امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1391 اسفند 13، 12:52)Lona نوشته است: چطور رو تصمیمم ثابت قدم باشم؟میخوام فقط خدا تکیه گاهم باشه نه بنده خدا،اونم ی نامحرم،چطور به خدا وفادار بمونم؟چطور به خدا خیانت نکنم و گناهو ترک کنم؟
سلام،
 يكي از راه ها توجه نكردن و فكر نكردن به طرف مقابل هست، و اينكه اگه مي خواين رابطتون رو قطع كنيد، نبايد به درخواست ها و گريه زاري هاي طرف مقابلتون توجه كنيد، چون همونطور كه خودتونم گفتين هرچقدر ادامه پيدا كنه، هردو بيشتر داغون ميشن،

اميد به آينده و رحمت خداوند، يكي ديگه از راه هاست. آدم بعد از قطع چنين روابطي شديدا دچار تنهايي و خلاء و نااميدي ميشه، تنها چيزي كه مي تونه انسانو آروم كنه رو آوردن به مسائل معنوي هست،

احساس رضايت انسان از خودش يكي از مهم ترين دلايل خوشبختيست. اين حس رو در خودتون تقويت كنيد، خود من زمانيكه رو عهدهايي كه با خدا بستم ، مي مونم واقعا احساس آرامش مي كنم ولي وقتي كه مثلا دچار خطايي ميشم،بدجور سرخوردگي سراغم مياد، حتي يك دروغ ساده هم ميتونه باعث تخريب انسان بشه.

به‌ آيندتون اميدوار باشيد، و بدونيد آيندرو خودتون مي سازيد، پس كوتاهي نكنيد و جز از خدا انتظار نابجا از ديگران نداشته باشيد.
یه مدینه،یه بقیعه،یه امامی که حرم نداره،
سینه زنهاش،کسی نیست تا،روی قبرش یدونه شمع بذاره،
دل بی تاب،دیگه شد آب،که توو آفتاب نه سایبونی داره،
نه یه خادم،نه یه زائر،نه کنارش یه روضه خونی داره،
امون ای دل،امون از غریبی...
(1391 اسفند 13، 12:52)Lona نوشته است: چطور رو تصمیمم ثابت قدم باشم؟میخوام فقط خدا تکیه گاهم باشه نه بنده خدا،اونم ی نامحرم،چطور به خدا وفادار بمونم؟چطور به خدا خیانت نکنم و گناهو ترک کنم؟

تصمیم سختیه آبجی... بهترین کار اینه که به آغوش خونواده برگردین... همزمان یه هدف بزرگ برای خودتون تعیین کنید... مثلا شاگرد اول شدن... یا پول کافی واسه یه کار جور کردن... یه چیزی که چندین ماه کار مداوم بخواد... و در کنارش زندگیتون رو عوض کنید... کلا برنامه ی صبح تا شب هرچی بوده یه چیز دیگه بشه... زمان میبره تا راحت بشید از احساس هایی که مثل رشته های طناب دور هم هی پیچیده و پیچیده و محکم شده...

راستشو بخواین... من یه جورایی تجربه ی تقریبا مشابهی دارم...
خیلی سخته. ولی غیر ممکن نیست.

مسئله ی اصلی اینه که فقط یه متغییر توی این رابطه ها نیست و مثل یه دام گیر میندازه آدم رو راه برگشت همونقدر میتونه بد به نظر بیاد که راه رفت... انتخاب بین بد بدتر میشه. ولی مسیر درست تر رو خودتون خوب میدونید.

همت بلند میخواد کار یه شب و دو شب نیست روش روزها فکر کنید.
برای رابطه تون یه مرز زمانی مشخص کنید نه امشب.
بلکه بگید مثلا تا اول فروردین.
طرفتون رو نه زبونی بلکه با رفتارتون آماده ش کنید. بهش بفهمونید غیر مستقیم که این رابطه داره نابود میشه. و روزی که عهد کردین با خودتون تمومش کنید بهش مستقیم بگید که همه چیز تمومه و اگر هم برخورد ناراحت کننده ای نشون داد اهمیت ندید. همه ی راههای ارتباطی تون رو با طرف ببندید برای حداقل 2-3 ماه.

و اطمینان داشته باشید شاید تا سالها اثراتش باهاتون باشه. ولی به اینکه کار درست رو کردید شک نکنید.

اگر فکر میکنید مفیده میتونم بهتون مقالات (البته انگلیسی) معرفی کنم.

(1391 اسفند 13، 2:57)مریم .. نوشته است: این جانب،طی انجام فقراتی پینگ پنگ،تنیس و اسکواش به وسیله ی move کنسول ps3  به همراه اخویِ گرام،دچار خستگی مفطرط شده و می رم بخوابم.....4fvfcja

تازه دستمم درد می کنه19
ما یه لپ تاپ زپرتی داریم باهاش پروژه مینویسیم، کد میزنیم، کانون میایم، مگس میکشیم، بیل میزنیم... و قص علی هذا.

ولیکن بعضیا پی.اس3 دارن، آی پد دارن، اسمارت فون  دارن...

خدایا! ببین اختلاف طبقاتی چی کار میکنه!!

فردا دیگری آبجی شاید اونی که اومده شیشه ی پورشه تون رو با دسمال کثیف پاک میکنه من باشم! یه اسکناس 5تومنی بهم بدی میرم! قول میدم!
مسئله این نیست که چقدر می‌تونی مشت بزنی؛
مسئله اینکه چقدر می‌تونی مشت بخوری و باز ادامه بدی.
چقدر زمین بخوری و باز پاشی وایسی.
آدم اینجوری برنده میشه!

[تصویر:  05_blue.png]
[quote pid=241718 dateline=1362347863]
.

(1391 اسفند 13، 2:57)مریم .. نوشته است: این جانب،طی انجام فقراتی پینگ پنگ،تنیس و اسکواش به وسیله ی move کنسول ps3  به همراه اخویِ گرام،دچار خستگی مفطرط شده و می رم بخوابم.....4fvfcja

تازه دستمم درد می کنه19
ما یه لپ تاپ زپرتی داریم باهاش پروژه مینویسیم، کد میزنیم، کانون میایم، مگس میکشیم، بیل میزنیم... و قص علی هذا.

ولیکن بعضیا پی.اس3 دارن، آی پد دارن، اسمارت فون  دارن...

خدایا! ببین اختلاف طبقاتی چی کار میکنه!!

فردا دیگری آبجی شاید اونی که اومده شیشه ی پورشه تون رو با دسمال کثیف پاک میکنه من باشم! یه اسکناس 5تومنی بهم بدی میرم! قول میدم!
[/quote]
والا من نه پی اس 3 دارم نه آی پد42
  نه اسمارت فون.....یه نوکیا 6300 دارم...داغون

پی اس 3 مال اخوی هست،دیشب آورده بودنش منزل ما....42

پورشه4fvfcja دیگه هیچی نگم بهتره4fvfcja

[تصویر:  nasimhayat.png]
بروبچ سلام
شانس مارو!!!!
کسی خونه نبود اومدیم غذا درسن کنیم این برنامه سامان گلریزو دیدم کلا سیر شدم
ماهیو با خرما و تمر هندی و ریحون پر کرده بعد با ماست طعم دارش کرده یه دنت هم روش خالی کرده با سبزی پلو سرو کرده
خداییش غذایه آدمه؟
خلاصه که دستور یه غذا به من بدید ممنون میشم
فقط یه جور باشه من بتونم درست کنم)تا حالا جز نیمرو درست نکردم اخه(
فقط آنان که هم آیین یاسند
حسین و کربلا را می شناسند . . .
برای یه نفر:

نصف پیاز رو ریز ریز خرد کنین سرخش کنین

قبل از اینکه طلایی بشه کامل گوش چرخ کرده رو بهش اضافه کنین (گوشت کم باشه)

تفت اش بدین...و بعدش زرد چوبه و یه قاشق رب گوجه اضافه کنین

خوب که مخلوط شد یکی و نصفی پیمونه آب بریزین. بزارین جوش بیاد

بعد یه پیمونه برنج ( که از قبل خیس کردین و الان شستین و توی صافیه ) رو بهش اضافه کنین.

چند دقیقه بعد نصف سیب زمینی رو که نگینی خرد کردین هم بریزین

بزارید دم بکشه.

استامبولی شما آمادست 1

به همین راحتی به همین خوشمزگی4fvfcja

( مدیونین اگه فکر کنین من تازه اینو یاد گرفتم)4fvfcja

باز داشت یادم میرفت : وقتی برنج رو اضافه کردین اندازه یه قاشق هم کره بندازین توش 1 و یکمی هم نمک
------------------------------------------------------------------------------------------
راحت تر از این پاستا درست کنین

ماکارونی شکل دار + پنیر پیتزا + سبزیجاتی که دوست دارین + میتونه مرغ بریزین یا گوشت
یا عباس
سلاااااااااااااااااااااااام
ظهر همگی بخیــــــــــــــــــــــــر

من دیروز رفتم نمایشگاه کتاب

کلی مقاله و کتاب برای رهایی ار خ.ا بود
دلم گرفت
گفتم یعنی انقدر افراد گرفتار زیاد شدن که این همه کتاب دربارش نوشتن؟!!!

بعدش رفتم سر یه غرفه دیدم اِ خواننده و ترانه سرای مملکت نشسته توی غرفه منم ندید بدید کلی ذوق کردم
فقط هول کردم یادم رفت باهاش عکس بگیرم
Smiley-happy114
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
(1391 اسفند 14، 10:37)..:: KiMiA ::.. نوشته است: برای یه نفر:

نصف پیاز رو ریز ریز خرد کنین سرخش کنین

قبل از اینکه طلایی بشه کامل گوش چرخ کرده رو بهش اضافه کنین (گوشت کم باشه)

تفت اش بدین...و بعدش زرد چوبه و یه قاشق رب گوجه اضافه کنین

خوب که مخلوط شد یکی و نصفی پیمونه آب بریزین. بزارین جوش بیاد

بعد یه پیمونه برنج ( که از قبل خیس کردین و الان شستین و توی صافیه ) رو بهش اضافه کنین.

چند دقیقه بعد نصف سیب زمینی رو که نگینی خرد کردین هم بریزین

بزارید دم بکشه.

استامبولی شما آمادست 1

به همین راحتی به همین خوشمزگی4fvfcja

( مدیونین اگه فکر کنین من تازه اینو یاد گرفتم)4fvfcja

باز داشت یادم میرفت : وقتی برنج رو اضافه کردین اندازه یه قاشق هم کره بندازین توش 1 و یکمی هم نمک
------------------------------------------------------------------------------------------
راحت تر از این پاستا درست کنین

ماکارونی شکل دار + پنیر پیتزا + سبزیجاتی که دوست دارین + میتونه مرغ بریزین یا گوشت
کیمیا خانوم دهنم آب افتاد
واجب شد یه ترول بسازم4chsmu1
سلام

نقل قول:
به همین راحتی به همین خوشمزگی

همین سسی ک کیمیا گفتش ها
گوشت چرخ کرده و رب و پیاز بهش فلفل دلمه ای نگینی هم اضافه کنین
بعد بادمجان رو ورقه ورقه کنید و سرخ کنید
همون سس رو بریزین رو هم دو ورق بادمجان و بپیچین
ی خلال دندون هم بذارین وسطش ک باز نشه بعد روز ی دونه از اون گوجه کوچولوها4chsmu1 وبذارین
بعد اب و یکمی ربع رو قاطی کنین بریزین توش ی قل بزنه
اصن داغون اقا داغون
فوق العاده خوشمزه اس=P~
حالا همین مواد رو بریزین تو قارچ میشه قارچ شکم پر4chsmu1
بریزین لاب لای ورقه های  لازانیا  روش هم پنیر بریزین میشه لازنیا4chsmu1
میتونی باهاش ماکارونی هم درست کنین فقط سسش باید شل تر باشه4chsmu1
اصن کلن با این سس= گوشت چرخ کرده میشه کلییییییی غذای خوشمزه درست کرد4chsmu1
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
(1391 اسفند 14، 1:55)خوشحال نوشته است: بروبچ سلام
شانس مارو!!!!
کسی خونه نبود اومدیم غذا درسن کنیم این برنامه سامان گلریزو دیدم کلا سیر شدم
ماهیو با خرما و تمر هندی و ریحون پر کرده بعد با ماست طعم دارش کرده یه دنت هم روش خالی کرده با سبزی پلو سرو کرده
خداییش غذایه آدمه؟
سلام قبلا ک کوچیک بودم میگفتم گلریز پدرشوهرمنه
من فقط با پسر گلریز ازدواج میکنم 17
میگفتم خب پسرشم مثه خودش آشپزی بلده 4fvfcja
خب کوچیک بودم دیگه حالیم نبود Smiley-happy114
این خودشم بلد نیست چه برسه به پسرش :21:
خدایی اگه کسی میخواد اشتهاش باز شه بشینه پای این برنامه هاش 4fvfcja
کلهم گشنگی یادت میره سیر میشی 4fvfcja
من ک عمرا دیگه با پسرش ازدواج کنم Smiley-happy114
والا 4fvfcja به قول داداش حسین چهار دو دو : والا با این نوناشون 4fvfcja
راستی کسی ازشون خبر داره Khansariha (8)
[تصویر:  75564740_83301426cfcbb.jpg]

صعود ممکن است دشوار باشد 

ولی

منظره بالا بسیا ارزشمند است  

ز رکن اباد ما صد لوحش الله *** که عمر خضر می بخشد زلالش
به شیراز ای و قیض روح قدسی *** بخواه از مردم صاحب کمالش

دوسان عید نردیکه بفرمایید تشریف بیارید شیراز .

هواش عالی .... دیکه هوای اردیبهشت شیراز معروفه امسال زودتر هوای اردیبهشت را داریم تجربه می کنیم

عید تو شیراز با بوی بهار نارنج...

اماکن تفریحی 

امکان تجاری (خلیج فارس ششمین مجتمع تجاری جهان)البته هنوز شهربازی و هتل و سینما ها راه نیفتاده اما مرکز خریدش بازه
طبیعت زیبا

اماکن مذهبی

راستی سیرک اذربایجان هم نوروز امسال در شیرازه!!

منتظریم. 

نوروز 92 با شیراز شهر هزار افسانه 
الا ای پیر فرزانه مکن عیبم ز میخانه
آقا ما حس کردیم چند نفری اینجا واسه ما توی آشپزی تریپ بر داشتن!!!برید کنار برید کنار من اومدم!Khansariha (46)

چی می خوای داداش؟ اصلا میخوای من بهت یه دستور پخت مردونه!!! بدم حالشو ببری؟
مردونه آقا! مردونه![تصویر:  2lxe53l.gif]

پیش غذا: سوپ قارچ تند (عشق منه!)
300 گرم قارچ
3 قاشق آرد سفید
1 لیتر شیر
1 پیمونه خامه
به مقدار لازم جعفری و نعناع و فلفل سیاه زیاد!!!
1 قاشق غذا خوری کره

آرد رو با کره تفت بده تا طلایی بشه بعدش شیر رو روش اضافه کن خوب هم بزن که آرد توی شیر حل بشه قارچ رو بهش اضافه کن روی حرارت کن بزار یه نیم ساعتی بجوشه جا که افتاد بهش نمک و فلفل و خامه و سبزیا رو اضافه کن.

غذای اصلی : فسنجون قارچ: (این خود غذاس!)
اول باید قارچا رو باید سرخ کنی همزمان ماده ی فسنجون رو آماده کنی و بعد قارچای سرخ شده رو به فسنجون اضافه کنی.

برای قارچ سرخ شده:
500 گرم قارچ
2-3 پر سیر
3 قاشق غذاخوری کره
2 قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی
دو قاشق غذا خوری آبلیمو
نمک یک قاشق چای خوری
فلفل سیاه به مقدار لازم

قارچ رو اصلا ریز خورد نکن. ترجیحا درسته بریز!!! بعد این لیست همه ش رو توی ماهی تابه بریز سرخ کن این قسمتش که یه جوجه پنگون هم میتونه انجام بده 4fvfcja

برای ماده اصلی فسنجون:
1 پیاز کامل خرد شده
8 قاشق سوپخوری رب انار
3 قاشق سوپخوری شکر
دارچین و فلفل سیاه به مقدار لازم 
2 قاشق غذاخوری روغن

پیاز رو توی ماهیتابه با دو قاشق روغن یه کم تفت بده تا یه کمی طلایی بشه بعد بهش گردو ها رو اضافه کن یه مقدار دیگه تفت بده، بعد سه پیمونه آب اضافه کن و صبر کن تا نیم ساعت بجوشه (در ماهیتابه رو بزار) بعد رب انار و شکر رو بهش اضافه کن در این مرحله میتونی دارچین و فلفل سیاه رو هم اضافه کنی در تمام این مدت نزار ته بگیره. و بعد از یک ساعت قارچ ها رو اضافه کن و بزار یک ساعت دیگه با حرارت نه خیلی زیاد بپزه (هرچی شکر و رب رو زیادتر کنی رنگش بهتر میشه و تنظیم ترشی و شیرینش با همینه.)

این قارچای وسطش با فسنجون یک طعم خاصی داره یعنی در حد تیم ملی!!!Muscular

واسه دسر هم خودت یه کاری بکن من دیگه باید برم... 4chsmu1
مسئله این نیست که چقدر می‌تونی مشت بزنی؛
مسئله اینکه چقدر می‌تونی مشت بخوری و باز ادامه بدی.
چقدر زمین بخوری و باز پاشی وایسی.
آدم اینجوری برنده میشه!

[تصویر:  05_blue.png]
سلام دوستای خوبم

حالتون چطوره؟

منم فردا می رم تو چهار ماه.

خدا رو شکر.انشالله پاکی همه

تو این 12 سالی که گرفتار بودم فکر کنم بیشتر مدت پاکیم همین مدت چهار ماه باشه که به لطف کانون به وجود اومده.واقعا کانون مکانیه که خدا اون رو دوست داره .مطمئنم.چون تا قبل از اومدن تو کانون تمام مدت سال به جز ماه رمضون گرفتار خ ا بودم.اما با اومدن به کانون شاید برای اولین بار در غیر از ماه رمضون دارم پاکی رو تجربه می کنم.به لطف کانون مقدس

خیلی همتون رو دوست دارم .خیلی کانون رو دوست دارم.و خیلی دوست دارم که به هر کسی که گرفتاره کمک کنم.

قبلا زیاد تو اورژانس کمک می کردم. اما مدتیه دارم بی معرفت بازی در میارم و به اورژانس سر نمی زنم.از این بابت معذرت می خوام . من احساس می کنم که تو کمک کردن هنگام اورژانس یه استعدادی دارم.جملات خوبی رو دارم هنگام کمک کردن در شرایط اورژانسی.

مدتیه که مثل قبل ارتباطم با خدا قوی نیست.باید خیلی مواظب باشم.الان می فهمم که کلید موفقیت در ترک ارتباط قوی با خداست.مدتی هم هست که خوراکم زیاد شده.این اتفاق ها خوب نیست.مدتی هم هست که قرآن نخوندم.بازم این خوب نیست.باید دوباره به راه برگردم.قبل از این که دیر بشه.الان حال ارتباط و عبادتم کم شده و همش به خاطر خوردن زیاده.الان می فهمم که گرسنگی چه کمک بزرگی هست برای ارتباط قوی با خدا.واقعا اراده و توانایی عبادت رو زیاد می کنه.

مراقب خودتون باشید

ممنون

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
ایشالا همیشه پاک باشی به ما هم کمک کنی داداش  پشتکار cheshmak
  یک بار برای همیشه ترک خواهم کرد  
(1391 اسفند 14، 17:48)همای رحمت نوشته است: ز رکن اباد ما صد لوحش الله *** که عمر خضر می بخشد زلالش
به شیراز ای و قیض روح قدسی *** بخواه از مردم صاحب کمالش

دوسان عید نردیکه بفرمایید تشریف بیارید شیراز .

هواش عالی .... دیکه هوای اردیبهشت شیراز معروفه امسال زودتر هوای اردیبهشت را داریم تجربه می کنیم

عید تو شیراز با بوی بهار نارنج...

اماکن تفریحی 

امکان تجاری (خلیج فارس ششمین مجتمع تجاری جهان)البته هنوز شهربازی و هتل و سینما ها راه نیفتاده اما مرکز خریدش بازه
طبیعت زیبا

اماکن مذهبی

راستی سیرک اذربایجان هم نوروز امسال در شیرازه!!

منتظریم. 

نوروز 92 با شیراز شهر هزار افسانه 

آخ گفتی
خوشا شیراز و وضع بی مثالش......
حدودا هفت هشت تا عید رو تو شیراز گذروندم
آخریشم همین امسال بود
جاتون خالی هوا هر روز بارونی
احتمالا امسال هم عید شیرازیمMuscular

(1391 اسفند 14، 23:05)New milad نوشته است: وای من جو گیر شدم
الان باز کاری دست خودم و دیگران میدم

چی شده داش میلاد
واضحتر بگو بینمSmiley-face-cool-2

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام 6
خوبـــــــــــــــــيد ؟ شب گرم زمستونيتون بخير 53258zu2qvp1d9v
دلمان بگرفت 46
سكوتم يك حدي داره 53258zu2qvp1d9v 
[تصویر:  98886820611051912952.jpg]

4fvfcja
وقتي ميام كانون .. اول يك نگا به امضام ميكنم تا يك وقت كسي اون شخصيه چاخاله وسط امضامو نخورده باشه 22
خلاصه ديگه 22
چاخال و پاك باشيد 22

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان