عزیز :.:.::. * اعلام وضعیت اولین بسته پاکی مسابقه #پاکی_رمضان * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سلام

اینجانب(بارونی....)قوانین جدید تاپیک بنویس رو بدین شرح اعلام می کنم:

1-متنی که گذاشته میشه رو ادامه میدین.

2-برای نوشتن از اصول کاملا منطقی و معقول استفاده کنین(قرار نیست داستان هایی راجع ب سفر به ماه و بیست هزار فرسنگ زیر دریا بنویسیم)

3-قبل از شروع متن، اسمتونم بنویسین.

4-اگه کسی خیلی پرت و فضایی ادامه داد(و کسی نتونست چیزی به متن متصل کنه) به صلاح دید حقیر پستش حذف میشه(با عرض پوزش و شرمندگی و غیره.....)

5-متن یا داستانی که تموم میشه به تاپیک بنویس های نوشته شده توسط خودِ خودمون منتقل میشه و متن یا داستان بعدی رو شروع میکنیم.

6-این که یه متن کی تموم میشه، تشخیص حقیر می باشد.1276746pa51mbeg8j

7- قوانین کلی سایت درمورد این تاپیک هم صدق می کنه و هر پستی که خارج از قوانین این تاپیک و یا در تعارض با قوانین کلی سایت باشه پاک میشه.

همینا دیگه.

یا علی53

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ویرایش توسط تنها ترین سردار 

با عرض سلام خدمت همه ی دوستداران داستان و داستان نویسی 

خب باید به اطلاعتون برسونم با توجه به بررسی ها، ارزیابی ها و مشورت های صورت گرفته، یه مقدار تغییرات در قوانین تاپیک "بنویس" ایجاد شده که به این صورت هستند :

1- از این پس داستان ها دسته بندی و سبک بندی میشن، به این صورت که داستان هایی که از این به بعد نوشته میشن، هر کدوم در یه سبک خاص و مشخص پایه ریزی و ادامه داده میشن.

این کار به داستان ها نظم و زیبایی می بخشه و تمرکز و یکپارچگی بهتری در داستان ها به دست میاد.

2- همونطور که ذکر شد، هر داستان در یک سبک مشخص آغاز میشه، در همون سبک ادامه داده میشه و به اتمام می رسه. 

به عبارت دیگه در ابتدای هر داستان، سبک اون داستان و مسیر داستان توسط فرد شروع کننده تعیین میشه و بقیه دوستان موظفند داستان رو فقط و فقط در همون چارچوب ادامه بدن.  

به این صورت که مثلاً من داستانی رو شروع می کنم و در همون پست اعلام می کنم که این داستان در قالب طنز خواهد بود، حالا همه ی دوستان موظفند که برای ادامه، از مضامین، جملات و عبارات طنز استفاده کنند و نمی تونن داستان رو تخیلی، غیرواقعی، عاشقانه و یا حتی تراژدیش کنن! 

بعد داستان که تموم میشه، داستان بعدی در یه سبک دیگه مشخص و آغاز میشه، مثلاً عاشقانه ... 
حالا دیگه کسی نمی تونه داستانو طنزش کنه و از مضامین خنده دار برای پیشبرد داستان استفاده کنه، باید تصور کنین که دارین یه رمان عاشقانه می نویسین و هنر خودتونو نشون بدین ... 

دوباره داستان که تموم میشه، کسی که میخواد داستان جدید رو شروع کنه اعلام می کنه که مثلاً داستانی که از امروز شروع میشه کاملاً رئال و واقعی خواهد بود و کسی نباید داستانو تخیلی یا درام و ... بکنه.

و به همین شکل، داستان ها رو در انواع سبک ها شروع می کنیم و در همون سبک ادامه میدیم. به این ترتیب هر داستان رو در یه سبک معلوم و متمرکز می نویسیم تا داستان ها معقول تر و شیرین تر بشن.

نکته ی مهم اینه که بعد از شروع هر داستان و مشخص شدن سبک و روند اصلی داستان، هر پستی که خارج از چارچوب تعیین شده برای ادامه ی داستان زده بشه پاک خواهد شد! 

3- به تناوب و برای تعدیل و تلطیف فضا! بعد از هر چندتا داستانی که در سبک های مشخص نوشته میشن، یه داستان در سبک آزاد نوشته میشه، 

و حالا دیگه هیچ محدودیتی نیست و هرکسی هرجور که عشقش میکشه میتونه داستان رو ادامه بده 4fvfcja

نکته ی آخر اینه که از این پس به منظور پوشش دادن همه ی سبک ها و سلایق مختلف، از همه ی علاقمندان به داستان و داستان نویسی دعوت می کنم که داستان ها رو فعالانه تر ادامه بدن تا بتونیم داستان های مختلف در انواع سبک ها داشته باشیم. 

همچنین از همه ی علاقمندان دعوت می کنم برای تقویت و ارتقاء هنر نویسندگی خودشون تاپیک "آموزه هایی درباره ی هنر نویسندگی..." رو هم مطالعه بفرمایند. 

مخلصیم

53

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

اي بابا بفرماييد ديگه .
اصلا جهندمو ضرر :
برنده 5 بار يك ستاره

اولا که چرا خودت شروع نمی کنی؟17
دوما برا شروع خیلی موضوع ات سخته . هم چین جمله معروفی هم نزاشتیSmiley-face-cool-2
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
به دست شما درد نكنه اين جمله يكي از شهداي معروف و فرمانده ايران هست كه تو همه دنيا اين شهيد رو با اين جمله مي شناسن.

b52 نوشته است:به دست شما درد نكنه اين جمله يكي از شهداي معروف و فرمانده ايران هست كه تو همه دنيا اين شهيد رو با اين جمله مي شناسن.

خوب حالا فهمیدم کیه اما باید صبر کنی.
و براي آنكه اخلاص داشته باشيم سرمايه مي خواهد كه از همه چيزمان بگزريم و براي اينكه از همه چيزمان بگزريم بايد شبانه روز دلمان و وجودمان با خدا باشد.

این جمله شهید همت هست .

این جمله یک هدف متعالی را نشان میده که در راه اون از همه چیز حتی جان هم باید گذشت و لازمه رسیدن به این هدف شناخت و دل سپردن به خدا هست طوری که همه جا و همه وقت به یاد اون باشیم. از این شهیدها خجالت میکشم چرا که برای رسیدن به هدفش از جانش گذشت و من ...

این جمله برای مواجه شدن با هر نوع سختی کاربرد داره ، برای ترک خود ارضایی هم باید اینچنین بود سرسخت و هدفمند و باید سختی ها را تحمل کرد و حتی یک لحظه از یاد خدا غافل نمونیم چرا که با تفکر درباره خدا جایی برای افکار باطل نمی مونه باید خود سازی کرد
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

حالا انشاي من :
تا به حال شده است كه كاري را براي خدا انجام دهيم و يا تا به حال شده است كه كاري را براي بهشت و جهنم و يا ثواب و غير ثواب انجام ندهيم . اما اگر تنها دو ساعت كاري را براي رضاي خدا انجام بدهيم باور كنيد كه تا هفته ها جواب آن را مي بينيد . مثلا اينطور :
خدا من مي رم آب بخورم براي تو چون مي خواب براي تامين انرژي در راه تو اين كار رو بكنم ، خدا من براي تو راه مي روم چون تو خوشحال مي شوي كه در راه تو قدم بر دارم ، خدا من به خاطر تو كار مي كنم چون تو كار كردن را عملي و خوب مي داني ، و هميشه به ياد خدا باشيد حتي در خود ارضايي و اونوقته كه ياد خدا نمي زاره كه ما اين كا رو بكنيم.
اونوقت به معرفت و معنويت خدايي مي رسيم كه بهاشو داديم و بهاش گذشتن از لذت هاي دنياست .
آره س.ك.س و جلق و فيلم و عكس س.ك.س لذتي است كه شيطان به وجود آورده و قتي از اون دوري كردي خدا ميگه بنده اي كه به خاطر اين كار ها رو كرد پس من هم همه چيز را بنده اش مي كنم.

« اينجاست كه مي فهميم چرا براي حسين سينه مي زنيم و گريه مي كنيم چون او علاوه بر رضاي خدا براي راحتي و باقي ماندن اسلام و شيعه و نام خدا قيام كرد و همه دار و ندار خود را در راه او فدا كرد و خدا هم نامش را تا به ابد جاودان ساخت »

خدايا به ما نعمت با تو بودن را عطا كن .

b52 نوشته است:.....
باقي ماندن اسلام و شيعه و نام خدا و ......
خوب میشه همون رضای خدا دیگهcheshmak

اونچه که گفتین کمی عرفانی به نظر می رسه . اما به تجربه اش می ارزه.
این جمله از شهید همت خیلی جالبه و واقعا کمک کرد من یه سری افکارمو دوره کنم و نتیجه خوبی بگیرم
.................................................................................................
و براي آنكه اخلاص داشته باشيم سرمايه مي خواهد كه از همه چيزمان بگزريم و براي اينكه از همه چيزمان بگزريم بايد شبانه روز دلمان و وجودمان با خدا باشد.

این جمله سه قسمت داره:
1)و برای این که اخلاص داشته باشیم...یعنی برای اینکه بخدا شرک نورزیم یعنی وقتی میگیم الله اکبر فقط به خدا رو کردیم ..ما وقتی میریم زیر پرچم شیطان یعنی از ولایت اون رو بزرگتر از ولایت خدا دونستیم وگرنه جراتشو نمیکردیم !
یعنی وقتی سلام نماز رو میدیم دروغ نگیم چونکه قول میدیم به خدا و پیامبر و بندگان صالحش که گناه نکنیم و از عذاب در امان باشیم ...

برای این که وقتی میگیم لا اله الا الله دروغ نگفته باشیم ..یعنی نیست خدایی جز خدا ...یعنی نمی خواهم اگر خدا نخواهد ..مال حرام نمی خواهم وقتی خدا نخواهد..لذت حرام نمی خواهم وقتی خدا نخواهد ...

این نخواستن ها ست که باعث میشه آدم چیزی نخواده جز چیزی که خدا میخواهد و این میشه معنی جمله دوم:

2)سرمايه مي خواهد كه از همه چيزمان بگذريم ...
هر چیزی که تو این دنیا خلق شده هدف داره و هدف اون خودش نیست بلکه در خدمت جهان خلق شده ما هم آفریده شده ایم تو این دنیا که موثر باشیم مفید باشیم و عشقون رو نثار خودمون و دیگران کنیم و این موثر و مفید بودن و مفید خلق شدن سپاس و حمدی است که آفریدگان به خدای خویش میکنند از همه خلایق گرفته تا انسان عاقل و مختار پس وقتی نهایت تلاش ها و عزمها و خلاقیت ها به سوی خدا باز میگردد انسان چه هدفی برای انجام کارهایش جز رضای خدا خواهد داشت .خداشناسان واقعی با عمل صالح به دنبا ل تجارت و یا فرار از عذاب نیستند .؟عمل صاالح انجام بدیم برای تجارت خودمونوقتی که لذت یک عمل صالح خالصانه را همراه با سروری که دارد در همین دنیا تجربه میکنند ..و در این راه حتی سرور و لذت و عظمت روحی هم که به دست میآورند برای خودشان نمی خواهند .رنگ خدایی میگیرند و جز در خدا و با خدا و برای خدا کاری نمیکنند .

..خداوند خود را به کسانی میبخشد که خود را به او واگذار کرده اند و پس هر چه از آن خداست از او نیز است ..پس آنان بی نیازند..
..در شرایطی که خداوند این همه برکت بزرگ به ما داده ما چه چیز میخواهیم به او تقدیم کنیم؟عمل صاالح انجام بدیم برای تجارت خودمون؟چطور به دنبال منزلت و مقام معنوی! و حتی کسب عظمت و رتبه در آن دنیا باشیم وقتی که حتی تلاش خدا هم خدمت به خلق است ! چه پیش کشی به خدا میتوانیم بدهیم وقتی که همه چیز از اوست پس هیچ باشیم و آن را به خدا تقدیم کنیم .درجات راستی اخلاص در عشق به خداوند است و
اگر خواهان عشق هستیم باید ترک کردن را بیاموزیم !ترک خواست فردی !خداوند کسی را که به هیچی خود پی بر ده است لبریز از ذات مبارک خود میکند

3)و براي اينكه از همه چيزمان بگذرريم بايد شبانه روز دلمان و وجودمان با خدا باشد:

گفتیم که وقتی رنگ خدایی میگیریم به درجات راستی اخلاص رسیده اییم اما چگونه؟
از قرآن کمک گرفتم:"صبغته الله" هرکس به رنگ خدا می اندیشد نخست باید به پاک سازی لکه گیری و "رنگ زدایی" بپردازد تا رنگ خدایی بر روح ملکوتی او بنشیند ..
پرهیز از آچه آدمی را به خود مشغول میکند تیرگی ها و زنگار های پیشین را می زدایدو راه ترقی در مراتب زکر خدا را هموار میکند ..
"الذین هم عن "لغو" هم معرضون"
"رجال تلهبهم تجره و لا بیع عن دکر الله "
"یا ایها الذین آمو ذکر الله ذکرا کثیرا "
پس در قدم اول پرهیز از لغو که خود زمینه ذکر خدا را ایجاد میکند:
خدا به موسی میگوید:"و اقم صلوه لذکری"
موسی هم وقتی از خدا طلب شرح صدر و همکاری هارون را میخواهد هدف این در خواست میگوید:"اشرکه فی امری..کی نسبح کثیرا و نذکرک کثیرا"
یعنی تا تو را زیاد ذکر کنم!
و حتی بالاتر خدا لازمه ی رسیدن به مقام "یقین" را یاد خدا میداند:
"فسبح ربک و کن من السجدین و اعبد ربک حتی یاتیک الیقین"!

و اخلاص به حدی میرسد که به پیامبر خطاب میشود:
"قل ان صلاتی و نسکی و محیایی و مماتی لله رب العالمین"
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
من تا اينجا راي برنده خودمو به مجتبي مي دم چون واقعا تفسير گونه انشا رو نوشتن. عالللللللللللللييييي بود . واقعا تبريك مي گم به درك بالاتون از جملات.
از بقيه هم خواهش دارم كه راي برند رو بدن تا آخر هفته اعلام كنيم برنده انشاي شماره يك .
ضمنا هر كسي بعد از انشاء خودش موضوع درخواستيشرو بگه كه به بهترين موضوع عنوان بديم براي مسابقه شماره دو.

جواب نامه یک بار برای همیشه رو هر کاری کردم نتونستم پست کنم .اینجا میذارم:
................................................................................................

...........................................................................................
سلام چون تحقیقات زیادی تو این زمینه داشتم این ها رو نوشتم و اینها جملات خود من نبوده حرفا و دیده ها و شنیده هام بوده از عرفای واقعی که به اون عمل کردن و من به هم ربطشون دادم و درک کلیم رو نوشتم جمله خیلی زیبا بود و هم باعث شد من یه بار دیگه اینها رو مرور کنم و هم یه جمع بندی خوب در موردشون کرده باشم رو من که تاثیر زیادی گذاشت امیدوارشدم روی دیگران هم تاثیر بذاره
از گذشته اسارت من تو این گناه باعث شد که خیلی در مورد این که واقعا از زندگی چی میخوام فکر کنم .
اما هنوز غفلت من مساوی با توجه و ذکرم به خداست و با یه روح نفاق تنها میتونم تلاش کنم و به رحمت خدا امید وارشم ...هرچند مهمترین سوغاتی این گناه ایجاد روح نفاق و زمینه رو برای غفلت و بی توجهی و عدم تسلط روی افکار زیاد میکنه منم مثل بقیه امید به ذکر و نام خدا دارم ..که دعا کنم شاید ایمان به بخشایش خدا و قدرت پاک کنندگی نامش زنگار گناه رو ذهن و قلبم پاک کنه
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
من از يكبار تعجب مي كنم كه اين حرفو زده .
ببين يه چيزايي هست كه اينقدر گفته شده و عمل نشده توسط گندههاي جامعه شبيه شعار شده اما اصل هستند و واقعيت دارند.
من خودم با شندين كلمه امر به معروف و نهي از منكر ياد گشت ارشاد اون گيراش كه به همه ميده و كسايي كه ميان تو تلوزيون حرف مي زنند ميوفتم ولي كافي هست كه يك بار سوره لقمان رو بخونيم و متوجه بشيم كه امر به معروف و نهي از منكر چيه !
ولي واقعا شوكه شدم از اين حرفت . اينكه با خدا بودن خالصانه آخه ديگه شعار گونه هم نشده .
به هر حال مخلصيم آقا مخلصيم (خشاياري)

را ستي ما منتظر انشاء توييما يكباربراهميشه. بدو ديگه يالا يالا ما منتظريم يالا

دوست عزیز. آقا مجتبی نباید اون چیزی که تو پیغام خصوصی برات فرستادم اینجا می نوشتی. 1276746pa51mbeg8j نهایت این بود که این طوری می نوشتی :" در پاسخ به یک بار"

من کلا تمام حرفهای مجتبی رو گفتم. به خودشم گفتم. نه بقیه. اگه لازم بود خودم می تونستم پست بزنم.فکر می کردم وقتی نوشتم قصدم چیز دیگه ای هست خودش بفهمه که الانم فهمیده.

حالا بگذریم خودت چه طوری 317317317
اوه اوه
واقعا ببخشيد من زود قضاوت كردم واقعا معذرت مي خوام از يكبار .
فكر كنم فوضولي كردم.

اي بابا بيايد انشاتون بنويسيد ببينم دِهههههههه

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان