عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

ببخشید ببخشید من نیومدم درمورد کلیت صحبت هاتون نظر بدم. فقط این مورد آخر یارا جان چشممو گرفت و نتونستم صحبت نکنم. آمار رو باید از منبع رسمی گرفت عزیز دلم. قصدم این نیست که درمورد رائفی پور صحبت کنم اینجا. چون ایشون طرفدارات و مخالفان خودشونو دارن و همه آزادن در انتخاب شنیده ها و دیده هاشون. اما جسارتا صحبت های رائفی پور یا هر شخص دیگه ای که مسئولیتی در اون حوزه نداره در بیان آمار فاقد اعتباره. البته در بالابودن آمار طلاق باهات کاملا هم عقیدم. من یکم حساسیت دارم در پذیرش بی چون و چرای حرف ها. امیدوارم دلگیر نشی از نظرم.  302
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام من اولین بار هست که به این بخش میام
از اول که نوشته هارو دنبال کردم دیدم که بحث کلا عوض شده 
نظر من در مورد اینکه بعضی سایت ها خ.ا بدون عوارض میدونن این هست که از نظر دینی:
امام رضا(ع) میفرماید:خداوند حکیم هرچیزی را که برای سلامتی مردم زیان اور باشد وموجب هلاکت ونابودی آنان شود،حرام کرده،وآنچه را برای سلامتی آنها مفید باشد حلال کرده است (علل الشرائع،ج۲،ص۵۹۲)
وحضرت محمد(ص)میفرماید :کسی که با دست استمنا(خودارضایی)کنداز رحمت خداوند به دور است
واز نظر اجتماعی هم که هر کسی که در مدتی طولانی خودارضایی کرده باشه حتما حتما عوارضی را داره که برای شما مطرح کنه
(البته منظورم این نیست که خود ارضایی را میتوانیم در کوتاه مدت انجام دهیم و عوارضی هم نداره)
در آخر تشکر میکنم از کانونی های زحمت کش که کلی مطالب در این باره مینویسند ووقت خود را برای ما میگذارند 53
نقل قول: کسی که تا 40 سالگی غریزه جنسی داره .. و الان از سن ازدواج و غیره ذلک دیگه خودت خبر داری . ..
چه تعداد زیادی از افراد دهه 60 هنوز مجرد هستند حالا چه آقا چه خانم.... . . .
ببین من فکر میکنم این نتیجه یه سری فرهنگ غلط یا ، ملاکهای اشتباهه
مثلا خود من ترجیح میدم درس بخونم موقعیتمو تثبیت کنم تا اینکه به ازدواج فکر کنم

ولی ممکنه یه سری شرایط رو از دست بدم، اون ادمی ک الان هست دیگه نباشه
یا مثلا بعضی خانواده ها انقدر مته به خشخاش میذارن ک جوون اصلا جرئت ازدواج کردن به خودش نمیده
یه سریا ک اصلا ادم هم حساب نمیکنن بچه هاشونو ...
طرف ۲۷ سالشه هنوز به رسمیت نمیشناسنش
شاید این کوتاهیه خودمون هم هست، ک به چشم بچه بهمون نگاه میکنن
شاید هنوز مهارتهامون رو خوب پرورش ندادیم..

تو این وضع اقتصادی اصلا کسی میره خاستگاری یا مثلا دخترا چن درصد میتونن جهزیه کامل اماده کنن؟..

ما حتی خودمونم درک نکردیم، توقع چیزایی رو داریم ک خودمونم هنوز نتونستیم بهش برسیم بعد توقع داریم یه نفر دیگه هم سربازی بره ،هم پول جمع کنه ، هم عروسی بگیره هم مهریه سنگین بده
هم اخلاقش خوب باشه
پیغمبر که نیست 4chsmu1 

تو دخترا هم همینطور ، نمیشه ک هم خوشگل باشه ، هم اخلاقش خوب باشه ، هم خانوادش عالی باشه، هم دستپختش عالی باشه 
موارد نادر پیدا میشه 4chsmu1

پ.ن :خودمون چه قد خوب بودیم ک توقع سطح بالا داریم

نتیجش میشه این وضع...

نقل قول: دوست پسر داشتن و کات کردن. بهتره یا مطلقه بودن؟؟؟
و اینکه آمار نشون میده از هر 10 ازدواج 9 تا طلاقه
و اون یکی دیگه هم طلاق عاطفیه.
 یارا جانم میفهمم منظورتو
ولی همه ازدواج ها قرار نیست ک ختم به طلاق بشه
اگر مهارتهای ارتباطی و اطلاعاتمونو بالا ببریم میشه جلوشو گرفت..
و اینکه از خدا بخواه ، و به خودش بسپر 
کسی از اینده خبر نداره 49-2
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
 سپاس شده توسط
(1400 مرداد 6، 22:23)ایرانا نوشته است:
نقل قول: کسی که تا 40 سالگی غریزه جنسی داره .. و الان از سن ازدواج و غیره ذلک دیگه خودت خبر داری . ..
چه تعداد زیادی از افراد دهه 60 هنوز مجرد هستند حالا چه آقا چه خانم.... . . .
ببین من فکر میکنم این نتیجه یه سری فرهنگ غلط یا ، ملاکهای اشتباهه
مثلا خود من ترجیح میدم درس بخونم موقعیتمو تثبیت کنم تا اینکه به ازدواج فکر کنم

ولی ممکنه یه سری شرایط رو از دست بدم، اون ادمی ک الان هست دیگه نباشه
یا مثلا بعضی خانواده ها انقدر مته به خشخاش میذارن ک جوون اصلا جرئت ازدواج کردن به خودش نمیده
یه سریا ک اصلا ادم هم حساب نمیکنن بچه هاشونو ...
طرف ۲۷ سالشه هنوز به رسمیت نمیشناسنش
شاید این کوتاهیه خودمون هم هست، ک به چشم بچه بهمون نگاه میکنن
شاید هنوز مهارتهامون رو خوب پرورش ندادیم..

تو این وضع اقتصادی اصلا کسی میره خاستگاری یا مثلا دخترا چن درصد میتونن جهزیه کامل اماده کنن؟..

ما حتی خودمونم درک نکردیم، توقع چیزایی رو داریم ک خودمونم هنوز نتونستیم بهش برسیم بعد توقع داریم یه نفر دیگه هم سربازی بره ،هم پول جمع کنه ، هم عروسی بگیره هم مهریه سنگین بده
هم اخلاقش خوب باشه
پیغمبر که نیست 4chsmu1 

تو دخترا هم همینطور ، نمیشه ک هم خوشگل باشه ، هم اخلاقش خوب باشه ، هم خانوادش عالی باشه، هم دستپختش عالی باشه 
موارد نادر پیدا میشه 4chsmu1

پ.ن :خودمون چه قد خوب بودیم ک توقع سطح بالا داریم

نتیجش میشه این وضع...

نقل قول: دوست پسر داشتن و کات کردن. بهتره یا مطلقه بودن؟؟؟
و اینکه آمار نشون میده از هر 10 ازدواج 9 تا طلاقه
و اون یکی دیگه هم طلاق عاطفیه.
 یارا جانم میفهمم منظورتو
ولی همه ازدواج ها قرار نیست ک ختم به طلاق بشه
اگر مهارتهای ارتباطی و اطلاعاتمونو بالا ببریم میشه جلوشو گرفت..
و اینکه از خدا بخواه ، و به خودش بسپر 
کسی از اینده خبر نداره 49-2

آه آره دلم پره واقعاً...
حق با تو هست . . .

مثل همون قضیه توقع و اینا . . . Hanghead
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
یک چیزی رو دقت کنین دوستان،
مطالب مهم و مبتلابهی رو ذکر کردین اما در نظر بگیرین
این که چه کاری درسته با اینکه کار درست عملی نیست، چطور عملی کنیم یا چرا عملی نمیشه دو چیز جداست.

البته یارا هم نسبتا موافق بود و نقد جدی ای در اصل قضیه نداشت و نظر مخالفش بیشتر حول عملی نبودن سبک سالم‌ بود.

آخه تو ایران فرهنگ دوست دختر و پسر هم مثل جاهای دیگه دنیا نیست متاسفانه،

طرف چهار تا رابطه همزمان داره،
یا اصلا با یکی رابطه داره، ولی از اول می‌دونه که نمی خواد باهاش ازدواج کنه.
آیا خارج هم اینجوریه؟

من فکر می کنم رابطه جنسی وقتی در مسیر خودش میفته که طرفین به هم تعهد دارن و مسئولیت می پذیرن.
حتی بین دوست دختر و پسر اگر تعهد باشه که در غالب اوقات نیست 4chsmu1  به نظرم اوکیه، که خواستن جدا شن یه بندی یینشون باشه از جنس تعهد حالا یا کتبی مثل عقدنامه یا مرامی. که یکی راحت یکیو رها نکنه بره. که معمولا آدما اینقدر با مرام نیستن که اگه عقدی (چه از نوع مسیحی چه مسلمون چه هر چی) یینشون نباشه بیان و حق همو بدن و مسئولیت کارهای باقی مونده رو تقسیم کنن.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
نقل قول: سلام

موضوع در مورد ادعای ضرر نداشتن خ.ا در برخی سایت ها و فضای مجازی هست.
سلام ارمین جان
میخاستم به اطلاع برسونم که این موضوع فقط به سایت ها و فضای مجازی ختم نمیشه بلکه من با چندین و چند دکتر صحبت کردم در موردش و همه به اتفاق خودارضایی رو بد نمیدونن و لازمه بدن میدونستن.

من یادم هست زمانی یک سال پاکی داشتم و به یکی از دکتر ها که برای موردی مراجعه کرده بودم و این مطلب (یک سال پاکیم) رو بین صحبتمون بهش گفتم بشدت منو منع کرد از ترک خودارضایی و گفت نیازه بدنه و انجامش هیچ ضرری که نداره بسیار سودمند هم هست.
واقعا نمیدونم چی بگم!
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
درباره بحثی که آسمان جون مطرح کرد خواستم بگم که
همه ما میدونیم عوارض داره و تجربش کردیم پس دلیلی نداره که به حرفایی که درباره بی ضرر بودنش میزنن توجه کنیم 53258zu2qvp1d9v

و اینکه وقتی یه چیزی تو دین حرام میشه قطعا و حتما ضرر داره وگرنه منع نمیشدیم

دین و احکام یه دفترچه راهنماس برای زندگی ما..کسی که ما رو آفریده بهتر از هر علم و دانشی میدونه چی درسته و چی غلطه

و زمانی که از یه چیزی منع میشیم دلیلی داره که شاید گاهی نتونیم متوجه اون دلیل بشیم یا اثباتش کنیم با علم و دانش و آمارهای خودمون
ولی این دلیل بر غلط بودنش نیست...
البته که خیلی وقتا اثبات هم میشه ولی توجه نمیکنیم Hanghead
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:
 سپاس شده توسط
خ.ا زمانی عارضه جسمی داره که به صورت اعتیاد گونه انجام بشه.

اما ضرر های روحی خ.ا این طوری نیست.
حتی یک بار خ.ا هم ضرر روحی داره.

در خ.ا فقط بدن انسان ارضا میشه، نه روح آدم.
به همین دلیل بعد از خ.ا انسان هنوز تشنه است.
و این راه رو برای مفاسد بعدی و اعتیاد باز می کنه.

اون دکتری که می گه خ.ا ضرر نداره، سواد داره، اما سواد کافی نداره.
خ.ا یا همراه با تخیل انجام میشه و یا با دیدن محتوای جنسی که جفتش روح و روان رو تخریب می کنه.

اگر شما حتی درصدی هم بعد از خ.ا عذاب وجدان داشته باشی (به هر دلیل فرهنگی مذهبی و ...) این عذاب وجدان در بلند مدت شما رو نابود می کنه.

خ.ا چون دومپاین ارزان در اختیار انسان قرار می ده، انسان رو تنبل و گوشه نشین می کنه.
خ.ا اگر با فیلم همراه باشه، کم کم انسان رو به سمت رفتارهای پرخطر سوق می ده.
عمل خ.ا در شخصیت انسان، مانند مدفوع در گوشه اتقاقه. در طول روز حتی اگر بهش توجه نکنید، بوش شما رو اذیت می کنه.

کسی که با خ.ا نیاز های جنسیش رو برطرف کنه، دیگه به فکر تشکیل خانواده، فرزند آوری و سختی هاش نمی افته. عادت می کنه به لذتهای سطحی ارزان. به سختیهای تشکیل زندگی و مسئولیت هاش تن نمی ده.

(گفته شد که ما از جوونیمون استفاده کنیم. هر دو سه سال با یک نفر باشیم و رابطه جنسی داشته باشیم و لذت ببریم. این استفاده از جوانی بدون هزینه نیست. کسی که این نوع زندگی رو انتخاب کرده، هیچ وقت حاضر نیست تن به سختی ها و تعهدهای ازدواج بده. این فرد محکوم به تنهاییه. مخصوصا اگر زن باشه، چون سرمایه زن یعنی زیبایی با مرور زمان از بین میره.)

خ.ا اگر با فیلم همراه باشه، آموزشهای غلط به انسان می ده.
فیلم ها برای تهییج انسان، مجبور هستند که واقعیت ها رو وارونه یا اغراق شده نشان بدهند.
این باعث می شه که فرد در زندگی مشترک، با واقعیتی روبرو بشه که فاصله زیادی با ذهنیت شخص داره. این یعنی فرد بعد از ازدواج هم برمیگرده به همون فیلم ها و این یعنی مرگ عاطفی و در نهایت طلاق. کسی که با فیلم ها و متحوای جنسی اخت گرفته، محکوم به شکست در زندگی مشترکه.

آیا تمام این ضررها رو میشه مدیریت کرد؟ بله می شه مدیریت کرد.
مثل درس خوندن توی اتاق شلوغ می مونه. بعضی ها ممکنه بتونن توی اتاق شلوغ درس بخونن.
اما آیا می شه با این نوع درس خوندن در کنکور رتبه بالایی آورد؟
شما با خ.ا از لحاظ روحی و شخصیتی رشد نمی کنید، اگر هم خیلی تلاش بکنید، بخش اعظمی از تلاش با ضررهای خ.ا خنثی می شه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

این پست قرار بود آخرین پست بنده باشه.
یعنی قرار بود خداحافظی کنم و برم از سایت.

بذارید شفاف شفاف حرف بزنم،

واقعا مدیریت اعصابش رو از سر راه نیاورده.

خانم رعنا حرفاشون رو می زنن، بعدش می گن من رفتم غیبت.
مرد مجاهد خداحافظی می کنه و جوری تشکر و تعریف می کنه بد تر از صد جور توهینه.
آقای سفیر بهشت بعد از بن شدن یک هفتگی، توهین هاش از حد می گذره و می گه رفتم توی سجاده نفرینتون کردم.
خانم یارا ایمیل می زنن و نفرین و ناله که آبروی من رو بردین.
دو روز وقت می ذارم توضیحات کامل رو برای خانم ایرانا ارسال می کنم، آخرش هیچی به هیچی.

اگر قراره فاصله ای بین مدیریت و کاربران نباشه، بذارید تعریف کنم.
از پیام های یکی از خانم ها معلومه که صد در صد شیفته و وابسته شده به افرا، وقتی به آقای افرا تذکر می دیم، پیام می ده که اون هایی که اجازه نمی دن من کمک کنم باید از خودشون خجالت بکشن. بعد خانم ایرانا ایمیل می زنه که چرا به شخصیت آقای افرا توهین کردید.

بعد از اون طرف تمام مدیران کاملا تحت فشار عصبی و روانی، از کار و زندگی افتاده، از ما می خوان که اجازه بدیم از خودشون دفاع کنن.

بسم الله، بیاید یک بار برای همیشه، این موضوع رو حل کنیم بین خودمون.

مسئله مشخصه چیه. بعضی ها ناراضی هستن از مدیریت ما. به خاطر محدودیت هایی که گذاشتیم. به خاطر تذکرها و اخطارهایی که میدیم. به خاطر محرومیت هایی که انجام می دیم.

کانونی ها شما کمک کنید که به جمع بندی برسیم.

از این تاریخ هم دیگه نه مدالی در کاره، نه تشویقی، نه اعتباری، تمام فعالیت های کانون تا مشخص شدن وضعیت و تکلیف این مسئله معلق می شه.
(این حرف رو از طرف خودم گفتم، مدیریت خودش می خواد این کارا رو انجام بده خودش می دونه. اما بحران کانون به حدی زیاد هست که می ارزه یک ماهی همه چی تعطیل شه تا تکلیف مشخص شه)

بسم الله، مدیران و کاربران هر چی دارید بریزید وسط، بدون توهین. هر مشکل و انتقادی از هم دارید مطرح کنید که جمع بندی کنیم.

کانونی ها چی می خوان؟ اگر اکثریت دوست دارن که بین دختر و پسر مرزی نباشه، ما تذکر ندیم؟ اشکالی نداره.
من استعفا می دم و میرم تا همه راحت باشن.
اگر می خوان کاربرهای بتونن عقاید الحادی و ضد دینی ترویج بشه توی سایت، باشه بازم  من مشکلی ندارم.

آرمین رو نمی دونم، اما من حاضر نیستم مدیر مجموعه ای باشم که اکثریتشون ناراضی باشن از نحوه مدیریت من.
اون هم جایی که حقوقی نداره برام.

از صادقین عزیز هم می خوام که قوانین جدیدی که نوشتیم رو توی همین بحث ها مطرح کنه که به جمع بندی برسیم.
یا کانونی ها می خوان که مدیران فعلی با قوانین جدید، سخت گیرانه، نظم کانون رو حفظ کنن.
یا نه، طرفدار این عزیزا منتقد هستن. از این دو حالت خارج نیست.

اگر حالت دوم باشه، بنده دیگه دلیلی نمی بینم که وقت و انرژیم رو صرف کانون کنم.

می خواید اسمش رو رفراندم بذارید یا هر چیز دیگه، اما بالاخره قرار بود این اتفاق بیافته.

از باقی مدیران هم عذرخواهی می کنم که بدون هماهنگی باهاشون این پیام رو ارسال کردم،
چون قراره همه چیز شفاف باشه، قرار نیست که بریم اون پشت کلی بحث کنیم تا بهترین کار انجام بشه،
قراره با کانونی ها رو بازی کنیم تا ببینیم به چه نتیجه ای می رسیم.
قراره ایمیل های تذکر و اخطار و ... رو اینجا قرار بدیم تا کانونی ها تصمیم بگیرن که کار ما درست بوده یا غلط.

خداحافظی

سلام و خداقوت.
نمیدونم اینکه بگم درسته یا نه‌، اونم وقتی که اینقد بزرگتر هست . .  ولی توی انتقادات صحبتی نکردم و الان پشیمونم:/.. حرفمو همینجا میزنم. شاید یک درصد تاثیر داشت.. و واقعا با اعصاب خرابی دارم تایپ می‌کنم، هر گونه اشتباه توی حرف زدنم رو به بزرگی خودتون ببخشین

واقعا من متوجه نمیشم کانون چه مشکلی داره؟ دلیل این همه هجمه و توهین چیه؟ 
اخه دوست عزیز از اول هدف ما مشخصه . اصلا ما چرا اومدین کانون؟ با این تعداد کثیر فضای مجازی با چنین و چنان قابلیت هایی چرا ما باید بیایم کانون؟؟ 
اگه میخواستیم روابط دختر و پسر ازاد باشه، اگه میخواستیم هر کسی هر جایی که دلش میخواد حرف بزنه، اگه میخواستیم هر حرفی رو بشنویم، هر چیزی رو ببینیم قطعا کانون انتخاب عاقلانه‌ای برامون نبود! 
ما هدف کانون اومدنمون از اول مشخصه. ما پای هدفمون واستادیم 
ما میخایم اینجا خ.ا رو ترک کنیم و این از بزرگی و هدفمندی کانون و مدیراشه که در کنار ترک خ.ا کاری کردن که بتونیم در کنار ترک خ.ا گناه های دیگه رو ترک کنیم. درس بخونیم. سوال هامونو بپرسیم و خیلی خیلی کارهای دیگه توی کلام من نمیگنجه.
اینجا توی کانون ما در کنار هم فارغ از هر نژاد و شهر و دین و جنسیت فعالیت انجام میدیم رشد می‌کنیم
کانون انگیزه خیلی‌هاست، برای پاکی، کتاب‌خوندن‌، قرآن خوندن، ورزش کردن، و خیلی فعالیت های دیگه.
من به کانون مدیونم .. اگه کانون نبود شاید هیچ وقت ترک نمی‌کردم و بیشتر توی لجن میرفتم
ما همه تک‌تکمون به کانون و تک‌تک مدیر هاش مدیونیم
متوجه نمیشم این هجمه‌ها دلیلشون چیه

معتقدم تک‌تک قوانین با ماه‌ها تفکر و مشورت و تجربه وضع شده. . . همین قوانینی که دارین اعتراض می‌کنین اگه نبودن کانون نابود میشد. انگیزه خیلی ها می‌مرد..

اینکه تعداد خیلی کمی از اعضا نمیدونن چه حرفی رو کجا و چه موقع بزنن چه ربطی به مدیریت و بقیه کاربرها داره. انصافا اگه از نظر یه ادم کم‌دین به قضیه امر ب معروف آقای سفیربهشت توی ساعت ۱ نصفه شب تاپیک سرگرمی نگاه کنیم، قطعا از این مدل دین خوشش نمیاد. من قطعا حالم از چادر ب هم میخورد:/

وقتی کسی میخواد تنش ایجاد کنه، خب قطعا باید جلوش گرفته بشه. چون این تنش مانع تمرکز بقیه روی پاکیشون میشه و چه بسا این استرس بشه دلیلی برای پناه بردن ب خ.ا!! که کاملا برخلاف هدف کانونه... 
حالا اگه همین افراد اشتباه خودشونو قبول نکنن، و حتی پافشاری هم بکنن و در کمال تعجب توهین هم بکنن! بن شدن یک هفته‌ای واقعا منطقیه.. صد البته اگه به طور کامل هم بن میشدن اشکالی نداشت. 

واقعا با تمام وجود میخوام بمونین. اگه شده نصف سایت از جمله خودم بن بشیم.. من راضیم با کمال میل.
 مدیریت از هم بپاشه کانون سر پا نمیمونه... کانون باید نسل های بعد رو اگاه کنه، اینقد سریع سر چنین مسائل کوچکی نباید از دستش بدیم
منم به عنوان ی کاربر و عصوی از این سایت با هر قانون سختگیرانه‌ای که باعث بشه نظم بیشتری به وجود بیاد با تمام وجود موافقم : " )
.
.
.
(1400 مهر 19، 19:51)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: این پست قرار بود آخرین پست بنده باشه.
یعنی قرار بود خداحافظی کنم و برم از سایت.

بذارید شفاف شفاف حرف بزنم،

سلام من به عنوان فردی که چند ماه بیشتر نیست به جمع کانون پیوستم میخواهم نظری در این باب بدهم
من اخیرا در جریان برخی کدورت ها قرار گرفتم (که البته کاملا از جزییات اطلاع ندارم) اما چند تا نکته عرض می کنم. این سایت، یک بهشت مجازی هست. جایی هست که همه قصد دارن با ترک گناه، به تزکیه نفس بپردازن. اما این کدروت ها و دعوا ها و نفرین ها، گناه کمی نیستند و دین مبین اسلام اشاره می کند که ما مسلمانان با هم برادر و خواهریم و از یک امت هستیم و نباید به یکدیگر بدی کنیم و با یکدیگر به بدی سخن بگیم . بخواهیم چیزی که فکر می کنیم درسته (شاید نباشه) را تحمیل کنیم و عقاید خود را پاک بدانیم و دیگران را سرکوب کنیم. چنین چیزی جز قانون جنگل نیست. در قرآن سوره ای به نام نمل آمده. انسان ها باید از مورچه ها بیاموزند شیوه زندگی اجتماعی را و آنوقت تمام کره زمین، بهشتی می شود که همه لذت می برند.

اما عرض بنده این هست که هر جامعه ای قوانین مشخص و تنظیم شده ای داره. این جامعه کوچک مجازی نیز نباید مستثنی باشد. پس شایسته هست همه ما طبق قوانین بدون اینکه تعرضی به همدیگر داشته باشیم، تابع قوانین سایت عمل کنیم.

ما در این جامعه کوچک، داریم سعی می کنیم با تزکیه نفس از چشمه آب حیات ابدی در نزد پروردگار، بنوشیم و شکل زیر کاملا کویای این هست که چگونه شایسته هست باشیم

[تصویر:  photo_2021_10_11_20_25_06.jpg]

بنده گفتم بیایم و نظری بدم اما امیدوارم با نظراتم خاطر دوستان را مکدر نکنم. تشکر هم می کنم از همه مدیران سایت که خیلی زحمت می کشن بدون منت که دوست دارم در این راه صبور باشند و در سایت بمانند زیرا اجر خوبی نزد پروردگار دارند.
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
سلام خدمت مدیران محترم و کاربران بزرگوار

واقعا تحت هیچ شرایطی دوست نداشتم کوچکترین نظری روی نظر کاربران یا مدیران بدم. یعنی مثلا یه انتقادی رو میخوندم بعدش جواب مدیریت رو هم میخوندم نظرات مثبت یا منفی نسبت به برخی صحبت های هرکدوم از طرفین هم ممکن بود واسم پیش بیاد اما هرگز دوست نداشتم اظهار نظر کنم. چرا؟ چون تک تک کانونی ها رو حتی کسایی که یک بار هم باهاشون صحبت نکردم دوست دارم، واسه تک تکشون آرزوهای قشنگ میکنم، تو رویاهام میبینم که مثلا سال آینده 5 نفر تو کانون بگن ما یک ساله پاکیم و چقدررر زندگیمون عوض شده. چرا؟ چون میدونم و با همه ی وجودم درک میکنم که تعداد زیادی از بچه های اینجا که مدیران هم جزوشون هستند مثل خود من کلی مشکلات روحی و خونوادگی و ...داشتند یا دارند و این باعث میشه حساس تر و زودرنج تر باشن، درست عین خود من. چرا؟ چون میدونم و درک جیکنم که افراد عقاید و افکارشون متفاوت و قابل احترامه و حرفی که دارند به عنوان انتقاد در مقام کاربر یا پاسخ به انتقاد در مقام مدیر میزنند از سر دشمنی و آزار طرف مقابل نیست و ناشی از تفاوت هاست، تفاوت ها ممکنه اینقدر زیاد باشند بین افراد هر جامعه (کانون یه جامعه کوچیکه) که حرف طرف مقابل به نظرمون خیلی عجیب بیاد (این موضوع رو بیرون از کانون در سطح هر جامعه ای که بودید حتما تجربه کردید مثلا تو یه کلاس درس یا تو یه فامیل یا محیط کار یا توی شهر و...). 
اینهمه زیاده گویی کردم (و بابتش عذر میخوام) که بگم چرا هیچ وقت نظری ندادم. 
اما الان احساس کردم نیازه نظر بدم. چرا؟ چون دلم لرزید از احتمال نبودن کانون 809197ps94ijjhwg چون دلم لرزید بابت فکر به اینکه کلیییی پاکی میتونست حاصل بشه که نشد کلییی عادت خوب مثل برنامه ریزی میتونست تو چند نفر یا حتی یه نفر (!) به وجود بیاد ولی به خاطر تفاوت ها و اختلاف نظرها که تو هر جمعی اجتناب ناپذیره از بین رفت...
من قبلا تو 20 سالگی تو یه انجمنی مشابه اینجا بودم شاید بضی هاتون بشناسیدش، انجمن جاده رهایی. من موقع ورودم به جاده رهایی یک آدم ناامید و بریده به تمام معنا بودم، مطمئنم که خدای مهربونم خواست تو جمعشون باشم و در کمال تعجب اون ادم ناامید بدون حتی یک بار لغزش یک سال و نیم پاک بود! از انجمن بیرون اومدم و هم چنان تا خود 6 ماه بعدش پاک بودم.  اون انجمن دیگه امروز وجود نداره! متاسفاااانه وجود نداره. اما خاطره ی خوبش در تمام 5 سالی که به سررررعت مسیر سقوط و لعزش رو طی نیکردم همراهم بود. خییییلی وضعم بدتر از قبل شد اماااا یک بخشی از امید ته دلم رو بعد از لطف خدا مدیون تجربه ی اون پاکی و انجمن دوست داشتنی میدونم. شاید باور نکنید تو ذهنم میومد که ای کااااش دوباره جایی مثل کانون قبلی پیدا میکردم. جالبه که سرچ هم کردم ولی اینجا رو پیدا نکردم! شاید حرفی که میخوام بزنم برای بصی دوستان مسخره باشه چون ممکنه افکارمون متفاوت باشه ولی من معتقدم خدا میخواست زمانی که برای من مناسبتره با کانون اشنا بشم.کانون از نطر من وسیله ای از وسیله های بیشمار خداست و خدا خودش اونو سر راه بنده هاییش که میدونه این وسیله میتونه کمکشون کنه میذاره. چند تا کانال، پیج، سایت سراغ دارید که اعصاش رایگان برای هم وقت و انرژی بدارن برای رفع یه عادت بد و ایجاد عادتهای مثبت؟ حالا از بین اونایی که سراع دارید چند تاشون  اینهمه بخشای مختلف دارن و اینهنه منظمند؟ 
دوستااان عزیزم هنه ی مدیران و کاربران رو دعوت میکنم:
قدر نعمتای خوووب خدا رو بدونیم (من وقتی اینجا رو پیدا کردم گفتم دختررر تو قبلا وسیله ی مشابهی داشتی ولی نهایت استفاده رو ازش نکردی و چقدرررر راهت دور شد.
#حافظ❤

من از همه دوستان موافق و مخالف در خواست می کنم که آزادانه نظر خودشون رو بیان کنن.

خداحافظی

وااای خدا رو شکر من فک کردم نوشته هام پریده خیییلی ادامه داره ولی کیبورد گوشیم اذیت میکنه میام ادامشو میگم.
#حافظ❤

من به شخصه با این قوانین و مرزهایی که تو کانون هست موافقم چون واقعا لازمه
ما برای پاکی اومدیم اینجا نمیدونم چرا بعضی وقتا هدفمون رو فراموش میکنیم

اگر قرار باشه مرزی نباشه و کنترل صورت نگیره ممکنه ارتباط های نادرستی بین اعضا شکل بگیره و خب همین زمینه لغزش رو فراهم میکنه...

شاید نرم افزار کمپ رو بشناسین..اونجا هیچ کنترلی نیست و من هربار که میرفتم و پیام های اعضا رو میدیدم ذهنم بهم میریخت چون هیچ دقتی تو انتخاب کلمات نداشتن و کسی هم نظارت نمیکرد
اما اینجا تذکر داده میشه..

کانون باعث شد کلی حس خوب پیدا کنم و دوستان خوبی داشته باشم که هرزمان کمک خواستم دریغ نکردن..نبود کانون باعث میشه کلی آدم که هدفشون ترک هست با مشکل مواجه بشن..

کاش هدفمون رو فراموش نکنیم و انقدر حاشیه نسازیم برای خودمون..

ممنونم از مدیران کانون..با اینکه وظیفه ای ندارن اما با جون و دل دنبال بهتر کردن اینجا و کمک کردن به بچه ها هستن Khansariha (8)
خیلی ساده ای اگه فکر میکنی خدا یه سختیی که بهت میده توانشو بهت نمیده 53258zu2qvp1d9v..

{♡یوقتایی خودتو مرور کن!!
نکنه زوم کنی رو غمای دلتو،
بارون ِ عشق ِ خدا رو به فراموشی بسپری.؟!
مرور کن خودتو...⚘}♡ 53 

یاد همان جمله افتادم که خوانده بودم:

چه دلیلی بالاتر از لبخند مهدی فاطمه(عج) برای ترک گناهی که دلش را میلرزاند 53258zu2qvp1d9v

نوع دیگر بین جهان دیگر شود...این زمین و آسمان دیگر شود 49-2

خدای یک تریلیون ستاره اسمم رو میدونه و تقدیری فقط برای من داره که روزی ازش سر در میارم(:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان