امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلااااااااااااااااااام مونا خاااااااااااااااااااانم ممنووووووووووووون بابت روحیه دادنتووووووووون ...Khansariha (8)
دعاااااااااااا کنین کنکوووووووور قبول بشم زوووووودی برگردم ...53258zu2qvp1d9v
جووووووووووابش 8 اسفند میاااااااااااااد ...53258zu2qvp1d9v
نشان 100 روزه
.........[تصویر:  medal.png].........

[تصویر:  94569885795166256103.jpg]
تنها راه رهایی مان ابراز عشق به اوست
عاشق خدا باشیم تا شیطان عاشق ما نباشد
[تصویر:  banner2.gif]
[تصویر:  jangjooyan.png]
ایشالله که 8 اسفند با شیرینی قبولیتون بیاید...
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
یه سری کمیک استریپ (از این کارکاتورهای چند قسمتی) بود که چند تا قسمتشو تو کانون گذاشتم

این قسمتش خیلی جالب بود

برای اطّلاعات بیشتر راجع به این کمیک استریپ میتونین به این پست مراجعه کنین

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
سلام

دوستان گلم خسته نباشیدKhansariha (8)

خانوم جولیا اینو دو شب پیش نوشته بودن فکر کنم

نقل قول: سلام
من مطالبی راجع به شیطان و اینکه چه جوری شیطانو بشناسیم می خوام !!!!!!!!!! لطفا بگین خواهشا

خانوم جولیا

این لینک رو حتمان با دقت بخونید اگه بازم سوالی بود در خدمت هستیم

http://www.askdin.com/thread281.html

................
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

امروز یکی از قدیمی های کانون به نام بولدوزر ببخشید 42به نام
edrissss
مشاهده شدنKhansariha (46)

و چه سکوت عجیبی در کانون حکم فرما هستش1744337bve7cd1t81

به ازای هر 3 تا پستی که من میزنم یکی پست میزنهTears

مامان بزرگ تنها اومدن 3 تا پست زدن و رفتن4fvfcja

سها خانوم که نیست جایشان خالیست

آرمان هم که الان یحتمل باشگاه هستشKhansariha (46)

پوریا که چندین روزه ساکته42

بقیه بچه ها هم که هستنا اما انگار نیستن

بمبهای نوپای انرژی کانون

مثل هما رها خانوم و می توانم خانوم هم آروم هستن1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81

بقیه هم میان تشکر میزنن4fvfcja

...........
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

(1390 بهمن 18، 21:02)Alireza 68 نوشته است: سلام

دوستان گلم خسته نباشیدKhansariha (8)

خانوم جولیا اینو دو شب پیش نوشته بودن فکر کنم

نقل قول: سلام
من مطالبی راجع به شیطان و اینکه چه جوری شیطانو بشناسیم می خوام !!!!!!!!!! لطفا بگین خواهشا

خانوم جولیا

این لینک رو حتمان با دقت بخونید اگه بازم سوالی بود در خدمت هستیم

http://www.askdin.com/thread281.html

................
یا علی

خوبه
اما یه سوال تو اونجا نوشته شده در اخر الزمان شیطان کشته میشه. و ایا سند معتبری واسه این گفته هست؟

یه سوال دیگه اونم : وقتی گفته می شه "در روایت امده است که ...." واقعا از کجا بدونیم که حتما این گفته به نقل از ائمه بوده [تصویر:  g.gif]

لطفا همه پاسخ بدن. پاسخ منطقی
یه پیشنهاد دارم اگه یه تاپیکی جدا واسه این مطلب درست بشه عالی می شه
نظرتون چیه؟؟!!
خرد، زنده ي جــاوداني شنــاس
خرد، مايه ي زنــدگاني شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمي پــرورد
بله دارم می بینم

کسی به پستهای بی ارزشم نگا نمی کنه!!!!!!!!!!!!!!!

1276746pa51mbeg8j1276746pa51mbeg8j
خرد، زنده ي جــاوداني شنــاس
خرد، مايه ي زنــدگاني شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمي پــرورد
جولیا خانوم من هم با نظر پوریا موافقم ، اگه دوست دارین تو میزگرد مطرح کنین ، پاسخ های علمی تر و دقیق تری بچه ها میدنفقط به شکل کوتاه اون چیزی که ذهن بنده حقیر خطور کرد اینه که اولا موثق بودن اینگونه روایات و احادیث در علم رجال بحث میشه(چند وقت پیش یه نرم افزار دیده بودم که هزاران حدیث رو به شکل دقیق بررسی و میزان درستی و نادرستیش و اینکه حدیث چقدر موثقه رو مشخص کرده بود)و اما اینکه در آخرالزمان کشته میشه یا نه ، به نظر من قرآن حکیم پاسخ این پرسش رو داده :

وَلَقَدْ خَلَقْنَاكُمْ ثُمَّ صَوَّرْنَاكُمْ ثُمَّ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِیسَ لَمْ یكُنْ مِنَ السَّاجِدِینَ«11»
ما شما را آفریدیم؛ سپس صورت بندی کردیم؛ بعد به فرشتگان گفتیم: «برای آدم خضوع کنید!» آنها همه سجده کردند؛ جز ابلیس که از سجده‌کنندگان نبود.

قَالَ مَا مَنَعَكَ أَلَّا تَسْجُدَ إِذْ أَمَرْتُكَ قَالَ أَنَا خَیرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِی مِنْ نَارٍ وَخَلَقْتَهُ مِنْ طِینٍ«12»
(خداوند به او) فرمود: «در آن هنگام که به تو فرمان دادم، چه چیز تو را مانع شد که سجده کنی؟» گفت: «من از او بهترم؛ مرا از آتش آفریده‌ای و او را از گل!»

قَالَ فَاهْبِطْ مِنْهَا فَمَا یكُونُ لَكَ أَنْ تَتَكَبَّرَ فِیهَا فَاخْرُجْ إِنَّكَ مِنَ الصَّاغِرِینَ«13»
گفت: «از آن (مقام و مرتبه‌ات) فرود آی! تو حق نداری در آن (مقام و مرتبه) تکبر کنی! بیرون رو، که تو از افراد پست و کوچکی!

قَالَ أَنْظِرْنِی إِلَى یوْمِ یبْعَثُونَ«14»
گفت: «مرا تا روزی که (مردم) برانگیخته می‌شوند مهلت ده (و زنده بگذار!)»

قَالَ إِنَّكَ مِنَ الْمُنْظَرِینَ«15»
فرمود: «تو از مهلت داده شدگانی!»

سوره مبارکه الاعراف53

و برای روشن تر شدن موضوع ، پاسخ رو با تفسیر المیزان 53علامه محمدحسین طباطبایی53 ادامه می دم:

درخواست مهلت از خدا توسط ابلیس
قال انظرنى الى یوم یبعثون قال انک من المنظرین
ابلیس از خداى تعالى مهلت مى خواهد، و خداوند هم به وى مهلت مى دهد. خداوند در جاى دیگر نیز این معنا را ذکر کرده و فرموده : (قال رب فانظرنى الى یوم یبعثون قال فانک من المنظرین الى یوم الوقت المعلوم ) از این آیه برمى آید که ابلیس بطور مطلق از خدا مهلت خواسته ، و لیکن خداوند او را تا زمانى معین مهلت داده است ، و به زودى در تفسیر سوره حجر درباره وقت نامبرده بحث خواهیم کرد - ان شاء الله -.

پس اینکه در آیه مورد بحث فرمود: (تو از مهلت داده شدگانى ) در حقیقت مهلت وى را بطور اجمال ذکر کرده ، و نیز از آن برمى آید که غیر از ابلیس مهلت داده شدگان دیگرى نیز هستند.

و از اینکه ابلیس از خدا خواست تا روز قیامت مهلتش دهد استفاده مى شود که وى در این صدد بوده که جنس بشر را هم در دنیا و هم در عالم برزخ گمراه کند، و لیکن خداوند دعایش را به اجابت نرسانید، و شاید خداوند خواسته باشد که او را تنها در زندگى دنیا بر بندگانش مسلط کند، و دیگر در عالم برزخ قدرت بر اغواى آنان نداشته باشد، هر چند به مصداق آیه (و من یعش عن ذکر الرحمن نقیض له شیطانا فهو له قرین ، و انهم لیصدونهم عن السبیل و یحسبون انهم مهتدون ، حتى اذا جاءنا قال یا لیت بینى و بینک بعد المشرقین فبئس القرین ، و لن ینفعکم الیوم اذ ظلمتم انکم فى العذاب مشترکون ) و همچنین آیه (احشروا الذین ظلموا و ازواجهم ) رفاقت و همنشینى با آنان را داشته باشد.

-----------------------------------------------------------------------------------
و همچنین تفسیر نمونه آیت الله مکارم :

...اما داستان شیطان به همینجا پایان نیافت ، او به هنگامى که خود را مطرود دستگاه خداوند دید، طغیان و لجاجت را بیشتر کرد و به جاى توبه و بازگشت به سوى خدا و اعتراف به اشتباه ، تنها چیزى که از خدا تقاضا کرد این بود که گفت : خدایا! مرا تا پایان دنیا مهلت ده ، و زنده بگذار (قال انظرنى الى یوم یبعثون ).
این تقاضاى او به اجابت رسید و خداوند فرمود: به تو مهلت داده خواهد شد (قال انک من المنظرین )
گر چه در این آیات تصریح نشده است که چه اندازه از تقاضاى شیطان پذیرفته گردید، ولى در آیه 38 سوره حجر مى خوانیم که به او گفته شد انک من المنظرین الى یوم الوقت المعلوم : به تو تا روز معینى مهلت داده خواهد شد یعنى تمام تقاضاى او به اجابت نرسید، بلکه به مقدارى که خداوند مى خواست انجام شد (درباره معنى الى یوم الوقت المعلوم ذیل آیه 38 سوره حجر به خواست خدا بحث خواهیم کرد)...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هر قسمت از بحث های دینی فوق العاده جذابه و باید گفت که هر پاسخی سرمنشا سوال دیگه ای در این بحث هاست . چیزی که مشهوده اینه که اگه آدم به تحقیق در این علوم علاقه مند باشه ، می بینه که هر روز یه چیز از این خلقت عجیب براش نمایان شده ، اما به هر حال اگه مایل به ادامه بودین ، میشه بحث رو ادامه داد
همونطور که از تفاسیر دیدید در سوره حجر هم به ادامه این بحث پرداخته شده ، اگه دوست داشتین بقیه آیات و تفاسیر رو هم می نویسم
یا علی
!...Nobody's perfect
چه صفحه ی رندی ! 777 ( اصلا اسپم نبود)4fvfcja
برای اینکه به طریق خود ایمان داشته باشیم لازم نیست ثابت کنیم طریق دیگران اشتباه است . کسی که چنین میپندارد به گامهای خود نیز ایمان ندارد.
[تصویر:  jangjooyan.png]
سلام...
خوبین همه؟ چه بزرگ شدین...Khansariha (8)
چه خبر بوده بچه ها؟؟؟
من به یاد همه تون بودم... جاتون خالی بود خیلی...42
فقـــــــــــط 1 روز دیگـــــــــــــــــر باقیست
کسی نمیخواد عیدی بده؟؟؟
او که حافظ توست هرگز نخواهد خوابید ...

2uge4p4 Khansariha (69) 2uge4p4
سسسسسسسسسلام 317

مشدی رایتوس زیارت قبولKhansariha (8)

خوش گلدین4fvfcja

میگما تو این افراد انلاین چه خبره؟

حلوا پخش میکنن؟4fvfcja
خانوم i can ( می توانم )4fvfcja

خداروشکر که خوبید و از شما که به عنوان کارشناس مسائل خانوادگی و نحوه فهمیدن علاقه تشکر میشهKhansariha (46)

تشکر که دوباره بمب انرژی شدید و خودتون همارها خانوم رو یکاریش کنید دوباره بمب بشنSmiley-talk038

خانوم جولیا خانوم می توانم راست میگن این همه پاسخ دادن بچه ها (می توانم خانوم مشدی رایتوس که تازه امروز اومدش4fvfcja)

تازه خانوم می توانم هم که حسابی تحویلتون گرفتن

خیلی وقتا کسی منو هم تحویل نمیگیرهKhansariha (46)

من که از رو نمیرم

نقل قول: با این سرعت داغون اصلا دل و دماغی برای پست زدن نیست [تصویر:  5.gif][تصویر:  e.gif]
پوریا جان میدونم چی میکشیTears

آرزو میکنم یه خط با پهنای باند 2 مگا بیت از اسمون بیوفته دم در اتاقتKhansariha (46)

پرشان جان خیلی کامل بود و ممنونم ازتKhansariha (18)

خیلی مفید بود مطلبتSmiley-face-thumb

میبینم که پارازیت داره راه میوفته اگه دنبال سوتی هستی پست های منو دنبال کن4fvfcja

همایون جان شانس آوردی پوریا حال و حوصله نداره وگرنه اعمال قانون میشدی

این چیه نوشتی تن پروفایلت؟1744337bve7cd1t81

شوخلوغ میکنی؟Tears

غیبیت از تاریخ: امروز تازیخ بازگشت: ۲۱-۳-۱۳۹۱ 1744337bve7cd1t81

چکاک خانوم عرض ارادت303
...............
یا علی

همایون کجا ؟ 1744337bve7cd1t81

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
دیشب گفت بهم برا کنکور میخواد بخونه چند وقتی نمیاد 1276746pa51mbeg8j

فکرشم نمیکردم که اینجوری بره1744337bve7cd1t81

...............
یاعلی

سلام

خیلی جالب بود4fvfcja

اسم داستان رو میذاریم یک روز با می توانم خانومSmiley-talk038

امیدوارم که اگه خیره قبول بشید و استخدام بشید

و بیاید بگیده مژده بده مژده بده یا پسندید مرا

ما هم بگیم شرینی بدید شرینی بدید یا پسندید شماراKhansariha (46)

................
یا علی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان