عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

اینجا آرشیو تجربیات شما در ترک هست
آرشیوی از قدیمی ها و با تجربه های کانون 53258zu2qvp1d9v

عمر ما آدما به اندازه ای نیست که همه چیز رو بخوایم خودمون تجربه کنیم...

بعضی از این تجربه ها رو میشه از بقیه هدیه گرفت...

ما آدما فراموش کاریم...
یه وقتا لازمه برامون تکرار کردن و مرور کردن...

و

راه هر کی خاصه خودشه..

از  نظریکی این کار هیچ ضرری نداره...
بعد یکی دیگه میگه به نظر من حالت موهام هم به این موضوع مربوطه!
تجربه هاي بچه ها نه تاييد و نه توصيه ميشن..
صرفا تجربیات خود بچه هاس و گذاشتنشون هم به منزله ی تاییدش نیس
قرار نبوده ما به اعضای این سایت بگیم چطوری ترک کن
این تجربیات میشه یه مستندات خوبی که همه میتونن ازش استفاده کنن و کسی طالب شد باید نظرات و تجربیات مختلف رو باشون اشنا بشه و حوصله کنه و بگرده ،
نفس وجود کانون همون کمک و وسیله ای هست که باید باشه.. حرفها و دلداری ها و در اختیار گذاشتن تجربه ها و ... هم بقیه کمک ها..
اما در نهایت خود فرد هست که باید راه درست رو پیدا کنه و تا تهش بره!!

گفتنش و مطرح کردن تجربه ها نشه  آزمایشگاه که منی که دارم می خونم حالابرم اینو هم امتحانش کنم
وبگم  امتحانش کردم نتیجش عکس شد
 و بعد  تجربیات رو میبرم زیر سوال
حواسمون باشه گوشمون پر نشه از دانسته ها ولی پای عمل که بیاد و تو همین میدون هیچ استفاده ای نکنیم
مهمترین اصل ترک اینه که خودتونو بشناسید و بهترین روش ترک رو برای خودتون بسازید
اینو بدونید روش ترک هر کس با هرکس دیگه متفاوته
مهم اینکه ما باور کنیم که میتونیم ترک کنیم..

هر کس یه راهی داره

عادت پسندیده ایه که در حین تلاش هامون هر از چندگاهی نگاهی به تجارب دیگران هم بیاندازیم...
هر کس با هر تلاشی که انجام میده، تجربه ای کسب می کنه...

نوشتن این تجربیات کمک فوق العاده ای به شخص می کنه...

پس تو هم همراه شو با ما بیا و برامون ازتجربیاتت بنویس
حداقل فایده ی این نوشتن اینه که تو  رو به فکر وامیداره...
و چه چیز باارزش تر از فکر کردن و تدبر کردن... 
سلام درباره اون سوالي كه دوستمون برسيده بود در مورد عوارض بايد بكم كه من توي سايتهاي مختلف مطالب انبوهي خوندم كه نوشته بود عوارض استمنا كم كم محو ميشوند به دليل اين كه ما هنوز در دوره نوجواني وجواني به سر ميبريم به همين علت هم بدن ميتونه نقص ها و كمبودهايي رو كه داره جبران كنه .
اميدوارم كه هم تو دوست عزيز وهمه ما به حول و قوه الهي بتونيم با اين اعتياد مبارزه كنيم.اكه كمي دقت كرده باشيد اعتياد ما تركش خيلي سخت تر از اعتياد به مواد مخدره !شما ميتونيد جواب هاتون را توي همين فروم بنويسيد.
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
دل قوي دار كه بنياد بقا محكم از اوست
سلام ..من هم مثل بقیه دوستان هنوز موفق به ترک کامل نشدم ولی حدود چند سالی هست که با اقداماتی که انجام دادم آمارشو خیلی کم کردم به خصوص این اواخر :

1)از وقتی اوم تو این سایت و همنین حدود 20 تا وبلاگ دیگه در این مورد رو توی اینترنت سرچ کردم و فهمیدم اولا تنها نیستم و وقتی مصائب و مشکلات بقیه دوستان رو در این مورد هر روز میونم و اون ها رو خیلی امید وار میبینم .باورم برای کنار گذاشتن این کار قوی تر میشه
2)من همیشه نماز میخوندم ولی اخیرا سعی کردم تعقیبات نماز رو هم بخونم تو این چند هفته ای که این کار رو شروع کردم باورنکردنی بوده و آمارمو خیلی کم کرده
3) صد در صد فهمیدم که با سخت گیری و گیر دادن به خودم در تمام اون چیز هایی که سفارش میکنن تو سایت های ترک فقط باعث شده بیشتر لجبازی کنم آخه همش رو نمیشه که با هم اجرا کرد .مهم عقیده و باور به توانایی انجام این کار و استمداد از خداست
4)یه چیزیم تازگیها فهمیدم که این فقط یه مشکله ولی اکثر ما این مشکل رو بسطش میدیم و هه بدبختیامون رو به این کار نسبت میدیم . حتی اگه این مشکل وقعا در همه ابعاد زندگیمون نقش داره میتونیم با تغییر این باور یا کم کردن اون از فراگیر کردنش تو بقیه زمینه ها جلوگیری کنیم .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
خدارو شکر الان من 8 روزه که از زندان ابلیس آزاد شدم .
بهتره بگم که ما چهارصد واندی نفر به کمک خدا تونستیم از زندون فرار کنیم .
اون نامرد دربه در دنبال ما میاد .ولی خوب چه میشه کرد بزار بیاد .
انقدر بیاد تا جونش هم دربیاد .نکته کنکوری:واج آرایی در بیاد.
میخوام یه ضرب المثل جدید بگم:
ترک کننده بی ایمان مثل زنبور بی عسله.
تجربه به من ثابت کرده وقتی از یاد خدا تهی شدم خودم رو دست شیطون دادم.
هر وقت که خواستم ترک کنم نشده.
تو ماه رمضون امسال من 33روز با یاد خدا بودم وپاک بودم.ولی ...
اینبار دیگه نمیخوام بزارم شیطون از من سبقت بگیره.
یاد خداست که به من آرامش میده.

الهی دست ما را بگیر
الهی جز تو کسی ندارم
الهی به فریاد ما برس
سلام به همه
چطور میشه خود ارضایی را ترک کرد؟

سوالی که برای همه ما هست. ایا دارویی داره؟ ایا دعایی چیزی هست بخونیم رفع بشه؟ یعنی میشه ؟ شاید بشه

خیلی از این سوالها تو ذهن ما هست. حالا من نظر خودمو میگم. من بارها شکست خورده بودم و این تصور برام ایجاد شده بود که دیگه ترک برام غیر ممکن هست. بعد از هر شکست منتظر شکست بعدی بودم. ترک تنها برام یه ارزو بود. ناامیدی و افسردگی، بی ارادگی تمام وجودم را فرا گرفته بود. طوری که هیچ درد و دلی نمی تونست من را اروم کنه(حتی با خدا حرف زدن؟)، چرا؟

چون نمی خواستم چون نا امیدی افسردگی بی ارادگی شرایط محیط و استرس ومشکلات و ... را بهانه می کردم . بله من هرگز فکر نمی کردم که ترک خود ارضایی واقعیت داره و ممکنه و این سوال تو ذهنم بود" چطور میشه ترک کرد" با این شرایط من این سوالی عبث و بیهوده بود. من هیچ وقت تصمیم قاطع نگرفته بودم. شیرینی گناه و پشیمانی را با هم تجربه می کردم و هرگز نخواستم ترک کنم.  شاید چند روزی دوام میاوردم اما با طرز نگاه(به خاطر افسردگی شدید و نا امیدی) من به این مساله دوباره خراب می کردم.

پس باید چیکار کرد 
باید طرز فکرم را عوض می کردم. من خیلی چیزها از اعضای این تالار و وبلاگها یاد گرفتم(کسایی که تازه وارد هستن حتما یه گشتی تو تالار بزنید .. یاد گرفتم که روحیاتم را عوض کنم و ترک را برای خودم واقعیت ببینم نه یک ارزو. و یاد گرفتم قاطع تصمیم بگیرم. خواستم و در این مدت خیلی وسوسه شدم اما به یاد تصمیمم بودم ومبارزه کردم .به این مسئله که برام خیلی بزرگ بود ، مسلط شدم. هدف های والایی برای خودم در نظر گرفتم.

دیدتون را به این مسئله عوض کنید مطمئن باشید نتیجه می گیرید. باورها مون را باید ریشه دار کنیم تا در برابر هیچ طوفانی قامت خم نکنیم.
والسلام
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

اینجا یه خلاصه ای از کارهایی که تو این چهل روز کردم می نویسم.

1. یاد خدا و یاری خواستن از او . دید من نسبت به خود ارضایی عوض شد(با خوندن وبلاگهای دوستان و مطالب تالار ترک خود ارضایی) این یک امتحان هست که باید در اون پیروز باشم.

2. سعی کردم نمازم را عمیق تر بخونم و بعد از هر نماز برای همه همدردهام دعا کردم.

3. دور کردن غم و اندوه و ناامیدی و افسردگی که عامل بازگشت من به خود ارضایی بود.

4. نقطه ضعف هام را بررسی کردم یه نگاه عمیق به این مسئله کردم. همیشه موقعی که می رفتم حموم و یا جلو کامپیوتر بودم کلمه "نمی توانم " می اومد سراغم و من با این کلمه بی اراده می شدم.

5. تا تونستم به خودم تلقین کردم که من می توانم. خوندن کتاب خیلی برام مفید بود . کتابهای خوب زیادی هست باید از انها استفاده کرد.

6. کنترل کردن تخیلات و افکارم که دربارش زیاد نوشتم.در این مورد باز هم نظرات دوستان خیلی بهم کمک کرد.

7. به زمینه های این عادت ریز شدم نه خود این عادت. بیشتر از خود این عادت سعی کردم از زمینه های خود ارضایی متنفر بشم.

پیشنهاد من این هست تا می تونید اگاه بشید از طریق کتاب ها، تجربه ها ی دوستان و .... امیدوارم که تونسته باشم کمکی کرده باشم به همدردهایی که نمی دونند باید چطور ترک کنند.Khansariha (18)

سلام
منم با محدود دانسته های خودم به جمع شما می پیوندم.Khansariha (48)
من نوشته های دوستان رو که خوندم یه چیز مشترک پیدا کردم که منم با اون موافقم اونم نماز خالصانه هست.منم با کمک نماز تونستم چند باری به مدت دو هفته ترک کنم اما به خاطر تنهایی شکستم ودوبره روز از نو روزی از نو.
من خودم الان 11 روزه ترک کردم چون خواستم که ترک کنم.یه حسی بهم میگه که این دفعه با دفعه های دیگه خیلی فرق میکنه و پریشبم بهم ثابت شد چون خواب دیدم که با یه پرنده دارم پرواز میکنم که وقتی بیدار شدم تعبیر خوابو خوندم دیدم نوشته ((از حال خود بر میگردید)) کهخ خیلی امیدوار شدم.
من 11روز پیش نشستم تو دفتر خاطراتم که برادرزادم بهم هدیه ی تولد داده بود اهدافمو نوشتم و به کاری که می کردم فکر کردم و گفتم که باید چقدر پست باشم که کاری رو که خالقم از اون کار نفرت داره بکنم خالقی که ما رو اشرف مخلوقات قرار داده چرا باید از دستورات خالق خودم سر پیچی کنم.
من نتایجی که گرفتم اینه که :
1_آدم باید واقعا بخاد تا کاری رو بکنه
2_نماز،دعا،یاد خداو... می تونه کمک کننده باشه نه عالی ترین راه
3_خداوند فرموده از تو حرکت از من برکت
دوستان سعی کنید روزها نخوابید چون و چند بار بعد از اینکه وسط روز خوابیدم و بیدار شدم در همون لحظه که چشمامو باز کردم تحریک شدم و شکستم.Tears
من خواستم می ومی خوام که ترک کنم دیروز بد جوری تحریک شده بودم به خاطر همینم دیروز به یاد هدفام افتادم و همچنین حس کردم خدا پیشم ایستاده وخجالت کشیدم1276746pa51mbeg8jکه واقعا هم اینطور بود. این حالت تو حمام برام اتفاق افتادو من دائم با خودم می گفتم که چرا این کارو می خوای بکنی؟ دفعه های قبل که کردی چی شد من اینو بگم که من هر دفعه که یکی دو هفته تحمل میاوردم و میشکستم هیچ لذتی برام نداشت و به یاد دفعه های قبل از حمام و وسوسه ی شیطون فرار کردم و پاک موندم.wacko2

سپاس شده توسط
40روز نوشته است:بنام خداوند مهربان مهربان

امشب بهترین شب زندگی من بعد از 11 سال عجز و ناتوانی هست
بله 11 سال گرفتار این مشکل بودم و هر بار خواستم اقدام کنم و دیگه
این عمل شوم و ویرانگر رو انجام بدم نتونستم.
الان هم که 40 روز از این قضیه گذشته نمیتونم باور کنم
من هر بار تصمیم گرفتم که دیگه این کار رو نکنم دقیقا همیشه بعد از
انجام این کار اما بیشتر از یک هفته نتونستم تحمل کنم.
تنها پارسال بیشترین روزی که تونسم جلوی خودمو بگیرم 20 روز بود
اما روز 21 ...

این کار کثیف این بلای جان برای من مثل مواد مخدر بود این کار باعث
نابودی من در این 11 سال شد ارمغان این کار برای من افسردگی،
و عدم تمرکز در کارهاست که متاسفانه بشدت در من پدیدار شده

من ورزشکار بودم ولی ورزش نتونست به من برای ترک این کار کمک کنه
من از روشهای پزشکی و توصیه های موجود در وبسایتها نتونسم کمک
بگیرم و زور این کار مقابل این روشها بیشتر بود.
به چندتا سایت مذهبی هم سری زدم ولی روشهای موجود در این سایتها
همه تکراری بود و ...

در سایتهای مذهبی نکته ای دیدم که به من کمک کرد و اینکه هر کس
40 روز ترک گناه کنه لطف خدا شامل حالش میشه.
من هم 40 روز پیش تصمیم گرفتم که این کار شوم رو 40 روز ترک کنم تا
خدا کمک کنه که دیگه انجام ندم با اینکه میدونستم برای من این کار خیلی
سخته و شاید نتونم اما به ذهنم رسید که باید این عهد بین منو خدا با یک
واسطه بسته بشه برای همین به حرم یکی از امام زاده های شهرمون رفتم
و اونجا قسم خوردم و توبه کردم و خواستم کمکم کنه که دیگه اینکار رو نکنم
یک چیزی بگم بخدا قسم گرفتارش شدم این کار باعث میشه که تو کارتون
در زندگی گره بوجود بیاد 10 ـ 11 سال هست که همیشه تو کارهام یک جا
یک مشکلی یک گره بوجود میاد و باعث میشه کارم پیش نره من به نامحرم
هم زیاد نگاه کردم و الان مطمئن هستم 100 در 100 باعث این مشکلات این
کار کثیف و شوم هست خدا لعنت که سایتهایی که میگن این کار یک کار
طبیعی هست و جوونها باید انجام بدن این هم یک نقشه هست برای نابودی
جوونهایی مثل من که 11 سال زندگیم با ضعف و ناتوانی سپری شد

بله من اونجا توی حرم عهد کردم که تا 40 روز هر روز به حرم اون امامزاده برم
و کمک بخوام و اگر در بین این 40 روز این کار رو انجام میدادم دیگه رویی برای
رفتن به اون حرم نداشتم...
40 روز فقط عهد نشکوندم 40 روز خواستم حرمت اون امام زاده رو نشکنم
تو این 40 روز روزه هم نگرفتم نه اینکه بد باشه یه تمام راه رو برای انجام دادن
این کار باز گذاشتم ولی به لطف خدا و توسل به اون امام زاده ایمان داشتم

این 40 روز برام بسختی گذشت ولی عزمم و جزم کرده بودم که دیگه انجام
ندم در این فاصله حتی تو دل موقعیت انجام این کار رفتم ولی انجام ندادم
موقعیت هایی که هر بار قبل از این 40 روز پیش میومد حتما این کار رو انجام
میدادم ولی مثل یک معجزه بود که نشه.

خلاصه 40 روز گذشت و من موفق شدم و به لطف و عنایت خدا هم ایمان دارم
میدونم که دیگه از امروز اگه با خدا صحبت کنم در جایگاه یک گناه کار نیستم
و بهترین دلیل برای اینکه آرزوهای یک نفر رو خدا مستجاب کنه اینه که اون شخص
کمترین گناه رو کرده باشه.

باز هم تکرار میکنم این کار باعث میشه تو کارهای زندگیتون مشکل و گره بوجود بیاد

امیدوارم شما هم موفق بشید
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
 سپاس شده توسط
سلام303
امیدوارم خوب باشید!Khansariha (48)
خواستم بگم نا امید نباشید،من مطمئنم ما می تونیم. فقط اراده می خواد41
من بارها تا مدتی خوب پیش رفتم و تونستم تا 3 ماه هم ترک کنم ولی متاسفانه باز خودم باعث شدم که دوباره غلط اضافی بکنم!13
باور کنید خدا همه جوره حمایتمون می کنه من بار ها شاهد کمکش بودم تا نگذاره من دوباره برگردم به راه خلاف ؛ ولی من خیلی آدم بی چشم و رویی بودم که باز گرفتار شدم
می گم که فقط و فقط تقصیر خودم بوده و خدا همه جوره حمایتم کرده تا ترک کنم..
الانم مدتیه که خوب خوبم. و امیدوارم و از ته دل دعا می کنم مه دیگه هرگز غلط اضافی نکنم...
یاد اونوقتایی که با خدا لج می کردم ......... و اون با تمام محبتش من رو کمک می کرد تا بفهمونه به من که حامی منه می یوفتم از خودم خجالت می کشم
خدا جونم ممنونم..
باید به اون هایی که همش از نا امیدی حرف می زنن بگم که
یار ما بنده نواز است از آن می گویم..
هر چقدر هم اوضاشون بد باشه باید امید داشته باشن فقط امید...317
فقط اون یه لحظه که دلت می خواد انجام بدی تحمل کن بخدا بعدش لذت بیشتری می بری از اینکه تونستی خدا رو اطاعت کنیcheshmak
اگه خدا بخواد و بتونم تا آخر اسفند همینطور خوب ادامه بدم .می یام اینجا و داستان گرفتار شدنم رو می گم و اونوقت خواهید فهمید که حتی بدترین وضع رو هم داشته باشی باز هم خدا کمکت می کنه
من یه نمونش!!!17
خدایا ممنونم از تو که من رو در آغوش محبت خودت جای دادی تا فقط و فقط بخاطر تو از گناه برگردم
شکرت خدا.Khansariha (8)
بايد آرام آرام سنگ بزرگي را كه مانع حركت آب است ، بتراشم تا كوچك وكوچكتر شودوبه اندازه اي برسد كه با يك تلنگر او را كنار بزنم .

یک نکته خیلی مهم برای ترک این هست که با یک ویژگی خود مقابله کنم. در واقع این اخلاق تو همه کارها فراگیر هست و اون نتیجه گیری سریع هست. در واقع برای نتیجه گیری سریع کارهای کوچیکی انجام میدادم و نتیجه خود ارضایی مجدد و شکست بود و این خودش عامل تشدید پریشانی و کم شدن اعتماد به نفس بود. برای ترک بهترین کار جذب افکار انرژی زا به طور مداوم و پیوسته( و نه سطحی و مقطعی) برای به دست اوردن یک نتیجه خوب شکستها نباید مانع از این بشه که از این امر مهم غافل بشیم.cheshmak

سپاس شده توسط
خود ارضایی های افراطی و اعتیاد شدید

این حالت برای کسانی که زمان بیشتری مبتلا به خودارضایی هستند شدیدتر هست.

قبلا درباره دور شدن از عوامل تحریک امیز نوشتم بعد از این کار نوبت به مرحله ی دیگری میرسه که مقابله با اون خیلی مهمه و در بازسازی اعتماد به نفس خیلی موثر هست. من از دوره راهنمایی به خود ارضایی مبتلا شدم. یک نگرشی که خیلی به من کمک کرد این بود که خود ارضایی را شناختم . اینکه اعتیاد هست و خودمو اماده مقابله با حالت خماری کردم . حالتی که انسان را بی اراده می کنه من این حالت را خیلی تجربه کردم طوری هست که هر کسی میگه این من نیستم که خود ارضایی می کنم ، اصلا اراده ای ندارم ، دست خودم نیست و من معنای این جمله را خیلی خوب میفهمم.

در واقع سخت ترین شرایط همین حالت هست که باید خودم را کنترل کنم. وگرنه بقیه مواقع راحت میگذره. تو این شرایط دونستن این که تو چه مرحله ای هستم خودش کمک بزرگی هست می دونم که خماری خودارضایی بهم دست داده و باید از دستش خلاص بشم. این جور موقع من سریع دست به کار میشم و خودمو به زور(چون زخوت و تنبلی تمام وجود ادم را میگیره) مشغول مطالعه یا گپ زدن با دوستان ، بیرون رفتن و داد زدن گوش دادن به اهنگ مورد علاقه به یاد اوردن اخرین توبه و اخرین پیمان و حالت بعد از خود ارضایی و چه بهتر سراغ کاری بریم که جایگزین خوبی باشه اونقدر ذهنمون را با چیزهای مثبت و خوب مشغول کنیم که جایی برای این افکار نمونه.
توجه: پیش از انکه این حالت وجود شما را فرا بگیره شما بر ان غلبه کنید

سپاس شده توسط
مهمترین عامل تکرار مجدد خود ارضایی تصاویر و فیلم ها ی مستهجن بوده که این روزها به راحتی در دسترس هستند. 13

در واقع هر عملی که ما انجام میدیم تحت تاثیر فکر های ما هست که به مرحله اجرا میرسه اگر درباره چیزهای پست زیاد فکر کنیم نتیجه خوبی نخواهیم گرفت و اگر فکرمون را با هدف های والا واندیشه های خوب و مفید پر کنیم نه تنها نتیجه خوبی خواهیم گرفت بلکه راهی برای نفوذ افکار بیخود و پوچ نخواهیم گذاشت. به نظر شما نگاه کردن به این تصاویر و فیلم ها چه نتیجه ای داره؟ تا حالا تصمیم گرفتید از این رسانه ها دوری کنید؟

خب هر کس یه راهی داره . بهترین کسی که می تونه به شما کمک کنه خود شما هستید. تصمیم نهایی با شما هست. من برای خودم همیشه سعی کردم این طوری فکر کنم که نگاه کردن (و یا حتی فکر کردن برای نگاه کردن) به این چنین محرکهایی برابر خود ارضایی مجدد هست. سعی کردم که حتی فکر این هم به سرم نزنه که قصد کنم این کار را انجام بدم.

این یک نکته ی خیلی مهم هست برای ترک کردن .به نظر من ساده ترین راه ترک خود ارضایی همین هست. مثل یک گیوتین عمل کنید و در نطفه فکرهای پوچ و بیخود و وسوسه انگیز را خفه کنید و سر از تنشون جدا کنید1744337bve7cd1t81. احساس قدرت کنید و ذهنتون را با چیزهای مفید مشغول کنید. Smiley-face-cool-2

توجه : بعضی ها نگاه می کنند و میگن مقاومت می کنیم ، این هم میشه ولی چرا لقمه را دور گردن میپیچونیم ، در واقع مقاوت کردن در این مرحله خیلی سخت هست .پس اگر قصد ترک خود ارضایی دارید دنبال راه حل های عاقلانه باشید:smiley-yell:

یک بار برای همیشه یک مثال خیلی قشنگ زد گفت که : این کار مثل این هست که شخصی موزی را بخورد و پوست ان را جلوی خود بندازد و بگوید ای وای چیکار کنم الان دوباره میخورم زمین.17

توجه :یکی از دوستان به من گفت که دیگران می گویند ترک خود ارضایی ممکن نیست. از افرادی که موج منفی بزرگی دارن دوری کنید چون این موجها نا خود اگاه روی شما تاثیر میگذاره . برید طرف افرادی که موفق هستند و از انها انرژی مثبت بگیرید. اگر میخواهید قربانی افراط و تفریط ها نباشید فکر کنید و بهترین را انتخاب کنید. از انتخابتون لذت ببرید .

این زندگی توست و تو انتخاب می کنی که چطور باشه ، اگر به این نمی توانم ها گوش کنی و قبول کنی که نمی تونی به نظرت تو زندگی موفق خواهی بود؟ فکر می کنم ترک خود ارضایی امتحان خوبی هست که خودمون را محک بزنیم. Khansariha (18)

سلام
به نظر من هر وقت به فکرش افتادید یه بسم الله بگید و به فکراین باشید که چه ضررهایی داره و سعی کنید که خودتون رو واقعآ به چیز دیگه ای مشغول کنید.
منظورم از واقعآ این است که مثلآ اگه یه کتاب رو دستتون گرفتید تا بخونید تا از فکرش در بیاید فقط نگاهش نکنید بلکه یه کم با صدای بلند بخونید تا حواستون پرت بشه.
یه دعایی رو حفظ کنید لازم نیست که خیلی زیاد باشه اگه فقط نیم خط هم باشه میتونه موثر باشه.من خودم یک خط از مناجات حضرت امام علی(ع) امیرمومنان از بهترین بندگان خدا .......... را حفظ هستم و هر وقت با خودم میگم و فروتنی حضرت رو در برابر خدا میبینم اشکانم جاری میشه(اکثرآ).

سپاس شده توسط
چند روزی بود که حال زندگی خوب نبود...
فکرم خیلی مشغول بود!!...
مدام داشتم به اتفاق 8 ماه پیش فکر میکردم..
ناراحت کننده بود و به شدت دلم گرفته بود..به این فکر کردم خوب اگه نمیشد , چی میشد؟؟!!؟؟
هیچ جوابی نداشتم..جز افسوس!..
اما الآن یه چیزی توی ذهنم جرقه خورد...
مطمئنم اگه اون اتفاق نیوفتاده بود من الآن اینجا نبودم..
به هیچ وجه حاضر نیستم دباره اون خفت و خواری و تحمل کنم..
اعتماد به نفس زیر صفر و...

چند روز دیگه 2 ماه که ترک کردم...
فکر کردن بهشم لذت بخشه..
درسته که به هیچ کس نمیتونم بگم..اما لا اقل جلوی خدا سرشکسته نیستم...
احساس سبکی میکنم ...
سختی های زیادی و کشیدی اما الآن احساس میکنم به هر چی بخوام میتونم برسم

خدا رو شکر میکنم...

ای شیطان ملعون دور شو..تو هر گز نخواهی توانست بین من و معبودم فاصله بیندازی..دور شو...دور شو
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
چيزي كه تا حالا تو ترك كمكم كرده يك انگشتر عقيق بوده كه روش صلوات نوشته شده.

البته نه فقط در مورد خودارضائي بلكه در رابطه با هر گناهي اين انگشتر كمكم كرده.

هر موقع مي خواستم گناهي كنم اين انگشتر رو ميديدم و حداقل به احترام اسمي كه روش بود جلوي خودمو مي گرفتي.

البته نمي خوام بگم كه يك انگشتر فقط مسبب گناه نكردنه مي خوام بگم با ديدن اون احساس واقعيمو يادم مي اومد و خيلي كمكم ميكرد

اينم يه تجربه اييه . امتحانش ضرر نداره53
افتادن در گل و لای ننگ نيست،ننگ در اينست كه در همانجا بمانی
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان