امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1390 بهمن 1، 21:38)سیزده نوشته است: سلام سیروس جان. چطوری جنگجو ؟

کم پیدایی؟ .وقتی نبودی به یادت بودم. از بچه ها بپرس چقدر به فکرت بودم.

بابت بحث جالبی هم که مطرح کردی ازت تشکر می کنم.

اگه دید دینی رو بگذاریم کنار از جهات بسیاری درسته و خیلی مفید.

چون میشه با این دید به یک سوال اساسی پاسخ داد: چرا شیطان وجود دارد. مگر خدا خالق بدی است؟

اما با اجازه می خوام یک کم از دید دینی هم بررسی کنم( با اجازه آقا سیروس).

اگر انیشتین مسلمان بود. حتما این جوری پاسخ نمی داد. چون تو دین اسلام شیطان آفریده خداست ( تا اونجا که من می دونم) .

ولی مثالی که انیشتن بهش اشاره کرد خیلی قشنگ بود. با این مثال هم میشه به یک سوال اساسی پاسخ داد.

بعضی ها سوال می کنند:

چرا بدی وجود داره؟ مگه خدا چیز بد هم خلق می کنه؟

طبق چیزی که من می دونم، زرتشتی های کنونی معتقد دو خدا وجود داره. یک خدای خوب که خوبی رو خلق می کنه.

و یک خدای بد که بدی رو به وجود میاره. البته اونها خدای خوب رو می پرستند. زرتشتی ها به سوال فوق این طور پاسخ می دهند.

اما در دین اسلام فقط یک خدا وجود دارد و همون خدا آفریننده همه چیز هست.

اگر از یک مسلمان آگاه سوال بشه که آیا خدا بدی رو آفریده؟

اون مسلمان می تونه از مثال انیشتین به خوبی استفاده بکنه.

بدی چیزی نیست که خدا اون رو آفریده باشه. بدی در واقع عدم وجود خوبی هست. همونطور که انیشتین گفت تاریکی

چیزی نیست که کسی اون رو به وجود آورد باشه. تارکی در واقع عدم وجود نور هست.
خیلی ممنونم از شما بابت اینکه به یادم بودید
راستشو بخوایید دنبال یه بهونه بودم واسه شروع ترک من چون امام رضا رو خیلی دوست دارم تصمیم گرفتم که از روز شهادتش شروع کنم و جالبه که بعد از 40 روز مقاومت میرسم به روز شهادت حضرت معصومه
یعنی بهترین فرصت همین دوره 40 روزه است امیدوارم با دعای شما دوستان و با کمک خداوند و شفاعت امام رضا بتونم بعد از 5 سال جنگیدن بالاخره این کار زشت رو کنار بزنم و میدونم که عملیه چون پشتکار قوی دارم
به امید موفقیت شما و {خودم !cheshmak}
فقط یه سوال داشتم من میتونم این طور داستان های آموزنده رو اینجا مطرح کنم تا دوستان هم استفاده کنن؟
303
سلام خوبین؟
گروهمه دیگه ....گفتم یک سری بزنم1276746pa51mbeg8j
ببخشید چیزی ندارم بگمTears1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81Khansariha (134)
راستی این 200 مین پستمه 17Smiley-talk002Smiley-talk002
535353

بابا هوانگ جون دلم برات تنگ شده بود بیشتر بیاKhansariha (18)

خدا وکیلی عجب موقعی رو برای ترک انتخواب کردی سیروس جان خیلی باحالهSmiley-face-thumbSmiley-face-thumbSmiley-face-thumb

آقا من به یه مورد بر خوردم اون بحثی که در مورد برادر خواهر کوچیکتر کردیم یادتون هست،
الآن من فهمیدم داداشم به این بلا دچار نیست خدارو شکر ولی برای پیشگیری اینجا رو معرفی
بکنمwacko2
اصلا کسایی که به این بلا دچار نیستند میتونن عضو بشن17
اصلا اصلا این داداش ما بیاد این تو براش بد نمیشهKhansariha (134)
3*اصلا چا ما تو این سایت یه انجمن برای کسایی که دچار نیستند نداریم17

اگه موافقید یه پیام به سها خانوم بزنم
آبرو داشتن لیاقت می خواد  که من سست عنصر ندارم//امید وارم که این دفه نشکنم

1276746pa51mbeg8j461276746pa51mbeg8j
START AGAIN

From 93/2/3
Kool
  [تصویر:  05_blue.png]

سلام303

ماشاء الله باز دوباره شلوغ شدش اینجا317

ناصریا جان من دیدم پست زدی فکر نمیکردم توش چی میتونه باشه و داشتم ویرایش میکردم یه جایی رو

بعد گفتم بیام ببینم چی نوشتی که دیدم در مورد سرعت لایک زدن منه4fvfcja

ما شاء الله به محمدرضا جان گل خوش برگشتی317

هووان وونگ جان 200 امین پستتو تبریک میگمKhansariha (46)

مرتضی جان داستان هاتو میتونی توی تالار ادبیات تاپیک داستنهای کوتاه و خواندنی هم بذاریSmiley-face-thumb

.................
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

به امید موفقیت شما و {خودم !cheshmak}
فقط یه سوال داشتم من میتونم این طور داستان های آموزنده رو اینجا مطرح کنم تا دوستان هم استفاده کنن؟
[/quote]

سلام سیروس جان. خوشحالم که حالت خوبه.

داستان خوب و زیبایی رو میذاری. به نظر من نه تنها مشکلی نداره بلکه خیلی هم آموزنده هست.البته تو تالار ادبی هم می تونی داستان های زیبات رو بذاری.

فقط یه سوال:

چرا جواب پیام هام رو نمیدی؟
[تصویر:  3603a504c71.png]

نوبهارم کن، نوبهارم
می خواستم در بین صحبت ها به یه مطلبی اشاره کنم.روی صحبتم همه بروبچ جنگجو هستند.

ما اینجا درباره مسائل مختلفی صحبت می کنیم. بهم روحیه می دیم. هوای همدیگه رو داریم.Khansariha (18)

که خیلی هم خوب و مفیده.
من خودم هر روز خداروشکر می کنم. که تو کانون هستم و بین بروبچ باصفا و با مرام جنگجو. (مخلص همشون هم هستم303)

ولی بچه ها این رو فقط جهت یادآوری می گم. ما این جمع شدیم با کمک هم بزنم دهن مهن شیطون رو . . . . . کنیم.

من خودم بارها از شیطان لعین شکست خوردم. ولی از وقتی اومدم بین جنگجویان پیروزی تصمیم گرفتم محکم تر جلوی شیطان بایستم.

از وقتی جگجو شدم چند بار هم زدم بووووووووووووووووق شیطون رو بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووق کردم.

برای مقابله با شیطان لعین باید شناخت بهتری ازش داشته باشیم. و همین طور شناخت بهتری از خودمون. که من می خوام

یه مقدار در این مورد براتون بنوسم.

نوبهارم کن، نوبهارم
چند روز پیش سیروس پست زد و ابراز نگرانی می کرد. سیرووس می گفت با این که ایمان به خدا داره اما تو دلش

وسوسه هایی هست که دلهره و نگرانی براش به وجود میاره. البته سیروس کلی صحبت کرد. ما هم کمی کمکش کردیم.

الان می خوام یک نکته مهمی رو که اون موقع یادم رفت بگم.

ببینید، اون موقع که شیطان در حال بیرون شدن از بهشت بود، از خدا خواست که بهش توانایی بده که بتونه انسان رو

وسوسه کنه و از صراط مستقیم گمراه کنه. شیطان این توانایی رو داره که در قلب انسان وسوسه و تردید به وجود بیاره.

اون می تونه انسان رو به انجام کارهای بد تحریک کنه.

بنابراین ما باید آگاه باشیم گاهی اوقات اگر تو قلبمون وسوسه ایجاد میشه و ما رو به هم می ریزه. این احتمالا کار شیطان هست.

این که چطوری در برابر وسوسه های شیطان مقاومت کنیم بحث مفصلی هست. ولی ما باید به این موضوع توجه کنیم.

و هیچ وقت نباید فراموش کنیم. شیطان در مواقعی بیشتر انسان رو تحریک می کنه.

شیطان فرصت طلبه، و مواقعی که ما دچار لغزش میشیم، مثلا وقتی گناهی مثل خ.ا رو انجام می دیم و

روح و روان ما دچار آشفتگی میشه، وسوسه های شیطان بیشتر میشه. و من فکر می کنم تاثیرگذارتر هم میشه.

به عنوان مثال دیگر هم، در حدیثی که از معصوم نقل شده: وقتی یک زن و یک مرد نامحرم به تنهایی در کنار هم قرار بگیرند،

نفر سومی که اونجا حاضر میشه شیطان هست.

پس همیشه مراقب وسوسه های شیطان باشید.

در پایان یادمون باشه:

شیطان که دشمن قسم خورده انسانه و به قول معروف از انسان کینه شتری داره!!!

اعوذ بالله من شر الشیطان اللعین الرجیم

پناه می برم به خدا از شر شیطان لعین رانده شده

اعوذ بالله من وسوسة الشيطان الرجيم

نوبهارم کن، نوبهارم
جای شما ناخالی دیروز شیطون یه سری به ما زد داشت حریف میشد لا کردار......... [تصویر:  diablo.gif]
ما هم از سیستم چار سه سه استفاده کردیم 4 تا تو شکم 3 تا تو دماغ 3 تا دیگه هم بماند....... [تصویر:  boxing.gif]
رفت دیگه برنگشت امروزم که تنهام تا الان خبری ازش نیست..........Smiley-face-cool-2
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سعید جان بنویس......Khansariha (8).......منم یه سری داستان در مورد شیطون دارم وقت کردم میزارم...............Khansariha (56)
میگم یه کورس بزاریم با علیرضا...........ببینیم کی سریعتر لایک میزنه.....4fvfcja
وونگ جان تا دویست و یکمیرو نزدی............تبریک...........Khansariha (46)
سیروس جان واست آرزوی موفقیت میکنم.............Muscular
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
محمدرضا.............اونایی که به این مرض دچار نیستن فک نکنم رغبتی برای ورود به کانون داشته باشن.....:s:.......صبر کن ببین بچه های دیگه چی میگن بعد تصمیم بگیر......
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
[تصویر:  MuALi.png]
Brick 
سلام
این ناصره[تصویر:  112.gif]

این سهیله با بچش [تصویر:  Laie_7.gif]

این هوانگه [تصویر:  bathtime.gif]

این سعیده [تصویر:  vahidrk1.gif]

این منم [تصویر:  10.gif]

این اسکایه [تصویر:  cowboypistol.gif]

این همایون در زمان زونا [تصویر:  crazy.gif] بعد از زونا [تصویر:  305.gif]

این هومانه [تصویر:  Banane21.gif]

اینم گروه جتگ جویانه [تصویر:  mocantina.gif]

شوخی بود کسی به خودش نگیره
گفتم یه چیزی گفته باشم [تصویر:  164.gif]

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

محمدرضا

درباره بقیه قضاوت نمی کنم.

ولی انصافا من مهریون ترم.

نوبهارم کن، نوبهارم
(1390 بهمن 3، 15:28)----- نوشته است:   سلام
این ناصره[تصویر:  112.gif]

این سهیله با بچش [تصویر:  Laie_7.gif]

این هوانگه [تصویر:  bathtime.gif]

این سعیده [تصویر:  vahidrk1.gif]

این منم [تصویر:  10.gif]

این اسکایه [تصویر:  cowboypistol.gif]

این همایون در زمان زونا [تصویر:  crazy.gif] بعد از زونا [تصویر:  305.gif]

این هومانه [تصویر:  Banane21.gif]

اینم گروه جتگ جویانه [تصویر:  mocantina.gif]

شوخی بود کسی به خودش نگیره
گفتم یه چیزی گفته باشم [تصویر:  164.gif]
واي محمد رضا خدا خفت كنه. خيلي خنديدم317317

مخصوصا براي همايون و سهيل
4fvfcja4fvfcja

نعمتي هستي براي اين كانون
53

دوست دارم
سلاااااااااااااااااام.چطورین جنگجوها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما یه لحظه رفتیم ببینیم وضعیت هواپیماهای پرواز چطوره؟بالاخره ما نیروی هواییم داریم.می خوایم از زمین و هوا شیطونو بترکونیم303خلاصه ببخشید که کم میام.به یادتونم.نه انگار استوار سعید خوب داره اینجا رو کنترل می کنه.استوار این محمد رضا مظلومه هواشو داشته باش4fvfcja.همایون سهیل و کلهم اجمعین ارتش جنگجوهاااااااااااااا موفق باشیدKhansariha (8)ناصر صاف واستا4fvfcjahaha
ماموریت شما در زندگی بی مشکل زیستن نیست با انگیزه زیستن است.پس بگذار مشکلات هر چه می خواهند بکنند تو با انگیزه مسیر درست را برو[تصویر:  8.gif]///به هر چه بیندیشید وسعتش می دهید...پس به انچه دلخواه شماست بیاندیشید///ارامش ذهن بخاطر داشتن مشکلات کمتر نیست.ارامش ذهن ناشی از عیب جویی کمتر است/// معمولا بهترین نقطه برای یک اغاز دوباره: همان جایی است که اکنون ایستاده اید.قبل از انکه ادرس خود را عوض کنید. تفکر خود را تغییر دهید.وقتی شما تغییر می کنید موقعیتهای شما هم دستخوش تغییر می شوند و این یک قانون است

سلام
منم شوخی کردم اق سعید[تصویر:  toyou.gif]
چون خیلی دوست دارم بچه ها این سعیده [تصویر:  grouphug.gif]

این بچه سهیله [تصویر:  4025mr7.gif] [تصویر:  899.gif] [تصویر:  926.gif]

اینم خود سهیله [تصویر:  4u2ap3b.gif]

اسکای چی میگی بره خودت برو بچ بریزید بهم این پادگانو [تصویر:  pillowfight.gif]

ما مخلص همه هستیما[تصویر:  SEVeyesB08_th.gif]

START AGAIN

From 93/2/3
Kool

سلام اسکای . کم پیدایی.

ناقلا تو گروه های دیگه هم میری؟cheshmak

نوبهارم کن، نوبهارم
(1390 بهمن 3، 19:06)------- نوشته است: این بچه سهیله [تصویر:  4025mr7.gif] [تصویر:  899.gif] [تصویر:  926.gif]

اینم خود سهیله [تصویر:  4u2ap3b.gif]
این بچه ی من نیست...........4fvfcja
نشون به این نشون که بچه ی من یه کلاشینکف داره واسه یه روزگی ش گرفتم که هیچوقت اونو از خودش جدا نمیکنه........تازه قول تیر بارم بهش دادم..... [تصویر:  bigun.gif]
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
برو بچه های جنگجو با یه قانون جدید چطورین ؟؟؟؟.........پایه این عملیش کنیم...........
از این به بعد هر کی بشکنه یه اعتبار از دست میده....:smiley-yell:........برای شروع میتونیم از یه هفته شروع کنیم......شاید باعث شه که کمتر سراغش بریم...........53258zu2qvp1d9v

(1390 بهمن 3، 19:19)سیزده نوشته است: سلام اسکای . کم پیدایی.

ناقلا تو گروه های دیگه هم میری؟cheshmak
رفته بود جاسوسی..........بزار بیاد تخلیه اطلاعاتیش میکنیم...........4fvfcja

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 15 مهمان