امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

باریس خیلی داری بیخود میشی.یه کم رو تفکراتت مسلط بشی میدونی که داری الکی اذیت خودت میکنی.به خدا راست میگم
باریس اگه بخوای حرفای الکی بزنی میدم پدرتو در بیارن پدر سوخته.4fvfcja4fvfcjaیه کم فک کن تصمیمیا خوب بگیر دیگه
با با اگه شما هم جای من بودید این کارو میکردید******************ی
سلام

یارب عنایتی فرما باریس مانکو را .............................

بنگر به خودت که کی هستی ؟
کجاهستی ؟
به کجا عزم حرکت داری ؟
مطمئنا اطلاعاتت از خودت خیلی کمه ........... خودتو نمیشناسی پسرم.........نه نشناختی بعد این همه عمر .....

برو ببین کی هستی ؟

هنوز دیر نشده ...... هیچ وقت دیر نشده ........ من امروز باختم ........ شاید تا حالا 100 بار زمین خورده باشم ......

ولی میدونم بالاخره یه روز به خاطر این کارا به خودم خواهم خندید .... بله روزی که ترک کرده باشم ....

نمی دونم کدوم یکی از بچه ها بود ، یه جمه ی قشنگ گفت :

ما همه مون در حال ترک هستیم ، پس نباید از هیچ چیز نگران باشیم....

ما گناه نمیکنیم .... ما در حال ترک گناه هستیم ....
با اینکه فردا امتحان فیزیک دارم....ولی اومدم به کانون برای دومین بار در یک روز.....

اینجا کانون ترک است .... کانون رهایی ..... کانون پرواز .......

بیا و عاقلانه تصمیم بگیر .... بیاتا باهمدیگه از امروز شروع کنیم ....

بیا دوست من .... دست تو بده ..

ترک سخته ولی ما میتونیم ....ما میتونیم شیطان رو شکست بدیم....

ما قوی تریم از شیطان چون ما چیزیو داریم که اون نداره .................... ما خدا رو داریم....

نو نباید این امتیاز بزرگ رو فراموش کنی .....

باید این امتیاز رو به رخش بکشونیم و پز بدیم ....

میدونی چه جوری ؟؟؟؟

با نماز اول وقت ............ همون طور که حضرت ولی عصر (عج) می فرمایند :
هیچ چیز همانند نماز ، بینی شیطان رو به خاک نمی مالد ...

پس پاشو دوست من.........پاشو تا قیام کنیم علیه این دشمن قسم خورده :

مرحله ی اول قیام : نماز اول وقت

از فردا صبح شروع می کنیم ، من خودم همیشه نمازمو دقیقه 90 میخونم ، بعضی موقع ها هم قضا میشه و این بده ....

اگه یه روز نماز صبحت قضا شد ، مطمئن باش اون روز شیطون دام هاشو میریزه جلو پات و در کمین منتظر لغزش توست ...

به نظر من اگه نماز صبحمون اول وقت خونده بشه اون روزمون امن میشه ... میگی نه ، امتحان کن ..

فک نکنی من اوضاعم از تو بهتره ، نه منم شرایط تورو دارم ولی حتی یک هزارم ثانیه هم فکر خود کشی نکردم...
چون ایمان دارم که میتونم سوارش بشم .. سوار شیطون ...
گرچه معمولا اون سواری میخوره ولی بالاخره میندازمش زمین ...

پس از امشب شروع می کنیم ..... مرحله اول قیام : نماز اول وقت به خصوص نماز صبح

باریس رفیق نیمه راه نشی ......... یاعلی
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة والنصر ،
وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والذابین عنه والمسارعین الیه فی قضاء حوائجه والممتثلین لاوامره والمحامین عنه والسابقین الی ارادة والمستشهدین بین یدیه ...
ببببببببببببببببه بچه ها ببینید کی اینجاست
رز زرده317317317
بابا کجایی؟ دل تنگی گرفتیم4fvfcja
چی چی استعفا بدی:smiley-yell:
مگه میزاریمcheshmak
یادت نرفته که باران خانوم اینجا رو بهت سپرد53258zu2qvp1d9v
پس باید بمونی4fvfcja
---------------------------------------
حالا یه کف به افتخار داش فرمانده
414141414141
بخاطر متن قشنگش
--------------------------------------
باریس تو هم اینقدر لوس بازی در نیار
یه بار دیگه از این حرفا بزنی
از سقف کانون آویزونت میکنیم تا دیگه از این کارا نکنی4fvfcja
-------------------------------------
راستی الی خانوم کجاست!!!!!!!!!
53
ای طلیعه هشتم!
 من آمدم تا دلم را بر ضریح تو حلقه زنم و به دور کعبه عشق تو طواف دهم.
آمدم تا اشک چشمانم را دخیل سقا خانهات کنم.
آمدم تا از کبوتران حرمت گردم تا به هر صبح به دور گنبد طلائیت به پرواز درآیم
 مولایم! ای طبیب دردمندان!
53
تولد40 عزیز با باریس مانکو صحبت میکنی
شمایی که حامی شدی اینجاست که باید خودتو نشون بدی
چون در حال حاضر بدترین وضعیت تو کانون باریس مانکو داره
id باریس تو پ.خ برات میذارم ببینم چی کار میکنی
فرمانده این حرف و چیزای قشنگ گفتی
ولی حیف برای کی؟53258zu2qvp1d9v
بهت قول میدم باریسی من باهاش حرف زدم میشناسمش
اینو بخونه فقط بهش میخنده
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........
[تصویر:  23e325e16617.png]

اگه يه روزبه مشكل بزرگي برخوردي نروبه خدابگومن يه مشكل بزرگ دارم بلكه برو به مشكلت بگو من يه خداي بزرگ دارم...

[/size]بعلت مشغله فعلا متروکه میباشد[/color]
سلام رفقا...
الی شاید یه دو سه روزی نتونه بیاد کانون..البته شاید.
یهو دیدی فردا صبح کله سحر پیداش شد..الیه دیگه 4fvfcja
اشکال نداره حالا تولد40 قبول زحمت کردن تشریف اوردن
بذار الی چند روزی بره مرخصی
اخه نیست زیاد پرواز کرده بالهاش خسته شده
نشان 100 روزه

اگه يه روزبه مشكل بزرگي برخوردي نروبه خدابگومن يه مشكل بزرگ دارم بلكه برو به مشكلت بگو من يه خداي بزرگ دارم...

سلام
اول تشکر کنم از بچه ها که اینقدر به هم کمک میکنن317
مسافر جان من آدی باریس رو دارم یه یک هفته ای میشه با هم در ارتباطیم
ایشاله درست میشه
----------------------------------------
حالا یه خبر خوشvarzesh
میخواییم به امید خدا طرح طهارت رو شروع کنیمMuscular
امیدوارم با کمک خدا و همت شما به نتایج خوبی برسیم
مطلبی که تو این طرح میخوام بگم چند ماه پیش از کتاب
"شرح مراتب طهارت" از استاد صمدی آملی خوندم
که این کتاب شرحی است بر کتاب رساله وحدت از علامه حسن زاده آملی

راستی اینو هم بگم که این کتاب تو ترک به من خیییییییییییییلی کمک کرد

و همچنین خودم از منابع دیگه به این بحث اضافاتی انجام دادم(مثل سایت مناجات و ....)
در نتیجه فکر نکنید که تمامی این مطالب رو از کتاب استاد صمدی گرفتم
طرح کلی مطالب از ایشونه ولی بعضی از توضیحات رو برای درک بهتر تغییر دادم

و اینو هم در نظر داشته باشید که فقط اون بخش هایی رو که تو ترک به ما کمک میکنه با توضیح آوردم

میخواستم کل توضیحات رو یک جا بزارم ولی به این نتیجه رسیدم که شاید حوصلتون سر بره و نخونیدKhansariha (134)
برا همین تیکه تیکه تو چند روز مطالب رو میزارم

ایشاله وقتی بهش معرفت پیدا کردیم اون موقع راحت تر میتونیم عملیش کنیم
وقتی مطالب رو باهم خونیدیم اون موقع میگم قراره چیکار کنیمKhansariha (18)

طرح طهارت بخش اول

استاد صمدی مراتب طهارت رو به دو بخش ظاهری و باطنی تقسیم کرده که در زیر مختصرا توضیح میدم

مراتب طهارت: 1)طهارت ظاهری 2) طهارت باطنی

همانطوري که بين ظاهر و باطن عالم مناسبت وجود دارد و اين ظاهر و باطن از هم تأثير مي‌پذيرند، بين روح و بدن انسان نيز ارتباط تام و کاملي برقرار است که هم بدن در روح تأثير مي‌کند و هم روح در بدن. اگر طهارت هم در مرتبة بدن و هم در مرتبة روح مراعات شود، تأثير بسيار زيادي در انسان خواهد داشت. اين است که براي آدمي هم طهارت ظاهري (مانند طهارت بدن و لباس) و هم طهارت باطني (که طهارت در مقام نفس، عقل، خيال، وهم، سِرّ و باطن است)، نياز مي‌باشد.

1) طهارت ظاهري (طهارت بدن)

طهارت بدن را بايد مقدمه پاکي روح قرار داد طهارت ظاهري يعني انسان بعد از دفع کثافات و نجاسات بايد خودش را تطهير کند.
الحمدلله اکنون مردم اجتماع ما به سمتي سوق پيدا کرده اند که سعي مي‌کنند بيشتر طهارت بدن و لباس را رعايت کنند و با رشد بهداشت، مشکلاتي که در گذشته بر اثر عدم رعايت نظافت و پاکي وجود داشت، تا حدودي رفع شده است.

چند نکته مهم در طهارت ظاهري بدن

انسان بايد در چند مورد از اقسام طهارات ظاهري توجه زيادي داشته باشد؛ يکي از آنها طهارت بدن از جنابت است تا جائيکه مواظب باشد حتي با بدن جنب به رختخواب نرود و نخوابد. بعضي از عزيزان رزمندة ما در ايام جنگ خاطرات بسيار خوشي را در اين بخش از خودشان به يادگار گذاشته‌اند. امکان نداشت رزمنده‌اي شب جنب شود و تا صبح با جنابت به سر ببرد. حتي در هواي سرد زمستان منطقه بهمنشير، خود را در آن رودخانه تطهير مي‌کردند.
طهارت ظاهري بدن باعث مي‌شود که بدن معتدل شود و انسان درامور ظاهري بدن افراط و تفريط نکند تا آنجا که باعث مي‌شود نفس نيز به اعتدال راه پيدا کند. آنچه مهم است اين است که تأثير نامطلوب جنابت بر روح شخص بسيار شديد است لذا در رفع اين ناپاکي بايد خيلي دقت شود.

طهارت حواس(چشم - زبان – گوش)

طهارت حواس – چشم

گذرگاه ورود به منجلاب انحرافات و فساد جنسي «چشم چراني» و نگاه به نامحرم است. نگاه هاي آلوده ، تخم شهوت را در دل بارور ساخته ، صاحبش را به فتنه و انحراف مبتلا مي كند.

حضرت امام صادق ـ عليه السلام ـ فرمود :
روضة المتقين، ج 9،‌ص 434 :: چشم چراني ، تخم شهوت را در دل مي كارد و چنين كاري براي نگاه كننده كافي است كه منشأ فتنه گردد.

نگاه كردن به ناموس ديگران ، ‌خواست شيطان است. چشمي كه تيرهاي آلوده نگاه را به نامحرمان پرتاب مي كند ، محل كمين شيطان است. شيطان از كمان چشم هاي او ناموس ديگران را نشانه مي گيرد.

اميرمؤمنان ـ عليه السلام فرمود : چشم ها ، كيمنگاه هاي شيطان است.
پس بايد مراقب چشمان خويش باشيم ، تا شيطان از آن براي تخريب ايمان ما و ناموس مردم استفاده نكند.

سفارش قرآن به چشم پوشي از نامحرم :

نور آیه 31 ، به زنان با ايمان بگو چشمانشان را (از نامحرم) فرو بندند و دامن خود را حفظ كنند.

پس خواست قرآن رعايت عفت عمومي براي زن و مرد است و اين كار ضروري و واجب شمرده شده است : نگاه كردن مرد به بدن زن نامحرم چه با قصد لذّت و چه بدون آن حرام است و نگاه كردن به صورت و دستها ، اگر با قصد لذّت باشد ، حرام است ، بلكه احتياط واجب آن است كه بدون قصد لذت هم نگاه نكنند و نيز نگاه كردن زن به بدن مرد نامحرم حرام است.
ارزش چشمان پاك هر يك از اعضاي بدن مؤمن نسبت به عبادت پروردگار متعال وظيفه خاصي بر عهده دارد كه اگر بدان وظيفه عمل كرد، ارزشمند است.

حضرت علي ـ عليه السلام درباره مواظبت و حفاظت از چشمها فرمود : بحارالانوار، ج 101، ص 35
چيزي در بدن كم سپاستر از چشم نيست ، خواسته اش را ندهيد كه شما را از ياد خدا باز مي دارد.

رسول خدا صلي الله عليه و آله چشمان با ارزش را اين گونه توصيف مي كند : بحارالانوار، ج 101، ص 35
همه چشم ها روز قيامت گريانند جز سه چشم : چشمي كه از ترس خدا بگريد ، چشمي كه از نامحرم فرونهاده شود ، چشمي كه در راه خدا (و پاسداري از كيان اسلام) شب زنده دار باشد.

چشمي كه به نگاه حرام آلوده نگردد ، سبب بركات زير مي گردد :

ديدن شگفتي ها :
رسول خدا ـ صلي الله عليه و آله ـ فرمود : «غُضُّوا اَبْصارَكُم تَرَوْنَ الْعَجائِبَ» همان، ص 41
چشمهايتان را (از نامحرم) بپوشانيد تا عجايب و شگفتي ها را ببينيد.
راحتي قلب :
امام علي عليه السلام فرمود : «مَنْ غَضَّ طَرْفَهُ اَراحَ قَلْبَهُ» آنكه از نامحرم چشم خود را فرو نهاد ، قلبش را راحت كرده است. شرح غررالحكم، آمدي،‌ج 5 ، ص 449

نيك خويي :
هم چنين آن حضرت فرمود : «مَن‌ غُضَّتْ اَطرافُهُ حَسَنَتْ اَوصافُهُ» كسي كه نگهاه هايش كنترل شود ، صفاتش نيكو گردد.

پاداش الهي :
امام صادق عليه السلام فرمود : بحارالانوار، ج 101، ص 37
هر كسي زني را ببيند و (بلافاصله) ديده اش را به آسمان بدوزد يا چشم فرو بندد ، چشم باز نگرداند مگر خداوند حوريان بهشتي را به عقد او در آورد.

چشيدن شيريني ايمان :
پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله فرمود :
نگاه (به نامحرم) تير زهرآلودي از تيرهاي شيطان است و هر كس آن را از ترس خدا ترك كند ، خداوند چنان ايماني به او عطا كند كه شيريني اش را در دل خويش احساس كند.

1744337bve7cd1t81
53
ای طلیعه هشتم!
53
این یک اسپم است و ارزش دیگری ندارد4fvfcja
تولد 40 جان چرا الکی شایعه درست میکنی درست میشم13
مگه ما باهم کلی جر بحث نکردیم دیدی که آدم نیستم درستم نمیشم:smiley-yell:
من بازم دیروز خود ارضایی کردم تو اردیبهشت بره بار 4 م بود:smiley-yell:1313
بابا گفتم
ایشاله درست میشه
------------
راستی فرمانده چی شده؟؟؟؟
اعلام وضعیتت رو دیم
بیا بگو آخه چرا!!!!!!!!
53
ای طلیعه هشتم!
53
سلام ....

من یه سوال اساسی برام پیش اومده ؟؟؟؟؟؟؟

بهش جواب بدین .... بذارینش به بحث .

ببینید بچه ها همه ی ما وقتی تصمیم به ترک میگیریم ... خیلی جدی و مصمم هستیم و باخودمون میگیم دیگه این بار دفعه ی آخر بود وبرای همیشه تموم شد ...

بعد از یه مدت حالا بستگی داره که چند روز باشه ... یهو چشممون به یه صحنه میفته و تحریک میشیم ....
و چون خوشمون میاد بیشتر نگاه میکنیم ولی حواسمون هست که خیلی جلو نریم...

حالا من یه سوال دارم ... به نظر شما کسی که بعد از تصمیم به ترک همچین اتفاقی براش پیش میاد میتونه بازم خودشو کنترل کنه.... یا نه وبه ناچار باید بره و خودشو ارضا کنه ؟؟؟
به عبارت دیگر اینکه آیا بعد از آلوده شدن دل توسط چشم دیگه راه فراری نیست و باید ارضا بشیم تا شیطون بره بیرون ... یا اینکه نه اینطور نیست وحتی بعد از نگاه آلوده باز هم میشه شیطون رو از دل بیرون کرد ....

ممنون
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة والنصر ،
وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والذابین عنه والمسارعین الیه فی قضاء حوائجه والممتثلین لاوامره والمحامین عنه والسابقین الی ارادة والمستشهدین بین یدیه ...
317
سلام دوستان.طرح خوبیه.دست گل بهنام جان درد نکنه این طرح رو راه انداخته.317Khansariha (48)
من که از زمانی که برگشتم به زندگی سعی میکنم همه اینا رعایت
هم ظاهر هم باطن
ولی خب الان تو کانون باید چیکار کنیم
نکنه میخوای کانون طهارت بدی
نشان 100 روزه

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان