امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "نسیم حیات" (گروه خانم ها) (غیر فعال)

سلام به همگی...

ببخشید ازم خبری نبود.
سها جون واقعا شرمندم
خیلی وضع بدی داشتم از یه طرف کارای پایان نامم به مشکل خورده و از یه طرف ترک اذیتم می کنه تازه با یه عالمه بدبختی دیگه
ولی خدارو شکر کاری نکردمcheshmak
امروز همش اینچوری بودم :smiley-yell:
آخرشم سر خواهر بیچارم دادی زدم که بعد از اینجوری شدن 1744337bve7cd1t81بهم گفت روااااااااااااااااااااااانی
خودمم فکر می کنم دارم دیوونه می شم
چرا اگه بخوام ترک کنم و اصلا ذهنمو درگیر نکنم اینقدر عصبی می شم؟
سلام بچه ها امروز هم اوضاع خوبه ولي از نظر جسمي دارم ميميرم از پوست سرم تا نوك انگشتم درد ميكنه ديشب يه لحظه چشم رو هم نگذاشتم نماز شب هم نتونستم بخونم قبل تون به خدا گفته بودم اگه تو دوست نداري و هنوز واسه اين كار پاك نيستم يه مشكل پيش پام بگذار
چه زود مشكل به وجود اومدTears
شبهاي بلند بي عبادت چه كنم
جسمم به گناه كرده عادت چه كنم
دوستان همه گويند خدا مي بخشد
گيرم كه ببخشد ز خجالت چه كنم
[تصویر:  nasimhayat.png]
Smile 
سلام به همه..

خوبین؟
خوشین؟
سلامتین؟

و
خواهش میکنم مونای عزیز..قصد من از این همه اصرار برای اومدن تو کانون و بخوصوص تو گروه اینه که از حال هم باخبر باشیم و اگر مشکلی داریم مطرح کنیم ..جواب دوستامونو بشنویم و انشاالله به راه حل برسیم..

واسه اینکه میگی عصبی هستی..
یه کوچولو توضیح میدم..

ببین..
بدون تعارف میگم که ماها با ترک کردنمون داریم به نوعی یکی از تفریحاتمون رو کنار میزنیم..
تفریحی که در عینه اینکه تقریبا و به صورت موقت و کاذب نیاز جنسی مارو تامین میکرد، انرژی ما رو هم میگرفت..
و تا حدی به نوعی گرفتار رخوت میکرد مارو..
چیزی که همون متاسفانه تجربه اش رو داریم..
کمتر کسی بین ما هست که بعد از "چیز" نشاط داشته باشه..
بیشترمون خسته ..کسل و حتی عصبی میشدیم..

حالا و با این شرایط که برامون ایجاد شده و خصوصا تو روزهای اول
روح سرکش و گرفتار ما داره بهانه گیری میکنه..
نمیتونه انرژی شو تخلیه کنه و دنبال همون احساس بعد از این کار میگرده..

یه مثال با مزه بزنم
بچه ها رو دیدین که میخوان از شیر بگیرنشون؟! چقدر بهانه گیرن و چقدر هم محتاج توجه؟!
و دیدین تو اون چند روز مادرا به هر سازی که بچه بزنه میرقصن تا اون نیازش و عادت از سرش بیفته؟!

حالا داستان ماست..
ما هم مادریم..هم بچه ..
هم میخوایم هم میدونیم که باید ترک کنیم..
اینجاست که درگیری ایجاد میشه و خودشو به طرق مختلف نشون میده..

(تازه..این وقتیه که با تمام وجود و به صورت صد در صد بخوایم که ترک کنیم..)

این حالت عصبی که تو داری مال همینه..

باید برای تفریحت یه جایگزینه خوب پیدا کنی تا بچه درونت به اون مشغول بشه و کم کم یادش بره که چی کار میکره.. تا اونجا که حتی اگه یه روز بهش بگی که تو اون کارو میکردی بخنده و باور نکنه..

جایگزینهایی که میتونی داشته باشی رو خودت باید انتخاب کنی..
چون هر کسی خودشو بهتر میشناسه..
یکی با ورزش ..
یکی با درس ..
یکی با عبادت..
یکی با موسیقی..
خلاصه راهی که خودت پیدا میکنی...

فقط باید به شدت مواظب باشی که راهت بد رو بدتر نکنه..باید آگاهانه انتخاب کنی و وقتی هم که معلوم شد .. تمام قد به عمل کردن بهش اهتمام کنی..

(چه یه کوچولو بزرگی...!!! ببخشین که طولانی شد..)

و برای نیلوی عزیزم هم سلامتی رو اونم هرچه سریعتر از خدا میخوام..
انشاالله که هر چه زودتر رفع کسالت بشه..

همگی موفق باشین..ایام به کام..

مواظب دوستای من باشین..
یاعلی.53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

Khansariha (48)سلام دخترای خوشگل و مامانی
آبجی های گلم دلم تنگ شده واستون
حالا اعلام وضعیت ما در روز23 به سر می بریم و نیازمند دعای همگی شما
امتحانم هم بد نشد بستگی به این داره که بقیه چه طور داده باشن53258zu2qvp1d9v
خوب گلهای زندگی همتون مواظب خودتون باشین
خداوندا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری بر من آشکار کن
تا درهایی که به سویم باز میکنی ندانسته نبندم
ودرهایی را که به رویم می بندی به اصرار باز نکنم
سلام به همگی ...
خوبین گلا ؟
سها جان خیلی ممنونم از راهنماییت
من که امروز حالم خوب بود فردا هم شاید روز خوبی باشه چون چندتا برنامه و قرار جور کردم برای خودم53258zu2qvp1d9v
بچه ها به شماهم پیشنهاد می کنم برای هر روزتون برنامه ریزی کنید
(1388 بهمن 29، 20:41)سها نوشته است: اجازه بدین تا مسائلمون مطرح بشه و جواب دوستامونو بشنویم..

در هر حال رو من حساب کنین..53258zu2qvp1d9v

گروهمونو خودمون باید جهت بدیم ..بگین که دوست دارین چه جوری باشه..

مطنئنم اگه هورا جون بود از این حالت خارج میشدیم..
چه کنم که وسع من همینه..42

مواظب دوستای من باشین..
یاعلی.
53
سلام سها جان منم ، موافقم که مسائل مطرح بشن ....
مشکلات و راه حل ها گفته بشه .... چرا که ممکنه در آینده ای نه چندان دور واسه خودمون هم پیش بیاد ... این طوری حداقل یه راه حل کمکی وجود داره ....53258zu2qvp1d9v
-------------
این حالت عصبی بودن واسه منم پیش اومده .... و خیلی ناراحت کنندس ... اما خدارو شکر فقط چند روز ادامه داشت و الان کاملا برطرف شده ....
----------
عزیزم شما هم به اندازه ی هورا به بچه ها کمک می کنی ... میدونم کارت زیاده .... و اگه هورا بیاد کارت سبکتر می شه ....ولی ممنون از راهنمائیهات ...
---------
سها جان یادمه قبلا سوالی ازت پرسیدم ، راستش چون راه حلت واقعا موثر بودم گفنم این جا بذارم ... شاید برای بعضی از بچه ها این مشکل وجود داشته باشه .... و کمکشون کنه
مشکلم : 4fvfcja
من بعضی از مواقع ،مخصوصا زمانی که می خواستم خود ار... کنم و نمی کردم ( یا به عبارتی جلوی خودمو می گرفتم، هر زمانی روز ، شب و... ) ...، پیش میومد که شبش خواب می دیدم و توی خواب این کار و انجام می دادم .... ( که البته این کار باعث می شه ، توی طول روز خیلی خواستار انجام این کار باشی ، چون توی خواب نمی تونی خوب خودتو تخلیه کنی )راستش وقتی این حالت برام پیش میومد صبحها که از خواب پا می شدم ، علاوه بر حالت عصبانیت ، خیلی سر در گم بودم و فشار زیادی روم بود ... که واقعا ناراحت کننده بود ...و آزار دهنده ....
( نمی دونم تونستم منظورمو خوب بیان کنم یا نه! )

راه حلی که سها جون داده بود : گفتن 4 تا ذکر قبل از خوابه که واقعا آرامش بخشه ....
1) 3 بار خواندن سوره توحید
2) 3 بار سبحان الله و الحمد لله ولااله الا الله و الله اکبر
3) اللهم اغفر للمومنین و المومنات
4) صلوات
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
سلام به همگی...
منم با مهتاب جون موافقم که مشکلات و راه حل ها گفته بشه
راستی مهتاب می تونی بگی چه کار کردی که عصبی شدنت برطرف شد البته منم این 2روز عصبی نبودم ولی شاید موقتی باشه

یه مشکل دیگه هم دارم :این که وقتی حتی خیلی کم استرس دارم یه جورایی تابلو می شم Khansariha (56)مثلا دستم خیلی می لرزه .اصلا نمی تونم توی اون لحظه خودمو کنترل کنم .یه جایی خوندم که به خاطر خودا... هستش. یعنی درسته ؟ این خیلی بده باید چه کارش کنم؟
53258zu2qvp1d9v

سلام
خوبین شما؟
سلامتین؟
چه خبرا؟

یه تشکر ویژه از خدا...... بابت مقاومت دوستای خوبم....

حسابی بهتون تبریک میگم....

41Khansariha (48)317varzesh41

خب...
به سلامتی انگار داره یخ دوستان باز میشه و مشارکتشون زیاد..

414141

خدا رو شکر..

از مهتاب عزیز تشکر میکنم که هم به من لطف داره و هم راهنمایی کوچولویی که کردم رو اینجا گذاشت..

بعد هم از مونای عزیز که سوالشو پرسید...

حالا منتظر میمونیم ببینیم دوستای دیگه مون چی میگن...53258zu2qvp1d9v
.
.
.
.

مواظب دوستای من باشین..
ایام به کام.. یاعلی.

آره عصبي بودن طبيعيه اما واسه اينكه اين عصبي بودن كمتر بشه راهي نيست..ترك كردن سخته هااااا...مونا جون ورزش خيلي خوبه..هم انرژيت تخليه ميشه هم به روحيه هت كمك ميكنه..اگه وقت داري حتما ورزش كن.. Muscular
يه كانال هست تو ماهواره,فرانسويه,روزي يه ساعت ورزشه..خيلي باحالههههه..اگه خواستين فركانسشو ميدم...خيلي ورزسشاي خوبي ميكنه.. varzesh
زندگي تاس خوب اوردن نيست,زندگي تاس بد رو خوب بازي كردنه
سلام بچه ها چه طورين؟
من كه خيلي خوبم اميدوارم شما هم خوب باشين
فقط يه مشكلي دارم خيلي دوس دارم يكي از بچه ها كمكم كنه اگه به صورت خصوصي بهش بگم راستش مشكلم در مورد ترك نيست يه مشكلي واسم پيش اومده نميدونم كدوم راهو انتخاب كنم كه واسم بهتره
ممنون ميشم يكي به دادم برسه
شبهاي بلند بي عبادت چه كنم
جسمم به گناه كرده عادت چه كنم
دوستان همه گويند خدا مي بخشد
گيرم كه ببخشد ز خجالت چه كنم
[تصویر:  nasimhayat.png]
(1388 اسفند 2، 2:10)mona_s نوشته است: سلام به همگی...
منم با مهتاب جون موافقم که مشکلات و راه حل ها گفته بشه
راستی مهتاب می تونی بگی چه کار کردی که عصبی شدنت برطرف شد البته منم این 2روز عصبی نبودم ولی شاید موقتی باشه
راستش من کار خاصی نکردم ...
دلیل عصبانیت ، اینه که می خوای خود ار... بکنی و جلوی خودت می گیری .. به قول سها ، جلوی یکی از تفریحاتو داری می گیری ...
برای اینکه این مشکل پیش نیاد ،باید یه تفریح دیگرو جایگزین اون بکنی ... پیشنهاد سحر هم خوبه ... البته من که تنبلم نمی تونم زیاد ورزش کنم 42 و تفریحات دیگه ای رو جایگیزین می کنم ....

راستی نماز خوندن و درددل کردن با خدا هم می تونه خیلی کمک کنه
یه مشکل دیگه هم دارم :این که وقتی حتی خیلی کم استرس دارم یه جورایی تابلو می شم Khansariha (56)مثلا دستم خیلی می لرزه .اصلا نمی تونم توی اون لحظه خودمو کنترل کنم .یه جایی خوندم که به خاطر خودا... هستش. یعنی درسته ؟ این خیلی بده باید چه کارش کنم؟
برای این کار به نظرم اولین کاری که می تونی انجام بدی اینه که اول در اون لحظه یه نفس عمیق بکشی .... وبگردی ببینی آیا دلیل استرست رو پیدا می کنی ... آیا استرست منطقیه یا نه ... فکر کردن به دلیل استرس شاید 2 دقیقه هم وقت نگیره ... اما خوب تمرکز کردن توی زمانی که استرس داری یکم سخته ... ولی باید تلاش کنی که فکرتو فقط روی دلیل استرست متمرکز کنی ...و دلیل های موجهی برای داشتن استرس پیدا کنی ... در مقابلش دلیل های موجه تری برای استرس نداشتن ... سعی کن دلیلاییی که برای نداشتن استرس می یاری بیشتر از دلیلای استرس داشتن باشه ... حتی تلقین کردن هم کمک بسزایی می کنه ... سعی کنی در اون لحظه ذکر بگی ... مثل سبخان الله ، و... هر ذکری که در اون لحظه به ذهنت خطور می کنه ! ... و خوندن آیت الکرسی هم خیلی کمک می کنه .... پناه بردن به محیط شاد و آروم هم می تونه کمک کنه ( مثل خانواده ) و دیدن برنامه های آرامش بخش تلوزیونی ...
منم خیلی دچار استرس می شم .... اما وقتی فکر می کنم می بینم اصلا منطقی نیست ... یا مشکلاتی بزرگتر از این مشکل فعلی من در زندگی اطرافیان وجود داره که ....

ببخشید یه خورده پر حرفی کردم ... امیدوارم بتونه راهکارهای خوبی باشه ...
از حامی عزیزمون عذرخواهی می کنم که توی کارش دخالت کردم 4fvfcja
نشان 100 روزه
 .........[تصویر:  medal.png].........

هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد ، روز قیامت حسرتش را خواهد خورد .

رسول اکرم (ص)
(1388 اسفند 2، 15:03)mahtab_r نوشته است: ببخشید یه خورده پر حرفی کردم ... امیدوارم بتونه راهکارهای خوبی باشه ...
از حامی عزیزمون عذرخواهی می کنم که توی کارش دخالت کردم 4fvfcja

این چه حرفیه عزیزم...

اتفاقا خیلی هم کار خوبی کردی...من منتظرم تا بقیه هم مشارکت کنن...53258zu2qvp1d9v

موفق باشی..یاعلی.
(1388 اسفند 2، 15:00)nilo نوشته است: فقط يه مشكلي دارم خيلي دوس دارم يكي از بچه ها كمكم كنه اگه به صورت خصوصي بهش بگم راستش مشكلم در مورد ترك نيست يه مشكلي واسم پيش اومده نميدونم كدوم راهو انتخاب كنم كه واسم بهتره
ممنون ميشم يكي به دادم برسه

سلام عزیزم..
اول شکر خدا که خوبی....و بهت تبریک میگم...

در مورد سوالت هم اگه بتونم خوش حال میشم کمک کنم..53258zu2qvp1d9v

موفق باشی..یاعلی.

varzesh317clappingKhansariha (48)31741

بچه ها کجایین؟
سها
هورا
کجایین
من دلم واسه همه تنگ شده ولی مثله اینکه اینجا کسی نیست1744337bve7cd1t81
بچه ها من مشکله عمدم تنهایی هستشTears
خیلی تنهام
و کسی رو ندارم باهاش درد ودل کنم
البته شما رو دارم و این قوت قلبی هست برام
و اینکه من هنوزم گاهی اوقات خیلی زود عصبانی میشم ولی نسبت به قبل خیلی کم شده در واقع من آدم خوش اخلاقی هستم (البته به قوله رحمت حمل
بر خود ستایی نباشهcheshmak) با این حال قبلا یه موقع هایی کنترلم رو از دست میدادم:smiley-yell:
ولی الان خیلی دارم بهتر میشم 53258zu2qvp1d9v
به امید اینکه روزی گروه ما تو ترک از بقیه گروهها جلو بزنهKhansariha (48)varzesh
یا حق
خداوندا حکمت قدمهایی که برایم برمیداری بر من آشکار کن
تا درهایی که به سویم باز میکنی ندانسته نبندم
ودرهایی را که به رویم می بندی به اصرار باز نکنم
سلااااااااااااااااام، خوبین؟
چه خوب گروه داره کم کم گرم می شه .
سحر جون مرسی از راهنماییت راستش من تنهایی ورزش کردنو زیاد دوست ندارم ولی کلا خیلی اهل ورزشم مخصوصا شنا ، بدبختیمم همینه که تا کسی پایه نباشه من هیچ کاری نمی کنم خیلی وابستگی دارم. بعضی موقع هام بد احساس تنهایی می کنم مخصوصا وقتی خواهرم می ره خونه نامزدش من اینجوری میشم 1744337bve7cd1t81Tears
راستی ممنون میشم فرکانس کانالی که گفتی رو بهم بدی دوست دارم ببینم.
مهتاب جون خیلی ممنون از راهکارت ،من همه تلاشمو می کنم ولی دست خودم نیست .اگه جنس مخالفم حضور داشته باشه که اصلا لال می شم بهد همه می گن چقد خجالتیی ،ولی نیستم می ترسم دهنمو که باز کنم صدام بلرزه یا نفس کم بیارم من قبلا اینجوری نبودم اگه استرس داشتم سریع تمرکز می کردمو مشکلی پیش نمی امد .
مثلا روزی که دانشگاه ارائه داشته باشم صبحش بعد از نماز و کلی کمک خواستن از خدا با آرامش تمام میام ولی تا استاد اسممو میگه می رم رو ویبره . حالا هر چی ذکر و تلقین و... دیگه مگه اثر میکنه (البته باید بگم همیشه نیست شاید 60 درصد ) ولی خودم متوجه میشم که نسبت به بقیه یه کم مشکل دارم .
وااای چقدر حرف زدم شرمنده 42
سلاااااااااام...مونا جون فكنم يكم اعتماد به نفستم پايينه هااااااا..ميتوني قبل از ارائه بري جلو آينه تمرين كني..اما اگه اعتماد به نفست خوب باشه چون از خودت مطمئني كمتر استرس ميگيري..رفته بودم يه سمينار..روانشناسه ميگفت وقتي واسه حرف زدن جلوي چند نفر خجالت ميكشي ميتوني فكر كني همشون گوسفندن 4fvfcja بي احترامي به كسي نيست فقط واسه آدمايي كه يه ريزه خجالتين يه راه كاره 53258zu2qvp1d9v ...هميشه به كسي جز خودتو خدا تكيه نكن چون اگه به كسي وابسته باشي يه جورايي جلوي پيشرفتتو ميگيري..وااي چقدر حرف زدمااااا...آخه راجبه اين چيزا خيلي خوندم..گفتم به توام بگم شايد واست خوب باشه گلم cheshmak
DIRECT 8:12540/27500/H/3.4
8:30 تا 9:30 صبح varzesh
زندگي تاس خوب اوردن نيست,زندگي تاس بد رو خوب بازي كردنه

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان