عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

«به نام خدا»

مشاوره تحصیلی

سلام

تو این تاپیک مشاوره تحصیلی می‌گیرید و از تجربیات بقیه استفاده می‌کنید.

• اگه در خصوص انتخاب رشته سوال دارید
  • اگه در خصوص نحوه درس خوندن سوال دارید
  • اگه در خصوص نحوه تست‌زنی سوال دارید
  • اگه انگیزه‌ی درس خوندن ندارید
  • اگه استرس و اضطرب دارید و این موضوع مانع درس خوندن‌تون شده
این تاپیک برای شماست.  49-2

موضوعی که ذهن شما رو مشغول کرده رو همین‌جا مطرح کنید تا بتونید با دیگران مشورت کنید و راهنمایی بگیرید.
استرس در دوره امتحانات

شاید این موضوع برای شما تکراری باشد اما کسی راه کار درست وحسابی برای درمان آن معرفی نکرده است .
من خودم به ای عارضه دچارم و دوست دارم که شما با اطلاعاتی که دارید به من و بقیه ی دوستان کمک کنید تا مهار کردن استرس های منفی برای  من ودوستان آسان تر شود.
طبق اطلاعاتی که من در طی این مدتی که استرس داشتم بدست آوردم اینه که:

استرس یک واکنش دفاعی بدن در هنگام مواجه شدن با خطرات و یا مشکلات ناگهانی بوجود آمده می باشد .
بدن ما به مقادیر کمی استرس برای انجام بهتر فعالیت های روزانه نیاز دارد اما مقادیر زیاد آن باعث بوجود آمدن مشکلاتی در بدن می شود که به آن استرس منفی می گویند.
استرس ممکن است در اثر بوجود آمدن حادثه برای فرد یا اطرافیان بوجود آید .
یا اینکه در مواجه شدن با محیط جدید بوجود آید.
واین موضوع برای افرادی که خجالتی و گوشه نشین هستن بیشتر شایع است.
ارتباط خیلی نزدیکی بین استرس و خود ارضایی وجود داشته باشد.از شما می خام که من ودوستان را با این ارتباط بیشتر آشنا کنید.
و در مورد درمان آن بیشتر بحث کنیم .

داریم کم کم به امتحانات ترم وشب کنکور نزدیک میشیم .
بیاین راه حل های موجود برای از بین بردن استرس را بگیم تا بچه ها بهتر بتونند امتحان بدهند.
من خودم از آدم هایی هستم که خیلی مضطرب میشم.
و اضطراب من باعث فعال شدن روده ی تحریک پذیر میشه.
به خاطر همین مجبورم 3 تا قرص بندازم بالا تا راحت امتحان بدم.
به نظر شما این کار درسته؟
رسول الله (ص): «المجاهد من جاهد نفسه فی الله»؛ مجاهد کسی است که برای خدا با نفس خود مبارزه کند.
برید کنار من اومدم...Khansariha (48)
هیچی دیگه نمیتونه جلوی ترکمو بگیره...
خدایا به امید تو...317
سلام به همگي:s:
اين تاپيك خيلي ميتونه موثر باشه چون واقعا اين مشكل تو امتحانات تحمل ناپذيرتر ميشه.
استرس درس و امتحان واقعا جدا از استرساي ديگه است.53258zu2qvp1d9v
تحمل شب امتحان يا حداقل دو روز قبلش
(البته در شرايط نخوندن اون درس!!! قوربو ن همه تون برم كتابو جزوه رو نميبينيد تا شب نبرد1744337bve7cd1t81)
خيلي سخته و زمان كمتر از اونه بخواي با خودت كلنجار بري كه استرس رو با روشهاي روانشناسانه و زمانبر دور كني.
و تو اون شرايط سخت دوتا مشكل اساسي(درس و ...)رو بايد باهم به دوش بكشي13
و چون پاس كردن درس واست اولويت داره ممكنه كه كار به جاهاي باريك بكشه و.........
پس اگه دوستان مطلب مفيدي كه واقعا مرتبط باشه دارن واسه استفاده بذارن.Khansariha (56)
ممنون ميشيم!
حرف بزن
ابر مرا باز کن
دیر زمانیست که بارانی
ام............
ترجیهن مواقعی که تصمیم دارین درس بخونین این کارو خارج از خونه مثل کتابخونه پارک انجام بدین که هم راحتی خونه رو نداشته باشین هم تمرکزتون بیشتر باشه.نهایتن اگه حوصله اونجاهارم ندارین من درس خوندن توی تراس خونه یا بالای پشت بوم یا هر جا رو به فضای آزاد و هوای بیرون باشه رو پیشنهاد میکنم چون اکسیژن و استرس ارتباط مستقیمی با هم دارن و استنشاق هوای پاک به کاهش استرس کمک میکنه.ایشالا که امتحاناتونو با پاکی هر چه بیشتر بدید.یا حق
Khansariha (56)Khansariha (56)Khansariha (56)
درست میگی کتابخانه و مکان های آزاد خیلی موثره ولی بعضیا مثل من با دیدن دو نفر که دارن درس می خونن کلی استرس میگرتشون .که آیا من به اندازه ی اونا درس خوندم یا نه!
به نظرم بهترین کار اینه که از الان به فکر خوندن باشیم.
من خودم وقتی وارد جلسه ی امتحان میشم حدود 5 دقیقه رو صرف آروم کردن خودم میکنم با این که دو تا قرصم خوردم.
مشکل من با خود امتحان نیست کوچکترین استرس در من بیماریمو فعال میکنه!13
رسول الله (ص): «المجاهد من جاهد نفسه فی الله»؛ مجاهد کسی است که برای خدا با نفس خود مبارزه کند.
برید کنار من اومدم...Khansariha (48)
هیچی دیگه نمیتونه جلوی ترکمو بگیره...
خدایا به امید تو...317
اره همین که از قبل درس خوندنو شروع کنیم کمکه خوبی به کاهش استرس در شب امتحان و موقع امتحان میکنه.اگه آمادگیه کامل داشته باشیو باز استرس بیاد سراغت به نظر من اونهم یه جور اعتیاده که باید با تلقین درستش کرد.هون جور که پادزهر نیش مار رو از زهر اون میگیرن باید پادزهر استرس رو هم از خودش بگیری.چون استرس پس از عادت تلقین میشه باید با همون تلقین هم از بین بردش.Khansariha (46)
این جا چه بحث های تخصصی ای می کنید 17

به نظر من باید بی خیال ِ بی خیال بود، من در بدترین شرایط می گم مثلا فوقش چی می شه؟ بعد می بینم این می شه که مثلا امتحانم رو 0 می گیرم، بعد می بینم اگه این طور بشه چی می شه، بعد می بینم که چیز خاصی نمیشه، مثلا اگه کنکور خراب کنم، سال دیگه، یا اگه درسی رو بیفتم، ترم دیگه، برای همین اصلا برام مهم نیست و با آرامش امتحانم رو می دم، البته درس خوندن خیلی تاثیر داره برای من یکی که علت اصلی اضطرابم اگه داشته باشم، اینه که درس رو درست بلد نیستم4fvfcja
 سپاس شده توسط
من هم دقیقا مثل ادریس هستم!
0گرفتی که گرفتی!
میشه جبرانش کرد!
به خودم سخت نم یگیرم
خیلی هم شل نمی گیرم!
این طوری به قول معروف هم خدا رو داری هم خرما!
به همین خاطر خیلی کم پیش میاد استرس داشته باشم!
 سپاس شده توسط
ای ول اینجا چقدر همه بی خیالن یادم باشه هر وقت استرس گرفتم یه سری به این تاپیک بزنم .
حالا از استرس که بگذریم........ولی از همه بدتر از دست دادن تمرکزه وقتی داری خودتو کنترل میکنی و درس میخونی ولی فکر و خیال دیوونت می کنه بهترین راهش به نظر من اینه که همونجا دفتر کتابو ببندیو بزنی از خونه بیرون یا لااقل یه دوش اب سرد بگیری
هر از گاهی توقف در ايستگاه بين راه فرصت خوبيست براي ديدن مسير طی شده و نگريستن به راهی که پيش روست.
گاهی براي رسيدن بايد نرفت........
 سپاس شده توسط
متاسفانه انگار آمار شکست ها بچه ها تو این روزا خیلی بیشتر شده....

فکر میکنم شاید بخاطر شرایط و اضطراب امتحاناته

این تاپیک خیلی تاپیکه خوبیه و نباید این روزا راکد بمونه

انشالله دوستان بیان نظرات و راهکارهای خوبشون رو بگن
[تصویر:  g024.gif]
یا عباس
خوب اول از همه باید یه برنامه ریزی اساسی کرد.....
کارهارم با برنامه پیش برد....و خوب توکل داشته باشین دیگه...هرچی خدا بخواد....الان منو ببینین.....19سال درس خوندم....الان فقط دارم میرم این ور اون ور فرم پر میکنم....53258zu2qvp1d9v...نه که بخوام ناامیدتون کنم ها...میخوام بگم انقدم که بزرگش میکنین واقعا بزرگ نیست....
درس خوندن تو کتابخونه....
توی حیاط....اینجاهام امتحان کنید.....
همیشه سعی کنید شرایط تو دستتون باشه.....
استرس نه تنها ادم رو به شکست نزدیک میکنه،بلکه تمرکز آدم و از بین میبره،آدم و از برنامش عقب میندازه،و کلا بازده آدم و خیلی پایین میاره.....
ذکر گفتن هم به پایین اومدن استرس کمکم میکنه.....
توصیه میکنم قبل از شروع به کار با یه تمرکز قلبی سوره انشراح رو بخونید....آدم و آروم میکنه....
فعلا همینا به ذهنم میاد....
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
سلام دوستان

خیلی حالم بده!! برای جلوگیری از استرس باید چیکار کرد؟؟

شبا از بس استرس دارم و فکر و خیال درس ها و پروژه ها و کارهام رو می کنم تا صبح بیدارم! شبا از فکر و خیال خوابم نمیبره!

کلی درس دارم که وضعیت بعضی هاشون هنوز مشخص نیست و به قولی لنگ در هواست!

این روزا خیلی استرس دارم تا حالا چند بار تا مرز خودارضایی رفتم ولی خدا رو شکر فعلا به خیر گذشته!

می ترسم، می ترسم نتونم تحمل کنم و برم سمتش!13

تو رو خدا یکی بگه برای کاهش این استرس کوفتی ناشی از امتحانا باید چیکار کرد؟؟13

برنامه ریزی دارم و درس هام رو دارم طبق برنامه ام می خونم ولی بازم این استرس لعنتی رو دارم....
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام

ترک خانوم

خوبید؟

درس و دانشگاه خوبه یه جورایی واجبه

اما به نظرتون گناه نکردن واجب تر نیست؟

اولویت اولتون پاکی باشه Smiley-face-thumb

و در کمال آرامش به کاراتون ادامه بدید

اسلام دین نتیجه گرا نیست مسیر رو نگاه میکنه

به ما بد یاد دادن که حتمان باید نتیجه خوبی بگیریم53258zu2qvp1d9v

برای دوری از استرس ذکر لا حول و لا قوه الا به الله العلی العظیم رو بگیدSmiley-face-thumb

........
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سپاس شده توسط
سلام
پدر من ی جمله معروف دارن..
همیشه وقتی هول بودم و استرس داشتم..میگفتن بابا سربازی ک نمیخوای بری!! حالا نشد ترم دیگه!!

نه واسه این ک تنبل بشی.. اما میخوام بگم.. کار دنیاش دختر خوب..
شد شد .. نشد هم بعدا میشه!

غصه و استرس و فشار عصبی و شب بیداری مال چیزی هست ک اگه از دستش بدی خدا رو ناراحت کنی!

عمر و جوونی و زندگی هم همینه.. اگه قدرشو ندونی خدا ناراحت میشه..
اما قیمیتش .. اندازه و قدرش اینقدری ک تو میگی نیست..

سخت نگیر..
درس میخونی برای چی؟
برای زندگی!
برای آرامش!

پس فردا ک درست تموم شد میخوای بری سر کار.. باز این فشار ها چند برابر میشه!
خانه دار ک شدی.. بچه دار ک شدی.. فامیل ها و آدمهای تازه..

خیلی زوده بخوای شب بیدار باشی!

دنیا کوچیکه.. ترک گلم.. سخت نگیر!

شد شد.. نشد بعدا میشه!
کار دنیا رو باید اینطور دید...!

در پناه خدا باشی..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام بچه ها
ترک خانم خواهر گلم
ظاهرا با توجه به مطالبی که نوشتید شما دانشجوی درس خونی هستید مثل اکثر دختر خانم ها53258zu2qvp1d9v
و البته فوق العاده حساس به نمره و نتیجه Khansariha (46)
اگه برنامه دارید و کارهاتونو انجام میدید قانونا مشکلی نخواهید داشت
حدس میزنم یک نمره 19 هم به زور دارید تو کارنامه، افتاده هم ندارید . همیشه هم کتاب دستتونه
به نظرم خودتون ، خدوتونو تحت فشار قرار میدید که برتر باشید حالا برتری نسبت بقیه دوستان یا فامیل وغیره ....
اگه اینجوریه شما کمال طلب هستید و مشکل رو باید در خودتون جستجو کنید
یعنی دقیقا بدونید کی حالت استرس دارید و در همون لحظه اون رو کنترل کنید
پیشنهاد میکنم در لحظه زندگی کنید و مدام در ذهنتون برنامه هاتونو که چقدر زیادن رو بررسی نکنید اگه این کار رو بکنید مدام به خودتون فشار میارید
وحتی اگه از 6 صبح تا 12 شب بخونید باز اتوماتیک چون به فکر بعد هستید مدام استرس میگیره شما رو
این حلقه ای هست که خودتون دور ذهنتون ایجاد کردید
اگه من بودم سعی میکردم که با نماز مشکلم رو حل کنم که چند بار هم اینجوری شد ولی نمیخوام حرف کلیشه ای بزنم یک بار باید امتحان کنید
یا علی (‌صلوات یادتون نره )53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان