عزیز : .:.::. *«کانونی ها کمک کنید تا این مشکل رو حل کنیم»* .::.:.

عزیز : .:.::. * کانون باز می شه + میزگرد ولی ادامه داره * .::.:.

عزیز : .:.::. Golتجربیاتی از جنس استقامت؛ تجربه‌های آقای عاشق فاطمه زهراGol .::.:.

عزیز : .:.::.* جشن قهرمان‌های پاکی؛ آقایان: معراج ، earfun ، Reza4030 ا Confetti * .::.:.

عزیز : .:.::. اطلاعیه: تغییرات گروه‌های ترک .::.:.

عزیز : .:.::. * آخرین مهلت اعلام وضعیت دوره مطالعاتی درسیجات * .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بهترین روش ترک از نظر شما

سلام 53
خیلی وقته فقدان دارویی رو برای کسانی که بیمار گونه (شدید تر از اعتیاد)  دچار خود ارضایی هستند احساس میکنم.البته یه  داروهایی هست که  به دو دسته تقسیم میشن گروه یک از لحاظ فیزیولوژی مییل جنسی رو کم میکنه  مثل کافور با  عوارض مسمومیت های ریوی و کبدی شدید . Cyproterone Acetate با  عوارض عقیمی و مسمومیت های خطرناک . Finasteride   با عوارض بزرگ شدن پپستان و... گروه دوم با تغییرات شیمیایی در مغز مثل  Sertraline  و ... غریب به یقینشونن عوارضی شدیدی دارند. همه ی اینها برای درمان مشکل خاصی فرموله و تجویز میشه و در واقع کم شدن میل جنسی  سایدافکت این داروها هست  که اصلا توصیه نمیکنم.
میخوام تحقیقات گسترده و عمیقی رو شروع کنم از لحاظ فیزیو و هورممون شناسی و تلفیقش بدم با هومیوپاتی(درمان با گیاه یا چیزی به جز داروی پزشکی) که با کمترین عوارض ممکن و در موارد خاص بشه تمنای جنسی رو پایین اورد و نتیجه رو در تاپیک جداگانه خدمتتون اراائه میدم 4
بهترین روش برای ترک فقط و فقط اراده قویه

وقتی اراده قوی باشه  فقط کافیه یه نه بگیم

نه به فکرو خیال

نه به عکس و فیلم

نه به گشت و گذار بی هدف توی نت

نه به نگاه به نا محرم

نه به صفحه روشن موبایل توی نیمه شب

نه به چت و....

اگه هم دوباره مرتکب شدیم همش بخاطر سست بودن ارادست

به قول استاد رائفی پور  خدایا ما ارادمون ضعیفه خودت درستش کن
جنگجو شماره 315
در ادامه پست قبلی...
منم با اینکه اراده ی قوی راه حل ترک هست موافقم
حالا این اراده ی قوی از کجا به دست میاد؟

انسان اشرف مخلوقاته و با قدرت ذهنی و بدنی میتونه غیرممکن ها رو ممکن کنه
به شرطی که بدونه و یاد بگیره چطور از نیروی ذهنی و جسمی اش به نفع خودش استفاده کنه
به نظر من اراده قوی از تغییر طرز تفکر شروع میشه : 

برای حل یک مشکل اول باید زاویه نگاه یعنی دیدگاه ات رو نسبت به اون مشکل تغییر بدی
برای حل یک مشکل هیجوقت با همون دیگاهی که مشکل رو به وجود اورده نمیتونی مشکل رو حل کنی

حالا این یعنی چی؟

یعنی اگه حتی یک درصد در ضمیر ناخودآگاهت فکر میکنی خودارضایی کردن مشکل یا مشکلاتت رو حل یا کمتر میکنه یا مسکن خوبیه درین صورت ترک کردن خودارضایی معنایی نداره پس اونقدر درجا میزنی تا زمانی که متوجه بشی همه چیز از نوع تفکرت و نوع دیدگاه ات نسبت به خودارضایی سرچشمه میگیره و وقتی که ذهنا تفکرت نسبت به خودارضایی عوض میشه ناخودآگاه یه اراده آهنین پیدا میکنی که اصلا خنده ات میگیره به خودارضایی کردن و انجامش فکر کنی! کلا یه چیز مسخره و اضافی به نظرت میرسه . 

خوشبختانه من الان همچین طرز تفکری نسبت بهش پیدا کردم و خدا رو هزار مرتبه شکر میکنم.
به امید موفقیت همه کانونی ها
[تصویر:  wp4003454.jpg]
(1387 فروردين 20، 21:02)milad نوشته است: خب نظر شما چیه ؟
بهترین راهی که فکر میکنید منجر به ترک همیشه خودارضایی میشه از دید شما چیه ؟
لطفا هر کسی فقط یک مورد و بگه.53

[/url][url=http://www.ktark.com/announcement-5.html]لطفا قبل از دادن پست قوانین تالار را مطالعه کنید.

(ویرایش توسط هادی)

یه روش هست؛تضمینی ...

هرموقع حس شهوت به شما قلبه کرد،همون لحظه برین وضو بگیرین و دورکعت نماز مستحبی بخونین به نیت یکی از اهل بین،قبلش بگو بعد این دورکعت من میام مثلا این فیلم رو نگاه میکنم و خودارضایی میکنم،بعد تاثیرشو میبینین ... (استاد رائفی پور) 

یا علی ...
 سپاس شده توسط
درود بر شما دوستان و فرشتگان زمینی
داستان امروز : حق انتخاب

زمانی که وسوسه به سراغمون میاد یعنی چی یعنی یک فکری از خارج ما به ما هجوم میاره که این خارج همون شیطان هست پس نتیجه میگیریم ما خودمون وسوسه رو تولید نمیکنیم بلکه به ما تحمیل میشه

خوب حالا در این شرایط ما دو راه داریم یکی اینکه بهش فکر کنیم و بهش بال و پر بدیم که منتهی میشه به لغزش یا اینکه پیش خودمون بگیم من قبول میکنم که وسوسه به سراغ من اومده و من در این شرایط حق انتخاب دارم میتونم بهش شاخ و برگ بدم و نتیجش گناه میشه میتونم بهش توجه نکنم و پاک و سالم بمونم من اینبار انتخاب میکنم سالم و پاک باشم حالا دفعه بعدی رو نمیدونم
بدونید که شما حق انتخاب دارید و انتخاب های شما نتایج مختلفی داره.

در زمان وسوسه به خودتون بگید من الان وسوسه شدم و میخواهم پورن ببینم ولی من سلامتی و داشتن همسر و فرزندانی نیکو و عاقبت بخیری رو در کنار رضای خداوند انتخاب میکنم

با اینکار شما دو بال وسوسه رو قطع میکنید و دیگه قدرتش در شما کم میشه
سلام عزیزان
اگر بخوام از تجربه موفق حرف بزنم مطمئناً از حرف ها و توصیه های دوستان بسیار کمتر و سبک تر میشه.
تجربه هایی از قبیل یاد خدا نماز عبادت به خصوص نماز شب و ورزش و ازدواج یا سرگرمی هایی از قبیل مطالعه بسیار بسیار موثرند اما تاثیر به صورت واقعی وقتی حاصل میشه که به بطن اون ورود پیدا کنیم.
اصولاً آدمی در طول زندگی با پرهیز به رشدهای بزرگی می رسه اما همه پرهیز ها به معنای ترک نیستند یعنی گاهی اوقات حفظ رفتار حفظ نگاه و حفظ زبان بزرگترین پرهیز ها و رسیدن به هدف عبادات مخصوصاً نماز محسوب میشند.
بنده به عنوان تجربه شخصی میتونم به اخلاق خوب و رفتار مهربانانه با اطرافیان و جامعه اشاره کنم.
آرامش حاصل از این اخلاق مداری تاثیر بسیار بزرگی بر زندگی داره دوستان
چیز زیادی برای گفتن نمیمونه فقط خواستم شما رو به مقاله ارجاع بدم که تا حدود زیادی به بازدارندگی درمقابل تماشای پورنوگرافی کمک میکنه لطفاً با دقت مطالعه کنید.
از دیازپام تا پورنوگرافی
http://m.tarjomaan.com/barresi_ketab/9511/

ﺻﺪﺑﺎﺭ ﻭ ﻫﺰﺍﺭﺑﺎﺭ ﺑﺴﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

ﺧﻮﻥ ﻣﻴﮕﺮﻳﺪ ﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺳﺘﻢ ﺗﻮﺑﻪ

سلام 
الان که اومدم کانون دلیلش این بود که یه نکته بگم برم (به دلایل شخصی)
خب اینو میخوام بگم که وقتی اگه راهتون به انحراف کشیده شد نه به سمت فیلم پ برین  نه به عکس های محرک 
 و نه با ذهنتون خ ا کنین  
به سمت هیچکدوم نرین  
من از همون اول که اومدم کانون بعد از شکست دنبال راه حل میگشتم که مثلا اینکارو انجام دادم منجر به شکست شد من چه کار اشتباهی کردم ؟؟!!!من با هر بار شکست نقطه ضعف هامو مینوشتم و روشون کر میکردم که به سمتشون دیگه کشیده نشم 
تازه فهمیدن که همشون تا وقتی که خودارضایی با دیدن فیلم  یا عکس یا ذهنی  باشه همه کار هام واسه مرحله بعدی پاکی بعد از توبه بی فایدست 
یعنی چون من مثلا با فیلم روزامو شکستم . اگه توبه کنم و بخوام پاک بشم  زیاد این پاکی خوشایند نیست  "میگیرید چی میگم ؟؟؟؟؟!!!" یعنی مطمئن باشید دفعه بعدش دوباره شکسته .

من نمیدونم چقدر برای رسیدن به پاکیت برنامه ریزی کردی شد 
ولی من اگه اونهمه کاغذ که روش برنامه ریزی میکردم و روش مینوشتم رو اگه جمع کنم یه دو کیلویی کاغذ میشه  4chsmu1 
هر راهی رو رفتم 
اینکاری رو هم که گفتم رو انجام بدین  
خدا شاید از خ ا کردنتون بگذره  ولی فکر نکنم با فکر کردن و تصور کردن و عکس دیدن  خودارضایی کردنتون نمیگذره  

اینو مطمئن باشین...
[تصویر:  29.gif]
اینم یه راهکار خفن برای ترک ... (البته خودم درستش نکردما یه وقت سوء تفاوت نشه یه مقدار تو سایتا گشتم و یه مقدار هم سخنرانی استاد رائفی پور گوش کردم تا اینکه نتیجش شد این [تصویر:  4chsmu1.gif] )
[[من که اسمشو گذاشتم تنبیه مفید]]     
.
.
.
تا به حال روشهای زیادی توسط مراجع و افراد مختلف گفته شده، ولی معمولا فقط در یه شرایط ایده‌ال میتونن کارآمد باشن، مثلا ًبرای کسایی که سبک زندیگشون طوریه که همیشه تو جمع هستن.

ولی برای کسایی که شرایطشون طوریه که مجبورن روزا تنها زندگی کنن و شبا تنها بخوابن چی؟! [تصویر:  106.gif]
اونوقتِ که خواهند دید این روش جدید کارآمد تره.  [تصویر:  khansariha%20(69).gif]

خب به اصل مطلب میپردازم: [تصویر:  khansariha%20(66).gif]
توجه شما رو به ادامه مطلب جلب می نمایم [تصویر:  49-2.gif]

قبل از هر چیز اول باید ببینیم دلیلش چیه که به دام این کار می‌افتیم. همونطور که خودتونم تجربشو دارید یکی از بزرگترین دلایل آن ناامیدیه. انسان تا یه حدی از شهوت پیش میره بعد همینکه به خودش میاد یهو از خودش نا امید میشه که چرا تا این حد پیشروی کرده و چرا با اقتدار همون لحظه اول سرکوبش نکرده. از یه طرف این ناامیدی قُدرتو از آدم میگیره و از طرف دیگه فشار شهوت، باعث میشه که آدم زمین بخوره.

۱. پس باید این کارو کنیم، حالا چی کارو الآن بهتون میگم؛ منظورم اینه که هر موقع، تا هر میزان از شهوت که پیش رفتیم، به همون اندازه خودمونو جریمه کنیم (با نماز و گریه و دعا و …، مثلا اگه فقط یه خورده جزئی تو شهوت پیش رفتی، میتونی خودتو فقط به ۲ رکعت نماز جریمه کنی، اگه بیشتر پیشرفتی، با تعداد رکعات بیشتر، و اگر از یه حدی که برا خودت تعیین کردی از اونم بیشتر پیشرفتی علاوه بر اضافه کردن تعداد رکعات، یک یا چند بار گریه کردن هم در فواصل هر نماز اضافه کن، شاید الآن با خودت بگی اگه گریم نیاد چی؟! خب در جواب باید بگم که چون دلمون شکسته و واقعا پشیمونیم حتی اگه گِریَمونم نیومد مشکلی نداره میتونیم ادای گریه کردن رو در بیاریم مثل کاری که بعضی از هیئتیا تو روضه ها انجام میدن خب یارو دلش واقعا شکسته ولی گریش نمیاد به خاطر همین ادای گریه کردن رو درمیاره، خب حالا ممکنه از خودت بپرسی چرا گریه؟! چون وقتی شهوت از یه حدی بیشتر میشه دیگه هیچی مثل گریه کردن نمیتونه حال آدمو برگردونه.)

این در واقع یک پل برگشته، شما تا هر اندازه که لغزش کرده باشید، میتونید جبران کنید و برگردید و محکوم به ناامیدی نیستید. اگه اینو با جدّیت و قاطعانه در مورد خودتون اجرا کنید، بعده یه مدتی تو ذهنتون جا می‌افته، اونوقته که دیگه حتی وقتی نصف شبها هم با شهوت زیاد از خواب بیدار میشید، دیگه زیاد جرأت نمیکنید به شهوت ادامه بدید. چون دیگه میدونید هرچی بیشتر ادامه بدید جریمتون سنگینتر میشه و فردای اون شب باید وقت بیشتری رو برای بجا آوردن جرایمتون صرف کنید. البته حواستون هم باشه که وسواس زیادی هم به خرج ندید و افراط هم نکنید. غیر از این مورد ۱، موارد دیگری هم هستن که خیلی ضرورین و اگه میخواید تو این مسیر موفق باشید باید رعایت کنید: [تصویر:  128fs318181.gif]

۲. همیشه اینو مد نظر داشته باشید که هیچوقت نباید به خودتون مطمئن بشید. حتی اگر یک سال هم هست که خودتو خوب کنترل کردی، نباید بگی من دیگه نسخه‌ی این کارو پیچیدم و کاملا روی نفس خودم تسلط دارم. نه، هیچ وقت نباید اینو بگی. [تصویر:  4fvfcja.gif]

امام علی (ع): “زمانی که به نفس خود بیشترین اعتماد را داری ،از فریب او بیشتر در حذر باش.” [تصویر:  117.gif]

پس بجای اینکه به خودت غَرّه بشی، همیشه باید با نگرانی از خدا بخوای، میپرسی چی بخوای؟! پس اگه میخوای بدونی به این نیایش امام سجاد خب توجه کن: [تصویر:  i.gif]

حالا به این نیایش امام سجاد توجه کنید که خیلی نکته توشه:
خدایا از نفسی که فراوان به بدی فرمان می‌دهد به تو شکایت می‌کنم، همان نفسی که شتابنده به سوی خطا، و آرزومند به انجام گناهان و در معرض خشم توست، نفسی که مرا به راه هلاکت میکشاند، و هستی ام را نزد تو از پست ترین تباه شدگان قرار می‌دهد، خدایا توان و نیرویی برای من جز به قدرت تو نیست.

واقعا جالب و تأمل برانگیزه که شخصی مثل امام سجاد با اون همه قدرت معنوی، اینطور با نگرانی و خزوع فقط از خدا میخواد که هیچ وقت تنهاش نذاره و ازش رو برنگردونه.

۳. تا اونجا که میتونیم زندگیمون هدف دار باشه و از کسالت دوری کینم. سعی کنیم تا اونجا که ممکن هست کسب علم کنیم و کتابای علمی بخونیم. اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستیم تلاش کنیم که درسامونو با جدّیت بخونیم، نه فقط برا نمره، بلکه برا کسب علم و پیشرفت و مقاله نویسی و … . یه ورزش سالم هم در کنار اینا قطعاً میتونه تقویت کننده انگیزه باشه.

۴. بقیه اعمال فطریمون هم کنترل کنیم. مثل خشم، حسد و … . حتی بهتره برا خشممون هم جریمه قائل شیم (البته نه به اون سفت و سختیایی که برا شهوت قائلیم)، چون خود خشمو اگه کنترل نکنید خیلی راحت نفستونو ضعیف و آماده برا شکست میکنه. البته منظورم خشم نسبت به خ.ا هست.

۵. همیشه مثل یه داوَر نفس خودتونو ارزیابی کنید. مثلا روزی سه بار تو یه کاغذ عملکرد خودتو توی اون بازه از روز بررسی کن. ببین که چه مقدار ضعف و قوت داشتی، و بررسی کن که آیا در قبال ضعف هایی که داشتی، جرایمتو به جا آوردی یا نه. اصلا لازم نیست وقت زیادی روی این کار بذاری، میتونی این کار رو با چند تا علامت و تیک زدن هم انجام بدی.

۶. هر چند وقت یکبار (برای مثال هفته‌ای یکبار) مزایا و معایب جهاد با نفس رو از طریق خوندن احادیث اهل بیت و منابع علمی در این باره، مرور کنید. احادیث جالب و تأثیر گذاری در این باره هست، چند تا رو برا مثال اینجا آوردم:

امام علی (ع): به اوج اهدافشان نرسند مگر وارستگان نفس ستیز.

امام جواد (ع): کسی که از هوای نفس خود اطاعت کند آرزوی دشمن خویش را برآورده است.

امام علی (ع): رشد و تکامل آدمی، در مخالفت با نفس است.

امام علی (ع): هر که نفس خود را تهذیب نکند،از خرد بهره مند نشود.

خب بریم بعدی لطفا رو Next کلیک کنید. [تصویر:  4chsmu1.gif]

۷. حتی تو بدترین شرایط هم باز توجه داشته باشید که خدا بسیار آمرزنده هست:
امام باقر (ع): همانا مؤمن به پیکار با نفس خویش اهتمام می ورزد تا بر هوی و خواهش آن چیره شود. گاه کجی نفس را راست می کند و در راه محبت خدا با خواهش های نفسانی می ستیزد و گاهی هم نفس او را بر زمین می زند و لذا پیرو هواهای آن می شود، اما خداوند، او را از جا بلند می کند و از لغزشش می گذرد و او نیز متوجه می شود.

۸. بعد از هر نماز از خدا بخواهیم، منظورم از خواستن توجه خدا به ماست.

امام علی (ع): هنگامی که از نماز فارغ شدی پس بگو خداوندا … از تو می خواهم که مرا از نافرمانیت حفظ کنی و تا زنده ام، هرگز کمتر و بیشتر از چشم بر هم زدنی، مرا به خودم وامگذاری؛ زیرا که نفس همواره به بدی فرمان می دهد مگر اینکه تو رحم کنی.

در پناه حق باشید.

التماس دعا
سلام دوستان عزیز کانونی 303

مفتخرم اعلام کنم این تاپیک مثل همه تاپیک های تالار تجربیات مجددا باز شده و منتظر فعالیت های پر انرژی و خوب شما هستیم
Khansariha (48)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
[تصویر:  y_20(389)_ca7h.gif]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان