امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

اخ جون 3 روزه پاکم چقد زیاد 1744337bve7cd1t81
[تصویر:  05_blue.png][تصویر:  final%204.png]

[تصویر:  aeh_googlea4.com_imam_zaman_hazrate_mahdi-13.jpg]
با سلام
راستش الان که دارم این پست رو می زارم دم دمای اذان صبحه
دیشب اصلا از فکر کاری که کردم خوابم نبرد تا اینکه به سرم زد تا خودمو از شر این بلا راحت کنم
تا اینکه با این سایت آشنا شدم ، سریع اومدم تو انجمن تا اسمم برای ثبت نام کسایی که میخوان ترک کنن بنویسم ولی نمیدونم کجا بنویسم
انشاالله خدا کمکمون کنه هممون راحت شیم 111
به امید دیدار
پسرا سلام53

صبحتون بخیر

آقا شکر خدا تعداد روزای پاکی رسیده به 42 روز

الحمدالله

التماس دعا

[تصویر:  Untitled_1.png]
سلام دلخسته جان
خوش اومدی
اینجا یه سر بزن
و اینجا هم ثبت نام کن
بعد بیا اینجا با هم برنامه بریزیم برای ترک ایشالله cheshmak
[تصویر:  51960705784679108839.jpg]
سلام دوستان

صبحتون بخیر باشه

گروه رمز دار تاسیس شده

چند روزه اقا کریم زحمتشو کشیده

اگه کوتاهی شده از سمت منه و عذر هم میخوامKhansariha (18)

ی سری باید براش قوانین تعیین کنم شاید یکی دو روز طول بکشه

ممنون میشم از صبوریتونKhansariha (8)

حامی های جدید دسترسیتون به تاپیک کارگاه داده شده ازش بازدیدکنیدKhansariha (18)
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام دوستان ..من واقعا به کمک شما نیاز دارم دیگه خسته شدم ....لطفا به خاطر خدا کمکم کنید و دست منو بگیرید چون هر کاری می کنم و کردم موفق به ترک نشدم....التماس دعا
(1391 دي 2، 10:10)mbg69 نوشته است: سلام دوستان ..من واقعا به کمک شما نیاز دارم دیگه خسته شدم ....لطفا به خاطر خدا کمکم کنید و دست منو بگیرید چون هر کاری می کنم و کردم موفق به ترک نشدم....التماس دعا

سلام دوست عزیز
اول اینکه به کانون خوش اومدی
303
بعدش اینکه...همه ی ما اینجا به کمک هم احتیاج داریم
شما یه سر بیا اینجا واسه ثبت نام تو گروه ها
بعدش بیا همین جا ببینیم مشکلت از کجاست
در ضمن تو مسابقات هم میتونی شرکت کنی
41
ادوین عزیز
آفرین گل پسر
3 روز هم خوبه ..چشم بهم بزنی میبینی شده 30 روز
فقط اینکه مواظب پاکیت باشKhansariha (48)

آسمون آبی
باریکلا پسر41
ماشالله ب این اراده
یه شوکولات پیش خودم داریcheshmak
راستی میتونی برا تازه واردا از تجربیات ترکت بگی
یعنی برامون توضیح بدی ک چطور به این نقطه از پاکی رسیدی؟

بابا بزرگ
بابا دست مریزاد
303
این بچه ها مارو کشتن بابت این تایپیک
دست آق کریم هم درد نکنه
قوانین؟
17

دلخسته ی عزیز
خیلی خوبه که از این کار منتفر شدی
و میخوای ترک کنیKhansariha (48)
توضیحات لازم رو بچه ها دادن

ابول جون
اورژینال دیگه چیه؟17
راستی اینقد خانمای کانون رو اذیت نکن:smiley-yell:

مرد عزیز
نخستهKhansariha (18)

خودم؟ پاکKhansariha (48)416Muscular317:22:
317Khansariha (46)clappingKhansariha (8)53

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
من هر کاری کردم نتونستم ترک کنم حتی تا دو ماه طول کشیده ترک بودم ولی باز...نمی دونم چکار کنم .؟ واقعا نمی دونم
(1391 دي 2، 10:39)mbg69 نوشته است: من هر کاری کردم نتونستم ترک کنم حتی تا دو ماه طول کشیده ترک بودم ولی باز...نمی دونم چکار کنم .؟ واقعا نمی دونم

میتونی داداش گلم
مثل خیلی های دیگه ک تو کانون تونستن پاک بشن
کار نشد نداره
فقط شما احتیاج به برنامه ریزی دارین
میتونیین واسه شروع از مسابقه ی 10 روزه شروع کنید
مطمئن باشید با شرکت در مسابقه نظرتون عوض میشه

سلام حمید اف/23 اذر تا 2 دی/0 Khansariha (46)
10 روزه پاکم الان اسمم میره تو مسابقه 20 روزه؟
سلام ، چاکر همه دوستای گل، همین
ره آسمان درون است...  53
(1391 دي 2، 12:46)Hamid F نوشته است: سلام حمید اف/23 اذر تا 2 دی/0 Khansariha (46)
10 روزه پاکم الان اسمم میره تو مسابقه 20 روزه؟

سلام حمید اف عزیز
باریکلا پسر41
بله طبق قوانین شما باید بری 20 روزه
ولی باید تو ده روزه اعلام پاکی کنید تا از اون جا بفرستنتون 20 روزهcheshmak

(1391 دي 2، 13:30)amoor نوشته است: سلام ، چاکر همه دوستای گل، همین

سلام امور گلم
خوبی داداش کم پیدایی....
همین؟ یه اعلام پاکی چیزی حرفی گپی 17cheshmak4fvfcjaKhansariha (18)Khansariha (8)
303

آها، نوکر و خاک بر سر و دیونه و خاک زیر پای شمام هستیم، درست شد حمید؟4fvfcja راستی پاک ام
ره آسمان درون است...  53
سسسسسسسسسسلاااااام317

حالتون چطوره؟varzesh

آقایون بیاین یه بحث راه بندازیم Khansariha (48)

راه درمان بیماری های نفس.چطوره؟cheshmak

خوب من مطلبی رو می زارم دوستان هر نظری دارن بگن که برای درمان بیماری نفسانی استمنا و قرار دادن فضیلت عکس اون یعنی عفّت چی کار باید بکنیم؟Khansariha (48)

البته یه خورده ادبیاتش قدیمیه ولی خیلی قشنگ راهنمایی می کنهehteram

راه معالجه ی امراض نفسانی

و اما طریق معالجه ی کلّیه در امراض نفسانی آن است که :بعد از آن که سبب آن را شناخت،اگر سبب مرض جسمانی باشد سعی در معالجه ی بدن نماید،و آن مرض را از بدن دفع کند،و چنانچه سبب خارجی یا نفسی باشد،طریق معالجه ی کلّیه ی آن مثل معالجات امراض جسمانی می باشد.(راه درمان بیماری های نفس مثل درمان بیماری های جسمه)
و طریق معالجات کلی در امراض جسمانی آن است که: ابتدا به غذاهایی که طبع آن ها ضد طبع مرض است علاج کنند،چنانچه مرضی را که از حرارت باشد از غذاهای سرد می دهند،و آنچه از سردی باشد از غذاهای گرم مداوا می فرمایند.پس،اگر ناخوشی جزءی باشد و به این وسیله دفع شود "فهوالمطلوب"، و اگر مرض مستحکم شده باشد و از غذا دفع آن نشود،دوا می دهند و شربت های ناگوار می چشانند،و گار دوا نیز فایده نبخشد به زهر و سمومات معالجه می نمایند.و بعضی امراض به وجود می آیند که هیچ یک از آن معالجات مفید نیست،که باید به داغ کردن و سوزانیدن معالجه کرد،و گاه هست که باید عضوی از اعضا را قطع کرد،همچنان که در "شقاقلوس(فاسد شدگی عضوی)" ،و این آخر علاج است.
پس قاعده ی کلّی در معالجه ی امراض نفسانی و دفع صفات رذیله نیز همین است.و بعد از آن که آدمی انحراف اخلاق خود را از حد اعتدال یافت،و صفت بدی در خود دید،باید ابتدا افعالی که ضد آن است و از آثار صفت حمیده است، که در مقابل آن است مرتکب شود،و مواظبت آن افعال کند.و اینبه منزله ی غذای ضد مرض است،همچنان که حرارت مزاج یه غذاهای "بارده (سرد)" دفع می شود،همچنین هر صفت فضیلی که در نفس حادث(حاصل) شد ازاله ی(محو کننده) ملکه ی رذیله که ضد آن است می کند.
پس اگر این عمل فایده نبخشید،در مقام سرزنش و ملامت نفس برآید و در دل و زبان خود را نکوهش کند،و بدی ها و ناخوشی های آن صفت را در دل بگذراند،و تصور کند و به زبان آورد و با خود عتاب و خطاب کند،و بگوید:ای نفس "امّاره" و "مکاره"مرا و خود را هلاک کردی،و در معرض غضب پروردگار در آوردی،و از پادشاهی بی زوال،خود را محروم ساختی،و تا چشم بر هم می زنی زمان رفتن و وقت مردن است،و باید در آتش جهنّم با مار و کژدم قرین،و با اشرار و شیاطین همنشین بود،و این به جای دوا و معالجه و شربتهاست.
و چنان که این ها نیز فایده نکرد،مرتکب آثار و اعمال صفت رذیله ای که ضد این رذیله است شود(برای هر رذیله یه طرف افراط داریم یه طرف تفریط و حد وسط فضیلت است.فکر کنم منظورش اینه که اگه بیماری مربوط به افراطه ضدش یعنی طرف تفریط)،مثلا اگر در خود صفت بخل را ملاحظه کرد و به هیچ وجه معالجه نشد،خواهی نخواهی مال خود را زیاده از اندازه بذل،و اعمال مسرفین را ظاهر کند.و اگر صفت جبن(ترس) را مشاهده کرد،خود را به مواضع هولناک بیندازد،و از محل خوف و خطر احتراز(دوری) نکند.ولیکن(اما)،هر گاه استنباط کند که بخل یا جبن نزدیک به زوال رسیده اند،خود را نگه دارد،که ملکه ی اسراف یا صفت تهوّر(بی باکی کردن) در او پیدا نشود.و این،به منزله ی زهرها و سمومی است که به مریض می دهند.
و گاهی هست که باید مرتکب اعمالی شود که از برای صاحبان اخلاق حسنه پسندیده نیست،بلکه منافی شرف و مردی است،اما همچنان که زهر در معالجه بدن مباح می شود،این اعمال نیز در معالجه ی نفس جایز می شود.
و از این قبیل است:متوجه امور جزئی شدن در شان او نیست،مثل آب کشیدن و طعام از بازار خوریدن و به خانه آوردن،به جهت رفع صفت تکبر،یا خود را نادان وانمودن و اعتراف به جهل کردن به جهت رفع رذیله ی عُجب و غرور و امثال این ها.
واگر به این معالجات نیز نفعی حاصل نشد،در آن وقت شروع کند به تهذیب نفس خود به تکلیفات شاقه و ریاضات صعبه ی مشکله.
پس به جهت اصلاح قوّه ی شهوت،منع کند خود را از غذا و آب و استراحت و خواب،مگر به قدری که در بقای حیات احتیاج به آن است.و همچنین در قوه غضب.و این عمل به منزله ی قطع و داغ است،و بعد از توقف دفع صفات رذیله به آن،از ارتکاب آن چاره نیست.و هر گاه استحکام صفات رذیله به حدی شود که دفع آن موقوف به این اعمال باشد،باید صاحب آن از ارتکاب آن ها مضایقه نکند،و از سرزنش ملامت کنندگان نیندیشد.ولیکن به شرطی که پا از دایره ی شریعت مقدسه بیرون ننهد،و عملی که در شرع اقدس از آن نهی صریح شده مرتکب نشود،و کاری که فساد آن زیادتر از فساد رذیله باشد - که در صدد دفع آن است - از او سر نزند، و از این است که از برای سالک لابد است از استادی حاذق که علاج هر مرضی را داند،و قدر معالجه را شناسد.
و عجب آن که:کسانی که اوصاف بهایم(حیوانات) و سباع،و اخلاق شیاطین،سراپای نفس ایشان را فرو گرفته است،روز و شب در آراستن بدن خود چون زنان،و شب و روز در فکر غذا و شراب چون چهارپایان،مسلمین از ایذا و اذیت ایشان در فغان،و بندگان خدا از ظلم ایشان به جان،نه حرام می دانند و نه حلال،و نه از پاداش می ترسند و نه از وبال،چنان که اگر به کسی برخورند که به جهت خلاص نفس خود بعضی اعمال که موافق شرف و بزرگی نیست از او سرزند،مانند خدمت خود و عیال خود،یا تواضع و فروتنی زیاده از حدّ شان خود،یا خود را از بعضی غذاهای مقوّی محروم سازد،زبان ملامت و "تشنیع(بسیار بد گفتن از کسی)" به او دراز می کنند و او را سفیه و بی عقل می شمارند،غافل از آن که کدام سفاهت از آن چه مرتکب هستند بدتر و بالاتر است.

منبع کتاب (معراج السعاده) تالیف عالم ربانی ملا احمد نراقی

انشالله ادامه دارد...

دوستان بیان راجب این موضوع بحث کنیم.شما چه راه کارهایی ارائه می دین؟نظرات خودتون رو بنویسیدKhansariha (48)

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1391 دي 2، 5:25)دلخسته نوشته است: با سلام
راستش الان که دارم این پست رو می زارم دم دمای اذان صبحه
دیشب اصلا از فکر کاری که کردم خوابم نبرد تا اینکه به سرم زد تا خودمو از شر این بلا راحت کنم
تا اینکه با این سایت آشنا شدم ، سریع اومدم تو انجمن تا اسمم برای ثبت نام کسایی که میخوان ترک کنن بنویسم ولی نمیدونم کجا بنویسم
انشاالله خدا کمکمون کنه هممون راحت شیم 111
به امید دیدار

سلام دلخسته
ان شالله خدا به همه کمک کنه مخصوصا شما
(1391 دي 2، 10:10)mbg69 نوشته است: سلام دوستان ..من واقعا به کمک شما نیاز دارم دیگه خسته شدم ....لطفا به خاطر خدا کمکم کنید و دست منو بگیرید چون هر کاری می کنم و کردم موفق به ترک نشدم....التماس دعا

سلام
پاییه خوندن قران هستی؟
اگه قران رفیقت بشه دیگه راحت می شی
حمید خان
نمیشه همه با هم بخونیم؟
‏اللَّهُمَّ إِنْ حَالَ بَیْنِی وَ بَیْنَهُ الْمَوْتُ الَّذِی جَعَلْتَهُ عَلَى عِبَادِکَ حَتْماً مَقْضِیّاًفَأَخْرِجْنِی مِنْ قَبْرِی مُؤْتَزِراً کَفَنِی شَاهِراً سَیْفِی مُجَرِّداً قَنَاتِی مُلَبِّیاً دَعْوَةَ الدَّاعِی فِی الْحَاضِرِ وَ الْبَادِی
[تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان