عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تاثیرات پاکی در زندگی من

سلام بچه ها 303

قراره تو این تاپیک از تاثیرات پاکی و ترک خ.ا بنویسیم Khansariha (56) Khansariha (69)

هممون میدونیم که چقدر تو کل زندگیمون ترک این عادت اثر میذاره Khansariha (2)

پس بیایین انرژی هامونو اینجا به اشتراک بذاریم

تا هم برای خودمون و هم برای بقیه هم مسیرهامون

انگیزه ای برای پاکی و سبز بودن باشه 317 317

اول خودم شروع میکنم.
روی من تاثیرات روحی و جسمی زیادی داشته که می تونم به چندتاش که خودم فهمیدم و میتونم بنویسم اشاره میکنم.
من تا قبل از اینکه ترک کنم خیلی پرخاش میکردم:smiley-yell: اما الان کمتر شده.
تا کسی سروصدا میکرد اعصابم خرد میشد و تحمل نمیاوردم.
همیشه احساس خستگی می کردم اما الان خیلی شاداب هستم.
تمرکزم بیشترشده.
همیشه خودمو سرزنش میکردمTears ولی حالا از خودم راضی هستم و امیدوارم که خداوند هم از من راضی باشه.
هر وقت اهل خونه بهم میگفتن برو چیزی بخر میگفتم نمی رم حوصله ندارم.
از خدا خجالت میکشدم و نمازامم نمیخوندم اما الان دو ماه که نمازمو تقریبآ سر وقت میخونم و نمیزارم قضا بشن.Smiley-face-thumb
خلاصه خیلی راضی هستم.

براي من كه خيلي نتايج خوبي داشته از جمله:
1‏_نشاط
نشاط و شادابي كه به من داده تا حالا در خودم احساس نكرده بودم.
2‏_اعتماد به نفس
از روزي كه اراده به ترك كردم اعتماد به نفسم 2 برابر شده به طوري كه از جيزي ترسي ندارم و از كسي خجالت نميكشم و سر بلندم .
3‏_از بي سرو صدا بودن و يه جا نشستن خبري نيست و خلاصه baby اون baby‏ قديم نيست و 180 درجه عوض شده!!!317
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
منم حالم خیلی بهتره
الآن دیگه راحت با همه حرف میزنم و اون ترس قدیمی توی دلم نیست...
هیچ کس از این موضوع خبر نداشت و کسی متوجه هم نمیشد اما خودم و آزار میداد اما الآن عالیییییییییییییییییییییییییییییییم

حالا خوبه همش 10 روز شده..اگه بشه 1 ماه گمونم همتون و بترکونم از بس بگم من خیلی خوبم..من خیلی خوبم...(خنده)

خودم از خودم بابت این پست تشکر میکنم D:
خوشا باران و وصف بی مثالش
good feeling
خدا را شاکرم که طلب را دلمان گذاشت تا از او بخواهیم . الان یک حس خوب دارم. واقعا عالی هست. از عوارض خود ارضایی بیشترین چیزی که من را ازار می داد وضع روحی اشفته ام بود که به لطف خدا و با یاد او ارامش پیدا کردم و دوست دارم این حس را نگه دارم. دیگه از اون شخصیت دوگانه خبری نیست. نا اگاهانه به خود ارضایی دچار شدم و اگاهانه ترکش کردم شاید کمی دیر ولی به هر حال از این کارم لذت بردم .

خب این پایان راه نیست جاده ای بی انتها پیش رو می بینم.

خدایا ما را به حال خود وا مگذار

[تصویر:  flying-birds_T5301.jpg]
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

راستی یه تاثیر مثبت عالی هم داشتههههههههههههههSmiley-face-thumb

من حافظم رو دارم دوباره به دست میام317

یه حافظه ی مثال زدنی داشتم...که کم کم از دست دادمشTears

اما داره بر میگرده 4fvfcja

خیلی خیلی خوشحالمSmiley-face-cool-2
بی نام نوشته است:از لحاظ روحی..انگار توی خلا ام
از همه چیز دلسرد .. یه افسرده ی به تمام معنا!
نمیدونم چرا؟
انگارهمه ی مشکلات برام شکل غول میشن!

راستش من هر وقت افسرده میشدم اون کار و میکردم...

کمک!

خود ارضایی<<<<<<<<<احساس گناه <<<<<<< افسردگی شدید <<<>>>>>خود ارضایی مجدد

در واقع باید این احساس گناه را کنترل کنیم و نگذاریم که مانعی برای رسیدن به هدف بشه باید عاملی برای ترک خود ارضایی باشه.یعنی اینجوری باشه

یک راه ساده برای اینکه همیشه شاد باشیم شکر گزاری هست
خیلی چیزها هستند که داریم ولی نمی بینیمشون و واقعا باید شکر گزارشون باشیم 53
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

مهمترين اثر ترك, ارامش وتقويت اراده و بالا رفتن اعتماد به نفس است
سلام53

خوب ترك اين عادت زشت تاثيرات مثبت خيلـــــــــــــــــــــــــــي زيـــــــــــــــــــــــــادي داره

براي شخص من تاثيراتش اين بوده كه از لحاظ روحي و روابط اجتماعي فوق العاده بهتر شدم،قبلا به همه بدبين بودم اصلا يه موجود ديگه اي بودم يه موجود تاريك،تيره خدارو به سختي تو دلم حس ميكردم

اما وقتي ترك كردم بركات و نعمت هاي پي در پي خداوند رو توي زندگي به وضوح مي بينم. خدا رو خيلي دوست دارم شايد قبلا نميدونستم كي رو دوست دارم. از خدا خيلي فاصله داشتم.

از لحاظ جسمي كه خيلي تغيير كردم،قبلا اكثر اوقات سرماخوردگي داشتم، اما بدنم الان قوي تر شده
همين الانم كه دارم تايپ ميكنم يكي از بهتـــــــــــــــــــــــــــريــــــــــــــــــــــــن لحظات زندگيم داره ضبط ميشه،دارم پرواز ميكنم بالا وبالاتر... 4fvfcja
خدایا شکرت. بالاخره رفتارمم با مادر پدرم و خانوادم درست کردم. قبلا یه آدم عبوس، اخمو و مغرور بودم. زود عصبانی میشدم و تصمیمای عجیبی میگرفتم. تو رانندگی، حتی تو راه رفتنم. هر چند حالا حالا ها راه دارم. اما بالاخره شد. هرگز حاضر نیستم تو رو و این روحیه تازمو با چیزی عوض کنم. ورزش هم که تو کانون راه اندازی شد. پنج دقیقه چیزی نیست. همون طور که تا برق میرفت عصبانی میشدم و میزدم رو میز چون مانع عکس دیدنم میشد، همون طور هم تو تصمیمات زندگیم شده بودم. اصلا انگار هر وقت دلش میخواست، اتوماتیکی دستام دکمه کامپیوترو میزدن و وصل میشدم و شروع میکردم به گرفتن عکس. درخت زقوم (فکر کنم املاش غلطه). تو مهمونیا هر وقت حرف از خوبی و پاکی من میشد، شرمنده میشدم و یه متلک به خودم میگفتم. خدا رو شکر که اون حس ها رفت. حتی حیوون ها هم این کار رو با قاعده خودشون انجام میدن. اما وقتی انسان که میگن این قدر قدرت داره بره تو این کار، واقعا داره از خودش مایه میگذاره. همش کینه، همش دروغ. مردا خوبن، زنها بد. زنها خوبن، مردا بد. تو یه مصاحبه، یه ستاره این کار گفته بود که به نظر من بازنده واقعی مردان، چون پول میدن. نظرش اوج حماقته. خودشم میدونه این پوله بابت یه عمل کثیفه وگرنه نمیگفت مردا بازندن. اگه مرده از جیبش پول میده به این هرزه، زنه هم از عفت و پاکیش میده به این مرده. از بالا باید دید. تو جزییات آدم گم میشه. هر دو دارن از دست میدن. نه پول واسه این کاراست، نه پاکی. بازم انگار حیوونا برنده میشن. حتی این قدر به خودم اطمینان نداشتم که تاریخ ترکمو میترسیدم ببینم. هر چند دو روز بعد اون تاریخه بازم گند زدم، ولی بالاخره شد. بعد از تخلیه شدنم، مثل این دیوونه ها تند تند شروع میکردم به نوشتن. همش مزخرف. یا پاکشون کردم یا ریختم تو سطل. اصلا برام مهم نیست چی بودن. هیچی ندارم جز قرآن. واقعا بزرگترین کتاب آفرینشه. واقعا آیاتش روشنه.

تو معاشقه، هم آغوشی هست، تو این کار دو نفرم ندیدم که همو در آغوش بکشن. بازم حیوونا بنده شدن. حس دوست داشتن میشه بدون احساس جنسی باشه. قمیشی میخونه "میشه آسمونو بوسید". اما تو این کار، احساس جنسی مثل بنزین قضیه هست. نباشه نمیشه. بازم حیوونا برنده شدن.

دو نفر رو نشون میداد. شوهره به خاطر یه حادثه تو کارگاهش، صورتش خراب شده بود. همسرش باهاش مونده بود. حرفاشون خیلی جالب بود. اصلا آدم کیف میکرد. چه علاقه ای. برعکسشم هست. اما تو این کار، کافیه بر اثر یه حادثه مثلا آتش سوزی، کل زیبایی همونی که عکسشو میبینیم بره. صورتش، بدنش. یکی به عشق و محبت میرسه، یکی به کجا. مگه میشه مقایسه کرد؟

آخی. با تمام این بدبختیا خداحافظی کردم. آزاد شدم.

به قول داوود گود فیلینگ
Smiley-face-thumb
داشتم به گذشته فکر میکردم..یه وبلاگی داشتم از 1سال و نیم پیش قبل از اینکه شروع کنم..
همیشه شاد بودم..همیشه بی بهونه میخندیدم..
همیشه اونقدر طنز مینوشتم که خودم وقتی میخوندمشون از خنده منفجر میشدم
کاش میشد یه مطلبم و اینجا بزارم..
واقعا به تمام معنا شاد بودم
بعدش چی شد..
شدم یه آدم افسرده...
یه ادم داغون عصبی که مدام قرص میخورد..مدام فهش و لعنت میداد به همه .. همیشه از خدا ناراضی بود..همیشه از همه چیز ناراضی بود..اما باز بعضی وقتا میخندید..دیگه حرفاش برای کسی جالب نبود..نمیتونستم فکرکنم..همه چیز اشتباه ازآب در میمومد و تنها صدایی که شنیده میشد صدای فریاد های بی امان من بود یا گریه هایی که بنند نمیومد..
6ماه بعد از شروع کردن گفتم ترک میکنم..اما فقط خودم و گول زدم..4روز-5روز...باز دوباره یه گند دیگه
یک سال از جوونیم و حروم کردم..الآن میتونستم از شدت شادی فریاد بزنم که واووووو...دیگه کارشناسی ارشد قبولم ..میشم یه خانم مهندس...اما الآن اصلا مطمئن نیستم...اما شاکرم
یاد گرفتم با هر اتفاقی بگم خدایا شکرت
یاد گرفتم وقت ناراحتم قرآن خوبه نه اون کار کثیف
یاد گرفتم دیگه به همه اعتماد نکنم
یاد گرفتم بخندم اما به اندازه
و یاد گرفتم با بودنم به دوستانم شادی و امید بدم
خوشحالم که ترک کردم
خوشحالم که اینجام

من به هدفم میرسم..
با یاری خدا
میخوام یه آدم متفاوت باشم..یه ادم که از همه چیز توی زندگیش راضیه...میخوام بشم کسی که خدا از به وجود اوردنش به خودش احسنت بگه...

بی اندازه ازت ممنونم خداجونمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
باعث میشه که بین خودت و مردم فرقی نبینی . وقتی مرتکب خود ارضایی میشی فکر میکنی در وجودتت یه وجدان بیدار اذیتت میکنه. بعضی موقعا تو دلت میگی خوش به حال مردم.ولی وقتی ترکش میکنی تازه با اونا برابر میشی. موقعی که دستاتو به آسمون میبری مطمئنی که پاک هستند و خدا اونا را دوست داره و کسی که صاحب این دستاست برای خدا عزیز هست و عزیزتر شده میدونی چرا ؟ چون شیطون پرستی را کنار گذاشته خدا پرست شده.
حالت نسبت به روزهای دیگه بهتره و سعی میکنی جبران کنی با عبادت با تفریح با کار و ... یعنی یه امید دیگه برای زندگی کردن سالم پیدا میکنی. وقتی خود ارضایی میکنی ارتکاب به گناههای دیگه هم ساده میشه پس ترکش باعث میشه بیشتر مواظب خودت باشی . کاش هیچ وقت گناه نبود.
(1388 ارديبهشت 14، 6:33)آرا نوشته است: میخوام بدونم از وقتی که این عمل رو ترک میکنیم چه مدت میگزره تا بفهمیم که ترکش باعث نشاط و شادی در وجودمون میشه ؟!!!

از کی باید بفهمم ترک این عمل رویه من تاثیر گذاشته ؟!!! .... اصلا به طور کلی هر چی اعمال خوب هست که با ترک این عمل در ما پیدا میشه رو بگید .....

سلام
از همون لحظه ی اولی که تصمیم گرفتی ترک کنی تمام دنیا زیبا میبینی.
افکار پوچ و ناامیدانه از ذهنت میرن. همین که رو به خدا میکنی یه احساس آرامش خاصی میکنی که همه ی مشکلاتت رو حل شده میبینی.
سعی میکنی بیشتر مواظب اخلاق و رفتارت باشی.
وجودت پر از شادی میشه. و هزاران فواید روحی و جسمی دیگه.

ولی همه ی اینا وقتی کاملا تحقق پیدا میکنه که خودت خودتو ببخشی.
اینو از داوود یاد گرفتم ( از وبلاگش خوندم)
این جمله خیلی کمکم کرد. به خودم اومدم.
یکی از دلایلی که باعث میشد من بعد از یه مدت حتی یک ماه دوباره اسیر شیطون ملعون بشم و خود... کنم همین بود که وقتی تصمیم میگرفتم ترک کنم و ترک میکردم حسرت خوردن برای عمر از دست رفته ، فرصتهای از دست رفته منو نا امید میکرد. افسرده و نابود میکرد. دلسرد میشدم. هیچ وقت خودمو نبخشیدم. همین باعث میشد عصبی بشم. از دست خودم عصبانی بشم. به خودم بد و بیراه بگم. و ... 13
ولی واقعا این حرف داوود خیلی به من کمک کرد.
درسته که اشتباه کردیم ولی مهم اینه که پشیمونیم . همتون اینو میدونین که افتادن مهم نیست ، این که چه جوری بلند بشیم مهمه.
تا نتونیم خودمونو ببخشیم ، نا امیدی و افسردگی که دام شیطون ملعونه نمیزاره موفق بشیم.
خودمونو ببخشیم یعنی همین که دیگه به گذشته فکر نکنیم و حسرت نخوریم. به عنوان تجربه یا درسی که از زندگی گرفتیم نگاه کنیم. به گذشته فکر کردن فقط باعث بشه که از ادامه ی زندگی و هزاران هزار فرصتی که خدا قراره بهمون هدیه بده بهتر استفاده کنیم. نهایت استفاده و بهترین استفاده
.

التماس دعا
حاجتتون روا
با سلام

آرامش روح رو با هيچ چيز توي دنيا نميشه عوض كرد .

آرامش روح اثرشه ....

يا حق !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
سلام،‌خيلي وقته كه به تاثيرات بد اين كار واقف شده بودم يك بار 6 ماه ترك كردم . اين شده بود شعار من كه آدم بد شانسي نيستم هر اتفاق بدي كه واسم ميوفته پيش زمينش رفتار هاي اشتباه خودمه...وقتي دست به اين كار ميزدم منتظر عواقب بدش توي زندگيم بودم . همه چيز يهو به ضررم تموم مي شد. فهميده بودم اينو ولي نميتونستم كنترلش كنم. مي دونستم بعد از اين كار تنها چيزي كه سراغم مياد پشيمونيه و بس ..چند روز پيش يه دوستي واسم درد دل كرد و از اين مشكلش به من گفت...من هم واسه اينكه مشكلش بر طرف بشه هرچيزي كه خودم ميدونستم و كمتر بهش عمل كرده بودم رو بهش گفتم .خدا كنه زود نتيجه بگيره واسه اينكه اطلاعاتم بيشتر بشه جستجو كردم و با اين سايت آشنا شدم ...يه زماني روحيه ي بدي داشتم و اون موقع بد تر مي كردم انگار كه با خودم لج كرده بودم . ولي در كل ماهي دو يا سه روز اين كار رو ميكردم ولي اين دو يا سه روز قبلا بيشتر بود ...15 سال فكركنم واسه همه عجيب باشه ولي اين ماه كه فعلا خبري نيست با اينكه خيلي سختمه ولي ديگه نميخوام سرغش برم بايد از يه جايي شروع كرد ديگه!!!بايد عوض شه اين شرايط...ميخوام ديگه خودم رو دوست داشته باشم...يه چيز ديگه اي هم كه فهميدم اينكه كمبود كلسيم كه به شدت داره واسم درد سر درست ميكنه رو الان ميدونم يكي از علت هاش همينه ....ميخوام مبارزه رو جدي شروع كنم..برام دعا كنيد....
سلام دوباره ..يه چيزي يادم رفت بگم.....سعي كنيد تا حد امكان وضو بگيريد اين خيلي بهتون كمك ميكنه ...با هر مذهب و اعتقادي كه هستيم فكر ميكنم خودمونو به خدا وابسته ميدونيم واسه همين هم خيلي از ماها تصميم گرفتيم ترك كنيم. اين كار باعث ميشه حرمت خيلي چيزا رو نگه داريم و بيشتر حواسمون جمع بشه....
پيروز باشيد317
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان