امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

بهترین روش ترک از نظر شما

خود باوری و تلقین دو عنصر مهم در ترک
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
خودتون تلقين كنيد و حرفاي دلتونو بزنيد حالا هر روز صبح اون فيلمو با دقت نگاه كنيد

بسیار اموزنده بودممنون
بچه ها اگه میخواین این کار رو ترک کنید، یکی از بهترین راه هاش مبارزه با نفس خودتونه که با تکرار و تمرین حتما موفق میشید. البته منم از خودتونم ولی از وقتی این کار رو کردم ترکش خیلی واسم آسونتر شده.
حضرت علی (ع) : دشمن ترین دشمن تو همان نفسی ست که در درون توست.
بنابراین بیاین و نفستون رو یه آدمی فرض کنین که باهاتون دشمنه ... از کارهای ریز شروع کنید و باهاش مبارزه کنید. هر چی بهتون میگه برخلافش عمل کنید و توی دلتون بگید "واسه اینکه لجتو در بیارم بر عکسشو انجام میدم" ...
با تکرار و تمرین دیگه نفستون نمیتونه به شما تسلطی داشته باشه، اولش خیلی سخته ... ولی تکرار و تمرین میخواد.
مثلا اگه پای کامپیوتر نشستین و موقع اذان شده، میخواین برید وضو بگیرید و نماز بخونید ولی نفستون میگه حالا بشین کاراتو بکن بعدا برو نماز بخون ... همونجا تو دلتون بگید ... "الان حالتو میگیرم" و برید نمازتون رو بخونید ... اگه گفت فعلا نماز ظهرت رو بخون بعدا عصر رو میخونی همون موقع بگو "به خاطر اینکه لجتو در بیارم میرم نماز عصرمم همین الان میخونم"
البته این یه مثال ساده بود واسه نماز ... واسه هر کاری حتی ریز ترین کارها سعی کنید با نفستون مبارزه کنید. اون موقع س وقتی که حتی تو خونه تنها میشید و به راحتی میتونید دست به گناه بزنید اصلا به حرفش گوش نمیدید !!
امتحان کنید ... بهترین راه برای پرورش و اصلاح روح اینه.
اولش سخته ولی بعدش آسون میشه ... یادتون باشه اولش گناه نکردن سخته ولی بعدش گناه کردن سخت میشه.
خواستن توانستن است
با اجازه من هم بنظرم:
به نظر من یکی از راههای ترک خودا... کنترل فکر، ذهن و تخیلات است،
حضرت علی(ع) می فرمایند:مراقب تفکراتت باش که.......که رفتارت میشن(بچه ها با عرض پوزش حدیث رو کامل یادم نمیاد چون یه ذره گنده بود)
این یعنی چی؟
یعنی ااگه بتونی به ذهنت تسلط داشته باشی و اجازه ندی بره سمت افکار منحرف میتونی ترک کنی(البته برای کسی که به خوا... اعتیاد داره، باز داشتن ذهن از پرداختن به مسائل جنسی یه ذره سخته، ولی با تمرین و سماجت حل میشه)
هر کسی از لحاظ روحی یه نقطه ضعفی داره، و وقتی تو اون شرایط قرار میگیره(تو شرایط نقطه ضعفش) ذهن نا خوداگاه فرد رو ترغیب میکنه که برای رهایی از اون حالت(نقطه ضعفش) به مسائل جنسی که به ظاهر لذت بخشه بپردازه(یعنی از مسائل جنسی به عنوان مسکن استفاده کنه) که در نهایت به خودا... ختم میشه.
مثلا خود من، وقتی عصبانی باشم یا از کسی یا چیزی کلافه باشم، خیلی شکستنی میشم، یادمه آخرین باری که خودا... کردم از دست یه نفر خیلی کلافه بودم، داشتم از دستش دیوونه میشدم،تو همین حال و هوا بودم که یهوو نفهمیدم چطور شد سر از سایتهای غیر اخلاقی در آوردم و .... .
پس سعی کنید افکارتون رو کنتل کنید
خدایا!
اضطراب های بزرگ، غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن،
لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و
درد های عزیز به جانم ریز.

دکتر شریعتی
(1388 آذر 25، 2:40)sorush22 نوشته است: سلام
همونطور که برای کشیدن دندون خرابمون باید چند دقیقه صبر کنیم تا داروی بی هوشی اثر کنه برای ترک هم باید خیلی خیلی و خیلی زیاد وقت صرف فکر کردن در مورد عواقبش کنیم.معمولا کسانی که خودارضایی می کنن دچار یک دودلی با خودشون هستن از یک طرف این کار براشون لذت داره از طرف دیگه احساس گناه اذیتشون می کنه و به خاطر همین احساس گناهه که میخان ترک کنن.هروقت احساس لذت غلبه کنه خودارضایی می کنه هروقت احساس گناه غلبه کنه مخاد ترک کنه( مثه یه پاندول) تا وقتی آدم بین این دو حس اسیره ترک ممکن نیست مگر وقتی که زمان زیادی رو صرف لمس کردن عواقب زندگی سوز خودارضایی کنه.به نظر من اول آدم باید با خودش کنار بیاد به قول کریشنا مورتی نباید دنبال راه حل باشیم.دقت به بزرگی خود مسئله کافیه

41

کنار این ها که گفتن ،
باور هم مهمه ، و زیاد ربطی به منطق تراشی و چرا و اینها نداره ،
باور کن که دیگه هیچ وقت نمیری سراغش و انقدر اراده و تمرکز و تسلط داری که این اشتباه رو دوباره تکرار نمیکنی

اگه هم باور کردن تواناییات سخته و این منطقت هی بهانه تراشی میکنه و نمیشه نمیشه میکنه ، از اون بهتر اینه که قدرت خدا و دعا رو باور کنی ، ان الله علی کل شی قدیر ، این و دیگه ذهنت درجا میپذیره
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
به نظر من هر چیز خوبی که بتونه ذهن آدم رو مشغول کنه و آدم هم به اون علاقه داشته باشه می تونه جاشو پر کنه.
یه عده به کتاب علاقه ............خوب کتاب می خونن
یه عده زبان دوست دارن.......
یه عده از نمازشون لذت می برن..........مثل آقا مجتبی
یه عده ورزش دوست دارن..........مثل آقا پوریا
البته ورزش باعث تخلیه انرژی می شه که به نظرم واقعا موثره
شما اگه مثل من ورزش کار نیستی صبا می تونی همون دور و بر خونتون یا توی خونتون یه سری ورزش و نرمش کنی واقعا موثره!
یه عده اهل هنرن........نقاشی می کنن طراحی می کنن خوشنویسی می کنن فیلم می سازن! یا حداقل علاقه دارن کلاسشو می رن و یا از صفر شروع میکنن.
اگه پی علاقت بری، وقت سر خاروندن هم پیدا نمی کنی چه برسه به ..........
موفق باشیKhansariha (48)
به امید خدا
از کجا فهمیدی یا کی گفته من از نمازم لذت میبرم ؟؟ ، کس دیگه ای نبود برای مثال ؟
...................................................................................................................
ببینین به نظر من خود ارضایی یه لذت جسمیه که باعث رنج معنوی میشه

پس باید ما برای جایگزین دنبال کاری باشیم که اگرچه رنج جسمی هم داشته باشه ولی بمون لذت معنوی بده!!

این جایگزین ما رو از خود ارض.. دور میکنه
........................................................

مثل نماز اول وقت خوندن ، قید خواب ناز رو برای نماز صبح زدن و ..

هر کاری از این قبیل که سراغ بیارین

و یا مثلن یاد مرگ ، که یادش لذت معنوی و هشداره ، باعث حرکت و تلاش میشه ،

یا همون مثالهایی هم که آنتی جی میزنه ، پرداختن به کارهایی که عاشقشون هستی .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53

ولی به نظر من سخته توی یه لحظه تصمیم به ترک بگیره و احتمال شکست بسیار زیاده
مگه اینکه اراده پولادین داشته باشه
(1388 دي 21، 15:24)سپهر نوشته است: نظر من اینه . البته یه راهشه و خطابم به هر کسیه که میخواد شروع کنه .
از روز کم شروع کن .
حتی یه روز . صبح تصمیم بگیر که امروز کاری نکنی . حتما میتونی . باز فردا صبح همین تصمبمو بگیر عمل کن . چند روز که اینکار وکنی باورت میشه که میتونی وهنوز اون اراده لازمو داری که باید تقویتش کنی . بعد مثلا چند روز تصمیمتو از یک روز برای مثلا 3
روز تا یکهفته تعیین کن . تو مرحله اول تو هر روز منتظر شب هستی که به خودت ثابت کنی یه روز موفق بودی . ولی وقتی تصمیمت رفت روی چند روز دیگه منتظر شب نیستی منتظر رسیدن شب روز سوم هستی . این معنیش این نیست که بعد سه روز دوباره ..... کنی و بعد تصمیم 7 روزه بگیری . نه خودتت وقتی ببینی برای 3 روز تونستی به عهدت با خدا و خودت وفا کنی و لمس کردی که خدا ازت خوشحاله وداره کمکت میکنه دیگه سراغش نمیری . البته شیطون و وسوسه نفست سراغت میاد از همین الان بدون و قواتو آماده کن بزنی تو دهنش . تو این روزا به هیچ وجه تنها نمون . شب هم وقتی به رختخواب برو که رسیدی دیگه خواب باشی . بعد به سمت 10 روز برو و خب اینجا و مسابقات هم که هست و کمک همه دوستان . کم کم میری به سمت 40 روز که یه عدد سد شکنه به نظر من . بهش میرسی . حتما میتونی . ما همه تونستیم با کمک خدا .

روش جالبیه ،

تجربیات خودم بشخصه نشون داده ، شده گاهی من برای مدت زیدی تعداد ش رو کم میکردم ، و فاصله روز ها رو زیاد تر و زیاد تر میکردم ،

اولاش با فاصله ی 3 بعد 4 ، کم کم 7 ، .. اما هیچ وقت روند ثابتی پیدا نکرد و نشد ، بلاخره بازم این عادت بام بود ، و بازهم بر میگشت و بعضی از روزهای سال هم عود میکرد و دوباره به فاصله 3 و 4 میرسید ،

من کسی رو ندیدم کم کم ترک کرده باشه ، مگه اینکه بلاخره تصمیم گرفته یکبار برای همیشه ترک کنه ،

اتفاقا اگه ازش بپرسی ، کاملن برات میگه که این دفعه ی آخر واقعن کلافه شده بوده و به آستانه رنج و بیزاری رسیده بوده که متنفر شده و عزم جدی پیدا کرده ،

من خودم دو تا رکورد خوب داشتم ، توی هر دومورد علت این که تا مدت ها ازش زده شدم ، اتفاقاتی بود که به خاطر آخرین خود ارض.. ام رخ داده بود و من رو بد جوری برای ترک بر انگیخته بود ،
......................................................
به هر حال از تمام تجربیاتی که توی این یک سالو اندی از این سایت خوندم ، تمام یا اکثر اونهایی که ترک کرده بودن مخالف ترک تدریجی بودن ..

اما مهمتر از اون داشتن یه انگیزه فکری و تصمیم جدی براشون بوده ، که حتی توی سخت ترین شرایط تحریک و تنهایی هم تسلیم نمیشدن .

......................................................
4fvfcja

یه روش جدید هم من دارم برای دوست های مذهبی ،

تضمین 100 درصد میدم ، طوری که از 200 کیلومتری خود ارض.. هم فرار کنین ،

.................................................................

که این جمله رو زیاد بگین

مرگ در هم شکنده ی شهوت ها ، هماوردی شکست ناپذیر و کینه توزی است که باز خواست نمی شود .

مخصوصن وقتی که تحریک شدین یا افکار منحرف کننده سراغتون اومد چند بار تکرار این جمله کارشون رو یه سره میکنه
همین طور به این فکر کنید که مرگ ناگهان وقت گناه یا بلافاصله بعدش شما رو از توبه جدا نکنه، چون ما از اجل و عمر ضربان قلبمون آگاه نیسیم .

برای این کار سعی کنید مرگ رو زیاد " یاد " کنید ، مثلن میتونه در هر روز یکی دو تا از خطبههای نهج البلاغه که در باره ی "مرگ" هستن رو انتخاب کنید و دوره کنید ، که بهترین و علمی ترین و مستند ترین گزینه هست برای تذکر و تدبرتوی این زمینه ،
درباره عقل و ایمان..
به نظر من اگه ما از خود "حقیقت " یه کار خوب آگاه بشیم و بش پی ببریم ، صد در صد انجام میدیم و یا اگر حقیقت گناه رو ببینیم در جا ازش فرار میکنیم ، اما بعضی از حقیقت و حقایق هست که من فعلن توی این جهان نمیتونیم "ببینمشون" و "حقیقتشون" رو درک کنم ،

مثل رابطه من و یه گوسفند توی حیات خونه مون میمونه ، گوسفنده با عقل خودش یه شناختی از من داره ، و یه اطلاعاتی داره ، ولی درست نمیدونه خونه ما کجاست ، توی کودوم کشوریم ، من چند سالمه یا وقتی از خونه میرم بیرون کجا میرم...یا مثل یه نوزاد که از تاریکی رحم وقتی میاد بیرون از ناشناختگی دنیا گریه ش میگیره مثل اینکه فکر میکرد جایی بهتر از اون تاریکی نیست ، اما وقتی رفت اونور از حقیقت یه چیز هایی آگاه شد .

یه چیزایی هم توی همین کتابه که بت معرفی کردم دیدم و برداشت کردم
به نظر من علم هم هرچقدر پیشرفت کنه باز هم شاید بتونه به اثبات یه حقایقی دست پیدا کنه و یا برای ایمانمون بهترین کمک باشه و نه درک خود اونها ، ...مثلن قرآن میگه به بالا میروید در حالی که سینه هایتان تنگ میشود...یکی مثلن از فشار چیزی بدونه شاید این براش خیلی جالب تر باشه تا یکی که اصلن نمیدونه ، یکی علمش به اندازه خوندن هست ،یه چیزهایی میفهمه ، اما براش قران بی نظم به نظر میاد ، یکی علم لفظ و ادبیات قران رو و فن و کاربردهای ادبیش رو بلده ، این یکی بیشتر به نظم قرآن پی میبره و براش جالب تر میشه ، یکی دیگه آدم پاکی هست و اولیای الهی ، اگه اون علم های قبلی هم که گفته باشم ، میتونه علاوه بر این چیز ها چیزای لطیف تری پیدا کنه ، یکی هم پیامبر هست که از ایمان ش که به یقین رسیده خدا "حقیقت" قرآن رو بش یاد داده که قرآن میگه ای پیامبر کسی جز تو به "حقیقت قرآن" پی نبرد . تازه مثلن خدا خودش عالمه وقتی حرف میزنه علم ازش میپاشه ، و توی این قرآن شاید خیلی از کلید های قفل شده وجود داره از خیلی از علوم دیگه که ما هنوز نخواستیم بیایم با اون ها برداشت کنیم ،

در واقع قرآن مثل کتابخونه ای میمونه که هرکی بسته به علمش از اون بهره میگیره ، و میتونه به درستی و یا اثبات "حقایقی " ازش هم پی ببره و ایمانش رو اینطوری قوی تر کنه ، که وعده داده شده روزی این اتفاق میفته .

..........
به نظر من همه اینها(عقل و علم ) برای زیاد کردن ایمان و باور به کار برده میشه ، و با ایمان بالا و یقین میشه حقایق رو دید .
سلام دوستان
به نظر من این روشی که میگم شاید بهترین نباشه ولی درمورد خودم خیلی خوب جواب داده:

به هیچوجه جایی تنها نمونیم حتی واسه چند ثانیه.چون تو همون چند ثانیه شیطون میاد سراغمون

وبه هیچوجه نبایدخودمونو در این مورد امتحان کنیم.

یکی از راههایی که شیطون میتونه بعد ترک آدمو فریب بده اینه که بهت میگه تو دیگه ترک کردی و

میتونی تنها باشی و اینجوری فریبمون میده

واسه شکست شیطون به نظر من ماهمیشه بایدفکر کنیم که اگه تو اون شرایط قرار بگیریم شکست

میخوریم شایدبگین: پس اعتماد به نفس چی میشه؟

عرایض من مخالف اعتماد به نفس نیست بلکه فرست ندادن به شیطونه
الهی پیشانی نهادن بر خاک آسان است دل از خاک برداشتن دشوار
الهی بسوی تو آمدم مرا بمن برمگردان
الهی دستم بگیرتا درراهم استوار باشم
الهی اگر عنایت تودست مارانگیرد ازچهل هاچله ما کاری برنیاید
الهی شکرت که پیر ناشده استغفارکردم که استغفار پیر استهزاء راماند
الهی خواب های مارا تبدیل به بیداری کن
الهی در شگفتم ازکسی که غصه خودش را نمیخوردوغصه روزیش را میخورد.

چه بخوایم چه نخوایم فکرمون میره سمتش،
اصل اینه که بتونی کنترلش کنی، یعنی نزاری بهت غلبه کنه، مثلا خودت رو با کار مورد علاقت سرگرم کنی.
خدایا!
اضطراب های بزرگ، غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن،
لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و
درد های عزیز به جانم ریز.

دکتر شریعتی
به نظر من بهترین روش ترک داشتن اراده و ایمان قوی است.
اگه فکر این کار به سرتون خورد با خود این جمله را تکرار کنید( اَعُوذُ باالله مِنَ الشَیطانِ الرَجیم).
سلام
چند قدمی که از دیدگاه من بسیار با اهمیت هستند در ترک خود ...

1- تصمیم قاطع:
اولین قدم و مهمترینش از نظر من همین تصمیم است. خود این تصمیم می تونه دو دلیل داشته باشه،رنج از مشکلات جسمانی یا دلایل معنوی و ترس از گناه و یا هر دوش. در هر صورت اگه تصمیم قاطع بر ترک گرفتید بهتون تبریک می گم. (البته این رو هم بگم، حتی اگه تصمیم قاطع گرفته باشید احتمال شکست تا چند بار وجود دارد ولی مطمئنا بالاخره پیروز می شوید.شاید هم دفعه ی اول پیروز شوید.)

2- یاد خدا
اگه از مرحله ی اول گذشتید بهتون تبریک می گم چون نیمی از راه را پیموده اید. حالا برای اینکه بتونید روی تصمیمتون باستید نیاز دارید چند تا کار انجام بدید. یاد خدا (منظورم نماز، روزه، نماز شب و... است) بسیار تاثیر داره. همون طور که در خط اول هم گفتم یاد خدا میتونه خودش منجر به تصمیم قاطع برای ترک بشه. سعی کنید سیم اتصال با خدا را هرگز قطع نکنیم.

3- دوری از عوامل تحریک

این هم خیلی مهمه. تا زمانی که شما فیلم های مشکل دار ببنید هرگز نمی توانید ترک کنید. اگه شما هنوز فیلم های غیر اخلاقی می بینید و یا به سایتهای غیر اخلاقی سر می زنید به این معنی است که تصمیم قاطع بر ترک نگرفته اید.

4- بیکار و تنها نبودن
همه شاید به این نکته پی برده باشید که در دوران امتحانات کمتر خودارضایی می کنید.پس سعی کنیم بیکار نباشیم. برای اینکه بیکار نباشیم می تونیم بیام کانون ، درس بخونیم ، عبادت کنیم ، بازی رایانه ای بکنیم و...

5- ورزش کردن و رژیم غذایی مناسب

من این دو تا را امتحان نکردم ولی می گویند که بد نیست.

6-سعی کنیم از مکان هایی که خودارضایی انجام می دهیم دوری کنیم

7- هرگز این جمله را نگوییم: این دفعه ، دفعه ی آخره

8- به کانون هم حتما سر بزنید

البته معتاد کانون نشید.4fvfcja
فعلا همین ها به ذهنم می رسه!. آخره شب و خوابم می اد. کلی هم درس نخونده دارم.(من بند 8 رو رعایت نکردم چون معتاد کانون شدم!)
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان