عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: نظر شما در مورد نقش ورزش در ترك خود ارضايي چيست.
این نظرسنجی بسته شده است.
نقش مهمي دارد.
79.07%
34
79.07%
نسبتا مهم.
18.60%
8
18.60%
كم.
2.33%
1
2.33%
در کل
43 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آغاز تغییرات با کمک ورزش

نقش ورزش در تغيير عادات رفتاري و تغيير در شيوه زندگي را نمي توان ناديده گرفت. شخصيت انسان ها را مي توان با ورزش بسيار بزرگ جلوه داد . اصلا ورزش در فرهنگ ها و طبيعت ها نيز نقش بسيار مهمي دارد. تا كنون به اين موضوع فكر كرده ايد كه چرا مردمان مشرق زمين هميشه با احترام تر و زيبا پوشتر و خوش رفتار تر از غربي ها بوده اند . در عوض تمامي فرهنگ هاي بد و برهنگي از غرب به شرق دور و حتي ايران و ميانه آمد. تنها با صورتي خوب. جلال آل احمد در سفر نامه خود در مكه مي نويسد تنها ايراني ها و هندي ها و چشم بادامي ها چهار زانو نشستن را خوب مي دانند . و آفريقايي ها و اعراب هميشه عادت به خوابيدن و لم دادن دارند. و اين چابكي و سرحالي و خموده نبودن به خاطر فرهنگ ورزشي شرقي ها مي باشد.(به غير از برخي قوم ها ، مانند برخي از اعراب امروزي و نه گذشته).
گذشته از بحث تاريخي بايد گفت كه ورزش احساس خوبي به انسان مي دهد و انسان به طريقه بهتري با اطراف خود ارتباط برقرار مي كند . با ورزش مي توان استمنا را به كاري بيهوده و زشت و بي ارزش حتي در زمان فشار عصبي جنسي تبديل كرد. ضمن اينكه ورزش باعث تناسب اندام و زيبايي صورت و جوان تر شدن چهره دارد و اين خود ضمن روحيه دهي به انسان، انساني قابل توجه و قابل احترام براي همه و خود مي سازد.
براي شروع يك ورزش را به صورت غير حرفه اي در نظر بگيريد.
بري مثال پياده روي ، دو ، طناب زني ، دوچرخه سواري اگر دوچرخه داريد،كوهنوردي، امادگي جسماني و ...
توضيحات:
پياده روي: براي مثال هر روز در ساعات مشخص به پياده روي برويد. كم كم مسافت ها را افزايش دهيد. وبه همين ترتيب در يك تاريخ معين نسبتا طولاني مي توانيد ، يك مسافت زياد را در يك زمان خوب طي كنيد. حالا شما در درون و ذهن خود بدون اينكه كسي كمك كند به يك ورزشكار حرفه تبديل شده ايد .و اين خود يكي از بزرگترين موفقيت ها است.
و
.
.
.
كوه نوردي : من خودم كوه نوردي را انتخاب كردم. اوايل هر دوهفته به كوه هاي فرحزاد مي رفتم و مسافتي رو مي رفتم و ميو مدم پايين. و لي بعد از 6 ماه هر هفته به كوه هاي بلند ميرم. ركورد هم براي خودم دارم.
يكي از كوه هاي خيابان ايثار(بالاتر از شهرك غرب) كه خيلي هم سخت هستش رو طي كردم در 3ساعت به قله اون رسيدم كه تقريبا3.5 كيلومتر مسافت عمودي بود.
ضمن اين كه اون موقع 105 كيلو وزن داشتم ولي حالا. 92 كيلو دارم كه به نسبت قدم كه 1.90 هست ميشه گفت داراي تناسب اندام خوبي هستم. و واقعا احساس خوبي دارم. ضمن اينكه هيچوقت افسرده نبودم.
قبل از اون موقع تقريبا هر روز خود ارضايي(جلق) داشتم و لي حالا بدترين حالتم ميانگين دو هفته بوده كه الان تو سه هفته هستم.
خواستيد بگيد مقاله هاي ورزشي كه در خصوص ورزشي كه انتخاب كرديد بهتون بدم. موفق باشيد.
(اگه غلط دارم شرمنده).Khansariha (46)Khansariha (46)
(ادامه دارد) تاثير مثبت ورزش بر چالاكي و دور كردن خمودگي و سستي

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

سلام دست شما درد نکنه
آره هر چی مقاله خوب و کارآمد داری بگو ما هم بهره ببریم
ورزش را مي توان يكي از پايه هاي درك زندگي دانست كه البته اين موضوع در ورزش هاي رزمي بيشتر ديده مي شود ، همانطور كه مي دانيد مردم شرق دور ورزش هاي رزمي را موجب بيرون راندن روح پليد در جسم انسان مي دانند. ورزش به غير از خارج كردن مواد اضافي كه اگر در بدن انباشته شوند مضر مي باشند مانند چربي موجب خالي كردن انرژي زياد در انسان نيز مي شود. همانطور كه مي دانيد هنگامي كه فرد در حال خودر ارضايي به مرحله انزال مي رسد اسيدي از او منتشر مي شود كه خاصيت ضد درد دارد ، و اگر فرد در زير آب جوش هم باشد درد را احساس نمي كند و اين همان انرژي آزاد شده است كه به اين صورت بيرون مي آيد.
اصلا بزاريد روراست بگم. فردي كه خيلي حشري شده باشه اگه آيه هم بهش نازل بشه كه اين كار رو نكن ، بازم تو فكرش هست. پس تنها راه اول قدم رواني هستش ، نمودنم حالا هي بگو قبل خواب مسانه رو خالي كن ، آقا اين تو فكر آدميزاد هستش پس تنهاراه براي شروع قدم اصلاح روني هست.
حالا يه خبر بزرگ و عالي بهتون بدم:
ورزش و بخصوص به اون صورت كه در اول گفتم به طور معجزه آسايي هم از نظر رواني و هم از نظر فيزيكي آدم رو اصلاح مي كنه.
بزرگترين قهرمان المپيك كه امسال هم حضور داشت يك شناگر آمريكايي هستش كه امسال 8 تا طلا گرفت . اين ورزشكاردچار بيماري بيش فعالي هستش. مي بينيد يعني كه اون تمام ساعات فكريش تحرك و ورزش بوده پس فكر اين آتاشغالا سمتش نيومده. پس خودتونو براي خودتون تحقير كنيد. به خودتون فحش بدين بقول يكي از معلما كه 4 سال قبل گفت بعضي موقع ها يك كشيده و كتك يه عمر زندگي يك فرد رو نجات ميده.
خودتون رو مجاب كنيد به اين كار.
براي مثال : ورزش تكواندو رو انتخاب كنيد( البته بدون باشگاه و در خانه و مبتدي) چون تحركش بسيار بالا هستش.
اين رو به دو بخش استقامت و سرعتي تبديل كنيد.
بخش استقامت : به طور سريع ضربات پا به سمت بالا بزنيد و تايم بگيريد و هنگام ايستادن تايم را قطع كنيد. هر روز اين تايم را بالا ببريد.
بخش سرعتي : اين كه در طول 1دقيقه چند ضربه صحيح پا مي توان زد.
به اين صورت شما براي خودتان يك ورزش قهرماني ابدا كرديد.
اين كار را مي توان در مورد بوكس و طناب زني هم انجام داد (البته به طور خانگي).
پر تحرك باشيد.:varzesh
ادامه دارد.(نقش ورزش در زيبايي چهره و نقش آن در ترك خود ارضايي)

واقا ورزش تو چهره هم تاثیر میذاره نه بابا مگه میشه تو تناسب اندام اره اما چهره نمیدونم!!!!
هنوز واسادم ته خط اسفند همین ساله اگه بتونم تا اون موقع دووم بیارم همه چیز درست میشه دعام کنید
به وبلاگ استوارم تا اسفند 87 هم سری بزیند
http://www.esfand87.blogfa.com
 سپاس شده توسط
سلام .
با عرض احترام به همه ترك كنندگان .
عرض شود كه اينجانب b52 پس از ايراد نامه هاي فروان براي جناب مدير نتوانستم سوال خود را مبني بر دلايل باز نشدن دو تايپيك با ارزش قبل بدانم لذا تقاضا دارم شما نيز مراتب اعتراض را مبذول فرماييد.Tears
بابا جناب مدير ما آسفالت شديم اين مطالب رو نوشتيم و همينجوري شرتي پرتي باز نمي شن. خواهشن اينارو باز كن.:smiley-yell::smiley-yell:
حالا بريم سراغ مطلب امروز .:
( چگونه عادات روزانه خود را با ورزش تغيير دهيم )
حالا اينجا نمونه دو تا آدم رو براتون مي زارم آدم شماره 1و2. شما دوست داريد كدوم باشيد.
آدم شماره 1- سحر(5.6) از خواب بيدار مي شود ، مدتي به راز و نياز و صحبت با خالق خود مي پردازد ، بعد به ورزش مي رود ( مثلا پارك محلشون ) از اونجا كه مياد با يه نون تازه و يه روز نامه صبح دستشه ، براي خودش يه صبحانه عالي مي چينه ، روزنامه مي خونه و صبحانه مي خورد ، بعد به سر كار مي رود (حتما نبايد يه كار خوف و پول درار باشه به قول بابام آدم اگه كارش خيابون متر كردنم باشه اگه اون كار رو با عشق انجام بده براش از خلباني ام بهتره)هنگام عصر كه به خانه مي آيد بعد از كمي استراحت خوردن عصرانه به گردش و پياده روي در اطراف محل زندگي و يا دوري توي فروشگاه و پاساژ مي زند ، بعد از اينكه به خانه مي آيد يه فيلم دبش ميزاره مي بينه ، بعد شام و چاي ، قبل از خواب يه سري به كانون ترك ميزنه ، در آخر هم برنامه فرداشو مي نويسه.(ممكنه بگيد زيادي فيلمي و اروپايي شد و لي نه همينم كمه )
آدم شماره2- كه من خودم بودم يه زماني و الان كمتر . صبح ساعت 9.10 از خواب بلند مشه ، صبحانه مي خوره ، اگر كار نداشته باشه ( طبق معمول اينترنت و س.ك.س و مرض و كوفت )ظهر نهار و بعد از ظهر بعد از ديدن سانس دوم سايت س.ك.س يه سر به دستشويي براي رفع حاجت شهوت ، غروب هم كه خوابه ، شب بيدار مي شه شام مي خوره حال نداره بره حموم . و شايد تنها كار مفيدش اين باشه كه شبف قبل از خواب ياد كاراي امروزش بيافته و حسابي گريه كنه.
شما دوست داريد كدوم باشيد؟
بگيد و با توضيح اگه 3 تا شديد. ادامه مطلبو بگم براتون كه واقعا با ارزشه اين تاييپيك بدو كه حراجش كردم . تازه بحثمون گل انداخته.
آقاي مدير دست گلت درد نكنه درست شد.

سپاس شده توسط
به دمت گرم بابا پسچيكه ميزاره اگه تو ضيحات خواستي بگو.

ببينيد نمي خوام بگم كه تاثير 100% داره چون همه ورزشكارا زيبا نيستند.
ولي ورزش چهره انسان رو از خمودگي و تيرگي و تاري در مياره. آيا تا به حال توي اين مسابقات به چهره دونده هاي سياه پوست نگاه كرديد ؟ مي بينيد چقدر شاداب به نظر ميان. ورزش عاملي است محكم و بدون شك موثر در تغيير وعيت روحي انسان و مصلما انسان شاداب و با روحيه مناسب داراي چهره شاداب هم هست.
ورزش انسان ها رو به داشتن نفسي محكم وادار مي كنه ، خودم دليلش رو نمي دونم ولي مطمئنم. چون بهم ثابت شده .
و اينم بهم ثابت شده كه ممكنه كه يه آدم ورزشكار زيبا نباشه تازه ممكنه و تعدادش كم ولي مطمئنم كه يه آدم تنبل و كم تحرك و چاق(به استثناي تپلوها)نميتونه زيبا باشه.
مطمئن باشيد كه يه آدم سالن از نظر روحي هيچ وقت به سمت تخريب روحيه اش نرفته .

سپاس شده توسط
خوب .
فكر مي كنم به اندازه كافي درباره فوايد روحي و جسمي ورزش گفته باشم حالا بايد برنامه ريزي كنيم .
هركسي براي برنامه ريزي سليقه اي داره . اين سليقه منه.
خوب از صبح زود شروع مي كنيم به فعاليت ( نبايد بي كار بود تو اين جهان كه همه كار مي كنن حتي مورچه والا خجالت داره بي كار بودن)تا غروب البته روي حساب.
برنامه صبح : 5.30تا5.45 براي نماز كه البته بستگي به اعتقادات داره.
5.45تا 6.30 ورزش( البته براي بعضي ها مثل دخترا محدوديت بيرون رفتن صبح زود وجود داره براي جو بد جامعه كه مي تونن به راحتي توي خونه و البته آرام ورزش كنند)
بعد از اونم اونايي كه درس مي خونن خوب مدرسه يا دانشگاه و اونيي هم كه كار مي كنن سر كار ( بزنن به چاك هر چه سريع تر )بهتره كه حد اقل يك ايستگاه رو تا محل مورد نظر پياده برن . چون تا خود غروب سر حالن و شاداب ( مثلا روزايي كه من ورزش نمي كنم و راه نمي رم تاخود غروب ناراحتم از اين كه نتونستم به تنبلي و نفس خودم قلبه كنم )
خوب اين از صبح . به هر حال هفته اول سخته ولي ممكنه.

Wink 
با اجازه b52

بهترين زمان براي انجام تمرينات ورزشي

خیلی از افراد عادت دارند که ساعت 6 صبح از خواب بیدار شده و به انجام تمرینات خود بپردازند و عقیده دارند که این زمان بهترین زمان برای ورزش کردن آنهاست چون به آنها برای ادامه روز انرژی می دهد. اما خیلی های دیگر اصلاً فکرش را هم نمی کنند که حتی یک روز قبل از ظهر تمریناتشان را انجام دهند و ترجیح می دهند که بعد از شام یک دوری بزنند و کمی پیاده روی کنند. اما آیا ساعت خاصی وجود دارد که تمرین کردن در آن ساعت بیشتر نتیجه دهد؟

واقعیت این است که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ثابت کند ورزش کردن در يك ساعت خاص کالری بیشتری می سوزاند و فایده بیشتری دارد، اما ساعت تمرین کردن تاثیر بسیار زیادی بر احساس شما از تمرین دارد.
مهمتر از همه اینکه، متخصصین می گویند، بهتر است یک ساعت خاص را برای تمرین کردن خود اتتخاب کرده و آن را ادامه دهید تا ورزش کردن برایتان به شکل عادت درآید.

ساعت بدن

ریتم شبانه روزی بدن شما تعیین می کند که چه نوع آدمی باشید، مثل خروس سحرخیز باشید یا مثل جغد شب ها بیدار بمانید و کار چندانی هم از دستتان برای تغییر آن برنمی آید.
ریتم شبانه روزی با چرخش 24 ساعته زمین کنترل می شود. این ریتم ها بر عملکردهای بدن مثل فشارخون، دمای بدن، سطح هورمون ها، و ضربان قلب تاثیرگذار است که همه اینها برای آمادگی شما برای انجام تمرینات مهم هستند.
استفاده از ساعت بدنتان برای تعیین ساعت تمرینات می تواند ایده خوبی باشد. اما مسائل دیگری مثل خانواده و برنامه های کاری هم هستند که در این زمینه نقش دارند.

ورزش اول صبح

تحقیقات نشان می دهد که برای ایجاد یک عادت ورزشی ثابت و پایدار، بهتر است افراد اول صبح ورزش کنند. دلیل آن این است که در این ساعت می توانند قبل از اینکه فشارهای زمانی و سایر برنامه ها در ورزش کردن آنها اختلال ایجاد کند، تمریناتشان را انجام می دهند. توصیه مهم برای ورزش در اول صبح این است که چون دمای بدن در این ساعت از روز پایین است، باید زمان بیشتری را به گرم کردن بدن اختصاص دهید.

وقتی پای بی خوابی به میان می آید

متاسفانه وقتی شب گذشته بیخوابی کشیده باشید، بیدار شدن از خواب در اول صبح کار چندان ساده ای نخواهد بود. داشتن عادات خوب و منظم برای خواب، به شما برای مقابله با بیخوابی کمک می کند. بدن باید برای خوابیدن آماده شود. ضربان قلب و دمای بدن باید به حالت استراحت درآیند. این مسئله کمک می کند تا بدن به خواب عادت کند. ورزش کردن یا غذا خوردن دیرهنگام میل بدن شما را به خواب کاهش میدهد. چون هر دو این اعمال باعث بالا بردن ضربان قلب و دمای بدن می شوند که برای خوابیدن به هیچ عنوان مناسب نیست.

وقتی دیرتر بهتر است

برای خیلی از افراد که عادت به زود بیدار شدن ندارند، ورزش کردن اول صبح چندان هم مناسب نیست. بهترین زمان برای ورزش کردن این افراد عصرها بعد از اتمام کار است. در این زمان کمتر مجبور می شوند با بدنشان بجنگند.
برای خیلی از افراد هم ساعت ناهار بهترین زمان برای ورزش است، به ویژه اگر همکارانتان هم با شما همراهی کنند. اما توجه داشته باشید که تمریناتتان را قبل از غذا خوردن انجام دهید نه بعد از آن. ورزش کردن بلافاصله بعد از خوردن غذا صحیح نیست. چون خونی که باید به عضلات شما حین ورزش برسد، به دستگاه گوارش می رود. برای ورزش کردن باید حداقل 90 دقیقه بعد از خوردن غذای سنگین صبر کرد.

بهترین ساعت ورزش را برای خودتان پیدا کنید

لازم نیست حتماً تخصص چندانی درمورد ریتم شبانه روزی بدنتان داشته باشید تا بتوانید بهترین زمان را برای ورزش کردن خود انتخاب کنید. می توانید ساعات مختلف روز را امتحان کنید. چند هفته اول صبح ورزش کنید، بعد ظهر را امتحان کنید و بعد عصر را. ببینید که در کدامیک از این ساعات لذت بیشتری از ورزش می برید و کدام برایتان راحت تر است. نوع ورزش و کارهای روزانه تان را هم در نظر داشته باشید. ساعتی را انتخاب کنید که بتوانید آن را ادامه دهید تا ورزش کردن برایتان به شکل عادت درآید.

خلق عادت ورزش کردن

یک روز به یک جایی می رسید که ورزش روزانه برایتان مثل نفس کشیدن عادی میشود. در آن زمان است که نیاز به تغییر و تنوع پیدا می کنید.
برای حفظ فعالیت فیزیکی، برخی از افراد هر از چند گاهی نوع تمرینات خود و ساعت انجام آن را تغییر می دهند. تغییر و تنوع باعث می شود لذت بیشتری از ورزش ببرید و علاقه و انگیزه بیشتری برای ادامه آن پیدا کنید.
اما اگر هنوز به ورزش عادت نکرده اید و از آن غفلت میکنید، تنظیم یک ساعت خاص برای انجام تمرینات به شما کمک می کند که ورزش را نیز جزء عادات زندگی خود درآورید.

منبع : http://www.mardoman.com
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
با تشكر از يكبار براي هميشه جان .

ورزش در اول صبح و تاثيرات مثبت آن

چرا اكثر برنامه هاي ورزشي را در اوايل صبح انجام مي دهيم و چرا دراكثر مقاله هاي ورزشي صبح ها به اين كار تشويق شده ايم. انسان هنگامي كه شب به خواب مير ود بدن او همچنان در حال سوخت و ساز است البته بسيار كم .مثلا مقداري كالري براي تنفس مي سوزاند و مقداري براي ضربان و مقداري براي تكان خوردن هاي در خواب و اصلا خود خوابيدن و دراز كشيدن كالري مي سوزاند ( البته اين مقدار سوزاندن كالري بسيار كم مي باشد و تقريبا ناچيز ، براي همين است كه مي گويند شب ها كمتر غذا بخوريد )براي همين وقتي صبح ها ورزش مي كنيم بدن ما آماده سوزاندن كالري از ذخاير خود مانند چربي است( كه چربي خيلي دير و سخت مي سوزد براي همين هنگامي كه معده خالي است بهتر است ورزش كنيم)پس ضمن اينكه با اين كار به تناسب اندام ميرسيم به شادابي هم دست پيدا مي كنيم.( البته با يك برنامه ميان مدت مثلا 3 ماهه)
اما اين بدين دليل نيست كه ورزش در ديگر ساعات بيهوده است ، همه مي دانيم كه ورزش در ساعات غروب نيز توصيه شده است.
به اين دليل است كه چون در طول روز بدن ما با فعاليت كالري سوزانده است حال آماده است كه يك بار ديگر كالري ذخاير خود را عرضه كند و بسوزاند.
توصيه من اين است كه در يك ماه اول برنامه ريزي همان ساعات صبح بهتر باشد و در ماهاي ديگر بعد از ظهر هم به آن اضافه شود. البته هر كسي بايد در زمينه ورزشي كه انتخاب كرده است فعاليت بكند.
مثلا من كوه نوردي را انتخاب كرده بودم ولي حالا كه فصل كوه نوردي تموم شده به پياده روي سخت و شيب دار ميرم.
شما هم در مورد هر ورزشي كه انتخاب كرديد بگيد كه براتون مطلب بذارم ( مطالب رو دستم باد كرده ها )

ُسلام
گروهی رو در نظر بگیر که شاید در طول عمرشون بیشتر از سه روز پشت سر هم ورزش نکردند. گروهی که تنها با تفریحات پارک و امتحان های ورزش زمان مدرسه بدنشون فعال بوده و حالا می خان شروع کنند. از انگیزه، چگونه عادت شدن ورزش، غلبه بر تنبلی روحی به هنگام آغاز فعالیت و درد عضله ها و .....بگو
متشکرم.
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
چگونه انگيزه ايجاد كردن براي يك فرد قطعا اول به خود شخص بستگي دارد و از آنجايي كه همه آدمها خود را دوست دارند و در سدد هستند تا خود را به حد اعلا برسانند پس اين انگيزه براي همه وجود داره(البته غير از اونايي كه خودكوشي مي كنند كه تازه اونم ميشه ايجاد كرد)فقط بايد يكمي بسمت جلو هدايت بشيم تا بقيه راه رو بريم.
اول يكسري مطالب از خودم و تجربياتم ميزارم و بعدشم يكسري از وبسايت مردمان و ...
ببينيد همون طور كه گفتم سعي كنيد يك ورزش رو به طور تخصصي انتخاب كنيد . مثلا : بوكس ، پياده روي ، طناب زني ، شنا ، دراز نشست ، كوه نوردي ، بدمينتون و ... البته همه ما از بسيار مبتدي و نابلد شروع مي كنيم و اينجاست كه يك هدف داريم.
حال يك دفتر برداشتيم .
من توي دفترم اينارو نوشتم :
صفحه اول : رشته ورزشي : كوه نوردي
مدت : 10/6/87 تا10/9/87
اهداف : رفتن به كوه هاي بلند و ثبت ركورد براي خودم. رسيدن به تناسب اندام ، تغيير در رفتار و ترك خود ارضايي
نتايجي كه بايد به دست بيايد : كاهش 15 كيلويي وزن ( كه تا الان 5 كيلو كم كردم) ، ترك عادات بد ( موفق نبودم ولي به اين نتيجه رسيدم كه مي تونم )،و ...
صفحات بعدي را تاريخ گذاري كرده و هر صفحه يك روز مي باشد ، بدين طريق كه صفحه را سه قسمت مي كنيم ، قسمت اول كارهاي روزانه، قسمت دوم برنامه غذايي ، قسمت سوم برنامه ورزشي.
من عينا برنامه ي خودم تو روز اول رو مي نويسم براي مثال ( البته هر كسي سليقه اي براي خودش داره )
10/6/87:
قسمت اول : رفتن به دانشگاه براي گرفتن برنامه انتخاب واحد ، خريد براي خانه ، سر زدن به محله قبل خودمون براي ديدن بچه محلاي قديم ،و...
قسمت دوم :صبحانه كامل ، نهار :3/1غذا ، شام : 3/1 غذا
قسمت سوم : صبح پياده روي سبك ، غروب ساعت 6 به بعد پياده روي سنگين ( چون بعد از آن فعاليت خاصي ندارم براي همين خسته شدن ضرري ندارد)
ديديد اين ديگه راحته و فقط نياز داره به كمي همت داره كه از خدا مي خواهيم كه به هممون بده.
مطالبي از سايت هاي ورزشي:
بـرای ورزش کـردن به کمی انـگیزه نـیاز دارید؟ نکاتی که دراین مقاله عنوان می کنیم به شما کمــک میکند با داشتن یک برنامه تمرینی خوب، فعال و شاداب بمانید.
همه آدم ها با انگیزه کافی برای ورزش کردن بـه دنـیـا نمی آیند. اگر شماهم یکی از آندسته از آدم ها هستید کـه هرکـاری را بـه دویدن روی تردمیل ترجیح می دهند، یا ترجـیح می دهند هـر جـایی باشند ولی در باشگاه نباشند، نکات زیر می تواند کمی بـه شـما انـگیـزه بـدهد و ذهــن شما را
درمورد ورزش تغییر دهد.

* تغییر ایجاد کنید.

اگر از اینکه مجبور باشید هر روز همان کارهای تکراری را انجام بدهید خسته شده اید، کمی در برنامه تان تغییر ایجاد کنید. هیچ کس نگفته که مجبورید هر روز در همان مسیر همیشگی پیاده روی کنید. شما به کمی تنوع فعالیت نیاز دارید. با کار کردن روی گروه های عضلانی مختلف، بدنتان هم شاداب تر خواهد بود.

* ورزش را به نوعی ارتباط اجتماعی تبدیل کنید.

دوستانی پیدا کنید که علایقی شبیه به شما داشته باشند. ورزش کردن با دوستان انگیزه بسیار زیادی به شما می دهد. اینکار باعث می شود همدیگر را به ادامه راه تشویق کنید و تمایل کمتری به دست کشیدن از تمرینات داشته باشید.

* با فرزندان و حتی حیوانات خانگیتان به ورزش بپردازید.

اگر پیاده روی و دویدن ورزش مورد علاقه شماست، می توانید این کار را به همراه سگتان انجام دهید یا با بچه تان به دویدن بروید. اگر آنها به این کار علاقه مند باشند، انگیزه بسیار زیادی در شما ایجاد خواهد شد.

* واقع بین باشید.

اهدافی برای خود تعیین کنید که می دانید که از عهده آن برمی آیید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که می دانید می توانید به خوبی انجام دهید. اگر فکر میکنید که مداوم از تمریناتتان خسته می شوید، شاید موقع آن رسیده که کمی تغییر در برنامه تان ایجاد کنید.

* فعالیت هایی را پیدا کنید که تمرین ورزشی نباشند.

فعال بودن است که اهمیت دارد حتی اگر یک تمرین ورزشی درست و حسابی هم نباشد. مثلاً می توانید به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. در وقت ناهارتان به پیاده روی بروید. با اینکار از فعال بودنتان احساس خوبی پیدا می کنید و کمی هم در برنامه همیشگیتان تنوع ایجاد می کنید.

* یادداشت کنید.

داشتن یک دفتر یادداشت برای ثبت پیشرفت هایی که در زمینه ورزش می کنید، به شما کمک می کند ببینید که روند پیشرفتتان چگونه است و اهداف جدید برای خود تعیین کنید. اگر فکر می کنید که سالیان سال است که همان فعالیت های تکراری را انجام می دهید، یک تغییر عمده در برنامه تان پیاده کنید و روند پیشرفتتان را ثبت کنید.

* پاداش!

اگر ورزش کردن در نظرتان شکنجه و عذاب است، چیزی به خودتان بدهید که به شما انگیزه بدهد بتوانید تمریناتتان را کامل انجام دهید. اگر 4 روز در هفته تمرین می کنید، اگر از عملکرد خود راضی بودید به خودتان جایزه بدهید. این جایزه می تواند یک روز باشگاه نرفتن، خریدن یک شلوار جین نو، و ... باشد. خودتان را خوشحال کنید چون لیاقتش را دارید.

* رشته های ورزشی مختلف هم به حساب می آیند.

اگر از اینکه مجبور باشید برای ورزش کردن بیرون بروید متنفرید، می توانید در تیم والیبال شرکت یا دانشگاه عضو شوید. تنیس یاد بگیرید یا هر رشته ورزشی دیگری که به نظرتان جالب می آید. با اینکار هم از فعالیتتان لذت می برید و هم ورزش کرده اید.

* موقع ورزش لباسهای خوب بپوشید.

اگر در لباس های ورزشیتان احساس خوبی پیدا می کنید، این احتمال وجود دارد که بخواهید با آنها پز بدهید. پس یک لباس ورزشی خوب بخرید که وقتی تنتان می کنید از خودتان خوشتان بیاید.

* حواستان را به چیز دیگری منحرف کنید.

اگر می خواهید از دوچرخه ثابت یا تردمیل استفاده کنید، می توانید جلوی تلویزیون اینکار را بکنید. با هدفون به موسیقی دلخواهتان گوش دهید. چیزی پیدا کنید که موقع ورزش روی آن تمرکز کنید، مطمئن باشید خیلی کمکتان می کند.

* اگر در اول کار موفق نشدید....

شانس اینکه دوباره ورزش را از نو آغاز کنید نامحدود است. اگر ورزش را ول کرده اید و هفته ها از انجام آن شانه خالی می کنید، دوباره تلاش کنید—وقتی تمرین روزانه تان را به پایان رساندید، مطمئناً از اینکه دوباره ورزش را شروع کرده اید خوشحال و راضی خواهید بود. (سايت مردمان)

گرفته شده از وبلاگsakhi54.parsiblog.com
اگر مي خواهيد به ورزش عادت کنيد، راهکارهاي زير را امتحان کنيد.
شروع يک برنامه ي منظم ورزشي چندان هم که فکر ميکنيد دشوار نيست. از اينها گذشته، خيلي از ما بيشتر از يکبار چنين برنامه را امتحان کرده ايم.
اما مشکل دنبال کردن برنامه است. بعد از گذشت مدتي، شور و اشتياق اوليه ما فروکش ميکند و ساير مسائل و مشکلات زندگي حواس ما را به خود پرت کرده و يا چون سريع نتيجه نمي گيريم، دست از ادامه ي کار برمي داريم.
اما خيلي ها هم هستند که هيچوقت شور و انگيزه شان را از دست نمي دهند و به اين راحتي ها دست از برنامه ي ورزشيشان نمي کشند. راز موفقيت آنها در چيست؟
در تحقيق جديدي که توسط دکتر ديان کلاين انجام گرفت، کمي از موضوع روشن شد. از ورزشکاراني که مدت طولاني است ورزش ميکنند (کساني که حداقل 13 سال ورزش کرده اند) خواسته شد که انگيزه ي خود را براي ادامه تمرينات خود برايمان عنوان کنند.
پاسخ هاي اين افراد ممکن است کمي باعث تعجبتان شود. خيلي از اين ورزشکاران بيشتر تحت تاثير فوايد سلامتي و احساس خوبي که ورزش در آنها ايجاد مي کند بوده اند تا تمرينات سخت و قدرتي.
انگيزه ي شرکت کننده هاي اين تحقيق در ادامه ي تمرينات ورزشي خو به اينصورت بوده است:
فيتنس و تناسب اندام
احساس سلامتي
انرژي و نيرو
لذت ورزش
اولويت دادن به ورزش
خواب بهتر
هوشياري بيشتر
تمدد اعصاب
کنترل وزن
مسائل ظاهري

خوب دارم مطالب رو آماده می کنم تا بترکونم. هم برای اونایی که چاق شدن و تنبل و هم برای اونایی که لاغر شدن و زرد و هم برای اونایی که چهرشون تاریک شده.

سلام
خوب می خوایم این کار رو در 10 مرحله انجام بدیم و به دلیل اینکه با توجه به ماشینی شدن عصر ما تعداد تپل ها بیشتر هست من اول 10 قدم رو با اضافه وزنیا شروع می کنم ، امید است که این کار باعث بشه روحیتون تغییر کنه اگه با خودتون می گید که اصلا به روحیه تاثیری نداره بزارین براتون بگم که آخرین باری که من اون کار ناجور رو کردم درست از یک هفته قبلش شبی 30 تا دراز نشست می رفتم و یک روز قبل از اون روز دوستم بهم گفت چیکار کردی بدجوری شکمتو لاغر کردی منم که در حد جشنواره بودم با خودم کلی حال کردم و از این که برای اولین بار موفق شده بودم یکارو ادام بدم. ولی فرداش که اون کارو کردم می دونید چی شد ؟ پسر عموم گفت ورزش نمی کنی مگه پس چرا شکم آوردی و خودم هم اینو حس کردم و خیلی خورد تو ذوقم و از اون روز تا حالا که زیادم نمی شه هر وقت حوسی می شم یاد این میوفتم که هر شب دهنم آسفالت میشه و حالا با یه کار احمقانه لحضه ای اونو به باد بدم.
اصلا شما اگه این آدم هم باشید می تونید :
یه آدم تنبل ، پر خور ، تو عمرش یک روزهم ورزش نکرده ، هر روز تا شب می خوابه ، 20 کیلو شده و... ببینم از این که بدتر نیستید؟ اگرم باشید بازم میشه.
پس با ده قدم به تناسب اندام میرسید.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان