عزیز : .:.::. جشن قهرمان‌های پاکی؛ آقایان یا مهدی (عج) و فرید و آقای اراده و Molana ا .::.:.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

تجربه هایی از مسابقه هفته به هفته

سلام 

این تاپیک مکمل تاپیک مسابقه هفته به هفته می باشد.

پس از برگزاری مسابقه، تجربیات دوستان به نظرسنجی گذاشته میشه 

پس از مشخص شدن برنده مسابقه، تجربه سایر دوستان به این تاپیک منتقل میشود.

لازم به ذکر است که تجربه شخص برنده نیز در همون تاپیک مسابقه هفته به هفته باقی می مونه و نقل قولی به مضمون

برنده دور nام مسابقه هفته به هفته به تجربه فوق اضافه میشود...

با تشکر  Khansariha (8)
.
 سپاس شده توسط
تجربه هایی از دور سی و دوم مسابقه هفته به هفته

سلام

برای حفظ این حالت و کاهش شهوت در جوانان ائمه توصیه کردن که روزه بگیرید.

قال‌النبی (ص): «یا معشرالشباب! علیکم بالباه، فان لم تستطیعوه، فعلیکم بالصیام، فانه وجاؤه»

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود:‌ای گروه جوانان به سراغ ازدواج بروید، پس اگر نتوانستید ازدواج کنید به سراغ روزه گرفتن بروید، چه اینکه روزه شهوت را خشک می‌کند.

در دین اسلام توصیه شده برای کنترل شهوت،، جوانان حداقل باید سه روز در ماه رو روزه بگیرن ( اول هر ماه ، وسط و آخرش )

حالا درسته ماه رمضان داره تموم میشه و این فرصت از دستمون میره اما میشه با روزهای مستحبی و تقوا این حالتو حفظ کرد...
حضرت علي (علیه السلام ) 
 نفس متجاوز و سرکش خويش را با ترک عادات ناپسند خوار نمائيد و با انجام اوامر الهي وادارش سازيد و بار غرامتهاي تخلفش را بر وي تحميل نمائيد ، با ارتکاب مکارم اخلاق زينتش کنيد و از پليديهاي گناه مصونش داريد.

اپلیکیشن ترک گناه
سلام

این یکی دو هفته بعد از ماه رمضون خیلی مهمه
من خودم چندین بار بعد از ماه رمضون توی هفته اولش شکست داشتم

اول این که مغرور نشید اگر عبادتی کردید توی این ماه
دوم این که خیلی حواستون باشه که اگر عبادتی کردید به باد ندید
سوم این که بدونید شیطون خیلی دوست داره که زهرش رو همین اول بریزه
سعی کنید این یکی دو هفته رو اصلا تنها نشید و حتی الامکان برید مسافرت.
سیستم بدنیتون به هم میریزه و کلا خیلی بیشتر وسوسه میشید بعد ماه رمضون.

مراقب خوبی هاتون باشید.
 سپاس شده توسط
تجربه های دور سی و سوم مسابقه هفته به هفته:

نقل قول: خانوم عارفه:

به نظرم الان بهترین فرصت و بهترین کار جایگزین کردن فکرها و کارهای خوبه. 
همونطور که دوست جدیدم ستاره گفت.

الان که کروناست انگار به زندگی بدوبدویی ما آدم ها یه زنگ تفریح دادن.

چه فرصتی بهتر از این که دنبال علایقمون بریم؟ کارهایی که همیشه می گفتیم حیف وقت ندارم وگرنه خیلی دوست داشتم.
چه فرصتی بهتر از این که اره هامونو تیز کنیم؟ clapping

حالا هر کسی هر چی دوست داره
برای تقریب به ذهن چند مثال می زنم

هر مهارتی که برامون هیجان انگیزه؛
طراحی سایت، یادگرفتن ابتداییات یک زبان جدید، فیلم سازی و تکنیک های میکس، فتوشاپ، تحلیل تکنیکال. ..

هر علمی که جالبه؛
از فیزیک کوانتوم تا خودشناسی و اسطوره شناسی و تاریخ و فلسفه، یادگیری مهارت های بین فردی و... با مستند و کتاب و پادکست های متنوع.

هر کار و مهارت دستی که برای ما لذت بخشه؛
مثل خوش نویسی نقاشی، تعمیر گوشی، بافتنی، سفال، پرورش گل و گیاه تو خونه، خیاطی، نوازندگی...

اصلا یه لیست بنویسیم ببینیم چه علایقی داریم؟ بهش فکر کردیم؟

خوبی این جور کارا اینه که:
هم کلی لذت بهمون میدن، 2uge4p4
هم خوب وقت های خالیمون رو پر میکنن، chase
هم مفیدن و کم کم شخصیت ما رو چند بعدی می کنن. Khansariha (69)
و چون در راستای علاقه مون هستن به مرور در این حیطه خلاقیت مون شکوفا میشه Khansariha (46)

مخصوصاً به دوستان کم سن و سال تر توصیه می کنم تا وقت دارید در کنار درستون در حیطه های مختلف کسب و کار و علم و مهارت برید به مرور تجربه کنید ببینید حیطه علاقه مندیتون واقعا چیه. سی سال چهل سال آینده می خواین چه کاری بکنین؟ اسم شغل ها مهم نیست مهم اینه که دوست دارید با چی سر و کار داشته باشید؟
این بررسی و فکر کردن و تجربه کردن ها بعدا برای انتخاب رشته دانشگاه و شغل خیلی خیلی کمکتون می کنه.  128fs318181

موفق باشین و پرتلاش 49-2
لِكَيْلَا تَأْسَوْا عَلَىٰ مَا فَاتَكُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاكُمْ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍ
303
حقیقتا اولش یه سرچ کردم اپیدمی یعنی چی؟ 4chsmu1

با تو خونه موندن افراد خانواده بیشتر از قبل بهمون نزدیک میشن
میتونیم از اونا فاصله بگیریم و همه وقتمون را تو فضای مجازی بگذرونیم چون از طرز فکرشون خوشمون نمیاد
یا
میتونیم سعی کنیم با وجود همه اختلاف ها به افراد خانواده نزدیکتر بشیم و ساعات بیشتری را باهاشون بگذرونیم  و در این زمان ها سعی کنیم خیلی به اختلافات دامن نزنیم نتیجه اش میشه  استفاده کمتر از فضای مجازی

من این نکته با خانواده بودن را سعی کردم این روزا بیشتر بهش اهمیت بدم
زمان استفاده از فضای مجازیم خیلی کمتر شده
کنترل نگاه و ذهن هم خیلی آسونتر شده 53258zu2qvp1d9v

با تشکر فراوان از آقای هادی Thankyou
49-2 واسه خاطر خدا Khansariha (8) 

[تصویر:  photo_2017_12_19_00_50_42.jpg]

کنترل نگاه و ذهن _ روزانه های قرآنی _ قرار عاشقی _ چله گروهی (تنظیم ساعت خواب) _ دوپامین دیتاکس(شنبه های خوش اخلاق) _ شروع زندگی خوب (موضوع خوش اخلاقی) _ مکتبخونه _ برنامه ریزی روزانه _ ز نیرو بود مرد را راستی _ باران_ درسیجات

Star 
(1399 بهمن 11، 15:34)هادی نوشته است:
بسم الله الرحمن الرحیم

دور سی و سوم از مسابقه ی هفته به هفته

موضوع : تاثیر اپیدمی و خانه نشینی کرونا بر پاکی

زندگی اخیر همه انسان ها درگیر یک ویروس همه گیر شده 

خیلی از شرایط زندگی گذشته تغییر کرده

و اینکه این روز ها خونه نشینی و چه بسا دسترسی به اینترنت و سایر فضاهای مجازی بیشتر شده است

این خونه نشینی شاید بعضی مواقع باعث وقت آزاد بیشتر شده است

و احتمال اینکه این خونه نشینی و وقت آزاد و دسترسی بیشتر به اینترنت، 

پاکی و کنترل ذهن ما رو تحت تاثیر قرار بده، خیلی زیاد شده است

برای این تغییر ایجاد شده در زندگیمون

شما دوست عزیز
بگو برنامه ات چیه برای حفظ پاکی؟؟؟
چه کنیم که اراده مون سست نشه؟؟؟ که به عهدمون وفادار بمونیم؟؟؟ که توبه نشکنیم؟؟؟ [تصویر:  khansariha%20(69).gif]
چه تغییراتی لازمه در سبک زندگیمون ایجاد کنیم تا خللی بر روند پاکیمون وارد نشه؟؟؟

[تصویر:  14.gif] منتظر نظراتتون هستیم  [تصویر:  14.gif]

سلام  303

به نظر من باید کانون خونه و خانواده گرم نگه داشته باشه. و کمتر از فضای مجازی استفاده کنیم. 
بجای اینکه همه سرمون تو گوشی باشه و توی مکان های مختلف اینترنت چرت سرچ کنیم یا وب گردی کنیم که حتی ممکنه پاااااکیتون به خطر بیوفته. 
میتونیم در کانون خانواده مطالعه کنیم به همدیگه کمک کنیم درس بخونیم یا اصلا بازی کنیم چرا که نه هم سرگرمی هم نوعی ورزش هم دیگ فکرگناه به سرتون نمیزنه. 
خب همتون رو به خدای بزرگ میسپارم  Khansariha (96)

یاعلی
[تصویر:  _sojud_ir_IMG_20200903_054105_198_696x1024.jpg]

در ارزوی شهادت برایم دعا کنید   Confetti Confetti Confetti
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است
من بعد از کرونا، وقتم خیلی آزاد شد.
کلی فرصت جدید پیدا کردم،
کلی از این فرصت های جدید رو سوزوندم،

اما یه اتفاق خیلی مثبت برام به همراه داشت، این که فهمیدم چقدر تفریحات ما مهم هستن.
به نظرم بیشتر از این که کارهای اصلی زندگیمون (مثل درس و شغل) شخصیت ما رو تحت تاثیر قرار بده،
تفریحات و زمان های بیکاری هستن که شخصیت ما رو می سازن،

اگر روزی دو سه ساعت توی پیج های بی محتوای اینستاگرامی می چرخیم،
شخصیت خودمون رو در حد اون ها پایین آورده ایم،
اما اگر روزی یک ساعت کتاب می خونیم، برای خودمون ارزش قائل شدیم.

به نظر من، ما بیش از این که برای درس و کار برنامه ریزی کنیم، باید برای تفریحاتمون برنامه ریزی کنیم.

ما می گیم که فردا دو ساعت فلان درس رو می خونم، اما نمی گیم فردا فلان فیلمی که خیلی دوست دارم رو نگاه می کنم، فردا فلان کتاب مورد علاقه ام رو ۱۰ صفحه می خونم، برای همین هم هست که وقتای اضافی روز رو هدر می دیم.

مشکل محتواهای فضای مجازی این هست که ضعیف، رایگان و فراوانه و هدفشون فقط جذب مخاطبه.
برای همین توی تمام موضوعات، اولویت فان و جذاب بودنه.

نویسنده ای، سال ها درس می خونه، بعد سال ها زحمت می کشه و یک کتاب تاریخی می نویسه،
از اون طرف یک بیسوادی چهار تا مطلب درست و غلط رو کپی می کنه و پیج ایسنتاگرامی تاریخی می زنه،

دیگه انتخاب با خودتونه.

تمرین عملیاتی:

یه برگه کاغذ بیارید، بعد روش تمام کارهای مورد علاقه اتون رو یادداشت کنید.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان