عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

[b]یه چیزی قبلش بگم : سایتتون خیلی خوبه . اینکه انجمنه خیلی خوبه .

اول درباره خودم بگم دوستان . من حداکثر مدتی که تونستم ترک کنم 10 ماه بوده . تو این ده ماه خیلی پیشرفت داشتم تو زندگیم . و خیلی هم برکت دیدم . اما مدتی هست که ترکم و ترک کردم .13

اما برای دوره ای بلند مدت و طولانی و البته همیشگی میخوام یک سری اطلاعات و بهتون بگم که شاید به شما هم کمک کنه تا ار این مشکل عبور کنید ...

من برای ترک کردن اول از همه برای خودم یک انگیزه متعالی و خیلی والا انتخاب میکنم . این انگیزه میتونه به من و شما خیلی کمک کنه . همون ده ماهی هم که تو ترک بودم همین انگیزه کمکم کرد .

پس اولش شد انگیزه . این انگیزه میتونه درستون باشه میتونه کارتون باشه میتونه پیشرفت در هر زمینه ای باشه فرقی نمیکنه . شما باید انتخابش کنید . همین الان شروع کن به فکر کردن . دنبالش بگرد . پیداش میکنی .

از مسائل شهوت بر انگیز خود داری کنید . خیلی خیلی مهمه .
نباید به چنین چیز هایی فکر کنید نباید به این چنین مواردی بپردازید . اگه تو فکرتون آمد سریع به یک کار دیگه دست بزنید و خودتونو مشغول کنید . نمیدونید که ورزش چقدر تاثیر داره ، خودتونو خسته کنید . برای مثال من باشگاه بدن سازی میرفتم و با ورزش اولا به سلامت بدنم میرسیدم و برای خودم انگیزه درست میکردم _ مورد اولی که توضیح دادم _ و دوم اینکه وقتی میآمدم خونه آنقدر خسته بودم که دیگه به چیزی فکر نمیکردم.

در موقعی که امکان ورزش براتون مهیا نیست و داریم به اون لحظات نزدیک میشین ، بریم حمام و یه دوش آب یخ بگیرین ، بزارین آب تگری به تمام نقاط بدنتون بخوره .

در موقع خواب رو طاق باز بخوابید و مدام این پهلو و اون پهلو نشین و رو شیکم نخوابید . شاده تر بگم خودتونو الکی تحریک نکنید . در موقع خواب هم میتونید سوره های قرآن و بخونید یا به مسائل آرامش بخش فکر کنید .

به عقیده من تا میتونید وقت خودتون و از کار های سود بخش پر کنید . . .
نمیدونم خودتون باید تصمیم بگیرید .
میتونید برید کلاس زبان میتونید درس های دانشگاه یا مدرسه و مرور کنید ، کلاس موسیقی ، خوندن قرآن و ورزش از بهترین انواع تفریح ها هستند که میتونید باهاشون وقتتون و پر کنید . نزارید وقتتون بیهوده سپری بشه .
از این طریق هم میتونید برای خودتون مفید باشید و آینده سازی کنید هم اینکه در ترک این عادت زشت قدمی دیگر برداشتید . . .

یاد خدا و خواندن نماز و قرآن همواره آرامش بخش روح ما هست .
با یاد خدا و اینکه همواره به یاد داشته باشید که خالق من و تو ناظر ماست ، میتونیم به خودمون کمک کنیم .
به این فکر کنید که ما با این کار در مقابل آیندگان مسئول خواهیم بود .
به ترک این عادت قبیح به سوی خدا بریم .
خدا فرموده : اگر بندگان من بدانند که من چقدر مشتاق و عاشق آنها هستم ، از شوق در دم جان میسپارند . حیف نیست ، این خدا را رها کنیم ، حیف نیست این خدا را فراموش کنیم و طوری رفتار کنیم که انگار وجود ندارد . . .

با هیچ کس و هیچ فردی در مورد مسائل تحریک کننده بحث نکنید ، آقا اگه تو اینترنت عکسی دیدی صحنه ای مشاهده کردی که میتونهه تو رو تحریک کنه یا سریع بلند شو برو یا قطعش کن . اینایی که میگم در بلندمدت رومون تاثیر میزاره میخوام ذهنمون و از تمامی مسائل بی نیاز خالی کنیم .
نمیخوام روز 40 ام تو ذهنمون دنبال یه تصویر یا عکس بگردیم . . .

اینو یادت باشه که با هر بار خود ارضایی هم به روح و هم به جسمت صدمه میزنی ، با خود ارضایی میتونی خودو به انزال زود رس دچار کنی . انزال زود راس موردی هست که میتونه مشکل ساز بشه .

خیلی از زندگی های مشترک بر اثر انزال زودرس از هم متلاشی میشه . نمیتونیم طرف مقابل و ارضا کنیم و در صورت استفاده از مواد تاخیری خودمون هم با کامی که باید ، نمیرسیم .

به این فکر کن که با هر بار انزال ، قدرت مغز و تصمیم گیری خودتو کمتر میکنی ، خودتو تابلو تر میکنی . خودتو بیشتر معتاد میکنی .
یک بنده خدایی یه حرف جالب میزند میگفت : فرد معتاد آخرین نفریه که میفهمه معتاد شده .
تا حالا بهش فکر کردی ؟؟؟

به اون کسایی فکر کن که چه چیز های بدی و ترک کردن ، به خودت ارزش بده ، بگو که لیاقت بهترین ها رو داری ، چون بهترینی ، تو اشرف مخلوقاتی .

شاید پیش خودتون بگید من اگه این کاره بودن خودم ترک میکردم . درسته .
همان طور که گفتم من برای مدت 10 ماه تو ترک بودن ولی ترک پاره شد . حالا میخوام از نو شروع کنم ، ولی نه برای یک روز ، یک هفته یا یک ماه ، من خیلی گستاخم ، میخوام درست بشم ، میخوام برای همیشه ترک کنم .
اصلا به سخت بودنش فکر نکن ، کاری نیست که این موجود دو پا نتونه انجان بده ، ما میتونیم. آره سخته ، ولی غیر ممکن نیست ، زجر میکشی ولی شیرینیش خیلی بیشتره ، ارزش داره .
بهت فشار میاد ، ولی فکر کن ، روزی میرسه که با خودت میگی ::: ایول با امروز یک ساله که من پاکم .

همراه شو عزیز .
بسم الله
 سپاس شده توسط
اغلب افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط
4fvfcja من خیلی خوشحال شدم میبینم که اعضای کانون دارن زیاد میشن ...4fvfcja

همه این تجربیاتی که میگن رو ما معمولا میدونیم ولی اجرا نمیکنیم

یا دقیقا اجرا میکنیم ولی تو یه لحظه باز هم این اتفاق میافته

بیشتر این بر میگرده به مشکلات روحی و روانی و شخصیتی

وقتی دچار تردید میشیم یا دچار تضاد توی ارزش هایی که انتخاب کردیم

این رو وقتی که تست شخصیت هم گرفتن توی اکثر بچه ها بود!

خود گناه و احساس گناه و حس ناکامی باعث میشه رفته رفته احساس سردرگمی پیدا کنیم و درک واقعی از خودمون نداشته باشیم بنابر این روی انتظاراتمون و تصمیماتمون و ارزش هامون و معیارهامون دچار عدم تشخیص درست و تضاد میشیم که این فشار روانی قابل ملاحظه ای میاره که باعث میشه ما بازم به این کار بر گردیم.

................
پایین اوردن انتظارات مون کم کردن باید ها و قانون های محدود کنندمون ،شناخت ییشتر خودمون و امکانتمون و تواناییهامون و بلاخره انجام ندادن گناه ما رو توی خودشناسی موفق میکنه که دیگه دچار این مشکلات نشیم

....پاک بودن عقل رو زیاد میکنه ، عقل منطق نیست عقل چیزیه که میشه باش حقیقت رو تشخیص داد و درک بالاتری از "خود" داشت...با سواد ترین ادم ها هم ممکنه جاهل و بی عقل باشن چون فقط منطق رو در نظر میگیرند و از خرد و عقلشون استفاده نمیکنن.....
........
پس خودمون رو بیشتر بشناسیم و قدم بذاریم توی دنیای پاکی ها ایشالله با عنایت امام زمان درست میشیم ! 4fvfcja
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
اگه خودت تصمیم نگیری ترک کنی ، مثل من صبح و شب فکرت همین میشه!
من تمام این حالت ها رو تجربه کردم ، وقتی بخوای بری بزنی و هنوز از این کار خوشت بیاد ، هیچ کسی نمیتونه جلوتو بگیره ، تنها اتفاقی که می افته اینه که میری میزنی و بعدش هم ناراحتی و عذاب وجدان بی چارت می کنه!

تلخ ترین خاطره من هم همین چند روز اخیره ، فکر می کردم که تموم شد و ترک کردم اما به وضعی افتادم که حتی از قبلم هم بدتر شدم !

اینو همیشه یادتون باشه ، اگه یه وقت خدای نکرده تسلیم شدین و زدین ، مسلما ناراحت میشین اعصابتون خرد میشه ، مواظب باشید که این ناراحتی باعث نشه فردا هم دوباره بزنید ، و از اون بدتر فکر نکنید که من که آب از سرم گذشت چه یه وجب چه صد وجب ، چون تو یه دور تکراری می افتین که باعث میشه بیشتر و بیشتر گرفتار بشین.
من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
سخنان پند اموز!

هر وقت توی زندگی به یه در بزرگ رسیدی که روش یه قفل بزرگ بود نترس و نا امید نشو!!! چون اگه قرار بود باز نشه جاش یه دیوار میذاشتن
 سپاس شده توسط

عزیز

فقط افکار مثبت

فقط بخودت هر روز باید بگی
من
دیگه ترک کردم

هر گز هرگز تکرار نمی کنم

کلا از ذهن درش بیار
مگه ترک نکردی؟؟

پس تلقین نکن
 سپاس شده توسط
نقل قول:
نقل قول: پیمان شکنی هم باعث ضعیف تر شدن اراده میشه
4fvfcja

، وقتی جلوی فکرت رو نتونی بگیری جلوی دستت رو هم نمیتونی بگیری .

برای این که جلوی فکرت رو بتونی بگیری ،
باید ذهنت انقدر تمرین کرده باشه که براحتی بتونی تمرکزت رو از یه کاری یا چیزی به کار یا چیز دیگر متمرکز کنی ، توی هر لحظه که بخوای .

بیکاری  به فکر و اندیشه یه تو جهت می ده ،
ولی برنامه و فعالیت و کار باعث میشه که تو فکر و اندیشه رو منظم کنی و بش جهت بدی ،

هر فکری که توی زندگی داشتی بازم بیکار نشو ، اشکالی نداره توی کار کردن فکر کن ، اینطوری نتیجه هم بیشتره ، این ها تجربه های من توی این سالها شکست بوده ، علت این هم که میگن پاشین وقتی فکر اومد سراغتون قدم بزنین یا برین کاری رو انجام بدین طوری که از اون فکر و محیط دور بشین همینه ، چرا که با فکر تنها نمیشه افکار رو درست جهت بندی کرد و تو همون جا بشینی و مبارزه کنی ، بلکه با پاشدن از اونجا و مثلن رفتن برای خرید یا قدم زدن ، عملن به فکرت جهت میدی.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام
من از 13 بهمن عضو کانون شدم. فکر می کنم کانون خیلی باحالی دارین( البته دیگه الان داریم42).
داستان من از 13 سالگی شروع شد نفهمیدم چی شد که شروع به این کار کردم ولی حدودا تو 16 سالگی تونستم ترکش کنم.317
دلیلم هم برای ترک فقط خدا بود و بس. اونزمان نمی فهمیدم که اصلا این کار چه معایبی داره ولی به خودم می گفتم گناه داره. یادم نیست که تو ترکم شکست خوردم یا نه ولی همون 16 سالگی ترکش کردم.7 سال تو پاکی زندگی کرردم ولی ...

الان 23 سالمه ولی حدودا 7 ماه پیش دوباره شروع کردم. الانم اینجا تا برای همیشه ترککش کنم چون می دونم این کارو می تونم بکنم.
چیزی که می خواستم بگم دلیلم برای دوباره شروع کردن بود.
دیدن فیلم و سایت های ...
اگه می خوایم ترک کنیم به نظر من اولین قدم اینه که از دیدن فیلم و سایت های ... شدیدا پرهیز کنیم.

اینم بگم که هیچ کاری غیر ممکن نیست.
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

خسته ام ، باز هم شکست خوردم

دیگه کنترلی روی افکارم و اعمالم ندارم و خودمو بی اراده می دونم.

لعنت به من ....

هر چی تلاش می کنم بی فایده هست

هر روز به جای رشد و پیشترفت دارم پسرفت می کنم.

....

این جمله هایی هست که وقتی غمگین و نا امید هستیم با خودمون تکرار می کنیم و از اثر انها بی خبریم. این جمله ها و تکرارشون باعث ایجاد یک حس بد و در نتیجه اون باعث تکرار خودارضایی میشه و به نظر من این راهش نیست.

من باید برای خودم ارزش قائل باشم، نباید از خودم متنفر باشم، باید خودمو دوست داشته باشم پس دیگه خودمو سرزنش نمی کنم و ناامیدی و غم را رها می کنم و دور میریزم و به امید و ارامشی که در وجودم پدیدار میشه فکر می کنم به کارهایی که دوست دارم انجام بدم.

خودمو می بخشم و از خدا هم طلب بخشش می کنم به راستی که او توبه کننده ها رو دوست داره.

تا جای ممکن از محرکها دوری می کنم و حتی فکر ان را هم دور میریزم من خیلی خوب میدونم که حتی اگر ذره ای غفلت کنم باز شکست می خورم. من به یک بیماری و اعتیاد دچارم و باید مواظب باشم. من دیگه خودمو گول نمی زنم .

کمی با خودم خلوت می کنم و خودمو از شر انچه نمی خواهم خلاص می کنم تا برای انچه می خواهم جا باز کنم.

من از نه گفتن به نفس و هوای نفسانی لذت می برم و قدرت نه گفتن را دارم. دیگه خودمو گول نمی زنم و با نه گفتن یک مشت محکم به نفس می زنم و افسارشو به دست میگیرم.

به دنبال انچه که در من باعث اشفتگی شده می گردم و پیداش می کنم. این قدرت را در خودم احساس می کنم که راه درست مقابله با اون را پیدا کنم ، حلش کنم یا باهاش کنار بیام بدون اینکه به هم بریزم.

به جسمم هم مانند روح توجه می کنم ، خوب می خوابم و استراحت کافی می کنم و با ارامش به کارهای دیگه هم می رسم . خوب می دونم که یک ساعت کار متمرکز ذهن بیشتز از 24 ساعت کار جسم هست. پس در ارامش کارهامو انجام میدم و از تلاش و تقلای بیهوده در اشفتگی دست می کشم .

یک اندیشه مثبت از هزار اندیشه منفی و سست قدرتمندتر است.

این جمله ها را بارها با خودم تکرار می کنم و قدرت را درونم حس می کنم . من قدرتمندم و می توانم به ارامشی عمیق تر برسم.

این وظیفه ی ماست که خود را از تجربه تلخ و حس بد این لحظه رها کنیم و بیرون بکشیم .به محض عوض کردن اندیشه هامون ، شرایط نیز عوض می شوند.
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

دوستان گلم
سلام
همیشه از خوندن این صفحه دلتنگ می شم

تقریبا همه ما سرنوشت یکسانی داشتیم و
گذشته ای با نادانی تیره و تارش کردیم

ولی عزیزان می شه این تیرگی رو شست
خدا خودش می گه اگر توبه کنید بدی ها تون رو هم به نیکی تبدیل می کنه

فقط کافیه بسوی او قدم بردارید
یک قدم کوچک
هر بار که وسوسه آمد
یک قدم از وسوسه فاصله بگیر
یک قدم
تا خدا خودش تو رو در آغوش بگیره

باور کنید
آغوش خدا خیلی خیلی زیباتر و لذت بخشتره
از لحظه کوتاهی صرف دیدن یه اندام لخت می کنید

یکبار با خدا معامله کنید
کسانی با مالشون با خدا معامله می کنن
کسانی با جانشون
شما با روحتون و نفستون با خدا معامله کنید

بخاطر خدا دنبال صحنه های زشت نرید تا خدا خودش سیرابتون کنه

خدایا
منتظرم باران رحمتت هستیم
یا نور فوق کل النور
به نظر منم نا امیدی خیلی بده و میتونه ما رو از راه منحرف کنه
یعنی باعث سستی و شکست میشه
پس برای ترک باید امید داشت و این امید فقط با موفقیت و نزدیکی به خداس ت که ایجاد میشه
خوشا باران و وصف بی مثالش
دوري از محيط‌هاي ناسالم میتونه کمک زیادی به ما برای ترک خودارضایی بکنه

در ضمن تلقین هم یادتون نره چون همین عامل باعث موفقیت من شد

ويكتور پوشه - روان شناسِ فرانسوى - مى‏گويد: افراد مبتلا به اين عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگويند: «من به خوبى قادرم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار اين عبارت ساده، اثر عجيبى در تقويت اراده و روحيه دارد.

یه راه ساده داره

به خودت بگی این دفعه نه
و
فشردن دکمه "پاک یادت نره!"

امتحان کن.تضمینیه. جواب میده 4fvfcja
.
به نظرم اینا میتونن کمک کنن:

گوش دادن به رادیو، مخصوصن موقع خواب، مخصوصن با صدای تقریبن بلند.

گوشی موبایل. اینم برای موقع خوابیدن گزینه خوبیه. مثلن بازیهاش یا همون رادیوش یا اگه چیزی خواستی ازش بخونی یا کتاب صوتی گوش بدی ...

گیم زدن مخصوصن گروهیش

هر بار که دوش می گیری به این فکر کنی که با آبی که می گذره ، ناپاکی ها هم از وجودت پاک میشه. اگه از دفعه گذشته تاحال پاک موندی، به خودت یادآوری می کنی و حس پاکی رو تجدید. پاک شدن رو حس کن. بذار روحت هم دوش بگیره. این آب روحت هم پاک می کنه.

یکی هم پست زده بود که موقعی که فکرش میاد سراغش دراز نشست میره و هر بار که میخواد بلند شه با دستاش افکار مزاحم رو هل میده و دور می کنه. منم امتحان کردم، جالب بود.

کلن برای تقویت اراده و انجام کاری که میخوایم ،انجام دادن هر روزه ی یک کار کوچک که کمی سخته ولی با احتمال بالایی انجامش میدی و انجام دادنش حس خوبی بهت میده، خیلی کمک میکنه.
من از این یکی تو زمینه های مختلفی استفاده کردم. خیلی خوب جواب میده. البته بیشتر در مرحله استارت زدن کارایی خوبی داره. استارت زدن هم گاهی اوقات خیلی سخته.
به نظر من برای ترک خ.ا. ، اون کار کوچیک میتونه انجام ورزش یا حداقل نرمش باشه و به نظرم تاثیرش در حد معجزه هست. اینو کسی میگه که تقریبن به بی ارادگی کامل رسیده بود.

وقتی فک آدم (به شدت) بالا و پایین میره :دی کمتر فکر میکنه. ولی چون پرخوری خودش بده، آدامس میتونه گزینه مناسبی باشه. آدامس جویدن، اونم حرفه ایش Smiley-face-cool-2
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان