برابر با 250 مگابایت در اختیارتان قرار میدهد که برای در اختیار گرفتن فضای بیشتر نیاز به پرداخت پول دارید.

JustUpIt : این سایت نیاز به ثبت نام ، پرداخت پول یا نصب نرمافزار ندارد، تنها کافیست تا آن را باز کرده و فایل خود را تا حجم 120 مگابایت در آن ذخیره نمایید و در صورت نیاز لینک آن را برای دوستان خود نیز ارسال نمایید. این سایت هیچگونه محدویت حجمی ندارد و برای مواقعی که نیاز دارید تا سریعاً یک فایل را آپلود کنید بسیار کارامد است.

ابتدا باید در این سایتها ثبت نام کنید. فولدرهایی با موضوع دلخواه درست کنید و در قسمت upload عکس ها را وارد کنید.

[تصویر:  2ug7e8givm90o32rzr.jpg]

پس از اپلود شدن روی عکس کلیک کنید تا به اندازه ی واقعی دربیاد و مراحلی را که در روش اول گفتم عینا تکرار کنید.:cool:

بخش بعدی درباره نحوه ی تغییر سایز و تغییر حجم یک عکسKhansariha (56)
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

برای تغیر اندازه یک عکس در نرم افزار paint باید از منوي Image گزينه‌ي Stretch/Skew رو انتخاب كنيد يا Ctrl+W رو بزنيد ...!
و در صفحه‌ي جديدي كه باز مي‌شود در قسمت Stretch متناسب با سايز اوليه‌ي عكستون درصد بديد ...!
و در آخر از منوي File گزينه‌ي Save as رو انتخاب كنيد و عكس رو در فولدر جديد يا با نام جديد Save كنيد كه عكستون در آرشيو شخصي كاهش سايز و يا كيفيت نداشته باشه ...!

و اما در باب تغییر اندازه و تغییر حجم عکس ها با نر افزار فوتوشاپ.
براي كوچك كردن عكس با برنامه‌ي فتوشاپ (Photo shop) ابتدا عكس را در اين برنامه باز (Open) ‌كنيد ...!

سپس از منوي Image گزينه‌ي Image size رو انتخاب كنيد ...!

[تصویر:  4m7ryb79qjvw31hvji1u.jpg]

سپس در پنجره‌ي جديد در قسمت Pixel dimensions گزينه‌هاي Width و Height رو به مقدار مورد نظر تغيير بدهيد ...!
توجه داشته باشيد كه با تغيير دادن هريك از پارامترهاي عرض و يا ارتفاع برنامه،‌ براي به هم نخوردن عكس، پارامتر ديگر را به مقدار مورد نياز خود به خود تغيير مي‌دهد ...!گزینه ی constrain proportion را حتما تیک بزنید.
و در آخر از منوي‌ File گزينه‌ي Save as را انتخاب كرده و عكس را ذخيره كنيد ...!
بهتر است در هنگام ذخیره کردن قالب عکستان را jpeg در نظر بگیرید . بعد از ان کادری می اید که می توانید حجم را متناسب با کیفیت تصویر تغییر دهید. هر چه قدر کیفیت عکس را کم کنید حجم کمتری می گیرد .
برای اپلود هم مراحل بالا را انجام بدید
والسلام

Exclamation 
admin نوشته است:هر فردی برای اینکه ساعت ارسال پست هاش درست بشه باید عملیات زیر رو انجام بده :

1- از منوی بالا روی " کنترل پنل کاربر " کلیک کنید

2- در داخل فریم پروفایل روی گزینه "ویرایش اختیارات" کلیک کنید

3- از منوی باز شونده "موقعیت زمانی" گزینه --- > گرینویچ + 3:30 ساعت رو انتخاب کنبد .

4- روی گزینه به روز رسانی کلیک کنید .
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
سلام
می خواستم بدونم چطور می تونم تذکرات مذیران را بخونم؟

mary نوشته است:سلام
می خواستم بدونم چطور می تونم تذکرات مذیران را بخونم؟

سلام
تذکرات مدیران در زیر پست های ارسالی شما درج می شود. یعنی باید پستهایی را که ارسال کردید چک کنید تا ببینید در زیر آنها چه نوشته شده است که معمولا به رنگ دیگری غیر از رنگ قرمز نوشته می شوند.
هم چنین ممکن است این تذکرات به صورت پیغام خصوصی برای شما ارسال شود. در این صورت باید برروی "پیغام خصوصی" در بالای صفحه کلیک کنید و ببینید آیا از سوی مدیران"نام کاربری شان" پیغامی دریافت کرده اید یا نه.
سلام
می خام ببینم آیا کسی هست که پستی رو ارسال کرده ولی نمی تونه اون رو در تاپیک موردنظر ببینه.
اگه این طور هست، لطفا "کاملا" توضیح دهید که پست شما حاوی چه چیز بوده ( اعم از مطلب و تصویر و ...) در کدام تاپیک بوده و یا چند بار امتحان کرده و نتیجه نگرفته اید؟
از چه مرورگری استفاده می کنید. تایپ و ارسال اون چه قدر طول کشیده است؟ و هر نوع اطلاعات اضافی دیگری که به ذهنتون می رسه. تا شاید بتونیم با همکاری بچه های کامپیوتر مشکل این گونه پست و تاپیک ها رو برطرف کنیم.
اگر هم کسی هست که می دونه این مشکل برطرف نشدنی هست بگه.
سلام303

مطالب جالب و خواندني چرا فقط 1 صفحه شده؟؟؟Khansariha (134)

چندين بار از اين قبيل اتفاق ها توي كانون افتاده ،پست ها گم شده!يه فكر اساسي بكنيد.
يك بار براي عزيز،اين پرسيدن نداره!!! در صفحه اصلي ،الان آخرين پاسخ به مطالب جالب و خواندني از طرف يووه است،اما آخرين پست ،پست يكبار براي هميشه هست در مورد:"از يك ديونه مي پرسن چرا ديونه شدي؟..."

الان ساعت 6:40 صبح روز جمعه 24 آبان 87

اين تغييراتي بود كه من ديدمcheshmak
من یک پیام دارم اما وقتی صفحه کنترل کاربری میاد پیام را نشان نمیده بعد از چند ساعت که دوباره میام ،پیام را می تونم ببینم؟

davoodgt نوشته است:من یک پیام دارم اما وقتی صفحه کنترل کاربری میاد پیام را نشان نمیده بعد از چند ساعت که دوباره میام ،پیام را می تونم ببینم؟

من دقیقا متوجه نشدم چه اتفاقی برات افتاده. اما تمامی پیامهایی که برایتان ارسال میشن ذخیره میشن تا زمانی که حذفشون کنی. رو "پیغام خصوصی" که کلیک کنی میری تو اینباکست(inbox) و اونجا می تونی ببینیش
سلام خوبی عزیز؟
الان دو ساعته که اعلام پیغام جدید برام میاد و هر بار صفحه جدید باز میکنم خبری نیست؟

davoodgt نوشته است:سلام خوبی عزیز؟
الان دو ساعته که اعلام پیغام جدید برام میاد و هر بار صفحه جدید باز میکنم خبری نیست؟

تو سه تا پیغام جدید داری که نخوندیشون. من یه بار مشخصات کاربری تو برات رفرش کردم. امیدوار نیستم جواب بده ولی خوب امتحان کن.
یه کار دیگه هم بکن. به جای اینکه بر روی OK کلیک کنی از روی کنترل پنل کاربر یا همون پیغام خصوصی که گفتم برو ببین میشه.
سلام
یه مشکلی هست
پستهائی که می فرستم توی تالازها نمی بینمشون مخصوصا توی مطالب کوتاه و خواندنی
اون پستهای جدید توی این تالاز هم نمیاد
ممنون میشم یه نگاهی بندازی
افتادن در گل و لای ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بمانی
خب یه کمی طول میکشه برای من هم همینطو رهست
مطلب بلافاصله در صفحه ی اول سایت نمیاد
نمی دونم چرا اینطوری هست/؟