امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

من قول می دم سولای راحت بپرسم خانم ساحل عزیز ... Smiley-face-thumbKhansariha (18)
بیاین داوطلب شید ! Khansariha (8)
شادی ارواح در گذشتگان هر کی پا شه چراغ ها رو روشن کنههههههههههههههههههههههه

[تصویر:  nasimhayat.png]
(1390 بهمن 27، 13:48)ساحل نوشته است: سلام
اين پيام خصوصي هاي آقا عليرضا هم كه بوي تولد ميده.4fvfcja

راستش من دوست داشتم اعلام وضعيت كنم براي صندلي داغ
ولي خوب كمابيش ترسيدم يكم421276746pa51mbeg8j

سلاااااااااااااااااااام
303

منظورت اینه که اعلام آمادگی کنی دیگه؟
17Khansariha (134)1744337bve7cd1t81

خیلی خوبه ساحل جووووووووووووووونم بشینه رو صندلی داغ
317317317317
باز مى‏ گردم بسوى تو در چنين حال، بازگشتن كسى كه از كرده پيشين خود پشيمان است

و از آنچه بر او گرد آمده نگران است و از ورطه‏ اى كه در آن افتاده از روى خلوص شرمسار است
و مى‏ داند كه عفو از معصيت عظيم در نظر تو بزرگ نمى‏ نمايد
و در گذشتن از گناه بزرگ بر تو دشوار نيست
و تحمل جرم هاى بيرون از حد بر تو گران نمى ‏آيد
و محبوبترين بندگانت نزد تو كسى است كه سركشى بر تو را فرو گذارد
و از اصرار بر گناه، اجتناب كند، و طلب آمرزش را ادامه دهد
و من نزد تو بيزارى مى‏ جويم از آنكه سركشى كنم
و به تو پناه مى ‏برم از آنكه در گناه اصرار ورزم
و براى آنچه در آن كوتاهى كرده‏ ام
از تو آمرزش مى‏ طلبم
و براى هر عملى كه از انجامش فرو مانده‏ ام از تو يارى مى‏ جويم

صحیفه سجادیه
(1390 بهمن 27، 13:48)ساحل نوشته است: راستش من دوست داشتم اعلام وضعيت كنم براي صندلي داغ
ولي خوب كمابيش ترسيدم يكم421276746pa51mbeg8j

نترس نترس317317317

اي ول ساحل خانم
53258zu2qvp1d9v53258zu2qvp1d9v

بچه ها همگي از نشستن ساحل خانم حمايت كنيم
Khansariha (48)Khansariha (48)
خدا آن حس زيبايي است كه در تاريكي صحرا
زمانيكه هراس مرگ مي دزدد سكوتت را
يكي همچون نسيم دشت مي گويد
كنارت هستم اي تنها
[تصویر:  05_blue.png]
سلام به همه ی دوستان

خوبیییید ؟

الان با یکی از بچه ها داشتم صحبت میکردم

بحث حجامت شد ، خیلی تعجب کرد

برام جالب شد

میخوام بدونم چند نفر از شما با حجامت موافقید ؟

چند نفر اصلا میدونید حجامت چیه و به چه دردی میخوره ؟

میدونم باید این بحث تو تاپیک میزگرد مطرح بشه

اما میخوام فعلا اینجا باشه ، اگر که استقبال شد میبریشم تو میزگرد cheshmak
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

سلام

من که میگم اگه قرار باشه کسی حجامت کنه

بره سازمان انتقال خون خون بده خیلی بهتره

هم برا سلامتی خوبه هم جون چند نفر میتونه نجات بده با این کارSmiley-face-thumb

............
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام
حجامت رو من نمی دونم مفیده یا نه ؟ اما جاش می مونه و خیلی ام بد شکله ... اه اه ... من که می ترسم می بینم جای زخمش رو !!!
در ضمن اطرافیانم استفاده می کنن و به نظر خودشون خیلی خوبه . می گن پا دردمون رو خوب کرده یا ... ولی من که بکشنم حجامت نمی رم[ آیکن ترس و وحشت + وای مادر جانممممممم ]

خب خیلی خوبه

فعلا من چیزی نمیگم تا بقیه هم بیان نظر بدن

اما به جون خودم خوب نیست بی اطلاع راجع به چیزی قضاوت کنیم 4fvfcja

منتظر بقیه نظرات هم هستیمااا cheshmak

یا حق 53
.

خدایا همه جا هستی و تو به خواسته هایم از من آگاه تری و تو از من به من نزدیک تری .

در همه ی امور یاریم ده که تو در یاری نمودن من برای رسیدن به آرزوهای پاکم از من مشتاق تری .

فقط کافیست امور کارهایم را به تو واگذار کنم ای قدرت واقعی و بیکران ، بی شک برآورده می شود .

نقل قول: اما به جون خودم خوب نیست بی اطلاع راجع به چیزی قضاوت کنیم [تصویر:  e.gif]
آقا من نمی دونم چرا اخیرا هر کی هر چی می گه حس می کنم با منه ؟! Khansariha (18)
ما اطلاعات داریم اینهاش خواهرام می رن حجامت ! یه سال بیشتره که می رن ... قبلشم زالو می نداحتن . شجاعت دارن همچیییییییییینwacko2
ببخشید امیلی کیه ؟Khansariha (46)

من تا حالا 2 بار حجامت كردم. اصلا هم جاش نمونده.

راستش علت اينكه بعضي با حجامت به جاي خون دادن موافقند اينه كه. از جايي كه خون حجامت را ميگيرند(معمولا كمر يا پشت پا) خون هاي مرده سياهرگ جمع ميشه و خون هاي كثيف بدنو از اين طريق خارج ميكنند

شنيدم خيلي هم احاديث از اين كار حمايت ميكنند
كنارت هستم اي تنها
می توانم خانوم ، خواهراتون پیش پزشک میرن یا اینکه میرن پیش یه فرد قدیمی و با تجربه ؟

الان مثلا ناصریا جان میگه واسه من جاش نمونده

نظر شما چیه ؟

و علیرضا الان ناصریا یه دلیل هم برای ترجیح حجامت به خون دادن گفتن و تازه میگه یه سری احادیث هم هست

نظر شما چیه ؟

الان اصلا نمیخوام دلایل رو ذکر کنم ، دوس دارم همه نظراتشون رو بگن ، بعد بیام بگم چی به چیه
.

نقل قول: ببخشید امیلی کیه ؟[تصویر:  h.gif]

د بیا 4fvfcja

بابا قنادی محلمون کیک تا آماده کنه طول میکشید منم کیک امیلی رو گرفتم بردم برا خانوم نازیKhansariha (46)

نقل قول: راستش علت اينكه بعضي با حجامت به جاي خون دادن موافقند اينه كه. از جايي كه خون حجامت را ميگيرند(معمولا كمر يا پشت پا) خون هاي مرده سياهرگ جمع ميشه و خون هاي كثيف بدنو از اين طريق خارج ميكنند

تازه از کجا معلوم با حجامت مریض نشیم (طرف خسیس باشه و از یه وسیله چند بار استفاده کنه یا ضد عفونی نکنه )

خب این برداشت منه که خون دادن باید چنین کاری رو بکنه

و این که خون دادن باعث میشه که مغز استخوان فعال بشه و خون بسازه Khansariha (46)

................
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

حتما جاش نمونده که می گن ... واسه اینا که مونده . من دلم ریش می شه! Tears
نظر من اینه که واسه آقایون جاش موندن شاید زیاد مهم نباشه واسه همین می گن این یه ذره که جای زخم حساب نمی شه ؟! اما واسه خانوم ها مهم تره ... شایدم من دل ندارم زیاد!Smiley-face-cool-2
می رن یه کلینیک که واسه همین کاراست کلا فقط .
بله خون سیاه و کثیف میاد واسه حجامت با خون زخم معمولی فرق داره .

(1390 بهمن 27، 16:51)Alireza 68 نوشته است: تازه از کجا معلوم با حجامت مریض نشیم (طرف خسیس باشه و از یه وسیله چند بار استفاده کنه یا ضد عفونی نکنه )

خب این برداشت منه که خون دادن باید چنین کاری رو بکنه

و این که خون دادن باعث میشه که مغز استخوان فعال بشه و خون بسازه Khansariha (46)

................
یا علی

والا من هر 2 جايي كه رفتم جلوي خود من تيغ نو و تازه را از بسته بندي آكبندش خارج كرد.

ديگه اينقدرم عليرضا خر تو خر نيست4fvfcja4fvfcja4fvfcja

به در و ديوارشم خيلي احاديث مخصوصا از امام محمد باقر و جعفر صاق بود. حتي مي گفت پيامبر اكرم هم هميشه حجامت را انجام مي دادند
كنارت هستم اي تنها
نقل قول: والا من هر 2 جايي كه رفتم جلوي خود من تيغ نو و تازه را از بسته بندي آكبندش خارج كرد.

ديگه اينقدرم عليرضا خر تو خر نيست[تصویر:  e.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  e.gif]

به در و ديوارشم خيلي احاديث مخصوصا از امام محمد باقر(ع) و جعفر صادق(ع) بود. حتي مي گفت پيامبر اكرم (ص) هم هميشه حجامت را انجام مي دادند

ناصر جان جلوی چشم تو این کارو کرد بعدش تیغو گذاشت سر جاش از قدیمیه استفاده کرد گرمی حالیت نیست4fvfcja

خب منم شنیدم احادیثو

ولی من که میگم خون دادن بهتره چون با اینکار علاوه بر برای سلامتی خودمون بهتره

باعث نجات جون چند نفر دیگه هم میشهSmiley-face-thumb

....................
یا علی

دوستان کلا داستان خون دادن با حجامت فرق میکنه

حالا خیلی نه اما یه جورایی قیاس مع الفارقه

در خون دادن شما حدود 400 500 سی سی خون از بدنتون خارج میشه

اما در حجامت فقط 40 50 سی سی خون خارج میشه

محل عمومی حجامت که معمولا بین دو کتف هست ، جاییه که اکثر سموم و مواد زاید خونی اونجا جمع میشه

البته که حجامت در 45 نقطه میتونه انجام بشه که 3 نقطه اصلی ( بین دو کتف شامل اونه ) و 42 نقطه ی دیگه فرعی و برای بیماری های خاص هست

با توجه به اینکه الان پزشکان این کارو انجام میدن

هم محیط ها بهداشتی هستن و هم وسایل یکبار مصرف و استریل هست

و مهمتر از همه اینکه اگه طرف واقعا پزشک حاذقی باشه به هیچ عنوان جایی از زخم بعد از یک هفته باقی نمیمونه

یه نکته

دوستان شاید تصور میکنن که الان میان با یه چاقو میوفتن به جون آدمو همه جاشو برش میدن

نه !

الان چون از دستگاه ساکشن ( مکنده ) استفاده میشه با زخم های بسیار سطحی در حد چند میلیمتر یا کمتر تمام مواد زاید خون بیرون میاد

و اینو بگم حتی سر دستگاه ساکشن هم یکبار مصرفه و برای هر فرد تعویض میشه

و در آخر اینو بگم که در اسلام خیلی به حجامت سفارش شده

اگر که بخوام حسن انجام این عمل رو در یه جمله بگم ، این فرمایشه حضرت رسول هست :

در شب معراج وقتی به آسمان هفتم صعود کردم هیچ ملکی از ملائک از من گذر نکرد مگر اینکه گفت: ای محمد حجامت کن و امتت را به حجامت کردن و خوردن سیاه دانه امر بفرما. ” تفسیر المیزان سوره اسراء آیه ۱ “

منظور از سیاه دانه همون انار هستش که قبل و بعد حجامت خیلی به خوردنش توصیه شده

یا حق 53
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان