عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

نظرسنجی: ب نظر شما بيشتر چ ملزوماتي بايد داشته باشيم تا سفر در مسير ترك و تغيير نتيجه موفق داشته باشد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
ارتباط با خدا و دعا و درخواست از خدا براي كمك در رسيدن ب هدف
29.37%
37
29.37%
داشتن تصور درست و صحيح نسبت ب قدمهايي ك در طي مسير برداشته ميشود
16.67%
21
16.67%
مرور و تقويت انگيزه هاي آغاز راه در طول مسير
24.60%
31
24.60%
بررسي و محاسبه منظم ميزان تحقق هدف در طول مسير
14.29%
18
14.29%
تشويق؛ تنبيه ؛ تاديب و... براي تجديد قوا
11.11%
14
11.11%
هيچ كدام
0%
0
0%
ساير موارد (لطفا اين ساير موارد را در تاپيك ذكر كنيد)
3.97%
5
3.97%
در کل
126 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آنچه يك تلاش موفق را ميسازد چيست؟!

به نام خدا
سلام
خب.. يك هفته گذشت.. نظر سنجي نشون داد ك ماها ميدونيم ب تغيير نياز داريم..
با كمك هم فهميديم ك كم و كاستي هامون كجاست..
در واقع تقريبا جنبه هاي كليدي مشخص شدن..

البته صد در صد هر كسي بايد ي كم فردي تر ب داستان نگاه كنه و شناخت عميقي از خودش داشته باشه تا بتونه صحيح و كامل ايراد كار رو متوجه بشه و ب تبعش موانعش رو رفع كنه..
(اين ديگه با خودمون!)

الان ديگه بايد ي كاري بكنيم!

بايد شروع كنيم!

بايد بريم!

ب سمت تلاش!

اما سوال اينه ك خب..
من براي اين رفتن چي لازم دارم؟
چي اضافه دارم؟
و...

نظر سنجي اين تاپيك رو ميذاريم واسه اين..

ك ببينيم بيشتر چ ملزوماتي بايد داشته باشيم تا سفر در مسير ترك مون نتيجه بخش باشه..

لطفا در نظر سنجي ك تا 30 /9/ 91 برقرار است شركت كنيد.

ان شاء الله در ادامه و پس از نظر سنجي ب لطف و مدد خدا ب سمت اجرا كردن برنامه ها خواهيم رفت..53258zu2qvp1d9v

منتظر حضور پر شور شما هستم..[تصویر:  7.gif]
(براي خودتونه.. بازم همكاري كنين..)

در پناه خدا..
ياعلي.[تصویر:  8.gif]
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سپاس شده توسط
سایر موارد :

تغییر سبک زندگی و داشتن یک برنامه ی دقیق و منظّم برا زندگی

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
 سپاس شده توسط
سلام
آقا امير حسين.. خب ما ميخوايم بدونيم ك براي اجرا كردن اون تغيير سبك زندگي چي لازم داريم!

يعني ما ميدونيم بايد تغيير كنه سبكمون.. حالا چ كنيم ك برنامه هامون عملي شه...
اينه سوال..1

ياعلي.53

سپاس شده توسط

خب به این میگن هدر رفت منابع، بچه ها الان یه تاپیک با نام تعادل در زندگی با قرآن

راه افتاده و مبحث الانش دقیقا تغییر سبک زندگی ، یا بهتر بگم شروع سبک

زندگی قرآنی ، راه های شروع، از کجا شروع کنیم و..

انصافا هر روز سنا خانوم هم یا یه بار یا دوبار مطلب جدید

میذارن تو تاپیک..اگه واقعا دغدغه دارید یه سر بزنید اونجا

http://www.ktark.com/showthread.php?tid=...#pid221395

[تصویر:  Untitled_1.png]
 سپاس شده توسط
به نظر من نمیشه دست روی گزینه خاصی گذاشت
مخصوصا گزینه اول (ارتباط با خدا و دعا و درخواست از خدا براي كمك در رسيدن ب هدف)
این گزینه که بیشترین رأی رو تا الان آورده یه چیز بدیهیه ، خواستن از خدا مثل نیت تو نماز میمونه ، باید باشه
ما بحثمون سر اینه که جدای از این چیکار باید بکنیم

بنابراین من تو سایر موارد توصیه حضرت علامه طباطبائی (ره) رو عنوان میکنم :
مراقبه و تداوم مراقبه
اگر خواستید بیشتر توضیح میدم
53
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
 سپاس شده توسط
سلام
آقا احسان..گزينه 4 آيا همون مراقبه نيست!؟
قطعا توضيح رو ميخوايم..(اما ن ب صورت پست تو اين تاپيك..اگه بتونين برام بفرستين.. تا دقيق بخونم و اگه لازم شد تاپيك مخصوصش بزنيم ممنون ميشم)

و
آقاي آسمان .. ما نميخوايم اتلاف منابع كنيم..
دقيقا ميخوايم همين سمت رو بريم..
اين تاپيك ميتونه راه كار باشه و خط دهنده.. بايد عمليش كنيم!

ياعلي.53

سپاس شده توسط
سلام
خب..متاسفانه نميتونين توضيح بدين..
اگه نه شايد ميشد ب نتيجه رسيد..
ك چطور عمل كنيم!
همه عمل كردن رو ميخوايم!!

ياعلي.303

سپاس شده توسط
17

منظورم از اتلاف منابع ینی اینکه نیاز بچه ها الان داشتن سبک زندگی هستش

و ما همین موضوع در اون تاپیک زیر نظر آقا مجتبی داریم پیاده میکنیم خب

و بچه ها نمیرن بخونن، منظورم این بود

حیف برید بخونید واقعا جامع و کامل مباحث مطرح شده
53258zu2qvp1d9v

یاعلی

سپاس شده توسط
گوش کن آواز راز شاه را
صوت اوصیکم بتقو الله را

بعد از او بشنو و نظم امرکم
تا شوی آگاه بر اسرار خم
...........................................................

این بیت شعر از مرحوم آغاسی دوتا مضمون مهم از وصایای حضرت علی رو در برداره

تقوی و نظم.. به زندگی شخصی خودم که نگاه میکنم می بینم وقتی تقوا نداشتم

زندگیم بی نظم شده وقتی نظم نداشتم زندگیم آشفته شده و در همین بی نظمی

خیلی از استعدادهام از بین رفته..

"اگر دانه ای را در باغچه بکاریم،چندتاش ممکنه درنیاد،چندتاشو قاطی علفا میکنیم، چندتاشو بچه ها با دوچرخه و توپ له می کنند ولی یکیش ممکنه به ثمر برسه اما اتفاقی، اما اگر باغبانی داشته باشد و نظم دهد صد در صد آنچه که کاشته ایم برداشت خواهیم کرد.

خیلی ها طیبات و نیروهای مثبت خود را از بین می برند، در قرآن اومده که خوبیهاتونو با زندگی پستتون از بین بردین، چون نتونستیم جمع و جورش کنیم هدر رفت، به نظر میرسد تنها کسانی که صاحب سبک زندگی هستند می توانند این استعدادها را شکوفا کنند و اگر کسی صاحب سبک نباشد این استعدادها هدر میرود و کسی که استعدادش هدر میرود سعیر را دریافت میکند."(از مجموعه جملات تاپیک تعادل در زندگی باقرآن)
بنظر من مشکل ما این قدرت کنترل و ارادمون رو نادید میگیریم، باری به هر جهت عمل میکنیم
یادم یه روز آقا سلام،یادش باشه، بهم گفت روز دیر شروع میکنی واسه برنامه ریزی، من خودم 6 برنامم شروع میشه
اما میتونم به قبلترشم بکشونمش.. بنده خدا حق داشت، وقتی من درسام رو نظم بخونم، موقع امتحانات یا کنکورم استرس نمیگیرم
که شکست بخورم، همیشه فکر میکردم نظم ینی چی؟ الان میگم نظم ینی هرچیزی جای خودش، از بیرون اومدی لباست سریع
بذار جاش، غذا خوردی سریع ظرفات بشور بذار جاش، لباسات کثیف، اتاقت کثیف و.. مهلت نده بهشون سریع جمع و جور کن.
یادش بخیر یه رفیق داشتم فوق العاده مذهبی و روشنفکر بود الان آمریکا درس میخونه، به عنوان
منظم ترین ترین فرد دانشمده انتخاب شده، بهش گفتم آقا مجید طلایی ترین تجربت چی تو این سالها؟
گفت نماز صبح از دست نده، زندگیت رو نظم میاره، مزه رندگی کردن میفهمی..
ماگاهی قرآن و حدیث که میخونیم(خودم رو میگم 1276746pa51mbeg8j) انگار داستان سهراب و اسفندیار
وقتی خدا میگه اگه تقوا داشته باشید برای خروج از گناهان راهکار میزارم جلو پاتون.. وقتی مولا علی میاد و پازل

رو کامل میکنه و میگه ثمره عمر من در دو کلمه خلاصه شده، آی انسان اگه میخوای انسان بمونی تقوا، نظم..

اینا هم بنظرم من با تمرین، مراقبه و البته البته البته محاسبه بدست میاد..

خوب دقت میکنم تو کار خودم میبینم این 3تا مرحله رو کم دارم که توی تصمیم گیری هام شکست میخورم..

میگم میخوام درس بخونم فردا، چی و کی و کجا؟معلوم نیست، پا میشم باری به هر جهت، ذهنم آشفته
و هیچی نمی فهمم، بعدم خسته میشم و باز فردا یه عدد نجومی تعیین میکنم و میبینم نمیشه..

شبا تا دیر وقت بیدارم و صبحا دیر پا میشم، مززه روز رو از دست میدم، حرف خیلی اینارو نه اینکه من تجربه کرده باشم
بلکه به قول امام علی: در صاحبان اندیشه نظاره کردم و از آنچه آنها پیمودند و تجربه کردند آموختم(با این تعابیر)

بچه ها پاک که بشیم میشیم اِ به اِ .. مساوی میشیم با یه آدم خام...

سر حرفم با آقایون چون دیشب همین حرفارو به داداش خودمم میگفتم، مرد تکیه گاه این رو همیشه بدونید و زن متکی
شوما وقتی میتونید تیکیه گاه بشید که خودتون سبک داشته باشید، شخصیت داشته باشید، رشد کرده باشید

با پاکی تازه میشید خمیر صفر، بدون قالب ریزی شده، پس به پاکی خالی اکتفا نکنید در تمام ابعاد شروع به خودسازی کنیم
که تزکیه قبل از تعلم واجب است، از ورزش، از علم و سواد، از مطالعه غیر درسی، از آداب مذهبی و..

یادتون باشه به تعبیر امام معصوم آنچه از اخلاقیات و مکارم الان بدست بیاریم تا آخر عمر باهامون.
سخت اما ممکنه، فقط کافی بهش ایمان بیاریم و تلاش کنیم

سپاس شده توسط
به نظر من موفقیت عین رانندگی میمونه برای موفقیت تو هرکاری یه سری اصول و پیش زمینه ها و.... ابزار و.... لازمه

حالا ببینید به نظر من موفقیت در ترک به این صورت هست که باید تمام اصول رو رعایت کرد و همچنین کاری کرد که انگیزمون از دست نره

این خیلی مهمه اگه ممکنه روی این بحث کنید که چطوری میشه انگیزمون از بین نره؟ یعنی چیکار باید بکنیم؟
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

2- جلوگیری از فشارهای روحی روانی

3- برنامه منسجم و متعادل(نه زیاد سخت نه زیاد آسان)

4- رعایت همه موارد قبل از این دوره

به نام خدا
 نکته ای که مهم و اساسی به نظرم آمد اولین قدم اراده ای قوی و محکم هست. 
یعنی انسان تصمیمی بگیره و روش بایسته و ثابت قدم باشه.
اگر این اراده نباشه در راه به مشکل بر خواهیم خورد و ای بسا شکست هم بخوریم.
اگر کسی واقعاً از اعماق وجودش قصد توبه و بازگشت به مسیر درست رو داره باید از تمام عواملی که اونو از مسیر خدا باز می دارند، دوری کنه.
و این میسر نخواهد شد جز با تلاش و کوشش و همت. ای بسا انسانی که سال ها از خدا دور بوده باید چندین برابر یه انسان معمولی تلاش بکنه.
و این همت و تلاش احتیاج به مراقبت داره. چون عوامل شیطانی دست بر دار نیستند.
قدم بعدی توکل به خداست. یعنی انسان از همه ی ظرفیت ها و استعداد هاش برای پیشبرد اهداف و رسیدن به نقطه ی مورد نظر استفاده بکنه. در آخر نتیجه رو به خدا واگذار کنه و از خدا بخواد بهترین نتیجه و آنچه که خیر و صلاح هست رو حاصل بکنه.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
هیچوقت شکست رو قبول نکنی

# من هیچوقت تسلیم نمیشم

فقط روی هدفت تمرکز کنی ، باید براش بجنگی 

باید هدفت رو بخوای از خیلی چیزا بگذری .
فقط تسلیم نشو عقبتو نگاه نکن فقط حرکت کن به جلو
سلام

هفته‌ پیش اطلاع داده شد که مدال‌های کانونی در حال تغییر هست. همین‌طور قوانین اعلام وضعیت تو تاپیک‌ها متناسب با اون‌ها.

داداش عزیزمون محسنین نظری در این خصوص داشت:

(1400 تير 6، 21:42)محسنین نوشته است: سلام  303

واقعاً تغییرات جدید عالی هستن بنظر من و بیش از پیش مفید و موثر  ! 2uge4p4  ،  از همین جا تشکر میکنم و خدا قوت میگم  Thankyou

اما یه نظر دارم ، 

طبق تغییرات جدید ، غیبت مجاز اعضا 4 هفته اعلام شده .

فکر میکنم خیلی زیاده این فاصله زمانی  39

یعنی فکر میکنم اینطور ممکنه باعث بشه گاهی  کسی که میخواد اعلام وضعیت کنه ، جدی نباشه و هی هفته به هفته فاصله بندازه بین اعلام وضعیت .
چه بسا که با فاصله زمانی کمتر مثلاً دو هفته غیبت مجاز ، برای ادامه سری قبلِ مطالعاتی جدی تر آماده باشن برای فعالیت در تاپیک . 

و درس خوندن و مطالعه مهمترین رکنش مداومت و پیوستگی اون هست !
حتی اگر یک هفته 90 ساعت مطالعه داشته باشم ولی سه هفته هیچ مطالعه ای نداشته باشم تفاوتی نداره با 30 ساعت مطالعه طی همون سه هفته . چه بسا 30 ساعت مطالعه مستمر مفید تر هم باشه .

و در واقع مرور هم نداشته باشیم مطالعه هیچ ارزشی نداشته !

ولی به هر حال نظر شما قطعاً پشتش فکر و برنامه ریزی بوده  302

گفتم نظرم رو عرض کنم که ان شاءالله بهترین تصمیمات و نتایج رو بگیریم  128fs318181

خدا قوت  53

محسنین درست میگه.
اگه قرار باشه ۴ هفته فاصله مجاز باشه که دیگه هیچی به هیچی.
یه هفته فعالیت کنی، ۴ هفته فاصله بندازی، بعد دوباره یه هفته فاصله بندازی، به نظرتون آخرش چی میشه؟

و خیلی وقت‌‌ها هم چون می‌دونی ۴ هفته وقت داری، جدیت نشون نمیدی که سریع هر مشکلی هست خودت رو جمع و جور کنی و به مسیر درست برگردی. هفته به هفته عقب میندازی و می‌ذاری ۴ هفته بگذره. بعدش هم متاسفانه اون قدر از شور و شوق افتادی که کلا رها می‌کنی و بی‌میلی میشی نسبت به انجام فعالیت. لذا کلا رها می‌کنی.  53258zu2qvp1d9v

این موضوع فقط مربوط به درسیجات نیست.
تو ورزش هم همین‌طوره. کتاب خوندن. قرآن. 

من اگه بدونم نهایتا دو هفته غیبت ورزشی می‌تونم داشته باشم، جدیت من چقدر متفاوت میشه با زمانی که بدونم چهار هفته غیبت هم مجازه و مشکلی نداره؟
بحرانی‌ترین اتفاق‌ زندگی هم رخ بده (مثل مرگ یه عزیز) می‌دونم که نهایت دو هفته وقت دارم خودم رو جمع و جور کنم و هر طور هست باید زندگیم رو از سر بگیرم و عادت‌های خوب روزانه‌ام رو ادامه بدم.  128fs318181 

ما به دو دلیل غیبت‌های مجاز رو نسبتا بازه طولانی در نظر گرفتیم:
1) تا به حال چنین قوانین محدود‌کننده‌ای نداشتیم. احساس‌مون این بود که یهو زیادی ممکنه سخت بشه و تو ذوق بزنه. از یه طرف اعتبارها فقط زمانی داده بشه که منظم اعلام وضعیت‌‌ها انجام بشه. از اون طرف غیبت هم فقط یک هفته دو هفته مجازه، این جور به نظر برسه مدال و اعتبار رو قراره از بچه‌ها بگیریم.  Smiley-face-biggrin

2) همیشه مواردی پیش میاد که اعضا مدتی غیبت می‌کنن. عادت‌های خوب‌شون رو هم شاید کنار نذارن. اما دسترسی به اینترنت ندارن. مثلا محسنین برای امتحان‌های ترم گفت یک ماهی نیستم. یا عاشق فاطمه زهرا که هر شب اعلام وضعیت داشت، یک ماهی یه اینترنت دسترسی نداره و نیست. 
گفتیم دیگه تو این جور موارد مدام نیاز نباشه که اعضا با سرپرست‌ها در تعامل باشن و رایزنی کنن که یک ماه غیبت‌شون رو موجه کنن. حالا سرپرست بگه ثابت کن غیبتت موجه بوده و کار واجب بوده، اون یکی مدرک ارائه بده که ایناهاش.  Smiley-face-biggrin

حالا این پست رو زدم که نظر بقیه دوستان کانونی رو هم بدونیم چیه.
آیا حد مجاز غیبت رو به دو هفته تغییر بدیم؟ (برای درسیجات، ز نیرو بود مرد را راستی، مکتبخونه و روزانه‌های قرآنی)
یعنی قانون اصلی دو هفته باشه، اما صرفاً در موارد خاص کسی که به اینترنت دسترسی نداره و ... بتونه یکی دو هفته بیشتر غیبت موجه داشته باشه؟ حالا ترجیحاً با اطلاع قبلی.

چی فکر می‌کنید؟

توجه داشته باشید که قوانین به خاطر شما داره تغییر می‌کنه و هدفش پیشرفت شما و نتیجه‌بخشی بیشتر تاپیک‌های کانون برای شما هست.
ممنون میشم نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید تا بهترین تصمیم‌گیری رو داشته باشیم.  303
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام.
فکر میکنم همون ۴ هفته بهتر باشه ...
بعضی اوقات واقعا نمیشه و وقت نمیکنیم بیایم کانون ... مثلا من ی مشکل برام پیش اومد دو ماه نتونستم بیام ... وقتی اومدم دیدم از گروه بیرونم کردن واقعا تو ذوقم خورد ... شاید واقعا یکی نتونه هر دو هفته بیاد ... مثلا ادم ۱ ماه بیکاره و ۱ ماه سرش شلوغه ... اینجوری سخته ..

ولی میتونیم به جای ۲ هفته کرونش تشویقی بزاریم ، مثلا هر کسی ک در طول سه ماه غیبت هاش بیشتر از دو هفته نشه اعتبار یا مدال میگیره :‌) ... ولی اینجوری که بخایم دو هفته‌ش کنیم واقعا سفت و سخت میشه ... من ک موافق نیستم
.
.
.
ارمین جان سلام
من هم موافق این کار نیستم چون خودم به شخصه توی تاپیک ز نیرو بود مرد را راستی فعالیت دارم و سعیم بر این بوده که مداوم ورزش کنم اما خب من خودم هر یک ماه یا دوماه یه بار باید دکتر برم و ازم خون زیادی گرفته میشه و ممکنه تا چند هفته بعدش نتونم ورزش کنم و توان بدنیشو نداشته باشم و با این کار عملا دوباره باید از اول شروع کنم!
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان