عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"بحثو عوض کن": صبر کردن از طریق عوض کردن بحث!

(1391 شهريور 31، 20:51)سلام نوشته است: خیلیا این سوال توی ذهنشونه ک اگه شرایط اورژانسی اومد سراغمون چیکار میتونیم بکنیم. باید بشینیم و هی سعی کنیم جلوی خودمون و بگیریم. هی باید دست ب دامن استدلال و این جور چیزا بشیم. چ طور میتونیم توی این شرایط مقاومت و ایستادگی کنیم درحالی ک خیلی خیلی سخته.

اما یه راه حل ساده اینه که صورت مساله رو پاک کنیم.
حقیقت اینه که ظرفیت انسان برای مقاومت محدوده. اگه فقط ب مقاومتمون (یا همون صبرکردنمون) بخوایم تکیه کنیم، ی جایی بالاخره کم میاریم. راه حلش این نیست که قدرت صبر و مقاومتمون و بیشتر کنیم (چون دیگه بیشتر از ی حدی نمیشه). بلکه باید یاد بگیریم که پاک کردن صورت مساله هم بالاخره ی جور حل کردنشه!

ی حالت دیگه این موضوع
خیلی مشکلاتی که توی زندگی روزمره داریم مخصوصا مشکلات روحی همین جوری حل میشن. اگه همش ب ی مشکل و گرفتاری مثلا ی نفر که بدجوری اعصابمون و خورد کرده و هر ظلمی ک میتونسته در حقمون کرده فکر کنیم وضع مشکلمون بدتر و بدتر میشه.

حرف من اینه ک راه حل خیلی از مشکلات (مثل خیلی مشکلات روحی و تحریک شدن خ.ا) ب راحتی با درگیر کردن خودمون با ی مساله دیگه حل میشه. ب همین سادگی.

همه ما ساعتها و روزها خون دل خوردیم و بارها خ.ا. رو مرتکب شدیم درحالی ک اگه یاد گرفته بودیم کاملا حواس خودمون و پرت کنیم و فضا رو عوض کنیم این مشکلات خیلی خیلی راحت فراموش میشدن و بعد هم رفع میشدن.

متاسفانه ما عادت کردیم درسای خیلی سخت و پیچیده دبیرستان و دانشگاه رو یاد بگیریم درحالی ک درسای خیلی ساده زندگی شخصی که خیلی خیلی خیلی مهمترن رو یاد نمیگیریم. این درس یکی از مهمتریناشه ک خیلیامون (از جمله خود من) توش ضعف داریم.

کسی نظری نداره؟

چطور میشه وقتی شرایط وسوسه پیش میاد ، صبر کنیم بر گناه و انجامش ندیم؟
 سپاس شده توسط
نقل قول: کسی نظری نداره؟

چطور میشه وقتی شرایط وسوسه پیش میاد ، صبر کنیم بر گناه و انجامش ندیم؟

سلام،

منم نظرم شبیه به آقا سلامه؛

به تجربه و به تکرر فهمیدم که اصلا،
اولا، خود به وجود آمدن وسوسه،
ثانیا، باقی موندن در شرایط وسوسه و به تعبیر خوش خیالانه صبر و مقاومت کردن در شرایط وسوسه ی شدید،

خودش پوئن دادن به دشمنه؛

اصلا اولا نباید به وجود بیاد،
اما به هر حال اگه هر از گاهی دیر به دیر، به وجود اومد،

همین موندن در شرایط وسوسه ذهن رو مستهلک میکنه و بهترین کار اینه که آدم فضا رو عوض کنه؛
خصوصا خصوصا با یه کار جسمی؛

مثلا تمیز کردن دستشویی! حمام! دستمال کشیدن دیوارها،
حتی اگه نصف شبه بری بیرون بدوی (کاری که شهید بابایی کرد و ...)

و ایکاش در این سری آخر این کار آخر رو میکردم.
 سپاس شده توسط
Video 
سلام خدمت سلام و همه دوستان اینجا Khansariha (48)
این روش همیشه باید کنار سخت کوشی باشه و یک روش مجزا نیست Khansariha (56)

دوستان روش عوض کردن بحث خیلی بی معنی و در عین حال کارسازه و به نظرم هرکاره بی معنی رو باید با یه کار بی معنی جواب داد (مثل خ.ا)
مثال : میگه ترک کنی که چی بشه؟ در جواب میگی اون لباسه چه خوشکل بود .
دوستانی که میگن راه حل  چیه  مثل اینه بگی بی معنی رو معنی کن Khansariha (89) 
اما به نظر من تنها راه پیروزی در این راه انتخاب هدف برای اخرین باره و به هر چیزی غییر از اون بی محلی کنیم .
مثال : هدف ما خوابیدن ساعت 12 شب هست. ساعت 11.30 شده . نفس میگه 30 دقیقه مونده بشین فعلا . اما تو جواب میدی برم مسواک بزنم و بخوابم . و باید بدون مکث پاشی.
حالا به تفاوت قیافه کسانی که بدون عوض کردنه بحث ترک میکنن با کسانی که بحث رو عوض میکنن نگاه کنین شاید بیشتر کمک کرد:
بدون عوض کردن بحث: Hanghead Swear1 Khansariha (58) 809197ps94ijjhwg 45 17 42 Khansariha (60) Khobam Badbakht God vayy 29 106

حالا با عوض کردن بحث: 65 Khansariha (121) Khansariha (89) 21 Greenstars Khansariha (63) Khansariha (48) Khansariha (7) Smiley-talk040 1202591pu55lez1va 4chsmu1 2uge4p4
عوض کردن بحث همون به تمسخر گرفتنه .
بیاین به موارد بی ارزش اونقد ارزش ندیم که بزرگ شن.
یادمون باشه باید در این راه هدف معلوم باشه .
باید به دشمن به چشم ضعیف نیگا کنیم.
و هر موقع که حرف زد بحث رو به خلاف نظر اون بکشیم و به کار های غیر نظر اون مشغول شیم که فراموش شه.
Khansariha (48) Khansariha (48) Khansariha (48)

ایلی ایلی لما سبقتنی ؟
فقط خواستم این تاپیک بیاد بالا  dingdingding
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
11 ماهه اینجا عضوم هنوز این تاپیک رو ندیدم عجیبه 39

یه روش خیلی مسخره اینه که من وقتی وسوسه میشم میرم جلوی آینه وایمیستم(می ایستم) و شروع میکنم از تقلید صدای انواع پرنده و چرنده و درآوردن ادای همه افراد مشهور و غیر مشهور و فامیل و... اگرم خیلی شدید باشه شکلک های مسخره درمیارم جلو آینه و به خودم میخندم

شیطان که هیچی خودمم از خودم نا امید میشم 4
[تصویر:  uVwrXF.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان