عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برای بچه ات چی کار میکنی؟؟؟!!!

منم موردم مشابه هست ..
با خوندن صحبت ها در صفحه های قبلی به این نتیجه رسیدم فعلا که :

1- باهاش صمیمی باشم تا سوال هاش رو بتونه ازم بپرسه و در آینده مسئله ای اگه پیش بیاد بتونه مطرح کنه .

2-با ورزش و سرگرمی های مفید وقت اش رو پر نگه دارم

3-اگه وقتی حرکتی ازش دیدم نترسم و در کمال آرامش باهاش صحبت کنم و دورادور مراقبت و راهنمایی کنم

درست گفتم دوستان؟

البته اینا گفتنش راحته ! واقعیتش خودم توش موندم .

لازمه یاد بگیریم باهر کودک در هرسنی چطور صحبت کنیم و چطور جواب سوالا و کنجکاوی هاش رو بدیم که مفید و قانع کننده باشه براش.

53258zu2qvp1d9v
[تصویر:  wp4003454.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام دوستان
خیلی مسئله ی مهمیه. من چند تا از پستای دوستان رو خوندم. 

یک چیزی را باید در نظر بگیریم. همیشه مراقبت جواب نمی ده. بعضی مواقع مراقبت بیش از حد ، باعث می شه بچه کنجکاو بشه و بالاخره راهی پیدا می کنه و این نیاز هم یک نیاز طبیعیه و نمی شه اون رو پنهان کرد. بالاخره بچه به سن بلوغ می رسه.
من فکر می کنم بهترین کاری که می تونیم بکنیم اینه که با بچمون راحت باشیم و دائم بهش گوشزد کنیم که انسان جایز الخطاست و اشکالی نداره اشتباه کنه و بهش بگیم که با پدر و مادر راحت باشه. ما باید برای بچه هامون بهترین دوست باشیم و به درد و دلشون گوش بدیم ، بدون این که اون ها رو به خاطر اشتباهاتشون سرزنش کنیم یا این که اونا رو هی نصیحت کنیم یا دائم مراقبشون باشیم این جور کارا نتیجه عکس می ده. 
همیشه از خودمون بپرسیم کدوم بهتره:
1-بچمون یه عمر خودارضایی کنه و ما نفهمیم؟
2- بچمون وقتی خودارضایی می کنه بیاد به ما بگه؟

یه نکته ی دیگه هم وجود داره که کسی در نظر نمی گیره. این که خداوند بزرگتر از ماهاست و اون خودش کسیه که می تونه بچه رو هدایت کنه و ما ها فقط وسیله ایم. پس به خداوند توکل کنیم. مگه ما ها که اینجاییم و داریم ترک می کنیم کسی به ما گفت بیایم اینجا؟ پس توکلمون باید به خدا باشه.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

به این نتیجه رسیدم بزرگترین کمکی که میتونم در حق بچه هام بکنم اینه که اصلا نذارم به دنیا بیان 
اصلا از قدیم میگن پیشگیری بهتر از درمانه
چه کاریه که ادم یک یا چندتا مشکل برای خودش به وجود بیاره بعد بره دنبال راه حلش؟!
هیچ کس تو اطرافیان بیشتر از من بچه ها رو دوس نداره و باهاشون بازی نمیکنه
ولی با نظر آقا یوسف موافقم :/
من روی تربیت بچه ها و مودب بودنشون خیلی حساسم ولی متاسفانه فضای جامعه طوری نیست که آدم بتونه
درست و اونجوری که میخواد بچه اش تربیت کنه.
متاسفانه الان بچه ها رو یا خیلی آزاد و رها میذارن مخصوصا پدر مادرای شاغل که حتی روی ورود بچه ها به فضای
مجازی هم کنترلی ندارن
یا خیلی سخت گیری میکنن و نمیذارن شخصیتش شکل بگیره و کلا کنترل درستی روی بچه هامون نداریم
حالا اطلاعات نداشتن در مورد تربییت بچه ها یه بحثه
یکم مطالعه نداشتنمون یه بحث دیگه
 أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَری؟!
53258zu2qvp1d9v اینجانب علاقه ای به تشکیل خانواده و بچه و اینا ندارم
ولی برای همه کسانی که علاقه مندن یه نکته را بگم
یادتون نره بچه هاتون همونقدر که به غذا و لباس و مسکن نیاز دارن
به اینم نیاز دارن یاد بگیرن چجوری اوقات فراغتشون را طی کنن
براشون گزینه روی میز بگذارید
پای صحبتش بشینید 
ببینید چی دوست داره
کارهای ورزشی دوست داره چه سبکی؟
کارهای هنری نقاشی دوست دار چجوری؟
موسیقی دوست داره چی؟
علمی دوست داره تو چه زمینه ای؟
فکرش را به یک چیز یا چندتا چیز معطوف کنید
الان بچه ها دارن تو کوچه بازی میکنن صداشون میاد
همشون همه چیزهایی که دوست دارن و تصور میکنن و بازی میکنن همش الکی و تو هوا
بازی قشنگی نیست
یعنی حتی یک ذره هم خلاقیت نداره
تصورشون اینه کنار دریا دارن ماهی میگیرن
کاش فقط یه چوبی میگرفتن دستشون میشد قلاب ماهی گیری هیچی نیست همش الکی تو تصورات
آخه چراااااااااااااااااا God
یاد بدین به بچه هاتون خلاقیت داشته باشن
این خلاقیت از سر کوچه نمیاد
با آشنا شدن با چندین موارد مختلف این خلاقیت میاد
در ضمن من که بنطرم این خ.ا از وقتی اومد سراغم که نفهمیدم از چیا میتونم لذت ببرم
اصلا از چی خوشم میاد
اصلا اوقات فراغت چی هست
چجوری میشه گذروند
هیچی
1276746pa51mbeg8j
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
واقعا همراه بچه ام میشم.
نگاه بالا به پایین ندارم بهش
مثل یک دوست کنارش می مونم.
میذارم خودش با چالشها دست و پنجه نرم کنه تا بزرگ بشه، لوسش نمی کنم.

در کنار فراهم کردن مادیات، غذای روحی هم براش فراهم نمی کنم.
اجبار نمی کنم، اما تربیت می کنم.

و ....
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

من هرگز دخترم را از هراس قضاوت‌ها، تغییر نخواهم داد،
هرگز دخترم را قربانی حرف‌های بی‌ پایه و اساس مردم نخواهم کرد
هرگز نخواهم گفت اینگونه نباش تا دنیا و آدم‌ها از تو راضی باشند

نخواهم گفت رنگ‌های دلبرانه نپوش عطرهای دلبرانه نزن، کارهای دلبرانه نکن.

من دخترم را آن‌قدر جسور بار خواهم آورد که برای آرزوهایش در انتظار تشویق نباشد

من دخترم را از محبت و عشق سیراب خواهم کرد تا هر بی سر و پایی توان سرک کشیدن به قلب و ذهن ارزشمند او را نداشته‌باشد.

به دخترم خواهم گفت که دوست داشتن، شرطی نیست، که عشق، شرطی نیست
 که هرجور و در هر شرایطی که باشد؛ دوستش دارم

که تا پای جان مراقبش هستم و هوایش را دارم. خواهم گفت که آدم هرچقدر هم که حواسش باشد، بازهم گاهی اشتباه می‌کند

خواهم گفت او همیشه عزیزترینِ من است و هر اشتباهی هم اگر کرد، با هم درستش می‌کنیم.

خواهم گفت اشکالی ندارد گاهی هم مغرور باشد و مهربانی‌اش را از آدم‌ها دریغ کند، که مهربان بودن‌ خوب است، اما تا جایی که به هویت و ارزشمندی‌اش آسیب نزند.

من نسخه‌ی عمومیِ هیچ جامعه‌ای را برای دخترکم نخواهم پیچید

اجازه خواهم داد خودش باشد، خودش تصمیم بگیرد و خودش رفتارهای خودش را قضاوت یا اصلاح کند.
که بدون ترس و اضطراب، زیر نگاه امن من  از حال و هوای شیرین دخترانگی‌اش لذت ببرد.

من باور دارم که کنترل کردن‌های بیش از حد، نتایج معکوس می‌دهد

امر و نهی، قدرت اراده و تصمیم را می‌گیرد و سرزنش، اعتماد و خودباوری را نابود می‌کند.

من باور دارم که عقاب‌ها را "رهایی" و "خودباوری" بلندپرواز و جسور کرده

من باور دارم که قناری‌ها از شدت در قفس ماندن است که از پرواز می‌ترسند.

#نرگس_صرافیان_طوفان 
من هیچوقت سهم ته دیگمو بهت نمیدم تا بهت یاد بدم از خودگذشتگی مادر وظیفه نیست بلکه لطفه زمان من .. جوانی من .. اهمیت من به خودم قرار نیست ته اولیت ها قرار بگیره
من هیچوقت بخاطر اینکه تو 1 دست لباس بیشتر داشته باشی خرید خودمو کنسل نمیکنم که بفهمی هرچیز بجای خود خوبه
من هیچوقت برای اینکه تو درس هاتو بنویسی بالای سرت نمیشینم که یاد بگیری زمان همه ارزشمنده ... اینده ی تو مربوط به تو و خودت به تنهایی باید براش زحمت بکشی
اگه یه غذایی رو دوست نداشتی هرگز برات یه غذای دیگه درست نمیکنم چون قرار نیست همیشه همه چیز بر وفق مراد شازده ی من باشه
فقط دردو صورت کتک میخوری شازده اونم بی احترامی به بزرگترت مخصوصا پدرته و پدر بزرگ و مادر بزرگ و غیره
و دوم دنبال نکردن ارزوهات . .. و بلند پروازی هات
که اگر همچین اتفاقی بیوفته با پشت دست چنان میکوبم تو دهنت تا دندونات خورد شه تو دهنت : )
شازده تمام سعیمو میکنم اونقدر موفق بشم که تو بتونی منو الگو کنی برای موفقیت نه اینکه دایم بهت بگم مثل فلانی شو
میخوام با افتخار بگی میخوام شبیه مادر و پدرم باشم : ) که انشاالله که هزار مرتبه بهتر باشی

من فقط سعی میکنم یادم نره خودمم یه روز بچه بودم : )
من این رو بهت قول میدم فرزندم که کودکی و بچگیم رو با تمام احساست اون لحظاتم فراموش نکنم
تمام تلاشم رو میکنم که فراموش نکنم تا اینکه درکت کنم نه اینکه فقط شعار بدم : )

میدونی جان جانانم نمیخواهم بعد از به دنیا امدنت و رشد کردنت شاهد و شنونده این شعر کارو که (زاده ی شبی چرکینم )از دهان تو باشم حالا چه به زبان شعر باشد یا به ب زبان ساده تری گفته شود. هر چند این شعر را هم از زبان دوستانم هم شنیده ام ..
سعی میکنم نگذارم در خلوت افکار خودت طلبکار من یا خدایمان شوی که چرا پا به این دنیا و این زمانه تاریک و این زمین شلوغ پا گذاشته ای

نمی خواهم مثل آدم های کودن بگویم حق تو نیست این همه رنج و عذاب و بدبختی؛ پس به دنیا می اورمت عزیزم،از این خبرا نیست
به قول دکارت :فرزند می اورم پس هستم

در زمانه ای و عصری زندگی می کنم که بعضی از ادم ها مسابقه جفت گیری را انداخته اند و بدون اینکه فرزند آوری و تربیت بچه بدانند.مبادرت به این رفتار فیوزیولوژیکی می کنند. و سال ها بعد از همبستری ،مجامعت، همآغوشی،این دو بشر (یعنی دو موجود دو پا ) که به قول شریعتی هنوز به مرحله انسانیت نرسیده اند.انچنان منتی بر سر فرزندانشان می گذراند که گویی یکی از لک لک های (برنامه کودک خدا لک لک ها رو دوست دارد) این جنس خراب و بی عقل و شرور را به این ها قالب کرده و انداخته است.

فرزند عزیزم دوست دارم از دوران کودکی کتاب خوانی را شروع کنی ،نمی خواهم سرزنش تو را ببینم همان طور که من پدر و مادر را افتخار کردم ؛پس به من حق بده که در اوایل زندگیت به تو سخت بگیرم ؛تویی که در دورانی از خامی به پسر می بری که شاید بازی ها کودکانه و بازی ها دنیا تو را سرگرم خود کند.

میتونم تا فردا بشینم از برنامه هام بنویسم
ولی در یک کلام سعی میکنم بخاطر تو خوشبخت باشم : )
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
فرزندم زیبای من
به خاطر اینکه تو را خیلی دوست دارم و خوشبختی ات برایم مهم ترین هست
دوست دارم برایت قدمی بردارم که از بهشتی که در آن هستی به این دنیای واهی قدم نگذاری و همانجا در آرامش ابدی به زندگی جاودانه ات ادامه دهی
53
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
اسپم 65
نمی تونم با این تاپیک ارتباط برقرار کنم 22
تاحالا به این فکر نکردم اگه مادر بودم چه کارایی برای بچه ام میکردم 65
سه صفحه اینجارو خوندم همه نوشته بودن من ازدواجم کنم بچه دار نمیشم : )
چرا ؟! چون دوسش دارم  53258zu2qvp1d9v
جالب انگیز  53258zu2qvp1d9v

دورم ازش ب قدری ک حتی از نوک ذهنمم عبور نمیکنه قسمتم بشه و خندم میگیره .
ولی بچه دار بشم روزی روزگاری چندتا چیز و بهش یاد میدم .
اول احترام .
دوم نگاه دور از تبعیض جنسیت .
سوم بی پروا بودن (تا هیچ حس عقده و حسرتی نداشته باشه تو آیندش ) .
بعدشم خودش ساخت ساخت نساخت دیگه اینکه براش زندگی بسازم از عهده ی من خارجه .اونکه قرار نیست همیشه بچه بمونه : )
بهترین کاری که میتونم براش انجام بدم اینه که هیچ کار خاص و فوق العاده ای براش نکنم ...

اینجوری هم مستقل میشه هم یاد میگیره زندگی انقدر ها هم سخت نیست و استرس و اضطراب کمی خواهد داشت .
سلام  303

من کوچک تر از اینم که اینجا پست بزارم.. ولی خب طی این مدت زندگی کردن به عنوان فرزند یه چیزایی دستم اومده 

1. اینی که میگن با بچه هاتون دوست باشید... این خیلی مسئله حساسیه.. باید حواستون جمع باشه به این که بچه ها اول پدر و مادر میخوان بعد دوست لطفا حدودش رو رعایت کنید و خیلی مواظب باشید که از مرز ها رد نشید

2. تورو خدا با بچه هاتون درد دل نکنید... توی هیچ سنی و در هیچ شرایطی و نه در هیچ سطحی... بچه نابود میشه

3. تعریف های الکی و هندونه زیر بغل گذاشتن... اول به خاطر اینکه شبیه چوپان دروغ گو میشید وقتی بچه شروع کنه به فهمیدن دیگه به تعریف ها و حتی نظراتتون اهمیت نمیده دوم هم این که وقتی با اون تصور سوپر من از خودش بره تو اجتماع خدا میدونه چی میشه  42

4. زیاد بدونید و زیاد بخونید و خوب حرف بزنید... بچه ها هر قدر هم بزرگ بشن باز بچه شمان و شما هم پدر مادرشون باید اونقدر بدونید و بتونید خوب حرف بزنید که همیشه به عنوان راهنما و کار بلد روتون حساب کنن این مورد هرچی سن فرزند بالا تر میره مهم تر میشه..

5. به بچتون نگید تو لایق بهترین ها هستی  یا فلان آرزو رو برات دارم و این مزخرفات.. بچه مسئول برآورده کردن آرزو های خودشه نه شما و شاید اون بهترین هایی که شما میگید لیاقتشو داری جزو آرزو هاش نباشه 
پ. ن : اینا هیچ منبعی ندارن و حاصل تجربس اگه غلط علمی_روانشناختی داشت لطفا بگید تا اصلاحش کنم  53
بهترین کاری که میتونم برا بچم بکنم اینه که به دنیا نیارمش. 
شاید بگید چقد منفی و مسخره. ولی به نظرم کسی که بچه میاره بیشتر به خاطر خودخواهیشه یا برای راضی کردن خانواده همسرش. 
بچه ای که بخاد بیاد و استرس اینو داشته باشی که ایا میتونی نیازای اولیش رو براورده کنی یا اینکه ایندش چی میشه؟ امنیت خواهد داشت؟ از زندگیش راضی خواهد بود؟ یا اینکه میخاد مثل نسل خودمون یا شایدم بدتر زندگی کنه تا بچه هست نگران شیر خشک و لباسش باشی، بره مدرسه 12 سال چرت و پرت بخونه و یاد نگیره چجوری زندگی کنه، برا کنکور استرس بگیره و قضاوت بشه که چرا دکتر نشد، حداقل 4 سال بره دانشگاه و بازم به جای اینکه زندگی کردن رو یاد بگیره فرمول حفظ کنه و درسای سخت بره امتحان بده و بعد ببرنش سربازی دو سال همه چی یادش بره بعد اگر شانس بیاره و کار درست باشه کار گیرش بیاد اونم با حداقل دریافتی، بعد از چند سال آیا بتونه یه خودرو بخره بعد ثبت نام کنه برا مسکن که آیا بهش تعلق بگیره که بخاد تا اخر عمرش قسط اون خونه رو بده بعد زن بگیره اونم با مهریه چندصد سکه ای و زیر قرض و وام ازدواج له بشه و زنشم درکش نکنه و زندگیش تلخ باشه.... و وقتی بخاد بچه بیاره نگران این باشه بلایی که سر خودش اومد سر بچش نیاد... همون بهتر که نیاد به این دنیا. به دور از هر بدبینی میگم، امیدوارم به کسی برنخوره ولی اگر قراره بچه مثل اکثریت نسل ما زندگی کنه همون بهتر که نیاد خودشم راضی تره که نیاد....
حقیقت تلخ
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
 سپاس شده توسط
چگونه فرزندانی با شخصیت تربیت کنیم؟  (پناهیان)
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان