امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

عه مگه گوش ندادی؟؟؟؟.........4fvfcja
[تصویر:  MuALi.png]
بیا گوش کن اگه ندادی.....4fvfcja
dl.vivamusic.ir/musics/Mehdi%20Yarrahi/Mehdi%20Yarrahi%20-%20Har%20Jaye%20Donyaei%20Delam%20Ounjast%20(128).mp3
سلام ... 303

چطورید بچه ها؟؟

گفتم یکم حالم گرفتس بیام اینجا بلکه شاد شیم ... 42
هیچی ...
نگو عمو سعید که حاله ما هم گرفتست.............برو تو فازه آهنگ.........من که الان غرقم....4fvfcja
(1391 مرداد 11، 23:22)Thank-God نوشته است: حالا بزار به پوریا بگم 4fvfcja

اینجا لینک اهنگ میزاری :smiley-yell:4fvfcja

کلت رو .......varzesh4fvfcja

لینک......
لینک کیه؟؟؟؟!!!!!Khansariha (134)

بذار برم راپورت بدم به بچه های کمیته که اسمه مونث دیگه نیاری تو گروه.....4fvfcja
من چرا احساس میکنم این پستم قراره گیر کنه........4fvfcja
نه مثل اینکه نکرد......4fvfcja
یکی مثل علی الان نیاز داریم........ الان..........53258zu2qvp1d9v

[تصویر:  0.049512001343645502_taknaz_ir.jpg]

[b]شاهکار پاسخ امیرالمؤمنین به سوال علم بهتر است یا ثروتجمعیت زیادی دور حضرت علی(ع) حلقه زده بودند. مردی وارد مسجد شد و در فرصتی مناسب پرسید:

- یا علی! سؤالی دارم. علم بهتر است یا ثروت؟

علی(ع) در پاسخ گفت: علم بهتر است؛ زیرا علم میراث انبیاست و مال و ثروت میراث قارون و فرعون و هامان و شداد.

مرد که پاسخ سؤال خود را گرفته بود، سکوت کرد. در همین هنگام مرد دیگری وارد مسجد شد و همان‌طور که ایستاده بود بلافاصله پرسید:

- اباالحسن! سؤالی دارم، می‌توانم بپرسم؟ امام در پاسخ آن مرد گفت: بپرس! مرد که آخر جمعیت ایستاده بود پرسید: علم بهتر است یا ثروت؟

علی فرمود: علم بهتر است؛ زیرا علم تو را حفظ می‌کند، ولی مال و ثروت را تو مجبوری حفظ کنی.

نفر دوم که از پاسخ سؤالش قانع شده بود، همان‌‌جا که ایستاده بود نشست.

در همین حال سومین نفر وارد شد، او نیز همان سؤال را تکرار کرد، و امام در پاسخش فرمود: علم بهتر است؛ زیرا برای شخص عالم دوستان بسیاری است، ولی برای ثروتمند دشمنان بسیار!

هنوز سخن امام به پایان نرسیده بود که چهارمین نفر وارد مسجد شد. او در حالی که کنار دوستانش می‌نشست، عصای خود را جلو گذاشت و پرسید:

- یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

حضرت ‌علی در پاسخ به آن مرد فرمودند: علم بهتر است؛ زیرا اگر از مال انفاق کنی کم می‌شود؛ ولی اگر از علم انفاق کنی و آن را به دیگران بیاموزی بر آن افزوده می‌شود.

نوبت پنجمین نفر بود. او که مدتی قبل وارد مسجد شده بود و کنار ستون مسجد منتظر ایستاده بود، با تمام شدن سخن امام همان سؤال را تکرار کرد. حضرت‌ علی در پاسخ به او فرمودند: علم بهتر است؛ زیرا مردم شخص پولدار و ثروتمند را بخیل می‌دانند، ولی از عالم و دانشمند به بزرگی و عظمت یاد می‌کنند.

با ورود ششمین نفر سرها به عقب برگشت، مردم با تعجب او را نگاه ‌کردند. یکی از میان جمعیت گفت: حتماً این هم می‌خواهد بداند که علم بهتر است یا ثروت! کسانی که صدایش را شنیده بودند، پوزخندی زدند. مرد، آخر جمعیت کنار دوستانش نشست و با صدای بلندی شروع به سخن کرد:

یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

امام نگاهی به جمعیت کرد و گفت: علم بهتر است؛ زیرا ممکن است مال را دزد ببرد، اما ترس و وحشتی از دستبرد به علم وجود ندارد. مرد ساکت شد.

همهمه‌ای در میان مردم افتاد؛ چه خبر است امروز! چرا همه یک سؤال را می‌پرسند؟ نگاه متعجب مردم گاهی به حضرت‌ علی و گاهی به تازه‌ واردها دوخته می‌شد.

در همین هنگام هفتمین نفر که کمی پیش از تمام شدن سخنان حضرت ‌علی وارد مسجد شده بود و در میان جمعیت نشسته بود، پرسید:

- یا اباالحسن! علم بهتر است یا ثروت؟

امام فرمودند: علم بهتر است؛ زیرا مال به مرور زمان کهنه می‌شود، اما علم هرچه زمان بر آن بگذرد، پوسیده نخواهد شد.

در همین هنگام هشتمین نفر وارد شد و سؤال دوستانش را پرسید که امام در پاسخش فرمود: علم بهتر است؛ برای اینکه مال و ثروت فقط هنگام مرگ با صاحبش می‌ماند، ولی علم، هم در این دنیا و هم پس از مرگ همراه انسان است.

سکوت، مجلس را فراگرفته بود، کسی چیزی نمی‌گفت. همه از پاسخ‌‌های امام شگفت‌زده شده بودند که… نهمین نفر هم وارد مسجد شد و در میان بهت و حیرت مردم پرسید:

یا علی! علم بهتر است یا ثروت؟

امام در حالی که تبسمی بر لب داشت، فرمود: علم بهتر است؛ زیرا مال و ثروت انسان را سنگدل می‌کند، اما علم موجب نورانی شدن قلب انسان می‌شود.

نگاه‌های متعجب و سرگردان مردم به در دوخته شده بود، انگار که انتظار دهمین نفر را می‌کشیدند. در همین حال مردی که دست کودکی در دستش بود، وارد مسجد شد. او در آخر مجلس نشست و مشتی خرما در دامن کودک ریخت و به روبه ‌رو چشم دوخت. مردم که فکر نمی‌کردند دیگر کسی چیزی بپرسد، سرهایشان را برگرداندند، که در این هنگام مرد پرسید:

- یا اباالحسن! علم بهتر است یا ثروت؟

نگاه‌های متعجب مردم به عقب برگشت. با شنیدن صدای علی مردم به خود آمدند:

علم بهتر است؛ زیرا ثروتمندان تکبر دارند، تا آنجا که گاه ادعای خدایی می‌کنند، اما صاحبان علم همواره فروتن و متواضع‌اند. فریاد هیاهو و شادی و تحسین مردم مجلس را پر کرده بود.

سؤال کنندگان، آرام و بی‌صدا از میان جمعیت برخاستند. هنگامی‌که آنان مسجد را ترک می‌کردند، صدای امام را شنیدند که می‌گفت: اگر تمام مردم دنیا همین یک سؤال را از من می‌پرسیدند، به هر کدام پاسخ متفاوتی می‌دادم.

منبع:کشکول بحرانی، ج1، ص27. به نقل از امام علی‌بن‌ابی‌طالب، ص142.

* البته نقل است که گروهی با قصد و نیت این افراد را اجیر کرده بوداند و به نزد حضرت مولا می فرستادند تا او را به زعم خود در نزد مردم خوار کنند.

[/B]
(1391 مرداد 11، 23:39)Thank-God نوشته است:
(1391 مرداد 11، 23:34)soheil70 نوشته است: من چرا احساس میکنم این پستم قراره گیر کنه........4fvfcja
نه مثل اینکه نکرد......4fvfcja

خدایا پست سهیل رو در گرداب دیتابیس گیر انداز تا من او را نجات داده و 4fvfcja
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
فردا سرش منت بزارم4fvfcja
دیدی که گیر نکرد.........4fvfcja
محمدی هاش صلوات............Smiley-face-cool-2
ای داد......گیر کرد...........کاش از خدا یه چیز دیگه خواسته بودی.......4fvfcja
گهی زین به پشت و گهی پشت به زین.....53258zu2qvp1d9v
قضا بلا بود برادر...........4fvfcja
الان که به خواسته ت رسیدی برو بگیر بخواب منم می خوام همینجوری غرق بمونم تا صبح................:smiley-yell:Khansariha (18)

خدایا این شبا رو از ما نگیر..........4fvfcja

شبهای گلبندک چه نا تمومه..................Muscular
بفرمایین تو دمه در بده........4fvfcja
(1391 مرداد 11، 23:59)Thank-God نوشته است: مشکل گرداب رو فهمیدم باشه دفعه بعد هم میام نجاتت میدمKhansariha (48)Khansariha (18)

نمیدونم چرا خوابم نمیاد
شاید دوباره میخواد پستت گیر کنه من فرشته نجاتت شدم تا بیدار بمونم4fvfcjavarzesh
پس میخوای یه صفحه دیگه رو هم پر کنی...هاااا؟!......4fvfcja
پستمم روزی یه بار بیشتر گیر نمیکنه............4fvfcja

بگیر بخواب خوابت میبره.....تو خوابم به این فک کن که فرق خمار با نشعه چیه بعد فردا بیا جواب بده......4fvfcja
بازم علی و حوضش تنها......53258zu2qvp1d9v
سلام ... 303

بچه ها دیشب خطر از بیخ گوشم گذشت خداروشکر ... :s:

دیشب گفتم حالم گرفته بود ... همون شد دلیلی که فکرای ماورایی بیافته تو سرمون

خلاصه به هر بدبختی بود جمعش کردیم 4fvfcja

الانم پاکم317

و

خواستم بگم

بچه ها سعی کنید زودرنج نباشید ... Khansariha (18)

راستی

امشب منتظرم ... هوس یه گپ مفصل کردم 4fvfcja ...

دیشب مکالماتو میخوندم دهنم آب افتاد ...4fvfcja (ولی حسش نبود42)

خوش باشین53
هیچی ...
سلام303
میبینم که دیروز کلی اسپم زدین

بزن بابا اینجا حلاله4fvfcja
داداش سهیل از شما بعیده:smiley-yell:4fvfcja
و اینکه مجددا داداش امیر حسین تبریک میگم41
و دیگه اینکه بچه ها منم پاکمMuscular

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام
خوبید؟ خوشید؟ حال و احوال؟
انقدر دلم هوای حافظیه کرده. یکی دو ماه که نرفتم.
امیرحسین خان تبریک فراوان.317317317317
MuscularMuscularMuscularMuscularMuscularMuscularMuscularMuscularMuscular317317317317317317317317
شاد باشید
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
سلام نماز روزه هاتونقبول53؛وای دارم میترکم؛ من بر عکسم ماه رمضون وضعیتو برام سخت تر میکنهwacko21276746pa51mbeg8j
ره آسمان درون است...  53
دروووود
به به به.....
خوب خوبه هواش چرا غور میزنی دیگه ثنگ گاد جونم
دوباره برمیگردم.......
میگ میگ.....................
[تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان