عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

انتقـــــــــــــــــادات

سلام دوستان
یکی دو صفحه آخر رو خوندم... زیاد چیزی سر در نیاوردم... شاید زیاد به من ربط نداشته باشه ولی آرمین عزیز در یک پستی پاسخ بسیار منطقی داده بودن که قوانین سایت به این علت و اون علت باید رعایت شه و حتی نامشون نام حقیقی است... این کاملا منطقی هست... صحبتی باقی نمیمونه جز رعایت تمامی قوانین که این سایت پابرجا بمونه... هدف یک چیز است... اگر برای این هدف میجنگیم پس این تعامل رو باید بپذیریم...

یادمون نره چه مدیران عزیز و هر کس دیگری ما کامل نیستیم... هر کسی اشتباهاتی داره... و همه برابریم... من به عنوان شخص ثالث بعضی پیام ها رو خوندم ناراحت کننده بود از هر دو طرف...

کسی که تا اینجا اومده ترک کنه دل بزرگی داره و خدا در دلش یه چیزی کاشته که سر از اینجا در اورده و مدیر عزیزی که زحمت شبانه روزی میکشه دل هزار برابر بزرگتر... 
یه استادی داشتم میگفت اگر هر گدایی اومد و کمکی خواست ازت به این فکر نکن راست میگه یا دروغ ... به این فکر کن که خدا تو رو جلو اون آدم گذاشته کمکش کن...
حالا از طرف دیگه شاید یه سری صحبت ها و دل جرکی ها تو دل اون جوون حک شه و ضربه به قدری سنگین باشه که اگر کانون نیومده بود وضعش بهتر میبود... شاید حتی اگر اخطار نمیگرفت و پاک میشد بهتر بود... در واقع من به عنوان شخص ثالث هم تحت تاثیر قرار گرفتم... 

من خودم با قوانین مشکل اساسی دارم ولی تابع قوانین میمونم ولی به نظرم کسی که قراره delete شه بدون هیچ بحثی با یه پیام کامپیوتری از پیش نوشته شده و یکسان برای همه این اتفاق بیفته که عوارض نداشته باشه... هدف گروه ترک کردن جوانی بوده ولی الان به وضعیت روحیش کمی فکر کنیم... 

در سوریه البته سوریه قبل جنگ تعداد کسانی که مسیحی بودن خیلی بود وسنی ها شیعه ها و ... همه در کنار هم و حتی جشن هاشون رو با احترام به دین هم به هم تبریک میگفتن و خوب با هم کنار میومدن... ولی خوب ما فارغ از دونستن اعتقادات کسی براش پیام های مذهبی خودمون رو میفرستیم... شاید تو این قسمت نیاز باشه رو خودمون کار کنیم...

نمیدونم اجازه نوشتن داشتم اینجا یا نه ولی خوب من اینجا رو خیلی دوست دارم و تک تک اعضا به من انگیزه میدن...حذف شدنشون شاید یه دلسردی برای من و دیگران باشه...
قدر دان همتون هستم... همگی... 
مواظب همدیگه باشیم
اگر جاده ای را پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد. 
سلام  303
 با اجازتون 2 تا انتقاد داشتم

1. چرا برگزاری مسابقات گروهی متوقف شده؟ مسابقات انگیزه خوبی برای بچه ها بودن و همین طور روند یک نواختی که اعلام وضعیت ها دارن رو از بین می بردن جاشون خیلی خالیه Shy اونم در حالی که بخش گروه های ترک 6 تا مدیر و 4تا حامی و  10 تا سرپرست داره و فکر نمیکنم دیگه بحث کمبود نیرو هم در میون باشه Khansariha (56) چون قبلا با تعداد خیلی کم تر مسئول ها باز هم برگزار می شد 53258zu2qvp1d9v

2. باز هم به مسابقات مربوطه من مسابقات رو دو جور تجربه کردم یکیش برا وقتی بود که بخش مسابقات ترک فعال بود مسابقه های گروهی 5 هفته ای بودن و بینشون یک ماه فاصله بود اگه درست یادم باشه 39 اون روند برا مسابقات عالی بود چون خود مسابقه ها متنوع بودن و اون یه ماه فاصله خیلی حس نمیشد 
و نوع دیگه ای که بودم مسابقاتی بود که بعد تغییرات برگزار می شد مسابقه های 3 هفته ای و پشت سر هم
این که مسابقه ها پشت سر هم بودن به نظرم کار درستی نبود چون مسابقه ها رو هم به روند عادی کانون تبدیل میکرد و خاصیت تنوع دهیش رو از دست میداد  بی زحمت وقتی دوباره استارتش زدید فکری به حال اون فاصله هم بکنید  53258zu2qvp1d9v
در مورد فاصله پیشنهادی که دارم اینه که قانون خاصی نداشته باشه.. یعنی  مثلا یه بار سه هفته فاصله باشه دفعه بعد 10 روز دفعه بعدش دو ماه.. اینجوری اون خاصیت تنوع دهیش حفظ میشه  ( یه چیزی داخل پرانتز بگم تو ذهن من برگزاری مسابقات فقط برای تنوعه برا همین این پیشنهاد رو دادم اگه برگزاری مسابقات هدف دیگه ای داره خب طبیعیه که قضیه فرق میکنه  42 و خوش حال میشم اگه هست اون ها رو هم بدونم)

پیشاپیش ممنون  53
سلام  303
یه موضوعی بود دلم میخواست بگم
من دقیق روند مدیریت را نمیدونم. شاید چیزی که میگم اینجا اجرا بشه
همه جا مدیرها با توجه به آماری که دارن رویکردشون  را انتخاب میکنن
چه خوب میشد اینجا هم مدیرها یه سری آمار از تعداد گزارش ها داشته باشن
آمارهای مختلفی میشه داشت
اما الان منظورم  اینه
یه سری اطلاعات در مورد  اینکه تو ماه اخیر چه کسانی بیشترین گزارش را زدن؟
تو ماه قبلی ترش کیا بودن؟
بنظرم افرادی که خیلی گزارش بزنن درصد مهم بودن گزارششون باید کمتر بشه
بر خلاف بقیه که فکر میکنن مدیرها با شیوه خاص خودشون اینجا را مدیریت میکنن بنظرم اینجا بر اساس نظر خود بچه ها اداره میشه
طبق ایده  اونا جلو میره 
یعنی چارچوبش  اینه 
ولی 
مهمه این بچه ها شامل کیا هستند؟ افرادی خاص که علاقه به دکمه گزارش دارن و دائم گزارش میدن یا نه، بر اساس نظرات آدم های متفاوته 
من میدونم مدیریت به ازای هر اخطاری یا حرفی که میخواد  بزنه کلی فکر میکنه. کلی بلند و کوتاه میکنه. کلی به خودش سختی میده. و شاید این حرفی که الان زدمم  در نظر میگیره .بسی خدا قوت و خسته نباشید دارم. فقط خواستم یه یادآوری  کنم 
اینکه مهمه ، چه کسانی گزارش زدن؟ 

حرف دومم در مورد پیامی هست که به عنوان اخطار داده میشه
کلا ماهیت اخطار بده. پیامش رسمی نباشه. استفاده از کلمات محبت آمیز  حتما حتما توش باشه. احساس دوستی را حتما برسونه. بنظرم  اگر سعی بشه اصلا اصلا رسمی نباشه خیلی بهتره. 
من خودم اخطار گرفتم. خیلی از این ها را تو پیام های دریافتی ام دیدم. ولی هیچ پیامی مهم تر از پیام اولی نیست. اون اگر این ویژگی ها را داشته باشه خیلی بهتر میشه

کلا اینجا همه چی خیلی  احساسیه. مدیریت اش خیلی سخته واقعا  18
بسی خدا قوت  302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1400 مرداد 30، 14:42)_رعنا_ نوشته است: مهمه این بچه ها شامل کیا هستند؟ افرادی خاص که علاقه به دکمه گزارش دارن و دائم گزارش میدن یا نه، بر اساس نظرات آدم های متفاوته 
من میدونم مدیریت به ازای هر اخطاری یا حرفی که میخواد  بزنه کلی فکر میکنه. کلی بلند و کوتاه میکنه. کلی به خودش سختی میده. و شاید این حرفی که الان زدمم  در نظر میگیره .بسی خدا قوت و خسته نباشید دارم. فقط خواستم یه یادآوری  کنم 
اینکه مهمه ، چه کسانی گزارش زدن؟ 

سلام خانم رعنا
وقت‌تون بخیر.

نه، اهمیتی نداره چه کسی گزارش زده.
مدیریت همون‌طور که اشاره داشتید موضوع رو بررسی می‌کنه و طبق بررسی انجام‌شده واکنش لازم رو انجام میده.

(1400 مرداد 30، 14:42)_رعنا_ نوشته است: حرف دومم در مورد پیامی هست که به عنوان اخطار داده میشه
کلا ماهیت اخطار بده. پیامش رسمی نباشه. استفاده از کلمات محبت آمیز  حتما حتما توش باشه. احساس دوستی را حتما برسونه. بنظرم  اگر سعی بشه اصلا اصلا رسمی نباشه خیلی بهتره. 
من خودم اخطار گرفتم. خیلی از این ها را تو پیام های دریافتی ام دیدم. ولی هیچ پیامی مهم تر از پیام اولی نیست. اون اگر این ویژگی ها را داشته باشه خیلی بهتر میشه

ممنون از پیشنهادتون.

فقط منظورتون تذکر هست یا اخطار؟
اخطار اونی هست که درصد داره و وقتی به 100 درصد برسه کاربر بن میشه.
فکر می‌کنم منظورتون تذکر هست که تو ایمیل یا پروفایل ارسال میشه.

بی‌زحمت تذکر اولیه‌ای که دریافت کردید رو برام ایمیل کنید تا بررسی کنم.

پ.ن 1:‌ پیرو صحبت شما یه خواهش هم باید از اعضای کانون داشته باشم.
اون هم این هست که وقتی متنی، عکسی، ویدئویی خلاف قوانین می‌بینید حتما گزارش کنید.
الان تو 24 ساعت اخیر نزدیک به 50 تاپیک به‌روزرسانی شده.
قطعاً من مدیر نمی‌تونم تمام این 50 تاپیک رو چک کنم و پست‌هاش رو بخونم و ببینم کی چی گفته یا نگفته.
پیام‌های پروفایل و امضاها و ... جای خود.
اما هر عضو در جای خودش می‌تونه هر موقع که به چشمش خورد با یه دکمه گزارش به ما کمک کنه تا محیط اینجا رو بهتر حفظ کنیم.

از این جهت که
خیلی وقت‌ها پیش میاد که مثلاً یه تصویر تحریک‌کننده گزارش میشه. ما بررسی می‌کنیم و می‌بینیم خب واقعا مناسب نیست و ذهن بعضی‌ها رو می‌تونه درگیر کنه.
به شخصی که تصویر رو قرار داده اطلاع میدیم که تصویری که قرار داده بودی به علت این‌که مناسب نبود حذف شد.
شخص ناراحت میشه و در پاسخ میگه تصویر X و Y هم تحریک‌کننده است. اتفاقا من هم تصویر اون‌ها رو دیدم ذهنم درگیر شد و داشت مشکل برام پیش میومد. چرا فقط تصویر من رو حذف کردید؟
ما هم در پاسخ بهش میگیم خب چرا گزارش نکردی؟ تصویری که تو گذاشتی رو به ما گزارش کردن یا اتفاقی خودمون دیدیم. تصویری که تو رو تحریک‌ کرده چرا گزارش نکردی؟ به این فکر نکردی که یکی دیگه هم مثل تو ممکنه تحریک بشه و براش مشکل پیش بیاد؟

لذا از اعضای محترم کانون می‌خوام تو چنین مواردی اصلا دریغ نکنید.
هر موردی (عکس، متن، ویدئو) خلاف قوانین در هر کجای سایت می‌بینید حتما گزارش کنید تا بررسی بشه و اگه اقدامی لازمه انجام بشه.
این‌جوری دل‌خوری هم پیش نمیاد که چرا تصویر من و متن من و ویدئو من باید حذف بشه ولی تصویر و متن و ویدئو X و Y که بدتره نباید حذف بشه.
همه‌مون کمک کنیم محیط اینجا بهتر اداره بشه.

حتی به‌این‌که آرمین زیر یه پستی سپاس زده، پس حتما دیده و اگه دیده پس خلاف قوانین نبوده، اکتفا نکنید.
یه پست تو درد دل‌ها یا تو شبانه‌روزی ممکنه طولانی باشه و من هم سرم شلوغ می‌خوام سریع رد بشم برم. خیلی بادقت نخونم. چند خط اول و چند خط آخرش رو بخونم و به نشانه همراهی سپاس بزنم. حالا وسطش دو تا کلمه مخالف قوانین نوشته باشه رو چشمم نبینه.  53258zu2qvp1d9v

پ.ن 2: دکمه گزارش تو پروفایل گاها خرابه و کار نمی‌کنه. لطفا اگه موردی تو پروفایل‌ها بود از طریق یکی از پست‌های اون شخص دکمه گزارش رو بزنید و تو توضیحاتش بنویسید که چه مشکلی وجود داشته.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1400 مرداد 2، 15:48)karma نوشته است: سلام  303
 با اجازتون 2 تا انتقاد داشتم

1. چرا برگزاری مسابقات گروهی متوقف شده؟ مسابقات انگیزه خوبی برای بچه ها بودن و همین طور روند یک نواختی که اعلام وضعیت ها دارن رو از بین می بردن جاشون خیلی خالیه Shy اونم در حالی که بخش گروه های ترک 6 تا مدیر و 4تا حامی و  10 تا سرپرست داره و فکر نمیکنم دیگه بحث کمبود نیرو هم در میون باشه Khansariha (56) چون قبلا با تعداد خیلی کم تر مسئول ها باز هم برگزار می شد 53258zu2qvp1d9v

2. باز هم به مسابقات مربوطه من مسابقات رو دو جور تجربه کردم یکیش برا وقتی بود که بخش مسابقات ترک فعال بود مسابقه های گروهی 5 هفته ای بودن و بینشون یک ماه فاصله بود اگه درست یادم باشه 39 اون روند برا مسابقات عالی بود چون خود مسابقه ها متنوع بودن و اون یه ماه فاصله خیلی حس نمیشد 
و نوع دیگه ای که بودم مسابقاتی بود که بعد تغییرات برگزار می شد مسابقه های 3 هفته ای و پشت سر هم
این که مسابقه ها پشت سر هم بودن به نظرم کار درستی نبود چون مسابقه ها رو هم به روند عادی کانون تبدیل میکرد و خاصیت تنوع دهیش رو از دست میداد  بی زحمت وقتی دوباره استارتش زدید فکری به حال اون فاصله هم بکنید  53258zu2qvp1d9v
در مورد فاصله پیشنهادی که دارم اینه که قانون خاصی نداشته باشه.. یعنی  مثلا یه بار سه هفته فاصله باشه دفعه بعد 10 روز دفعه بعدش دو ماه.. اینجوری اون خاصیت تنوع دهیش حفظ میشه  ( یه چیزی داخل پرانتز بگم تو ذهن من برگزاری مسابقات فقط برای تنوعه برا همین این پیشنهاد رو دادم اگه برگزاری مسابقات هدف دیگه ای داره خب طبیعیه که قضیه فرق میکنه  42 و خوش حال میشم اگه هست اون ها رو هم بدونم)

پیشاپیش ممنون  53

سلام کارما جان
ممنون از پستت.

مسابقات به‌نظرمون اومد که اون اثربخشی که می‌خوایم رو نداره.
گاهی هم حتی بنابه دلایلی اثر معکوس میذاره و از اهداف تعیین‌شده دور میشیم که توضیحاتش مفصله و باید جای دیگه‌ای در اون خصوص هم‌فکری کرد.

حالا ان‌شاءالله باز هم بررسی‌های مجدد انجام میدیم ببینیم چی کار میشه کرد. 

خیلی ممنون که نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی. حتما مدنظر قرار میدیم.  Khansariha (18)

نقل قول: یه چیزی داخل پرانتز بگم تو ذهن من برگزاری مسابقات فقط برای تنوعه برا همین این پیشنهاد رو دادم اگه برگزاری مسابقات هدف دیگه ای داره خب طبیعیه که قضیه فرق میکنه  42 و خوش حال میشم اگه هست اون ها رو هم بدونم

مسابقات رو ما تا به حال دو جور برگزار کردیم:
یکی صرفاً برای هیجان و انگیزه برای پاکی.
یکی هم از نوع هدفمند و بابرنامه برای رسیدن به اهدافی علاوه بر پاکی (که اون اهداف هم البته مرتبط با پاکی بودن).

اما خب در هر حال به هر شکلش باید اثربخشی که لازمه مسابقه هست رو داشته باشه و صرفاً یه کار اضافه نباشه.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام و خسته نباشید به مدیران محترم و زحمتکش
من نظرم اینه که در کنار توصیه به اینوه دوستان موارد خلاف قوانین رو گزارش کنند یه توصیه ای هم بشه به اینکه دوستان جاهایی که پاکیشون در خطر نیست و موردی که دارن میبینند درحد و اندازه بسته شدن سایت نیست و صرفا یه کوچولو با عقاید خودشون مخالفت داره گزارش رو نزنند، و با هم مهربون باشند.چون طبیعیه که افراد مختلفی اینجا هستند. در کل گزارش ها رو صرفا براساس حب و بغض شخصی نسبت به یک مطلب نزنند، ابدا منظور من مواردی که پاکی شخص  یا ادامه ی کار کانون رو به خطر میندازه نیست، چون طبیعتا به هدف پاکی اینجا هستیم. عذرخواهی میکنم که نظری دراین مورد دادم، شاید اصلا نظر من وارد نباشه، و دوستان خودشون فقط موارد خاص رو گزارش میکنند به هرصورت به عنوان عضو کوچک کانون صرفا نظر شخصیمو بیان کردم.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام
بنده عرض کردم اگر امکانش هست دو ستاره خط امتیاز من رو اضافه کنید ، اگر مشکلی هست یا امکانش نیست به بنده اطلاع بدید تا منتظر نباشم.
(1400 مهر 12، 15:49)سفیر بهشت نوشته است: سلام
بنده عرض کردم اگر امکانش هست دو ستاره خط امتیاز من رو اضافه کنید ، اگر مشکلی هست یا امکانش نیست به بنده اطلاع بدید تا منتظر نباشم.

سلام داداش عزیز 303 53
اسمتون به تاپیک مربوطه اعلام شده تا تغییر خط امتیاز انجام بشه.
ان شاءالله در اولین فرصت کارش انجام میشه.

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
سلام 
امیدوارم ک حال همه مدیران گرامی خوب باشه 53
بعد از مدتها تفکر این نقد رو به کانون دارم مینویسم ، فکر میکنم این اصلی ترین مشکل من با کانون هست 49-2

این برای من مشخص نیست ک کانون بر مبنای قوانین بنا شده ، یا بر اساس اصلاح کردن 

اول تعریفم رو از این دو میگم ک بهتر متوجه بشین

بر مبنای قوانین : 
یعنی اینجا مثل یک اداره ک میری و کار اداری انجام میدی، براساس ریل و نظم خودش انجام میشه ، و اگر تخلفی صورت بگیره فرد مجازات میشه

منظورم بر مبنای اصلاح :
یعنی یک نفر یک مشکلی داره ، ک عموما اینجا به مشکلات اخلاقی میشه اشاره کرد و برای اصلاح اومده اینجا
در اینجا اگر کسی چندین مرتبه مرتکب خ.ا هم بشه ، ممکنه با جملات انگیزشی مواجه بشه 49-2 ، چون قراره ترک و تغییر انجام بشه

حالا بیایین گناه ها رو عوض کنیم
به جای خ.ا ، صحبت نامحرم بزارین ، دروغ بزارین ، بی احترامی بزارین 

مسئله من اینکه اگر بر مبنای اصلاح افراد جامعس ، بستن اکانت یک نفر ، بی معنی هست
چرا؟
چون این ادم از محیط های آلوده به اینجا پناه اورده تا پاک بشه و حالا با محدود شدن اکانتش ، تلاشهای اینجا برای هدفی ک داره دنبال میکنه ناکام میماند 

علاوه بر اون اگر کسی پاکیش براش مهم باشه و تصمیم به موندن با حفظ قوانین کانون بگیره ، ممکنه ک کینه برخورد رو نگه داره، دست به دورویی بزنه یا به یک عضو منزوی تبدیل بشه 
شاید هم واقعا بپذیرد اما از ته دل نباشه (چون گفت و گوی درستی شکل نگرفته)
یا اگر فردی تازه وارد ، یا کم سن و سال باشه ، تصورات افراطی در ذهنش نقش ببنده 49-2

و اگر در نهایت هم مسدودیت رو از روی این اکانتها بردارین 
ارزش و اعتبار اون فرد رو نشونه گرفتین ، ک باز اثر سوء میگذارد

چرا به جای گفت و گوی صحیح ، مکالمات رو حذف میکنید؟
چرا به گفت و گوی دو نفر دیگه ک هر دو بالغ هستند و میدونن درمورد چی صحبت میکنند ارزش قائل نمیشین؟ حریم شخصی اینجا مفهومی داره اصولا؟؟
( منظور بحث های در چارچوب اخلاق هست )
بر فرض ک حریم خصوصی ندارد ، آیا شعور هم اختصاصی است؟
یا فقط افرادی ک دسترسی داند ، قدرت تشخیص دارند؟

هدفم از این همه این صحبت ها 
ما از این ناله میکنیم ک چرا فساد زیاد شده ،
کانون و امثال کانون رو تاسیس کردین ، خیلی هم ممنون از وقت و انرژی ک اینجا میزارین 53

کاری به رفتن این افراد و انتخابشون ندارم ، به این کار دارم ک جایگزین کانون اینجا چی هست 49-2؟

اگر به هر دلیلی ، این افراد دوباره ، به سمت مکان های نامناسب کشیده بشن ، اینجا کانون نقشی نخواهد داشت؟

پ.ن : در ضمن نوشتن متن ، به این نتیجه رسیدم ، ک این انتخاب خود هر کس هست ک کجا و به چه سمتی بره  49-2 
و خودش میتونه انتخاب بکنه ک ترک کنه یا نه 

مسئله اینجاست ک ایجاد این حس لجبازی ک در برخی ، افراد فعال میشه ، چه قدر سهم داره در رفتن از کانون 49-2

در واقع نقد اصلیم ...

برای از بین بردن ، این لجبازی ک خیلی میتونه به پیشرفت کانون کمک کنه ، چه راهکاری دارین ؟

پ.ن۲ : هنوز جمع بندی های ذهنیم کامل نشده ، ولی چون این مسئله خیلی آزار دهندست ترجیح دادم ک بنویسمش ، خودم هم به راهکار درستی نرسیدم ، ولی این رو میدونم ک سرکوب اشتباهه 

پ.ن ۳ : ممنون از این ک وقت گذاشتین و مطالعه کردین 53
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
امشب متوجه رفتار بد یکی از مدیران با بنده شدم!
و اینکه من سوال بدی که مخالف با قوانین باشه نپرسیدم فقط پرسیدم که اگر چادر باعث رفع عذاب بشه حاضرین سر کنین یا نه!
این چیز بدی من توش نمیبینم! و جوابش فقط بله یا خیر بود که جز عقده ای های مذهب ازش ناراحت نمیشن!
و اینکه بنده کار اشتباهی نکردم و از خانوم یاقوت که مدیر هستند همچین رفتاراتی انتظار نمیره ، مدیران باید هم پای اعضا باشن نه اینکه رفتار زشتی داشته باشن!
و کفی بالله حلیما.
 سپاس شده توسط
ایشون میگن که تاپیک جواب قبلی رو بده و از بعدی بپرس رو به شبانه تبدیل نکنید!
اولندش که من قوانین تاپیک رو شخم زدم و همچین چیزی که از ممنوعیت شرکت توی شب گفته باشه مطلبی ندیدم!
دوما اینکه ما اسم این کار رو گیر دادن اضافی میزاریم!
سوما این که کانون فقط برای مدیران نیست که هر نظری دلشون خواست عنوان کنن و برای اعضا هم هست و برای آدم های عاقل شرکت توی تاپیک در شب کار اشتباهی از نظرم محسوب نمیشه!
 سپاس شده توسط
بنده صرف اطلاع توی تاپیک جواب قبلیو... ، اسپم زدم که اونارو هم حذف کردم.
و بنده مشکلی در رفتار خودم نمیبینم و از مسئولان انتظار تذکر به این مدیر رو دارم.
 سپاس شده توسط
با سلام

این تاپیک تا زمان رسیدگی به انتقادهای مطرح شده بسته می باشد. 53
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 مهر 15، 21:27)ایرانا نوشته است: سلام 
امیدوارم ک حال همه مدیران گرامی خوب باشه 53
بعد از مدتها تفکر این نقد رو به کانون دارم مینویسم ، فکر میکنم این اصلی ترین مشکل من با کانون هست 49-2

سلام و عرض ادب خدمت شما 53

من ابتدا از شما تشکر می کنم که مسئله ای که براتون آزار دهنده بود رو با ما در میون گذاشتید.

دوم هم تشکر می کنم که از لحن محترمانه و دوستانه برای بیان مسئله استفاده کردید.
گاها لحن و بیان دوستان طوری هست که انگار مدیران کانون، حاکمانی ستمگر هستند که خون بچه ها را در شیشه کرده اند. بگذریم.

بنده به احترام لحن دوستانه شما، ابتدا شرایط موجود را مفصلا شرح می دهم، در ادامه نیز به موضوع اصلی شما می رسم،

این که کانون بر مبنای قانون بنا شده، یا بر مبنای اصلاح؟

۱- چه کسانی به کانون می آیند؟

برای این که بتوانیم شرایط را به درستی تحلیل کنیم، مهم هست که بدانیم چه نوع افرادی به کانون می آیند؟
ممکن است بگویید: کسانی به کانون می آیند که مبتلا به خودارضایی هستند.

اما خوب است بدانید که معمولا، افرادی که اینجا می آیند، خودارضایی مشکل اصلیشان نیست.

الف) بعضی از افرادی که اینجا هستند، مشکلات خانوادگی دارند.
ب) بعضی از افرادی که اینجا هستند، مشکلات جدی شغلی و تحصیلی دارند.
پ) بعضی از این افراد،‌ مشکلات روحی و روانی دارند و حتی بعضی تحت نظر پزشک در حال گذران دوره های روان درمانی هستند.
ت) افرادی این جا هستند که دچار انحرافات جنسی هستند. انحرافاتی چون سادیسم و مازوخیسم یا همجنس گرایی.
ث) افرادی اینجا هستند که سابقه خودکشی دارند، یا احتمال دارد که در آینده خودکشی کنند.
ج) خیلی از بچه های اینجا دچار اختلالات یا ضعف های شخصیتی هستند. زودرنج، هیجانی و حساس بودن خیلی اینجا شایع است.
چ) شکست عشقی و عاطفی نیز بین بچه ها شایع است. اگر هم اینطور نباشد بچه های اینجا انواع خلا های عاطفی را تجربه می کنند. بچه هایی که اینجا می آیند خیلی تنها هستند.
ح) از شهر های مختلفی کاربر داریم. فرهنگ ها و عقاید بسیار مختلف است. از خیلی مذهبی گرفته تا خیلی ضد مذهب داشته و داریم.
خ) ما سن های مختلف هم داریم. از سی و خرده ای بگیرید تا بچه ی ۱۳، ۱۴ ساله. از کسی که نمی داند پ.....رن چیست، تا کسی که چندین بار رابطه نامشروع داشته است.

برای تک تک ویژگی های که ذکر کردم، مثال‌هایی در ذهن دارم.
یعنی این طور نیست که کلی گفته باشم، تجربه شخصی و مدیریتی بنده بوده.
زمانی که خودم سرپرست تاپیک ها بودم و بعد از آن مدیر گروه های ترک، دائم با کاربران مختلف دم خور بوده ام و پای درد و دل آن ها نشسته ام. بعد از آن هم به عنوان مدیر ارشد، گزارش های مختلف را دیده ام و حالا نیز به عنوان ناظم، بیش از پیش با مسائل کاربران روبرو هستم.

البته این را هم بگویم، من کاربران کانون را، با تمام ویژگی هایشان، خیلی دوست می دارم و همه شان برای من عزیز هستند. حتی آن هایی که بن می شوند.
اعتقاد شخصی من این است که خداوند بسیار روی کاربران کانون حساس است. و اگر من به کسی این جا کمک کرده ام، سریعا نتیجه مثبتش را در زندگی شخصی خودم دیده ام. دیگران نیز اگر کمی در احوالات خود دقت کنند، این حرف بنده را تصدیق می کنند. برعکسش هم هست. یعنی ظلم کردن در کانون ترک، تبعات بدی برای انسان دارد. این ظلم می خواهد، از طرف مدیر به کاربر باشد، کاربر به مدیر باشد یا کاربر به کاربر.
درخواست من از شما این هست که تذکر، اخطار و بن کردن را هم به پای همان کمک بنویسید که فقط شکلش عوض شده است و از سر اجبار با کمی چاشنی شدت انجام می شود.

۲- مدیران چه کسانی هستند؟

کانون ترک خودارضایی یک سایت کاملا غیر انتفاعی است. ما از هیچ جایی بودجه نمی گیریم و به هیچ سازمانی وصل نیستیم.
ما تبلیغ نمی کنیم، چیزی نمی فروشیم و تمام محتوا و خدمات در این سایت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.
مدیران این سایت به ازای وقتی که میگذارند، هیچ حقوق و مزایایی دریافت نمی کند. حتی هزینه هاست و سرور سایت نیز از جیب مدیران قبلی و فعلی پرداخت می شود.
پس دقیقا چرا این جا کار می کنند؟
به خاطر این که مدیران خودشان از همین کاربران هستند و می خواهند چراغ سایت روشن بماند.
همان طور که این ها روزی از امکانات سایت استفاده کرده اند، می خواهند سایت برای آیندگان نیز بماند.

بنده به این فکر می کنم که اگر سال ۹۳ که به کانون ترک آمدم،
خانم سها خسته می شدند و سایت را تعطیل می کردند، چه بلایی سرم می آمد؟

این سایت توسط کسانی تاسیس شده است که خودشان زمانی درگیر خودارضایی بوده اند.
و نسل به نسل نیز توسط افرادی اداره میشود که خودشان درگیر خودارضایی بوده یا هستند.

مدیران کانون ترک، کاربرانی هستند که به دلیل توانایی ها و البته نیاز کانون، مسئولیت بیشتری به آن ها واگذار شده است.
کسانی که بدون هیچ منتی و البته با علاقه و شوق برای بهتر شدن کانون تلاش می کنند.

ممکن است بعضی از کاربران فعال و قدیمی ما، علاقه داشته باشند مدیر شوند و حتی از ما دلخور که چرا آن ها را مدیر نمی کنیم.
خوب است که این جا اشاره کنم که ما در انتخاب مدیر بسیار سخت گیر هستیم و خیلی از افراد نمی توانند از فیلترهای مد نظر ما عبور کنند.
ما افراد را می سنجیم، به آن ها مسئولیت می دهیم، آزمایش می کنیم. اگر ببینیم فرد توانایی ها و شرایط لازم را دارد، او را مدیر می کنیم.
خیلی از افراد دوست دارند مدیر شوند، اما نمی دانند این مدیریت به ضرر آن ها هست و مدیر شدن به آن ها آسیب می زند.
چرا که مدیران علاوه بر مشکلاتی که در قسمت قبل آن ها را شمردم، باید مشکلات مربوط به کانون را نیز تحمل کنند.

کاربری با خانواده اش دعوا کرده و عصبانی است، آن وقت می آید و به من مدیر توهین می کند. آیا من می توانم جواب توهین او را بدهم؟
من مجبور هستم که درون خودم بریزم و با مدارا، آرامش و احترام صحبت کنم.
برای همین است که بعضی از مدیران ما، قبل از مدیر شدن پاکی های بلند مدت را تجربه می کنند، بسیار از روحی قوی می شوند، شادی و خوشحالی را تجربه می کنند. در زندگی شخصی پیشرفت می کنند و ما هم بر همین اساس آن ها را مدیر می کنیم.
اما بعد از مدیر شدن، پاکی شان از دست می رود و دچار مشکلات روحی می شوند. استرس، اضطراب و ترسشان باز می گردد و دوباره در زندگی شخصی پسرفت می کنند. اما باز هم سنگدلانه، ما از آن ها درخواست می کنیم که بمانند و کمک کنند. 53258zu2qvp1d9v 

برای همین ما با پدیده ای رو به رو هستیم به نام «فروپاشی مدیریتی»
یعنی مدیری را می بینیم که بسیار فعال است، به نظر هیچ مشکلی هم در ظاهر ندارد.
تا روزی که فرد یک هو ناپدید می شود. تا دیروز نصف کارهای کانون را انجام می داده، بعد یک شب که صبح می شود، دیگر می رود که میرود. بدون هیچ خبر یا حرفی.

نمونه اول خانم رضوانه
نمونه دوم خانم سین سین
نمونه سوم آقای رضا کی
و نمونه های دیگر

همه شان مدیران خوب، شایسته و فعالی که یک روز رفتند که رفتند. نمی توان بهشان خرده گرفت. همه بیش از دین و وظیفه به کانون خدمت کردند. اما هرچه که باشد رفتنشان ضربه سنگینی به سایت وارد کرده است.
توجه کنید که رفتن و خداحافظی یک کاربر بسیار تلخ است، اما غیب شدن مدیری که ستون کانون است، ممکن است باعث به هم ریختگی اوضاع شود و حتی سایت تا مرز تعطیلی پیش برود. این می شود «فروپاشی مدیریتی».

۳- چرا به قوانین نیاز داریم؟

ممکن است این سوال در ذهن کاربران پیش بیاید که چرا ما قانون داشته باشیم.

الف) خب یک سری قوانین هست که ما چون سایتی رسمی هستیم و در جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنیم باید رعایت کنیم.
آرمین به عنوان مدیر سایت، تمام اطلاعات حقوقی اش را داده است و اگر محتوای مجرمانه در سایت قرار گیرد، ایشان مواخذه می شود.
روی این قوانین که بحثی نیست.

ب) یک سری قوانین هم هستند که اکثر فروم ها در هرجای دنیا، آن قوانین را دارند. مثلا این که نباید اسپم زد، نباید مولتی اکانت شد، نباید رمز اکانت را منتشر کرد، نباید پیام تبلیغاتی گذاشت و ... . کسانی که سابقه فعالیت در فروم های دیگر را دارند، با این قوانین آشنا هستند و فکر نمی کنم کسی روی این قوانین حرفی داشته باشد. (بسیاری از بچه های جدید با سابقه فعالیت در شبکه های اجتماعی این جا می آیند و فکر می کنند این جا هم شبکه اجتماعی مثل تلگرام، ایسنتاگرام یا تویتر است. در صورتی که فروم یا تالار گفتمان چیز بسیار متفاوتی است. امروزه خیلی از فروم های فعال ده سال پیش، بسته شده اند. شاید بشود گفت که فروم دیگر قدیمی شده است. اما در هر صورت ما که خدا رو شکر همچنان فعال و پرقدرت ادامه می دهیم)

ج) دسته دیگری از قوانین، خاص کانون هستند.
مثلا این که ارتباطات خارج از کانون، خلاف قانون است.
یا این که هرگونه بحث سیاسی و دینی چالشی در کانون ممنوع است.
یا این که در ارتباط بین دختر و پسر باید خیلی از موارد رعایت شود.

این ها قوانینی هستند که رویشان بحث است.
ممکن هست کسی بگوید اصلا چرا این قوانین باشند؟
ما یک عده آدم هستیم که دور هم جمع شده ایم و می خواهیم برای ترک خودارضایی تلاش کنیم.
ما خودمون می فهمیم چی درسته، چی غلطه و نیازی نیست کسی از بالا بر رفتار ما نظارت داشته باشد.
ما هدف خوبی داریم، دوست داریم پاک بشیم و ...

کسی این حرف را می زند که درک درستی از شرایط اینجا ندارد.
ما ۵۰-۶۰ نفر، انسان هایی هستیم، با ویژگی هایی که قبل تر ذکر کردم.

چطور می شود از آدمی که روزی ۷-۸ بار خودارضایی می کند، انتظار داشت که درست رفتار کند؟
چطور از آدمی که شکست های عاطفی داشته و شدیدا دچار خلا عاطفی هست، انتظار داشته باشیم که در ارتباط با جنس مخالف وابسته نشود؟
چطور انتظار داشته باشیم که آدم های زودرنج و حساس، با یکدیگر بحث دینی و سیاسی چالش انگیز کنند و ناراحتی و اعصاب خوردی به وجود نیاید؟
چطور ما اجازه بدهیم دختر و پسری که نیاز های جنسی شان به شدت سرکوب شده است، آیدی تلگرام همدیگر را بگیرند و این رابطه پنهانی به دوستی و فساد ختم نشود.
البته من نمی گویم که همه افرادی که این جا می آیند، درست رفتار نخواهند کرد. ممکن هست که دختر و پسری آیدی همدیگر را هم بگیرند و این رابطه به هیچ جایی ختم نشود. اما قوانین را بر اساس رفتار میانگین افراد جامعه می نویسند، نه موارد نادر.
اگر کسی اینجا درست رفتار نکند، اشتباهی نکرده است، اشتباه از مدیریت بوده است که جلوی او را نگرفته است.

به عبارت دیگر، مدیریت وظیفه دارد، بستری را فراهم کند که افرادی با ویژگی های ذکر شده، بتوانند در این بستر رشد کنند و مشکلاتشان را حل کنند.

و خوب است بدانید که تمام قوانینی که کانون ترک دارد و جاهای دیگر نیست، بر اساس تجربیات تکرار شونده وضع شده اند.
یعنی مدیریت موضوعی را بارها و بارها تجربه کرده است، سپس این تجربه را به شور و مشورت گذاشته و در نهایت آن را به صورت یک قانون در آورده است.

به عنوان مثال قانونی که ارتباطات خارج از کانون را محدود می کند.
در ابتدا همچین قانونی وجود نداشته است. اما مدیریت قبلی دید که این نوع ارتباط مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند.
یک مثالش که همیشه در این بحث ها مطرح می کنیم، این است که در گذشته روابطی را در کانون داشته ایم که به ازدواج ختم شده است.
از این بگذریم که چقدر این ازدواج خطرناک است و می تواند بعدها برای افراد مشکل ایجاد کند، به این فکر کنید که کانونی ها می توانند آنقدر به هم نزدیک شوند که به ازدواج با هم فکر کنند. خب اگر اینقدر به هم نزدیک می شوند، آیا در مواقعی این رابطه نمی تواند به فساد ختم شود؟ آن هم افرادی که دچار انحرافات جنسی هستند؟

آیا مدیریت آن موقع می توانست نسبت به آن اتفاقات بی تفاوت باشد؟ اگر بی تفاوت می بود، هر سال باید شاهد چندین طلاق و رابطه نامشروع کانونی می بودیم. بحث این است که با توجه به ویژگی هایی که ذکر کردم، این موارد شایع خواهند بود، نه نادر که قابل صرف نظر کردن باشند. دائم اتفاق خواهند افتاد. به همین دلیل هم نیاز هست برایش قانون وضع شود.

پس ریشه قوانین کانون در تجربیات شایع و تکرار شونده است. برای همین است که بعضی از قوانینی که امروز ما روی آن اصرار می کنیم و به خاطرش تذکر می دهیم (مثل ارتباط با جنس مخالف) قانون نوشته شده ندارد. علت آن است که تجربیات آن مربوط به دو سه سال اخیر است و هنوز مدیریت فرصت نکرده که آن را به صورت قانون در بیاورد. (همین جا یک خبر هم بدهم که شش هفت ماهی است که ما روی قوانین جدید کانون کار می کنیم و ان شاء الله در چند ماه آینده قوانین به کلی به روز خواهند شد.)

خب بعد از این مقدمه بسیار طولانی برسیم به سوال اصلی شما.

خداحافظی

نقل قول: این برای من مشخص نیست ک کانون بر مبنای قوانین بنا شده ، یا بر اساس اصلاح کردن 

اول تعریفم رو از این دو میگم ک بهتر متوجه بشین

بر مبنای قوانین : 
یعنی اینجا مثل یک اداره ک میری و کار اداری انجام میدی، براساس ریل و نظم خودش انجام میشه ، و اگر تخلفی صورت بگیره فرد مجازات میشه

منظورم بر مبنای اصلاح :
یعنی یک نفر یک مشکلی داره ، ک عموما اینجا به مشکلات اخلاقی میشه اشاره کرد و برای اصلاح اومده اینجا
در اینجا اگر کسی چندین مرتبه مرتکب خ.ا هم بشه ، ممکنه با جملات انگیزشی مواجه بشه [تصویر:  49-2.gif] ، چون قراره ترک و تغییر انجام بشه

در پست قبلی گفتم که کاربران این جا چه گونه هستند، مدیران چه کسانی هستند و چرا باید قانون داشته باشیم.
و از همه مهم تر ریشه قوانین کجاست.

حال می رسیم به انتقاد و سوال خانم ایرانا.

این که باید قانون باشد، اما این قوانین چطور باید اعمال شوند؟
آیا اینجا باید مانند یک اداره شود و افراد خاطی مجازات و اخراج شوند.
یا این که رویکرد اصلاحی و اقناعی باشد. یعنی اگر فرد خطایی کرد، ما با فرد گفت و گو کنیم تا اقناع شود.

خب به نظر می رسد شما فکر می کنید در حال حاضر رویکرد ما اولی است.
یعنی اگر کسی بی قانونی کند، سریعا با فرد برخورد می کنیم.
در غیر این صورت که این پست را در تاپیک انتقادات مطرح نمی کردید.

می خواهم خیلی صادقانه و شفاف صحبت کنم.
ما وقتی پیام شما را دیدیم، خیلی تعجب کردیم. برای خود ما هم سوال شد که کدام روند را انجام می دهیم.
پس موضوع رو پیگیری کردیم تا ببینیم که آیا این سخن شما حقیقت دارد یا خیر.
و به طور خاص این سوال را در مورد شخص شما پرسیدیم.

نتیجه واقعا شگفت انگیز است. شاید برای خود شما نیز جالب باشد.
شما در حال حاضر ۳۰ درصد اخطار دارید.
اما قبل از آن که اخطار بدهیم، تعداد بسیار زیادی پیام و تذکر ایمیلی برای شما ارسال کرده ایم. برای اصلاح و اقناع.
و با این وجود شما هنوز هم همان روند قبلی فعالیت خود را ادامه می دهید.

بنده تصمیم داشتم که متن این ایمیل ها و پاسخ های شما را اینجا قرار بدهم.
اما گفتم شاید شما ناراحت شوید. پس گفتم قبلش اجازه بگیرم.
خاضعانه و ملتمسانه از شما تقاضا می کنم که اجازه بدهید بنده متن ایمیل ها و تذکراتی که برایتان ارسال کرده ایم را اینجا قرار دهم.
تا با هم و باقی کاربران، آن ها را بررسی کنیم و تصمیم بگیریم که چه کار باید کرد؟

فرض کنید ما در کانون با تجربه کردن، به این رسیده ایم که اگر فردی رفتاری کند، به خودش و دیگران آسیب می زند. 
سپس با فردی مواجه شدیم که آن رفتار را انجام می دهد.
سپس به این فرد پنهانی و در خفا پیام می دهیم و توضیح می دهیم که این رفتار را نداشته باشد، اما توجهی نمی کند.
سپس این روند چند بار تکرار و تکرار و تکرار می شود.
ما به فرد تذکر نهایی را می دهیم و می گوییم که اگر ادامه دهد اخطار می گیرد.
باز این دوست محترم همان کار را انجام می دهد و اخطار می گیرد.
باز بعد از چند هفته، وقتی پیام های کاربر را چک می کنیم، آش همان آش است و کاسه همان کاسه.

از شما می پرسم که ما چه کنیم؟ شما فرض کن مدیر کل کانون هستی، چه کار می کنی؟

خوب هست بدانید، علاوه بر این که قوانین ما ریشه در تجربیات تکرار شونده دارند، نحوه اعمال قوانین نیز، ریشه در تجربیات ما دارد.
یعنی واکنش های شما در قبال تذکرهای ما، در حافظه ما می ماند و وقتی مثلا سال آینده بخواهیم به فردی که رفتار مشابه شما دارد اخطار بدهیم، رفتار ما عوض می شود.

به عنوان نمونه یکی از این تجربیات را می گویم.
همان طور که گفتم بعضی از کانونی ها رفتار تند و هیجانی دارند.
قبلا ما مثل شما فکر میکردیم.
اگر کسی به من توهین می کرد، به او با روی خوش و نرمی جواب می دادم.
اگر مثلا پستی ازش حذف می شد و او سر تا ذیل کانون رو می شست و پهن می کرد، من خودم شخصا یک نفر را مامور می کردم که با او صحبت کند که آروم شود، تا از کانون نرود، تا پاکی اش حفظ شود.
اما در طول چند سال تجربه کردیم که هر چه زمان می گذرد رفتار این افراد نیز تند تر می شود و توهین هایشان زشت تر.
دیدیم این ها عادت می کنند سر موضوعات مختلف با کاربران دیگر نیز درگیر شوند. پدیده ی «خشن باش تا به تو توجه کنند»
و کم کم دیدیم که این افراد تبدیل شده اند به اپوزوسیون کانون. سر هر چیز کوچک و درشتی داستان درست می کنند.
و ما این را تجربه کردیم و این تجربه مکرر شد.

در نتیجه رفتار خود رو اصلاح کردیم. در حال حاضر هر کسی رفتار هیجانی داشته باشد، یک تذکر می گیرد، ادامه داد سریعا اخطار می گیرد و اگر باز هم ادامه داد سریعا به مدت یک هفته بن می شود. در طول این یک هفته این فرد تصمیم می گیرد که چقدر برایش کانون ماندن مهم هست و اگر بخواهد کانون بماند باید رفتارش را عوض کند. حال می تواند انتخاب کند. 

آیا ما اشتباه می کنیم؟
اگر شما روش بهتری سراغ دارید بفرمایید.

این را هم در نظر بگیرید که وقت و انرژی ما محدود است. وقتی که می بینید ما سر یک موضوع اختلافی وقت می گذاریم، یعنی داریم از موضوع دیگری غافل می شویم. این یعنی به خطر افتادن پاکی کاربران دیگری که همیشه پایبند قوانین بوده اند.

همین الان فکر می کنید من برای این دو پیام چقدر وقت گذاشته ام؟ بیش از یک روز کامل. از دیشب که پیام شما را دیدم و به فکر رفتم و دیگر خوابم نبرد بگیرید، تا همین الان که ساعت ده شب است.
خب امروز، روز تعطیلی و استراحتم بود که برای این موضوع خرج شد. آیا من همه روزها تعطیلم که اینقدر وقت بگذارم؟ آیا این پیام من اقناعی و اصلاحی نیست؟ آیا من وقتی روز استراحتم را خرج شما کرده ام، به این معنی نیست که در طول هفته سر کارم کم انرژی خواهم بود؟ منِ مدیر چند هفته می توانم این گونه ادامه دهم؟ آیا اثر روانی این انتقاد بر تیم مدیریت را می دانید؟ آیا اثر روانی این انتقاد بر جو کانون را می دانید؟

تمام این موارد را در نظر بگیرید و راهی جلوی پای ما قرار دهید.

ما به این نتیجه رسیدیم که قوانین فعلی، باید عوض شوند، باید سفت و سخت تر شوند. همچنین باید تاپیکی تاسیس کنیم و داخل آن علت قوانین را توضیح دهیم. این کاری است که از ما بر می آید و انجام می دهیم.

اگر شما هم پیشنهادی در این زمینه دارید بفرمایید.

قطعا رویکرد ما تا کنون اصلاحی بوده. می توانید تاپیک انتقادات را زیر و رو کنید و ببینید که مدیران کل و ارشد در طول این سال ها چگونه با انتقادات برخورد کرده اند. من که هر چه فکر می کنم، رفتار ما زیادی اقناعی و اصلاحی هست و باید به سمت کانون قانون مند تر حرکت کنیم.

رویکرد ما اصلاحی بوده، اما اگر اصلاحی مد نظر شما این است که هر فرد، هر طور که می خواهد رفتار کند و این رفتار را ادامه دهد و تذکرات را توجه نکند و در ادامه به خودش و دیگران آسیب بزند، قطعا در انتهای روز، هیچ اصلاحی در کار نخواهد بود و ما فقط انرژی خرج کرده ایم.

وقتی کسی کانون را ترک می کند، یا بن می شود. شما ناراحت می شوید. بنده ده برابر شما ناراحت می شم. اما چاره ای نیست. ما گاهی مجبور هستیم بین بد و بدتر انتخاب کنیم.

در انتها یک تجربه دیگر را خدمتتان عرض می کنم.
چرا ما اینقدر روی روابط با جنس مخالف حساسیم. علتش تجربیات مکرری هست که این سال ها کرده ایم.

افرادی که به همدیگر نزدیک شدند،‌ وابسته شدند. تا جایی که به ما ایمیل زدند که ما وابسته شدیم، برای ما چاره کنید.
ما آمدیم کانون که خودارضایی را ترک کنیم، حالا خودارضایی را که ترک نکرده ایم هیچ، به چیز دیگری هم اعتیاد پیدا کردیم.

آقای z نیاز شدید عاطفی دارد. او می بیند که در کانون خانم x با آقای y ارتباط نزدیک و صمیمی برقرار کرده: هر روز به هم پیام می دهند، با هم درد و دل می کنند، با هم شوخی می کنند، مشکلاتشان را با هم درمیان می گذارند، در رابطه با جنس مخالف کنجکاوی می کنند و جلو می روند. z نیز ناخودآگاه تصمیم میگیرد که این کار را انجام دهد. کاری که از اراده اش نیز خارج است. او با خودش می گوید من که هدف خوبی دارم، کانون هم که جای خوبی هست. مدیران هم حواسشون هست. پس من هم بروم با کسی رابطه بگیرم. ممکن است ارتباط x و y آسیبی نداشته باشد، اما فرهنگ اشتباه جاری در کانون، باعث می شود که افرادی چون z نیز از حضور در کانون آسیب ببینند با کسی ارتباط بگیرند، به او وابسته شوند و کم کم به جایی می رسند که خودارضایی می کنند تا توجه و همدلی جنس مخالف را جلب کنند، چون دیده اند هر وقت که خودارضایی کرده خیلی از افراد آمده اند و به او دلداری داده اند پدیده «بدبخت باش تا به تو توجه کنند». واقعیت آن است که بیشتر کانونی ها از نوع z هستند پس قانون باید حامی و پشتیبان آن ها باشد.

ما به افراد همین موارد را تذکر می دهیم. اما فرد یا قهر می کند، یا به ما توهین می کند، یا چشم می گوید و رفتار خود را ادامه می دهد.
ما چه کنیم؟‌ به این افراد اخطار هم می دهیم. باز هم ادامه می دهند؟

غیر از بن کردن، کار دیگری از ما بر می آید؟

کانون جایی برای همدلی و اصلاح هست. آخرین خانه امید خیلی از ماهاست. تک تک افراد برای ما مهم هستند.
اما داستان این است که برای شما توضیح دادم. شما یک راه بهتر جلو پای ما قرار دهید.

با تشکر
عاشق فاطمه زهرا
ناظم

خداحافظی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان