عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اسلام چه می گوید ؟

قرآن مجيد با لحن اکيد مي فرمايد : « خويشتن را در وادي بدبختي و هلاکت نيندازيد » سوره بقره آيه 192

امام صادق (ع) فرمودند : « استمناء گناه بزرگي است ، خداوند متعال در کتابش از اين عمل نهي فرموده . کسي که استمناء‌کند مانند کسي است که با خود ازدواج کرده و اگر بدانم کسي چنين عملي را مرتکب مي شود هرگز با وي غذا نمي خورم »

شخصی از امام پرسيد که درکجاي قرآن از اين عمل نهي شده ؟
حضرت فرمودند : قول خدا که مي فرمايد : « فمن أبتغي وراء ذلک فاولئک هم العادون» سوره مومنون آيه 5و6و7 يعني کسي که جز آنچه گفته شد ( منظور ارضاء شهوت از طريق مشروع که در آيات قبلي آمده ) انتخاب کند پس او تجاوز کار خواهد بود. بعد حضرت فرمودند : استمناء رفتن راهي غير از آن راه معمول است که معين شده .
آن شخص دوباره پرسيد : بفرماييد گناه زنا بزرگتر است يا استمناء ؟ حضرت فرمودند : استمناء هم گناه بزرگي است .

ابو بصير مي گويد از حضرت امام صادق (ع) شنيدم فرمود : سه طايفه اند که خداوند در روز قيامت با آن ها تکلم نمی کند و به ايشان عنايتي ندارد و از گناه پاکشان نمي سازد و براي آنان عذاب دردناک است : کسي که موي صورت خود را بکند ، کسي که استمناء نمايد و کسي که با او لواط شود . وسائل ج 14 ص 268
 سپاس شده توسط
Information 
tanha نوشته است:سلام
با توکل به خدا ان شا ءالله هممون پاک می شیم
ممنون

انشاءالله انشاءالله این واقعا قابل تحسینه این قدر امید داری دوست عزیز . با کمک هم برای همیشه ترکش می کنیم 317
 سپاس شده توسط
انشا ا..
اما يه جايگزين لازم داره كه كاملا" ترك شه. اون چيه؟
ما هميشه عادت داريم يه چيز خوب رو با چيز بهتري عوض كنيم چطور ميشه يه عادت بد لذت بخش رو انداخت دور بدون اينكه دو باره وسوسه بشي؟
 سپاس شده توسط
lotfan rah haye tarke in marazo sharh dahid.
 سپاس شده توسط
mspt نوشته است:lotfan rah haye tarke in marazo sharh dahid.

با سلام303 و خوش آمد گویی خدمت شما دوسته عزیز.
توی این پست روش های کاهش غریزه جنسی اومده :

http://www.kanontark.com/showthread.php?tid=9

روش های ترک خودارضایی به صورت کلیشه ای توی اینترنت خیلی اومده. میتونید با یه سرچ پیدا کنید.53
در کل در ترک خود ارضایی یا کلا ترک هر عادت بدی نکته اصلی اینه که اولا عمیقا درک کنید که چرا میخوای ترک کنی ؟ اصلا که چی بشه ؟ هدف چیه ؟ به کجا می خوای برسی ؟ در ازای ترک عادت بد چی رو به دست می آورین ؟ باید این سوالا رو اول توی ذهنتون جواب بدید و در مرحله بعد باید اراده کنید . باید مدام توی ذهنتون باشه که من علاقه ای به خود ارضایی ندارم. نگین من دیگه میخوام ترک کنم بگین من علاقه ای به خودارضایی ندارم چون . . . ( پاسخ هایی که بالا به پرسش ها دادین )

در همین رابطه به زودی میخوام هر هفته قسمت هایی از کتاب راز نوشته راندا برن رو براتون به طور خلاصه بنویسم توی سایت.
میتونه مفید واقع بشه.
 سپاس شده توسط
aavareh نوشته است:[quote=tarsu]

در ضمن آقای admin : من فکر میکنم بجای اینکه همش بندگان خدا رو از پروردگارشون بترسونیم بهتر باشه که از زیباییهاش ، مهربانیهاش ، از عشق به او و از عشق او به ما ازاینکه ما جزیی از اوییم ، از عظمت مقام انسان و... بگیم و بقول حضرت مولوی :

هرنفس آواز عشق می رسد از چپ و راست*** ما به فلک می رویم عزم تماشا که راست

ما به فلک بوده ایم یار ملک بوده ایم*** باز همانجا رویم جمله که آن شهر ماست

خود ز فلک برتریم وز ملک افزونتریم*** زین دو چرا نگذریم منزل ما کبریاست

گوهر پاک از کجا عالم خاک از کجا*** بر چه فرود آمدید، بار کنید این چه جاست

بخت جوان یار ما دادن جان کار ما*** قافله سالار ما فخر جهان مصطفاست

همیشه امیدوار باش ...4chsmu1

سلام دوست عزیز عرض کنم که درست می فرمایید ولی اینم بگم که بعضی وقت ها لازمه که انسان تلنگری بخوره و از عواقب کارش بترسه
 سپاس شده توسط
سلام
یه روایت استادم داش به بچه ها می گفت که من گرخیدم و تا یکی و دو هفته اشک جلوی چشمام بود
می گفت یه روز امام حسین از جنگ برمی گشتند و داخل شهر شدند به رسم معمول اون زمان یه عده آمدند به پیش واز امام و به قول خودمون دمت گرم ، ای والله گفتن به امام . امام با همه آنها دست داد تا رسید به یک جوانی اما اگرچه جوان دستشو دراز کرد تا دست بده امام امتنا کرد و رد شد
خوب بعضی از اصحاب با هوش بودند و گفتند حتما یه حکمتی در کار بود
وقتی پر سجو کردن و پی گیر کار شدند امام پاسخ داد :

چطور شما توقع دارید من با دستی که استمنا کرده دست بدم ......

من خودم وقتی اینو شندیم داشتم منفجر می شدم و گفتم حتی اگه خوب هم بشم و بمیرم اون دنیا ممکنه سید الشهدا به من پشت کنه و تحویلم نگیره
بچه ها واقعا خداوند می فرماید : خود را به ثمناً قلیلا نفروشید راست می گه

یعنی ما همه خوبی ها رو دادیم و در عوض چی گرفتیم هی چی تازه همه چیمونم از دست دادیم

همیشه با خودم فکر میکنم میگن یارو نه این دنیا رو داره نه اون دنیات واقعا شامل حال من میشه می دونید چرا؟
چون تو این دنیا که داریم از عذاب وجدان و آثار این فلان فلان شده زجر کافی میکشیم نه روز داریم و نه شب و بعد اون دنیا رو هم که معلومه دیگه پدرمو در می یارند و به قول معروف چوب تو اونجات می کنند........

حالا زیاد ناراحت نشید مثل من برید واسه مسابقه خرداد ماه شرکت کنید تا بعد
 سپاس شده توسط
amin972002 نوشته است:سلام
یه روایت استادم داش به بچه ها می گفت که من گرخیدم و تا یکی و دو هفته اشک جلوی چشمام بود
می گفت یه روز امام حسین از جنگ برمی گشتند و داخل شهر شدند به رسم معمول اون زمان یه عده آمدند به پیش واز امام و به قول خودمون دمت گرم ، ای والله گفتن به امام . امام با همه آنها دست داد تا رسید به یک جوانی اما اگرچه جوان دستشو دراز کرد تا دست بده امام امتنا کرد و رد شد
خوب بعضی از اصحاب با هوش بودند و گفتند حتما یه حکمتی در کار بود
وقتی پر سجو کردن و پی گیر کار شدند امام پاسخ داد :

چطور شما توقع دارید من با دستی که استمنا کرده دست بدم ......

من خودم وقتی اینو شندیم داشتم منفجر می شدم و گفتم حتی اگه خوب هم بشم و بمیرم اون دنیا ممکنه سید الشهدا به من پشت کنه و تحویلم نگیره
بچه ها واقعا خداوند می فرماید : خود را به ثمناً قلیلا نفروشید راست می گه

یعنی ما همه خوبی ها رو دادیم و در عوض چی گرفتیم هی چی تازه همه چیمونم از دست دادیم

همیشه با خودم فکر میکنم میگن یارو نه این دنیا رو داره نه اون دنیات واقعا شامل حال من میشه می دونید چرا؟
چون تو این دنیا که داریم از عذاب وجدان و آثار این فلان فلان شده زجر کافی میکشیم نه روز داریم و نه شب و بعد اون دنیا رو هم که معلومه دیگه پدرمو در می یارند و به قول معروف چوب تو اونجات می کنند........

حالا زیاد ناراحت نشید مثل من برید واسه مسابقه خرداد ماه شرکت کنید تا بعد

خیلی جالب بود. دلم نیومد چیزی نگم.
شما کارت درسته آقای امین خان !Khansariha (18)
 سپاس شده توسط
کارش حرف نداره 53
 سپاس شده توسط
سلام .راستش من تا منبع یه چیزی به خصوص حدیث رو ندونم باور نمی کنم . جناب امین 972002 لطفا بگو از کجا خوندی یا از کجا شنیدی؟
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
 سپاس شده توسط
سلام..دوستان شاید بعد از ترک نسبی و گاه گاهی این عمل توبه تو فکرتون بیاد ..یا شاید همین الان

خوب این کار گناه بزرگی داره..و دلیل اصلیش رو فقط خدا میدونه..مطمئنا میتونه یکی از دلایلش ضرر رساندن به خود شخص باشه که خیلی گناه داره...
توبه چند گام داره..گام اولش پشیمانی و تصمیم به عدم بازگشت به اونه و زمانی این قابل قبوله که شیرینی گناه از وجود انسان پاک شده باشه..پس سعی کنید این گناه رو شیرین جلوه ندید

گام بعدی اینه که برای ترک یه اقدامی بکنیم که همین اقدام ماست..که داریم جلو میریم..و در صورتی گناه بخشیده خواهد شد که دیگر به دنبال ان نرویم و یا انجامش ندهیم ..پس دوستان بدونند که اگر حتی 3 سال هم ترک کنیم و دوباره بیام یه بار انجام بدیم..مث اینکه که خدا رو مسخره گرفتیم..و خودوتون بهتر میدونید که چقدر انسان دچار عذاب روحی میشه..تو یکی از حدیث ها خوندم نوشته بود."اگر شخصی بدونه این کاری که میکنیه گناهه و دوباره انجام بده در حالی که میدونه خدا بر هر چیز آگاهه .. و بینا هست..مثل اینه که خدا رو از خوار تریین بیینندنگان خودش قرار داده..".
.
گام بعدی اینه که اگه توسط ما شخصی به این عمل گرفتار شده اونو بازگردونیم و ترکش بدیم..که همون حق الناس..و دیگری هم حق الله که با توجه به این خدا اسمش رحمان و الرحمان الرحیم هست اگه ببینیه بندش شرمنده شده و پشیمان و نهایت سعی خودشو کرده...اونو میبخشه...پس خدا برای هر گناهی راهی برای بازگشت قرار داده.....ضمن اینکه خدا در قرآن گفته هر کس توبه کنه نه تنها بخشیده میشه بلکه سیئات رو به حسنات تبدیل میکنه یعنی ..پاداش بهش میده..و کار بد تبدیل به کار خوب میشه..میبینید که از هر دری رحمتی است.
به هر حال من فک میکنم ترک این عمل خودش همه قدم های بعدی رو کامل میکنه..
به امید بخشیدن اراده و همت قدرت از سوی خدا
منبع:حدیث های مختلف (از حضرت علی و پیامبر و قرآن)و استنباط بنده...
 سپاس شده توسط
*** گفتگو با خدا ***

در رویاهایم دیدم که با خدا گفتگو می کنم .

خدا پرسید ؟ پس تو میخوای با من گفتگو کنی ؟

من در پاسخش گفتم اگر وقت دارید .

خدا خندید و گفت وقت من بی نهایت است ، در ذهنت چیست که می خواهی از من بپرسی ؟

پرسیدم چه چیز بشر شما را سخت متعجب می سازد ؟ خدا پاسخ داد : کودکی شان

اینکه آن ها از کودکی شان خسته می شوند و عجله دارند زود بزرگ شوند و بعد دوباره پس از مدت ها آرزو می کنند که کودک باشند .

اینکه آن ها سلامتی شان را از دست می دهند تا پول به دست بیاورند و بعد پولشان را از دست می دهند تا سلامتی شان را به دست آورند .

اینکه با اضطراب به آینده نگاه می کنند و حال را فراموش می کنند ، بنابراین نه در حال زندگی می کنند و نه در آینده .

اینکه آن ها به گونه ای زندگی می کنند که گویی هرگز نمی میرند و به گونه ای می میرند که گویی هرگز زندگی نکرده اند .
 سپاس شده توسط
وَ الَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَـفِظُون * اِلاَّ عَلَى أَزْوَ جِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَـنُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ * فَمَنِ ابْتَغَى وَرَآءَ ذَ لِكَ فَأُولَـئِك هُمُ الْعَادُونَ; (مؤمنون، 5 ـ 7)

و آن ها كه دامان خود را از آلودگى به بى عفتى حفظ مى كنند، تنها آميزش جنسى با همسران و كنيزانشان دارند كه در بهره گيرى از آن ها ملامت نمى شوند و هر كسى غير اين طريق را طلب كند تجاوزگر است»

وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لاَ يَجِدُونَ نِكَاحًا حَتَّى يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ ;(نور ،33)

و كسانى كه ]وسيله[ زناشويى نمى يابند ، بايد عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خويش بى نياز كند»

در پايان به اميد وار كننده ترين آيه قرآن اشاره كنم تا خيالتان از بخشش الهي راحت باشد:

«قل يا عبادي الذين اسرفوا علي انفسم لاتقنطوا من رحمت الله ان الله يغفر الذنوب جميعا انه هوالغفور الرحيم»..زمر/53 «بگو: «اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است‏».

ایا این همه ناامیدی وقتی خدا یه همچین ایه ای میفرسته جایز هست؟ امان از نادانی
والسلام
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

سپاس شده توسط
نااميدى و يأس و كسالت و دلسردى ، و شعار انحرافى و شيطانى « آب از سر ما گذشت چه يك نى ، چه صد نى » حرام و برابر كفر است .

وَلاَ تَيْأَسُوا مِن رَّوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لاَ يَيْأَسُ مِن رَوْحِ اللَّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْكَافِرُونَ (1) .

" از رحمت خدا نااميد و مأيوس نباشيد ، چرا كه جز كافران از رحمت خدا نااميد نمى شوند "

[تصویر:  shq0r26t8vi24mjtmwx.jpg]

البته كسى كه در مدار اميد به رحمت و عفو و مغفرت قرار مى گيرد ، لازم است وسايل و اسباب تحقق اميد خود را از قبيل پشيمانى جدى از گناه ، جبران گذشته ، برگرداندن حق مردم به مردم ، به جاى آوردن عبادات ترك شده ، اصلاح حال و عمل و اخلاق را فراهم آورد ، كه اين اميد همانند اميد مثبت و اميد صحيح كشاورزى است كه در پاييز با زير و رو كردن زمين ، و پاك كردن عرصه گاه كشاورزى از موانع و كاشتن دانه و آبيارى آن ، اميد به سبز شدن دانه.
همه آدما اشتباه مي كنن.

ولي بعضيا گستاخي مي كنن و رور در روي خدا سينه سپر مي كنن كه حالا مگه من چي كار كردم؟ همه همين كارا مي كنن.تا زه كه من از خيليام بهترم. آدم كشتم يا از ديوار مردم بالا رفتم؟

ولي بعضيا اشك تو چشاشون جمع مي شه و به خدا مي گن مي دونم اشتباه كردم( يا حتي مي كنم)، من كه جز تو كسي رو ندارم. كمكم نكني، نبخشي، پيشم نموني خوب من چي كار كنم؟

خدا دست اين جور آدما رو خيلي راحت مي گيره و بهشون مي گه : باشه عيبي نداره، فقط از اين به بعد بيشتر مراقب خودت باش.

خداوند مي خواهد كه بارتان را سبك كند و ميداند كه انسان ناتوان آفريده شده است.نساء-28
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

سپاس شده توسط
به نام خدا

حرمت استمناء در پاسخ به کسی که میگفت در قران این عمل نهی نشده

وچون دروغ زشته پس نباید :

سلام

بیشتر درد ما و تنها سبب درد ما جهالته

بهتره بدونیم که در قرآن کریم راه ارضاء جنسی محصور در دو مورد شده است :

یک ) همسر انسان ( چه در ازدواج دائم وچه در ازدواج موقت)

دو ) کنیز که در زمان ما به لطف خدا وجود نداره (البته )

وبر اساس این آیات که در دو سوره قرآن آمده وآلان براتون ذکر میکنم

ارضاء نیاز جنسی از غیر این دو راه تعدی از حدود خداست والبته دراین صورت

دیگه گناه کبیره هم خواهد بود .

مثل زنا همجنس بازی والبته والبته استمناء

آیات مربوطه:

(1) سوره معارج

وَ الَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ(29)

إِلَّا عَلىَ أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانهُُمْ فَإِنهَُّمْ غَیرُْ مَلُومِینَ(30)

فَمَنِ ابْتَغَى‏ وَرَاءَ ذَالِکَ فَأُوْلَئکَ هُمُ الْعَادُونَ(31)

و آنها که دامان خویش را (از بى‏عفّتى) حفظ مى‏کنند، (29)

جز با همسران و کنیزان (که در حکم همسرند آمیزش ندارند)،

چرا که در بهره‏گیرى از اینها مورد سرزنش نخواهند بود! (30)

و هر کس جز اینها را طلب کند، متجاوز است! (31)

(2) سوره مومنون

وَ الَّذِینَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ(5)

إِلَّا عَلىَ أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانهُُمْ فَإِنهَُّمْ غَیرُْ مَلُومِینَ(6)

فَمَنِ ابْتَغَى‏ وَرَاءَ ذَالِکَ فَأُوْلَئکَ هُمُ الْعَادُونَ(7)

مومنین کسانی هستند که دامان خود را از آلوده‏شدن به بى‏عفتى حفظ مى‏کنند (5)

تنها آمیزش جنسى با همسران دائم یا موقت و کنیزانشان دارند، که دراین صورت

ملامت نمى�
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان