امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

بعد از خوندن بهترین روش ترک از نظر شما، اینو برای خودم نوشته بودم:

از بهترین روش ترک میشه درسای خوبی در اورد. نه فقط برای این مورد، در مورد موضوع های دیگه هم میشه همینکارو کرد.
مثل این که اولین و مهم ترین کار تو ترک، تصمیم به ترکه، یه تصمیم قاطع.
این مهم تر ین نکته تو هر کاریه. تصمیم قاطع. بعد کم کم نشانه هاش رو می بینی . نشانه ها هستن. ولی وقتی تو تصمیم میگیری و به طرف یه چیزی میری میتونی نشونه ها رو ببینی، خیلی ساده مثل حالتی که دنبال یه چیزی رو فرش میگردی، اولش کلی طول میکشه تا پیداش کنی ولی بعدش دیگه چشت راحت میبینتش. اگه به سمت یه چیزی بری و بخوایش اون وخت چشت دیگه راحت راهنماها رو پیدا میکنه.
پس تصمیم قاطع، تلاش و امید برای رفتن راه، استفاده کردن از راهنماها تو راه با فکر و ادامه تلاش.همیــــــــــــــنه، ایول.
.
هر روز از يكي از ائمه كمك بگيريم
باهاشون عهد ببنديم كه اصلا به اين كار فكر نكنيم
آخه همه چيز با يه فكر لعنتي شروع ميشه
باور كنيد خيلي كمك ميكنه
يا عليييييييييييييييييي
گهی بر درد بی درمان بگریم
                                  گهی بر حال بی سامان بخندم 

بودنم درد می کند از هبوط سخت آدم بر زمین..........
با سلام خدمت دوست عزیز deep_breath

اول بهتون خوش آمد میگم cheshmak
امیدوارم که اینجا بتونیم با کمک هم راه حل هایی رو پیش رو بزاریم تا به همه کمک بشه

البته من کوچیکتر از اونم که بخوام حرفی بزنم4fvfcja
اما چند نکته رو میخوام بگم
همونطور که خودتون اشاره کردید خودار.. همیشه دلیل هوس جنسی نداره ، گاهی اوقات فشارهای عصبی باعث خودار.. میشه .. اما بنا به اشاره ی خودتون خودار.. مثه یه مسکنه ، پس درمان قطعی نیست
بازم بنا به اشاره ی خودتون ممکنه برای لحظاتی یه احساس راحتی به آدم دست بده
اما بعدش چندین برابر به آدم فشار میاد
به نظرم وقتی آدم تحت فشار عصبی قرار میگیره باید به دنبال راه حل اساسی باشه
یعنی کاری کنه که اون فشار کم بشه نه اینکه زیاد بشه
حالا بعضی ها با نماز آرامش میگیرن ، بعضی ها با حرف زدن با خدا ، بعضی ها با تمرکز ( مثل یوگا ) و ....
خوب وقتی این راه کارها هست ، چرا بریم سراغ خودار..
حالا این بحث فشار عصبی بود
وقتی عطش جنسی مطرح باشه ، خودار.. مثه رفع تشنگی با آبه شوره

بعد از ازدواج هم که نیاز طبیعی به درستی رفع میشه
عذر میخوام که یه خورده واضح گفتم اما لازم بود
به نظرم نمیتونیم واسه خودار... حد تعیین کنیم ، آدم یه روزی به خودش میاد میبینه هر روز داره این کارو چندین بار میکنه ، به دلیل اینکه نیاز جنسی حد و مرزی درش وجود نداره
و یکی از دلایلش بوجود آوردن پیوند قوی بین زن و شوهره که خداوند این لطف رو در حق بنده هاش کرده
اما با استفاده ی درست ما
مثل چاقو که هم میتونیم باهاش سیب پوست بکنیم و لذت ببریم
هم میتونیم یک نفر رو بکشیم
خیلی وقتا ته وجود آدم بهش میگه که کاری که میکنی درسته یا نه
اگه گفت نه ، اون زمانه که شیطون اومده سمت ما
بحث مذهبیه این قضیه هم ، همینو میگه
یعنی نشان دادن راه درست زندگی
مقاومت در برابر دگرگونی را کنار بگذاریم (1)
بر گرفته از کتاب شفای زندگی
اثر خانم لوئیز ال هی

همش میگم حالا همین بار

همش میگم این بار م بزار انجامش بدم بار بعدی ترکش میکنم

سلام بچه ها
از اونجایی که همه مون میدونیم بزرگترین مانعی که سر راه ما قرار میگیره وقتی می خواییم ترک کنیم
ویا حتی هر تصمیم دیگه ای رو عملی کنیم اینه که اون تصمیم رو به روز های بعد موکول میکنیم
همیشه شروع کردن را به بعدا موکول میکنیم
و اینگونه است که ما تصمیم میگیریم
اما هرگز شروع نمیکنیم

ما همیشه وقتی می خواهیم تغییری در زندگی مان به وجود بیاوریم نسبت به ان تغییر ابتدا از خودمان مقاومت نشان میدهیم .
این مقاومت خودش را به شکل های مختلفی مثل ( به تاخیر انداختن ) و (مسامحه ) و ( کار امروز ر ابه فردا افکندن ) و (ترس از عدم موفقیت ) و ( تکذیب و انکار مشکل ) و(خشم عصبانیت از افکار دگرگونی) و (به هم فشردن دندان ها ) و (سرگرم کردن خود به یک کار دیگر) و (بی دقتی ) و کارهای دیگر نشان میدهد
وقتی در مقابل عملی از خود مقاومت نشان میدهید باید بدانید که این عمل دقیقا همان چیزی است که باید انجام دهید
عملی که در مقابل ان مقاومت نشان میدهیم دقیقا همان تغییری است که باید در زندگی ما ایجاد شود
مثل وقتی که کار اصلی داریم ولی به جای انجام ان کار ا صلی یکسره غرق در کار های فرعی می شویم و زمانی به خود می اییم ( یا درواقع خودمون حواس خودمونو عومدا پرت میکنیم ) که دیگر دقیقه ی نود شده است

اگر بدانیم که

این مقاومت

اغاز شفا و دگرگونی است

و اگر بدانیم ما هر زمان که می خواهیم دگرگون شویم ناخود اگاه در برابر این تغییر مقاومت میکنیم
و سپس اگر بدانیم برای دگرگونی ابتدا باید این مقاومت رااز بین بریم

این خود شروع شفاست

لطفا در باره ی این پست نظر بدید
سری های بعدی هم در راههKhansariha (18)Khansariha (56)
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
سلام؛
فقط تا می تونید کارهایی انجام ندید که باعث تحریکتون بشه ...
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
من فکر میکنم مراجعه به مشاور و پزشک خیلی مفیده
من خودم مشاور تحصیلی گرفتم
اخه درس برام خیلی مهمه
مثلا ممکنه شما برید دکتر و بفهمید که علت خود ارضایی فقط تورم در ناحیه ادراری بوده
یا مثلا بفهمید که دلیل همه ی افسردگی و ها و بی ارادگی ها کمبود ویتامین های بدن
یا کمبود اهن خون بوده
مشاور عالیه
به نظر من یه عده به جای اینکه بیان درد ودل های خودشونو تو کانون ودر چت و با بچه های کانون مطرح کنن بهتره اونا رو با یه روانشناس و یا مشاور مطرح کنن
مثلا هر هفته برن پیشش وباهاش درد دل کنن

خیلی براشون مفید تر خواهد بود
من مدتی بود که درسم رو کامل ول کرده بودم..اما مشاور خیلی کمکم کرد
التبه بگم مثلا خانواده ام خیلی مخالف مشاور هستن
مثلا ممکنه شما رو به خاطر مشاور گرفتن مسخره کنن اما شما کار مفیدو انجام بدید

پس تجربه ی من استفاده از مشاور یا روانشناس
مادر اگر نبودی.................!!؟؟؟؟
53

هرجای دنیایی دلم اونجاست..من کعبه مو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا...تا رو به تو سجاده بندازم
53
گاهی پرستیدن عبادت نیست...با اینکه سر رو مهر میزاری
گاهی برای دیدن عشقت...باید سر از رو مهر برداری
53
یک عمر هر دردی به من دادی...حس میکنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو...زیباترین جای نمازم بود
سلام سامی خان.
خیلی خوش اومدی
خدا کنه که موفق باشیم همه مون( که کاملا به خودمون بر میگرده و می تونیم)
در مورد هدف منم موافقم.
اصلا بی هدف که نمی شه زندگی کرد.

هدف هم که تو زندگی یکی دوتا نیست.

می تونیم هدف ها مون رو تقسیم کنیم .یک هدف اصلی و بعد برای رسیدن به اون هدف اهداف فرعی تعیین کنیم.
مثلا هدف اصلی یکی میتونه زندگی انسانانه در این دنیا و اندوختن توشه ای برای آخرن باشه.
و اهداف فرعیش هم میتونه بسته به استعدادای طرف باشه مثلا با درس خوندن استاد دانشگاه شه و دانشجوی خوب تربیت کنه
یا تاجر خوبی باشه و درآمد زیادی داشته باشه و به فقیرا کمک کنه و ایجاد اشتغال کنه و ....
خلاصه...
امیدوارم همه موفق باشن و سعادتمند
سلام دوستان عزیزم.
مدتی که باهاتون آشنا شدم و در خدمتتون بودم خیلی ازتون استفاده کردم. بهم کمک کردید.عوضش من براتون کاری نکردم. شایدهم دل بعضی هاتون رو شکستم و با حرفهای گنده تر از دهنم ناراحتتون کردم. الان از ته ته دلم پشیمونم و امیدوارم عذرمو بپذیرید و شمام از ته ته دل حلالم کنید. ازین به بعد دیگه نمی تونم بیام. دیگه هیچوقت نمیام. مواظب خودتون و همدیگه باشید.خواهر برادرای خوب همدیگه باشید. هدفتون یادتون نره. دعا می کنم که همه مون بتونیم انسانانه زندگی کنیم. شمام دعا کنید و عملا زندگیتون رو هم دراین جهت اداره کنید. به امید خدا.
فراموشتون نمی کنم و دوستتون دارم، تک تکتون رو. دعام کنید.
خدانگهدار همه و در پناه رحمت او
یکی از راه های ترک خود ارضایی کنترل است

چگونه می توانیم به هنگام گناه ، خود را کنتر ل کنیم؟

1- تصمیم جدی و قاطع بر گناه نكردن تا انسان عزم راسخ بر ترك گناه نداشته باشد، چندان توفیقی در عدم ارتكاب گناه به دست نمی آورد.

2- ترك زمینه گناه: پیشگیرى از گناه آسان ترین راه مبارزه با گناه است . جوانى كه مى خواهد گناه نكند باید خود را از صحنه هاى گناه دور نگه دارد.

3 - ترك مصاحبت با دوستان ناباب: دوستانى كه باعث مى‏شوند انسان مزه گناه را مزمزه كند، در واقع دشمن هستند و باید از آنها پرهیز كرد.

4- ترك فكر گناه: ترك زمینه گناه سهم به سزایى در ترك فكر گناه دارد. ازاین‏رو هر چه بیشتر و دقیقتر زمینه گناه ترك شود فكر گناه كمتر به سراغ انسان مى‏آید. این فكر گناه است كه شوق در انسان ایجاد مى‏نماید و بعد از شوق اراده‏ى عمل سپس خود گناه محقق مى‏شود، مسلما تا اراده و شوق و میل نسبت به كارى نباشد انسان مرتكب آن كار نمى‏گردد.

5- اشتغال به برنامه شبانه‏روزى: حتما باید شبانه‏روز خود را با برنامه‏ریزى صحیح و متناسب وضع روحى و جسمى خود پر كنیم و هیچ ساعت بیكارى نداشته باشیم تا نفس، ما را مشغول كند. در اوقات بیكارى وسوسه‏هاى نفس و شیطان به سراغ انسان مى‏آید و او را به فكر گناه و سپس به خود گناه مى‏كشاند

6- تفكر در عواقب زیان بار گناه: اگر انسان توجه كامل داشته باشد كه معصیت افزون بر آثار سوء دنیوی، چه عذاب های غیر قابل تحمل اُخروی به دنبال دارد مطمئناً از گناه دوری می جوید.

7- باور كردن این كه شیطان و نفس امّاره دشمن انسانند : وقتی انسان یقین پیدا كرد كه اینان دشمن اویند، به حرف آنان گوش نداده و گناه نمی كند. قرآن می فرماید: ای بنی آدم، آیا با شما پیمان نبسته بودم كه شیطان را نپرستید كه او دشمن آشكار شما است؟!.( یس (36) آیة 60)

در آیة دیگر فرمود: نفس اماره بسیار وادار كننده به بدی است.( یوسف (12) آیة 14)

7- زیاد سبحان الله و لا اله الا الله گفتن، كه باعث می شود شیطان از انسان دور شود. وقتی شیطان از انسان دور شود، دیگر گناه نمی كند.

8- نماز نماز آدمى را از كارهاى زشت و گناه باز مى دارد.( عنكبوت (29) آیهء 45)
سلام

اومدم کمی از تجربه هام بگم

اگر بتونید تمام لحظه های زندگیتون به چیزی غیر از اینی که الان بهش دلبستید منظورم -خ.ا- هست
اگه بتونی به چیزی غیر این دل ببندی کارتون درست می شه

من مدتیه به کارم دل بستم

شما هم به یه چیزی دل ببندید
ولی چیزی که ارزش دل بستن داشته باشه
4fvfcja
سلام

خب یکی از دلایل میتونه این باشه که این کار تبدیل به عادت شده

و برای ترک عادت هم بهترین راه جایگزین کردن کار های مفید مثل ورزش و تفریح و سرگرمی های مختلف دیگه هست

یکی از دلایل دیگه میتونه شرایط محیط اطرافت باشه

عوامل محیطی که باعث تحریک شما میشن باید ازشون فاصله بگیری

مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
آقا جاستين راست ميگه .
نظر من اينه براي ايجاد هر تغييري اول بايد منطقا به اين نتيجه برسي كه كاري كه ميكني خوبه يا نه!
بعد كم كم رو خودت كار كني خودتو بشناسي و ببيني پاك بودن بهتره وبيشتر بهت آرامش ميده يا اينكه هميشه عذاب وجدان داشته باشي راستي يكي از دلايل عمده ترك من اينه كه هر بار... ميكردم فك ميكدم خدا ديگه مسافر كوچولوشو دوست نداره !!!
مسافر كوچولو هم كه تنها دليل نفس كشيدنو اصن بودنش خداست ديد اگه خدا دوسش نداشته باشه دنياو آدماش هيچ ارزشي نداره پس تصميم گرفته تمام سعيشو بكنه و با انرژي پيش بره و به هدفش برسه.بچه ها شما يه ياعلي بگيد و پاشيد خدا خودش اينقد راههاي خوب جلو پاتون ميزاره اينقد دوستاي خوب سر مسيرتون مياره كه بعد مث من باز شرمنده ي اين همه محبتش ميشيد.
خدا جونم دوست دارمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
ﺗﻮ ﺭﺍ نمی ﺩﺍﻧﻢ
ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ ﺍﺳﺖ
ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﺗﻔﺎﻗﻬﺎی ﺧﻮﺏِ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻣﺎﻧﺪﻩ
ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ روزهای ﺷﻴﺮﻳﻦ ﻧﻴﺎﻣﺪﻩ
ﺑﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪی ﻛﻪ یک ﺭﻭﺯ ﺑﺮ ﺩﻟﻤﺎﻥ می ﻧﺸﻴﻨﺪ
ﺑﻪ ﺍﺟﺎﺑﺖ ﺷﺪﻥ ﺩﻋﺎﻫﺎﻳﻤﺎﻥ
ﺑﻪ ﺑﺮﺁﻭﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﻳﻤﺎﻥ
ﺑﻪ ﻣﺤﻮ ﺷﺪﻥ ﻏﻢ های ﺩﻳﺮﻳﻨﻪ ﻣﺎﻥ
ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ ﺍﺳﺖ
روزی ﺍﺯ ﺭﺍﻩ می ﺭﺳﺪ
ﻭ ﻣﺎ برای یک ﺭﻭﺯ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺷﺪﻩ
آنچنان ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ زندگی ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ
ﻣﻦ ﺩﻟﻢ ﺭﻭﺷﻦ است.. 2uge4p4 53258zu2qvp1d9v
 قرار عاشقی...
(1390 تير 29، 14:29)Alireza 68 نوشته است: برای شروع کار باید از این گناه بدتون بیاد ولذتشو از تو دلتون بیرون کنین53258zu2qvp1d9v
وبعد به خدا توکل کنین وخودتونو بهش نزدیک تر کنینKhansariha (48)

باید راه خودتونو پیدا کنین 317

سعی کنین با وسوسه ها همون اول برخورد جدی کنین و نذارین تو دلتون راه پیدا کنه تو همون موقع که فقط فکر هستش

جلوشو بگیرین ونذارین تو دلتون رخنه کنه

تو موقع وسوسه شدن فکرتونو از وسوسه منحرف کنین
.
(1390 مرداد 3، 1:57)hamed_24 نوشته است: این دو آیه از سوره اعراف خیلی به من کمک کردند:

و هرگاه وسوسه‌ای از شیطان به تو رسد، به خدا پناه بر؛ که او شنونده و داناست! (٢٠٠)

پرهیزگاران هنگامی که گرفتار وسوسه‌های شیطان شوند، به یاد (خدا و پاداش و کیفر او) می‌افتند؛ و (در پرتو یاد او، راه حق را می‌بینند و) ناگهان بینا می‌گردند. (٢٠١)
.
یادم میاد پیش تر ها، گه گاه سری به منابع مربوط به خ.ا. می زدم ببینم دنیا دست کیه و البته نه عزمی راسخ در پی ترک همیشگی!
شاید همون آگاهی دست و پا شکسته که با یه تصمیم قطعی جهت ترک همراه نبود، یه جورایی منو بیشتر فرو برد در این باتلاق.

می دیدم که نوشته: ضعف بینایی، عدم تمرکز، انزال زودرس، خروج بی اختیار م.ن.ی و ...
من می گفتم: خب، من که حالا هنوز به اینها دچار نشدم، پس میشه هم چنان کج دار و مریز باهاش طی طریق کرد و ...

این جور شد که سال ها گذشت و ما هم چنان در بند...
الان هست که می بینم خیلی از اون عوارضی که دور می نمودند، الان من رو در آغوش گرفته اند... سخت و سرد.

بنابراین خوبه در نظر داشته باشیم، انجام این کار با نرخ پایین، چه میدونم هفته ای یکی دو بار، و مداومت بر همین مقدار، در دراز مدت همون اثرات انجام افراطی این کار رو سبب میشه.

اما الان احساس دیگه ای دارم، باید که هر آنچه مانده است را پاس داشت، کوشید و امیدوار بود!

از فرازهای پایانی دعای ابو حمزه ثمالی:

اللهم انک انزلت فی کتابک ان نعفو عمن ظلمنا و قد ظلمنا انفسنا فاعف عنا فانک اولی بذلک منا.
خدایا تو در کتابت آیاتی نازل فرمودی که ما از کسی که در حقمان ظلم و ستم کرده بگذریم، اکنون ما در حق نفس خود ظلم کرده ایم، پس از ما درگذر چون تو به عفو از ما اولی تری.

535353
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
تجربه من توي ترك اين بود كه

يك ويار ها و وسوسه ها نوشتم و بار خودم محدوديت اينجا كردم مثلا يكي فيلم ميبينه وسوسه ميشه ولي يكي نه يا يكي چشم چروني ميكنه شايد وسوسه بشه خلاصه من خودم وسوسه هام نوشتم
مثلا من با چشم چروني وسوسه نميشم اصلا ولي اگر ياد اولين بار بيفتم خيلي وسوسه ميشم يا به اون شخصي كه اولين بار باهاش لغزش كردم خيلي وسوسه ميشم سعي ميكنم خودمو دور كنم
پس نوشتن وسوسه ها
دوم هر روز دعا ميكنم صبح كه بيدار ميشم مهم نيست چع دعايي باشه و چطوري
من خودم هر روز دعا ميكنم امروز ارامش داشته باشم و براي 24 ساعت دبگه پاك بمونم
و شب هم از خداوند كه دركش كردم تشكر ميكنم براي هر كسي ارتباط با خداوند فرق داره بايد ببنيد چطوري اجساس ميكني با خدا ارتباط داريد از همون طريق ازش بخواهيد براي 24 ساعت پاك بمونيد
و هر موقع هم كه وسوسه ميشم دعامو ميخونم

سعي ميكنم ارامش داشته باشم كتاب بخونم خودمو سرگرم كنم من فهميدم هر موقع بي حوصله ام بي كار يا هر چيزي كه خودم با خودم تنهام وسوسه ميشم سعي كردم در اين جالت قرار نگيريم
ممنون موفق باشيد
ما كساني هستيم كه در نهايت شكست، باز هم تكيه گاهي از جنس خدا داريم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان