امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

به این توجه کنین :
در وسط دلار عبارت (IN GOD WE TRUST) به معنی ما به خدا اعتقاد داریم (داخل بیضی آبی رنگ) نوشته شده است که ممکن است ما را قدری سردر گم و دچار پارادوکس گرداند ولی در حقیقت این عبارت برای اولین بار در سال 1957 و در اوج کشمکش های جنگ سرد با شوروی بر روی دلار نقش بست چراکه شوروی عملا کمونیسم و بی دینی را ترویج می نمود و آمریکا برای جلب نظر کشور های مسیحی و عموما دین مدار دست به این اقدام زد.(7)

جالب اینجاست به محض پایان یافتن جنگ سرد طرحی برای حذف این عبارت از پشت دلار به کنگره رفت که به جهت فشار افکار عمومی تصویب نشد و لی ماسونها که در نهان هیچ گونه سنخیتی بین خود و خدا نمی دیدند ، در یک اقدام شیطنت آمیز در ماه مارس سال 2007 با حذف این عبارت ( IN GOD WE TRUST) از سکه های یک دلاری یادبود جرج واشنگتن ، اندکی از افکار شوم و دین ستیزانه خود را آشکار نمودند که در نهایت مجبور به عذر خواهی از مردم آمریکا شدند .

سوای تمامی دلایل مذکور چه دلیلی دارد که یک کشور بر روی اسکناس خود عبارت ما به خدا اعتقاد داریم را قرار دهد مگر دیگر کشور ها که چنین کاری نکرده اند به خدا اعتقاد ندارند! در واقع می بایست این اقدام سردمداران امریکایی را نوعی وانمود سازی دانست. شبیه فرد دروغ گویی که تکه کلامش "من از دروغ بدم می آید" است.

سها خانم من به جنبه شیطانی اون نگا نمی کنم
به معنی واقعیش. به معنی توکل به خدا

IN GOD WE TRUST
به خدا توکل می کنیم
ممنون..
و قصد من این نبود سمیه جان.. فقط برام سوال شده که چرا دقیقا همون که رو دلاره..!
همین!

یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام به خدا اعتقاد داشتن را باید در عمل ثابت کرد اگر کشوری و سردمداران آن برای حفظ دین و رفاه مردمش تلاش کنند اونوقت ثابت می کنند که به خدا اعتقاد دارند ( این در تمام ادیان می تونه باشه ) ولی کشورهایی هم هستند که نشان اسلامیت را به دوش می کشند و فقط برای منافع سرانش تلاش می کنند و برای مردم احترامی قائل نیستند.
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........

[تصویر:  94569885795166256103.jpg]
تنها راه رهایی مان ابراز عشق به اوست
عاشق خدا باشیم تا شیطان عاشق ما نباشد
[تصویر:  banner2.gif]
[تصویر:  jangjooyan.png]
سلام دوستان
همه تون خوبید؟ خوشید؟ سلامتید؟4fvfcja

بلاخره امتحانای منم تموم شد.
دلم برای تک تک بچه های کانون تنگ شده بود.Khansariha (18)
به یادتون بودم.5353
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
(1390 تير 17، 11:49)m.amin نوشته است: سلام به خدا اعتقاد داشتن را باید در عمل ثابت کرد اگر کشوری و سردمداران آن برای حفظ دین و رفاه مردمش تلاش کنند اونوقت ثابت می کنند که به خدا اعتقاد دارند ( این در تمام ادیان می تونه باشه ) ولی کشورهایی هم هستند که نشان اسلامیت را به دوش می کشند و فقط برای منافع سرانش تلاش می کنند و برای مردم احترامی قائل نیستند.

با سلام و عرضه صبح بخیر

من فکر کنم که مشکل اینجا باشه که توی یه کشور (مثلا آلمان) همیشه یه دین وجود نداره......

ما یه کشور رو همیشه به یه شخصی‌ تشبیه می‌کنیم که فقط ۱ دین داره

این درست نیست چون یک کشور از میلیون‌ها ادم درست شده که هرکدوم باهم فرق دارن چه از لحاظه دین چه از لحاظه نیاز و.......

به خاطره همین نمیتونیم بگیم اگه یه کشور به خدا اعتقاد داشت

ما اینجا یه چند وقت پیش(چند وقت که چه عرض کنم ۱۹۹۵) یه بحثی‌ داشتیم که آیا صلیب هارو از توی کلاس همون برداریم یا نه

پدر و مادر‌ها به دادگاه ایالتی آلمان شکایت کرده بودن و برنده شده بودن

دلیل این کار این بود که اگه صلیب‌ها تو کلاس‌ها میموند مدرسه دین رو به بچها وادار میکرد و مدرسه یک مکان بیطرف نبود

چیزی که سعی‌ می‌کنم بگم اینه که یک کشور باید بی‌طرفی رو نسبت به دیگر ادیان حفظ کنه

بی‌طرفی یعنی‌ که به تمام دینهای دنیا به یک نگاه ،نگاه کرد

ساله ۱۹۹۷ هم یک دادگاه دیگه تشکیل شد ولی‌ اون بماند

اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست (دکتر علی شریعتی)
اوه راستی‌

درسته که این جمله روی دلار‌ها از ساله ۱۹۵۶ نوشت شده و این یک پروپاگاندا از سوی‌ آمریکای کاپیتالیست بود مقابل شروی سوسیالیست

ولی‌ این جمله از ساله ۱۸۸۶ هم روی سکه‌های آمریکا نوشته می‌شه

این جمله تو آمریکا خیلی‌ مورد بحث

دلیلش بیشتر فراماسون‌ها نیستن

بنده اوله قانون اساسی آمریکا میگه که در آمریکا آزادی دین باید باشه: این شامل باور نداشتن یک موجوده موری انسانی‌(خدا) هم می‌شه

بنا بر این این جمله مطابق بنده اوله قانون اساسی‌ نیست .......[تصویر:  1894-O-Eagle.jpg?uselang=de]

اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست (دکتر علی شریعتی)
ترک جون خوش آمدی 317 Muscular 317

چه جالب !
آقا هادی اینا درباره گروه شما حرف میزنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟1744337bve7cd1t81
[تصویر:  23e325e16617.png]

الهي، من به حور و قصور ننازم، اگر نفسي با تو پردازم از آن هزار بهشت مي‌سازم.
الهي، مي‌پنداشتم كه ترا شناختم، اكنون آن پنداشت و شناخت را در آب انداختم.
الهي، همه شاديها بی ياد تو غرور است، و همه غمها با ياد تو سرور.

اِلـهی.... وَرَبّی.... مَنْ لی غَیْرُکَ ...
الهی ... حالا دیگه من و تو و عبدَک ... (:
سلام
ترک دلم برات تنگ شده بود...Khansariha (18)

خدا قوت جوون.. ان شاء الله که امتحانات رو عالی داده باشی..41

چه خبرا؟
اوضاع ترک چطوره؟cheshmak

موفق باشی و شاد..
یاعلی.

مرسی همراز خوبم ..Khansariha (18)

امتحانات خوب بود... ولی یکم سخت بود!wacko2 توکل به خدا ! ..42

اوضاع ترکم هم همچنان مثل قبلِ...
دقیقا یادم نیست ... ولی دیگه دارم به یک سالگی نزدیک میشمcheshmak
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

سلام303317
کسی مارو تحویل نمیگیره خودمون خودمونو تحویل بگیریم534fvfcja
منم امتحانامو خوب دادم از 10 تا امتحان جواب 8 تاش اومده قبول شدم
2 تاشو 20 شدمKhansariha (46)
منتظرم جواب اون 2 تا دیگه بیاد 1276746pa51mbeg8j

...............
یا صمد
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

4fvfcja
اوا.. آقا علیرضا..ترک راه دور بوده ... خب حق داریم یه کم زیاد تحویلش بگیریم..Khansariha (18)

و خدا رو شکر.. ان شاء الله که اون دو تا هم بیست میشه..

(میگما..وا؟؟مگه تو دانشگاه هم آدما بیست میگیرن؟!! من تو تمام10 ترمم فکر کنم چهار تا بیست داشتم..1276746pa51mbeg8j4fvfcjaKool خوبه دیگه.. نه؟!42 )

خوش باشین و سلامت..
یاعلی.

دانشگامون بدک نیست دست انداختنشون خوبه4fvfcja
درس متره و برآورد رو 20 شدم Khansariha (46)

ترک خانوم خوش برگشتین317
.................
یا یا من له المستند
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

نمیدونم چقدر موثره
ولی دلمون که خنک میشه (میشه؟)
http://www.persianorarabiangulf.com
فرخنده
سلام ممنون 317303
منم به خلیج فارس رای دادمKhansariha (46)
پاشین همگی رای بدین غیرتمون گل کردvarzesh
خوش غیرتا پاشین
317
.......................
یا الله

(1390 تير 17، 21:27)Alireza 68 نوشته است: منم به خلیج فارس رای دادمKhansariha (46)

پـَـ نه پَــــ میخواستی به خلیج عرب رای بدی؟! 4fvfcja

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 22 مهمان