امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام متاسفانه شکستم1276746pa51mbeg8j
غرور باعث نشد بشکنم تنهایی و فکرای بد کار دستم دادن
حالا کاریه که شده
خدا رو شکر تونستم 15 روز دووم بیارم
از همین امروز دوباره شروع میکنم4fvfcja
دنيا کثيفه ، با اشکاي توام تميز نميشه مادر
<<اکبر عبدی
>>

دروغـــگــو دشـمـن خـداسـت ،آآآخ چـقـدر دشـمـن داري خـــدا ، دوسـتات هـــم کـــه مـاييــم يه مـشــت عــاجــز و عــلــيــل و نـاقـــص الــعــقـل کــه در حــقـشـون دشــمــنــي کردي....!
<<بهروز وثوقی>>

داش‌آکل: کمر مردو هيچي تا نمي‌کنه، جز زن. من بودم و يه طوطي. حالا هم باز منم و يه طوطي. اما ديگه نه اون طوطيه و نه من داشی
<<بهروز وثوقی>>

زندگي به من آموخت هر چيز قيمتي دارد ، پنير مجاني فقط در تله موش يافت مي شود
<<مایکل جکسون>>

شايد درد من، دليل خنده کسي شود؛
اما خنده ي من، هرگز نبايد باعث درد کسي شود.
«چارلي چاپلين»

بعد مرگت يه روز چشاتو وا مي کني و ميبيني توي همين اتاق، با همين آدماي دور و برتي، اونوقت مي فهمي که بردنت جهنم!
<<سرپيکو >>

سلام دوستان
امیدوارم که همگی خوب خوب باشین

منم خوش آمد میگم به دوستای تازه واردمون
 و ارزوی پاکی و موفقیت دارم براشون

احسان عزیز و حمید عزیز
آفرین به اراده تون که دوباره بلند شدین
و هیچ وقت دست از تلاش کردن نمیکشین
به یاری خدا همگی یه روز به پاکی ابدی میرسیم انشاالله
و هیچ احساس نیازی به این کار دیگه نداشته باشیم

داداش آبتین خوشحالیم که پاکی
تبریک میگم صد روز پاکیت رو
.................
دوستان گاهی وقتا به این فکر میکنم که آدمی عجب موجود فراموشکاریه !!!!
گاهی وقتا تلاش میکنیم که به هدفمون برسیم حالا این هدفمون تو هر زمینه ای میخواد باشه
و خدا و ایمه رو واسطه قرار میدیم که اگه موفق شدم فلان کار رو در عوضش انجام میدم و نمیدونم ال میکنم و بل میکنم
اما وقتی بهش رسیدیم و تو موقعیت قرار گرفتیم 
بعد از چند روز همه چی رو فراموش میکنیم ... انگار نه انگار !!!
برای شما هم همچین موقعیتی پیش اومده!

[تصویر:  05_blue.png]
سلام پاك
درسهايه دانشگاه كمرمو خم كرده
باي
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1392 مهر 13، 22:14)حس خوب زنده شدن نوشته است: سلام دوستان  من تازه عضو شدم یکم گیج شدم که چکار باید بکنم . اما امید ورام که اینجا امدن و اینجا بودن موثر واقع بشه من تصمیم خودمو گرفتم باید هر طور شده بذارمش کنار. کاش اون وقتی که شروع کردم یکی بود راهنماییم میکرد. خیلی بهم ریختم خیلی تازه چند روز هست که فهمیدم چه بلایی سر خودمو زندگیم اورده اروم اروم خودمو نابود کردم. خدا کمکم کنه بتونم جبران کنم. واسم دعا کنید مخصوصا دوستای که رهایی پیدا کردن چون خدا واقعا دوسشون داره دعاهاشونم مستجاب میکنه . دلم از خودم گرفته1276746pa51mbeg8j
سلام داداش
خوش اومدى
اميدوارم در کنار بقيه دوستان
موفق و شاد باشى
واينکه خدا دوستت داشته که تورو
به کانون رسوند
عاقبت این عشق هلاکم کند

درگذر کوی تو خاکم کند......

[تصویر:  07165097414216144584.jpg]
سلام بروبچ
107روز پاكيمKhansariha (48)varzeshvarzesh
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
سلام بروبچ
107(-105) روزه پاکیمKhansariha (48)varzeshvarzesh

424242424242Smiley-face-cool-2

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام به همه ی داداشای عزیز 303

اندک روزگاری افتخار حضور و همراهیتون رو ندارم...
گاه طناب روزگار بد به هم می پیچد... 53258zu2qvp1d9v

یه وقت دلتون واسم تنگ نشه ها... 4fvfcja

مواظب همدیگه باشید... 
مواظب خودتون و دلای با صفاتون... 
و مواظب کشتی های پاکی تون... Khansariha (18)

برگشتم می خوام همتونو تاج دار ببینم ها... clapping

گر بود عمر به میخانه روم بار دگر... به جز از خدمت رندان نکنم کار دگر...
خرم آن روز که با دیده ی گریان بروم... تا زنم آب در میکده یک بار دگر...

التماس دعای فراوان... Khansariha (8)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام دوستان عزیز.

امروز... نزدیک بودااااا...

خداروشکر بخیر گذشت...

فقط یه کاری که این روزا می کنم اینه که سعی می کنم ثابت بمونم... منظورم احوالات روحی هست...

وگرنه تا این جا نمی کشوندم...
سلام گل پسرای عزیزم

امیدوارم که حالتون خوب باشه

آرمین حان تا موقع اومدنت جات خالی میمونه امیدوارمکه سربلند بیای و جای خودتو پرکنیKhansariha (18)

دوستای عزیزم

یکی یکی بیاید ی اعلام وضعیتی بکنید بابا بزرگ بهتون افتخار کنهKhansariha (18)Khansariha (8)4fvfcja

منم 18روزه پاکم

یکم وسوسه ها زیادن اما خب دو روز مونده به شکوندن طلسم یک ساله ام

سر نمازاتون همدیگه رو دعا کنید

برای پاکی همدیگه دعا کنید که این دعا مورد قبوله

1- با زبانی که گناه نکردیم بهتر دعا ها پذیرفته میشن

2- این دعا که برای همنوع خودمون میکنیم به عرش میره و شامل خودمون هم میشه استجابتش
 یعنی نتیجه اون دعارو خدا به خودمون هم برمیگردونه Khansariha (18)

مراقب خوبیاتونم باشیدKhansariha (8)
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام

یه اعلام وضعیت کنم

حدود 330 و خورده ای روز.

ممنون

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام 53
شکر خدا از اول ماه رمضان تا الان پاکم317
ولی نمیدونم چرا حالم این قدر بده همیشه عصبانی بی حوصله و.... شما دعاکنید حالم خوب بشه
امیدوار جایزه 100 روز پاکیم از طرف خدا حال خوب و دوستان خوب باشه
[تصویر:  u0o_%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86_%D9%8...D9%842.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام بروبج
108روزپاکیمvarzeshvarzeshSmiley-face-cool-2varzesh
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
سسسسسسسسسسسسسسسلام317

صبحتون بخیر باشهKhansariha (48)

امروز خداروشکر انرژی دارم317

19 امین روز پاکیمه317

یک روز فقط مونده به شکوندن این طلسم یک ساله6

همدیگه رو دعا بفرماییدKhansariha (8)

پستکار عزیز این پشتکارت ستودنیه Khansariha (46)

ماشاء الله چیزی نمونده به یک سالگیت و ازین بابت هم خیلی خوشحالمKhansariha (18)

مهدی 68 عزیز دمت گرم بابا317

ماشاء الله 41

ما دعات میکنیم فقط خودت هم ی نیم ساعتی وقت بذار ببین دلیل این عصبانیته چی هست

کشف که کردیش بیا بگو تا دور هم بر اساس تجربه مون کمکت کنیمKhansariha (8)

آبتین عزیز آفرین همینجوری ادامه بده دوست خوبمKhansariha (18)

مابقی دوستان کجان؟clapping

یا رئوف
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام
دیشب و امروز دو بار شکستم
نمیدونم تکلیف خودم با خودم معلوم نیس
اصن یه وضی222222

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام حمید خان

میدونم چی می گی.

اما هر اتفاقی که بیوفته ما مسئولیم.

وظیفه داریم تلاش کنیم.تو تلاش کن.وظیفت رو انجام بده.

اگه همه ی جد و کوششت رو برای هدفت انجام بدی به نهایت خواسته ات می رسی.

باید یقینت رو به مجازات این کار بالا ببری تا بتونی ترک کنی.

با حدیث راهنماییت می کنم که باید چه کار کنی تا موفق به ترک بشی.

به رابطه و هماهنگی این احادیث توجه کن.بقیه هم توجه کنید.

......

الاعمال ثمار النّيّات.( عملها ميوه‏هاى نيّتها و انديشه‏هاست.)

النّيّة اساس العمل.( نيّت اساس و پايه عمل است.)

صلاح العمل بصلاح النّیّة.( شايستگى و صلاح عمل به شايستگى نيّت بستگى دارد.)

حسن النّيّة من سلامة الطويّة.( نيكويى نيّت، از سلامتى درون ناشى شود.)

من حسنت نيّته امدّه التّوفيق.( كسى كه نيّتش نيكو باشد توفيق الهى او را كمك دهد.)

تا اینجا فهمیدیم برای این که عمل صالح انجام شود پیش نیازی به نام حسن نیت دارد.و حسن نیت که از سلامتی درون ناشی می شود ،توفیقات الهی که راه را برای موفقیت باز می کنند باعث میشود.

لا عمل ممّن لا نيّة له.( عملى نيست براى كسى كه نيّت و انديشه‏اى نداشته باشد.)

لا نيّة لمن لا علم له.( نيّتى نيست براى كسى كه علم و دانشى براى او نيست.)

تا اینجا رسید که بدون نیت اصلا عملی انجام نمیشه.حتی برای عمل خلاف نیت فاسد لازم است.و نیت هم بدون علم شکل نمی گیره.پس اگر علم نادرست باشه که میشود جهل،منجر به عمل نادرست میشه.و علم صحیح و درست که میشود حکمت منجر میشود به انجام عمل صحیح و صالح.

حالا ادامه رو داشته باش.

به شباهت دو حدیث پایینی و ارتباطی که با هم دارن توجه کن.

الايمان و العمل اخوان توأمان و رفيقان لا يفترقان لا يقبل اللَّه احدهما الّا بصاحبه.( ايمان و عمل برادرانى هستند دوقلو (و توأم با يكديگر) و دو رفيقى هستند كه هيچ گاه از هم جدا نشوند، و خداوند يكى را بدون ديگرى نمى‏پذيرد.)

الايمان و العلم اخوان توأمان و رفيقان لا يفترقان.( ايمان و علم برادرانى هستند همزاد، و دو رفيقى هستند كه از يكديگر جدا نشوند.)

ببین چه آمیختگی داره علم و ایمان و عمل.پس عمل صالح بدون علم امکان پذیر نیست.

حالا ارتباط این دو حدیث پایینی رو توجه کن.

انّ محلّ الايمان الجنان و سبيله الاذنان.( به راستى كه جايگاه ايمان دل است و راه آن گوشها هستند.)

العلم علمان: مطبوع و مسموع و لا ينفع المطبوع اذا لم يك مسموع.( علم و دانش دو علم است: فطرى و شنيدنى، و علم فطرى سود ندهد اگر علم شنيدنى با آن نباشد.)

آمیختگی علم و ایمان.

و حالا ادامه.

لا علم لمن لا بصيرة له.( كسى كه بصيرت و بينايى ندارد، دانش ندارد.)

پس تمام اونچه که تا الان گفتم ،بدون بصیرت میشه کشک،ماست و دوغ.یعنی ترک کردن که یک عمل صالح است،بدون بصیرت غیر ممکن می باشد.حالا ارتباط حسن نیت و سلامتی درون رو بهتر می فهمی.ارتباط بصیرت و سلامتی درون رو ببین چقدر به هم ربط دارن.

أبصر النّاس من أبصر عيوبه و أقلع عن ذنوبه. ( بيناترين مردم كسى است كه عيبهاى خود را ببيند، و از گناهانش كنده و جدا شود.)

العلماء اطهر النّاس اخلاقا و اقلّهم فى المطامع اعراقا. ( دانشمندان پاك‏ترين مردمند از نظر اخلاق، و كمترين مردمند از نظر ريشه در طمعها.)

حالا می فهمی که چرا کسی که صاحب علم هست پاکترینه.رابطه اش را با بصیرت و ایمان و عمل جدایی ناپذیره.

و حالا ادامه.

العلم حياة و شفاء. ( دانش، زندگى و درمان است.)

العالم ينظر بقلبه و خاطره، الجاهل ينظر بعينه و ناظره. ( انسان عالم و دانا مى‏نگرد با دل و انديشه و درون خود.
ولى جاهل مى‏نگرد به چشم و مردمك خود (يعنى ظاهر بين است).

این بالایی هم باز رابطه علم و بصیرت را نشان میدهد.

حالا در ادامه باید ببینیم چه چیزی باعث بصیرت میشود.

من ذكر اللَّه استبصر.(كسى كه ياد خدا كند بينا گردد.)

الذّكر يشرح الصّدر. (ذكر و ياد خدا، سينه و دل را (براى درك فيوضات الهى) مى‏گشايد.)

الذّكر جلاء البصائر و نور السّرائر. (ذكر خدا زنگ بيناييها و بصيرتها را بزدايد و درونها را روشن كند.)

الذّكر هداية العقول و تبصرة النّفوس. ( ذكر و ياد خدا وسيله هدايت خردها و بينايى جانهاست.)

الذّكر يؤنس اللّبّ و ينير القلب و يستنزل الرّحمة. (ذكر الهى آرام بخش جان، و روشنى دهنده دل است، و رحمت و مهر خداى را فرو ريزد.)

الذّكر نور العقل و حياة النّفوس و جلاء الصّدور.( ذكر، نور دل، و زندگى جانها، و جلا دهنده سينه‏هاست.)

انّ اللَّه سبحانه جعل الذّكر جلاء القلوب تبصر به بعد العشوة، و تسمع به بعد الوقرة، و تنقاد به بعد المعاندة.(به راستى كه خداى سبحان ذكر را جلا دهنده دلها قرار داده كه پس از كورى به وسيله آن بينا شوند، و پس از ناشنوايى بدان شنوا گردند، و پس از ستيزه جويى بدان رام شوند.)

ثمرة الذّكر استنارة القلوب.( ميوه ذكر و ياد خدا روشن شدن دلها است.)

دوام الذّكر ينير القلب و الفكر. ( ادامه ذكر خدا و پيوستگى آن دل و انديشه را روشن مى‏كند.)

ذكر اللَّه نور الايمان.( ذكر خدا، نور ايمان است.)

ذكر اللَّه جلاء الصّدور و طمأنينة القلوب. (ياد خدا، جلا دهنده سينه‏ها و آرام بخش دلها است.)

ذكر اللَّه ينير البصائر و يونس الضّمائر. ( ذكر و ياد خدا روشنى بخش بيناييها، و الفت دهنده جانهاست.)

ذكر اللَّه دواء اعلال النّفوس. (ياد خدا داروى بيماريهاى جانهاست.)

ذكر اللَّه طارد اللأواء و البؤس. ( ياد خدا دور كننده سختى و بدحالى است.)

ذكر اللَّه رأس مال كلّ مؤمن و ربحه السّلامة من الشّيطان. (ياد خدا سرمايه هر انسان با ايمان است، و سود و بهره آن نيز سلامتى از شيطان است.)

عليك بذكر اللَّه فانّه نور القلب. ( بر تو باد به ياد خدا، كه به راستى ياد خدا روشنى دل است.)

فى الذّكر حيوة القلوب. ( زندگى دل و جان، با ياد خداست)

من ذكر اللَّه ذكره. (كسى كه ياد خدا كند خدا يادش كند.)

من اشتغل بذكر اللَّه طيّب اللَّه ذكره. (كسى كه به ذكر خدا و ياد او سرگرم شود، خداوند ياد و ذكر او را پاكيزه گرداند.)

من عمر قلبه بدوام الذّكر حسنت افعاله فى السّرّ و الجهر. ( كسى كه دلش را پيوسته به ذكر خدا آباد كند، كارهايش در نهان و آشكار نيكو گردد.)

من ذكر اللَّه سبحانه أحيى اللَّه قلبه و نوّر عقله و لبّه. ( كسى كه به ياد خداى سبحان باشد، خداوند دلش را زنده كند و عقل و خردش را نورانى گرداند.)

من كثر ذكره استنار لبّه. (كسى كه ذكرش بسيار باشد عقلش نورانى گردد.)

مداومة الذّكر قوت الارواح و مفتاح الصّلاح. ( ياد پيوسته خداوند روزى و قوت جانها، و كليد صلاح و شايستگى است.)

لا تذكر اللَّه سبحانه ساهيا و لا تنسه لاهيا، و اذكره كاملا يوافق فيه‏ قلبك لسانك، و يطابق إضمارك اعلانك، و لن تذكره حقيقة الذّكر حتّى تنسى نفسك فى ذكرك، و تفقدها فى أمرك. (ياد مكن خداى سبحان را از روى بى‏خبرى، و فراموشش نكن از روى بازيچه و بازى، و به طور كامل او را ياد كن چنانچه دلت با زبان، و درونت با برون همراه باشد، و هرگز او را به صورت حقيقتى و واقعى ياد نخواهى كرد تا آن گاه كه در هنگام ذكر و ياد او خود را فراموش كنى، و نيابى او را در كار خود.)

لا هداية كالذّکر.( هيچ هدايت و راه يابى همچون ذكر و ياد خدا نيست.)

قرآن بهترین ذکره.

القرآن افضل الهدايتين. (قرآن برترين هدايت از دو هدايت انسانها است.)

افضل الذّكر القرآن، به تشرح الصّدور و تستنير السّرائر.(برترين ذكرها قرآن است كه به وسيله آن سينه‏ها گشوده شود، و درونها روشنى گيرد.)

تعلّموا القرآن فانّه ربيع القلوب و استشفوا بنوره فانّه شفاء الصّدور. (قرآن را ياد بگيريد كه به راستى قرآن بهار دلها است (و دل را شكفته سازد) و به نور آن شفا جوييد كه به راستى شفاى سينه‏ها است.)

لقاح الايمان تلاوة القرآن. ( بارور شدن ايمان به تلاوت و خواندن قرآن است.)

من أنس بتلاوة القرآن لم توحشه مفارقة الاخوان. (كسى كه به خواندن و تلاوت قرآن انس گيرد، جدايى برادران و دوستان او را به وحشت نيندازد.)

ما جالس احد هذا القرآن الّا قام بزيادة او نقصان، زيادة فى هدى او نقصان فى عمى. ( هيچ كس هم نشين قرآن نگردد مگر اين كه با فزونى يا كمى برخيزد، فزونى در هدايت، يا كمى در گمراهى.)

هو الفضل ليس بالهزل، هو النّاطق بسنّة العدل و الآمر بالفضل، هو حبل اللّه المتين و الذّكر الحكيم، هو وحى اللّه الامين و حبله المتين، و هو ربيع القلوب و ينابيع العلم، و هو الصّراط المستقيم، هو هدى لمن ائتمّ به و زينة لمن تحلّى به، و عصمة لمن اعتصم به، و حبل لمن تمسّك به. ( قرآن «فصل» و جدا كننده است و شوخى و بيهوده نيست، گوياى به روش و سنّت عدالت و دستور دهنده به فضيلت است، ريسمان استوار الهى، و ذكر حكيم او است، قرآن وحى امين خدا و ريسمان محكم او است، بهار دلها و چشمه‏هاى علم و دانش است، قرآن راه راست، و راهنماى كسى است كه بدان اقتدا كند، و زيورى است براى كسى كه خود را بدان بيارايد، و نگهدارنده است براى كسى كه بدان چنگ زند، و ريسمان محكمى است براى كسى كه بدان تمسّك جويد.)

لا تستشفينّ بغير القرآن فانّه من كلّ داء شاف. ( زنهار كه جز به قرآن به چيز ديگرى شفا و بهبودى نجوييد، زيرا قرآن براى هر دردى شفا و درمان است.)

لا تفنى عجائبه و لا تنقضى غرائبه و لا تنجلى الشّبهات الّا به. ( (قرآن كتابى است كه) شگفتيهايش فانى نگردد، و اسرار نهفته‏اش پايان نپذيرد، و شبهه‏ها جز بدان گشوده نشود.)

احادیث از،قرآن ناطق،امام علی علیه السلام.

(غررالحکم و دررالکلم)

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان