عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برنامه ویژه ماه‌های محرم و صفر

«بسم الله الرحمن الرحیم»

سلام
در این تاپیک، فعالیت‌های داوطلبانه‌ی گروهی مذهبی انجام می‌گیرد.
خوشا باران و وصف بی مثالش
 سپاس شده توسط
اعمال شب نیمه شعبان

1- خواندن دعای کمیل : در روایات آمده است که کمیل، امیرالمؤمنین علیه‏السلام را در شب نیمه‏ی شعبان در حال خواندن این دعا مشاهده کرده است و گفته است: با مولایم امیرالمؤمنین در مسجد کوفه نشسته بودم، عده‏ای از اصحاب پرسیدند: معنای این آیه چیست؟: فیها یفرق کل امر حکم؛ در آن شب هر چیزی با حکمت معین می‏شود». حضرت فرمود: منظور شب نیمه‏ی شعبان است. سوگند به کسی که جان علی به دست اوست،بنده‏ای نیست مگر این‏که تمام خیر و شری که به او می‏رسد، در این شب قسمت می‏شود و این خیر و شرها از شب نیمه‏ی شعبان تا شب نیمه‏ی شعبان سال بعد به او می‏رسد و بنده‏ای که این شب را زنده داشته و با دعای خضر به درگاه خدا دعانماید، دعای او اجابت می‏شود.

وقتی که امیرالمؤمنین بازگشت، شبانگاه به دیدار او رفتم و گفتم: برای خواندن دعای خضر آمده‏ام. حضرت فرمود: بنشین کمیل! اگر این دعا را حفظ کنی و در شب‏های جمعه یا ماهی یکبار یا سالی یکبار یا در تمام عمر یکبار با آن دعا کنی باعث کفایت رزق و آمرزش تو خواهد شد. حال بنویس: «اللهم انی اسئلک برحمتک التی وسعت کل شئی...»

2- زیارت امام حسین علیه السلام : و در شب نیمه شعبان زیارت حسین علیه‏السلام کردن فضل بسیار دارد. زیارت امام حسین علیه‏السلام در بارگاه شریف یا از مکان‏های دور مستحب است و کسی که او را زیارت کند، مانند کسی است که خدا را درعرش او زیارت کرده باشد.

3- غسل کردن

4- نماز: چهار رکعت نماز کند در هر رکعتی پس از الحمد صد بار «قل هو الله أحد» بخواند چون فارغ شود بگوید: اللهُمَّ إنّی إلَیْکَ فَقِیرٌ و مِنْ عَذابِکَ خائِفٌ مُسْتَجیرٌ. اَللّهُمَّ لا تُبَدِّلُ اسْمی...

و روایتست از امام موسی کاظم علیه‏السلام از پدرش أبی عبدالله جعفربن محمد الصادق علیه‏السلام که در این شب چهار رکعت نماز کردن، در هر رکعتی دویست و پنجاه بار «قل هو الله أحد» بخواند و از امام رضا علیه‏السلام روایت است که در این شب نماز جعفر باید کرد و گفت: شنیدم از پدرم که دعا را در این شب اجابت بُوَد.

و پیغمبر که جبرئیل علیه‏السلام گفت: هر که شب نیمه شعبان صد رکعت نماز کند و در هر رکعتی ده بار «قل هو الله» بخواند، نمیرد تا جای خود در بهشت ببیند و شراب بچشد یا ببینند از برای وی.

پیغمبر صلی‏الله‏علیه‏و‏آله فرمود: جبرئیل علیه‏السلام بیامد و مرا گفت: ای محمد! بفرمای امت خود را تا در شب نیمه شعبان ده رکعت نماز کنند، در هر رکعتی پس از الحمدْ ده بار «قل هو الله» بخوانند و سجده کنند و در سجده بگویند: اَللّهُمَّ لَکَ سَجَدَ سَوادِی و خَیالی و بَیاضی یا عظیمَ کُلِّ عَظیمِ. اغْفِرْلِیَ الذَّنْبَ الْعَظیمُ فَإِنَّهُ لا یَغْفِرُهُ غَیْرُکَ.

هر که این نماز کند خدای تعالی هفتاد و دو هزار گناه از دیوان وی محو کند و هم چندان نیکویی بنویسد وی را و از پدر و مادرش هفتاد هزار سیّئه محو کند.

و امام باقر علیه‏السلام فرمود: شب نیمه شعبان فاضل‏ترین شب‏هاست پس از شب قدر و خدای تعالی سوگند خورده است که درو هیچ سائل را رد نکند چون معصیتی نخواهد؛ باید که اجتهاد کند در دعا و ثنا برای خدای و آن شبْ ما را که اهل بیت پیغمبریم در مقابله شب قدر است پیغمبر را.

و هر که درو صد بار «سُبْحانَ اللّهِ» بگوید و صد بار «الْحَمْدُلِلّهِ» و صد بار «لا إلهَ إِلاَّ اللّهُ» و صد بار «اَللّهُ اَکْبَرُ» خدای تعالی بیامرزد گناهان او را همه و هر حاجت که وی را بود آنچه خواهد و آنچه نخواهد همه را روا کند. (2)

منبع پایگاهاطلاع رسانی حوزه
 سپاس شده توسط
میگم جمعه هفته ی بعدی میشه نیمه شعبان دیگه؟؟؟17
بی نام جونم مرسی بابت مطالب فوق العاده ات خدا خیرت بده اگه تو نمی گفتی من نمی دونستم باید این کارارو بکنم...مفاتیح هم که آدم اصلا رغبت نمی کنه بره سمتش...کلا فکر نمی کردم نیمه شعبان اینطور شبیه53258zu2qvp1d9v
مرسی بی نام جونم خیلی ثواب کردیاcheshmak
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

سپاس شده توسط
اعمال انفرادی

غسل
احیاء این شب به نماز و دعا(به پیوست مراجعه شود)
زیارت امام حسین (به پیوست
صلوات هر روز(به پیوست شماره 3 مراجعه شود)

نماز

نماز 1 -2 رکعت(پیوست 8)
نماز جعفر طیار
نماز2 - 4رکعت(پیوست11)
نماز100 رکعتی (پیوست12)

ادعیه

دعا 1 (یک صفحه)
دعا 2 (یک صفحه و نیم)
دعا 3 (نصفه صفحه)
دعای کمیل (به پیوست 4 مراجعه شود)
گفتن سبحان الله 100 مرتبه
گفتن الحمد لله 100 مرتبه
گفتن الله اکبر 100 مرتبه
گفتن لا اله الا الله 100 مرتبه
دعا 4 (پیوست 9)
مخصوص برای آنهایی که نماز شب میخوانند (پیوست 10)

پیوست 1 : میتونین اعمالی رو که انتخاب میکنین اون موقع انجام بدین که احیا هم اتجام بشه

پیوست 2 : زیارت کن آن حضرت را با این کلمات " السلام علیک یا ابا عبدلله السلام علیک و رحمت الله و برکاته"

پیوست 3: صلوات روز 14 شعبان

پیوست 4:اللهم بحق لیلتنا و مولود ها و حجتک و موعودها...(صفحه ی 298 مفاتیح حاج شیخ عباس مصباح زاده)

پیوست 5:الهم انت الحی القیوم العلی العظیم ... (صفحه ی 299 مفاتیح حاج شیخ عباس مصباح زاده)

پیوست6:اللهم اقسم لنا من خشیتک ما یحول بیننا و بین معصیتک ... (صفحه ی 300 مفاتیح حاج شیخ عباس مصباح زاده)

پیوست7: برای خواندن دعا کلیک کنید

پیوست8: 2 رکعت نماز بعد از نماز عشاء – رکعت اول بعد از حمد قل یا ایهاالکافرون و رکعت دوم حمد و توحید – بعد از اتمام نماز 33مرتبه سبحان الله-33مرتبه الحمدلله-34 مرتبه الله اکبر +برای دیدن ادامی اعمال بعد از نماز کلیک کنید

پیوست9: یا من الیه ملجا العباد فی المهمات و الیه یفزع الخلق ... (صفحه ی 301 مفاتیح حاج شیخ عباس مصباح زاده)

پیوست10: دعاهایی که برای بعد از نماز شب توصیه شده است

پیوست11: چهار رکعت نماز کند در هر رکعتی پس از الحمد صد بار «قل هو الله أحد» بخواند چون فارغ شود بگوید: اللهُمَّ إنّی إلَیْکَ فَقِیرٌ و مِنْ عَذابِکَ خائِفٌ مُسْتَجیرٌ. اَللّهُمَّ لا تُبَدِّلُ اسْمی...

پیوست 12: پیغمبر که جبرئیل علیه‏السلام گفت: هر که شب نیمه شعبان صد رکعت نماز کند و در هر رکعتی ده بار «قل هو الله» بخواند، نمیرد تا جای خود در بهشت ببیند و شراب بچشد یا ببینند از برای وی.

دوستان عزیز اعمالی رو که میتونین انجام بدین توی یه پست بنویسین و جدول رو اصلاح کنین
هیچ ایرادی نداره که مثلا دعای کمیل رو 6 نفر بخونن
فقط لطفا دقت کنید و خودتون نوشته ی نفر قبل اگر ایرادی داره رو اصلاح کنید

ممنونم53258zu2qvp1d9v
سلام
خیلی سخته اولی نفرم که شروع میکنم،Khansariha (56)
با اجازه ی بی نام جان یه تغیر کوچولو توی پست بالا میدم
(واسه اعمال شماره میذارم تا کسایی که میخوان انتخاب کنن جلوی اسمشون شماره ی اعمالو بزنن)

اعمال انفرادی

1-غسل
2-احیاء این شب به نماز و دعا(به پیوست مراجعه شود)
3-زیارت امام حسین (به پیوست
4-صلوات هر روز(به پیوست شماره 3 مراجعه شود)

نماز

5-نماز 1 -2 رکعت(پیوست 8)
6-نماز جعفر طیار
7-نماز2 - 4رکعت(پیوست11)
8-نماز100 رکعتی (پیوست12)

ادعیه

9-دعا 1 (یک صفحه)
10-دعا 2 (یک صفحه و نیم)
11-دعا 3 (نصفه صفحه)
12-دعای کمیل (به پیوست 4 مراجعه شود)
13-گفتن سبحان الله 100 مرتبه
14-گفتن الحمد لله 100 مرتبه
15-گفتن الله اکبر 100 مرتبه
16-گفتن لا اله الا الله 100 مرتبه
17-دعا 4 (پیوست 9)
18-مخصوص برای آنهایی که نماز شب میخوانند (پیوست 10)

"به پیوست های پست بالا(پست شماره 3 -بی نام) توجه کنید".

<<به نام خدا>>
1-سها (1، 2، 3 ،4، 5 ،9 تا 18 )
2-؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موفق باشین.التماس دعا .یا علی..
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

بچه ها فقط یه نکته
میتونین مثلا نماز ها رو که 100 رکعته بگین 2 رکعتش رو میخونین 53258zu2qvp1d9v چون نماز ها 2 رکعت 2 رکعت هست یعنی 100 رکعتی میشه 50 تا 2 رکعتی

<<به نام خدا>>
2-؟؟؟؟؟؟؟؟؟
متاسفانه الان ایمیل بی نام رو دیدم که فرموده بودن هوای تایپیک رو داشته باشم تا ایشون بتونن دوباره سر بزنن
10/5/88 ساعت 11:50

خب اعضای محترم کانون
فکر نمی کنید موقعش شده که صفایی به دلتون بدین و خودتون رو اماده کنید برای حضور منجی بشریت!

پس به قول خودش

بشتابیددد بشتابیددد
که از دست دادنش موجب پشیمانی است

[تصویر:  33k3aqd.gif] [تصویر:  33k3aqd.gif]

« به نام خدا »

2- تارک (1 الی 6 و 13 الی 16)
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
« به نام خدا »

3 -بی نام (شماره ی 1 الی 4 - شماره ی 8 , 4 رکعتش -شماره ی 9 الی 18)

اعمال انفرادی

1-غسل
2-احیاء این شب به نماز و دعا(به پیوست مراجعه شود)
3-زیارت امام حسین (به پیوست
4-صلوات هر روز(به پیوست شماره 3 مراجعه شود)

نماز

5-نماز 1 -2 رکعت(پیوست 8)
6-نماز جعفر طیار
7-نماز2 - 4رکعت(پیوست11)
8-نماز100 رکعتی (پیوست12)

ادعیه

9-دعا 1 (یک صفحه)
10-دعا 2 (یک صفحه و نیم)
11-دعا 3 (نصفه صفحه)
12-دعای کمیل (به پیوست 4 مراجعه شود)
13-گفتن سبحان الله 100 مرتبه
14-گفتن الحمد لله 100 مرتبه
15-گفتن الله اکبر 100 مرتبه
16-گفتن لا اله الا الله 100 مرتبه
17-دعا 4 (پیوست 9)
18-مخصوص برای آنهایی که نماز شب میخوانند (پیوست 10)

"به پیوست های پست بالا(پست شماره 3 -بی نام) توجه کنید".

رحمت نصیبتون
مثل اینکه تنبل خونه راه افتاده تو کانون

بی نام پس کو اون جیغت

هورا تو هم فقط داری هورا می کشی ها ... این حرف ها نیست بدو که موقع عمله

بچه ها می دونید چه هفته ای رو دارید پشت سر می ذارید

حیفه به خدا
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
1744337bve7cd1t811744337bve7cd1t811744337bve7cd1t81یعنی امروز هیچ کس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟17
4- مريم (1 الي 7و از 9 الي 18)
راهی به سوی خوشبختی وجودندارد ، خوشبختی خود راه است .راهی که از درون شما آغاز می شود و به کمک توانایی و قابلیت شما در جهان بیرون تجلی می یابد . ( وین دایر )
سلام به منتظران آقا
ببینم چی خیال کردین .فک کردین مارال تو این جور چیزا جا می مونه.cheshmak
ما هم هستیم.

4- مريم (1 الي 7و از 9 الي 18)
5-مارال(1الی5،9الی16، 18)
6-؟؟؟؟؟

الهی به امید تو
راستش من اصلا به آقا یا امام زمان اعتقاد ندارم نه واقعا یعنی چی چرا ما نباید به قول شما ها در دوران ظهور امام زمان تو خوشی باشیم چرا اینجوری شدیم و هستیم . واسه درغ این آخونداست
واقعا نمی دونم چی بگم...
بی نهایت ممنونم...
شماها اشک آدمو درمیارین...
واقعا خجالتم می دین
مرسی سعیمو می کنم شاد باشم...
نمی دونم چی بگم53258zu2qvp1d9v
بهترین راه پیش بینی آینده،ساختن آن است

زندگي يک آرزوي دور نيست؛ زندگي يک جست و جوي کور نيست
زيستن در پيله پروانه چيست؟

زندگي کن ؛ زندگي افسانه نيست
گوش کن ! دريا صدايت ميزند؛ هرچه ناپيدا صدايت ميزند
جنگل خاموش ميداند تو را؛ با صدايي سبز ميخواند تو را
زير باران آتشي در جان توست؛
قمري تنها پي دستان توست
پيله پروانه از دنيا جداست؛

زندگي يک مقصد بي انتهاست؛ هيچ جايي انتهاي راه نيست؛
اين تمامش ماجراي زندگيست...

راستش از بی احترامی ها و نا مهربانی ها خسته شدم ... اینجا روزگاری جای مهربونی و محبت بود ... ولی متاسفانه مدتیه که دیگه اون رنگای قشنگ کمرنگ شدن ... امیدوارم شماها که هنوز اینجایین دوباره بهش رنگ بدین وزیباترش کنین (البته از درون و نه فقط در ظاهر) ... براتون دعا می کنم ... فراموشم نکنین ... حلالم کنین ... التماس دعا ... دلم برای تک تکتون تنگ میشه ... خیلی دوستون دارم
:13:

چشم ها بسته زانوانم روي خاك دست بر آسمان با خدايم مي گويم تا فرشته خويي مثل هورا به حاجتش برسه . پاكم همتون رو هم دوست دارم.
[/color]
خداوندا آرامشي عطا فرما تا بپذيرم آنچه را كه نمي توانم تغيير دهم
شهامتي ده تا تغيير دهم آنچه را كه مي توانم
ودانشي كه تفاوت اين دو را بدانم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان