امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

من فکر کنم منظورشان همه پرهیزی که برای ترک لازمه و شخص برای خودش لیست کرده

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
چه حیف
تمام خاطرات خوابگاه برام زنده شد

خدا رحمتش کنه
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
 سپاس شده توسط
(1395 خرداد 21، 21:52)سها نوشته است:
(1395 خرداد 21، 8:16)همساده نوشته است: کس هست تو قضیه ترک برای خودش لیست پرهیز داشته باشه؟ اگه هست یه خرده توضیح میده راجع به این لیستش؟ چه جوری تهیه ش کرده؟ چه جوری بهش عمل میکنه؟
مرسی
سلام
منظورتون پرهیز غذایی هست؟

یاعلی.
سلام نه همونجوری که میتوانم خانم گفتن منظورم لیست کارهایی که نباید انجام بدیم.  تا لغزش نکنیم و پاک بمونیم. من میخوام یه همچین لیستی تهیه کنم ولی نمیدونم چی بنویسم توش همه چیزهای کلی به ذهنم میرسه مثلا سایت بد نرم و این چیزا...کلا گفتم اگه کسی نوشته همچین لیستی بده منم ازش ایده بگیرم. البته خانم شادبانو خیلی ایده خوبی راجع به چگونگی تهیه کردنش گذاشتن ولی من هنوز نمیدونم چی توش بنویسم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
همساده جان من یه لیستی دارم مثلا موقع نگاه کردن به جنس مخالف نگاه به اندام و جاهای برجسته و ارایشش نکنم و یا لباس زننده ای که داشت اصلا نگاش نکنم (پیش خودم فکر کنم یجورر جونوره اصلا یا یجور ملخ یا سوسک یجور موجود فضایی) Khansariha (89)
یا اینکه وقتی ی جنس مخالف میبینم سعی کنم (الان این راه مراحل بعدیه)که روحشو ببینم که نه زنه نه مرد این بلکه یک انسانه و دارای نیازها  و عواطف انسانیه مثل خود من که شایدم خیلی از من بهتر باشه Khansariha (66)
ی پرهیز دیگم هست اینکه زیادد به رنگای جیق و تند خیره نشم و نگاه نکنم چون اینروزا رنگایزجیقرو تند مد شده همونچیزی که تو فیلمای بده و طوری طراحی شده این لباسایی که الان مد سده وقتی نگاش میکنیم خودبه خود یاد اون فیلما بیفتیم این یه واقعیت تلخه متاسفانه که من سعی دارم اصلا توجه نکنم کلن مدگرایی رو اصلا دوس ندارم چون ادمو فقط از زندگی میندازه عقب و جیب یه عده سودجو رو پر میکنه.
سخن اخر هم اینکه من خوشبختانه الان نود درصد موفقم تو این قضیه.
 سپاس شده توسط
هر چی دارم به پروفایل های بچه های قدیمی سر میزنم همه بازدیدا واسه سه چهار ماه پیشه
دلم خیلی تنگ شده واسه روزای قدیمم
واسه سه چهار سال پیش
بچه ها دور هم چقد خوش میگذشت
واقعا خوش میگذشت
الانم که زندگیم شده کار و فعالیت...از شش صبح تا موقعی که سرمو میزارم رو بالشت دارم کار میکنم
هر چی بزرگتر میشی زندگیت داغون تر میشه 
...

[تصویر:  final%204.png]

[تصویر:  05_blue.png]
غذا خوردن توی جمعی که همه روزه گرفتن از خوده روزه گرفتن سخت تره Gigglesmile
خب اخه نمیشه که تمام زحمات هر سالم توی همین یه ماه به خاطر روزه هدر بره....
واقعا من باید چکار کنم؟
 سپاس شده توسط
سلام
روزه بگیرین و برکتش رو تو 11 ماه دیگه ببینین..1

و
ی چیزی هم میخواستم بگم یادم رفت..
از استادم ی سوال کردم ک فلان مورد اشکالی نداره ؟ فکر کردن! منهم منتظر جواب موندم.. چند دقیقه ای ک گذشت گفتن نه اشکال نداره!
پر رویی کرذم و سوال کردم چرا تامل کردن؟
گفتن در مورد موضوعی ک گفته بودم اطلاعی نداشتن اما با محور و معیاری ک میشناسن سنجیدن و چون مغایرت ندیدن اشکالی توش ندیدن..
این روش عقل و منطقه..

ماها باید یاد بگیریم ک رفتار و اعمال آدمها رو در نتیجه ی انتخاب خودشون بدونیم..
نه دلیل درستی یا نادرستی محور و معیار زندگیشون..

من مسلمانم..
ب ظاهر مومن و مذهبی و محجب.. ی خطاهایی هم دارم حتما اما این خطاها دلیل خطا بودن محورم ک اسلامه نیست!
من کافرم..
ی خوبی هایی هم دارم .. اما این خوبی ها دلیل خوب بودن محور زندگیم نیست!
انتخاب من تو اعمال و رفتارم بر اساس هوی نفسم بوده..بر اساس منفعتم.. نه بر اساس معیارم..

خیلی هم ارادت..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام دوستان

اگه ممکنه یه آنتی ویروس خوب معرفی کنید که البته برای آپدیتشم تو دردسر نیفتم

الان آنتی ویروسم ویندوز دفندره گفتم یه آنتی ویروس بهتر نصب کنم

خیلی هم ممنون 53
[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8255085326/%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88_%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C.gif[/img]
 سپاس شده توسط
کاسپر اسکای اینترنت سکوریتی , که با گرفتن کدش راحت میشه اپدیتش کرد ولی نسخه ی 2013 رو پیشنهاد میدم
[تصویر:  500x890_1467400547823899_1_.jpg]

شک نکن...
درست در لحظه آخر
در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

لطفا با احتیاط نا امید شوید , معجزه خبر نمیدهد ...

[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.jpg]
 سپاس شده توسط
(1395 خرداد 22، 12:10)sheydaei نوشته است: سلام دوستان

اگه ممکنه یه آنتی ویروس خوب معرفی کنید که البته برای آپدیتشم تو دردسر نیفتم

الان آنتی ویروسم ویندوز دفندره گفتم یه آنتی ویروس بهتر نصب کنم

خیلی هم ممنون 53

من از آواست استفاده میکنم
میتونین از سایت اصلیش که نمایندگیشم تو ایرانه دانلود کنین و نصبش کنین هم سبکه هم عالی
هنوزم دارم استفاده میکنم
خیلیم راضیم
 سپاس شده توسط
بهش انتی ویروس معرفی نکنید تا سیستمش بپوکه و نی نی. محترمشون شاید از خواب بیدار شه. البته این نی نی ک من میبینم همه رو آب ببره اونو خواب میبره  Hanghead 65 Khansariha (13)
 سپاس شده توسط
الهی قربون بچم بشم که خالش چش دیدن خوابشو نداره 317

ممنون از راهنمائیتون سین سین جان و پارادایس خان 53 53
 سپاس شده توسط
سلام
این هم چند نکته خوب برای شما روزه داران عزیز ، از دوستی که قراره به زودی مربی من بشه.
امیدوارم مفید باشه براتون .
اگر می خواهید در ماه رمضان روزه بگیرید و بدنی سالم داشته باشید این نکات تغذیه ای را فراموش نکنید.

هدف ما از روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان علاوه بر اجر معنوی آن، بهره بردن از منافع جسمانی و روانی این ماه مبارک است. البته ماه رمضان امسال به دلیل مصادف شدن با روزهای گرم و طولانی تابستان دارای حساسیت و تحمل بیشتری است اما با یک برنامه تغذیه ای درست هنگام افطار و سحر می توانیم بدون هیچ گونه مشکلی از مزایای آن بهره ببریم و به مشکلاتی مانند ضعف بدنی، افت فشار، تشنگی و گرسنگی نیز دچار نشویم.

رعایت راهکارهای ساده تغذیه ای در افطار و سحر می تواند روزه داران را به منظور دریافت منافع بدنی و تسهیل بهره مندی از مزایای روحانی این ماه مبارک یاری کند زیرا یک فرد بیمار به درستی نمی تواند از برکات ماه رمضان فیض ببرد.

1 - برای اینکه کمتر هنگام روزه داری تشنه شوید بهتر است در برنامه غذایی سحری از خوردن غذاهایی مثل انواع کوکو، بادمجان، سویس و کالباس، سس مایونز و سیر و پیاز و همچنین غذاهای چرب و پرنمک که سبب تشنگی زیاد در طول روز می شود پرهیز کنید.

2 - سعی کنید از غذاهای آب پز شده و خورشت های آبدار و کم نمک استفاده کنید.

3 - خوردن مواد شیرین مانند زولبیا و بامیه هنگام سحر سبب افت سریع قند خون و احساس گرسنگی در طول روز می شود.

4 - بعد از خوردن سحری، بهتر است هنگام مسواک زدن برای کاهش تشنگی و خشکی دهان، از حجم کمتری خمیر دندان استفاده کنید.

5 - سعی کنید در ماه رمضان میوه های آب دار و سبزیجات بیشتری مصرف کنید تا در طول روز دچار تشنگی نشوید.

6 - بهتر است هنگام افطار از مخلوط آبلیموی تازه با آب یا چای کمرنگ یا شربت خاکشیر به جای قهوه و چای پر رنگ استفاده کنید.

7 -خوردن ۸ تا ۱۲ لیوان آب از افطار تا هنگام سحر سبب می شود تا شما در طول روز کمتر دچار تشنگی شوید.

8 - برای اینکه بعد از خوردن افطار و سحری دچار سوزش معده و ترش کردن نشوید بهتر است از غذاهای سبک و کم چرب استفاده کنید. در ضمن مایعات را پس از اتمام غذا بخورید و بلافاصله بعد از خوردن سحری به رختخواب نروید.

9 - بهتر است افطار خود را با یک استکان آب ولرم یا یک فنجان شیر و عسل باز کنید و از خوردن غذا و شیرینی جات فراوان هنگام افطار بپرهیزید تا دچار سنگینی و مشکلات معده نشوید.

10 - سعی کنید وعده های غذایی مانند پلو و خورشت را دو ساعت بعد از افطار میل کنید تا هضم آن آسان باشد.

11 - برای جلوگیری از بروز یبوست و مشکلات روده، بعد از خوردن افطار آلو و انجیر خیس شده و میوه هایی همچون گلابی، هلو و هندوانه میل کنید.

12 - ورزش سبک و پیاده روی بعد از افطار به هضم غذا و جلوگیری از یبوست کمک زیادی می کند.

13 - وعده سحری را به هیچ عنوان حذف نکنید زیرا ادامه دادن به این روال در طول ماه رمضان سبب افت بدنی و تحلیل عضلانی خواهد شد.

14 - نان و پنیر کم نمک با سبزی یا گردو با یک لیوان شیر از بهترین خوردنی ها برای سحر محسوب می شود زیرا علاوه بر حجم سبک دارای قوت بسیار است.

15 - برای اینکه در طول روز کمتر تشنه شوید بهتر است علاوه بر خوردن آب فراوان در فاصله افطار تا سحر، از کربوهیدرات هایی همچون نان و غلات و ماکارونی سبوس دار در وعده افطار و سحر استفاده کنید. این مواد سبب می شود گلیکوژن بدن در حد نرمال حفظ شده و فرد کمتر دچار تشنگی شود.
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
 سپاس شده توسط
به نام خدا 
سلام برای من بالاتر از هر جمله حکیمانه و عالمانه و روانشناسانه بالاتر از هر برنامه و متد و روش برای رسیدن به هوشیاری و ترک دیدن یه دوست بهبودی هستش که موفق شده پاک بمونه و پاک زندگی کنه.هیچ چیزی مثه یه دوست پاکی بالا نمیتونه به آدم امید بده که این راه شدنیه و این مقصد رسیدنی
پیام بهبودی زیر تقدیم به همه کسایی که پاک موندن و یه چراغ شدن پر از نور امید، امید برای همه کسانی که مثل من یه  تازه وارد در مسیر بهبودی محسوب میشن. ا 303
پیام بهبودی
وقتی به آخر خط رسیدیم، بسیاری از ما همه امید خود به زندگی بدون شهوترانی را از دست داده بودیم. معتقد بودیم زندگی با شهوترانی و خودارضایی سرنوشت ما را رقم زده است. اما ورود به گروه و مشاهده جمعی پر از دوستان همدردی که در پاکی به سر میبردند، چقدر امیدوارکننده بود! یک همدرد پاک واقعاً چشم انداز امید است.
امروز، همین امید را به دیگران میدهیم. تازه واردها برق شادی را در چشمان ما میبینند، متوجه نحوه مراقبت ما از خود میشوند، به صحبتهای ما در گروه گوش میدهند و اغلب چیزی را میخواهند که ما بدان دست یافته ایم. آنها ما را باور میکنند تا اینکه یاد بگیرند خود را باور کنند.  
تازه واردها صدای پیام امید ما را میشنوند. آنها تمایل دارند با "دیده خوشبینی" به ما بنگرند. همیشه درگیری ما با نقص شخصیتی یا مشکلات ما در بهبود بخشیدن به ارتباط آگاهانه خود با نیرویی برتر را درک نمیکنند. زمان زیادی طول میکشد تا بفهمند "افراد با تجربه ای" که سه یا شش و یا ده سال پاکی را سپری کرده اند، اکثر اوقات اصول را به شخصیت ها ترجیح میدهند یا از دیگر نواقص شخصیتی خفیف تر رنج میبرند.   
بله، تازه وارد گاهی اوقات ما را به عنوان الگو به حساب می آورد. با این حال، اقرار آشکارانه ماهیت کشمکش های ما در بهبودی مفید است، چراکه در مواقعی تازه وارد نیز مشغول گذراندن همان آزمایش هاست. در نتیجه، این تازه وارد به خاطر میسپارد که دیگران آن مشکل را پشت سر گذاشته و پاک مانده اند.  
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
همساده جان یه چندجای دیگه هم از این بهبودی صحبت کرده بودی(توی درددل و ..) من فک میکردم یکی از اعضا اینجاست Smiley-face-biggrin
[تصویر:  2a3rg53xw8j9p4abhyd2.jpg]
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان