عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1399 آذر 30، 21:14)Alireza98 نوشته است: سلام
خونواده ما که کلا بی تفاوت یا مخالف این مراسما هستن،نمیدونم   از تنلیشونه از چی چیه ، کلا بچه بودم گفتم بهشون میگن چیزی نیس فقط یه دقه درازتره 7

سلام

Khansariha (13) Khansariha (13)
به منم زیاد اینو گفتن
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
خونواده ما که کلا بی تفاوت یا مخالف این مراسما هستن،نمیدونم   از تنلیشونه از چی چیه ، کلا بچه بودم گفتم بهشون میگن چیزی نیس فقط یه دقه درازتره 7

سلام علیرضا جان
خوش اومدی 

خب این هم یک دیدگاهه.
و به دیدگاه خانواده ما هم نزدیکه.  4chsmu1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

خونواده ما که کلا بی تفاوت یا مخالف این مراسما هستن،نمیدونم   از تنلیشونه از چی چیه ، کلا بچه بودم گفتم بهشون میگن چیزی نیس فقط یه دفه درازتره 7

علیرضا هم اومد مجلس منور شد 49-2

خیلی خوش اومدی

خب ما هم چون فرهنگمون خیلی فرق داره شب یلدا رو نداریم
ولی توی سال های اخیر داره رایج میشه

یه بیت شعر داریم مفهومش اینه:

ای شب زمستان چقدر طولانی هستی/ برای کسانی که بدون شام خوابیدن!  809197ps94ijjhwg

دیگه چیزی نیست 4chsmu1
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]

من و همش صدا میکنن 4chsmu1

ی سفره حاضر کردن یعنی هیچ دیگه 4chsmu1
ما همیشه داریم از این مراسم ها ک من همیشه نظاره گرم : )

ـــــــــــــــــــــ

اعتبار یادم رفت بگم ، تقدیم آقای فرید میشه 53258zu2qvp1d9v ایشون ی جمله تخصصی گفته بودن  4chsmu1

ـــــــــ
(1399 آذر 30، 21:15)یاقوت نوشته است: عاغا آقا آرمین رفتن کلی تحقیق و تفحص کردن ک چرا یلدا چرا قنبر نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اعتبار مفتی از دست دادین  4chsmu1

آقا آرمین خدایی من خودمم نمیدونم هااا، چرا یلدا ؟؟؟؟؟؟؟؟چرا شهلا نه؟؟؟؟

خب دیگه فکر کنم وقتشه که رونمایی کنم.  Khansariha (56)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 آذر 30، 21:15)mahdimontazer نوشته است: منم چپ 18 128fs318181

شما فعلا از صف خارج شو شرط سنیش رو نداری. 22
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

جالب انگیز های شب یلدا

[تصویر:  yalda-night-shabe-chelleh-mp-50f7bd.jpg]

بریم ببینیم شب یلدا چه جور شبی هست.
چی هست. در موردش چی گفتن. چی کارها می‌کنن. شعرا چی توصیفش کردن.
با ما همراه باشید.  Khansariha (56) 

[تصویر:  Moeen-Dictionary.jpg]

فرهنگ فارسی معین
یلدا: این واژه سُریانی و به معنای تولد و زایش است . یعنی تولد مهر (متیرا) در شب اول زمستان که بلندترین شب سال است و ایرانیان به یُمن تولد مهر در این شب جشنی برپا می کنند.

این طور که فرهنگ معین نوشته خانم میترا یا خانم مهر امشب متولد شدن و به همین علت براشون جشن گرفته میشه.  Confetti 
لازم به ذکر هست که از خانم مهر یا همون خانم میترا هیچ خبری در درست نیست.  4chsmu1 خوش به حال‌شون کل ایران براشون جشن می‌گیرن.  4chsmu1 

[تصویر:  LhJ3pBMJT.jpg]

لغت‌نامه دهخدا
یلدا: لغت سریانی است به معنی میلاد عربی ، و چون شب یلدا را با میلاد مسیح تطبیق می کرده اند از این رو بدین نام نامیده اند.
باید توجه داشت که جشن میلاد مسیح (نوئل ) که در 25 دسامبر تثبیت شده ، طبق تحقیق محققان در اصل ، جشن ظهور میترا (مهر) بوده که مسیحیان در قرن چهارم میلادی آن را روز تولد عیسی قرار دادند.
یلدا اول زمستان و شب آخر پاییز است که درازترین شبهای سال است و در آن شب یا نزدیک بدان ، آفتاب به برج جدی تحویل می کند و قدما آن را سخت شوم و نامبارک می انگاشتند.
در بیشتر نقاط ایران در این شب مراسمی انجام میشود.

خب لغت‌نامه دهخدا پرده از اسرار بیشتری برمی‌دارن.  Khansariha (56)  گفته که یلدا به معنای میلاد، مرتبط با میلاد مسیح هست.
قدیمی‌ها به این شب که می‌رسیدن حسابی فاز نامبارکی برشون می‌داشته  Badbakht  اما بعدها خیلی شیک نظرشون عوض شده.  Smiley-face-biggrin  گفتن به جای اینکه تو این شب فاز غم و غصه برداریم بیایم جشن و سرور راه بندازیم.  317 تبریک به ایران و ایرانی‌ها بابت این تغییر فاز.  6 

حالا چه تولد خانم میترا بوده  4chsmu1 چه تولد مسیح، میشه گفت شب یلدا یه بهانه است برای دور هم بودن و گفت و شنودو هم‌نشینی.  Smiley-talk040 دقایق و ساعاتی برای صفا و صمیمیت.  Khansariha (18) ما هم به همین بهانه دور همدیگه جمع شدیم.  Khansariha (96) 

شب یلدا و فصل‌ها
حتما می دانید زمین دو نیمکره شمالی و جنوبی دارد و فصل ها در دو نیمکره همیشه متفاوتند یعنی اگر مردم نیمکره شمالی بهار را جشن بگیرند، نیمکره جنوبی ها پاییز را خوشامد می گویند و اگر نیمکره شمالی ها تابستانی شوند، نیمکره جنوبی ها به هوای زمستان شال و کلاه می کنند.

[تصویر:  000southandnorthhemisphere.jpg]

شب یلدا، شب آخر پاییز یا به زبان ستاره شناسان باستان، شبی در پایان ماه جدی و آغاز قوس است. یعنی زمانی که نیمکره شمالی زمین وارد فصل زمستان می شود و نیمکره جنوبی، به تابستان سلام می گوید.
این در حقیقت آغاز انقلاب زمستانی است. منظور از انقلاب زمستانی در نجوم، روز اول دی است که براساس آن رسما زمستان فرمانروایی اش را آغاز می کند.

امیدوارم کامل متوجه شده باشید.
مطلب سنگین و علمی بود اما به زبان خیلی ساده توضیحات ارائه شد.  4chsmu1 
توضیحات بیشتر رو از فیزیک‌دانان و منجمان کانونی می‌تونید بپرسید.  49-2 

جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  Travel-to-Iran-Tours-to-Iran-Yalda-Night5.jpg]

شب یلدا در کشورهای دیگر
تو کشورهای دیگه هم در شب یلدا اقداماتی انجام میشه که با هم اون‌ها رو مرور می‌کنیم.  49-2 

مردم شرق آسیا، انقلاب زمستانی‌شان را با مراسم دونگ‌ژی 17 جشن می‌گیرند. مراسمی که در میان ژاپنی‌ها، چینی‌ها، کره‌ای‌ها و مردم فیلیپین و تایلند و ویتنام، یکی از مهم‌ترین مراسم آیینی به حساب می‌آید و از غروب روز آخر پاییز شروع می‌شود. خانواده‌ها در این روز دور هم جمع می‌شوند و غذایی به اسم تانگ یوآن [b]17[/b] و کوفته برنجی  می‌خورند؛ غذاهایی که در فرهنگ شرق آسیایی‌ها، نماد همبستگی و اتحاد خانواده دانسته می‌شوند.  Khansariha (18) 

غذای هم‌بستگی ما ایرانی‌ها چیه؟ قیمه؟ قرمه؟ کباب؟ یا جوجه کباب؟ من رو در جریان بذارید. 4chsmu1 
والا تو خونه‌مون بین چند نفر اعضای خانواده هنوز وحدت به وجود نیومده سر غذا. شما رو نمی‌دونم.  4chsmu1 

[تصویر:  220179_650.jpg]

در کره، غذایی به نام سائیلسیم 17 مرسوم است که با برنج و لوبیا قرمز تهیه می‌شود. آنها مایع مخصوصی را در این روز در اطراف خانه خود می‌پاشند تا ارواح خبیث و نیروهای شر  Khansariha (58) را از اطراف شان دور کنند. کاری که شاید منشا آن، افسانه قدیمی چینی‌ها باشد که بر اساس آن در آخرین روز پاییز روح یک شکارچی Cowboypistol به خانه روستاییان سرک می‌کشد تا طعمه فصل سرمایش را پیدا کند. 42

خب کره‌ای‌ها در ژانر افسانه کلا قوی هستند.  4chsmu1  اگر فیلم جومونگ رو دیده باشید کاملا متوجه میشید.  128fs318181 
اگه خواستید به سبک کره‌ای‌ها وارد یلدا بشید، اول از همه ارواح خبیث رو بکشید  Kill  و بعد که همه‌شون مُردن با خیال راحت بشینید هندونه‌هاتون رو بخورید.  Khansariha (69) 

مردم برخی از کشور‌های آفریقایی هم با لباس‌های عجیب و غریبی همچون کله گاو 17، پیکر اسب، شیطان و فرشته و… به خیابان‌ها می‌آیند و موسیقی‌های آیینی خود را می‌نوازند تا به استقبال زمستان بروند.  2uge4p4 

[تصویر:  afriga.jpg]

خب آفریقایی‌ها هم اکتیو هستن و حرکت‌های جالبی از خودشون بروز می‌دن.  4chsmu1 
با بررسی این کشورها به این نتیجه می‌رسیم که هیچ کدوم مثل مراسم شب یلدای ایرانی‌ها نمیشه.
خداییش کلاس کاری ایرانی‌ها فرق داره. ماشالله به خودمون.  317 

[تصویر:  1-79.jpg]

شب یلدا در ادبیات
شعرا هم در یلدا دستی داشتن و در ابیات‌شون از اون‌ها استفاده کردن.
زلف یار و همچنین روز هجران رو از حیث سیاهی و درازی به شب یلدا تشبیه کردن.

حکیم نزاری
کی بشارت نامۀ روز آورند
وین شبِ یلدا به پایان کی رسد

سعدی
نظر به روی تو هر بامداد نوروزیست
شب فراق تو هر شب که هست یلداییست

پروین اعتصامی
دور است کاروان سحر زینجا
شمعی بباید این شب یلدا را

وحشی
عمر ابد ز عهده نمی‌آیدش برون
نازم عقوبت شب یلدای خویش را

ناصر خسرو
قندیل فروزی به شب قدر به مسجد
مسجد شده چون روز و دلت چون شب یلدا

خب این‌ها بود آنچه در مورد یلدا ما می‌دانستیم.
اگر شما هم چیزی می دانید به ما بگویید.

ممنون از توجه‌تون.  Thankyou
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

من بازم میگم این تبعیض در حق مرداست 65
4chsmu1
دلم خواست بگم من این شعر حافظ را خیلی دوست دارم 
اگر بازم برام بیاد بسی از خودم راضی میشم 317

گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس
زین چمن سایه آن سرو روان ما را بس
53258zu2qvp1d9v
یادش بخیر سال ها قبل شب یلدا یه بار این اومد 53258zu2qvp1d9v
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1399 آذر 30، 21:18)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1399 آذر 30، 21:15)mahdimontazer نوشته است: منم چپ 18 128fs318181

شما فعلا از صف خارج شو شرط سنیش رو نداری. 22

Khansariha (13) Khansariha (13)

آقای منتظرم اضافه شده ب صف خبر نداریم؟؟؟؟
اقا درباره یلدا من سالها پیش خوندم شاید ربطی با میلاد حضرت مسیح داشته باشه
چون اون جشن هم در همین روزهاست
نقل قول: غذای هم‌بستگی ما ایرانی‌ها چیه؟ قیمه؟ قرمه؟ کباب؟ یا جوجه کباب؟ من رو در جریان بذارید. [تصویر:  4chsmu1.gif] 

والا تو خونه‌مون بین چند نفر اعضای خانواده هنوز وحدت به وجود نیومده سر غذا. شما رو نمی‌دونم.  [تصویر:  4chsmu1.gif] 

غذای هم بستگی ایران آبگوشت 22
خانم دختر پاک چشم برای شما میشه از دیوان تمام گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس گرفت
بچه ها هر کی سفارش داره بگه
ما برامون رضایت مشتری مهمه 303

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان