امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام بر داراشا
ماهم امروز
متاسفانه

زدم پوز شیطون شکستم
همچنان پاکم
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
سلام

خدا قوت به همه رهروانی های عزیزKhansariha (18)

همساده ازش خبر نیست نگه نفهمیدیما:smiley-yell:Khansariha (18)

همای رحمت عزیز با سکوت چیزی حل میشه؟ بهتر نیست به جای سکوت ریشه یابی کنی ببینی واقعا علتشون چیه؟ هیچ چیز بی دلیل نیست

خوشحال میشم اگه کمکی بربیاد از دستمونKhansariha (18)

حمید جان خیلی ارادت داریم نه شدی یا ده؟ Khansariha (18)

ما میتوانم عزیز خدارو شکر  میکنم که اعلام وضعیتت پاکیه و چنین فرصت خوبی در اختیارت داده شده تا اربعین بشی چهل روزه خیلی عالیهKhansariha (18)

احسان عزیز این روحیه جنگندیت خیلی خوبه  و خوبتر اینکه گشتی و ریشه یابی کردیSmiley-face-thumb

فهمیدی که مشکل از کنترل ذهن و نگاهته

میمونه تلاش برای رفع مشکل

اولا اینکه میگی ازین راه ضربه میخوری

پس یعنی فیلتر شکن هم داری و ازش استفاده هم میکنی 

وقتی میخوای ترک کنی همه وجودت رو بکن تلاش برای ترک

اینجور نمیشه که من از خ ا بدم بیاد ولی عواملی که منو به سمت خ ا میکشونن رو خوشم بیاد و برم سمتشون از رو کنجکاوی

برای اینکه بتونی ذهنتو کنترل کنی باید نگاهتو کنترل کنی وبرای کنترل نگاه نیاز به کنترل ذهن داری

یعنی این دو از هم جدا نیستن مثل جدا نبودن ساقه از ریشه این دوتا ورودی هایی هستن که اگه کنترل نشن همش تو موقعیت اورژانسی قرار میگیری و مضطرب میشه زندگیت

پس فیلتر شکن رو منهدم کن و سمت سایت های بد نرو و برای کنترل ذهن از روش گیوتین استفاده کن همون اول که فکرش اومد به ذهنت قطش کن

دایموند و روزبه و ابتین عزیز به شما دوستای گلم هم تبریک میگم

ان شاء الله که همیشه پاک بمونید

اگه تجربه ای دارید تو این مدت خوشحال میشیم بگین برای دوستان و من Khansariha (8)
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام به داداش های گلم53
من دیشب پریشب رکوردم رو زدم خیلی خوشحالم سه روز دیگه 5 امین ماه پاکیم هس(حسودی کردم همه رکورد میزنن)317317
خعلی خعلی خوشحالم از پاکیتون Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)
[تصویر:  u0o_%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%86_%D9%8...D9%842.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
سلام بابا بزرگ
بله 9 شدیمcheshmak

ولی فشار وسوسه ها زیاد شده
از اینجا به بعدش یه خورده موشچله4fvfcja

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
مشکلم شده سایت های پررنوو....
باید قطعش کنم واجبه قطعش کنم. تا به حال تو جامعه به هیچ احدی نگاه بد نداشتم به هیچ کس ولی مطمعنم در صورت ادامه  دیدن این اراجیف نگاه پاکم از دست می ره که اگر رف کاریش نمی شه کرد. سخته.
دوممن باید توانایی ذهنم را ببرم بالا از الان به خاطر اخلاق باید پاک باشم.
ولی برای ترک دایم یک پیشنیاز هست که من ندارم.
یک‌ مشکل دیگم هست که مطرح کردنش اینجا....  نمی دونم.
و شکست سریالی این مذت بیشترش لجبازی بود انگار می خواستم یک چیزی ثابت شه نمی دونم.
و ر
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان ازتون می خوام این پست رو بخونین.

می خوام از منظر امام علی علیه السلام،نحوه ی افزایش اراده در هر موردی رو توضیح بدم.

اول این که منظور از اراده،توانایی تصمیم گیری درست هست،پس اراده به کارهای درست و یا بهتر بگیم عمل صالح تعلق می گیره.

پس اراده برای انجام کار غلط،بی معنیه،و اراده در کار درست مفهوم و معنی پیدا می کنه.پس هر جا صحبت می شه از اراده ی قوی،منظور قوی بودن تصمیم در کار درسته نه غلط.در ادامه خواهید فهمید که چرا این طور هست و نحوه شکل گیری اراده.

اگه یادتون باشه قبلا راجب فکر،مطالبی رو گفتم که فکر از منظر امام یعنی چه،منظور فکر بدون هوس و غش نکردن به طرفی خاصه،راست و مستقیم تا رسیدن به نتیجه ی درست که بهش میگن رأی یا نظر و عقیده صحیح.

پس فکر منجر میشه به رأی یا عقیده ی صحیح.تفاوت فکر با رأی اینه که فکر قبل از رأی هست و رأی حاصل فکر درست هست.

اراده از دور اندیشی حاصل میشه.هر چه دوراندیشی بیشتر باشه،اراده قویتر میشه.برای همین کسی به فکر دو سال بعده ارادش قوی تره تا کسی که به فکر یک سال بعده.چون هدف اولی دورتره از دومی پس باید نسبت به دومی خیلی بیشتر رعایت و احتیاط کنه و بیشتر مراقب باشه،و اون که به فکر بعد از مرگ و آخرتشه از قبلی ها بیشتر رعایت می کنه،پس ارادش هم قوی تره.

برای دوراندیشی،شما نیاز به رأی دارید،شما اول به وسیله ی فکر،رأی رو بوجود میارید،بعد به وسیله ی رأی دور اندیشی رو شکل میدین.

چون قبلا گفتیم که دوراندیش هدف درستی داره،پس رأی که حاصل فکر درسته در دوراندیشی به کار میره.

شنیدین که خداوند در قرآن می فرماید:چون شیطان آن ها مسح کند،متذکر میشوند،پس بصیرت میابند.

فکر درست منجر میشه به بصیرت و بصیرت منجر میشه به رأی.پس دوراندیشی در یک کار،شامل بصیرت و رأی درست در اون کار میشه،برای همین در اون کار اراده ی قوی داره،چون در اون کار،رأی و بصیرت داره.اگه می خواد ترک گناهی کنه،دوراندیشی در اون کار،یعنی دارای رأی و بصیرت در اون کار،چنین کسی مسلما دارای اراده ی قوی در ترک هم خواهد بود.

موقع وسوسه چه اتفاقی میوفته که در اراده خلل ایجاد میشه؟وسوسه باعث می شه فکر از راست بودن غش کنه به طرف غلط و بصیرت ضعیف بشه،چون بصیرت ضعیف شد،رأی متزلزل میشه و دوراندیشی شما هم متزلزل میشه،در نتیجه اراده شما هم متزلزل میشه!

پس موقع وسوسه به چی احتیاج داریم؟اونجا دیگه فکر کارایی لازم رو نداره،شما باید رأی رو به جریان بندازید،یعنی چیزی که قبل وسوسه با فکر و بصیرت بدست آوردید،وسوسه اجازه نمیده شما فکر راست کنید،در ضمن تا بخواید فکر راست کنید،بعد تبدیل بشه به بصیرت،بعد تبدیل بشه به رأی بعد تبدیل بشه به دوراندیشی،بعد دوراندیشی تبدیل بشه به اراده و تصمیم درست،کار از کار گذشته.تازه بین راه فکر کردن یه فکر خراب میاد و ساختمان فکر راست فرو میریزه،بنابراین از اول شروع به فکر کردن و بدست آوردن اراده کار خیلی سخت و در حد ماموریت غیر ممکنه!

شما اون موقع که وسوسه دارید،تا وقتی یکم مقاومت در شما هست،یعنی هنوز در این موقع مقداری بصیرت و رأی درست براتون مونده.یعنی لازم نیست از اول شروع به ساختن بصیرت کنید،شما موقع وسوسه جلو تر از فکر عمل کنید،یعنی از رأی شروع کنید،چون رأی بصیرت رو هم همراه خودش داره،لازم نیست از فکر شروع کنید و بصیرت بسازید،سریع بصیرت رو بیارید،با آوردن رأی.خود رأی فکر راست و بصیرت رو در درون خودش داره.چون صد آید،نود هم پیش ماست.یعنی لازم نیست مواد رو مخلوط کنید از اول تا جنس تولید بشه،سریع جنس رو تهیه کنید و بزارید سر جاش.

برای همین امام می فرمایند:

ﺑﺎﺻﺎﺑﺔ ﺍﻟﺮﺃﻱ ﻳﻘﻮﻱ ﺍﻟﺤﺰﻡ
ﺑﺎ ﺩﺭﺳﺘﻲ ﺭﺃﻱ ﺩﻭﺭ ﺍﻧﺪﻳﺸﻲ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺷﻮﺩ (ﻭ ﻧﻴﺮﻭ ﺑﮕﻴﺮﺩ)

ﺍﻟﺘﺪﺑﻴﺮ ﺑﺎﻟﺮﺃﻱ ﻭ ﺍﻟﺮﺃﻱ ﺑﺎﻟﻔﻜﺮ
ﭼﺎﺭﻩ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﺭﺃﻱ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺭﺃﻱ ﻧﻴﺰ ﺑﺎ ﻓﻜﺮ ﻭ ﺍﻧﺪﻳﺸﻪ ﺣﺎﺻﻞ ﮔﺮﺩﺩ

ﺍﻟﺤﺰﻡ ﺍﺳﺪ ﺍﻵﺭﺍﺀ
ﺩﻭﺭ ﺍﻧﺪﻳﺸﻲ ﻣﺤﻜﻤﺘﺮﻳﻦ ﺭﺃﻳﻬﺎﺳﺖ

ﺍﻟﺤﺰﻡ ﺑﺎﺟﺎﻟﺔ ﺍﻟﺮﺃﻱ
ﺩﻭﺭ ﺍﻧﺪﻳﺸﻲ ﺑﻪ ﺟﻮﻻﻥ ﺩﺍﺩﻥ ﺭﺃﻱ است.

ادامه دارد...

سوال؟نظر؟

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سسسسسسسسسسسسلام

صبح بخیرclapping

پاشین تنبل منبل های خودم Khansariha (18)

ایول به افتخار حمید Khansariha (48)41

حمید جان دوشواری؟17

دوشواری نداریم اینجا 4fvfcjaاره یکم سخت میشه اما به جون سیبیلای عمو سعید اگه مقاومت کنی و ردش کنی اعتماد به نفست میچسبیه به سقف 317

بعدش هی وسوسهه میاد میگه حنید بیا بشکن هی تو بهش میگی برو بینیم بابا من قبلا مثل تورو رد کردم یا سخت تر از تورو هم رد کردم

اونم دست از پاا دراز تر برمیگرده4fvfcja

از هر روشی که بلدی ب چنگ دوندون دقیقا حفظش کن چون به راحتی به دست نیومده که به راحتی از دستش بدیمKhansariha (18)

اهورا جان این سایت ها اثر خیلی بدی دارن فکر کن سم هستن هم برای الانت هم برای اینده ات

الان که هرچی نگاه کنی تا چند روز تصویرش تو ذهنت تداعی میشه

برای اینده هم این ها ی مشت منحرفین جن.سی هستن کلا چیزایی که اونجا میبینی با چیزی که تو زندگی عادی هستن زمین تا اسمون فرق داره

نذار این ها بشن الگوی زندگیت برای اینده!

از طرفی باعث میشه تنوع طلب بشی و زبونم لال بعد از مدتی از همسرت شاید زده بشی

اثار روانی بدی داره

هرچی میتونی فاصله بگیر ازین سایت ها

فطرتت پاکه نمیتونه قبول کنه تو هم سعی نکن بهش بقبولونی این سایت ها و مسائل غیر اخلاقی روKhansariha (18)

خودتو توجیه نکن با خودت روراست باش یعنی چی پیش نیازشو ندارم مثلا چ پیشنیازی؟

اون مشکلتو اگه اینجا نمیتونی تو پسرانه مطرحش کن

در مورد شکست از رو لجبازی باید بگم این ها میتونه اثرات خودخوری بعد از شکست اول باشه و همچنین این سایت ها

الان که فهمیدی از کجاها ضربه میخوری و شناسایی کردی از دیدگاه و منظر خودت براشون راه کار پیدا کن Khansariha (18)

پشتکارعزیز ممنونم ازت خیلی زیبا بود مرسی Khansariha (8)
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام به همه و اسنایپر عزیز
اسنایپر از ناامیدی گفتی
متاسفانه در مورد خودم،اون زمانی که مدت زیادی پاک بودم، یه چیزو رعایت نکردم ، این که ترک ، مراقبت میخواد
مراقبت از همه لحاظ
مراقبت نکردم و خسته شده بودم و اخرشم شکست ...
نباید اینطور باشه
تارک خ.ا باید سبک زندگیشم درست کنه و از این سبک مراقبت کنه
این خیلی مهمه

و در مورد ذهنیت
پاکی رو شاخص کن تو روزت و احوالت
خواست پاکی رو تکرار کن

میدونی منظورم چیه؟
یکی از بزرگای کانون بهم گفت:
شنیدی میگن اگه میخوای حال و منش و احوات خدایی باشه، برای خدا قدم بردار و نیت از برای او باشه؟
خوب این قضیه یکمش روانیه، یعنی اینکارو کردن ذهن و روان ما رو درگیر خدا میکنه و چه زیباست ...
خوب حالا اگه به نیت پاکی هم همینکارو کنیم، ذهن ما تقویت نمیشه؟
اینکه از ساعتی که بیدار میشی،سعی فلان کارو بکنی و فلان کار نکنی فقط به نیت پاکی، و تکرار کنی تو ذهنت بارها و بارها که اینکارو نکردم که پاک بمونم ، که پیشرفت کنم ، ..ذهنیتت قوی میشه
باید خواستن پاکی رو برای خودت تکرار کنی ، زیباست ...

در مورد لذت پاکی هم حداقل در مورد خودم،این لذت شیرین وقتی میاد که یه مدتی از پاکیم میگذره ، این لذت هم از اون ارامشی که روح و روانم و حتی بدنم و همینطور از اون رضایتی که از خودمون پیدا کردیم ناشی میشه
معمولا برای خودم بعد از بیست روز پاکی شروع میشه
مگه میشه صبح از خواب پا شدو ولذت نبرد از که n روزه که پاکی؟

یا علی:heart:

Sent from my E16i using Tapatalk 2
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
سلام
همچنان پاکم
دعام کنید
این روزا اوضاع روحیم یه کوچولو بهم ریخته
این سال 92لعنتی کی تموم میشه
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
(1392 آذر 13، 10:21)Mojтaba ρiloт نوشته است: متاسفانه در مورد خودم،اون زمانی که  مدت زیادی پاک بودم، یه چیزو رعایت نکردم ، این که ترک ، مراقبت میخواد
مراقبت از همه لحاظ
.....

4chsmu1
اینو کاملا موافقم
با اینکه تعداد روزای خوبم هنوز اینقد زیاد نشده که بخوام از ترکم مراقبت کنم 1
ولی باور کنین واسه همین روزای کم هم لازمه...1
به نظرم بدون مراقبت، همه چه آروم آروم عوض میشه و بازم روز از نو روزی از نو1
[تصویر:  1516091_1378333602425510_322294495_n.jpg]

535353
[تصویر:  05_blue.png]
سلام

سه هفته پاکی

اربعین حسینی  ما هم چهل روزه میشیم
پیش به سوی پاکی ابدی42
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
سلام دوستان
امروز موقع نماز که بیدار شدم متوجه شدم که محتمل شدم
حالا روزم پاکه یا نه ؟

یک سایتی اینو نوشته بود

اگر مایعی که از فرد خارج می شود دارای این سه نشانه باشد آن مایع حکم منی دارد :
1 - همراه با فشار و پرتاب شدن باشد
2 - موقع خروج آن بدن سست شود
3 - همراه با لذت باشد .

مورد 1و3 رو نداشتم
مورد 2وم هم وقتی خواب باشیم فهمیده نمیشه 22

راهنمایی بفرمایید 1

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

اگه واقعا میخوای ترک کنی اینو بخون

سلام

احسان جان فکر کنم محتلم شدن توی خواب اتفاق میوفته و ما هیچ اختیار و اراده ای از خودمون نداریمKhansariha (18)

یعنی هیچ اراده ای از ما برای احتلام تو کار نیست

یعنی خودارضایی حساب نمیشه و روزت پاکهKhansariha (8)Khansariha (18)

فقط باید غسل کنی تا بتونی نماز بخونی

نمازایی که با حالت جنب خونده بشه قبول نیست و باید قضاشو به جا بیاریKhansariha (8)

امروز اعصابم خيلي خورد شد بخاطر اين مسأله :smiley-yell:1313131313
اشكم در اومد
نميشه يك قرصي ، شربتي چيزي كووفت كنيم كه نصف شب اينجوري نشيم ؟

ممنون از دوستان 53

زنگ زدم دفتر آيت الله سيستاني شعبه ي قم
چون مرجع تقليدم ايشونه

يكي گفت اگه فكر ميكني با جستن و لذت خارج شده باشه ، حكم مني رو داره و در اين صورت بايد غسل رو انجام بدي

در غير اين صورت غسل برات واجب نيست
چون مرد ها شصت مدل آب دارند در بدن ِشون ، اگه قرار باشه با هربار محتلم برن غسل كنن كه با كمبود آب شهري مواجه ميشيم

اتفاقا ديشب تا صبح نه جستني رو حس كردم و نه خوابي ديدم برخلاف گذشته كه محتلم ميشدم هم خواب ِ شو ميديدم و هم جستن رو حس ميكردم

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان