امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اورژانس کانون

مواظب خودت باش
معنی این جمله این نیست که از خودت مواظبت کن!
معنیش اینه که هیچکس به اندازه خودت
نمیتونه بهت صدمه بزنه!
تحقیقات نشون داده که بیشترین عامل بیماری ها،
سختی ها، مشکلات و ناکامی های انسان ها خود آنها هستند. . .
 اگر دوست داری بعد از سالها زندگی زمانی که برمیگردی
و به منظره گذشته خود نگاه میکنی
تصویری زیبا و خاطراتی پر از خرسندی ببینی اینها را به هم پیوند بزن:
تصمیم را با تحقیق
هوس را با عقل
عصبانیت را با صبر
انتقام را با فراموشی
عبادت را با بی توقعی
خدمت به خلق را با گمنامی
و در آخر قلبت را با خدا پیوند بزن.
مواظب خودتون باشید. خیلی مواظب خودتون باشید.[تصویر:  3.gif]
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
لام من نازنینم 21سالمه و از هشت سالگی درگیره این قضیم و اون موقع ها نمیدونستم ک این کاراچی هستن ولی تا الان صددفعه تصمیم گرفتم ترک کنم ولی نشده یعنی هردفه دوهفته گذاشتمش کنار دیگ داره حالم از خودم به هم میخوره ب خدا روزی نیست ک بخوام زنده باشم از خود متنفرم الان هفت ساله نماز نمیخونم چون حس میکنم ی ادمه کثیفم ک حتی خدام نمیخواد باهاش حرف بزنم شایدم روم نمیشه با خدا حرف بزنم من دیگ مطمءنن با این کارام ی دختر نیستم ی مهره سوختپ دیگ از دست رفتم هروقت ک دوباره میرم سراغش ب خودکشی فک میکنم تاحالا ی چند بارم با قرص خودکشی کردم این قضیه دیگ منو نابود کرده .بخدا دوس دارم ک روم شه نماز بخونمو باخداحرف بزنم ولی از طرفی تا ترکش نکنم نمیتونم من باید چیکار کنم؟؟باید دست از تلاش بردارم و باچندتاقرص خودمو از شره این عذاب وجدان راحت کنم از شره این عذاب و این دوری از خدا؟؟یا ب تلاشم ادامه بدم ک شاید بتونم ترکش کنم.ولی با ایندم چیکاد کنم کی با منی ک ک دیگ ب خاطره کارام ی دختر نیستم ازدواج میکنه ابروم چی میشه..این قضیه زندگیمو نابود کرده دیگ واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟
(1393 دي 23، 8:28)nazanin21 نوشته است: لام من نازنینم 21سالمه و از هشت سالگی درگیره این قضیم و اون موقع ها نمیدونستم ک این کاراچی هستن ولی تا الان صددفعه تصمیم گرفتم ترک کنم ولی نشده یعنی هردفه دوهفته گذاشتمش کنار دیگ داره حالم از خودم به هم میخوره ب خدا روزی نیست ک بخوام زنده  باشم از خود متنفرم الان هفت ساله نماز نمیخونم چون حس میکنم ی ادمه کثیفم ک حتی خدام نمیخواد باهاش حرف بزنم شایدم روم نمیشه با خدا حرف بزنم من دیگ مطمءنن با این کارام ی دختر نیستم ی مهره سوختپ دیگ از دست رفتم هروقت ک دوباره میرم سراغش ب خودکشی فک میکنم تاحالا ی چند بارم با قرص خودکشی کردم این قضیه دیگ منو نابود کرده .بخدا دوس دارم ک روم شه نماز بخونمو باخداحرف بزنم ولی از طرفی تا ترکش نکنم نمیتونم من باید چیکار کنم؟؟باید دست از تلاش بردارم و باچندتاقرص خودمو از شره این عذاب وجدان راحت کنم از شره این عذاب و این دوری از خدا؟؟یا ب تلاشم ادامه بدم ک شاید بتونم ترکش کنم.ولی با ایندم چیکاد کنم کی با منی ک ک دیگ ب خاطره کارام ی دختر نیستم ازدواج میکنه ابروم چی میشه..این قضیه زندگیمو نابود کرده دیگ واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟

سلام نازنین خان...
خیلی ناراحت شدم گفتید که میخواستید خودکشی کنید... آخه مگه ارزششو داره به خاطر یه اعتیاد. زندگی بعد از مرگمون رو هم نابود کنیم..
ما باید تو این دنیا تلاش منیم خودمون رو به کمال برسونیم..
نازنین خانم اینجا همگی مشکل شما رو دارن و فکر نکنید که فقط شما این مشکلو دارید..
درسته خیلی سخته.. درکتون می کنم..

خدایی که ما رو آفریده خودش میدونه که این نفس چه کار ها با آدم که نمیکنه... به خاطر همین هم گفته مبارزه با نفس جهاد اکبره...
یعنی از جنگیدن در راه خدا ( جهاد اصغر ) هم بالاتره... پس این نشون میده که کار سختیه.
ما همگی به اینجا هدایت شدیم تا در مسیر الهی قدم برداریم.. پس امیدتون رو از دست ندین..
از مسابقه ده روزه شروع کنید ... پله پله بالا بیایید... بعد از هر شکست ناامید نشید ..دوباره از نو شروع کنید..
میدونستید یکی از دلایلی که نمی تونید ترک کنید چیه؟؟ نمازه... نماز ایمان آدما رو قوی میکنه..
این که میگید دیگه روم نمیشه نماز بخونم...این از وسوسه های شیطونه.. شیطان میخواد ما همیشه این فکر رو داشته باشیم که خدا دیگه تو رو نمی خواد.. ولی واقعا اینجور نیست.. میدونستین اگر بعد از گناه تنها حس کنید که چه کار بدی کردین و از گناه خودتون پشیمون بشین ... همون لحظه خدا اون گناه رو می بخشه. حتی با یه پشیمونی..آخه خدا ارحم الراحمینه..
پس الان چون از گناهات پشیمونی بدون که خدا بخشیدت و بنده خوبی هستی... و بعد با خیال راحت نمازتو بخون.
سعی کن هرچی میتونی ایمانتو تقویت کنی.. هرچه ایمانت قوی تر باشه گناه کردن سخت تر میشه.
اینجا تایپییک هایی هست برای تقویت ایمان... تو اونا شرکت کن و حضور فعالی داشته باش .
ان شالله همگی پاک بشیم.53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
(1393 دي 22، 16:23)-2- نوشته است:
(1393 دي 22، 15:20)رسول نوشته است: اقا من خراب کردم خراب کردم خراب کردم دیگه دارم دیوونه میشم امروز روز شیشمم بود 20202020202020
خداحافظ بچه ها من لایق اینجا بودن نیستم

خوبی بدی دیدین حلال کنید خداحافظ

سلام داداش گلم..منم دیشب بعد از 29 روز شکست خوردم انقد سخت شده بود که حتی نتونستم 1 روز دیگه دووم بیارم تا بشه 1 ماه...

بعد از اینکه شکستم منگ بودم باور کن یه لحظه فک کردم دارم خواب میبینم...بعد که به خودم اومدم دیدم نه خوابه نه خیال بلکه حقیقته محضه

واقعا شرمنده شده بودم هم پیش خدا..هم خودم ..هم پیش بچه های گل اینجا..حالا هم اینو میدونم که اگه روزی من بتونم ترک کنم فقط با کمک کانون امکان پذیره

اگه برم دوباره بی انگیزه میشم...دوباره احساس تنهایی میکنم..اینجا تنها جایی که من میتونم بیام حرف دلمو بزنم بدن هیچ خجالتی یا ترس اینکه منو قضاوت کنن

شما هم بیشتر فکر کن ما اینجاییم که ترک کنیم..شرمنده نباش ..ما همه مثه همیم...پس بیا ایندفعه با انگیزه و قدرت بیشتر دوباره شروع کن..Khansariha (8)
بابا آقا رسول چرا اینقدر نا امیدی؟من بعد ازداشتن  71 روز خوب شکست خوردم ولی بازم اومدم کانون.چون تنها جایی که میتونم در مورد این مشکلم حرف بزنم و از دیگران کمک بخوام کانونه.حالا شما خودت فکر کن با نیومدن به کانون مشکلت حل میشه؟
 من احساس میکنم خدا  تو کانون هم حضور داره و اینجا  هم ما رو میبینه هم تلاشمون رو هم درد و دلامون رو  و...همه چیو.
ناامید نباشین که نا امیدی یکی از حربه های شیطونه.[تصویر:  Fuzzy_Emoticon_--fd.gif]
یا حق53

تو را به جای همه ی کسانی که نمی شناخته ام ...دوست می دارم

تو را به جای همه ی روزگارانی که نمی زیسته ام ...دوست می دارم

برای خاطر عطر نان گرم و برفی که آب می شود و برای نخستین گناه

تو را به خاطر دوست داشتن...دوست می دارم

پل الوار
(1393 دي 23، 10:17)قاصدک نوشته است:
(1393 دي 23، 8:28)nazanin21 نوشته است: لام من نازنینم 21سالمه و از هشت سالگی درگیره این قضیم و اون موقع ها نمیدونستم ک این کاراچی هستن ولی تا الان صددفعه تصمیم گرفتم ترک کنم ولی نشده یعنی هردفه دوهفته گذاشتمش کنار دیگ داره حالم از خودم به هم میخوره ب خدا روزی نیست ک بخوام زنده  باشم از خود متنفرم الان هفت ساله نماز نمیخونم چون حس میکنم ی ادمه کثیفم ک حتی خدام نمیخواد باهاش حرف بزنم شایدم روم نمیشه با خدا حرف بزنم من دیگ مطمءنن با این کارام ی دختر نیستم ی مهره سوختپ دیگ از دست رفتم هروقت ک دوباره میرم سراغش ب خودکشی فک میکنم تاحالا ی چند بارم با قرص خودکشی کردم این قضیه دیگ منو نابود کرده .بخدا دوس دارم ک روم شه نماز بخونمو باخداحرف بزنم ولی از طرفی تا ترکش نکنم نمیتونم من باید چیکار کنم؟؟باید دست از تلاش بردارم و باچندتاقرص خودمو از شره این عذاب وجدان راحت کنم از شره این عذاب و این دوری از خدا؟؟یا ب تلاشم ادامه بدم ک شاید بتونم ترکش کنم.ولی با ایندم چیکاد کنم کی با منی ک ک دیگ ب خاطره کارام ی دختر نیستم ازدواج میکنه ابروم چی میشه..این قضیه زندگیمو نابود کرده دیگ واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟

سلام نازنین خان...
خیلی ناراحت شدم گفتید که میخواستید خودکشی کنید... آخه مگه ارزششو داره به خاطر یه اعتیاد. زندگی بعد از مرگمون رو هم نابود کنیم..
ما باید تو این دنیا تلاش منیم خودمون رو به کمال برسونیم..
نازنین خانم اینجا همگی مشکل شما رو دارن و فکر نکنید که فقط شما این مشکلو دارید..
درسته خیلی سخته.. درکتون می کنم..

خدایی که ما رو آفریده خودش میدونه که این نفس چه کار ها با آدم که نمیکنه... به خاطر همین هم گفته مبارزه با نفس جهاد اکبره...
یعنی از جنگیدن در راه خدا ( جهاد اصغر ) هم بالاتره... پس این نشون میده که کار سختیه.
ما همگی به اینجا هدایت شدیم تا در مسیر الهی قدم برداریم.. پس امیدتون رو از دست ندین..
از مسابقه ده روزه شروع کنید ... پله پله بالا بیایید... بعد از هر شکست ناامید نشید ..دوباره از نو شروع کنید..
میدونستید یکی از دلایلی که نمی تونید ترک کنید چیه؟؟ نمازه... نماز ایمان آدما رو قوی میکنه..
این که میگید دیگه روم نمیشه نماز بخونم...این از وسوسه های شیطونه.. شیطان میخواد ما همیشه این فکر رو داشته باشیم که خدا دیگه تو رو نمی خواد.. ولی واقعا اینجور نیست.. میدونستین اگر بعد از گناه تنها حس کنید که چه کار بدی کردین و از گناه خودتون پشیمون بشین ... همون لحظه خدا اون گناه رو می بخشه. حتی با یه پشیمونی..آخه خدا ارحم الراحمینه..
پس الان چون از گناهات پشیمونی بدون که خدا بخشیدت و بنده خوبی هستی... و بعد با خیال راحت نمازتو بخون.
سعی کن هرچی میتونی ایمانتو تقویت کنی.. هرچه ایمانت قوی تر باشه گناه کردن سخت تر میشه.
اینجا تایپییک هایی هست برای تقویت ایمان... تو اونا شرکت کن و حضور فعالی داشته باش .
ان شالله همگی پاک بشیم.53
 ابرو دست خداست
سلام 
اولین باری که مطلبی میذارم
ابجی اقای مطیعی یه روضه خونده درباره یه خانم به نقل از شیخ مهدی قوام. البته جسارت نباشه منظورم اینه که آدم هر وقت به هرمناسبتی به سوی خدا برگرده خدا هم به سوی اون آدم برمیگرده و خودش میشه همه کاره اون بنده.
ابجی من هم 12 سال در گیر این گناه بودم اما یکبار هم نمازم قضا نشد تازه اوایلش تا حدود دوسالی نمیدونستم گناهه تبلیغش هم میکردم.یه تصمیمی که محکم گرفته بودم این بود که اگر تمام گناهان عالم رو انجام بدم درسته بصورت عملی از خدا فاصله میگرفتم ولی با سریع غسل کردن وسریع استغفارکردن و مخصوصا نمازم رو سروقت خوندن توبه میکردم.دوباره ممکن بود که فرداش وحتی بعداز توبه کردنم گناه رو انجام بدم اما باز دستام رو نشون خدا میدادم ومیگفتم خدایا هرکاری که کنم ازتو دل نمیکنم.
چه چهل روزایی که ترک نکردم ودوباره به بچه ها شکست خوردم.
از امام صادق علیه السلام  پرسید من در گیر استمنا هستم واراده ترک کردنم ندارم.چکارکنم؟امام فرمود آِیا این کار رو در جمع انجام میدهی؟ اون بنده خدا گفت نه.امام فرمود پس اراده داری
البته این مضمون روایت بود منم توی رادیو معارف چندروز پیش شنیدم
بنده هنوزم درگیرشم. انشالله همین روزا خدا عنایت همه بندگانش کنه که ترک کنن
به امید روز پیروزی بر دئشمنترین  دشمن 
یاعلی

(1393 دي 23، 14:50)Memol نوشته است:
(1393 دي 22، 16:23)-2- نوشته است:
(1393 دي 22، 15:20)رسول نوشته است: اقا من خراب کردم خراب کردم خراب کردم دیگه دارم دیوونه میشم امروز روز شیشمم بود 20202020202020
خداحافظ بچه ها من لایق اینجا بودن نیستم

خوبی بدی دیدین حلال کنید خداحافظ

سلام داداش گلم..منم دیشب بعد از 29 روز شکست خوردم انقد سخت شده بود که حتی نتونستم 1 روز دیگه دووم بیارم تا بشه 1 ماه...

بعد از اینکه شکستم منگ بودم باور کن یه لحظه فک کردم دارم خواب میبینم...بعد که به خودم اومدم دیدم نه خوابه نه خیال بلکه حقیقته محضه

واقعا شرمنده شده بودم هم پیش خدا..هم خودم ..هم پیش بچه های گل اینجا..حالا هم اینو میدونم که اگه روزی من بتونم ترک کنم فقط با کمک کانون امکان پذیره

اگه برم دوباره بی انگیزه میشم...دوباره احساس تنهایی میکنم..اینجا تنها جایی که من میتونم بیام حرف دلمو بزنم بدن هیچ خجالتی یا ترس اینکه منو قضاوت کنن

شما هم بیشتر فکر کن ما اینجاییم که ترک کنیم..شرمنده نباش ..ما همه مثه همیم...پس بیا ایندفعه با انگیزه و قدرت بیشتر دوباره شروع کن..Khansariha (8)
بابا آقا رسول چرا اینقدر نا امیدی؟من بعد ازداشتن  71 روز خوب شکست خوردم ولی بازم اومدم کانون.چون تنها جایی که میتونم در مورد این مشکلم حرف بزنم و از دیگران کمک بخوام کانونه.حالا شما خودت فکر کن با نیومدن به کانون مشکلت حل میشه؟
 من احساس میکنم خدا  تو کانون هم حضور داره و اینجا  هم ما رو میبینه هم تلاشمون رو هم درد و دلامون رو  و...همه چیو.
ناامید نباشین که نا امیدی یکی از حربه های شیطونه.[تصویر:  Fuzzy_Emoticon_--fd.gif]
یا حق53
دادا رسول  قبلا فکر میکردم که اگه 40 روز ترک کنم دیگه تمومه وخلاص میشم اما اولین چله ام وقتی به 35 روز رسید وگناه کردم هری دلم ریخت واشکم جاری شد دوباره گناه کردنام شروع شد و دوباره چله دوم این دفعه تونستم از 40 ردش کنم اما بازم دوباره گناه کردم و هری دلم ریخت ودوباره گناها شروع شد همین جور چله ها اومدن ورفتن ولی من از گناه خلاص نشدم 12 سالی است که درگیرم واحساس اشکاتو درک میکنم.اوایلش که گناه میکردم بعد سرنماز انچنان اشکی میریختم که نگو.فکر میکردم این کارو بکنم بعد نماز باحال اشکدار بخونم اما بعد یه مدت دیگه اشکم نمیومد شیطان بی شرف ملعون خوب حربه ای استفاده کرد. دادا اگه اشک داری واقعا بهترین موقع ترک.نذار بهش عادت کنی.با خدا راحت میتونی صحبت کنی اصرار کن خئت رو جلوی خدا بشکن و دامن خدا رو بسیار بگیر وولش نکن هرچقدرم گناه کردی بازم برگرد انشالله ترکش میکنی اما اگه اشک داری فرصت رو از دست نده دوباره شروع کن  یاعلی
من عاشق محمدم
یا ایها الرسول فدای روی ماه تو.......گشتم خجل ز تهمت اغیار تو
تو بر کافران حریصٌ ما عنتّمی..........ما کانونیا جملگی فدای تو
السلام علیک یا رحمت للعالمین یاابانا استغفرلنا
سلام
 دوستان یه سوال اورژانسی داشتم درمان افسردگی چیه من بیشتر مواقع افسردهام
کمکم کنید
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
(1393 دي 23، 18:57)شیرین و فرهاد نوشته است: سلام
کمکم کنید
سلام
 افسرگی یعنی چی؟یکمی از حالاتتون رو بیان میکنید؟
من عاشق محمدم
یا ایها الرسول فدای روی ماه تو.......گشتم خجل ز تهمت اغیار تو
تو بر کافران حریصٌ ما عنتّمی..........ما کانونیا جملگی فدای تو
السلام علیک یا رحمت للعالمین یاابانا استغفرلنا
(1393 دي 23، 19:22)hrt نوشته است:
کمکم کنید
سلام
یعنی دلم گرفته مثل یه بغض تو گلو گیر کرده باشه میخوام گریه کنم
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
(1393 دي 23، 19:39)شیرین و فرهاد نوشته است:
(1393 دي 23، 19:22)hrt نوشته است:
کمکم کنید
سلام
یعنی دلم گرفته مثل یه بغض تو گلو گیر کرده باشه میخوام گریه کنم
رفیق من ، حس و حالت مثل منه ، و راه اینه که از بند خودت رها بشی ، یکم از خودت فاصله بگیر و به محیط دل بده ...
من شخصا می خوام یه بذری بکارم و پرورشش بدم به نظرم خیلی کمک می کنه ، یا هر کاری که اجازه نده فاز ناخودآگاه تو بر زندگی جاری تو تاثیر بذاره .

امیدوارم همه موفق بشیم تو راه اصلاح 317128fs318181128fs318181128fs318181fiestaclapping
کمکم کنید

سلام داداش گلمKhansariha (8)

غالبا افسردگي بايد يه منشاء داشته باشه يه علتي يا  اتفاقي که به مرور باعث افسرده شدن ميشه بايد گشت ديد عاملو پيدا کرد...اگه هم دلیلی نداره که خودمون داریم 

میگیم دلیلی نداره پس چرا بی دلیل زیبایی های زندگی رو از خودمون دریغ کنیم 128fs318181

تو اين شرايط ادم بايد تو زندگيش تحول ايجاد کنه کاري کنه براي هر روزش انگيزه داشته باشه وقتي که بيدار بشه بگه اخ جون يه روز خوب در پيشه128fs318181

اول اين تحول از درون شکل ميگيره..سعي کن مثبت انديشيتو تقويت کني ، عشق بورزي که هر چقدر عشق بورزي همون اندازه و بيشتر دريافت ميکني317

همیشه بخودت بگومن الان خوشحالم یا نه؟..اگه شاد بودي که سعی کن شاد تر باشی و به دیگران هم منتقل کنی حستو اما در غير اين صورت بگرد سریع تر راهی پیدا کن 
تا شادیتو بدست بیاری..هیچوقت نذار حس بدت ادامه دار باشهKhansariha (8)
همین الان شروع کن فهرستی از کارهایی که دوست داری انجام بدی و خوشحالت میکنن تهیه کن...متحول شو...تغییر ایجاد کن..تو میتونیKhansariha (18)
خداوندا

ارامشی عطا فرما

تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شهامتی که تغییر دهم انچه رامیتوانم

ودانشی که تفاوت این دو را بدانم

[تصویر:  05_blue.png]
کمکم کنید
سلام..
افسردگی چند نوع داره...
اما افسردگی که بین ما جوون ها هست و اغلب عمومیت داره حاد نیست و البته تأثیر پذیر...
راهشم اینه که شما خودت حالت رو خوب کنی 1یعنی چی؟
نمیخوام راه های کلیشه ای و سخت بگم...مثلا اینکه شما تو ذهن خودت به این فکر کنی که الان چیکار کنید حالتون خوب میشه و سبک میشید و سر فرصت همون کار رو انجام بدید.
مهمونی رفتن؟ 
قرار با بهترین دوستتون که حداقل یه ذره شما و درک میکنه؟!
نماز خوندن؟ دعا خوندن؟
ببینید کدوم کار بیشترین بار + رو واسه شما به همراه داره...
بعضی اوقات باید همه این کارا رو انجام بدید تا به نتیجه مطلوب برسید..
اینم بگم نباید باور داشته باشید که افسرده هستید...اگر هم کسی بهتون گفت افسرده هستید شما حرفش رو جدی نگیرید و مهم تر از همه تأیید نکنید حرفش رو..
انشالله که به زودی حال دلتون رو به راه میشه 1
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
سر تا پایم را که خلاصه کنند
می شود مشتی خاک …!
که ممکن بود ؛
خشتی باشد در دیوار یک خانه !
و یا شاید خاکی در گلدان !
یا حتی غباری بر پنجره … !

اما مرا از این میان برگزید برای نهایت شرف…
برای انسان بودن …
و پروردگارم که بزرگوارانه اجازه ام داد به :
نفس کشیدن …
شنیدن …
فهمیدن …
احساس کردن …

و من مشتی از خاکم که خدایم اجازه ام داد به:
انتخاب و تغییر
به شوریدن
به عشق

وای بر من 
اگر قـــــدر ندانم …

535353
فقط کافیه قدر و ارزش انسان بودن و انسان آفریده شدنمون رو بدونیم. اینطوری خیلی از مشکلات حل میشه Khansariha (8)
[img=0x0]http://www.ehda.ir/StaticPages/Pictures/468X60-1.gif[/img]

تنها با شهرت نیست که میتوان جاودانه شد ... این است راز جاودانگی...

اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم . من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ...
خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
غمگین و تنها ...
از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
و  آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

53بیا ما هم جاودانه شویم . ما می توانیم 53

به اینجا سر بزن : اهدای زندگیKhansariha (8)
سلام دوستان من یه سوال داشتم و ببخشید اینجا میپرسم من دو سال دیگه میخوام وارد نظام بشم میخواستم بپرسم توی دوسال ورزش کنم و پاک باشم اثرات این کار از بدنم میره ؟ توی تست پزشکی نمیفهمن ؟
نه اقا نمی فهمن ولشون کن این فکرا رو

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام دوستان ببخشید میدونم خیلی اینجا حرف میزنم ولی میخوام در ارتباط باشیم این یه ساعت اینقدر وسوسه شدم که خودم اعصابم خورد شد ولی نشستم پای تلوزیون خودم رو زدم به اون راه خداروشکر به خیر گذشت fiestaواسم دعا کنید دیگه وسوسه نشم53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان