عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام بچه ها Confetti وقتتون به خیر...یه سوالی....
من فرق رشته های کاردانی رو با کارشناسی نفهمیدم. Hanghead

فقط شنیدم میگن کنکور کاردانی به کارشناسی رو همه دانشگاه ها پذیرش دانشجو ندارن براش.
میشه اگر کسی میدونه یه توضیحی بده...؟؟؟

توی نت گشتم...ولی کم دستگیرم شد.
من اگر برم کاردانی معماری...
یا برم کارشناسی معماری...فقط تفاوتش توی یه کنکوره؟
همین؟؟؟

اگه میشه کامل توضیح بدید(اگر میدونید یا فهمیدید!) ....ممنون پیشاپیش  302
سلام اتفاقا من امروز از پسرعموم پرسیدم اینا کاردانیا 
میگفت کاردانی تا فوق دیپلم بیشتر نداره و برای لیسانس باید مجدد کنکور داد
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 10، 21:41)majid78 نوشته است: سلام اتفاقا من امروز از پسرعموم پرسیدم اینا کاردانیا 
میگفت کاردانی تا فوق دیپلم بیشتر نداره و برای لیسانس باید مجدد کنکور داد

سلام. ممنون که جواب دادین 53
بله....منم فقط همینو شنیدم. کامل نیست اطلاعم.
کاش کسی میدونست...
حتما شرایطی داره.
وگرنه چرا یه عده میرن کاردانی؟
کارشناسی که بهتره!
همین که دوسال بعدش نیاز نیست دوباره کنکور بدی خودش کلیه!

سرچ کردم برای پذیرش دانشجو های کاردانی....چیز خاصی نیاورد. فقط تبلیغ میاره از مشاوره ها و...

کسی میدونست لطفا بگه.
 سپاس شده توسط
میپرسم بهتون میگم
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 10، 21:17)زفیر نوشته است: سلام بچه ها Confetti وقتتون به خیر...یه سوالی....

فقط شنیدم میگن کنکور کاردانی به کارشناسی رو همه دانشگاه ها پذیرش دانشجو ندارن براش.

همین؟؟؟

سلام، کاردانی همون فوق دیپلم هست و کارشناسی هم که لیسانس!
اونایی که تو دبیرستان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش میرن حتماً باید اول کاردانی بگیرن بعدش اگه کارشناسی بخوان دوباره باید کنکور بدن.
کسانی هم که رشته های نظری (تجربی/ریاضی/انسانی) هستن میتونن مستقیم کارشناسی قبول شن یا کاردانی.
بستگی به رتبه، رشته مورد علاقه، شهر مورد نظر و ... داره که طرف میتونه کارشناسی یا کاردانی قبول بشه.
اگر کاردانی رفت بعدش واسه کارشناسی باید دوباره امتحان بده که امتحانشم با همین بچه های فنی و حرفه ای که کاردانی گرفتن هست 1
------------
در نهایت بهتره کسی که نظری هست بره کارشناسی؛ اگه ناچار بود کاردانی بره باید تلاش بیشتری تو دانشگاه کنه چون بعدش کنکورش سخته و رقابت با بچه های فنی و حرفه ای سخت است. شاید تو دروس پایه و عمومی از بچه های فنی و حرفه ای قوی تر باشه ولی احتمال داره تو تخصصی ها کم بیاره.
کسی هم که اول کاردانی میگیره بعدش کارشناسی تعداد واحدهای بیشتری رو باید نسبت به کسی که مستقیم کارشناسی میگیره پاس کنه...
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 10، 22:50)دیوار نوشته است:
(1397 مرداد 10، 21:17)زفیر نوشته است: سلام بچه ها Confetti وقتتون به خیر...یه سوالی....

همین؟؟؟

اونایی که تو دبیرستان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش میرن حتماً باید اول کاردانی بگیرن بعدش اگه کارشناسی بخوان دوباره باید کنکور بدن.
کسانی هم که رشته های نظری (تجربی/ریاضی/انسانی) هستن میتونن مستقیم کارشناسی قبول شن یا کاردانی.
بستگی به رتبه، رشته مورد علاقه، شهر مورد نظر و ... داره که طرف میتونه کارشناسی یا کاردانی قبول بشه.
اگر کاردانی رفت بعدش واسه کارشناسی باید دوباره امتحان بده که امتحانشم با همین بچه های فنی و حرفه ای که کاردانی گرفتن هست 1
------------
در نهایت بهتره کسی که نظری هست بره کارشناسی؛ اگه ناچار بود کاردانی بره باید تلاش بیشتری تو دانشگاه کنه چون بعدش کنکورش سخته و رقابت با بچه های فنی و حرفه ای سخت است. شاید تو دروس پایه و عمومی از بچه های فنی و حرفه ای قوی تر باشه ولی احتمال داره تو تخصصی ها کم بیاره.
کسی هم که اول کاردانی میگیره بعدش کارشناسی تعداد واحدهای بیشتری رو باید نسبت به کسی که مستقیم کارشناسی میگیره پاس کنه...

سلام. خیلی ممنون جواب دادین. 53

ولی خوبی هم داره....اگرکاردانی بریم چون معمولا افرادی که از نظری میخوان انتخاب رشته کنن یه راست کارشناسی میرن. پس احتمال قبولیمون بیشتر باشه فکر کنم. البته هنوز دقیق مطلع نیستم. بازم باید پرسید.
اقای دیوار...شما رشته خاصی میخونید؟

53
یه سوالی. بچه ها ...توی دانشگاه چیزی یاد ادم میدن؟؟ Hanghead Gigglesmile ( برای این میگم که بعضی جاها نوشته پیش زمینه میخواد یه سری رشته ها ...مثلا من کامپیوتر رو به نحو ژنتیکی 4chsmu1 یادگرفتم. از ریزه کاری هاش  هم خبر ندارم.(اصلا فرض کنید صفر!)...مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر رفتن با این اوصاف خودکوشی محسوب میشه؟!)

پ.ن:اگر کسی از بچه های کانون بیوتکنولوژی(زیست فناوری) یا حقوق یا روانشناسی میخونه لطفا از بازارکارش و سختی رشته اش بگه(جاهایی که نزدیک بوده اشک خودتون و هم رشته ای هاتون در بیاد!! وحتی بیشتر)...خیر ببینید الهی!!! 49-2 .
 سپاس شده توسط
عجب شلوغ شده شبانه1کاش تو تاپیک های درس و کنکور و اینا بحث میکردین Hanghead
البته جسارتی نباشه شماها همه تاج سرین1
ی سوالی داشتم :میشه کسیی بیاد و آهنگ آنلاین گذاشتن و یادم بده؟؟؟از هومن هایی کآقا آرمین گذاشته بودن ..اصلا یاد نمیگیرم..و نیازه ک بلد باشم1
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 10، 23:46)atrisa نوشته است: عجب شلوغ شده شبانه1

سلام. اره دیگه.......
خدارو شکر..

اتریسا جانم....ببینید. اخه اونجا سال تا ماه کسی سر نمیزنه....بعد مهلت انتخاب رشته ام چند روز بیشتر نیس.
از طرفی بیشتر بچه هایی که تجربه دارن و دانشگاه رفتن و اطلاعاتی میتونن بدن هم اینجا میان که شبیه چت رومه.
اونجا ولی............

دریغ از یه باد!
انسان که بماند...!!  Hanghead 4chsmu1
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 10، 23:43)زفیر نوشته است:
(1397 مرداد 10، 22:50)دیوار نوشته است:

همین؟؟؟

------------

سلام. خیلی ممنون جواب دادین. 53

ولی خوبی هم داره....اگرکاردانی بریم چون معمولا افرادی که از نظری میخوان انتخاب رشته کنن یه راست کارشناسی میرن. پس احتمال قبولیمون بیشتر باشه فکر کنم. البته هنوز دقیق مطلع نیستم. بازم باید پرسید.
اقای دیوار...شما رشته خاصی میخونید؟

53
یه سوالی. بچه ها ...توی دانشگاه چیزی یاد ادم میدن؟؟ Hanghead Gigglesmile ( برای این میگم که بعضی جاها نوشته پیش زمینه میخواد یه سری رشته ها ...مثلا من کامپیوتر رو به نحو ژنتیکی 4chsmu1 یادگرفتم. از ریزه کاری هاش  هم خبر ندارم.(اصلا فرض کنید صفر!)...مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر رفتن با این اوصاف خودکوشی محسوب میشه؟!)

پ.ن:اگر کسی از بچه های کانون بیوتکنولوژی(زیست فناوری) یا حقوق یا روانشناسی میخونه لطفا از بازارکارش و سختی رشته اش بگه(جاهایی که نزدیک بوده اشک خودتون و هم رشته ای هاتون در بیاد!! وحتی بیشتر)...خیر ببینید الهی!!! 49-2 .

آره؛ درصد قبولی کاردانی معمولاً بیشتره؛ ولی تا بخودت بیای چشم بهم بزنی باید کنکور کارشناسی بدی دوباره که سختی های خودشو داره؛
من نرم افزار خوندم...
----------
دانشگاه هم با بازار کار فاصله زیادی داره؛
کسی که میخواد  با سواد باشه و بهتر بگم تخصص داشته باشه تو رشتش صرفا نباید دانشگاه بره، اللخصوص الان که اینترنت پره از کلیپ های آموزشی و همچنین کلیپ های دانشگاه های تاپ. هر چند مزیت هایی داره ولی نمی ارزه آدم زیاد خودشو درگیر کنه...
از نظر من الان دانشگاه فقط بدرد این میخوره که آدم قصد داشته باشه بعدش مهاجرت کنه 1
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 11، 0:04)دیوار نوشته است: آره؛ درصد قبولی کاردانی معمولاً بیشتره؛ ولی تا بخودت بیای چشم بهم بزنی باید کنکور کارشناسی بدی دوباره که سختی های خودشو داره؛
من نرم افزار خوندم...
----------
کسی که میخواد  با سواد باشه و بهتر بگم تخصص داشته باشه تو رشتش صرفا نباید دانشگاه بره، اللخصوص الان که اینترنت پره از کلیپ های آموزشی و همچنین کلیپ های دانشگاه های تاپ. هر چند مزیت هایی داره ولی نمی ارزه آدم زیاد خودشو درگیر کنه...
از نظر من الان دانشگاه فقط بدرد این میخوره که آدم قصد داشته باشه بعدش مهاجرت کنه 1

من از یه خانمی که دکتری روانشناسی میخوند(یا شایدم گرفته بود) پرسیدم. گفت بدی دانشجو های حالا اینکه صبر میکنن درسشون تموم شه ،بعدش میرن پی کار کردن.....و بعدم با مدرک دکتری هر کاری رو قبول نمیکنن.(حق هم دارن! )
درحالی که وقتی اول کار بودن....استاد هاشون میتونسن  براشون کار پیدا کنن.
حتی شده مجانی 
خوشون اولش که مدرکشون پایین بوده حاضرن کار هایی رو بکنن که دکتری ها قبول نمیکنن....چون به قول شما کار سخت گیر میاد و هم اینکه تجربه داشتن بعدها برای کار کردن میتونه به عنوان یه اپشن به نفعمون باشه.....
 بعد کم کم که پیش رفت هم به مرور تجربه پیدا کردیم و اطلاعاتمون به یه سری اطلاعات و کاغذ محدود نشده...هم شناخته شدیم(ایشالا که به خوبی بشناسنمون!!! 4chsmu1 Hanghead ).
و در نهایت الان که دکتری گرفته میگه که عمرا مجانی کار نمیکنم! Gigglesmile

نه...از الان فکر نمیکنم درموردش..حتی تا حدودی مخالف هم هستم!. گیرم که یه روزی هم بخوام مهاجرت کنم(برای تحصیل، موقتا)....بازم نمیشه روش حسابی باز کرد. چون فکر میکنم این فکر باعث بشه توی محیطی که هستم نتونم صد در صد خودمو استفاده کنم...همش امید داری بری بلکه اونجا بتونی صد در صدتو به کار بذاری.
میگن چون که صد امد نود هم پیش ماس...جریانش همینه.
نمیدونم....ولی اینی که همه میخوان برن یکم عجیبه. احتمال موفق شدن اون ور فکر میکنم 50 درصد باشه.زبان دیگه...مردم دیگه...شرایط دیگه...همه چی رو بفروشی و بری....فکر میکنم اونایی که چنین ریسکی میکنن باید ادمای شجاعی باشن.
این شجاعت چه بسا این طرف بیشتر هم به کارشون بیاد.اگر بتونن این ریسک پذیری بالا رو داشته باشن.
از طرفی.....
اگه همه برن اون ور....کی بمونه این ور؟ Hanghead 4chsmu1 
مردم خودمون چی میشن؟ 
به قول خودتون: بمان برای ساختن! نساز برای ماندن 317

وارد شدن به مهندسی کامپیوتر ، نیاز به پیش زمینه و مهارتی داشت؟

درمورد سختی رشته تون...اگر وقت داشتید چیز های مهم رو بگید. 
سپاس 53
 سپاس شده توسط
سلام  [تصویر:  53.gif] 
بچه ها من تا چند روزاحتمالا  موقعیت اعلام وضعیت نداشته باشم

مواظب خودتون باشید...

چیه؟ 22 خوشحال شدی؟  [تصویر:  22.gif] [تصویر:  22.gif] [تصویر:  22.gif] [تصویر:  22.gif]  [تصویر:  45.gif] 

برمیگردم به زودی  [تصویر:  khansariha%20(129).gif]   [تصویر:  4.gif] [تصویر:  24.gif] [تصویر:  4fvfcja.gif] [تصویر:  4fvfcja.gif] 
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 11، 0:25)زفیر نوشته است:
(1397 مرداد 11، 0:04)دیوار نوشته است: آره؛ درصد قبولی کاردانی معمولاً بیشتره؛ ولی تا بخودت بیای چشم بهم بزنی باید کنکور کارشناسی بدی دوباره که سختی های خودشو داره؛
من نرم افزار خوندم...
----------

من از یه خانمی که دکتری روانشناسی میخوند(یا شایدم گرفته بود) پرسیدم. گفت بدی دانشجو های حالا اینکه صبر میکنن درسشون تموم شه ،بعدش میرن پی کار کردن.....و بعدم با مدرک دکتری هر کاری رو قبول نمیکنن.(حق هم دارن! )
درحالی که وقتی اول کار بودن....استاد هاشون میتونسن  براشون کار پیدا کنن.
حتی شده مجانی 
خوشون اولش که مدرکشون پایین بوده حاضرن کار هایی رو بکنن که دکتری ها قبول نمیکنن....چون به قول شما کار سخت گیر میاد و هم اینکه تجربه داشتن بعدها برای کار کردن میتونه به عنوان یه اپشن به نفعمون باشه.....
 بعد کم کم که پیش رفت هم به مرور تجربه پیدا کردیم و اطلاعاتمون به یه سری اطلاعات و کاغذ محدود نشده...هم شناخته شدیم(ایشالا که به خوبی بشناسنمون!!! 4chsmu1 Hanghead ).
و در نهایت الان که دکتری گرفته میگه که عمرا مجانی کار نمیکنم! Gigglesmile

نه...از الان فکر نمیکنم درموردش..حتی تا حدودی مخالف هم هستم!. گیرم که یه روزی هم بخوام مهاجرت کنم(برای تحصیل، موقتا)....بازم نمیشه روش حسابی باز کرد. چون فکر میکنم این فکر باعث بشه توی محیطی که هستم نتونم صد در صد خودمو استفاده کنم...همش امید داری بری بلکه اونجا بتونی صد در صدتو به کار بذاری.
میگن چون که صد امد نود هم پیش ماس...جریانش همینه.
نمیدونم....ولی اینی که همه میخوان برن یکم عجیبه. احتمال موفق شدن اون ور فکر میکنم 50 درصد باشه.زبان دیگه...مردم دیگه...شرایط دیگه...همه چی رو بفروشی و بری....فکر میکنم اونایی که چنین ریسکی میکنن باید ادمای شجاعی باشن.
این شجاعت چه بسا این طرف بیشتر هم به کارشون بیاد.اگر بتونن این ریسک پذیری بالا رو داشته باشن.
از طرفی.....
اگه همه برن اون ور....کی بمونه این ور؟ Hanghead 4chsmu1 
مردم خودمون چی میشن؟ 
به قول خودتون: بمان برای ساختن! نساز برای ماندن 317

وارد شدن به مهندسی کامپیوتر ، نیاز به پیش زمینه و مهارتی داشت؟

درمورد سختی رشته تون...اگر وقت داشتید چیز های مهم رو بگید. 
سپاس 53

خو نظرتون تقریبا شبیه همون چیزی که مد نظرم هست؛ منتها شما یه جور دیگه بیان کردین.
میگین آدم باید موقع تحصیل و دانشجو بودن بره کارم کنه که تو زمینه همون رشته اش باشه ومهارت و تخصص کسب کنه و  ...
حالا من میگم: کسی که میخواد بره تو بازار کار کنه دیگه چه نیازی داره بره دانشگاه ؟ (اللخصوص که با بازار کار و مهارت این همه فاصله داره) 4chsmu1
دانشگاه بعد از گذشت یه دوره یه مدرک به آدم میدن که دقیقا شبیه به گواهینامه میمونه؛ کسی که گواهینامه داره دلیل نمیشه که راننده خوبی هست و همچنین کسی که گواهینامه نداره دلیل نمیشه که راننده ضعیفی هست 1 گواهینامه صرفا یه مدرکه که برخی جاها بکار میاد... 
من حالا از دیدگاه خودم و رشته ای که خوندم به ماجرا نگاه میکنم (از سایر رشته ها اطلاع دقیقی ندارم)..
خو حالا کسی که هدفش از دانشگاه رفتن شرکت در آزمون ها و کارهای دولتی و جاهایی که به مدرک نیاز دارن هست بحثش جدا هست.
اما کسی که هدفش تخصص در رشته خودش و کار کردن واسه خودش و جاهایی که به مدرک بهایی نمیدن هست دیگه چه نیازی داره بره دانشگاه که بخواد این همه واحد که یه سری اش هم بدرد نخور هستن رو پاس کنه و وقتش رو اونجا تلف کنه؟
میره آموزش های تخصصی (چه مجازی و چه حضوری) میبینه و زمان و هزینه اش رو اونجا سرمایه گذاری میکنه..
اگه هدفش از درس خوندن اینه که بعدش بره سر کار و به اصطلاح بتونه پول در بیاره و ... راه دوم راحتتر میتونه به کار و همچنین پول برسه.
-------------
من دیدم کسی رو که دیپلم کامپیوتر (یا اصلا یه رشته دیگه) بوده که چهار تا چیز از کامپیوتر نظیر اسمبل کردن (سرهم کردن تجهیزات تو کیس) بلد بوده و یه مغازه چند متری زده اوضاعش از کسی که به ظاهر دانشگاه رفته و کارشناسی کامپیوتر گرفته بهتر بوده.. و جالب ترش که همین مهندس به اصطلاح کامپیوتر همون اسمبل کردن کامپیوتر هم بلد نیست...  
4chsmu1
حالا این از دید عمومیش بود؛ تخصصی بخوایم نگاه کنیم هستن کسایی که الان خدا تومن سر امور کامپیوتری (نظیر کارهای گرافیکی؛ برنامه نویسی های مختلف؛ شبکه و ... ) در میارن در حالی که رشته شون اصلا ربطی به کامپیوتر نداشت و چون علاقه به کامپیوتر داشتن رفتن دنبالش و مهارت کسب کردن (بدون اینکه تو دانشگاه چیزی در مورد این رشته خونده باشن  4chsmu1 )
-----------
در نهایت تو هر رشته ای (اللخصوص کامپیوتر) اگه مهارت و پیش زمینه ای داشته باشید خیلی میتونه به کمکتون بیاد و میشه گفت که یه پله بالاترین نسبت به بقیه ...
و همچنین اگر این رشته رو دوست داشتین و واردش شدین تحقیق کنید و پی اش رو بگیرین و ببینین که به کدوم قسمتش علاقه و استعداد دارین و سعی کنین تو همون زمینه رشد کنید.
به قول گفتنی مثله یه چاه عمیق بشین نه یه اقیانوس سطحی!
 سپاس شده توسط
سلام به همگی دوستان 53
دلم برای همه شما سروران گرامی تنگ شده بود
چه خبر ؟
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
از بس که دوستت دارم فکر می‏ کنم دیگر هیچ دوست داشتنی همرنگ دوست داشتن‏ های من نیست...! تو معنی تمام رنگ ‏های دنیایی... #علیرضا_اسفندیاری
(تصویر نمیدونم چندم!)
[تصویر:  500x617_1533128562485223.jpg]

پ ن:آقای ضربتی خوش اومدین..حال و هوای امتحان و کنکوره این روزها تو کانون و موفقیت دوستان در گرفتن ستاره و اینم یادم نره :نماز شب1
 پن 2:اسمش از قرار باقلا قاتوق هستش1من اولین باره میبینمش..
 سپاس شده توسط
(1397 مرداد 12، 16:47)atrisa نوشته است: از بس که دوستت دارم فکر می‏ کنم دیگر هیچ دوست داشتنی همرنگ دوست داشتن‏ های من نیست...! تو معنی تمام رنگ ‏های دنیایی... #علیرضا_اسفندیاری
(تصویر نمیدونم چندم!)
[تصویر:  500x617_1533128562485223.jpg]

پ ن:آقای ضربتی خوش اومدین..حال و هوای امتحان و کنکوره این روزها تو کانون و موفقیت دوستان در گرفتن ستاره و اینم یادم نره :نماز شب1
 پن 2:اسمش از قرار باقلا قاتوق هستش1من اولین باره میبینمش..

بله؛ باقلا قاتوق هست یکی از غذاهای محلی معروف ما که دیگران بهش باقلا خورشت هم میگن ولی ما همون باقلا قاتوق میگیم 1
اما اکثر ما و دور و بریهامون تخم مرغ رو توش میشکنیم تا پخته و سفت بشه؛ نه بدین صورت که نیمرو کنیم روش بذاریم! 1
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان