امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

[تصویر:  thumbnail.aspx?q=1629631615810&id=8c6bd1...asmin1.jpg]
سلام به همه گی
فقط اومدم عرض ادب کنمKhansariha (46)

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام به همگی 317

صبح دوشنبتون بخیییییییییییییییییییییر Muscular
کیا اهل ورزشن ؟ دستا بالا Khansariha (48)
برو که رفتیم , یک دو سه چار , یک دو سه چار [تصویر:  smilie_girl_127.gif]
بسه دیگه خسته شدیم 4fvfcja
بریم برای آیتم صبحونه
امروز کله پاچه گرفتم
[تصویر:  6248.gif]
[تصویر:  Art18%202.jpg]
مسواک یادتون نره
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
سلام دستتون درد نکنه ... ببینید هیچ کی هنوز نیومده ... یه چشمشو بذارید برای من Khansariha (46) مرسی

(1390 اسفند 14، 22:50)Arman نوشته است: در مورد شیطان هم اینو بگم به نظرتون دلیلش این نیست که با ذات آدم مخالفتی بوجود اومده و احساس ندامت بوجود میاد ؟

پس معلومه شیطان وجود داره اگه شیطان وجود نداشت که دیگه وسوسه ای نبود که ما گناه کنیم و بعدش پشیمون بشیم

شما مطالب را کاملا خواندی؟! بحث ما سر اثبات عدم وجود شیطان نیست. بلکه به وجود او کاملا اعتقاد داریم .
اگر حوصله ای در خواندن پست ها ندارید در بحث شرکت نکنید

(1390 اسفند 14، 22:55)ehsan90 نوشته است:
نقل قول: ایا این داستان بر پایه استدلال های قوی است که من بتوانم ان را تجزیه و تحلیل کنم؟!

مسلما نه!! به جز قران در همه کتابها و سندهای امامان تحریف صورت گرفته!

اول اینکه خدا رو شکر قرآن رو قبول داری و خوشحالم از این بابت , چون خیلی محکمتره و خداوند متعال در اون کتاب همه حقاقیق رو بیان داشته
دوم اینکه اسناد شما در رابطه با تحریف روایات چیا هستن , اگه بیان کنید خوشحال میشیم

به باور محققان، منع نگارش حدیث، یکی از عوامل مهم جعل حدیث بود که به مدت یک قرن منع حدیث ادامه داشت تا اینکه در سال 99 ه.ق به دست عمر ابن عبدالعزیز این منع برچیده شد. وقتی صحابه را عادل و گفته‌های آنها را حجت دانستند، به شکل طبیعی تعدادی از احادیث نیز از طرف صحابه جعل ش

این یکی از مقالاتی بود که اخیرا خوانده ام. بنابر این من باور های کورکورانه نخواهم داشت چرا که اگر استدلال های دندان شکنی در انها بود اکنون تمام دانشمندان و محققان انها را تایید می کردند.

خرد، زنده ي جــاوداني شنــاس
خرد، مايه ي زنــدگاني شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمي پــرورد
(1390 اسفند 15، 11:40)jolia نوشته است:
(1390 اسفند 14، 22:50)Arman نوشته است: در مورد شیطان هم اینو بگم به نظرتون دلیلش این نیست که با ذات آدم مخالفتی بوجود اومده و احساس ندامت بوجود میاد ؟

پس معلومه شیطان وجود داره اگه شیطان وجود نداشت که دیگه وسوسه ای نبود که ما گناه کنیم و بعدش پشیمون بشیم

شما مطالب را کاملا خواندی؟! بحث ما سر اثبات عدم وجود شیطان نیست. بلکه به وجود او کاملا اعتقاد داریم .
اگر حوصله ای در خواندن پست ها ندارید در بحث شرکت نکنید

(1390 اسفند 14، 22:55)ehsan90 نوشته است:
نقل قول: ایا این داستان بر پایه استدلال های قوی است که من بتوانم ان را تجزیه و تحلیل کنم؟!

مسلما نه!! به جز قران در همه کتابها و سندهای امامان تحریف صورت گرفته!

اول اینکه خدا رو شکر قرآن رو قبول داری و خوشحالم از این بابت , چون خیلی محکمتره و خداوند متعال در اون کتاب همه حقاقیق رو بیان داشته
دوم اینکه اسناد شما در رابطه با تحریف روایات چیا هستن , اگه بیان کنید خوشحال میشیم

به باور محققان، منع نگارش حدیث، یکی از عوامل مهم جعل حدیث بود که به مدت یک قرن منع حدیث ادامه داشت تا اینکه در سال 99 ه.ق به دست عمر ابن عبدالعزیز این منع برچیده شد. وقتی صحابه را عادل و گفته‌های آنها را حجت دانستند، به شکل طبیعی تعدادی از احادیث نیز از طرف صحابه جعل ش

این یکی از مقالاتی بود که اخیرا خوانده ام. بنابر این من باور های کورکورانه نخواهم داشت چرا که اگر استدلال های دندان شکنی در انها بود اکنون تمام دانشمندان و محققان انها را تایید می کردند.

سلااااااااااااام
303

باریک الله به شما که باورهای کوکورانه ندارید
Khansariha (8)

تشخیص حدیث صحیح از جعل شده هم مثل تشخیص اصل و فرع خیلی چیزای دیگه به علم خودش نیاز داره
و متخصص های خودشو تو این زمینه داره

می شه برای اطمینان به اونا مراجعه کرد
یا اینکه حداقل برای حصول اطمینان به منابع حدیث معتبر (که تعدادشونم کم نیست)رجوع کرد
باز مى‏ گردم بسوى تو در چنين حال، بازگشتن كسى كه از كرده پيشين خود پشيمان است

و از آنچه بر او گرد آمده نگران است و از ورطه‏ اى كه در آن افتاده از روى خلوص شرمسار است
و مى‏ داند كه عفو از معصيت عظيم در نظر تو بزرگ نمى‏ نمايد
و در گذشتن از گناه بزرگ بر تو دشوار نيست
و تحمل جرم هاى بيرون از حد بر تو گران نمى ‏آيد
و محبوبترين بندگانت نزد تو كسى است كه سركشى بر تو را فرو گذارد
و از اصرار بر گناه، اجتناب كند، و طلب آمرزش را ادامه دهد
و من نزد تو بيزارى مى‏ جويم از آنكه سركشى كنم
و به تو پناه مى ‏برم از آنكه در گناه اصرار ورزم
و براى آنچه در آن كوتاهى كرده‏ ام
از تو آمرزش مى‏ طلبم
و براى هر عملى كه از انجامش فرو مانده‏ ام از تو يارى مى‏ جويم

صحیفه سجادیه
(1390 اسفند 14، 22:01)Alireza 68 نوشته است: خب جولیا خانوم شما بگو اصلا همه این روایات (بر فرض محال) غلطه

شما گفتید قران رو قبول دارید که کتابیه که تحریف نشده

پس منم استدلال میارم یه مقاله هست شیطان شناسی در قران

http://www.aviny.com/News/84/02/01/09.aspx

تخصصی تر از این نداشتین!!17
دوستان لطفان بحثو به حاشیه نکشید

این یه خواهشه

من فکر کنم جوابی که با قران داده شد جامع بود و کامل جولیا خانوم

و حدس میزنم که شما کامل اون مقاله رو نخوندید اگه با دقت خونده باشید سوالایی که تو ذهنتون بود رو جواب داده53258zu2qvp1d9v

وگرنه این هنوز توی امضاتون نمیبود53258zu2qvp1d9v

و باز تشویق نمیشد53258zu2qvp1d9v

نقل قول: [تصویر:  104.gif]
می دونی واسه کی دست می زنم
واسه شیطون

شيطان درون ما به بلوغ رسيده
و منتظر که سينه ما رو بشکافه و بيرون بياد.

...

"به خدا بگویید: ایا مخلوقش را درک کرد!"

آیا هیچ اندیشیده ایم به چه داستانهای دروغ الله فرموده در قرآن سوگند یاد میکنیم؟

آیا خواندن داستانهای دروغین تازیان و یهود میتواند آمرزنده روان مردگان ما باشد؟

پس از خواندن این داستان پوچ بیائیم کمی بیندیشیم و از خرد بهره بگیریم.

خدا مارو درک کرد؟

خدا مارو آفریده وقتی من میخوام یه ساعت رو بسازم با درک کامل و شناخت درباره نحوه ساختش اونو میسازم و تا بلد نباشم و درکش نکنم نمیتونم بسازمش

مطمئن باشید که خدا ثانیه به ثانیه مارو حس میکنه و تو لحظه به لحظه ما هست

از قبل ازینکه ما بوجد بیایم

از زمانی که نطفه و قطره ای بیش نیستیم

از زمانی که توی رحم مادرمونیم و تبدیلبه جنین میشیم گرفته تا دنیای بعد از مرگمون53258zu2qvp1d9v

حالا من میپرسم آیا ماها خالقمون را درک کردیم؟

وجدانن روزی چند دقیقه صرف حرف زدن باهاش میکنم؟

یک پنجم زمانی که پای موبایلمون و نت و اینا هستیم صرفش میکنیم؟

روزی چند بار شکرشو به جا میاریم؟

یکی از دوستان گلم بهم گفته بود که وقتی پنجره(شیشه ) رو نگاه میکنیم دو حالت داره

یکی اینکه لک روی شیشه رو توجه میکنیم

یکی هم که چیزی که اونور شیشه هست

چرا ما چیزی که اونورشه رو ول میکنیم و به لک توجه میکنیم؟

قران که کلام حقه و هیچ شک و شبه ای وارد نیست توش

در مورد داستان ها و روایات هم نظرم اینه

میتونیم به ظاهر داستانش گیر بدیم(لکه روی شیشه)

و یا نکته و پندی که میده توجه کنیم (مثل چیزی که اونور شیشه معلومه)

نکته اون داستان هم همین بود که شیطان دشمن آشکارته

هر کاری از دستش بر بیاد برای جلوگیری و ممناعت از هدایت و راه مستقیم انجام میده

Khansariha (8)

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سسسسسسسسسلام317

مدیریت الون خانومو بهشون تبریک میگیم
varzesh

امیدواریم که موفق باشن

و

از تجربیاتشون استفاده کنیم

از آقا کریم هم بابت تمام زحماتی که کشید تشکر و قدر دانی میکنیم و مطمئنن در جاهای دیگه یاری رسان ما خواهند بودKhansariha (8)Khansariha (18)

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

نقل قول: حالا من میپرسم آیا ماها خالقمون را درک کردیم؟

فکر می کنی هنوز به اون مرحله رسیدی که این سوالو بپرسی!

نمی دانم چرا مسمانان که هنوز به پوسته و محتوای دین نرسییدن، در پی فهماندن رابطه ی عمیق (روحانی) خود به دیگرانند. چرا که اگر به محتوای ان رسیده بودند هرگز نمی پرسیدند روزی چند دقیقه وقت خود را صرف خدا می کنید

من که اعتقاداتی غیر دینی دارم ،می گویم اگر زندگی دنیوی بر طبق منشی صحیح و منطقی باشد ان زمان خدا را درک کرده ایم و اگر عکسش را انجام می دادیم به طوری که با هر واکنشی ضد خواسته ی خود کنشی منفی داده و تن به "اعمال سوء" و "دون اخلاقی" می دادیم.

حال اگر متوجه منظور بنده شده باشید می فهمید هر انسان بشر دوست و متفکری پی به درک خدا برده!

نقل قول: یکی از دوستان گلم بهم گفته بود که وقتی پنجره(شیشه ) رو نگاه میکنیم دو حالت داره یکی اینکه لک روی شیشه رو توجه میکنیم یکی هم که چیزی که اونور شیشه هست

خب دقیقا با چه چیزی قیاسش کردین!! اگر می تونی توضیحش یده

نقل قول: چرا ما چیزی که اونورشه رو ول میکنیم و به لک توجه میکنیم؟قران که کلام حقه و هیچ شک و شبه ای وارد نیست توش

چرا به این صراحت!!! مگر تو پیامبر را دیده ای!! و یا با او صحبت کرده ای که با این صراحت از قران دفاع می کنی!!

آموخته ام که به جای ایمان آوردن و قبول کردن، خرد نقاد خود را بکار گیرم و داستانهای کودکانه و مسخره دینی را به دیده خرد بازرسی کنم و بر مغز خویش فشار بیاورم.
سلام303
اون سایت اسمایلی ها که ازش شکلک بر می داشتم رو پولی کردن ! سر در نمی ارم چی کارش کردن wacko2
فقط همین که دارم از بی شکلکی می میرم Tears
این شکلک های این وری انگار کفایت نمی کنن ! 1276746pa51mbeg8jcheshmak
عیبی یخ !4fvfcja
انجمن یه جوری شده ... دیگه با حال نیست53258zu2qvp1d9v
نمی دونم حالا شاید یه تاپیک مفید شده ولی من که دیگه دوسش ندارم 17 نه ... یعنی به اندازه سابق دوسش ندارم Smiley-face-thumb
یه خواهشی : لطفا قهرمانای مسابقه ده روزه بیان اعلام وضعیت پ خ زدم بهشون
اما فقط آقای هیوا اومدن اعلام وضعیت ! بقیه خیلی بهشون خوش گذشته هاااااااا Khansariha (46)
در ضمن من فکر کنم همه این این حرفها جای خودش اما دل باید باورش شه ... همه جوره ایمان قلبی بهتره به نظرم Smiley-face-cool-2
که من ندارمKool چه طوری باید اونو به دست اورد ؟ نمی دونم !

نقل قول: من کلا میگم ک ببخشین وارد بحث شدم!

من ازتون سند و دلیل خواستم. اونوقت شما..!
چرا هر موقع حرف از دلیل و منطق در دین می شه ، با عدم پاسخ از مدعیان ان روبرو می شویم!
سلام
عزیزم نظر شخصی من اینه ک دلیل و منطق رو برای کسی بگم ک عنادش رو حس نکنم!
اصلا و ابدا قصد جسارت ندارم..
اما حس میکنم لجوجانه دنبال میکنی ماجرا رو و من اصلا اهل بحث این مدلی نیستم..Smiley-talk002

نقل قول: چرا هر موقع حرف از دلیل و منطق در دین می شه ، با عدم پاسخ از مدعیان ان روبرو می شویم!

قطع ب یقین مستند ترین و مستدل ترین و روشن ترین دین رو داریم..شک نکن!!Smiley-face-thumb

حالا تو زاویه دیدت فرق میکنه..مغرضانه هم!! cheshmak
خو من ک مسئول تغییر زاویه دید تو نیستم عزیزکم..و نمیتونم هم! پس از بحث اومدم بیرون..ب همین سادگی!4fvfcja

اینو هم خوبه دقت کنی.. بقیه دارن جواب میدن آآ!!!

در پناه خدا باشی..4fvfcja
یاعلی.
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

سلام

جولیا خانوم

نقل قول: نمی دانم چرا مسمانان که هنوز به پوسته و محتوای دین نرسییدن، در پی فهماندن رابطه ی عمیق (روحانی) خود به دیگرانند. چرا که اگر به محتوای ان رسیده بودند هرگز نمی پرسیدند روزی چند دقیقه وقت خود را صرف خدا می کنید

من که اعتقاداتی غیر دینی دارم ،می گویم اگر زندگی دنیوی بر طبق منشی صحیح و منطقی باشد ان زمان خدا را درک کرده ایم و اگر عکسش را انجام می دادیم به طوری که با هر واکنشی ضد خواسته ی خود کنشی منفی داده و تن به "اعمال سوء" و "دون اخلاقی" می دادیم.

اون تیکه اول حرفتون خیلی کتابی نوشته شده بود معلومه که از جایی کپی پیست کردید

و این که شما اون جولیا خانوم یک هفته پیش نیستید

نمیدونم چرا حس میکنم اتفاق خاصی افتاده

نقل قول: فکر می کنی هنوز به اون مرحله رسیدی که این سوالو بپرسی!

و نیاز به رسیدن به مرحله خاصی نداره

اگه به اون مرحله نرسیدیم پس چطور میتونیم به مرحله ای برسیم که بگیم خدا مخلوقش رو درک کرد؟

انسان بشر دوست پی برده درست

اما پی بردن با درک کردن یکیه؟

من میدونم خدای یکتایی هستش

اما دونستن من بنا بر درک کردن من نمیشه

نقل قول: خب دقیقا با چه چیزی قیاسش کردین!! اگر می تونی توضیحش یده

یک بار دیگه خوب بخونید من توضیح دادم53258zu2qvp1d9v

منظورم این بود که با پند و اندرزی که توی داستان هست توجه کنید که نکته اش دشمن بودن شیطان برا انسان هست

و...

نقل قول: چرا به این صراحت!!! مگر تو پیامبر را دیده ای!! و یا با او صحبت کرده ای که با این صراحت از قران دفاع می کنی!!

پیامبر(ص) و شیطان دقیقان تو دو جبه مخالف هم هستن

ما که به چشم ندیدم شیطانو پس چی باعث شده که دنباله روش باشیم؟

من ایمان قلبی دارم به پیامبر(ص) و به دوتا حجتش

قران و اهل بیت

شاید عبادتم ناقص باشه و دست و پا میزنم که بهتر بشم

(هر کی اندازه عملش تو اون دنیا برداشت میکنه)

ولی یادتون باشه شما همین دیشب گفتید که قران رو قبول دارید53258zu2qvp1d9v

.............
یا علی
چشم پوریا جانKhansariha (8)

317317317317ســـــــــــــــــــــــــلاااااااااااااااااااااااااااااااامممممممممممممممممممممم ممنونم از اقا پوریا و اقا علیرضا
بـــــــابت تبریک
ایشالا لیاقتش رو داشته بـــــــــــــــــــاشممممم
ممنونممممممممممممم
317317317317317317317317
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

مدیر مدیرههههههههههههه 4fvfcja

براتون آرزوی موفّقیت می کنم الون خانم303

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان