امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام به همه دوستان
با اجازتون من یه هفته ای میرم مسافرت
امیدوارم در پناه لطف خدا باشید
نقل قول: اما اينكه چرا ساكت هستن.. معظلي هست در نوع خودش..!!!

سها خانوم معظل را اشتباه نوشتید ، معضل درسته Smiley-face-cool-2 4fvfcja

آقا عماد خوش بگذره بهتون .. شما و اونایی که میرید مسافرت یادتون باشه وقتی برمی گردین بنده دم در کانون اینجوری ایستادم [تصویر:  5.gif]
سوغاتی ها رو نشون میدین بعدا وارد میشین وگــــــــــــــــــرنه ..........

حالا که کانون خلوت شده یه دستی به سر و روش بکشیم ، چقدر کثیف شده ، یه ساله بچه ها اینجا همه کاری کردند ، نگاه کن اون پوسته تخمه ها رو .. اینا کار دخترای کانونه ها که تمیزکاری کنند .. اما طوری نیست بنده خودم دست به کار میشم..برید کنار [تصویر:  4u2ap3b.gif]
سلام

خب .. به سلامتي آقا عماد هم رفتن..53258zu2qvp1d9v
صبحها كه مي اومدم كانون ايشون بودن..دلم گرم ميشد...Tears

(ميترسم يه روز بشه كه وقتي باز ميكنم "چه كساني امروز آنلاين بودن؟" ، فقط اسم خودم باشه!!!..13 :smiley-yell: : خدا نياره اون روزو..Tears )

در پناه خدا..
ياعلي.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سها جان پارسال هم کانون این شکلی بود؟؟؟ 4242
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
(1390 فروردين 2، 19:42)A.L.I.R.E.Z.A نوشته است:
نقل قول: اما اينكه چرا ساكت هستن.. معظلي هست در نوع خودش..!!!

سها خانوم معظل را اشتباه نوشتید ، معضل درسته Smiley-face-cool-2 4fvfcja
واي.. آره .. 42
احتمالا از بس حرص معضلش بزرگ بوده اين مدلي شده ...4fvfcja

(1390 فروردين 2، 19:42)A.L.I.R.E.Z.A نوشته است: شما و اونایی که میرید مسافرت یادتون باشه وقتی برمی گردین بنده دم در کانون اینجوری ایستادم [تصویر:  5.gif]
سوغاتی ها رو نشون میدین بعدا وارد میشین وگــــــــــــــــــرنه ..........
احتمالا منم همين مدلي ايستادم..[تصویر:  198.gif] منتها بيخيال سوغاتي.. كلا ميتكونمشون چون تنهامون گذاشتن.. (چه پر رو آنه!! خب چي كار كنم؟؟!! دلم گرفته ديگه.. [تصویر:  hanghead.gif] )

(1390 فروردين 2، 19:42)A.L.I.R.E.Z.A نوشته است: حالا که کانون خلوت شده یه دستی به سر و روش بکشیم ، چقدر کثیف شده ، یه ساله بچه ها اینجا همه کاری کردند ، نگاه کن اون پوسته تخمه ها رو .. اینا کار دخترای کانونه ها که تمیزکاری کنند .. اما طوری نیست بنده خودم دست به کار میشم..برید کنار [تصویر:  4u2ap3b.gif]

الهي خير ببينين.. دست گلتون درد نكنه.. [تصویر:  thankyou.gif]
فقط يه نكته .. برادرِ من دختراي كانون پيش از سال تحويل حسابي كار كردن.. الان ديگه استراحت كنن.. شما كه تازه نفس و سر حال هستين زحمت بكشين..4fvfcja

البته من هم نظارت ميكنم..Smiley-face-cool-2

ياعلي.
(1390 فروردين 2، 19:53)tark نوشته است: سها جان پارسال هم کانون این شکلی بود؟؟؟ 4242
نه..
كانون پارسال خوب بود..
البته نسبت به قبلش آره خلوت بود .. اما نه به اين شدت...53258zu2qvp1d9v

(1390 فروردين 2، 13:21)A.L.I.R.E.Z.A نوشته است: پرشان جون داشتیم ؟!
سلام حسابی رو گذاشتم موقعی که حسابی تثبیت شدی بهت بگم .. می ترسم بری دوباره یه ماه دیگه نیای 4fvfcja
عیدت مبارک باشه عزیزم امیدوارم سال بسیار خوبی در پیش داشته باشی و آرزوهات یکی یکی از طرف خدا accept بشه 53
قربونت علیرضا جون
میگم دلم تنگ شده بود واست بیشتر اذیتت می کنم!
من location م unknown e! (چه بدبختییه سر ترکیب انگلیسی و فارسی!) امیدوارم باشم ولی نمیدونم! خوب...نه...نمیدونم
میدونی...میخوام ادامه تحصیل بدم!!!! Khansariha (134)
وا چه عیدت مبارک رسمی میگی تو
من بلد نیستم چه کنم؟
به هر حال منم سالی پر از توام و سرشار از آکنده برات مملو از لبریزم17
سال نوی تو هم مبارک53
!...Nobody's perfect
(1390 فروردين 2، 21:01)ParShaN نوشته است:
(1390 فروردين 2، 13:21)A.L.I.R.E.Z.A نوشته است: پرشان جون داشتیم ؟!
سلام حسابی رو گذاشتم موقعی که حسابی تثبیت شدی بهت بگم .. می ترسم بری دوباره یه ماه دیگه نیای 4fvfcja
عیدت مبارک باشه عزیزم امیدوارم سال بسیار خوبی در پیش داشته باشی و آرزوهات یکی یکی از طرف خدا accept بشه 53
قربونت علیرضا جون
میگم دلم تنگ شده بود واست بیشتر اذیتت می کنم!
من location م unknown e! (چه بدبختییه سر ترکیب انگلیسی و فارسی!) امیدوارم باشم ولی نمیدونم! خوب...نه...نمیدونم
میدونی...میخوام ادامه تحصیل بدم!!!! Khansariha (134)
وا چه عیدت مبارک رسمی میگی تو
من بلد نیستم چه کنم؟
به هر حال منم سالی پر از توام و سرشار از آکنده برات مملو از لبریزم17
سال نوی تو هم مبارک53

کجا رسمی گفتم من 4fvfcja ... از بس این جمله سال نو مبارک رو شنیدم دیگه در حال انفجارم 4fvfcja
از این به بعد بگیم happy new year یه ذره فضا عوض شه4fvfcja
من حتي نمي رسم پ.خ هام رو ج بدم! 42

من نذرم رو رفتم!!! 4fvfcja خيلي حال داد! جاي شما خالي 4 ساعتي طول كشيد!! Muscular

همين...

موفق باشيد بچه ها!!! Khansariha (48)
مسئله این نیست که چقدر می‌تونی مشت بزنی؛
مسئله اینکه چقدر می‌تونی مشت بخوری و باز ادامه بدی.
چقدر زمین بخوری و باز پاشی وایسی.
آدم اینجوری برنده میشه!

[تصویر:  05_blue.png]
واوووووووووووووووو..........چهار ساعت،پیاده....من همش به فکر شما بودم که چجوری قراره اینهمه راهو برین.....قبول حق اخوی....
خسته نباشی و دمت گرمcheshmak
نه فکر نکنم باشم
شرمنده
--------------
آرشام جون اجرت اباعبدا...
خدا قبول کنه
تو راه یاد ما هم بودی؟
!...Nobody's perfect
(1390 فروردين 3، 15:21)آرشام نوشته است: من حتي نمي رسم پ.خ هام رو ج بدم! 42

من نذرم رو رفتم!!! 4fvfcja خيلي حال داد! جاي شما خالي 4 ساعتي طول كشيد!! Muscular

همين...

موفق باشيد بچه ها!!! Khansariha (48)

ایول داداش .. منم خیلی اهل پیاده روی هستم با یکی از رفقا هست هر وقت میریم بیرون یه چند کیلومتری را طی می کنیم خودمون هم نمی فهمیم 4fvfcja

می گم آقا یا خانوم ماینز این آواتارتون پاساژه ؟ کجاست ؟ کنجکاو شدم 42
سلام

آقا پوريا چه حالي ميده؟؟!!! 4fvfcja

و آقا آرشام شكر خدا كه تونستين به عهدتون عمل كنين...انشاالله كه اين راه(پاكي) تا هميشه ادامه داشته باشه..53258zu2qvp1d9v

و آقاعليرضا اون وسط يه مكعب هست كه روش نوشته ماينز.. فكر كنم مهم همون بوده واسه ماينز عزيزم.. نه؟Khansariha (134)

و خداخيرتون بده..همين چهارتا پست رو ديدم دلم وا شد...53258zu2qvp1d9v ( 4fvfcja )

در پناه خدا..
ياعلي.
راستي ..
تولد كانون نزديكه ها..
تونستين بياين...53258zu2qvp1d9v

سها خوب فهمید.....دقیقا همون ماینزی که رو مکعب بود مد نظرم بوده 4fvfcja در ضمن،آره این عکسه یه مرکز خرید تو یکی از کشورهای اسیاییه
سلام و عیدتون مبارک بچه ها

من یه چیزی پیدا کردم که واقعا واقعا خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ جالبه
بحث و جدل درباره نوروز همواره در ایران رواج داشته است. گروهی آن را کفر و لاجرم "حرام" دانسته‌اند و برخی از "یوم النیروز جلیل القدر" سخن گفته، آن را "حلال" و حتی مستحب دانسته‌اند.

آیا نوروز را باید "عید فرس" یا "مجوسان" و آن را حرام یا دستکم "مکروه" دانست??????

از پیامبر اسلام حدیثی نقل شده که گفته است: "ابدلکم بیومین یومین، بیوم النیروز و المهرجان، الفطر و الاضحی". (برای شما دو روز را به جای دو روز دیگر قرار دادم. روزهای فطر و قربان را به جای عیدهای نوروز و مهرگان.)1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81

از امام موسی کاظم، امام هفتم شیعیان و فرزند امام جعفر صادق، روایتی قاطع هست در انکار نوروز. امام درباره نوروز گوید: "إنّه سنّة للفرس، محاها الإسلام و معاذ الله ان نحيى ما محاه الإسلام". یعنی: این سنت ایرانیان است که اسلام آن را محو کرده است، بر ما مباد که زنده کنیم آنچه را اسلام به محو آن حکم داده است.1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81

شیخ طوسی، از پایه‌گذاران نامی فقه شیعه و معروف به "شیخ الطائفه"، در کتاب "مصباح المجتهد" به صراحت نوروز را از "دسیسه‌های مجوس" دانسته و برگزار کردن آیین و آداب نوروزی را برابر کفر خوانده است.1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81

بچه‌ها من که نمیدونم چی‌ بگم

وقتی‌ پیامبر اسلام و امام کاظم میگن نوروز نه مرسی........Khansariha (134)Khansariha (134)

راستی‌ ما فقط چند ساله که شروع کردیم دوباره نوروز رو به طور رسمی‌ جشن بگیریم13
تا پایان پادشاهی قاجار، در ایران نیز مانند سایر کشورهای اسلامی، تقویم قمری رواج داشت. از آغاز سال ۱۳۰۴ بنا به تصویب مجلس شورای ملی، تقویم خورشیدی، که با فراگشت سالانه طبیعت همساز بود، به طور رسمی برقرار شد؛ اولین روز فروردین و آغاز سال شمسی، روز نوروز شناخته شد.4141

اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست (دکتر علی شریعتی)
سلام
اولين بار بود اين حديثها رو ميخوندم..

اما اين هم هست .. تو كتاب زادالمعاد از علامه مجلسي(رحمة الله):
مُعلی‌ می‌گوید:‌ « روزی‌ خدمت امام‌ صادق(ع) مشرف شدم، امام فرمودند:‹آیا می‌دانی امروز چه روزی است؟› عرض کردم یابن‌رسول‌الله امروز را عجم بزرگ می‌دارند و برای یکدیگر هدیه می‌فرستند.
امام (ع) فرمود: ‹به بیت عتیق (کعبه) سوگند می‌ خورم که نوروز از قدیم بوده، آیا می‌خواهی که تاریخ آن را برایت بگویم؟ عرض کردم خیلی مشتاقم بشنوم.
فرمود: نوروز روزی است که خداوند آن روز از بندگانش در عالم ذرع پیمان گرفت که او را بپرستند و شرک نورزند و به پیامبران و اولیا آ‌ن‌ها ایمان بیاورند و آن نخستین روزی است که زمین خلق شد و حیات به وجود آمد.
همچنین روزی است که کشتی حضرت‌ نوح(ع) بر سرزمینی به نام جُود می‌نشیند.
و روزی است که حضرت ابراهیم(ع) بت‌ها را شکست.
در همین روز جبرائیل بر پیامبر(ص) نازل شد.
باز در این روز پیامبر(ص)، علی(ع) را به دوش گرفت و بلند کرد تا بت‌های قریش را از فراز کعبه فرو ریخت و خُرد کرد. و نیز روزی است که پیامبر(ص) به اصحابش در حَجهُ‌الوداع دستور داد که با علی بیعت کـرده ولایت او را قبول کنند. همچنین نوروز روزی است که امیرالمومنین(ع) و وَلاه ظاهر می‌شوند و در این روز بر دَجال پیروز می‌شوند و او را در کناره کوفه به دار می‌زنند›».

و اما روایت خنیس به نقل از امام صادق (ع) در مفاتیح الجنان اینچنین است : فرمود : ” چون نوروز شود ، غسل کن و پاکیزه ‌ترین جامه ‌های خود را بپوش و به بهترین بوی ‌های خوش خود را معطر گردان . پس چون از نماز های پیشین و پسین و نافله ‌های آن فارغ شدی ، چهار رکعت نماز بگذار یعنی هر دو رکعت به یک سلام و در رکعت اول بعد از حمد ده مرتبه سوره قدر ( انا انزلناه ) و در رکعت دوم بعد از حمد ده مرتبه سوره قل یا ایها الکافرون و در رکعت سوم بعد از حمد ، ده مرتبه قل اعوذ برب الناس و قل اعوذ برب الفلق را بخوان و بعد از نماز به سجده شکر برو و این دعا را بخوان : اللهم صل علی … و بسیار بگو یا ذالجلال و الاکرام . ”
‏همان‌ طور که مشاهده می‌ شود ، این روز نیز چون اعیاد اسلامی با غسل کردن ، پوشیدن جامه نو و معطر گردیدن به بوی‌ های خوش و روزه داشتن آغاز می شود ، ضمن آنکه نمازی مشابه نماز های سایر اعیاد اسلامی دارد .!

چيزي كه هست تا وقتي يه كاري مطابق با دين باشه...يا بهتر ... منافاتي نداشته باشه باهاش رد نميشه..
(دين چارچوب هاش مشخصه..)
و توي نوروز آثار مثبت زيادي هست، مثلا ديد و بازديد..كمك به ديگران ..رفع كدورتها..و...
البته ممكنه تو همين مهموني ها غيبت بشه.. بي حجابي باشه.. دروغ و تهمت اينها هم باشه.. خب حالا چه به بهانه نوروز چه بهانه عيد فطر هم كه برپا شده باشه، گناه هست و مطرود..!53258zu2qvp1d9v

انشاالله كه هر روزمون عيد باشه..(عيدي كه امام علي (عليه السلام ) گفتن..روزي كه توش گناه نباشه..)

موفق باشين و شاد..
ياعلي.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان