امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1391 مهر 27، 22:24)hf.zahra نوشته است: یه مدیر هم نیست تا افراد آنلاین رنگی رنگی بشه دلمون نگیره:11:

بزرگترا رفتن بیرون

بچه ها خونه خالیه4fvfcja

بزرگتر نداریم بیاین توی خونه فوتبال بازی کنیم

هییییییییییی

یادش بخیر بچه که بودیم تا ماما اینا میرفتن بیرون اگه توپ نداشتیم هم با سیب فوتبال بازی میکردیم4fvfcja

hahahahahahahaha
وای زهرا یادم انداختیا!
یه بار با پرتغال بازی کردم شوتش کردم رفت چسبید به سقف!
آخری کلیم دعوام کردن!hahahahahahahahahahahaha
[تصویر:  7xo9iif681u74a7tyqju.png]      

[sup] خــدایــا فقـــط بخــاطـــر تــــو  ♥[/sup]

[تصویر:  474.gif]

بفرمایید شکلکای  ترول
[/quote]

اتفاقا من یه جایی خوندم آدم دعارو اگه فارسیشو بخونه و معنیشو بفهمه خیلی بهتره که عربیشو بخونه و معنیشو نفهمه!
وقتی دعا میخونیم یعنی با خدا حرف میزنیم و ازش چیزی میخوایم ولی وقتی ندونیم چی میخوایم که دیگه فایدش چیه!!17
البته بحثنماز و قرآن فرق داره و دلایل مختلفی وجودداره که همه ملل مسلمون باید با یه زبان واحد نماز بخونن و قرآن هم که معجزس تلاوت عربیش ثواب داره ولی خداهم همیشه توصیه کرده که تو آیات قرآن تعقل و تفکر کنید...روخوانی خالی بدون تفکر در صورتی که معنیشو نمیدونی....فایدش چیه آخه؟؟؟؟
[/quote]

ماسا خانوم من رو هم تو شک انداختید و برام شبهه ایجاد شد :
اینم استفتا از دو تن از مراجع
مکارم شیرازی : لازم است ادعيه به زبان عربي خوانده شود و ياد گرفتن قواعد آن كار مشكلي نيست البته فهميدن معني فارسي آن بسيار خوب است.
مرحوم تبریزی :
اگر بخواهید به ثواب مخصوص آن برسید , دعا را به همان عربی بخوانید , و برای اینکه ثواب بیشتر ببرید , ترجمه فارسی آن دعا را هم در نظر بگیرید . والله العالم

سلام دادا.
نه سايت ژءوفيزبك زلزله هلي بالاي دو ريشتر را اعلام مي كنه.
اين زلزله ها طبيعي هست چون صفحه فلات ايران خيلي تحت فشاره.
ترسم بيشتر از اينه كه اين زلزله ها گسل غرب شيراز را بيدار كنه. پتانسيل زلزله 7 ريشتر داره الان.
از اونور ايران به طور ميانگين هر 8 سال زلزله بالاي 7 ريشتر داشته و الان 15 ساله كه زلزله ي بالا ي 7 ريشتر نيومده. و اين خيلي نگران كننده است.
ولي من خودم از زلزله خيلي مي ترسم.....
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه

اتفاقا من یه جایی خوندم آدم دعارو اگه فارسیشو بخونه و معنیشو بفهمه خیلی بهتره که عربیشو بخونه و معنیشو نفهمه!
وقتی دعا میخونیم یعنی با خدا حرف میزنیم و ازش چیزی میخوایم ولی وقتی ندونیم چی میخوایم که دیگه فایدش چیه!!17
البته بحثنماز و قرآن فرق داره و دلایل مختلفی وجودداره که همه ملل مسلمون باید با یه زبان واحد نماز بخونن و قرآن هم که معجزس تلاوت عربیش ثواب داره ولی خداهم همیشه توصیه کرده که تو آیات قرآن تعقل و تفکر کنید...روخوانی خالی بدون تفکر در صورتی که معنیشو نمیدونی....فایدش چیه آخه؟؟؟؟
[/quote]

مکارم شیرازی : لازم است ادعيه به زبان عربي خوانده شود و ياد گرفتن قواعد آن كار مشكلي نيست البته فهميدن معني فارسي آن بسيار خوب است.
مرحوم تبریزی :
اگر بخواهید به ثواب مخصوص آن برسید , دعا را به همان عربی بخوانید , و برای اینکه ثواب بیشتر ببرید , ترجمه فارسی آن دعا را هم در نظر بگیرید . والله العالم
[/quote]
متاسفانه من الان اون منبع که خوندم توش دم دستم نیس.یه تقویم بود پراز ادعیه که توش از احادیث استفاده کرده بود و نوشته بود اگه فارسی بخونی و بفهمی خیلی بهتره که عربی بخونی و نفهمی..
انصافا اگه واقع بین باشیم شرط عقله اصل دعا اینه که معنیشو بفهمیم.حالا اگه عربیمون خوب باشه و با عربیاش معنیشو بفهمیم که خیلی خوبه..cheshmak

بفرمایید شکلکای  ترول
سلام دیددیدیدینگ
تصمیممو گرفتم
.
.
.
.نمیرم
اوصولا من زود نظرم عوض میشه4fvfcja4fvfcja4fvfcja4fvfcja
ممنون از همتون به خاطر شماها نمیرم هاااااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایا تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم...

تو را بخشنده پنداشتم و گناهکار شدم...

تو را وفادار دیدم و هر جا که رفتم بازگشتم...

تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم...

تو مرا چه دیدی که وفادار ماندی؟؟؟...
------------------------------
پیامبر اکرم( ص)فرمودند:
مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود
(1391 مهر 27، 22:42)Ma Sa نوشته است:
(1391 مهر 27، 22:31)تندیس نوشته است:

مرحوم تبریزی :
[/quote]
متاسفانه من الان اون منبع که خوندم توش دم دستمنیس.یه تقویم بود پراز ادعیه که توش از احادیث استفاده کرده بودو نوشته بود اگه فارسی بخونی و بفهمی خیلی بهتره که عربی بخونی و نفهمی..
انصافا اگه واقع بین باشیمد شرط عقله اصل دعا اینه که معنیشو بفهمیم.حالا اگه عربیمون خوب باشه و با عربیاش معنیشو بفهمیم که خیلی خوبه..cheshmak
[/quote]
منم منظورذم این نبود که نفهمیم! cheshmak ولی خوب عربی هم می فهمیم دیگه. نمی فهمیم؟ Khansariha (134)
خلاصه که من کلا نظرم اینه که هر کی هر جور بیشتر خوشش می اد همونو باید پی بگیره 303 عربی، فارسی انگلیسی!!
ماسا جان
یه کلمه عربی را نمیشه به صورتی ترجمه کرد که کل بار معناییش در ان باشه
برای همین شما باید عربیش را بخونی ولی برای اینکه منطقی که تعقل کنی هم زمان معنیش هم بخون
اما شما دعا را به عربی بخونی بهتر
قران هم که کلماتش نورو عربی بخون بعئد معنی و بعد تفسیر

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
(1391 مهر 27، 22:32)New milad نوشته است:
نماز خوندم

هم مغرب هم اعشا

می دونی چی میگم؟

TearsTears

مرسی تنها خانم

این نماز زیاد هم کیفیت نداشت...اما باز خوندم.نه؟
آقا میلاد حالا چرا گریه میکنین!4fvfcja
یعنی انقد کار سختی بودبراتون؟!
بابا کوه که نکندین!4fvfcja4fvfcja
به عنوان به وظیفه بهش نگاه کنین!cheshmak

بفرمایید شکلکای  ترول
اقا ابوالفضل!
چرا درباره جنسيت ما شبهه ايجاد مي كني كاكو4fvfcja

و بانو يك مشت خاك خوش حال شدم كه برگشتيد.

و من درباره دعا كلا نظرم اينه اول فارسي چون مي فهمي چي مي گي. اخه وقتي بخوني نفهمي به نظرم به درد نمي خوره.
حالا اگر با خواندن عربي معنيش را.مي فهميد بهتره.عربي خونده شه تا فصاحتش حفظ شه.

خودم با .فارسي بيشتر بهم حس.دست مي ده.
شاد باشبد
(1391 مهر 27، 22:46)mahsa20 نوشته است: ماسا جان
یه کلمه عربی را نمیشه به صورتی ترجمه کرد که کل بار معناییش در ان باشه
برای همین شما باید عربیش را بخونی ولی برای اینکه منطقی که تعقل کنی هم زمان معنیش هم بخون
اما شما دعا را به عربی بخونی بهتر
قران هم که کلماتش نورو عربی بخون بعئد معنی و بعد تفسیر

حرفت درسته!
اصلا همه زبان ها همینطورن...مثلا شعر انگلیسی که ترجمه شده به فارسی به اندازه اصلش شیرین نیس ولی تا انگلیسی بلد نباشی..هی انگلیسی شعرروبخون!
نه چیزی میفهمی نه از حس اون شعر چیزی رو درک میکنی!
منم میگم فارسیش خیلی بهتره که کلا معنیشو نفهمی
متاسفانه پدران و مادران ماهمیشه قرآن دعا و نمازاشونو حفظی خوندن و
بما هم یاد دادن مثل اینکه بلا تشبیه طلسم یا وردی رو بخونن....
کلا به نظرم دونستن معنی خیلی چیز مهمیه...
مام وظیفمونه عربیمونو تقویت کنیم نه اینکه بدون دونستن عربی تودعاهامون از خدا خواهش هایی کنیم که خودمونم نفهمیم چی میخوایم!17

بفرمایید شکلکای  ترول
ولی این در زبان عربی بیشتر
یعنی مثلا رحمن میگیم مهربان اما معانی بسیاری در بطنش داره
چرا قران 70 بطن و هر بطن 70 بطن دیگر داره؟

آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

بله بانو مهسا. حرفتون متبنه. به همين دليل نماز عربي خونده مي شه ى چون ممكنه معني داشته.باشه كه ما دركش نكنيم و با فارسي خوندن اون معني را از بين ببريم.

ولي كلا تا خودمون معني ا وليه دعا،سوره و.... را نفهميم و فقط عربيش را بخوانيم كه مي شيم هين طوطي. فقط تكرار مي كنبم
ماشا ا... اصولا همه تحصیل کرده اید
دیگه وقتی میخونید زیرش یه نگاه میندازیم میفهمیم دیگه
بله فهمیدن معنی خیلی مهم
به همه بچه ها توصیه میکنم تفسیر خوندن قران تو خونه یا کلاس تو ککار روزانه قرار بدن
عالی میشه

(1391 مهر 27، 22:55)mahsa20 نوشته است: ولی این در زبان عربی بیشتر
یعنی مثلا رحمن میگیم مهربان اما معانی بسیاری در بطنش داره
چرا قران 70 بطن و هر بطن 70 بطن دیگر داره؟
خب قرآن که خیلی پیچیدست! درکش به این راحتیا نیست..
ولی من دعارو میگفتم.چون دعاچیزیه که از خدا میخوایم..بایداز ته دل باشه...تا معنیشو ندونی که از ته دل نمیشه!

بفرمایید شکلکای  ترول
مسیو همای رحمت و مادام ماسا جان ممنون ازتون303
و داداش الکس!
و کلا همه4fvfcja
خدایا تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم...

تو را بخشنده پنداشتم و گناهکار شدم...

تو را وفادار دیدم و هر جا که رفتم بازگشتم...

تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم...

تو مرا چه دیدی که وفادار ماندی؟؟؟...
------------------------------
پیامبر اکرم( ص)فرمودند:
مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان