عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

هدایت گروه های ترک

سلام  53 

باز هم اعلام وضعیت مسابقه گروهی ...
سه هفته گذشت و کم کم داریم وارد هفته چهارم می شیم.

نتایج هفته دوم رو نگاه می کردم.
نتایج واقعا چنگی به دل نمی زد.
تعداد زرد و قرمزها نسبت به هفته اول خیلی بیشتر شد. Khansariha (116)

چرا؟ آدم‌ها که همون آدم‌هان؟
چه اتفاقی می افته که معمولا هفته اول رو بچه ها خوب پاک می مونن و از هفته های بعد خراب می کنن؟

من فکر می کنم علت اصلی انگیزه است.
یعنی اولین هفته بچه ها شور و شوق دارن. یه اتفاق تازه داره می افته.
انگیزه شون اینه که گروهشون برنده بشه.

اگر تیم شکل بگیره، اگر بچه ها احساس تعلق به گروهشون پیدا کنن، این انگیزه تا آخر مسابقه حفظ می شه.
اما تیم که شکل نگیره، بچه ها هم انگیزه شون رو برای مسابقه از دست می دن.

موضوع کلی تری رو بگم؟

اگر انگیزه باشه، راحت تر می شه پاک موند.
ماها معمولا نوک دماغمون رو می بینیم.
شب امتحانی هستیم. نهایتا تا یک رو بعد رو می بینیم.
برای همین هم انگیزه های بلند مدت تر نمی تونیم داشته باشیم.

من این یک ساعت رو با خ.ا خوش باشم. بعدش چی؟ به بعدش فکر نمی کنیم. جلو تر رو نمی بینیم.
سال بعد چی؟ ۵ سال بعد چی؟
تا کی می خوای درگیر خ.ا باشی؟

این افکار قبل از خواب ممکنه اذیتمون کنه، یا وقتی که لذت خ.ا بره و دردش بمونه. اما در جاری زندگیمون تاثیری نداره.
هر کاری که می کنید قبل از خودتون بپرسید بعدش چی؟
دائم از خودتون بپرسید بعدش چی؟ نتیجه این کار من چیه؟ هدف من از این کار چیه؟

مثلا غذا می خورید. چرا غذا می خورم؟
می خوام انرژی داشته باشم تا بهتر کار کنم و پول دربیارم.
می خوام سالم باشم.
می خوام لذت ببرم.

این سوال رو همیشه قبل از شروع غذا از خودتون بپرسید و بهش جواب بدید.
وقتی جواب بدید هیچوقت پرخوری نمی کنید چون:
با حد معمول غذا انرژی لازم رو کسب می کنید.
پرخوری به سلامتی ضرر می رسونه.
پرخوری هیچ لذتی نداره، تازه بعدش خیلی احساس بدی خواهید داشت.

کسی که هر-دم-بیلی زندگی می کنه، راحت گرفتار خ.ا می شه. God
چیکار می کنی؟
۵ ساعت توی نت چرخیدم.
برای چی؟
هیچی همین جوری الکی، برای سرگرمی.
سرگرم شدی؟
تا حدودی.
نتیجه اش چی بود.
از کارهام عقب موندم، الان هم سرم درد می کنه، کلی هم حجم اینترنت مصرف شد. کلی هم چرت و پرت توی مغزم رفت و هیچی به معلوماتم اضافه نشد.
خسته نباشید!

هردمبیل نباشیم. 303

پ ن: یه هفته است که تعطیلم و توی خونه افتادم. این چند روز واقعا وقت هام رو درست استفاده نکردم و بیشترش حیف شد. اولین مخاطب این پست پس خودم هستم. 22
پ ن۱: قبل از این که بیام کانون برای حفظ ظاهر هم شده، گیمی که این چند روز خیلی ازم وقت گرفته بود رو پاک کردم. خیلی سخت بود. 22
پ ن۲: ماه رجب هم رسیده. استفاده کنید دیگه. امشب هم لیله الرغائب بود. دعا کنید دیگه. 303 

پ ن۳: واقعا جای آتریسا خانم خالی. رفقا فضای مسابقه گروهی هم مثل زمستون امسال خیلی سرده. با فعالیت خوبتون میشه که این فضا گرم تر بشه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام به همراهان مسابقه گروهی303

نتایج هفته‌ی سوم آماده شده و در اینجا قابل مشاهده هست.

نیمی از کل مسابقه و همین طور نیمی از هفته‌ی چهارم گذشت.
انتظار داریم دوستانمون بیشتر به گروه اهمیت بدن.
این زمینه ای برای اهمیت دادن به پاکی هست.
Gol
در پناه حق
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام

اعلام وضعیت مسابقه گروهی فراموش نشه.  303

خداحافظی

سلام 303
نتایج هفته‌ی چهارم مسابقه گروهی رو می تونید در اینجا مشاهده بفرمایید.

این هفته هم باز چندین نفر از دوستانمون برای اعلام وضعیت نیومدند.

دوستان، مسابقه گروهی یعنی برنامه ریزی، مشارکت و حضور به موقع در گروه.
هم گروهی ها نسبت به هم مسئولیت دارند.

هر چه قدر دوستان مسابقه گروهی و لوازمش رو جدی بگیرند، هدف پاکی رو هم جدی می گیرند.
امیدوارم بیشتر به این مهم توجه بشه Gol
در پناه حق
یا علی
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
سلام

اعلام وضعیت هفته پنجم مسابقه گروهی فراموش نشه 2uge4p4

خداحافظی

سلام به کانونی ها303

[تصویر:  7.jpg]

نتایج مسابقه گروهی رو می تونید در اینجا مشاهده بفرمایید.
خدا رو شکر در هفته‌ی پنجم بیشتر اعضا سبز بودند.

ان شاء الله سال جدید سالی همراه با پاکی و سلامتی برای همه باشهGol
در پناه حق
یا علی
سلام

سال نو مبارک باشه

آخرین اعلام وضعیت مسابقه گروهی فراموش نشه. 302

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام303

[تصویر:  16.jpg]

سال نو مبارک53

یک دوره دیگه هم از مسابقه گروهی به ایستگاه پایانی رسید.

پس از شش هفته تلاش و پیگیری، دو گروه برنده‌ی دوره‌ی چهل و دوم هستند:

Khansariha (46) گروه پیشتازان پاکی از رهروان پاکی و گروه لبخند خدا از نسیم حیات Khansariha (46)

این موفقیت رو بهشون صمیمانه تبریک می گم و امیدوارم این پیروزی ها ادامه دار باشه1
-----
نتایج نهایی رو می تونید در اینجا مشاهده بفرمایید.
به همه‌ی اعضا خدا قوت می گم. از سرگروه های گرامی که پیگیر وضعیت هم گروهی ها بودند تشکر می کنم302

ان شاء الله در پناه خدا موفق و پیروز باشیدGol
یا علی
سلام به همگی دوستان303
توی این تعطیلی ها فرصتی پیش اومد بریم سراغ یکی از شرکت کننده های مسابقه گروهی و جوون درس خون کانونKhansariha (56)
یه وقت اضافی ازش گرفتیم و نشستیم به گپ و گفتSmiley-talk002
امیدوارم این گفتگو رو از دست ندید.

این شما و این هم گفتگو با برادر عزیزم karma 49-2

سلام
علیک السلام  303

حالت چطوره خوبی؟
شکرخدا ممنون

سال نو مبارک
سلامت باشید عید شما هم مبارک  53

تعطیلات رو چه طور می گذرونی؟
کانون_درس/کانون_ناهار/کانون خواب 4chsmu1

توی کانون بیشتر فعالیت هات مربوط به درس و کنکوره.
چه کار می کنی تا درس و کنکور و فشار ناشی از اون روی پاکی اثر منفی نذاره؟

کلا هر دغدغه و مسئله ای مثل همین درس ها یا هر چیز دیگه مثل یه شمشیر دو لبه هست هم میتونه خوب باشه هم بد بستگی به عملکرد خودت داره خوب از اون جهت که هم وقتت هم ذهنت رو پر میکنه و دیگه کمتر درگیر افکار ناجور میشی  و هم وقتی تو کار هایی که داری موفق باشی حال خوبی داری و راه برای ترک هموار تر و آسون تره ولی اگه تنبلی کنی چون به کارهات نمیرسی استرس میگیری و حالت بده و این کم کم آدم رو سمت شکست میبره
کلا رابطه دوطرفه دارن اگه خوب بخونی ترک آسون تره و اگه تنبلی کنی ترک کردن سخت میشه

الان که فرصت خونه موندن بهتر فراهم شده فرصته برای درس خوندن و رسیدگی به کارهای شخصی.
از طرفی وسوسه ها هم زیادتر میشه. چه راهکاری داری بشه از این مرحله به خوبی عبور کرد؟

مصاحبه ها رو که میخوندم تقریبا نقطه مشترک همه این بود: دوستان هیچ وقت خالی نداشتن. کلا اگه شما خودت خودت رو  سرگرم نکنی شیطان سرگرمت میکنه
حالا ما میتونیم توی این فرصت ها پیشرفت کنیم درجا بزنیم یا عقبگرد داشته باشیم اگه برنامه هدفمند بریزیم پیشرفت میکنیم اگه برناممون فقط سرگرمی و وقت گذرونی باشه در جا میزنیم(که البته هزار بار بهتر از عقبگرد) و اگه برنامه نداشته باشی به عقب بر میگردی

برای کنکوری ها چه پیشنهادی داری تا از وقت باقی مونده شون درست و بهینه استفاده کنند؟

با برنامه درس بخونن اول سعی کنن خودشون برنامه بنویسن اگه نشد برن پیش مشاور های تحصیلی چون وقتی برنامه داری خیالت راحته که میرسی بخونی ولی وقتی نمیدونی میخوای چیکار کنی همیشه استرس تموم نشدنش رو داری

پاکی چه قدر توی زندگیت اولویت داره؟
اولویت اوله ولی یه جوریه که وقتی اولویتت پاکیه نه تنها  جلوی تلاشت برای بقیه اولویت ها رو نمیگیره بلکه شارژت هم میکنه برای بقیه کار ها

چه انتظاری از پاک شدن داری یا می خوای با پاک شدن چه تغییراتی توی زندگی داشته باشی؟

مطمئنا با ترک خیلی از مشکل هام حل میشه ولی نه همشون یه باری از رو دوشت برداشته میشه که تازه بتونی بری زندگیت رو بسازی
تجربم بهم ثابت کرده وقتی پاکی حتی از آب خوردن و نفس کشیدن هم لذت میبری

چه طور شد با کانون آشنا شدی؟
بعد شکست توی نت درمورد ترک سرچ میکردم اینجا رو پیدا کردم

کانون چه قدر به پیشرفتت در پاکی و حفظ اون کمک کرده؟
خیلی خیلی خیلی زیاد

به نظرت ترک گروهی و تلاش دسته جمعی برای رسیدن به هدف پاکی جواب میده؟
درحدی که میتونه انگیزه و تلاشت رو دوسه برابر کنه

خودت چه قدر روحیه کار گروهی داری؟
بستگی به همگروه هام داره

تجربه‌ اش رو توی زندگی حقیقی داشتی؟
بله

دو دوره اس توی مسابقه گروهی شرکت کردی.
فعالیت هات هم خیلی خوب بوده. کدوم بخش مسابقه برات جذاب تر و مفیدتره؟ 
ختم صلوات

نظرت در مورد برنامه صلوات گروهی چیه؟
اگه همون طوری که باید برگزار بشه خیلی عالیه ولی خب خیلی ها از جمله خودم 65 استفاده نمیکنن حتی اگه کسی نتونه راهی براتون ارائه بده حداقل مشکلتون رو باکسی درمیون گذاشتید و سبک شدید

چرا این دوره بچه ها زیاد استقبال نکردند؟

استقبال اولیه رهروان بهتر از دور قبلی بود نسیم هم که چند تا از دوستانی که دور قبل بودن دیگه کانون نمیومدن
اونایی هم که وسط راه ول کردن بعضی هاشون تازه وارد بودن وخب طبیعیه هر مجموعه بعد از جذب یه کم ریزش هم داره بعضی هام که بعد شکست دیگه نمیان اعلام وضعیت

دوره‌ی قبل برات دوره‌ی بهتری بود یا این دوره؟
دور قبل

نقاط ضعف مسابقه رو چی دیدی؟
فعالیت کم

خیلی ممنونم دعوتم رو قبول کردی.
خواهش میکنم

ان شاء الله سالی همراه با موفقیت و سلامتی و پاکی در پیش داشته باشی.
ممنون و همچنین شما و همه اونایی که دنبال پاکین

در پایان اگه صحبتی با کانونی ها داری خوش حال می شیم، باهامون در میون بذاری.
نه حرف خاصی نیست

در پناه حق
یا علی
علی یارتون
سلام
اعیاد خجسته رو تبریک عرض می کنمGol

امروز سراغ دوست دیگرمون رفتیم.
یک دوست قدیمی با کوله باری از تجربه های خوب پاکی که در دوره‌ی 42 مسابقه گروهی قهرمان شدندKhansariha (69)
با ما همراه باشید و گفتگوی صمیمی با آقای drift عزیز رو از دست ندید1

سلام داداش
حالت چطوره خوبی؟

سلام ممنونم , خداراشکر.

سال نو بر شما مبارک

سال نو شما و همه دوستان هم مبارک 53

اگه آماده ای بریم سراغ سوالات

حتما با کمال میل ...

این روزها که به دلایلی فرصت خونه نشینی فراهم شده، چه کار و فعالیتی می تونه بیشتر برامون مفید باشه؟

راستش من پارسال تصمیم مهمی تو زندگیم گرفتم و آخرهای سال بود که یک گام دیگه از اون تصمیم رو جلو بردم که برای پیشبرد اون نیاز داشتم هم کارم تعطیل بشه و هم سایر چیزها تعطیل بشه که این اتفاق خود به خود افتاد ,
هر چند به تلخ ترین حالت ممکن افتاد, ولی با این حال من خودم به جد مشغول انجام فعالیت هایی شدم که دنبال میکردم
به طوری که الان 10 فروردین هست و اگر کسی به من بگه امروز 2 فروردینه من تعجب نمیکنم چون اصلا متوجه نشدم.

بنظر من بهترین کار برای هرکسی میتونه استفاده از این موقعیت باشه, به نحوی که سطح خودش رو در هر زمینه ای بالا ببره,

مثلا مهارت های کاری , یا با کتاب خوانی سطح سواد اجتماعیش رو بالا ببره , یا میتونه کارهای عقب افتاده اش رو انجام بده, 
به هر حال هر کاری که بعد از این که تعطیلی ها تموم شد حس کنه کمتر متضرر شده, و در بهترین حالتش اینه که حس کنه فایده برده.

یکی از موانع پاکی، عدم مدیریت شرایط در تنهایی هست. چه پیشنهادی برای غلبه بر این اوضاع داری؟

این یکی از سخت ترین کارهای دنیاست , بنظرم اگر در آرامش بودیم که احتمال لغزش و خطا کمه ,
ولی اگر در شرایطی بودیم تمرکز کافی نداشتیم و ذهن به هر طرفی میرفت , سریعا باید این اسب سرکش رو رام کنیم ,
هر کاری داریم متوقف کنیم , حتی اگر کار و فعالیتمون عقب بیفته ,

اگر فرصتش بود بریم خرید خونه یا کارهای بیرون از خونه رو انجام بدیم , یا حتی بریم قدم زدن,
اگر شرایط بیرون رفتن فراهم نبود کنار اعضای خانواده میشه نشست و باهاشون صحبت کرد و ...
اگر اون هم مهیا نبود میتونیم زنگ بزنیم به کسی باهاش صحبت کنیم تا آروم بشیم,

موندن تو شرایط تنها وقتی تمرکز نداریم و زمینه های لغزش فراهم، با احتمال بالایی کار رو به لغزش میرسونه ,
پس بدون در نظر گرفتن عقب موندن از کار و فعالیت اگر حس کردیم داره خطر رخ میده بلافاصله همه چیز رو تعطیل کنیم ,
اگر 10 بار در سال چنین تصمیمی بگیریم و هر بار مارو از خ ا 1 هفته دور کنه خودش میشه 10 هفته یعنی 70 روز !

یعنی میتونه همین گام ها و کارهای کوچک زمنیه ساز پاکی دائمی بشه.

قبلاً گفته بودی برای این که ذهنت رو از وسوسه‌ی خ ا دور نگه داری، مشغول فعالیت های درسی و کاری هستی.
به نظرت چه راهی هست برای این که خستگی ناشی از کار و درس باعث ترغیب به انجام خ ا نشه؟

باید بگم خیلی خیلی سوال خوبی بود ,
وقتی خیلی درگیر کار و فعالیت میشیم گاهی فشار ناشی از اون نتیجه عکس میده و حالت مَنگی بهمون دست میده و برای رهایی از اون باز ممکنه روی به خ ا آورده بشه ,

من در یک عبارت جواب میدم ,

"منعطف باشیم"

مثلا من برنامه ریزی کردم یک درس رو در ایام تعطیلات تمام کنم , روزی 1 فصل میخونم , بقیه روزم کاملا پُره و اگر امروز نخونم فردا نمیتونم 2 فصل بخونم , 
یا دارم برای کنکور میخونم از تمام تفریحاتم زدم, و متمرکز روی درس شدم , ناخواسته آبگرمکن خونه خراب میشه و نه تنها درگیر تعمیرات میشم بلکه مشکلات ناشی از حمام نرفتن هم دامن گیرم میشه,یا اتفاقی شب خوابم نمیبره صبح خواب می مونم و ...
باید آرامش خودمون رو حفظ کنیم, و به هم نریزیم,

من این اواخر که چندین مورد پیش اومده که حتی کل روزم رو به هم ریخته, اینجا من که دیدم اون روزم خراب شده به جای فشار بیخود, اتفاقا به خودم استراحت دادم و نشستم فیلم تماشا کردم یا استراحت کردم , یا کارهای خونه رو انجام دادم , ....

با چنین رفتاری استرس نمیتونه درون ما راه پیدا کنه و اون خود خوری و به هم ریختن روحیات و خلقیات رو به نظر من میشه جلوشو گرفت,

بهترین تجربه ات در راه پاکی چیه؟

من بیش از 10 سال هست که درگیر این موضوع هستم که رفته رفته تونستم خ ا رو کم کنم , و تجربه 13 ماه ترک رو دارم ,
همین اواخر هم تجربه بیش از 300 روز رو داشتم , ولی با اینکه تا بحال به 2 سال نرسیدم ولی وقتی به عقب بر میگردم میبینم
مثلا تو سال 98 , فقط 2 بار لغزش داشتم, 
سال 97 , در حد کمتر از 10 بار, 
و سال 96 اصلا لغزشی نداشتم, 

یعنی ظرف 3 سال کامل شاید حول حوش 10 بار لغزش داشتم ,
بنظر خودم 10 بار تو 3 سال یعنی پیشرفت , 
امیدوارم این رو به 0 برسونم.

الان 6 سال هست توی کانون فعالیت داری.
وضعیت drift قبل از آشنایی با کانون و وضعیت drift بعد از فعالیت در کانون رو چه طور توصیف می کنی؟

راستش با ورودم به کانون تازه فهمیدم چقدر افراد مختلف درگیرند, با سن های مختلف, احساس اینکه تنها ترین نفر در دنیا هستم نکردم ,
و اینکه همه دارند تو این مسیر می جنگند من رو خود به خود هل میده جلو,
فکر میکنم بعد از اینکه با کانون آشنا شدم , دیگه اون فرد رها که هرچقدر میتونست لغزش داشته باشه دیگه نیستم,
و مقید شدم به اینکه منم مثل بقیه جلوی خودمو بگیرم.

اگه بخوای به دوستان تازه وارد توصیه داشته باشی، چیه؟

دوستان تازه وارد من : من بعنوان برادر کوچکتر شما میگم با جدیت و با برنامه اقدام به ترک کنید تا برای همیشه راحت بشید,
این کار آخرش هیچی جز ضرر نیست , 
وقتش که رسید ازدواج میکنید و از این نیاز استفاده میکند ,

(با خ ا نه تنها استفاده نمیکنید بلکه بر علیه خودتون دارید استفاده میکنید یعنی سود رو به ضرر تبدیل میکنید)

شما قهرمان این دوره‌ی مسابقه گروهی شدید. این موفقیت رو بهتون تبریک می گم.
به نظرت سطح مسابقه‌ی این دوره چه طور بود؟

ممنون از تبریکتون,
سطح مسابقه خوب بود , بچه ها اعلام وضعیت داشتن و از برنامه هاشون میگفتن , 
بعضی ها هم مسابقه رو رها کردند بنظر من بهتر این بود که تا آخرش میموندن,
اگر 5 هفته قرمز داشتن حداقل مسابقه باعث میشد 1 هفته شون سبز بشه و شاید اون یک هفته شروع پاکی ابدی میشد , کی میدونه ؟

تا حالا چندین دوره توی این مسابقات حضور داشتی.
چه نکته‌ی مثبتی دیدی که علاقه مند به شرکت در اون شدی؟

بنظر بهترین پیام این مسابقه حس مسئولیت پذیری بود ,
من خودم قبلا هم شرکت کرده بودم روزهایی رو یادم میاد که لغزش داشتم و از خجالت اعلام وضعیت مسابقه و کانون رو رها میکردم
و میگفتم من میرم 30 روز دیگه برمیگردم و 30 روز پاکی جمع شده
ولی متاسفانه تا کانون رو رها میکنی با خودت میگی حالا که کسی نیست و به هیچ جا هم نمیخواد حساب پس بدی پس بشکن تا فرصت هست, بعد که برگردی کانون اونجا نمیتونی,
ولی اینبار بعد از بیش از 300 روز لغزش داشتم ولی کانون رو رها نکردم , و تونستم 2 هفته ی سبز بعد از لغزشم داشته باشم و همین وضعیت بعدش هم حفظ کردم.

بهترین خاطره که از دوره های مسابقه گروهی داشتی چی بوده؟

قبل تر ها یادمه تو پروفایل از هم خبر میگرفتم که خیلی حس جالبی بود , حس صمیمت خوبی بر قرار بود , البته مسابقه خیلی شلوغ تر بود , خاطره خوبی بود بنظر حس قشنگی رو یادم میاره.

به نظرت سرگروه خوب چه وِیژگی هایی باید داشته باشه؟

میتونه به بچه ها روحیه بده, اگر بچه ها کانون نیومدن تو پروفایلشون جویا بشه قضیه چیه ,
میتونه حتی بهشون فعالیت هایی رو واگذار کنه , بعد همه با هم نتیجه شو اعلام کنن,
یا حتی میتونه اعضا رو ترغیب کنه روزانه تو رهروان پیام بزارن از روزشون بگن و ...

برای این که بتونیم از تلاش گروهی در جهت پاکی بهترین نتیجه رو بگیریم چه کارهایی لازمه انجام بدیم؟

بهترین و مهمترین چیز تعهد به گروه است , اگر به خودمون متعهد نیستیم اگر بخاطر گروه تهعدمون رو حفظ کنیم قطعا نتیجه بهتری میگیرم ,
چون اوایل ترک زوری و اجباریه , اینجا اگر زور تعهد رومون غالب بشه میتونه گام های اول رو در ترک برداشت.

داداش خیلی ممنونم که دعوتم رو قبول کردی.
ان شاء الله سال خوب همراه با پاکی و سلامتی در پیش داشته باشی.
در پایان اگه صحبتی با دوستان داری، خوشحال می شیم با ما در میون بذاری.

خواهش میکنم, ممنون که منو دعوت کردین منم برای همه سالی سرشار از خیر و برکت رو آرزو دارم ,
نا گفته نماند سال با تقویم عوض نمیشه , از 10 فروردین امسال تا 10 فروردین سال بعد هم یک ساله و هر کس میتونه همین یک سال یک سال رو خوب باشه تا یک عمر خوب باشه .

صحبت پایانی :
دوستان عزیزم , من کوچک شما هستم , 30 سال رو رد کردم , بهترین سالهای عمرتون یعنی 18 الی 25 سالگی تون رو صرف بیشترین تلاش تو زندگیتون کنین, 
مسیر زندگیتون تو این سالها تعیین میشه , اگر درگیر کارهای بیهوده مثل خ ا باشین ,بزرگترین ظلم رو به خودتون و اطرافیان کردین, تلاش کنید و بعد نتیجشو ببینید ,

سعی کنید کاری رو انجام بدین که سرتون رو بالا بگیرید و بگین من انجامش دادم, 

خدا یار و نگهدار همگی.

موفق و پیروز باشی
یا علی
به نام خدا

آنچه در خرداد ۹۹ گذشت

سلام

امروز ۵ تیر ماه هست و یک ماه از تغییرات ساختاری (در حوزه پاکی) کانون می‌گذره.
تغییراتی که کوچک نبود و ساختار 10 12 ساله‌ی کانون که همه‌مون بهش عادت داشتیم رو تغییر می‌داد.

با هم مرور می‌کنیم چند موضوع مرتبط با این یک ماه رو.  cheshmak

اول از همه تشکر می‌کنم از همه‌ی کانونی‌ها که همراهی کردن ما رو تا تیم مدیریت بتونه اون جور که می‌خواد گروه‌های جدید رو ایجاد کنه و فعالیت‌ها شکل بگیره.
ممنون از اعتمادی که داشتید.
ممنون که با فعالیت‌هاتون به ما کمک کردید.
ممنون از صحبت‌های انرژی‌بخشی که خستگی ما رو از تن‌مون خارج می‌کرد.  53

عذرخواهی
تو این یک ماه، ثبت‌نام اعضای جدید گاهی با تاخیر انجام میشد.
لیست اعلام وضعیت‌ها گاهی با تاخیر به‌روزرسانی میشد.
برگزاری جشن‌‌ها گاهی با تاخیر همراه بود.
عذرخواهی می‌کنم بابت تاخیرهایی که شامل حال شما شد.
شاید در ظاهر تغییرات گروه‌ها اعمال شده و کار تموم‌شده به‌نظر بیاد اما ما هنوز یک الی دو ماه دیگه کار داریم تا روندهای اجرایی‌مون به ثبات برسه و نیروهای مرتبط رو بتونیم به‌کار بگیریم.
ممنون که درک می‌کنید و ممنون از صبوری‌هاتون.  303

فعالیت‌ها
ما هنوز نتونستیم فعالیت‌های خاصی رو برای گروه‌های ترک تدارک ببینیم و تو این یک ماه بیشتر کارهای اولیه گروه‌های ترک رو انجام دادیم.
اما این یک ماه فعالیت‌ گروه‌های ترک، یکی از پرفعالیت‌ترین ماه‌های چند سال اخیر مسابقات و گروه‌های ترک رو شاهد بودیم.‌
این موضوع خیلی جای خوشحالی و امیدواری برای ما داره.  317

غایبین
غایبین این ماه کنکوری‌های ما بودن.
خانم یاقوت، خانم Aurora و آقای karma. جای‌شان خالی بود.  53258zu2qvp1d9v
البته دیگر کنکوری‌هامون آقایان Alfredo ،Saman79، علی‌رضا و هومان رو کنارمون داشتیم.  Khansariha (18)
دوستان ردیف دوم لطفا به دوستان ردیف اول آموزش بدن که چطور میشه هم کانون اومد هم درس‌ها رو خوند.  4chsmu1

تازه وارد
تازه وارد قابل توجه این ماه کسی نیست جز آقای بنیامین که حسابی خوش درخشیده و تو مسیر پاکی عالی پیش میره.  6
ایشون از امیدهای آینده کانون به حساب میاد.  Khansariha (69)

تازه برگشته
تازه برگشته این ماه آقای hunter1 بود که بعد از یک سال و نیم دوری از کانون به آغوش کانون بازگشت.  Khansariha (18)
برای این دوست کانونی‌مون آرزوهای خیلی خوب داریم. حضورش مستدام باشه ان‌شاءالله و وجودش نورانی و سراسر در راه پاکی.   2uge4p4

اعضای یاری‌رسان
تو این یک ماه چند نفر از اعضا با این‌که مسئولیتی نداشتن، اما فعالیت‌های قابل توجهی رو تو گروه‌شون داشتن. ازشون تشکر می‌کنم.  53
آقای عرفان. در گروه طوفان از هیچ کمکی برای هم‌گروهی‌هاش دریغ نکرد و یار و همراه اون‌ها بود.  49-2
آقای آبی در گروه طوفان که یه دوست صمیمی برای راهنمایی هم‌گروهی‌ها بود.   49-2
خانم مهرخدا در گروه باران که به‌صورت خودجوش گفت‌و‌گوهای گروهی رو به‌وجود آوردن تا فضای گروه از سکوت در بیاد و گرم بشه.  49-2
و خانم *دختر پاک*  از گروه باران که یه همراه بی‌نظیر برای هم‌گروهی‌هاشون بودن و به بقیه انرژی مثبت می‌دادن.  49-2

برندگان کانونی
تو این یک ماه کانون کلی برنده داشت و حیفه که نام برده نشن.
نام بردن از همه، طولانی می‌کنه این پست رو. من اینجا ۴۰ روزه و ۱۰۰ روزه و یک سال پاکی‌‌ها رو اعلام می‌کنم. دوستان دیگر به بزرگی‌ خودشون ببخشن.   302

آقایان رهگذر۱ و هومان از گروه سرو و تواب از گروه صراط مستقیم به ۴۰ روز پاکی رسیدن.  2uge4p4
آقایان قاصدک و Saeid__s از گروه صراط مستقیم، هادی و AlwaysHope از گروه طوفان و مرد مجاهد از گروه سرو که شاهد ۱۰۰ روز پاکی اون‌ها بودیم.  2uge4p4
و
آقای یوسف از گروه سرو که به یک سال پاکی رسید.  317

این پاکی مبارک همه‌شون باشه و شیرینی این پاکی به دهان‌‌شون ماندگار.  Confetti
ان‌شاءالله که قدرش رو بدونن و همواره در مسیر پاکی پیروز باشن.  Khansariha (69)

حرف پایانی
کانون وجود داره تا بهانه‌‌ای باشه برای تغییر و تحول ما.
از جایی که هستیم نهایت استفاده رو ببریم تا این فضا به‌ سود ما باشه و نه به ضرر ما.
سودش میشه اون‌جایی که زمینه‌ساز بشه برای داشتن یه زندگی متفاوت با یه سبک متفاوت از زندگی و عادت‌های سالم و درست بدون خ.اcheshmak
ضررش میشه اون‌جایی که الکی وقت بگذرونیم و یادمون بره چرا اینجا اومدیم و به تکرار زندگی گذشته‌مون همراه با خ.ا ختم بشه.  53258zu2qvp1d9v

امیدوارم همه‌مون از تابستان پیش رو نهایت بهره رو ببریم.   6
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

به نام خدا

آنچه در تیر ۹۹ گذشت

سلام

اولین ماه از تابستان رو پشت سر گذاشتیم و یک ماه دیگه هم از فعالیت کانون سپری شد.
بریم ببینیم که تو ماه گذشته چه خبرها بوده.  2uge4p4

فعالیت‌ گروه‌ها
در ماه گذشته رشد ۲۵ درصدی افزایش مشارکت‌های گروهی رو داشتیم.
هرچند که جای پیشرفت وجود داره اما همین که داریم به سطح استانداردهای بین‌المللی  4chsmu1 نزدیک میشم باز هم جای خوشحالی داره.  49-2

غایبین کانونی
از ۳ غایب کنکوری که سری پیش به شما گفتم:
  • خانم Aurora به ما سری زدن و مجدد به غیبت رفتن.  53258zu2qvp1d9v 
  • آقای karma برگشتن به گروه سرو و چه عالی هم تا اینجا خوش درخشیدن.  317
  • و تنها فرد باقی‌مونده و غایب بزرگ که رؤیت نشدن، خانم یاقوت هستن که بنابر خبرهای رسیده، پیگیرانه در حال خواندن دروسن.  Khansariha (56)
امیدوارم که همه کنکوری‌هامون موفق باشن. هم اون بالایی‌ها. هم این پایینی‌ها: نصف جمعیت کانون رو کنکوری‌هاش تشکیل میده. 17  

تازه‌وارد‌های قابل توجه کانون
تازه‌وارد داریم. چه تازه‌واردهایی.  2uge4p4
  •  آقای RezaRahjoo از گروه سرو که خیلی منظم و مرتب در این یک ماه حضور داشتن. با تلاش فراوان برای رسیدن به پاکی.
  • خانم Flying از گروه باران که با تعداد روزهای پاکی بالاشون از امیدهای آینده کانون به حساب میان.

تازه برگشته‌های کانون
  • آقای razmjoo بعد از دو سال، افتخار همراهی دادن و در گروه صراط مستقیم جای گرفتن.
  • آقای دیوار بعد از ۶ ماه دوری از کانون، شیرینی حضورشون رو تقدیم کانون و گروه صراط مستقیم کردن.
  • خانم Jupiter بعد از ۵ ماه فاصله، حالا حضور فعالانه در گروه باران دارن و گرمابخش گروه‌شون هستن.
و در ادامه:
  • آقای alireza4466 بعد از ۴ ماه، با یه انگیزه و روحیه‌ی متفاوت پا به گروه سرو گذاشتن.
  • آقای فرهنگ با یه دورخیز ۴ ماهه برای گروه سرو، تا اینجا تخته گاز جلو اومدن. رکورد پاکی‌شون رو در همین حین شکستن و دارن پیش میرن.
  • خانم fatush76 بعد از ۳ ماه فاصله، به گروه باران اومدن و باید گفت که چقدر وقتی هستن فضای گروه با انرژی‌شون متفاوته.

فعالان گروه‌ها
  • خانم *دختر پاک*  که مگه میشه از گروه باران گفت و از ایشون نگفت. پرتلاش و باانرژی مثل همیشه. یه یار بی‌نظیر برای بقیه اعضا.
  • آقای بنیامین از گروه طوفان که با انرژی مثبت، هم خودشون در راه پاکی پیش میرن و هم اعضا رو همراه می‌کنن.
  • آقای آبی مصرانه پیگیر بهبود وضعیت خودشون و هم‌گروهای طوفان.
  • آقای Saeid__s مستمر و فعال در گروه صراط مستقیم.
  • آقای hunter1 پایدار در مسیر پاکی همراه اعضای گروه صراط مستقیم.
و البته نمیشه گذشت از:
  • آقای ،رهگذر، و تشکر نکرد بابت پست‌های حکمت‌آمیزی که تو گروه سرو می‌ذارن.
  • آقای هومان که پست‌های انگیزشی‌شون، انگیزه‌ی پاکی بچه‌های سرو رو متحول می‌کنه.

بااراد‌ه‌های کانونی
در ماه گذشته، 40 جشن پاکی برای برندگان کانونی‌مون داشتیم.
اجازه می‌خوام از شما که فقط تعدادی رو اینجا اعلام ‌کنم:

دیگه چه خبر؟
نام‌نویسی مسابقه همگانی کنترل اینترنت + پاکی در واپسین روزهای تیرماه آغاز شد و استارت مسابقه زده شد.
مسابقه‌ای که اگه خودمون رو ملزم به اعلام وضعیت منظم کنیم و یادمون بمونه که هر روز حساب کتاب روزانه داریم، می‌تونه خیلی کمک حال ما باشه.  cheshmak

حرف پایانی
به جای غصه خوردن برای روزهای گذشته، به جای ناامیدن بودن برای روزهای آینده،
از فرصت هر روز و هر ساعت و هر لحظه‌مون
برای بهتر شدن و بهتر بودن و بهتر موندن استفاده کنیم. 

حتی تو دل تاریکی‌ها هم میشه روزنه‌هایی از نور پیدا کرد.  49-2
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

به نام خدا

آنچه در مرداد ۹۹ گذشت

سلام
ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) رو تسلیت عرض می‌کنم.
ان‌شاءالله همه‌ی ما ماه محرم رو به خوبی درک کنیم و از اون بهره‌مند بشیم.  53

ماه دوم تابستان هم به پایان رسید و یک مرور کوتاه خواهم داشت از آنچه که گذشت.  daghighan

کنکور تمام شد!
خدا رو شکر آزمون کنکور بالاخره برگزار شد و کنکوری‌هامون نفسی کشیدید.
نفس کشیدن‌شون منجر به این شد که بتونیم بیشتر ببینیم‌شون و کانون هم حال و هوای دیگه‌ای پیدا کنه.
به امید موفقیت تک‌‌تک شون.  Khansariha (8)

تازه‌وارد‌های قابل توجه کانون
تازه‌واردهای ماه گذشته رو با هم مرور کنیم. چه تازه‌واردهایی. یکی از یکی بهتر.  49-2
  • آقای mahdimontaser. با اخلاق و هدفمند و فعال و باهمت. عضو گروه صراط مستقیم.
  • آقای مهدوی. خوش اخلاق و پرتلاش و با عزم و اراده. عضو گروه طوفان (و قبل‌تر سرو). 
  • آقای mohammadrg. جدی و مصرانه برای داشتن یک زندگی درست. عضو گروه طوفان.
آرزوی روزهای پاک و نتایج درخشان براشون دارم.  Gol

تازه برگشته‌های کانون
  • خانم AtrisA بعد از چند ماه دوری از کانون برگشتن پیش‌مون و چه بازگشتی.
    با خودشون کلی شور و نشاط به کانون و گروه آسمان آوردن. خوش برگشتن و ان‌شاءالله حضورشون پایدار باشه.  Welcome (1)

فعالان گروه‌ها
  • مثل ماه‌های قبل خانم *دختر پاک* حضور پیوسته و منظمی در گروه باران داشتن. همیشه در تلاش و تکاپو هستن و چقدر آموزنده هست این تلاش‌های بی‌وقفه و هر روزه‌شون.
  • آقای ،رهگذر، احادیث زیبا و پرمغز رو تقدیم اعضای گروه سرو کردن. خدا خیرشون بده.
  • آقایان Alireza98 ، عاشق زندگی و karma هر روز در گروه سرو اعلام وضعیت داشتن. این استمرار در اعلام وضعیت خیلی ارزشمنده. چرا که سایرین رو هم به ادامه‌ی مسیر پاکی ترغیب می‌کنه.
  • آقای مهدوی با وجودی که تازه به کانون پیوسته بودن و آقای هومان با وجود کنکوری‌ بودن‌شون، فعالیت‌های قابل توجهی در گروه سرو داشتن.
  • آقای دیوار، حضور خوبی در گروه صراط مستقیم داشتن و همراه و همدل هم‌گروهی‌ها بودن.

بااراد‌ه‌های کانونی
در ماه گذشته، 21 جشن پاکی برای برندگان کانونی‌مون داشتیم.
در این بین، اجازه می‌خوام اشاره کنم به دو قهرمان بااراده‌مون:

دیگه چه خبر؟
مسابقه همگانی کنترل اینترنت + پاکی به پایان رسید و مسابقه پاکی ماه محرم استارت زده شد.
انشاءالله با اعلام وضعیت‌های منظم‌ و مراقبت از پاکی‌مون، خشنودی امام‌‌مون رو رقم بزنیم.  53258zu2qvp1d9v

تجربه‌های پاکی
فکر می‌کنم ایده‌ی بدی نباشه گاهی به انجمن تجربیات موفق ترک سر بزنیم و تجربیات دوستان‌مون رو بخونیم.
حتی اگر با مطلب جدیدی مواجه نشیم، یادآوری خوبی هست و از غفلت ما جلوگیری می‌کنه.

• مثلا شاید دوست داشته باشید پاداش ترک گناه رو از زبان آقای علی‌رضا و بعد از گذشت ۸ ماه از پاکی‌شون بخونید.
  • یا دوست داشته باشید تجربه‌ی ۳۰ روز پاکی خانم آتریسا رو بخونید. شاید شما هم علاقه‌مند شدید نشانه‌ای برای یادآوری پاکی‌تون داشته باشید یا تقویم پاکی برای خودتون درست کنید. 
  • و البته فرمول رویداد + واکنش = نتیجه و استفاده از اون در پاکی از زبان آقای هادی فکر می‌کنم ارزش وقت گذاشتن رو داره.

حرف پایانی

کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا
همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست

حق و باطل همیشه وجود دارن. هر کجا باشیم و در هر محیطی که زندگی یا فعالیت کنیم.
دیروز بوده. امروز و فردا هم تکرار خواهد شد. تاریخ همیشه تکرار میشه.

ان‌شاءالله همه‌ ما پیرو راه حق و درستی‌ها باشیم.
خودمون انسان‌های صالح و شایسته‌ای باشیم و دیگران رو هم به خوبی‌ها و نیکی‌ها دعوت کنیم.

تلاش برای دوری از گناهان، اصل و اساس پیروی از راه حق هست.
خدا به همه‌ی ما کمک کنه تا پاکی سهم ما در این ایام باشه.  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

با نام و یاد خدا
سلام

آغاز دوباره‌‌ی مسابقه‌ی گروهی
ما قبلا هم مسابقه‌ی گروهی داشتیم. این مسابقات، مسابقات جدیدی نیست و چهل و دو دوره مسابقه‌ی گروهی قبلا برگزار شده.  cheshmak

با تغییر و تحولاتی که تو کانون داشتیم، مدتی نتونستیم ادامه‌اش بدیم و الان خوشحالم که به اطلاع شما برسونم از این هفته استارت دوباره‌ی این مسابقات زده میشه. 49-2

قبلا فضای «رهروان پاکی» و «نسیم حیات» رو داشتیم.
الان ۵ گروه ترک «آسمان»، «باران»، «سرو»، «طوفان» و «صراط مستقیم» رو داریم و مسابقه بین این ۵ گروه برگزار میشه.  128fs318181

[تصویر:  mosabeghe_goroohi.png]

همون طور که در تصویر بالا می‌بینید هر دور از این مسابقه سه هفته هست و هر هفته، یک اعلام وضعیت داره.
اعلام وضعیتی که شما انجام میدید.  daghighan

این اعلام وضعیت به سه شکل هفته‌ی‌ سبز، هفته‌ی زرد و هفته‌ی قرمز هست.
  • هفته‏ ی سبز: رعایت موارد سه گانه مسابقه، در تمام روزهای هفته
  • هفته ی زرد: رعایت موارد سه گانه مسابقه، در شش روز هفته
  • هفته ی قرمز: عدم رعایت موارد سه گانه مسابقه، در بیش از یک روز
با توجه به این اعلام وضعیت در هر هفته، به شما امتیاز داده میشه.
امتیاز اعضای هر گروه باهم جمع میشه و مجموع امتیاز اون گروه مشخص میشه.
در پایان، امتیازها نسبت به تعداد افراد حاضر در هر گروه، تراز میشه و گروهی که بالاترین امتیاز رو آورده باشه، برنده‌ی مسابقه میشه.  49-2 
به اعضای گروه برنده مسابقه گروهی هم جوایزی از قبیل مدال مسابقه گروهی و اعتبار اهدا میشه.  Khansariha (46)

این یک خلاصه‌ی خیلی کوچک از قوانین مسابقه هست.
لطفا حتما قوانین مسابقه رو به‌صورت کامل مطالعه بفرمایید.  Khansariha (56)

برای مسابقه آماده‌اید؟  clapping 

آغاز ثبت نام دوره‌ی چهل و سوم مسابقه گروهی
محل ثبت نام: گروه های ترکی که در آن عضو هستید
مهلت ثبت نام: از دوشنبه 17 شهریور تا جمعه 21 شهریور
زمان برگزاری: 22 شهریور تا 11 مهر 1399 ، 23 محرم تا 14 صفر 1442 (به مدت سه هفته)

یا علی.  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام

ثبت نام مسابقه گروهی به پایان رسید و در اینجا آغاز مسابقه رو خدمت شما اعلام می‌کنم.  317
در این دور از مسابقه، 32 شرکت‌کننده از 5 گروه کانون داریم.  49-2

با همدیگه شرکت‌کنندگان مسابقه رو مرور می‌کنیم:

دور چهل و سوم مسابقه گروهی

[تصویر:  jsi6_%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%8...8Cd-11.png]

گروه آسمان:

[تصویر:  %D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86.png]

گروه باران

[تصویر:  %D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86.png]

گروه سرو

[تصویر:  %D8%B3%D8%B1%D9%88.png]

گروه طوفان

[تصویر:  %D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86.png]

گروه صراط مستقیم

[تصویر:  %D8%B5%D8%B1%D8%A7%D8%B7.png]

همون طور که قبلا هم گفتم مسابقه در ۳ هفته برگزار میشه.

اگه قراره که این مسابقه به ما انگیزه پاکی بده، پس باید مدام خاطرمون باشه در مسابقه حاضر هستیم و قرار هست آخر هر هفته اعلام وضعیت پاکی انجام بدیم.
اگر این یادآوری نباشه و فراموش کنیم، دیگه فایده‌ای نداره.  53258zu2qvp1d9v

چند تا راه برای این که دچار این فراموشی نشیم:
1- به گروه سر بزنیم. هر روز یا یک روز در میان از خودمون چیزی بنویسیم یا اعلام پاکی کنیم.  128fs318181
2- با هم‌گروهی‌هامون قرار بذاریم که با همدیگه یک کار معین انجام بدیم و با این همدلی، قوت قلب همدیگه باشیم. Khansariha (18)
3- در طول هفته سراغی از هم‌گروهی‌هامون بگیریم و با دادن پ.پ به یادشون باشیم و خوشحال‌شون کنیم.   cheshmak

یادمون باشه که مسابقه فقط پاکی نیست و قوانین سه‌گانه داره:

(1393 بهمن 25، 20:31)آرمین نوشته است: موارد سه گانه مسابقه که باید رعایت بشه، عبارت است از:
الف) خودارضایی
ب) دست‌ورزی (شروع فرآیند خودارضایی از عمد و به قصد لذت)
پ) رفتن به سایت‌های مستهجن از عمد 

پس اگه می‌خوایم آخر هفته اعلام وضعیت سبز داشته باشیم، باید از مقدمات خ.ا هم خودمون رو دور نگه داریم.
فریب‌های وسوسه‌انگیز شیطان رو در جا پاسخ منفی بدیم و هر لحظه این جدیت رو در خودمون حفظ کنیم.  Khansariha (69)

در این مسابقه فقط یکی از گروه‌ها برنده میشه.  Khansariha (46)
پس هم مراقب خودمون باشیم و هم مراقب هم‌گروهی‌هامون.  4chsmu1

به امید موفقیت همگی.  2uge4p4
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان