عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

نقل قول: 1⃣ ما حجاب‌اجباری نداریم، حجاب الزامی داریم. تفاوتش چیست؟
سفسطه در حد تیم ملی Khansariha (13)
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
 سپاس شده توسط
سلام بچه ها
فکر میکنم بهتر باشه بحثهای فکریمون رو که البته ارزشمند هست و مایه افتخاره که اهل فکر و تحقیق هستیم، در تاپیک مربوطه اش، مثلا میز گرد ادامه بدیم ..

خدا به همه ما توفیق فهم و عمل به چیزی که خودش میپسنده و راضی هست عنایت کنه

میز گرد
تاپیک حجاب
خیلی خوشحالم که هممون سالمیم(خداراشکر)
فقط همین
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]
عجب مسابقات بی سابقه‌ای. احسنت بر خانم زینبی.
سلام
روش فهمیدن ساعت بازدید افراد پنهان بزارم اشکال نداره؟
یه ترفنده البته شاید هم بلد باشین  128fs318181 
به هر حال بعد این ترفند به را حتی میشه تشخیص داد.
چیکارکنم؟
سلام اقا عرفان...
منکه بلدم 4chsmu1 

فکر کنم اینجا پنهان کردن اخرین انلاینی و همچنین بازدید پروفایل ها .. فرمالیته باشه..
طبق تحقیقات من.. اکثر بچه ها به دوتاش دسترسی دارن 4chsmu1 
من اینو ازمایش کردم... وقتی رو پروفایل یکی بازدید میزنم.. اونم میاد پروفایل من.. و همه میبینن کیا اومدن تو پروفایلشون 4chsmu1
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
نقل قول: خوش خط های کانون مسابقه ی بهترین دست خط برای شماست 

حیف که یکم این مسابقه رو دیر دیدم... Swear1
وگرنه میومدم با اقا ارمین رقابت میکردم.. 4chsmu1
ولی خب ... باید برم 302
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
(1399 مرداد 18، 9:27)Aurora نوشته است: سلام اقا عرفان...
منکه بلدم 4chsmu1 

فکر کنم اینجا پنهان کردن اخرین انلاینی و همچنین بازدید پروفایل ها .. فرمالیته باشه..
طبق تحقیقات من.. اکثر بچه ها به دوتاش دسترسی دارن 4chsmu1 
من اینو ازمایش کردم... وقتی رو پروفایل یکی بازدید میزنم.. اونم میاد پروفایل من.. و همه میبینن کیا اومدن تو پروفایلشون 4chsmu1

درسته ولی خوب نیست
دقیق نمیشه گفت چه موقع بازدید کرده 53258zu2qvp1d9v
 شما ها چندسال توکانون هستید ترفندهاش یادنگرفتید 4chsmu1
سلام
باز هم احساس میکنم کانون منجمد شده 53258zu2qvp1d9v  مثل گذشته نیست
شهید مدافع حرم احمد محمد مشلب از اهالی شهر نبطیه لبنان بود که در دفاع از حرم بانوی صبر به شهادت رسید.

[تصویر:  359689_941.jpg]
[تصویر:  359690_508.jpg]
[تصویر:  359691_536.jpg]
درتصویر مشاهده میکنید ایشون بی ام دبلیو داره و امارتشونو میبینید  
و اصلا چنین فکری نمیره که بخواطر پول رفته باشه Shy  
سنی هم نداره 128fs318181 
قیافه باهالی هم داره  شبیه خودمه 53258zu2qvp1d9v بعدا شاید بیشتر  از این شهید گفتم
يكشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۵، ۰۲:۲۷ ب.ظ
[تصویر:  %D9%85%D8%B4%D9%84%D8%A8_300x209.jpg]

شهیداحمد محمد مشلب
اسم جهادی:غریب طوس
اسم مادر:سلام بدرالدین
شهرستان:نبطیه محله ی السرای سکونت میگزید
سن او ۲۱سال وتاریخ تولدش:۱۹۹۵/۸/۳۱میلادی
تاریخ شهادتش:۲۰۱۶/۲/۲۹
که باتوجه به تاریخ هجری قمری ۱۹ جمادی الاول۱۴۳۷
محل شهادتش:تل حمام روستایی در جنوب حلب
درجه علمی اش :فارغ التحصیل هنرستان امجاد است 
نفرهفتم درلبنان ورشته اش تکنولوژی اطلاعات (انفورماتیک)است
آرامگاهش:محل شهدای شهر نبطیه است
شهید احمد محمد مشلب از دوران کودکی با عشق به اهل بیت در خانواده اش که منشأ این عشق به اهل بیت از آن هاست وبابخشندگی ومحبت تربیت شد وخوگرفت
در راه اسلام ناب محمدی گام برداشت واز نو نهالان تابزرگان را با حضرت مهدی (عج)آشنا کرد.
وصیت ایشان به تمام زنان این است که:عبا (چادر)است او می گوید عبا مدل است و اولین زنی که صاحب عبای زنانه است حضرت زینب(س)بود
او اینگونه بود وهمیشه عبا روی سرش قرار داشت ولی حجابی که الان میکنیم وچیزهایی غیرمعلوم است
مهم ترین مسئله این است که دختران وزنان حجاب خود را حفظ کنند.
ودختری که بیرون می آید وبه صورت عادی وبدون زینت در برابر دیدگان مردم برود و نگاه هایش 
را به زمین بدوزد واحترام حجاب وعبایش را نگه دارد.
از وصیت هایش این است که :خدا توراکمک کند ای امام زمان! ماانتظار او را نمیکشیم او انتظار مارا میکشد  ووقتی خودمان را درست کنیم واصلاح کنیم بعد ساعاتی ظهور می کند.
میگویند مردم به خاطر 500دلار  به احزاب و به خاطر بیکاری وجهالت می گرایند درحالی که شهیداحمد مَشلب نفرهفتم لبنان در رشته ی تکنولوژی است وچیزی از نیازهای دنیا را احتیاج نداشت وهمه چیز در اختیار داشت وهرچیزی که میخواست در اختیار داشت و چیزی که او را به سوریه کشاند کرامت وغیرتش بود که در بسیاری از دنیا آن را نمیبینیم.
(1399 مرداد 15، 16:09)،رهگذر، نوشته است:
نقل قول: نگاه تبعیضی جنسیتی نداشته باشیم لطفا...این گناه بزرگی هست

دوست عزیز بنده از خودم حرفی نزدم

حرفام همش نقل قول بود حدیث ائمه بود و آیه قرآن هم داریم...

به هرحال در اسلام علاوه بر اینکه خانوم ها باید حجاب داشته باشن آقایان هم باید مراعات کنن و این نگاه دو طرفه هست...

و اینکه شما میگید این حجاب نیست این محدودیت هست حضرت فاطمه زهرا یعنی محجبه بودن اشتباه میکردن و...

نمیدونم مشکل شما با اسلام چیه،، چون بنده اصلا هیچ حرفی از خودم نزدم برای تمام حرفام دلیل و مدرک اسلامی وجود داره

اسلام گفته زنان باید حجاب داشته باشند حالا چادر، مانتو و... فقط باید پوشیده باشن آقا هم نباید چشم چرانی کنی و... ولی شما میگید به این محدودیت و نگاه جنسی!! این نگاه دو طرفه هست.

البته به بنده مربوط نیست

موفق باشید.

( خواهشا اگه کسی با حجاب مشکل داره منو تک نکنه چون بنده اجبار نکردم کسی حجابشو رعایت کنه هر کسی مختاره و اینو اسلام گفته... )

آیه قرآن
لا اِکْراهَ فِی الدّین : در دین اجباری نیست

دین فقط برای آرامش و آسایش خوده مردم بوجود اومده و بس... مردم اختیار دارن هرطور راحتن رفتار کنن

حجاب فقط برای اینکه برای به خانوما ارزش قائل شده بوجود اومده ولی درش اجباری نیست،

هر کسی اعتقادی داره یکی به بهشت و جهنم یکی به حجاب یکی به بی حجابی،، یکی خدا و قیامت و قبول داره ویکی میگه انسان فانی هست و...

به هر حال خودتون مختارید و عقل دارید تا بتونید راه درستو از غلط تشخیص بدید

والسلام.

دوست عزیز من با اسلام مشکلی ندارم 
اما دلیل نمیشه به کسی که محجبه هست بگیم انسان خوب و به کسی که حجاب نداره بگیم هرزه و الفاظ بد..
همچنین مردی که فلان پوشش رو داره انسان درست و مردی که فلان پوشش رو داره لات و لاابالی بگیم و فقط از روی پوشش قضاوت کنیم حجاب فقط مانتو و چادر نیست 
البته قبول دارم که هم زن و هم مرد باید پوششی مناسب داشته باشن پوششی نباشه که باعث جلب نظر بشه حالا با مانتو و روسری و یا بدون اینها 
خدا مرد رو تو یه ساختاری خدا آفریده و زن رو تو یه ساختاری و مکمل هم هستن اینا
دلیل نمیشه که به خاطر فرم ظاهری زن که نتیجه تفکر و اراده و حکمت الهی آفریده شده بهش بگیم تو باید کاملا داخل یه پوشش باشی تا من تحریک نشم
خیلی حرف ها هست که میشه زد اما نمیخوام حرفی بزنم که باعث رنجش هم مسیر و ناراحتی در فضای کانون بشه
با اسلام زندگی تان عاقبت به خیر شود اما خواهشا به اسلام راستین ایمان بیاوریم درگیر آیه ها و حدیث ها نباشیم و از آن ها برای اثبات یک روش نادرست استفاده نکنیم
هممون مختاریم و عقل داریم تا روش زندگیمان را انتخاب کنیم
و اقای رهگذر خدای نکرده مصداق حرف من شما نیستین و اینکه پست شمارو نقل قول کردم چون شما این مطلب رو نوشته بودین وگرنه من با کسی مشکلی ندارم و فقط نظرم رو گفتم
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
(1399 مرداد 15، 20:59)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: سلام

اما با کمال احترام با نظر هادی هم موافق نیستم.
این یک حقیقت علمی هست که زن ها و مرد ها متفاوت هستند.
مرد ها چندین برابر زن ها با دیدن تحریک می شن. به همون نسبت هم باید پوششون متفاوت باشه.
و این به معنای این نیست که شما مجبور باشی که پیراهن توی شلوار بندازی و چه و چه
می تونی شیک بپوشی، اون جوری که دوست داری بپوشی، مد روز بپوشی، اما چیزی نپوشی که جنس مخالف (وحتی موافق) رو تحریک کنی.
و باید مراقب این باشی.
سلام داداش عاشق
ممنونم از شما
منم دقیقا همینو میگم مرد درسته که تحریک پذیریش خیلی بیشتر از زن هست ولی میل جنسی زن به مراتب قوی تر از مرد هست
این بحث به کنار من منظورم همین بود  چادر و پوشاندن همه جای بدن تنها روش حجاب نیست و این فقط برای کسی هست که به این سبک از پوشش معتقده و اینو باید فقط برای خودش نگه داره این انتخاب خودشه دیگه نباید اجبارا کسی که این پوشش نداره وادار به این کنه مرد هم همینطوره و نباید مسخره و توهین کنه به فردی با سایر پوشش ها، اما از طرفی زنی که مانتو پوشیده  یا نپوشیده حتی شاید شال و روسری هم نداره آزاد هم نیست که لباسی بپوشه تو اجتماع که بدن نما باشه  وباعث تحریک بشه چون هم به خودش هم به مرد آسیب رسونده، یه لباس معمول جامعه که مد روز هم باشه و زیبا و آراسته و مرد هم همینطور

نمیشه گفت که طرف مقابل چشمش رو کنترل کنه، من هر جور که دوست داشتم بپوشم، این استدلال خیلی غلطه.
نه هرجور که دوست داره نپوشه من اینو نمیگم پوششی متناسب با عرف جامعه انسانی باید داشته باشه و اون عکس های بالا یه پوشش معمولی است ولی گاهی بخاطر اعلام ضدیت با پوشش چادری پوششی انتخاب میشه که خانوم خودشم دوست نداره اما فقط نوعی اعلام مقاومت در برابر این حجاب هست که باعث میشه از اونور بوم بیافتن و نوعی عقده تو جامعه شده
امروز داشتم به این مسئله فکر می کردم.
توی داستان کرونا می گن همه باید ماسک بزنن، شما ممکنه ناقل باشی ولی ایمنی بدنت قوی باشه.
ممکنه این بیماری رو به ده نفر هم بدی و اونها هم هیچ چیشون نشه،
اما عده ای هم هستن که بیماری زمینه ای دارن و در برابر بیماری آسیب پذیر تر.
درسته که این افراد ضعیف تر باید ماسک بزنن، اما شما هم باید ماسک بزنید.

خیلی این ماسک زدن و حجاب شبیه به هم هستن. ماسک زدن سخته، توی گرما آدم عرق می کنه، آدم از ریخت و قیافه میافته.
اما برای پخش نشدن ویروس کرونا، همه باید ماسک بزنن.

برای پخش نشدن ویروس فساد و فحشا توی جامعه هم باید همه ماسک حجاب بزنن.
توی خونه ات راحت باش، اما توی عموم و جامعه باید ماسک بزنی. هر جنسی هم ماسک خودش رو داره.
عده ای هم بیماری روحی دارن، مثل ما گرفتار خ.ا و پ***ن هستن، توان ازدواج ندارن و ...
یه عده نه، قوی ترن.
اون قوی تر ها هم باید برای این ضعیف تر ها ماسک بزنن.
ولی داداش خیلی ببخشید به نظرم چادر و حجاب بسته  به هیچ عنوان جلو دار این ویروس فساد و فحشا نیست  چه بسیار فساد ها با همین پوشش انجام شده
 باید این فرهنگ جا بیافته که یک زن بدون چادر و حجاب متناسب عرف انسانی برابر هست در برابر یک زن محجبه چادری برای همدیگه عقده نشن و من مرد افسار شهوتم در کفم باشه بی بند و بار نباشم 
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط
(1399 مرداد 15، 22:13)*دختر پاک* نوشته است: شرمندم ببخشید

من فقط یه چیزی میخوام بگم
فقط در جواب آقا هادی
با نهایت احترام
واقعا برای من قابل احترام هستند
خیلی بیشتر از چیزی که بتونم بگم
سلام خانوم دختر پاک خیلی ممنونم از شما 
لطف دارین  303
یه چیز کلی بگم 
من فقط خواستم با گفتن این حرفم یه بحثی ایجاد بشه و به اشتباه شخصیت هارو قضاوت نکنیم
و اگر باعث ناراحتی شدم عذر میخوام جامعه در کنار عقاید مختلف باهم زیباست

اما جواب

نقل قول: ولی این حجاب نیست این محدودیته این ظلمه میدونم شاید خیلی ها مخالف باشن ولی این سخت گیری بر خانوم هاست که به زور بگیم باید این مدلی بپوشن 

میدونم احتمالا شما با این آدما در رفت و آمد بودین چون دقیقا عین اونا حرف میزنید
بگذارید منم به عنوان یه دختر که حجابم کامل هست حرف بزنم
تو خیابون چادر سرم نمیکنم ولی روسری امم عقب نمیبرم . آرایش هم نمیکنم . رفتارمم در مقابل یک پسر قاطع هست
الان در این شرایطی که افراد بد حجاب آزادی بیشتری دارند و آزادن 
من محدودم
من آزادی امو از دست دادم
وقتی وارد یک محیط میشی دقیقا باهات دعوا دارن که چرا حجابت کامله
حتی شاید دستشونم ببرن سمت روسری ات که اینو بکش عقب
باهام بد رفتار میشه
خیلی بد
میدونم درست برعکسش را تو اینستا دیدین
ولی برای من این اتفاقا افتاده
من آزادیمو از دست دادم
هر زمانی هر جایی از شهر نمیتونم قدم بگذارم
پس محدودیت فقط برای اون آدما نیست
من محدود شدم 

من با هردو سبک پوشش در ارتباطم و خیلی راحتم با هردو سبک و به عقیده و انتخاب هر دوشون احترام میذارم و هیچ وقت به یک زن محجبه نمیگم حجابتو بردار و به یک زن بدون چادر نمیگم حجاب چادری داشته باش من فقط مسول عقیده و انتخاب های خودمم
آرایش برای شماست برای خانوم هاست 
اما آرایش نه به هزار رنگ در اومدن  53258zu2qvp1d9v
این خیلی بده که شما با پوشش انتخابی خودتون در جامعه راحت نباشین ازاد نباشین
و این همش بخاطر اینه که به زور خواستیم هممون چادری و پوشیده باشیم و از اون طرف بام افتادیم و فضا طوری شده که چادری ها از بی چادر ها کینه دارند و بی چادر ها از چادری ها

نقل قول: بالایی  یه پوشش عادی هست براش اگه من باهاش افکارم مغشوش میشه مشکل از منه از ذهن منه از چشم منه که همه چی رو جنسی میبینه من باید خودمو کنترل کنم نه اون
پس چرا من آزادم هرمدلی دوست دارم بپوشم هرمدلی میخوام باشم ولی اون اجازه نداره ؟فقط من تحریک میشم؟اون تحریک نمیشه ؟دلش نمیخواد؟اونوقت باید منم کاملا گشاد بپوشم سرمو ببندم و پیراهن بندازم رو شلوارم...ایراد خودمو گردن دیگری نندازیم و نگاه تبعیضی جنسیتی نداشته باشیم لطفا...این گناه بزرگی هست

اما جواب کلی

آقا هادی من یه سوال دارم از شما
چرا رنگ برگ ها سبزه؟
خب رنگدانه ای داره که باعث میشه ما بهش نگاه کنیم رنگ سبز ببینیم
حالا چرا سبز
چرا رنگدانه اش قرمز نیست
خب برای اینکه ما که نیافریدیمش
ساخته ما نیست ساخته خدا است
هر جور دلش خواسته ساخته

الانم همینه
اینکه آقایون با دیدن بخشی از اعضای یک زن تحریک بشوند دست ما نیست
ما ساخته شده توسط خدا هستیم
این در ذات همه ما قرار داده شده که نسبت به جنس مخالف تحریک بشیم
هیچ فرقی نداره ذات آدم بیمار باشه یا نباشه
نمیتونین این را انکار کنید

بله درسته این در ذات همه ما انسان هاست که تحریک بشیم و لذت جنسی در همه ماست انکار نمیکنم اینو
اما این ساخته خدا رو اگه ما یک پوشش اصولی داشته باشیم مطمنا میتونیم آزاد هم باشیم اما انحراف جنسی هم نباشه و هم مرد و هم زن در آسایش کنار هم زندگی کنند
یکی اعتقاد داره با چادر اصولی تره و اونطوری می پوشه یکی به این اعتقاد نداره و جور دیگه میپوشه و جامعه به بودن این دو درکنار هم در نهایت احترام زیباست

در ضمن دیدگاه افرادی که تو خیابون اون مدلی لباس میپوشن را نمیدونین تا براتون بگم
این افراد حتی روی حرکاتشون
نفس کشیدنشون 
راه رفتنشون
حرف زدنشون فکر میکنن
چیکار کنم آقا پسری که تو خیابونه نسبت به من متوجه بشه

بگذارید واضح تر بگم
هممون فیلم پ دیدیم
رفتاها و نگاه هایی را دیدیم که فقط مخصوص اون فیلم ها و اون محیط 
چرا این افراد این رفتارا را وسط خیابون انجام میدهند
ذهن من بیمار است قبول
ولی چرا اون، این مدلی رفتار میکند؟
این افراد بحثشون جداست اینها کلا یه تفکر دیگه دارن منم با اینا مخالفم 
من فقط بحثم رو پوشش عرف بود یه پوشش معمولی بدون چادر و بدون خود نمایی

باز هم میگم شما نمیتونید تحریک یک مرد که با دیدن بخشی از اعضای یک زن به وجود میاد را انکار کنید 
و برعکسش
بله خیلی از آقایونم هستن که با پوشیدن لباس های خیلی تنگ، زدن عطرهایی که نباید، زدن حرف هایی که نباید باعث تحریک خانم ها میشوند

اگر اشتباه میگم بهم بگید302
کاملا درست می فرمایید
 یک راند دیگر مبارزه کن 
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 19 مهمان