عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تاثیرات پاکی در زندگی من

سلام
توی هفت ماه گذشته فقط یه بار لغزش داشتم پس میشه یه جورایی گفت اثار مثبت ترک خودشو نشون داده تا حالا
من خیلی به جنبه روانی کار ندارم ولی از نظر جسمی واقعا پیشرفت کردم 
این پیشرفت رو از وقتی که مشغول به کار شدم فهمیدم ,مخصوصا وقتی شرایط الانمو با سال های قبل خودم مقایسه میکنم 
 یه طور مثال میتونم روزی دوازده سیزده ساعت کار سنگین کنم ,نمیگم خسته نمیشم ,چرا خستگی داره ولی اگه همین کار رو میخواست سال قبل بکنم به ازای یه روز کاری باید دوروز استراحت میکردم!
اصلا فکرشم نمیکردم بدنم انقد پتانسیل بالایی داشته ومن داشتم خرابش میکردم تو این ده سال
الان بعضی وقتا از خودم میپرسم این واقعا منم؟! 
خلاصه ش اینکه ترک کنید که کلی حال خوب درانتظارتونه  49-2
(1396 تير 27، 22:43)engineer نوشته است:
یکی از خوبیایی که پاک بودن داره اینه که میتونی به مشکلاتت فکر کنی و  حلشون کنی، نه اینکه همش فرار کنی.

نقل از مسابقه ماهانه

[تصویر:  nasimhayat.png]
بزرگترین تاثیری که پاکی توی زندگی من داشته این بوده که باعث شده دیگه احساس گناه و عذاب وجدان نداشته باشم.
نه این که به خودم مغرور باشم، اما اون طوری هم عذاب وجدان ندارم که روز و شبم سیاه بشه.

و همین باعث شده که اعتماد به نفسم زیاد بشه.
و این اعتماد به نفس خیلی بهم کمک کرده که کارهام رو جلو ببرم و راحت جا نزن.

در نتیجه پاکی = اعتماد به نفس = زندگی بهتر

از طرف دیگه احساس می کنم که خیلی به خدا نزدیک تر شدم

در نتیجه پاکی = ترک گناه = نزدیک تر شدن به خدا
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

یکی از تاثیرات پاکی اینه که میفهمی با دور شدن از خودارضایی...........

چیزای خیلی بهتر و مهمتری هم تو زندگی وجود داره که توجه ات رو میطلبه...

وقت بیشتری داری برای یادگیری چیزای جدید و کارای دیگه....

اعتماد به نفس و اراد ه ات قوی تر میشه
[تصویر:  wp4003454.jpg]
الان که 45 روز از پاکیم میگذره دارم میفهمم با خودم چه کرده بودم!
میدونستم خ.ا چقدر ضررداره اما اثارشو تو خودم نمیدیدم فکر میکردم رو من تاثیر مخربی نداشته اخه من از بچگی درگیرشم شایدچون این همه سال غرقش بودم نمیفهمیدم تو چه لجنزاریم !
وچون تاثیرات مخربشو نمیدیدم برای ترکش تلاش زیادی نمیکردم 
اما از یک جایی به بعد باید خودت فرمون زندگیتو به دست بگیری دیگه نمیشه خودتو به دست تقدیر وشانس و...بسپاری دیگه از فرافکنی عدم موفقیت هات به خانواده و شرایط و..خسته میشی باید قدم محکمی برداری 
من به اون نقطه رسیدم 
با این که خ.ا رو در شکستام زیاد مقصر نمیدونستم اما چون در اون برهه با کانون اشنا شدم اولین قدمم شد ترک خ.ا
روزای اول خیلی سخت بود چندین بارشکست خوردم چند بار خواستم بی خیال بشم وبرگردم به همون روال سابق اما ادامه دادم... 
حالا 45 روز پاک دارم 
با این که درمقابل روزهای پاکی دوستان اینجا عددی نیست اما هر دقیقش برام ارزشمنده چون اولین باریه که اینقدر جدی درمقابل نفسم قیام کردم  Khansariha (69)
و اما اثار پاکی برای من:
1.پوست صورتم شدیدا خوب شده!صاف و بدون جوش (اصلا فکر نمیکردم ربطی به خ.ا داشته باشه اما تو این مدت با اینکه نسبت به قبل از ترک گرمیجات هم بیشتر خوردم اما صورتم عالی شده)  53258zu2qvp1d9v

2.مهربون تر شدم! دیگه الکی عصبی نمیشم واین خیلی عالیه برای من که خیلی سریع از کوره در میرفتم  128fs318181

3. اعتماد به نفسم بیشتر شده (هنوز خیلی در این مورد ضعیفم اما نسبت به قبل ترک خیلییی فرق کردم)

4.دیگه چشام سیاهی نمیره  Khobam (فکر میکردم به خاطر کمخونی باشه اما الان خوب خوب شدم)

5.حس عذاب وجدانم کمتر شده 

6. انگیزه پیشرفت وموفقیتم بالارفته دیگه بی حوصله نیستم دوست دارم واسه اینده وموفقیتم برنامه بریزم و تلاش کنم 317

فعلا همینا 4chsmu1

این همه حس ولذت خوب رو به خودم حروم کرده بودم به خاطر یک لذت کوتاه ومزخرف  Khansariha (60) 

اما هیچوقت واسه شروع دیر نیست همه چی رو درست میکنم  Khansariha (69)

و در پایان 4 تشکر میکنم از دوستان کانونی که کلی بهم انگیزه و حس خوب میدن خداخیرتون بده اینقدر خوبین 1 302
یا رادَّ ما قَدْ فاتَ
عمرهای به سر آمده، 
روزهای گذشته،
خون‌های ریخته،
عشق‌های گم شده، 
آبروهای رفته،
بغض‌های شکسته، 
اشک‌های چکیده،
و آب‌های از جوی رفته را 
تو باز می‌گردانی
ای باز گرداننده‌ی از دست رفته‌ها...

[تصویر:  20191213_181446.png]
سلام ، علیرضا هستم
8 ماهه که از این عادت بد و جانسوز دورم...
تو این ۸ ماه کلی توفیق خوب نصیبم شد..‌.
خداییش خدا خیلی کمکم کرد...

بهش نزدیک شدم ، به قرآن نزدیک شدم ، به نماز نزدیک شدم ، با دعای عهد آشنا شدم و چند بار توفیق شد و خوندم ، با نماز شب آشنا شدم و خوندم ، با سوره واقعه آشنا شدم ( این سوره واقعا عالیه خصوصا اگه به حضرت علی تقدیمش کنی ) به داداشم نزدیک شدم ، مدرسه رو با کمک خدا تموم کردم ، برای درمان یه بیماری اقدام کردم ، بقیه بیشتر دوستم دارن ، وقتی ناراحتم یا کمک میخوام خدا کمکم میکنه و کلی چیزای دیگه...

پاداش ترک یه گناه خیلی خیلی زیاده...
خدا وقتی میبینه ما داریم واسه ترک یه گناه تلاش میکنیم ، بهمون افتخار میکنه Khansariha (46)

کانونم یه جای فوق العادست با آدمای فوق العاده ای که میان و قصد نزدیک شدن به خدارو دارن Khansariha (2)

ایشالله هیچکدوممون توی این راه تسلیم نشیم و لذت ببریم جوری که از ته دل بگیم خدایاشکرت که اینقدر هوامونو داری studsmatta

علیرضا / بامداد جمعه ، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
درود بر فرشتگان زمینی

اول بگم که این پست صرفا تجربیات شخصی من هست.

* این تجربیات پس از 5 ماه پاکی کامل هم از دیدن و هم انجام دادن این عمل به دست اومده *

دوستان اگر بخواهیم از تأثیر پاکی در زندگی صحبت کنیم خواه ناخواه به دو دسته تقسیم میشه صحبت هامون اول جنبه های روانی دوم جسمانی

جنبه جسمانی هم به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم میشه که به نظرم بخش های خصوصی رو نمیشه اینجا توضیح داد ولی جنبه عمومی که برای من داشت اینا هست :

1 - خواب منظم : بعد از پاکی به دلیل اینکه شب ها زودتر میخوابم و تا نیم شب برای دیدن پ بیدار نمیمونم خوابم نظم بهتری گرفته، در پی اون خواب هایی که میبینم هم نظم بهتری گرفته و خواب های آشفته خیلی کم میبینم

2 - دید بهتر : بعد از پاکی دید چشم هام خیلی بهتره شده و چشم هام کمتر درد میکنه و دیگه خون نمی افته و همیشه چشم هام سفید و شفاف هست

3 - درد بی درد : دیگه بدن درد، دل درد، کمر درد، و هیچ دردی ندارم و خیلی حس خوبی داره

4 - حافظه بهتر : بعد از پاکی همش دوست دارم یاد بگیرم و فکر کنم و قدرت تفکرم خیلی بهتر شده و تمرکز خیلی خوبی دارم رو کارهام

5 - قلنج ندارم : شاید خنده دار باشه ولی قبلا مثل پیر مردا هر وقت میخواستم یه تکونی بخورم همه مفاصلم ترق تروق میکرد و قلنج داشتم و جنبه خوبی نداشت الان اصلا صدا نمیده و نرمال شده

6 - سلامت پوست، مو و ناخن : پوستم شفاف تر، ناخن هام صاف تر و کم ترک تر و مو هام ریزش کمتری داره

7 - سیستم ایمنی : سیستم ایمنیم تقویت شده و کمتر مریض میشم البته هفته پیش سرما خوردم که در عرض 2 روز خوب شد بدون دارو

8 - تغذیه بهتر : بعد از پاکی هم تغذیم بهتر شده هم تناسب اندام پیدا کردم

9 - بهبود سیستم خون رسانی : بعد از پاکی دیگه اون حالت های سرگیجه و سردرد رو ندارم و چشمام سیاهی نمیره قلبم قبل از پاکی همش تپش بیش از حد داشت و بعضی وقتا تیر میکشید الان به خوبی کار میکنه

تأثیراتی که رو جنبه روانی هم میزاره خیلی عالی هست

1 - اعتماد به نفس : پاکی باعث شد خودم رو بیشتر دوست داشته باشم و بدونم که لیاقت داشتن یک زندگی خوب رو دارم و براش تلاش کنم.

2 - شجاعت : پاکی باعث این شده که من شجاع تر بشم هم در داشتن روابط اجتماعی هم در راحت صحبت کردن و گرفتن حق خودم

3 - حل مشکلات : قبل از پاکی هر مشکلی داشتم رو ربط میدادم به این قضیه ولی الان هر مشکلی دارم ریشه یابی میکنم و حلش میکنم و خیلی از کارامو جلو انداختم

4 - اعصاب راحت : بعد پاکی خیلی اعصابم راحت تر شده و زود عصبی نمیشم و آرامش بیشتری دارم

6 - فکر پاک : بعد پاکی فکرم خیلی پاک شده و به دیگران به فکر جنسی نگاه نمیکنم  و همه رو بنده ای از بندگان خدا میبینم و نکته بعد تصویر سازی های حرام رو سعی کردم کم نکنم بلکه حذف کنم اگر هم اتفاق بیفته مطمعنا بیشتر از یک ثانیه نیست!

7 - وجدان راحت : بعد پاکی وجدانم راحت شده که گناه نمیکنم و به خودم آسیب نمیزنم. به نظر من این یکی از بهترین لذت هاست که انسان وجدانش پیش خودش راحت باشه

خلاصه اینکه این قضیه مثل کسی میمونه که گلوتو گرفته هی فشار میده با پاکی میتونید از شرش خلاص بشید و ببینید کجای زندگی قرار گرفتید و چه کاری باید انجام بدید انگار دوباره متولد شدید.

قطعا در ادامه راه هم پاکی انتخاب اول من هست...

پیروز و سربلند باشید
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلامم
دیروز چهل روزه شدم Confetti
یه حس عالی یه حس اعتماد به نفس 317
توی این چهل روز زیاد که نه ولی میتونم بگم یکمی به خدا نزدیک تر شدم بماند که کلی راه در پیش دارم
توی این چهل روز مهربون شدم  128fs318181
دیروز پدر و مادرم ازم کلی تعریف کردن آدم جز تایید خدا و بعدش اینکه خانواده اش ازش راضی باشن مگه دیگه چی میخواد Khansariha (46)
کلی خوشگل شدم خخ Hanghead
کلییی اتفاق های خوب آخه خدا مگه من جز بنده گناهکار چی بودم واست که این همه به من لطف میکنی
کلییی در زمینه خدا شناسی و خودم شناسی پیشرفت کردم  20
خیلیی به دانسته هام اضافه شد البته این خیلی همون یه کوچولهه Khansariha (13)
هنوز خیلی راه در پیش دارم 
فعلا به امید روزی که بیام و از فواید ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ روزگیم بگم Gigglesmile
انشاءالله هممون به عدده برسیم  49-2
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام
بعد از 5 سال 35 روزه شدم 4chsmu1
چیزی ک قبل ورود به کانون برام رویا بود

تاثیرات برای من:
فهمیدم جوش زدنام ب خاطر بلوغ نبوده Swear1
دیگ جوش نزدم...رنگمم روشن تر شده Confetti

ولی مهمتر از همه
قبلنا درگیریم این بود اینکارو انجام ندم تا بتونم یه ساعت بیشتر درس بخونم تا بشه 4 ساعت
ولی الان جوری شده ک ساعت مطالعم تقریبا رو 7 ساعته و بدون خستگی
تازه ماه رمضانم هست روزه هم میگیرمو میخونم 4chsmu1
اصلا برا خودم تعجب اورهههه
قبلنا کلی وقتم میرفت سر خیالپردازی و فیلم
الان هم درس میخونم هم به تفریحم میرسم وقتم اضافه میارم
قبلنا خودمو سه رقمی کنکورم نمیدیدم ولی الان ب دورقمی شدن فکر میکنم 317
اصلا نمیدونم چجوری انقدر بچه خوبی شدم 65
فقط با سه تا کار
نماز
کنترل ذهن و چشم
خ ا نکردن
4chsmu1
از کانون هم متشکررررم(مجاز از همه بچه ها:/)
من هر لحظه از عمرمو خدارو شکر میکنم
ک منو لایق دید با اینجا اشنا بشم 4chsmu1
ترک خیلییییی خوبه
پر از لذته
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

فکر کن یه کوله پشتی از سنگ و کلوخ همیشه پشت کمرت هست... این حتی قویت نمیکنه و فقط با هر قدم خسته تر و از کارافتاده تر میشی... کاری با عوارض فیزیکی و جسمی خ.ا ندارم... این سنگ و کلوخ رو تشابه دادم باکیلو کیلو افکار منفی که خ.ا با خودش به وجود اورده...
الانم  درسته اون بار سنگین از رو دوشم برداشته شده و خوب خیلی حس خوبی دارم و لذتی که فقط باید تحربش کرد ولی حتما باید هنوز روی آثار مخربش کار کرد... یه ریکاوری باید کرد 

اینجوری بگم که روزی حول و حوش ۲ ساعت تایم مفیدم بیشتر شده... این عدد کمی نیست... یک زندگیه...میشه با این تایم چه کارها که نکرد... من به شخصه تمام این تایم رو اختصاص دادم به خودشناسیم و قدرت رو از درونم دارم حس میکنم 
الان در واقع یه کودکم که تازه راه رفتن یاد گرفته ولی خوب خیلی دوست دارم یه وقتی بشه که با اعتماد به نفس بیشتر بتونم بدوم  bliss  روزهام همینجور ببشتر شه که بیام اینجا همه حس های خوب رو بنویسم
اگر جاده ای را پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد. 
بدنم خیلی پر انرژی تر شده و احساس ضعیفی نمیکنم
باداعتماد به نفس شدم 
و عوارض وحشتناک روحی روانی و جسمیش کاملا از بین رفته 
احساس سبکی میکنم
و چیزی که از همشون برای من مهمتره 
اینه که دیگه پیش خدام شرمنده نیستم و افتخار میکنم که دارم جلوی شهوتم رو میگیرم  Confetti
مهم ترینش به خاطر خدا  317
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
خب امروز، روز 48 ام پاکیه
مصادف با عید غدیر هم هست. امیدوارم نوشته های منم یه روزی یه جایی به درد کسی بخوره.

من آدمی بودم که سالها مبتلا به خ.ا  و دیدن پ و ر ن بودم. یه مدتی پاک بودم اما بعد با سرعت وحشتناکی سقوط کردم و حدود 5 سال بود که تلاشام یا زیاد حواب نمیداد و یا اواخر حتی تلاشی هم نبود!
بگذریم خواستم بگم فقط شرایط زیاد خوب نبود و وقتی اینجا کنار بچه ها شروع کردم فک نمیکردم 48 روز پاکی اینهمهههه حالمو قراره خوب کنه. فکر میکردم پاکی طولانی مدت فقط بتونه ذهن و جسممو آروم کنه. امااا خب خدا خیییلی خیییلی مهربونه و هیچ وقت امیدم ازش قطع نشده. خدا منتظر برگشت ماست.
استاد صفائی حائری فرمودند: دو جور توبه داریم:
تبت الیک یعنی من به سوی تو بازگشتم
اما گاهی انسان نمیتونه برگرده، میگه: تب علی (تو برگردان! تو به سوی من بیا  )Khansariha (121)
خدا برای ما آغوششو باز کرده تو همین 48 روزی که نمیتونم بگم تک تک روزاش ذهنم پاک و سالم بوده و نمیتونم بگم واااو چقدر کار مثبت و خوب کردم. نههه کلی نقص و ایراد تو تک تک کارها و حرفها و منش زندگیم بوده و هست فقط به خاطر خ.ا نکردن حس میکنم کمی آرومتر شدم به خدا نزدیکتر شدم (درحالیکه اصلا این مورد رو جزء اهداف اصلی پاکیم یادداشت نکرده بودم! چون حس میکردم خیلی فاصله گرفتم ازش)، حس بهتری نسبت به خودم دارم، احساس میکنم بهتر میتونم فکر کنم و برنامه بریزم واسه زندگیم، روابطم هم با دیگران نمیگم عالی شده امااا اون بخشی که مربوط به خ.ا بود حل شده، یعنی یه پرخاشگری و بی حوصلگی اضافه تر از معمول داشتم که برطرف شده 53258zu2qvp1d9v
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام 303

داشتم فکر میکردم چطور حالمو توصیف کنم 39

چه تأثیری پاکی روی زندگی من گذاشته ، ؟ ، ؟

فکر نمیکنم قابل مقایسه باشه دوران گناه با پاکی  53258zu2qvp1d9v

زمینه تا آسمون ...

موقع پاکی حالت بهتره ... 
آزادی ...
رهایی...

موقع پاکی ، صبح زود خدا خودش با صدای اذان بیدارت میکنه  809197ps94ijjhwg
هرچی گوشی روی رنگ میذاشتم نمی‌تونستم بیدارم بشم  Hanghead

ولی الان هر صبح با صدای الله اکبر از خواب بیدار میشم ...

همین نمیتونه مهمترین تأثیر پاکی باشه حتی؟؟...

پاکی یعنی من تونستم ...
پاکی یعنی شدنیه ، حتی ناممکن ترین کارها با عزم راسخ و توکل بر خدا شدنیه...

پاکی یعنی به نتیجه رسیدم که لذت معصیت بالاتر از لذت بندگی نیست...

پاکی یعنی من دنیای آلوده رو نمیخوام...

کاش وقتی وسوسه میاد سراغمون از تأثیرات و احساس پاکی غافل نشیم ...

پاکی همش آرامشه ...
ولی باید بهای این آرامش رو پرداخت کرد! با صبر و تقوا

یا علی مدد 53
سلام و درووود

امروز برای بار دوم توی ترکم صد روزه شدم.
هر چی بیشتر سابقه پاکی پیدا میکنم در واقع درهای رو به شکست رو سفت می کنم، لقی درهای مشکل دار رو می گیرم تا تو زمستون باد سرد نیاد از لاش، بررسی می کنم علت باز شدن یا شل شدن چفت و بست ها رو.

ریشه یابی های وجودم، ایرادیابی ها دارن انجام میشن
 و روزهای پاکی، شاخص منه برای اینکه بفهمم هنوز چقدر فاصله دارم تا سبک زندگی سالم. چقدر سبک زندگیم سالم یا ناسالمه.

حالا که دوباره صد روزه م انگار بیشتر میتونم با اطمینان و آرامش برای رشدم تو زندگی برنامه بریزم،
بیشتر میتونم مطمئن باشم که انرژی و فکر و سرمایه های وجودیم در طول مسیر طولانی زندگی هدر نخواهند رفت و همه اماده به خدمتن با تمام ظرفیت.

آخه
خ.ا دزده.
دزد توان آدم،
دزد انرژی،
دزد وقت،
دزد اعتماد به نفس،
دزد بهترین روزهای زندگی، جوونی،
و حتی دزد روزهای خوش آینده،
دزد هممه چی.

خوشحالم که دارم لمس می کنم سفت و محکم کردن و قفل کردن درها رو به روی این دزد. حل کردن نقص هام و یاد گرفتن سبک درست زندگی.

خوشحالم که وجودم داره آماده و مهیا میشه، قابل اطمینان میشه برای برداشتن بارهای ارزشمند تر، ریختن برنامه های مهم تر و...

من قشنگ حس می کنم که مغزم به عنوان سی پی یو، از برنامه های الکی باز و انرژی بر پاک داره میشه. هر روز بیشتر. هر روز خلوت تر. هر روز پرتوان تر. هر روز مشتاق تر برای آینده Confetti

آره خلاصه،
پاکی داره کار خودشو می کنه. 128fs318181
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام  سلام  

امروز  ۲۷ روز از روزی که من تصمیم گرفتم این عادت زشتو بزارم کنار میگذره   و چون مدت خیلی طولانی درگیرش بودم  خیلی طول کشید که به خودم بیام تقریبا یک ماه  و هنوز هم گاهی اوقات دچار تخیلاتی میشم 
کم کم دارم به  خودم میام  و تازه داره توجهم به کارهایی که انجام میدم جلب میشه دیگ مثل قبل  بی اعصاب و خشن نیستم 
دیگ  خیلی زود خسته نمیشم 
اعتماد به نفسم کلی افزایش پیدا کرده 
برنامه ریزیهام دقیق تر و کوشاتر شدم 

با بچه های کانون آشنا شدم و کلی دوست خوب و مهربون پیدا کردم.
امیدوارم تک تکتون متوجه تغییرات بشید
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان