عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بده بستان تجربیــات خواستگارــــی

هنوز که خبری نی ادم برفی جان 
Gigglesmile
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
 سپاس شده توسط
(1396 تير 26، 18:22)آدم برفی نوشته است: تو این ی ماهه اتفاقی افتاده؟! 65 بختا باز شده 65 ان شاالله عروس های زیادی در راهن  2uge4p4 4chsmu1(این ی گوشه ای از خبر بود باقی اخبار نسیم باشه  بعدا 4chsmu1)

جا داره این سوال رو بپرسم ؛
وسواس به خرج دادن تو تحقیقات برای ازدواج چقدر مهمه؟
واصلا دو طرف چقدر همدیگه رو بشناسن کافیه؟ 53258zu2qvp1d9v
واقعا واسه منم سواله شناخت چقد باید باشه؟ ازدواج سنتی بهتره یا مدرن(دوستی قبل ازدواج)؟
سنتی در بهترین حالتش میخان دو طرف چندماهی برن و بیان و هم رو بشناسن و هنگامیکه بحث ازدواج در میونه دو طرف میتونن راحت برای چند ماه برای هم فیلم بازی کنن. فردی هم که خانواده معرفی میکنه و میگه خوبه شناختی از فرد نداره و فقط دورا دور میدونه خانوادش خوبن. در صورتیکه در جامعه کنونی خانواده خود فرد هم نمیدونه بچشون چکار میکنه و با کی میره و میاد. 
از طرف دیگه در رابطه دوستی چون اولش بحثی از ازدواج نیست و خیلی جدی نیست احتمال فیلم بازی کردن میاد پایین و شناخت راحتتر میشه و به علاوه اگه دو طرف همدیگه رو بخان میتونه رابطه به سال بکشه و قطعا تو این بازه زمانی زیاد هیچکس نمیتونه فیلم بازی کنه و اخلاقیات دو طرف نمیگم کامل ولی خیلی زیاد برای طرف مقابل روشن میشه. به علاوه وقتی رابطه با یه نفر طولانی میشه اون شور و شوق اولیه که هنگام اشنایی با جنس مخالف پیش میاد فروکش کرده و عقل ادم بیشتر سرجاشه. در صورتیکه پسری که تو عمرش با هیچ دختری سلام علیک نکرده وقتی خانواده بش دختری رو معرفی کنن اینم اینقد ندید بدیده که شاید چشمش با شور وشوق اولیه بسته بشه و خیلی مسایل رو ندونه یا نادیده بگیره. 
به نظر من رابطه ای خوبه که به دور از احساسات شدید باشه و دو طرف همدیگه رو کامل سنجیده باشن و اخلاقیات همدیگه رو بدونن و وقتی به این نتیجه رسیدن به درد هم میخورن و شرایط پسر برای ازدواج مهیا بود خانواده ها رو مطلع کنن و خانواده ها همدیگه رو بشناسن و اگه مشکلی نبود برن سر خونه زندگیشون. 
نظری دارید خوشحال میشم بشنوم.
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
 سپاس شده توسط
(1397 اسفند 1، 13:14)Deril نوشته است:
(1396 تير 26، 18:22)آدم برفی نوشته است: تو این ی ماهه اتفاقی افتاده؟! 65 بختا باز شده 65 ان شاالله عروس های زیادی در راهن  2uge4p4 4chsmu1(این ی گوشه ای از خبر بود باقی اخبار نسیم باشه  بعدا 4chsmu1)

جا داره این سوال رو بپرسم ؛
وسواس به خرج دادن تو تحقیقات برای ازدواج چقدر مهمه؟
واصلا دو طرف چقدر همدیگه رو بشناسن کافیه؟ 53258zu2qvp1d9v
واقعا واسه منم سواله شناخت چقد باید باشه؟ ازدواج سنتی بهتره یا مدرن(دوستی قبل ازدواج)؟
سنتی در بهترین حالتش میخان دو طرف چندماهی برن و بیان و هم رو بشناسن و هنگامیکه بحث ازدواج در میونه دو طرف میتونن راحت برای چند ماه برای هم فیلم بازی کنن. فردی هم که خانواده معرفی میکنه و میگه خوبه شناختی از فرد نداره و فقط دورا دور میدونه خانوادش خوبن. در صورتیکه در جامعه کنونی خانواده خود فرد هم نمیدونه بچشون چکار میکنه و با کی میره و میاد. 
از طرف دیگه در رابطه دوستی چون اولش بحثی از ازدواج نیست و خیلی جدی نیست احتمال فیلم بازی کردن میاد پایین و شناخت راحتتر میشه و به علاوه اگه دو طرف همدیگه رو بخان میتونه رابطه به سال بکشه و قطعا تو این بازه زمانی زیاد هیچکس نمیتونه فیلم بازی کنه و اخلاقیات دو طرف نمیگم کامل ولی خیلی زیاد برای طرف مقابل روشن میشه. به علاوه وقتی رابطه با یه نفر طولانی میشه اون شور و شوق اولیه که هنگام اشنایی با جنس مخالف پیش میاد فروکش کرده و عقل ادم بیشتر سرجاشه. در صورتیکه پسری که تو عمرش با هیچ دختری سلام علیک نکرده وقتی خانواده بش دختری رو معرفی کنن اینم اینقد ندید بدیده که شاید چشمش با شور وشوق اولیه بسته بشه و خیلی مسایل رو ندونه یا نادیده بگیره. 
به نظر من رابطه ای خوبه که به دور از احساسات شدید باشه و دو طرف همدیگه رو کامل سنجیده باشن و اخلاقیات همدیگه رو بدونن و وقتی به این نتیجه رسیدن به درد هم میخورن و شرایط پسر برای ازدواج مهیا بود خانواده ها رو مطلع کنن و خانواده ها همدیگه رو بشناسن و اگه مشکلی نبود برن سر خونه زندگیشون. 
نظری دارید خوشحال میشم بشنوم.

سلام دریل جان

من کاملا باهات مخالفم.

۱- خیلی از رفتارها و اخلاق های انسان توی رابطه ی دوستی آشکار نمی شه.
چون انسان ها نقابها و شخصیت های متفاوتی رو در مکانهای مختلف نشون می دن. توی دانشگاه، اداره، خونه و ...
یکی توی دانشگاه آدم سر بزیریه، اما توی خونه اتفاقا خیلی سرحال و سرزبون داره و شوخه، برعکسش هم هست.
یه نفر به عنوان دوست خیلی آدم خوبیه اما به عنوان همسر نه.

۲- کسی که یک سال با شما رابطه ی دوستی داشته باشه، از کجا معلوم با ده نفر دیگه همین رابطه رو نداشته باشه؟
از کجا معلوم این رابطه ها بعد از ازدواج هم ادامه پیدا نکنن و بیشتر نشن؟ این جملات همیشه موجب شک دو طرف خواهد شد.
ببین نمی گم واقعا این اتفاق می افته ها، ولی بحث این هست که کسی که یک بار مرزی رو عبور کرده باشه، راحت تر می تونه اون مرز رو رد کنه.
کاری ندارم که واقعا این کار رو می کنه یا نه، این استدلال، خودش در آینده می تونه زندگی رو دچار مشکل کنه.

۳- رابطه که طولانی بشه، ممکنه شور و شوق کم بشه، اما این به معنای عقلانی تر عمل کردن دو طرف بعد از یک رابطه ی طولانی نیست.
چرا؟
چون کسی که بخواد عقلانی عمل کنه، از اول هم می تونه عقلانی تصمیم بگیر. کسی هم که احساسی عمل می کنه، همیشه این کار رو می کنه.
بعد از یک سال رابطه، شور و شوق شما نسبت به طرف مقابل کم شده و در نتیجه دلت رو می زنه، هیچ گونه تعهدی هم نداری، راحت ولش می کنی. در صورتی توی این جون روابط دختر ها معمولا وابسته می شن و ضربه ی اصلی رو دختر می بینه نه پسر.

۴- شما اگر خانواده ی خوبی داشته باشی، اون ها هستن که باید عقلانی تصمیم بگیرن.
ببین شما چه وقتی سه ماه با یکی رابطه داشته باشی چه سه سال، باز هم اون عطش ارتباط وجود داره.
تا وقتی که ازدواج نکنین و زیر یه سقف نرین، کشش وجود داره بین شما.
اما پدر مادر ها کاملا عقلانی عمل می کنن اینجا (مخصوصا برای دخترها)
حالا فرض کن دختری به درد شما نخوره و هم کف نباشید. نه از لحاظ خانوادگی، نه از لحاظ اعتقادی نه از لحاظ مادی و سبک زندگی و ... . شما طرف رو می بینی، رفیق می شی، خوشت میاد از طرف، احساسی عمل می کنی، رابطه رو ادامه می دی، بیرون می رین، رستوران و پارک و ... می ری، خاطره ی خوب می سازی، وابسته می شی. بعد از یک سال هم همینه، شما اختلاف ها رو اصلا ندیدی.
حالا می آی به خانواده هم می گی. خانواده صد در صد مخالفت می کنن، حرفشون هم منطقیه. قبول می کنی تو؟ نه! دعوا هم پیش میاد.

۵- رابطه های دوستی خارج از اطلاع خانواده، بسیار خطرات و آسیب براش می شه تصور کرد.

به نظر من اگر شم فردی رو برای ازدواج در نظر داری، از همون اول باید با یه بزرگتری این رو مطرح کنی، کسی که با تجربه باشه، آدم دلسوزی باشه، آدم درستی باشه خودش. بعدش تحت نظارت این فرد ارتباطات رو گسترش بدین. بعد از سه چهار ماه که آشنایی اولیه پیدا شد و مشکل جدی وجود نداشت، بعدش رسمی برین خاستگاری و باقی ماجرا...
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
آقا جان اینجا بده بستان تجربیات خواستگاریه
یعنی تا دیدم به روز شده دوان دوان اومدم ببینم شیرینی هست یا نه

اه اه

نقل قول: ببین نمی گم واقعا این اتفاق می افته ها، ولی بحث این هست که کسی که یک بار مرزی رو عبور کرده باشه، راحت تر می تونه اون مرز رو رد کنه.

اگر نظر منو بخواین
دوستی رد شدن از مرز ها نیست
حالا شاید اینا فقط نظر منه
یه موقعی می گن طرف خودش دوستان زیادی دارن می گه مرز نیست
اما محض احتیاط بگم هیچ دوست جنس مخالف نداشتم اما به نظرم مرز نیست

در ادامه اینکه ...
وقتی برای اولین باربا یه نفر خیلی جدی بشه و رابطه و چند جلسه اومده خواستگاری و مشکلی توش نمی بینی و ... یهو می بینی بابا هیچ حرفی نداری باهش بزنی! بعد برای اولین بار می گی کاش منم یه چند تا رابطه داشتم بلد بودم چطور رفتار کنم

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1397 اسفند 1، 21:38)می توانم نوشته است: آقا جان اینجا بده بستان تجربیات خواستگاریه
یعنی تا دیدم به روز شده دوان دوان اومدم ببینم شیرینی هست یا نه

اه اه

نقل قول: ببین نمی گم واقعا این اتفاق می افته ها، ولی بحث این هست که کسی که یک بار مرزی رو عبور کرده باشه، راحت تر می تونه اون مرز رو رد کنه.

اگر نظر منو بخواین
دوستی رد شدن از مرز ها نیست
حالا شاید اینا فقط نظر منه
یه موقعی می گن طرف خودش دوستان زیادی دارن می گه مرز نیست
اما محض احتیاط بگم هیچ دوست جنس مخالف نداشتم اما به نظرم مرز نیست

در ادامه اینکه ...
وقتی برای اولین باربا یه نفر خیلی جدی بشه و رابطه و چند جلسه اومده خواستگاری و مشکلی توش نمی بینی و ... یهو می بینی بابا هیچ حرفی نداری باهش بزنی! بعد برای اولین بار می گی کاش منم یه چند تا رابطه داشتم بلد بودم چطور رفتار کنم

من هم قبول دارم که هر دوستی با جنس مخالف گذشتن از مرز نیست.
واقعا روی کلمه ها بحثی ندارم.
منظور من از دوستی و مرز ها، اون جنس دوستی ها بود که شما با طرف دوست صمیمی می شی به اصطلاح.
با هم می رین بیرون، دو نفری. همه اش با همین و به هم پیام می دین و ...

البته بازم تعریف مرز و خطوط قرمز بین فرد با فرد فرق می کنه.
هر کس باید خطوط خودش رو ببینه.

من خودم خط قرمزم اینه که مثلا با دختر نامحرم صحبت نکنم.
انتظار هم دارم که همسرم مثل خودم فکر کنه.

یه نفری باز تره، یه نفری بسته تره.
توی ازدواج این یک شکل فکر کردن دختر و پسر مهمه.

در مورد اون قسمتی که بلد کردم، کلی کتاب و سخنرانی و تجربه دوست و آشنا وجود داره در مورد نحوه ی آشنایی.
من الان خودم یه روش هایی رو بلدم برای شناخت طرف مقابل که عمرا به فکر شما نمی رسه.
خودم هم کشفش نکردم از دیگران شنیدم.

مثال بزنم.
قبل از ازدواج بعضی از دخترها به پسرا می گن که ما هیچ توقع مادی نداریم و اخلاق برامون مهمه.
اما بعد از ازدواج پسرا می بینن که این هیچی یعنی مثلا ماشین و خونه و یخچال ساید و تلویزیون oled و ...

خب شما این رو چطور می خوای بفهمی؟ ده سال هم دوستی کنی نمی فهمی. راهش چیز دیگه ایه.
باید قبل از ازدواج تحقیق کنی در مورد سوال ها و روش های شناخت طرف مقابل و از اون روش ها استفاده کنی
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
منظورم واقعا حرف زدنه
اینکه مثلا با طرف می ری کافی شاپ بعد نیم ساعت می گذره و هیچی ندارید که بگید

عاشق جان حرف شما درسته ولی من به نظرم اینجوریه. حالا درست یا غلط بودن حرفم رو نمیدونم. 
شماره های 1 تا 5 که گفتید رو قبول ندارم دلیلشونم یکی یکی میگم. البته دلیلم واسه اینکار رسیدن به یه نتیجه جامع هست که واقعا چی درسته و اگه بقیه هم نظر بدن بهتره میشه. 
1. ادما نقاب دارن تو جاهای مختلف. درسته. ولی کسی که باهاش وارد رابطه میشی و وقت میگذرونی باش . تو شادیاش، تو غصه هاش، تو عصبانیتش و... هستی بالاخره بعد از یه مدت نقابش برای تو میفته و خود اصلیش رو میبینی و این مهارت تو هست که بتونی نقابش رو برداری.
از طرفی دختری که نمیشناسی و خانواده معرفی کرده و قراره سه چهار ماه اشنا بشید و بعد همه چی رسمی بشه نقاب نمیزنه برای شما؟ اتفاقا نقاب زدن براش راحت تره.  
2. امتحان کردن رو واسه همین گذاشتن. شما طرفت رو امتحان میکنی حرکاتش رو زیر نظر میگیری. حتی میتونی دوستی اشنایی کسی رو بفرستی جلو برای پیشنهاد رابطه با طرف خودت و عکس العملش رو ببینی... پسری که نفهمه طرفش با کسی دیگه هم هست همون بهتر که سرش کلاه بره. اصلن نحوه صحبت کردن و رفتار دو طرف نشون میده که اینا اهل هول هستن و با چند نفرن یا نه واقعا از هم خوششون اومده و فقط به نفر مقابلشون فکر میکنن و نه کسی دیگه. 
بازم از طرف دیگه، مطمینی دختری که خانواده معرفی میکنن قبل از اینکه شما بری خواستگاریش با 10 نفر رابطه دوستی نداشته؟ رابطه هول منظورمه. 
3. اگه قرار باشه بعد از یکسال اشنایی و دوستی طرف دل شما رو بزنه و ولش کنی پس ینی بعد از ازدواج با همسر هم بعد یکسال دلت زده میشه و چون تعهد داری ولش نمیکنی؟
اتفاقا به نظر من دختری که توی نداری و سختی به پات مونده تا شرایطت جور بشه برای ازدواج خیلی قابل اعتمادتره تا دختری که وقتی که همه چی داری و شرایطت مهیاست حاضره وارد زندگیت بشه. 
4. مورد 4 که گفتید رو تا یه جایی قبول دارم. فرض بگیریم که دو طرف در رابطه دوستی اختلافات و مشکلات همدیگه رو ندیدن. اگه اختلافی وجود داشته باشه قاعدتا پای خانواده که بیاد وسط باید خانواده ها مشکلات رو بیان کنن. پسر و دختر هم میشنون و باید راجع به این نکاتی که خانواده اشاره کردن فکر کنن اگر منطقی بود و واقعا همونطور بود که خانواده ها گفتن و مشکل اینقدری بزرگ بود که واقعا ازدواجشون اشتباه بود، باید دو طرف کنار بیان که به درد هم نمیخورن. بعید هم نیست چنین اتفاقی بیفته ( درصورتیکه در کل دوران رابطه دو طرف احساسی عمل کرده باشن نه عقلانی).

5. اینکه بزرگتری رو وارد ماجرا کنی مثل مادر یا پدر یا... زمانی باید صورت بگیره که واقعا دوطرف همدیگه رو از همه نظر امتحان کردن و مطمینن که واقعا همدیگه رو دوست دارن. که خود این مستلزم جور بودن شرایط دو طرف ( مخصوصا پسر) برای ازدواج هست. 
..........................................................
همه این موارد رو به علاوه این کنیم که شما وقتی تو عمرت با جنس مخالف رابطه نداشتی و صحبت نکردی ( جامعه اینجوریه دیگه خداییش با دختر حرف بزنی مردم چپ چپ نگات میکنن) چجوری میخای بفهمی خودت از چجور دختری خوشت میاد. چجوری میخای بفهمی ایا ادمی هستی که جنس مخالف بتونه بش تکیه کنه و روش حساب کنه. توقعات جنس مخالف رو از خودت چطور میفهمی؟ پس رابطه باعث میشه علاوه بر اینکه ادم جنس مخالف رو میشناسه خودش رو هم بشناسه که با چجور ادمی مچ میشه. 
قصد تحمیل نظرم رو ندارم. فقط منم همه این مسایل واسم سواله که واقعا چی درسته؟ گیر کردیم بین سنت و مدرنیته.
به نظرم موضوع مهمیه. دوستان کسی نمیخاد مشارکت کنه؟ خانما نظری ندارن؟ دوستانی که دم بختنو خواستگاری رفتن تا حالایا اومدن خواستگاریشون.
من فکر می کنم حرفای آقای دریل منطقی تره

سپاس شده توسط
سلام

باید دید تعریف از دوستی چیه؟
 یکی هرنوع رفتار نامتعارفی رو تو دوستی میپذیره و براش قابل هضمه
یکی دیگه چارچوبایی رو داره برای خودش و پایبندش هست و دوستی رو هم مستثنی نمیدونه که البته اسم اینو دوستی هم نمیتونم بذارم شاید بشه گفت اشنایی یا همچین چیزایی
من با مورد دوم مشکلی ندارم ی ارتباط هدفمند و ضابطه مند و فکر میکنم ازدواج کاملا سنتی (منظورم از سنتی ازدواجیه که طرفین هیچگونه شناختی از همدیگه ندارن) خیلی کارآمد نیست
بنظرم لازمه دوطرف اول بتونن ی معاشرت در چارچوبی داشته باشند ی شناخت سطحی پیداکنن ببینن اصلا میتونن حس خوبی نسبت بهم داشته باشن ایا اصلا زاویه دید یکسانی دارن ایا دغدغه های مشترکی دارن ایا اصلا به دل هم میشینن یا ن؟ و در مرحله بعد از طریق خانواده برای رسمی کردن قدم بردارن و شناختشونو زیرنظر خونواده کامل کنند اینم بگم ی ادم هرقدرم بازیگر باشه خیلی جاها سوتی میده و خودشو لو میده چون رفتار و تفکری که درون ی فرد نهادینه شده باشه قابل پنهان کردن برای طولانی مدت نیس

خیلی وقتاس تو نگاه اول حسی نسبت به طرف مقابل نداری اما ی مدت که میگذره با دیدگاهاش و نوع نگاهش و دغدغه هاش که اشنا میشی نظرت عوض میشه پس نه سنتی کامل نه مدرن کامل بلکه چیزی بین این دوتا رو قبول دارم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
خواستگاری فقط اونجاش که از گذشتشون میگن 4
 سپاس شده توسط
سلااااام

من فکر می کنم آشنایی به روش سنتی یکم آدم رو تو رودروایسی می زاره 65
وقتی خانواده های دوطرف در جریانند و قراره یه مدت هم برای آشنایی باشه انگار همه منتظرند که در آخر جواب مثبت بشنود و اگه یکی از دو طرف خوشش نیومده باشه یکم اوضاع سخت میشه 65 برای من که اینطوریه. من اگه نظرم درمورد کسی خنثی باشه معمولا تمایلی به آشنایی نشون نمیدم.

روش مدرن و دوستی ها هم مشکلات خودش رو داره و مشکلاتش برای خانم ها بیشتره
متاسفانه الان خیلی ها به قصد ازدواج جلو میان اما بعدش چیز دیگه ای از آب درمیاد 22

درنهایت به نظرم تو هردو روش به میزان هوشیاری و مهارتهارت های ما بستگی داره که انتخاب درستی انجام بدیم.
سلام

من رابطه دوستی به معنای عرفی اون رو نمی پسندم.

من وقتی شخصی رو دیدم که به دلم نشسته و می خوام جهت آشنایی بیشتر باهاش وقت بیشتری رو بگذرونم، ترجیح میدم که خانواده ام ازش با خبر باشن. 
بدونن که اگه تا 11 شب بیرون هستم، با چه کسی بیرون هستم. (مشغول کار روی یه پروژه سخت کاری نیستم  4chsmu1 )
پنهان کاری در چنین مواردی رو نمی پسندم.

طبیعتاً خانواده اون خانم هم خیلی بیشتر از خانواده من لازمه که بدونن دخترشون با کی بیرون هست.

چه اشکالی داره که خانواده ها بدونن و خیال شون راحت باشه؟
تا اینکه هی بخوان از زیر زبون مون بکشن و مچ مون رو بگیرن و ما هم تظاهر کنیم یا دروغ بگیم.

ترجیح میدم حداقل یه بازه ی زمانی شش ماهه با شخص مقابل جهت ایجاد شناخت از همدیگه ارتباط داشته باشم.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1397 اسفند 4، 22:55)Queen نوشته است: من فکر می کنم آشنایی به روش سنتی یکم آدم رو تو رودروایسی می زاره  65
وقتی خانواده های دوطرف در جریانند و قراره یه مدت هم برای آشنایی باشه انگار همه منتظرند که در آخر جواب مثبت بشنود و اگه یکی از دو طرف خوشش نیومده باشه یکم اوضاع سخت میشه 65 برای من که اینطوریه. من اگه نظرم درمورد کسی خنثی باشه معمولا تمایلی به آشنایی نشون نمیدم.

به نظر من این انتظار، انتظار اشتباهی هست.
و بی خود که چنین انتظاری دارن.  4chsmu1
والا.  4chsmu1

همون اول کار میشه این موضوع رو عنوان کرد که واقعا این مدت آشنایی برای آشنایی هست!
هر دو طرف، هر جایی که احساس کردن باید از این موضوع خارج شن، این حق رو دارن.

بعد هم اینکه چرا وقتی قراره آشنایی اتفاق بیافته تمام ایل و تبار رو خبر می کنیم که پسر یا دختر ما داره با یکی آشنا میشه؟  17 
بذاریم در همین سطح خانواده درجه یک موضوع بمونه و با آرامش دو طرف همدیگه رو بشناسن.
اگه از همدیگه خوش شون اومد که ادامه میدن و ایل و تبار رو هم جهت رسم و رسومات خبر می کنیم. اگه نه هم هیچی.  53258zu2qvp1d9v 

ببخشید بابت نظر دادن رو نظر شما.  53
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
قطعا این خیلی خوبه خانواده ها درجریان باشند من خودم به پسری که خانوادش تو جریان باشه راحت تر اعتماد می کنم چون مطمئن می شم که تو قصدش صادقه
و خودم هم به هیچ عنوان بدون اطلاع حداقل مادرم با کسی وارد رابطه ی آشنایی نمیشم

اما مراسم خواستگاری که دو طرف همدیگه روندیدند رو نمی پسندم 65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان