عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اهمیت باور، تجسم خلاق

این تاپیک در مورد اهمیّت نقش "باور" و ایمان به هدف در رسیدن به هدف هست ....
.................................................

مستقیم برم سر نظر و تعریف خودم از این موضوع ، بقیه دوستان هم توی بحث ها و پست ها شرکت کنن و نظر بدن در باره موضوع این تاپیک و خود اینکه به نظر شما چقدر توی زندگی به جای راه های دیگه دنبال تقویت انگیزه و باور برای رسیدن به هدف بودین ؟

......................................................................................

.بهتره آدم توی زندگی برنامه هاش و عملکردش منعطف باشه ، اصلن خوب نیست زیاد قانون داشت ،

تا جایی که میشه "باید" (خودمم استفاده کردم ) "باید" ها رو کمشون کرد ،

سعی بشه آدم با استفاده از انگیزه و شناختی که پیدا میکنه ، با نیروی فکر و یا تقویت "باور" ،تلاش هایی کنه که میکنه رو به هدف برسونه ،

قانون ها نباید اجباری یا فرمایشی باشن ،

اینکه تو یه "باید" بذاری یا یه قانون بذاری ، و بخوای بدون اینکه در باره سود و اثرات مثبت اجرا کردنش فکر کنی ، و بدون این که باور سازی کنی و رویا هات رو تقویت کنی .. صرفا با یه "بشو" یا "باید" بخوای اون کار رو انجام بدی ، یا اصلن اجراش نمیکنی ، یا درست اجراش نمیکنی ، یا ضمن اجرا احساس زور و فشار زیادی میکنی ، همراه با خستگی ذهنی (اینها هم از علامت های دیگش بودن).. و ضعف اراده بیشتری پیدا میکنی ،

آدم با ارداه کسیه که کمتر و دیر تر تصمیم میگیره ، ولی چون تصمیمش کاملن بر اساس انگیزه ای درست ، به طیب خاطر ، و میل طبیعی خودش ، اگاهانه و با فکری سالم هست ، اون فکر رو عملی میکنه ،

آدم با اراده ، صد در صد قبل این که اراده کنه ، به انجامش "ایمان " داره

میشه گفت اصلن "اراده" برای انجام و اجرایی کردن "تصمیم" مطرح نیست ، بلکه "ایمان" اصل کار اجرا کردن تصمیمه ، ایمان به توانایی خودش و ایمان به هدفش .

[]
(1390 ارديبهشت 14، 21:19)مجتبی نوشته است: 4fvfcja

[b]

من بارها این چند سال که توی کانون بودم ، گفتن که واقعا و واقعا ،

اراده معنی نداره

تعریف اراده یعنی یه نفر چیزی بخواد و بشه و تویه فرایند بتونه بش برسه

به قول شاهد خان از "باید" به "است" رسید

اما ما توی این جا اشتباه میکنیم که فکر کنیم با باید و قانون میشه به است رسید

در صورتی که هر گز این طوری نیست

این پیام من رو تا آخر عمرتون توی ذهنتون باشه :

که فقط با باور و ایمان ، انگیزه میشه رسید ، و منطق فقط بدرد شکستن باور های غلط و مانع می خوره

بی اراده حتما بی انگیزه است و بی انگیزه هر چقدر تلاش کنه اراده ی چندانی نمیتونه جور کنه

به هرچیزی که خواستین برسین ،

همیشه اول باور های مزاحم و نمی تونم نمی تونم رو با منطق از بین ببرین
فکر های مانع رو از بین ببرین
هر چی فکر مزاحم کم بشه ایمان هم زیاد میشه ، هر جا چه کنم چه کنم باشه ، یعنی اونجا ایمان کمه

شما هرچی باور و ایمانتون به این که موفق میشین ، این که میتونین ، این که شدنیه ، این که میشه ، این که خدا کمک میکنه و این که خدا میخواد بیشتر بشه

اونوقت افکار مزاحم و وسواس ها و "باید " ها و "قانون " ها و "زور " ها کنار میره

حضرت علی : ضاد الفکر بالایمان

پس تا میتونین "باید" های زندگی و "باور" های زندگی رو کم کنین

تا میتونین باور های غلط و مزاحم رو بش******************************ن

و تا میتونین باور های خوب و مثبت برای کاری که میخوایین انجام بدین داشته باشین و روش کار کنین

اونوقت باایمان میشین ، بااراده ها حتما اراده اشون از ایمانشونه . !!

یا علی
[/b]
[b]
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
خوب حالا من یه سوال

من انگیزه دارم اما اراده ی انجامش ضعیفه !

یعنی میدونم که میتونم اما تنبلم.. میدونمم چرا چون من همیشه دقیقا 90 نتیجه گرفتم (نتیجه ای رو که خیلیا با تلاش خیلی زیاد به دست آوردن) سر همینم این تنبلی رو نخواستم که از بین ببرم

حالا من میخوام ارادم رو برای اینکه به دقیقه 90 نندازم کارم و بالا ببرم و اصلا بکوبم باران و یه ورژن جدید بسازم

من چجوری باید سبک این نوع زندگی رو عوض کنم ؟ 17
خوشا باران و وصف بی مثالش
جوابی که به نظرم میرسه اینه که نتیجه گرا بودنتون رو تغییر بدین.این طوری چه به نتیجه نرسین چه برسین ، این تلاشتون برای رسیدنه که تعیین کننده ی موفّقیت یا عدم موفّقیت شماست

تو روز قیامت هیچوقت به نتیجه ی صرف نمره نمیدن ، به تلاش و نیّت میدن

یعنی شما مثلا هدفت الهی باشه ، روزی 16 ساعت درست تلاش کنی و با تمام تواناییت سعی کنی ولی نتیجه ای تو دنیا به دست نیاری اجرت تو آخرت محفوظه
و ایضا اگه دقیقه 90 کار کنی و تو دنیا بهترین نتیجه ی ممکن رو بگیری ، تو آخرت اجر همون 1 دقیقه رو داری و اجرت با اونی که 16 ساعت تلاش کرده و نتیجه نگرفته قابل قیاس نیست

فَوَعِزَّتِكَ مَا أَجِدُ لِذُنُوبِی سِوَاكَ غَافِراً وَ لاَ أَرَى لِكَسْرِی غَیْرَكَ جَابِراً

به عزتت سوگند براى گناهانم جز تو آمرزنده اى نيابم و براى شکستگيم جز تو شکسته بندى نبينم
(بخشی از مناجات التّائبین مناجات خمس عشره)
انگیزه هاتو یادت بیار ، خودتو مجبور به کار کن
دوباره
....

بعد یه مدت خود به خود میبینی میری سراغ کارت

و البته یه جاهایی دوباره باید به انگیزه هات هم فکر کنی و این که داری بهشون نزدیک میشی، = > علاقه برای انجام کار، ادامه ی کار...
.
امیر حسین خان.. تا حالا اینجوری بهش نگاه نکرده بودم17 عجب...

تری .. فکر جالبیه..دعا کنید برام..دلم واقعا یه ورژن جدید از باران میخواد 1
خوشا باران و وصف بی مثالش
باور کردن خود یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است. اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید، موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود.

1. یک شعار برای خود انتخاب کنید و هر روز آنرا برای خودتان تکرار کنید.

2. یاد بگیرید که نظر شما تنها نظری است که اهمیت دارد. افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار بگذارید. فقط خودتان هستید که باید واقعیت زندگی را برای خود آشکار کنید.

3. در محل کار، مدرسه یا خانه نظرات خود را بیان کنید. وقتی در ارتباطات خود با دیگران مطیع و سلطه پذیر نباشید آنوقت به خود و نظراتتان اعتماد و اطمینان پیدا می کنید.

4. همه چیز را امتحان کنید حتی اگر ندایی در ذهنتان بگوید که ممکن نیست. حتی کوچکترین پیروزی ها می تواند به شما اعتبار ببخشد و باعث شود دفعه بعدی که با یک مشکل یا هدف روبه رو شدید بیشتر به خودتان اعتماد کنید.

5. رفتارهای دفاعی را کنار بگذارید. وقتی به خودتان می گویید که نمی توانید به یک هدف خاص در زندگیتان برسید، قبل ازاینکه حتی تلاشی کرده باشید اجازه می دهید که شکست بخورید. پس این رفتارها را کنار بگذارید و همیشه متضاد این را به خودتان دیکته کنید.

6. دور و برتان را با افرادی پر کنید که تحسینشان می کنید. وقتی با کسانی هستید که افراد موفقی هستند بیشتر می توانید خودتان را باور کنید. از این افراد کمک بخواهید تا به شما نشان دهند که چطور برای رسیدن به اهدافشان تلاش کرده اند.

7. برای خودتان هدف تعیین کنید. وقتی هدف داشته باشید کنترل در دستان شماست.

8. باید تشخیص دهید که چه موقع به هدفتان می رسید تا به بالا بردن اعتماد به نفستان کمک کند.

9. دلیل شکستتان را پیدا کنید. برای هر کسی پیش می آید که نتواند به هدفی دست پیدا کند اما اگر از شکست هایتان درس بگیرید احتمال موفقیتتان بیشتر می شود.

10. برای قضاوت درمورد موفقیتتان انتظارات واقع بینانه داشته باشید. قبل از اینکه برای دویدن آمادگی جسمانی لازم را پیدا نکرده باشید نباید از خودتان توقع داشته باشید که بتوانید 4 کیلومتر را بدوید.

11. به انتقادات گوش دهید اما اجازه ندهید متقاعدتان کند که کمتر از آن چیزی هستید که واقعا هستید. بعضی منتقدان برای بزرگ تر جلوه دادن خودشان دوست دارند شما را خرد کنند اما خیلی های دیگر هم هستند که توصیه های انتقادی بسیار خوب در اختیارتان می گذارند که به کمک آن می تواند خودتان را ارتقاء دهید.

12. وقت و انرژیتان را به دیگران اختصاص دهید. وقتی اینکار را می کنید، فیدبک مثبت از طرف مقابل دریافت می کنید و احترام آنها را به دست می آورید. با این روش خودتان هم کم کم احترام بیشتری برای خودتان قائل خواهید شد.

13. خودتان را باور کنید تا بهترین باشید.

نکات

· اجازه ندهید دیگران اعتماد به نفستان را پایین بیاورند.
· اگر کسی به شما گفت که فلان کار را نمی توانید بکنید، حرفش را باور نکنید.
· نقاط منفیتان را مثل هدف تیراندازی بدانید و تا می توانید به سمت آنها تیر شلیک کنید. این باعث می شود اعتماد به نفستان بالا رود.

هشدارها

· قبل از اینکه خودتان را باور کنید باید خودتان را بشناسید. باید بدانید که چه چیز برای شما بهتر عمل میکند.
· اگر می خواهید به خودتان ایمان پیدا کنید باید خوب با زیر و بم شخصیتتان آشنا شوید
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]

مثبت اندیش باشید

شما با کلام خود می توانید روند حوادث را تغییر دهید. آیا هیچوقت به این موضوع فکر کرده اید که ارادهٔ شما، تولید کننده افکارتان است نه اتفاقات روزمره؟ افکار و تصاویر ذهنی خود را کنترل کنید و اراده خود را بر آنها تحمیل کنید. هرگز اجازه ندهید فردی یا موضوعی افکار شما را دستخوش نوسان کند یا تصویر ذهنی نامطلوبی برای شما بسازد. به جای تصاویر درهم و منفی، تصاویری زیبا از ذهنتان بسازید آنگاه خواهید دید که ذهن شما چه پیشگوی قابلی است.

● آینده را تصاویر ذهنی انسان می سازد

وقتی به چیزی فکر می کنید، در واقع برایش کارت دعوت می فرستید. آیا هرگز برایتان پیش آمده که به دوستی که مدت ها از او بی خبر بوده اید فکر کنید و او ناگهان پس از سال ها، به شما تلفن بزند؟ آیا می دانید این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ فکر شما امواجی تولید می کند که باعث جذب ذهن و فکر دوست شما می شود و او با شما تماس می گیرد. در مورد آینده نیز همین قانون صدق می کند. وقتی شما شرایطی را برای آینده در نظر می گیرید و به آن فکر می کنید امکان وقوع آن را به طرز چشمگیری قطعی می کنید.

● تصاویر ذهنی شما، به سوی شما باز می گردند.

زندگی مانند آینه ای است که همیشه تصویر ذهن خودتان را منعکس می کند. افراد مثبت، مهربان، شاد و باگذشت، دنیا را مانند خودشان شاد و دلنشین می بینند و افراد منفی، غمگین، ناراضی و کینه جو تصاویر سخت و تاریکی در آن خواهند دید.

● همیشه انتظار بهترین رویدادها را داشته باشید

امیدوار باشید (امید، همان ایمان است) امید یکی از زیباترین وجوه ذهن شماست و ناامیدی بدترین جنبه آن است. هنگامی که از رویدادی ناامید می شوید در واقع درهای ارتباط خود را با خداوند می بندید، در حالی که وقتی به آینده امیدوارید و دعا می کنید، رحمت خداوند را به سوی خود می کشید.

اگر می خواهید در این آینه کروی، آنچه به سویتان می آید زیبا و شادی بخش باشد، همان طور بیندیشید.

اگر انتظارات منفی و بدبینانه داشته باشید به طرف بدبختی و اتفاقات نامطلوب خواهید رفت ولی اگر انتظار بهترین ها را داشته باشید و ذهن خود را مملو از تصاویر و اتفاقات مثبت و زیبا از آینده نمائید برای شما همان اتفاق مثبت رخ خواهد داد.

ناامیدی دیواری است محکم، که پشت آن یک پرتگاه است.

و امید جاده ای است روشن که به مقصود نهایی، منتهی می شود.

دربارهٔ آینده صحبت کنید. سعی کنید در استفاده از کلمات، آنهائی را انتخاب کنید که در آن علامتی از تحقق آرزوهای شما وجود داشته باشد. سعی کنید قالب های فکری نادرست کلمات منفی را درون خود ویران کنید و هنگام سخن گفتن از قدرت نفوذ کلام خود، نهایت بهره را ببرید. با کلمات امیدوار کننده، در خود شور و شوق ایجاد کنید. شما هم حتماً در اطراف خود به افرادی برخورد کرده اید که معروف به منفی بافی هستند؟ آیا هرگز دقت کرده اید که همین افراد تا چه میزان (نسبت به دیگران) بیشتر دچار بدشانسی و بد بیاری می شوند؟ فکر می کنید علت چیست؟

مسلماً علت این امر، منفی بافی درونی خود آنهاست. در گذشته وقتی قصد انجام کاری را داشتند می گفتند: نفوس بد نزنید یا نفوس خوب بزنید. این اصطلاح نیر دقیقاً به همین اصل باز می گردد که شما با کلام خود می توانید روند حوادث را به میل خودتان تغییر دهید.

[تصویر:  53.gif][تصویر:  3.gif][تصویر:  54.gif]*موفق باشید*[تصویر:  54.gif][تصویر:  3.gif][تصویر:  53.gif]
[تصویر:  11966327979550411256.jpg]

ای فرزند آدم.....

من به هر آنچه بگویم *باش* می شود.مرا در آنچه امر کرده ام اطاعت کن تا تورا

چنان قرار دهم که به هر چه بگویی *باش* بشود.

53برای ماندگاری رویایی جز پاکی نداشته باش53

[تصویر:  nasimhayat.png]    
[img=0x70]http://www.full-dl.com/wp-content/themes/sms-persia/css/images/nazar.gif[/img]
.
.
.
.
کانونمونو چشم نکنن..
امتحان کنید...

گاهی مشکلات بر سر ما می ریزند و گاه واقعا خسته و درمانده می شویم گویی هیچ امیدی نیست .

شاید برای بعضی ها که امتحان نکرده اند خیلی دور از واقعیت به نظر برسد اما توصیه می کنم حتما امتحان کنید .

یک جمله کاملا مثبت بسازید و آن را چندین بار در زمانی که حال خوشی ندارید تکرار کنید .

مثلا اگر دوران سختی را می گذرانید به خود بگویید :

روزهای خیلی خوبی در راه است و به زودی اوضاع من خیلی بهتر می شود .

نفس عمیق بکشید و جمله تاکیدی خود را چندین بار تکرار کنید .

کم کم حال شما با گفتن این جملات عوض می شود و بعد واقعا اوضاع شما بهبود می یابد چون اوضاع زندگی و محیط پیرامون ما شدیدا تحت تاثیر حال و روحیه ماست .

قبل از اینکه قضاوت کنید امتحان کنید .
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif] 
[تصویر:  ko4o_96670753446949498754.png]

یكی از عوامل مهم در قانون جذب نیروی خواستن است .

آیا برایتان پیش آمده كه تحت فشار یك موقعیت حساس یا یك اجبار خارجی ، كاری را به انجام برسانید كه در حالت عادی برایتان غیر ممكن می نمود ؟
داستانی هست كه جوانی نزد عارفی رفت و از او خواست خدا را نشانش دهد . عارف هم سر جوان را زیر آب كرد . جوان هر چه سعی كرد نتوانست خود را نجات بدهد و در لحظاتی كه داشت آخرین نفس ها را می زد عارف او را رها كرد .
بعد از اینكه جوان سر حال آمد عارف از او پرسید در لحظاتی كه داشتی نفسهای آخرت را می زدی طالب چه چیزی بودی ؟
جوان پاسخ داد "هوا" . هیچ چیز مگر هوا .

عارف گفت هروقت خدا را اینگونه طلب كردی او را خواهی یافت .
چه در طلب خدا باشیم چه یك رویا و هدف را دنبال كنیم نیروی عظیم "خواستن" می تواند ما را سریع تر و بهتر به هدفمان برساند .
اما اگر اجبار پشت سرمان نبود و یا به اصطلاح كارد به استخوانمان نرسیده باشد چه باید كنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معمولا تا وقتی كارد به استخوان نرسیده و ضرب العجل ما فرا نرسیده باشد نیروی عظیم خواستن آنگونه كه مد نظر است در ما بیدار نمی شود .
پس در شرایط معمولی كه ما پیگیر اهداف و رویاهایمان هستیم چگونه نیروی لازم برای جذب آنها را فراهم وریم ؟
در شرایط عادی كه تحت فشار نیستیم و اراده ما نیروی عظیم خود را رها نكرده باید نیروی ذهنی و درونی خود را بیدار كنیم تا این نیروی بزرگ انر‍‍‍‍‍‍‍‍ژی لازم برای جذب خواسته هایمان را فراهم كند .

اگر ذهن ما ضعیف و آشفته باشد امواجی كه در اثر تجسم خلاق به جهان هستی می فرستد چندان نیرومند نیستند كه بتوانند كاری انجام دهند .
باید اره خود را تیز كنیم . كار كردن با یك اره كند ما را به جایی نمی رساند .
ریلكسیشن و تكنیك های آرام كننده ذهن به آرامش درون ما كمك زیادی می كند و سپس مراقبه می تواند نیروهای درونی ما را افزایش دهد .
عامل دیگر در افزایش نیروی ذهن می تواند شناخت و آگاهی باشد . هر چه بیشتر آگاهی درونی كسب كنیم ذهنی قوی تر خواهیم داشت
[تصویر:  kitty-cat-smiley-027.gif]~~...ko0ochak basho0o ASHEgh ke ESHGH midanad ayin b0zo0org kardanat [email=r@A]r@A[/email]**!!!...~~

نحوه تکلم انسانها بیانگر نحوه تفکر آنهاست. مثبت بیندیشیم و مثبت بگوییم تا انرژی مثبت خود را به دیگران منتقل کنیم.

بگوییم

ازاینکه وقتتون رو در اختیارم گذاشتید ممنون “”"”"”"”"”" نگوییم ببخشید مزاحمتون شدم

طول میکشه تا یاد بگیری “”"”"”"”"”"”" نگوییم هیچ وقت یاد نمیگیری

مسئله دارم “”"”"”"”"” نگوییم مشکل دارم

مسئله رو خودم حل میکنم “”"”"”"”"”"”" نگوییم مسئله به تو ربطی نداره

شاد و پر انرژی باشید “”"”"”"”"”" نگوییم خسته نباشید

این کار را بعدا انجام میدهم “”"”"”"”"” نگوییم دچار یاس شدم

صد در صد خواهد شد “”"”"”"”"”" نگوییم ای کاش میشد

ان شا الله حتما موفق میشوی “”"”"”"”"”" نگوییم ان شا الله موفق میشوی

عالی هستم “”"”"”"”"”"”" نگوییم خوب هستم

اولین قانون طبیعت این است كه تو از هر چه هراس داشته باشی همان را به طرف خودت جلب می كنی.

خودتان مهمترین ارتباطتان هستید!

خوشبختی زمانی اتفاق می‌افتد که بدون نیاز به تایید کسی دیگر، احساس خوبی به خودتان داشته باشید. قبل از اینکه بتوانید ارتباطی سالم به فردی دیگر داشته باشید، اول باید ارتباطی سالم با خودتان برقرار کنید. باید احساس ارزش کنید و در چشم خودتان، خودتان را قبول داشته باشید تا بتوانید با اعتماد‌به‌نفس به چشمان اطرافیانتان نگاه کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

دنیا مانند پژواک اعمال و خواستهای ماست.

اگر به دنیا بگویی: "سهم منو بده..." دنیا مانند پژواکی که از کوه برمی گردد، به تو خواهد گفت: "سهم منو بده..." و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی.

اما اگر به دنیا بگویی: "چه خدمتی برایتان انجام دهم؟..."
دنیا هم بتو خواهد گفت: "چه خدمتی برایتان انجام دهم؟..."

بــــــــــــــــاورش کنین..این یه حقیقته پنهـــــــــــانه
اولین حسرت:
کاش جرات‌اش رو داشتم اون جوری زندگی می‌کردم که می‌خواستم٬ نه اون جوری که دیگران ازم توقع داشتن.
حسرت دوم:
کاش این قدر سخت کار نمی‌کردم.
حسرت سوم:
کاش شجاعت‌اش رو داشتم که احساسات‌ام رو به صدای بلند بگم.

حسرت چهارم:
کاش رابطه‌هام رو با دوستام حفظ می‌کردم.
حسرت پنجم:
کاش شادتر می‌بودم.

به راستی همه به دنبال آرامش نیستیم
بعضی‌هامون آنقدر برای به دست آوردن آرامش تلاش می کنیم که از یاد می بریم در زندگی چیزهای زیبایی هم هست....
به اندازۀ یک گل سرخ نچیده...
به اندازۀ توجه کردن به پسرک فال فروش چهارراه
و به قدر نگاهی پر مهر که از او دریغ می کنیم.
و امروز می تونه برای تو شروع آرامش باشه!Khansariha (8)

درمناسبات ما با دیگران چه می گذرد ؟

در مناسبات خود با دیگران ، نه به فکر روزهای گذشته باشیم که برنمی گردند و نه منتظر روزهای آینده ، که نامشخص اند. روحیه گونه انسان متعارف امروزین که با لذت و زیاده خواهی درهر چیز روبروشده ، متغیر است . با شماست و بی شماست ! حالت های متفاوت دارد. گرایش های متفاوت . دیدگاه هایش نیز هر روز ممکن است عوض بشود. انتظار ثبات هم از وی بیهوده است . نقصی هم نیست . این یک واقعیت است . اینجا دیدگاه اخلاقی نداریم . بنابراین آدم عاقل همین امروز را درمی یابد. می داند انسان پسیکولوژیک چشمش همیشه به گذشته است و نگران آینده . وقتی انتظار داریم که دیگران همچنان پای ما بایستند ، معلوم است که قدری لنگی می زنیم . متاسفانه با ترحم نمی توانیم در کنار دیگران زندگی کنیم . ودیگران هم نمی توانند با ترحم در کنار ما زندگی کنند. زندگی در دنیای پسیکولوژیک فرمول خودرادارد. کسی به انتظار و توقع ما کاری ندارد. کاری را می کند که ذهنش ( بطور عام و درمجموع ) و غریزه اش (بطورخاص ) به او فرمان می دهد. البته تاوانش راهم چه سبک و چه سنگین می پردازد. آینده نگری ندارد. و یا اگر دارد خطش را منافع و لذت تعیین می کند. تنها گونه انسان فانکشنال (بگیریم سالم ) است که ازاین محاسبه قدری دور است . یعنی با دور اندیشی و مصحلت و عقلانیت زندگی می کند و کمتر ازاین دسته گل ها به آب می دهد. یعنی به نوعی اختیار دست یافته است . فریب محاسبه های ذهن زیاده خواه را نمی خورد و گرفتار غریره هم نمی ماندو برای خود هم امتیاز خاصی قائل نیست . پس قدری راحت تر هر چند با نشیب و فراز زندگی می کند.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان