عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برای بچه ات چی کار میکنی؟؟؟!!!

هما خانوم متاسفانه من هم خیلی از مهد کودک بدم می آومد
من زودتر از 3سالگی مامانم گذاشتم مهد کودک
چون کارمند بودند
یادمه از هیچ جایی بیش از مهد کودک بدم نمی اومد
همیشه مجبور بودم به زور بخوابم22 درحالی که به شدت از خواب ظهر بدم می اومد
اکثرا محدود بودم انگار
برام مهد کودک کسل کننده ترین جای جهان بود
تو مهد کودکمون دخترا هم بودن
(نمیدونم منظور شما از "همچین نگاه"ی که گفتین چیه،ولی)من میدونم که دیگه الآن عقده ندارم که دیگه ارتباط با جنس مخالف داشته باشم و دوست دخپر داشته باشم، چون تو کودکی اینو تجربه کردم الآن برام یه عقده نیست

منم اگه باشم فرزندمو شاید هیچوقت مهد کودک نذارم
چون واقعا خودم عذاب میکشیدم تو مهد کودک
(1392 تير 12، 18:57)سنــا نوشته است: در مورد تربیت کودک کتاب خوبی میشناسید؟؟

اینم هست53
یا عباس
احساس میکنم کنجکاوی های زیاد اصلی ترین دلیل میتونه باشه تو وارد شدن به هر اعتیادی حالا نه تنها این بلکه اعتیاد های دیگه

می دونید دوستان به نظرم نباید تو هر چیزی زیاد وارد شد و کنجکاوی بی مورد کرد که این هم با اموزش صحیح به دست میاد

البته این نظر منه ولی به نظرم چقدر خوب میشد که واقعا مسائل جنسی از کودکی به شیوه صحیح اموزش دادده بشه و یک نوجوان این مسائل

رو از زبان یک کارشناس بشنوه نه یک دوست هم سن و سال خودش

نمیدونم نظر شما چیه ولی خوشحال میشم در همین مورد یک بحثی با هم در یک تاپیک داشته باشیم
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

2- جلوگیری از فشارهای روحی روانی

3- برنامه منسجم و متعادل(نه زیاد سخت نه زیاد آسان)

4- رعایت همه موارد قبل از این دوره

بسم الله الرحمن الرحیم...

در تکمیل صحبت های داداش " بی ادعا"
باید بگم

اسلام از زمان آمیزش دو نفر به عنوان همسر ، دستور و روش گفته
متاسفانه روی منبر ها گفته نمیشه ، کلاس آموزشی برگزار نمیشه

و خود زوجین هم اینگونه کتاب هارو تهیه نمی کنن...

فقط مسلمان بودن رو یدک می کشیم

خیلیا به دنبال قبر مخفی دختر پیامبر هستن
ولی از فرهنگ زیبای زندگی حضرت علی (ع و زهرا (س پیروی نمی کنن

و به قول استادم که می گه ، وقتی نهالی که کج داره رشد می کنه رو چوب بغلش نزنی که راست رشد کنه
بعد می خوای درخت بیست ساله رو راست کنی؟!1276746pa51mbeg8j
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
مرسی داداش کاملا درسته و اینکه به نظرتون چطور باید فرهنگ سازی کرد ؟ نظری در این مورد دارین ؟

چون اکثرا روابط والدین با کودکان مخصوصا پسر در اینجا محدود میشود و هیچ گونه اشنا سازی اولیه ای صورت نمی گیرد به همین دلیل میخام

نظرتونو بگین در این مورد که چگونه می شود این را نهادینه کرد در جامعه ایرانی ؟

و همچنین اینکه به نظرتون این اشنایی کودک توسط مشاور کارشناس انجام شود بهتر است یا والدین؟
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

توسوال اخرتون را من فقط جواب بدم

بستگی به رابطه بین پسر و پدر داره
مثلا من یکی از اقوام چون رابطه پسرش با پدرش به دلایل منطقی خیلی صمیمی نبود توی یه سفر مشهد پسرش را بده بود چیش یه عالم  دینی متخصص تا مسایلش را براش توضیح بده و برعکسش دختر و مادر هم صدق میکنه)

به نظرم تجربه خوبی بود که انشا ا.. ازش استفاده کنیم
و به جای اینکه فرزندانمون در اینده این مطالب را از سایت ها و دوستاشون یاد بگیرن به وقتش از مرجع صحیح یاد بگیرن انشا ا...:smily man:

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
(1393 فروردين 9، 20:31)mahsa20 نوشته است: توسوال اخرتون را من فقط جواب بدم

بستگی به رابطه بین پسر و پدر داره
مثلا من یکی از اقوام چون رابطه پسرش با پدرش به دلایل منطقی خیلی صمیمی نبود توی یه سفر مشهد پسرش را بده بود چیش یه عالم  دینی متخصص تا مسایلش را براش توضیح بده و برعکسش دختر و مادر هم صدق میکنه)

به نظرم تجربه خوبی بود که انشا ا.. ازش استفاده کنیم
و به جای اینکه فرزندانمون در اینده این مطالب را از سایت ها و دوستاشون یاد بگیرن به وقتش از مرجع صحیح یاد بگیرن انشا ا...:smily man:
مهسا خانوم موافقم ولی اینکه یبار ببریم بچه رو پیش عالم روحانی نمیشه چون به نظر من

باید این اموزشها توسط یه کارشناس روانشناس که کارش همین باشه انجام بگیره و همچنین یه سری کتابهای کوچیکی

هم براش تالیف کنند تا با افزایش سن کودک این اموزشها هم به مرور زمان به صورت صحیح داده بشه موافقین؟
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

من فکر میکنم بهترین شیوه این هست که این مسایل رو از زبان پدر و یا مادر بشنوه.

در این صورت روابط فرزند با اونها گرم و صمیمی تر هم میشه

و اگر هم در آینده به مشکلی برخورد ، میتونه راحت مشکلش رو عنوان کنه و بیرون از خونه به دنبال حل مشکل نره.

این خیلی مهمه که فرزند با پدر و مادرش دوست باشه و توی صحبت با اونها احساس راحتی و امنیت کنه.

ولی از طرفی اینکه پدر و مادر به 1- چه نحوی 2- تا چه حدی باید در مورد این مسایل با بچه شون صحبت کنن مهمه.

بحث های مربوط به جنسیت ، به سن خاصی مربوط نمیشه.

معمولا کودکان از سنین 3-4 سالگی در مورد جنسیت کنجکاوی رو شروع میکنن

این کنجکاوی فقط بر اساس سوالاتی هست که تو ذهن اونا شکل گرفته . نیاز یا شهوتی پشت اون سوالا نخوابیده.

من فکر میکنم ، این پدر ها و مادرها هستن که باید پیش مشاوره برن و آموزش های لازم رو ببینن ( حالا یا مشاوره یا روانشناس یا عالم دینی )

یعنی پدر و مادر باید یک قدم از بچه جلوتر باشن. اونها باید اول آموزش ببینن و بعد به فراخور زمان و سن توضیحات مناسب رو به بچه شون منتقل کنند.

در حدی که حس کنجکاوی اونو ارضا کنن و بچه پاسخ سوالشو بگیره

و نه اونقدر دقیق و جزیی که برای بچه خطرناک باشه

اگه از همون سنین کودکی پدر و مادر راحت با فرزندشون صحبت کنن ، در سنین بلوغ هم به مشکل بر نمیخورن.
یا عباس
(1393 فروردين 10، 15:32)گل سرخ نوشته است: من فکر میکنم بهترین شیوه این هست که این مسایل رو از زبان پدر و یا مادر بشنوه.

در این صورت روابط فرزند با اونها گرم و صمیمی تر هم میشه

و اگر هم در آینده به مشکلی برخورد ، میتونه راحت مشکلش رو عنوان کنه و بیرون از خونه به دنبال حل مشکل نره.

این خیلی مهمه که فرزند با پدر و مادرش دوست باشه و توی صحبت با اونها احساس راحتی و امنیت کنه.

ولی از طرفی اینکه پدر و مادر به 1- چه نحوی 2- تا چه حدی باید در مورد این مسایل با بچه شون صحبت کنن مهمه.

بحث های مربوط به جنسیت ، به سن خاصی مربوط نمیشه.

معمولا کودکان از سنین 3-4 سالگی در مورد جنسیت کنجکاوی رو شروع میکنن

این کنجکاوی فقط بر اساس سوالاتی هست که تو ذهن اونا شکل گرفته . نیاز یا شهوتی پشت اون سوالا نخوابیده.

من فکر میکنم ، این پدر ها و مادرها هستن که باید پیش مشاوره برن و آموزش های لازم رو ببینن ( حالا یا مشاوره یا روانشناس یا عالم دینی )

یعنی پدر و مادر باید یک قدم از بچه جلوتر باشن. اونها باید اول آموزش ببینن و بعد به فراخور زمان و سن توضیحات مناسب رو به بچه شون منتقل کنند.

در حدی که حس کنجکاوی اونو ارضا کنن و بچه پاسخ سوالشو بگیره

و نه اونقدر دقیق و جزیی که برای بچه خطرناک باشه

اگه از همون سنین کودکی پدر و مادر راحت با فرزندشون صحبت کنن ، در سنین بلوغ هم به مشکل بر نمیخورن.
نظرتون بسیار درسته
ولی اگر پدر و مادری نتونستند برند چی؟ منظروم اینه بعضیا واقعا نمیتونند این جور چیزها رو با فرزاندنشون مطرح کنند

به علت پر رو شدن بچه ها و .....

پس چقدر خوب میشه اگه این اموزش ها توسط یک کارشناس در این زمینه از همان دبستان و راهنمایی در قالب یک درس

به نوجوانان و کودکان به شیوه درست و کارشناسی شده اموزش داده بشه نظرتون چیه؟
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

(1393 فروردين 10، 21:28)بی ادعا نوشته است: نظرتون بسیار درسته
ولی اگر پدر و مادری نتونستند برند چی؟ منظروم اینه بعضیا واقعا نمیتونند این جور چیزها رو با فرزاندنشون مطرح کنند

به علت پر رو شدن بچه ها و .....

پس چقدر خوب میشه اگه این اموزش ها توسط یک کارشناس در این زمینه از همان دبستان و راهنمایی در قالب یک درس

به نوجوانان و کودکان به شیوه درست و کارشناسی شده اموزش داده بشه نظرتون چیه؟
الان در اکثر کشورهای پیشرفته ، این آموزش ها توی مدارس داده میشه.و حتی از ماکت های و ابزار های آموزشی و حتی فیلم کمک گرفته میشه.
علاوه بر آموزش هایی که در مورد اختلافات بین دو جنس هست در مورد روابط هم صحبت میکنن با بچه ها.
البته اولش این کار با مخالف خیلی از خونواده ها رو به رو شد ولی با گذشت زمان کم کم این قضیه براشون جا افتاد.

البته این رو هم در نظر داشته باشین که اونجا به خاطر روابط آزادی که بین شون وجود داره، مجبورا بخاطر کاهش هزینه های ناشی از بیماری های جنسی ( مثل اچ آی وی ) و همینطور بچه هایی که ناخواسته به دنیا می آن این آموزش ها رو زودتر بدن. ( علاج واقعه قبل از وقوع )

در کشور ما ، عرف و فرهنگ خیلی اجازه این نوع آموزش رو نمیده.

================================
توی سن دبستانی ( از حدود 6 تا 12 سالگی ) کنجکاوی بچه ها در مورد این مسایل مدتی از خاموش میشه. معمولا تو این سن بچه ها ترجیح میدن با هم جنس خودشون هم بازی باشن. و به نوعی جنس مخالف رو رقیب خودشون میبینن.
که مجددا بعد از حدود 12 سالگی این کنجکاوی ها از سر گرفته میشه. و اون موقع است که باید کسی باشه تا راحت مسایل رو برای نوجوان توضیح بده. یعنی من فکر میکنم شاید شروع این اموزش ها در سن دبستان هم کمی زود باشه.

اکثر کسایی هم که من دیدم توی کانون از سن پایین به خ.ا مبتلا شدن ، در حدود همین سن 11 الی 15 سالگی بوده.

من فکر کنم بهترین حالت اینه که هم مادر و پدر سنگ بنا رو بزارن( در سن دبستان )و بعد یک متخصص اطلاعات تکمیلی رو منتقل کنه.

شما 2 تا بچه ی 5 ساله رو فرض کنید. یکی دختر و یکی پسر.
تو این سن بچه ها، در مورد تفاوت ها کنجکاون و دوست دارن که دست بزنن! ( احیانا اگه بچه کوچیک نزدیکتون باشه دیدین نسبت به دیدن بدن کسی یا حموم رفتن با کسی رفتارهای خاصی نشون میدن)
فرض کنید این دو تا تو اتاق دارن دکتر بازی میکنن
که اتفاقی مادر یکی از اونا وارد اتاق میشه
خب به نظر شما عکس العمل بیشتر مادرها تو این شرایط چیه؟
دعوا و احیانا بعدشم بچه ها رو از اتاق بیرون میکنن و میبرن پیش جمع تا تحت نظر باشن!
این بدترین نوع برخورده!
اون بچه یاد میگیره از این به بعد بیشتر مخفیانه بره دنبال این مسایل...و صد البته نه تنها حس کنجکاویش از بین نمیره که بیشتر هم میشه.

در صورتی که اگه همون مادر دوستانه خودش رو وارد بازی کنه ، هم میتونه کنترل و نظارت کافی رو داشته باشه و هم به اندازه کافی و لازم برای بچه ها توضیح بده.
مهمه که پدر و مادر رفتار عادی داشته باشن. و قضیه رو خیلی وحشتناک و زشت و زننده جلوه ندن.
این نوع برخورد خوب در سنین پایین باعث میشه در زمان نوجونی هم اون بچه فکر نکنه حرف زدن درباره این مسایل دست زدن به میوه ممنوعه است.
===========================================================

و الانم فکر نمیکنم پدر و مادری واقعا باشن که نتونن این کار رو برای بچه هاشون بکنن....نسل الان همه ماشالله دانشگاه رفته هستن و خیلی با پدر و مادرهای نسل قبل فرق دارن....اطلاعات و اینترنت و ... هم که به وفور در دسترسه. تا بتونن اطلاعاتشونو بالا ببرن.
یا عباس
عالی بود موافقم 128fs318181 فقط یکم باید سطح مطالعه در جامعمون بره بالا
فرمول بعد از سی روز

1- روزه گرفتن و کم خوری

از همون اول باید مامان و بابا با بچه صمیمی باشن.این صمیمی بودن باعث میشه تا بچه پررو نشه.

بارها امتحان کردم تا با یه کوچولویی صمیمی شدم راحت باهام حرف میزد خجالت نمیکشید.دیروز یه بچه ی 5 ساله ی فامیلمون بهم میگفت

میای بغلم ؟! من باید میرفتم بغل اون1744337bve7cd1t81 

بچه ها توی همه چیز کنجکاون.از موتور ماشین بگیر تا اینجور مسایل.مطمین باشید اگه از چیزی سردر نیارن بدتر میشه.اگه جواب سربالا

بهشون بدیم اکثرا میفهمن(خودم که سریع میفهمیدم) سریع میفهمه که داری  به اصطلاح خودمونی"میپیچونیش"

بعدش سعی میکنه که از یه راه دیگه ایی به جوابش برسه....

وقتی کوچولو بودم یه کتابی تو خونه بود در مورد مسایل پزشکی که تصویر هم داشت.یه لحظه دیدم یکی داره یه بخشی ازش رو میخونه

که یه عکس بزرگ از جای ناجور بدن انسان رو داشت..تا منو دید جمش کرد!.اون زمان مدرسه نمیرفتم و عددارو بلد نبودم.اما یه نشونه گوشه

ی صفحش داشت که اونو حفظ شدم چند روز بعد برم ببینم عکسرو!1744337bve7cd1t81 

فرداش بین 900 صفحه ی اون کتاب اون صفحرو پیدا کردم!

اینو گفتم که نشون بدم بچه هارو نباید پیچوند.باید خیلی ریلکس این چیزارو براشون توضیح داد.اگه متوجه استرس ما بشن باز بد میشه

راحت میشه کنجکاویشونو برطرف کنیم که مثل کوچیکیای خودم گیر ندن بهش ازین بلاها سرشون بیاد.

صمیمی شدن خیلی ارزش داره...اونا که کسیرو جز ما ندارن.

یه مقدار کنترل کردن هم خیلی خوب جواب میده.اما اگه چیزی دیدید دعواشون نکنید.

مورد بعدی اینه که مطمین باشید با اموزش درست بچه طرفش نمیره.اینم مثل اعتیاد به مواد مخدره که یه مقداری فرق داره....بچه ها از همون اول ضرر سیگار و قلیون رو میبینن ازش متنفر میشن....

وقتی هم طرف به بچش میگه سیگار بده خیلی راحت میگه بده.اگه با استرس براش توضیح بده و بهش چندین بار بگه: "اینارو به کسیا نگیا!!! " مطمین باشید کوچولوتون دلش میخواد بفهمه که این چیه که کسی نباید بفهمه!

حتما دلش میخواد امتحانش کنه...

اگه کسی با جاییش مشکل داشت بگه باهم برطرفش کنیم که کسی منحرف نشه....
53
 سپاس شده توسط
سلام
تواین سایت دو مورد که باعث خودارضایی در کودکان میشه رو نوشته
 موفق باشید535353
http://www.thaghalain.com/%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%A2%D8%A6%DB%8C%D9%86%DB%8C/%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
نمیدونم باهاش چی کار کنم!!!

.............................
خانواده خود من از 7 سالگی که سواد خوندن رو یاد گرفتم کتاب بلوغ جنسی نوجوانان رو بهم دادن و هم تو کتاب عوارض خود ارضایی رو دیدم هم بهم توضیح میدادن...تا اینکه حتی بعضی از دوست ها و همسایه های ناباب که میخواستن منو تو این راه بندازن به همشون میگفتم ضرر داره و ..............
تا اینکه 11 سالگی به بلوغ جنسی رسیدم .........
همه چیز فرق کرد همه اون اگاهی ها و تربیت ها و ...... سودی دیگه نداشت و من بصورت افراطی و پنهان کاری به این منجلاب گرفتار شدم........
تا جایی که چیزی از هوش و ذکاوت و زیبایی قبلیم نموند.........
.................................

خلاصه اینکه اکثر دوستان میگن اگاهی نداشتیم که گرفتارش شدیم
خب من که جزء معدود خانواده ها بودم که بهم اگاهی داده بودن چی؟

در کل تصمیم گرفتم بچه نیارم و به نگهداری از یه سگ بپردازم :دی
::::::::::::::::::::::::::::::

ترک ترک ترک تا روز قیامت  4fvfcja4fvfcja

::::::::::::::::::::::::::::::
 سپاس شده توسط
سلام . من یه دداش 8 ساله دارم ماشالله باهوش.ولی نگرانم مث خودم شه.چکار کنم براش بنظرتون؟
چون من مقصر این بلایی که سرم اومد رو پدر و مادرم میدونم. به نظرم 4 سال دیگه که سنش حساس شد فقط منو داره که کمکش کنم.
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان